Dodaj do ulubionych

A was rusza masakra za kałużą, w Wąsatowujkowie

28.05.22, 20:48
Co weekend mamy w tym kraju masakrę:

Bastiony PiS -
Krasnystaw - 64% głosowało na PiS w 2019.

Stoczek Łukowski - 62,5% na PiS w 2019

A to dopiero "półmetek" weekendu, idzie "gorączka sobotniej nocy".

Przypomnijcie mi, kto miał zaostrzyć kary dla pijaków za kółkiem, ale się potem "po angielsku" z tego wycofał?
Obserwuj wątek
    • wislok1 Re: A was rusza masakra za kałużą, w Wąsatowujkow 28.05.22, 21:31
      Wlasnie ogladam kobitke Camilla Cabello, bo zaraz sie zacznie FINAL Ligi Mistrzow...

Ladna, ale nogi strasznie grube i jakos mala....
      No, ale kwestia gustu...

Co do samego watku to 100 procent racji....

W wiosce, gdzie mieszka zona, jest gosciu, co jak mu odebrali prawo jazdy za jazde po pijaku, to zawsze jezdzi bez prawka, przewaznie po pijaku..

Gdyby go zlapali to mu g... zrobia, bo jest bankrutem, nie ma z czego zaplacic kary....
      A pobyt w pierdlu w tej sytuacji nie budzi jego obaw....
      • wislok1 Re: A was rusza masakra za kałużą, w Wąsatowujkow 28.05.22, 21:42
        No, ale jak maja go zlapac, jak praktycznie nie ma zadnej kontroli kierowcow pod katem pronili ?

Kilka lat temu byly....

Teraz totalna olewka....

Kontrola dopiero jest, jak spowoduje ktos wypadek...

Dzialacz kaczej partii w Istebnej, niedaleko Malyszowej Wisly kilka lat temu spowodowal wypadek nawalony jak biszkopt i sie tlumaczyl, ze mial pecha, bo nie mogl uciec, ze kto bez winy niech pierwszy rzuci kamieniem i tego typu teksty....
        • qqbek Re: A was rusza masakra za kałużą, w Wąsatowujkow 28.05.22, 22:31
          No właśnie - mamy po wsiach kulturę przyzwolenia na chlanie i jeżdżenie, bo nie ma "bata nad dupą".
          W miastach jest inaczej, bo są okresowo wyrywkowe kontrole na rogatkach i "trza się pilnować".

Jechałem przedwczoraj po wiosze za busem, który nie mógł się za bardzo pomiędzy krawężnikami zmieścić, zadzwoniłem na 112, ale się nie dodzwoniłem.
          Jechałem tylko "za róg" i w pilnej sprawie (w niemalże 400-tysięcznym mieście nie było antybiotyku dla dziecka, więc się musiałem 25 kilometrów do Łęcznej przejechać po niego, a był "klepany" w aptece, bo to ostatnie opakowanie było - tuż przed zamknięciem apteki), więc olałem sobie próby "obywatelskiego zatrzymania" i czekania potem kwadrans na połączenie i godzinę na patrol.
            • qqbek Re: A was rusza masakra za kałużą, w Wąsatowujkow 28.05.22, 23:39
              engine8 napisał(a):

> A dlaczego nie wymagac zamontowania urzdzenie badania trzezwosci w kazdym aucie
              > i tylko trzezwy odpali i bedzie mogl prowadzic? To przeciez kosztuje obecnie
              > grosze?

"Karać wszystkich za ochlapusów."
              No jasne.
              W życiu w Polsce nie siadłem do samochodu prowadzić po pijaku (parkowania poza drogami publicznymi nie liczę, bo naście lat... no cóż zdarzyło się, bo się żona bała w ciasnym miejscu parkować). Dlaczego miałbym sobie taki "dynks" instalować na własny koszt?
              Jak mi rząd zasponsoruje, to proszę bardzo, ale na własny koszt?
                • qqbek Re: A was rusza masakra za kałużą, w Wąsatowujkow 28.05.22, 23:54
                  engine8 napisał(a):

> To bylo troche sarkastyczne.
                  > Macie wysokie kary za jazde po pijaku.
                  > Kontrole drogowe
                  > Co jeszcze proponujesz?

Żeby drogówkę uwolnić spod papierologii i wysłać na drogi... nie z planami mandatowymi do wyrobienia, a na drogi boczne, gminne i inne, gdzie policji nie ma latami.
                  Tam by zrobili "wyniki".
                  I wcale nie trzeba sadzania pijaków w pierdlu.
                  Jestem temu przeciwny.
                  Wystarczyłoby ich łapać i karać. Skutecznie.

Na razie "surowość naszych kar znacznie łagodzi znikoma wykrywalność".
                  • engine8 Re: A was rusza masakra za kałużą, w Wąsatowujkow 29.05.22, 01:01
                    Nasi robia rozne analizy i niestety zrobiona fair staystyka pokazuje ze ani dodatkowa edukacja ani wieksze kary nie maj bezposredniego wplywu na ilosc wypadkow spowodowanych DUI

Ci co pokazuja ze jednak oplaca sie zwiekszac kary chyba rbia to po po to aby zwiekszac dochody z mandatow i kar.

www.ciccarelli.com/will-increasing-dui-penalties-reduce-road-fatalities-probably-not/

www.dwiminneapolislawyer.com/are-stronger-dwi-laws-effective/
          • only_the_godfather Re: A was rusza masakra za kałużą, w Wąsatowujkow 30.05.22, 11:32
            qqbek napisał:

> No właśnie - mamy po wsiach kulturę przyzwolenia na chlanie i jeżdżenie, bo nie
            > ma "bata nad dupą".
            > W miastach jest inaczej, bo są okresowo wyrywkowe kontrole na rogatkach i "trza
            > się pilnować".
            >
            Ano właśnie, pamiętam jak jeszcze mój tato pracował w PKS(a mija 15 lat jak odszedł z tej firmy), byli agenci którzy autobusem potrafili jeździć po piwku albo dwóch i się nie bali, bo na wsi nikt na nich nie doniósł, a policji na wiejskich drogach nie było.
        • misio3 Re: A was rusza masakra za kałużą, w Wąsatowujkow 28.05.22, 23:51
          Właśnie w Sejmie procedują konfiskatę pojazdu prowadzonego przez pijanego kierowcę.
          Przepadek auta ma być stosowany w przypadkach, gdy :
          1. kierowca ma co najmniej 1,5 promila,
          2. jeśli spowodowuje wypadek przy zawartości co najmniej 0,5 promila alkoholu we krwi
          3. niezależnie od stopnia stanu nietrzeźwości w sytuacji recydywy
              • qqbek Re: A was rusza masakra za kałużą, w Wąsatowujkow 29.05.22, 09:49
                waga173 napisał:

> Gadasz z chujem co nie pije i nie ma samochodu. Ale chetnie by konfiskowal cudz
                > e.

Bimota czy futrzasty?

Misiowi już kiedyś jako przykład bezmyślności takiego rozwiązania podałem - na przykładzie kierowcy trolejbusu, który przypierdolił po pijaku w latarnię, pod samą Archikatedrą w Lublinie.
                Druga sprawa to leasing - cała masa ludzi posiada relatywnie drogie samochody, ale nie są ich właścicielami.
                Trzecia sprawa to wydłużone (w niektórych sprawach dwukrotnie) postępowania sądowe - niech zatrzymają wieśniaka w jakimś szrocie wartym 2 tysiące na wsi. Zanim go prawomocnym wyrokiem skażą, to koszty przechowania szrota na policyjnym parkingu przekroczą jego wartość, do tego państwo zaczyna się bawić w komis samochodowy, a ludzie będą wiedzieć, że Sąd Rejonowy w Pcimiu Dolnym to nie Mirek-handlarz i za byle usterkę w 20-letnim szrocie będą potem pozywać państwo.

Jak to bimota to bredzi, bo mu kary za pedałowanie (przepraszam poprawniej "gejowanie") po pijaku drastycznie podnieśli (chociaż to też chuja warte, bo o ile zasadzają się pod knajpami na młodzież wracającą po piwku do domu, to nijak nie ganiają naprutych "batmanów" na nieoświetlonych rowerach na wsiowych drogach - a to ci stanowią większe zagrożenie - jedyne pocieszenie, że głównie dla siebie).
                • misio3 Re: A was rusza masakra za kałużą, w Wąsatowujkow 29.05.22, 11:15
                  Pokazałem tylko że wcale sie nie wycofali z zaostrzenia kar, bo projekt konfiskaty auta jest w Sejmie uchwalany. Większość pijanych jeździ swoimi autami. Leasing to jakiś mały procent. Zobaczymy jakie rozwiązanie wymyślą z leasingiem. Może grzywna o równowartości auta. Zabiorą prawko to dalej będzie jeździł po pijaku a gdy zabiorą auto to już przysłowiowy wiesiek z pcimia nie pojedzie pod wpływem drugi raz , pojedzie rowerem lub pieszo, dlatego konfiskata najbardziej działa na biednych wiejskich pijaczków.
                  • engine8 Re: A was rusza masakra za kałużą, w Wąsatowujkow 29.05.22, 19:40
                    No wlasnie ciekawe kto bedzie decuydowal o zabrani samochodu?
                    Bedie tak jak z PJ? Bo kto policji daje prawo zabieranie Ci prawa jazdy - jedn aosoba to robi i bez prwa odwoalnia sie?
                    Bo przeciez tylko sad moze wydac taka decyzje i w sadzie to masz jeszcze opcje zatrudnienia adwokata, odwolania sie a tu co? Stasiek z Wilkowyji zdecydowal ze ci zabierze prawo jazdy i tyle...decyzja osteczna?
                  • qqbek Re: A was rusza masakra za kałużą, w Wąsatowujkow 29.05.22, 20:57
                    "Odusunąłem" ciebie futrzasty, bo mi się wątek rozjeżdżał.

Nie można tak kar niewspółmiernych wprowadzać w tym kraju.
                    Jak ktoś jedzie po pijaku służbowym trolejbusem za dwa i pół miliona, to nie wlepisz mu 2,5 miliona grzywny, a pijakowi za kierownicą 30-letniego passerati zabierzesz tylko to passerati.

To nie Miś Barei, gdzie za ukradzioną furę musieli oddać samolot (przynajmniej w ocenie węglarza Palucha), a takie prawo chcą uchwalać.

To się kupy nie trzyma drogi futrzasty.

Zresztą ryzyko wpadki jest bliskie zeru.
                    Ostatnio dmuchałem w sierpniu, po wypadku.

Nawet jak mnie złapali na przekroczeniu prędkości niedawno, to nie kazali dmuchać tylko od razu "trzysta i 4 punkty" poszli pisać. Serio. To był drugi dzień świąt (poniedziałek wielkanocny), a im chodziło o zrobienie "wyniku", a nie poprawianie bezpieczeństwa i nie przedmuchali mnie nawet tym swoim śmiesznym ustrojstwem (o prawdziwym alkomacie nie wspomnę).

Serio!
                    Drugi dzień świąt, pora popołudniowa, łapanka na dwupasmowej ulicy i od razu widać, że chodziło tylko o poprawę bezpieczeństwa budżetu państwa.
                  • only_the_godfather Re: A was rusza masakra za kałużą, w Wąsatowujkow 30.05.22, 11:42
                    misio3 napisał:

> Pokazałem tylko że wcale sie nie wycofali z zaostrzenia kar, bo projekt konfisk
                    > aty auta jest w Sejmie uchwalany. Większość pijanych jeździ swoimi autami. Leas
                    > ing to jakiś mały procent.
                    Skąd masz takie dane?Proszę o konkretne dane a nie twoje wydaje mi się...
                    > Zobaczymy jakie rozwiązanie wymyślą z leasingiem. Mo
                    > że grzywna o równowartości auta.
                    To by dopiero była głupota...
                    > Zabiorą prawko to dalej będzie jeździł po pij
                    > aku a gdy zabiorą auto to już przysłowiowy wiesiek z pcimia nie pojedzie pod wp
                    > ływem drugi raz , pojedzie rowerem lub pieszo, dlatego konfiskata najbardziej d
                    > ziała na biednych wiejskich pijaczków.
                    Tak, jasne, właśnie taki wiejski pijaczek zanim dostanie wyrok to już będzie miał kolejnego gruza za parę złotych.
                    • misio3 Re: A was rusza masakra za kałużą, w Wąsatowujkow 30.05.22, 13:11
                      only_the_godfather napisał:

> misio3 napisał:
                      >
                      > > Pokazałem tylko
                      > > Zabiorą prawko to dalej będzie jeździł po pij
                      > > aku a gdy zabiorą auto to już przysłowiowy wiesiek z pcimia nie pojedzie
                      > pod wp
                      > > ływem drugi raz , pojedzie rowerem lub pieszo, dlatego konfiskata najbard
                      > ziej d
                      > > ziała na biednych wiejskich pijaczków.
                      > Tak, jasne, właśnie taki wiejski pijaczek zanim dostanie wyrok to już będzie mi
                      > ał kolejnego gruza za parę

Jeśli pijak z wsi bierze 8 stów renty lub zasiłku dla bezrobotnych i wszystko wydaje na wódke i chleb to nie kupi szybko kolejnego gruza bo go nie stać 🤣
                • only_the_godfather Re: A was rusza masakra za kałużą, w Wąsatowujkow 30.05.22, 11:36
                  qqbek napisał:

>
                  > Misiowi już kiedyś jako przykład bezmyślności takiego rozwiązania podałem - na
                  > przykładzie kierowcy trolejbusu, który przypierdolił po pijaku w latarnię, pod
                  > samą Archikatedrą w Lublinie.
                  > Druga sprawa to leasing - cała masa ludzi posiada relatywnie drogie samochody,
                  > ale nie są ich właścicielami.
                  > Trzecia sprawa to wydłużone (w niektórych sprawach dwukrotnie) postępowania sąd
                  > owe - niech zatrzymają wieśniaka w jakimś szrocie wartym 2 tysiące na wsi. Zani
                  > m go prawomocnym wyrokiem skażą, to koszty przechowania szrota na policyjnym pa
                  > rkingu przekroczą jego wartość, do tego państwo zaczyna się bawić w komis samoc
                  > hodowy, a ludzie będą wiedzieć, że Sąd Rejonowy w Pcimiu Dolnym to nie Mirek-ha
                  > ndlarz i za byle usterkę w 20-letnim szrocie będą potem pozywać państwo.
                  >
                  Bogaci mają fury w leasingu czy najmie i nie są ich właścicielem, a ci co jeżdżą po wsi gruzem za 2000 zł, to zanim dostaną wyrok zdąża kupić kolejnego gruza. Zabroni się im posiadania kolejnego auta?jasne można, tyle, że zacznie kwitnąc proceder kupna auta na słupa. Konfiskata auta to tylko populistyczne hasło na które łapią się misie.
                  • qqbek Re: A was rusza masakra za kałużą, w Wąsatowujkow 30.05.22, 11:57
                    only_the_godfather napisał:

> Bogaci mają fury w leasingu czy najmie i nie są ich właścicielem, a ci co jeżdż
                    > ą po wsi gruzem za 2000 zł, to zanim dostaną wyrok zdąża kupić kolejnego gruza.
                    > Zabroni się im posiadania kolejnego auta?jasne można, tyle, że zacznie kwitnąc
                    > proceder kupna auta na słupa. Konfiskata auta to tylko populistyczne hasło na
                    > które łapią się misie.

Otóż to.
                    Ale jak "wybitna wokalistka" Beata K. znów wpadnie po pijaku w BMW za ponad pół bańki, to Misie będą trzepać nad gazecianymi wzmiankami o tym, aż całkiem tusz drukarski wyblaknie.

A kulturę jazdy po pijaku wyeliminować częściowo mogłoby częstsze badanie kierowców w "miejscach nieoczywistych". Niestety te "miejsca nieoczywiste" nijak nie chcą się naszym kulsonom pokryć z "miejscami łownymi", w których jest szansa na wyrobienie nieistniejących ponoć planów mandatowych i nieoberwanie po premii.
                    • misio3 Re: A was rusza masakra za kałużą, w Wąsatowujkow 30.05.22, 13:25
                      qqbek napisał:

> only_the_godfather napisał:
                      >
                      > > Bogaci mają fury w leasingu czy najmie i nie są ich właścicielem, a ci co
                      > jeżdż
                      > > ą po wsi gruzem za 2000 zł, to zanim dostaną wyrok zdąża kupić kolejnego
                      > gruza.
                      > > Zabroni się im posiadania kolejnego auta?jasne można, tyle, że zacznie k
                      > witnąc
                      > > proceder kupna auta na słupa. Konfiskata auta to tylko populistyczne has
                      > ło na
                      > > które łapią się misie.

>
                      > A kulturę jazdy po pijaku wyeliminować częściowo mogłoby częstsze badanie kiero
                      > wców w "miejscach nieoczywistych". Niestety te "miejsca nieoczywiste" nijak nie
                      > chcą się naszym kulsonom pokryć z "miejscami łownymi", w których jest szansa n
                      > a wyrobienie nieistniejących ponoć planów mandatowych i nieoberwanie po premii.

W Polsce mamy 20 milionów pojazdów a policjantów drogówki tylko kilka tysięcy , więc nie są w stanie każdego sprawdzić. Tu trzeba w społeczeństwie wykreować system braku akceptacji dla picia i wsiadania za kółko,potrzebne są kampanie społeczne, i są sam widziałem reklamowe spoty w TV "pijesz? nie jedź" by gdy tylko widzi jadącego wężykiem każdy obywatel automatycznie dzwonił i zgłaszał każdy przypadek i jakąś forme nagrody povzucia spełnionego obowiązku miał....a nie jak to bywa że zauważy krzywo jadącego ale nie chciało sie zgłaszać bo mu sie nie chce , bo sklep mu zamkną , bo nie jego sprawa ,machną ręką a pijak odjechał 🤣
                    • misio3 Re: A was rusza masakra za kałużą, w Wąsatowujkow 30.05.22, 13:25
                      qqbek napisał:

> only_the_godfather napisał:
                      >
                      > > Bogaci mają fury w leasingu czy najmie i nie są ich właścicielem, a ci co
                      > jeżdż
                      > > ą po wsi gruzem za 2000 zł, to zanim dostaną wyrok zdąża kupić kolejnego
                      > gruza.
                      > > Zabroni się im posiadania kolejnego auta?jasne można, tyle, że zacznie k
                      > witnąc
                      > > proceder kupna auta na słupa. Konfiskata auta to tylko populistyczne has
                      > ło na
                      > > które łapią się misie.

>
                      > A kulturę jazdy po pijaku wyeliminować częściowo mogłoby częstsze badanie kiero
                      > wców w "miejscach nieoczywistych". Niestety te "miejsca nieoczywiste" nijak nie
                      > chcą się naszym kulsonom pokryć z "miejscami łownymi", w których jest szansa n
                      > a wyrobienie nieistniejących ponoć planów mandatowych i nieoberwanie po premii.

W Polsce mamy 20 milionów pojazdów a policjantów drogówki tylko kilka tysięcy , więc nie są w stanie każdego sprawdzić. Tu trzeba w społeczeństwie wykreować system braku akceptacji dla picia i wsiadania za kółko,potrzebne są kampanie społeczne, i są sam widziałem reklamowe spoty w TV "pijesz? nie jedź" by gdy tylko widzi jadącego wężykiem każdy obywatel automatycznie dzwonił i zgłaszał każdy przypadek i jakąś forme nagrody povzucia spełnionego obowiązku miał....a nie jak to bywa że zauważy krzywo jadącego ale nie chciało sie zgłaszać bo mu sie nie chce , bo sklep mu zamkną , bo nie jego sprawa ,machną ręką a pijak odjechał 🤣
      • misio3 Re: A was rusza masakra za kałużą, w Wąsatowujkow 30.05.22, 10:33
        Masz podstawioną tezę którą chcesz na siłę udowodnić że pijani kierowcy to wyborcy pisu. Prawda jest taka że pijani powodują wypadki w całej Polsce, niezależnie od tego jak kto w danym rejonie na kogo głosował. Ba. Na Pomorzu też pijanych nie brakuje , nie tylko w lubelskim i podkarpackim😁

radiokierowcow.pl/artykul/2729148

www.google.pl/amp/s/wiadomosci.onet.pl/trojmiasto/wypadek-na-pomorzu-sprawca-kompletnie-pijany-dzieciom-nic-sie-nie-stalo/8782zjx.amp
        • misio3 Re: A was rusza masakra za kałużą, w Wąsatowujkow 30.05.22, 13:01
          Dlaczego podajesz przykłady pijanych kierowców tylko elektoratu Pis w miejscach których osiągnął on wysoki wynik wyborczy na ścianie wschodniej? A poszukaj coś z okolic Warszawy i Gdańska...tam wśród elektoratu PO i SLD nie ma pijanych kierowców? Nieeeee....ani jednego 😅 Alkoholizm to problem ponadpartyjny, nie zna podziału na wiek płeć, stan konta , poglądy polityczne bo dotyka różnych ludzi, nie tylko plebsu i ściany wschodniej jakby sie zdawało czytając twe przykłady....dotyka także ludzi wykształconych z miasta jak lekarze aktorzy dziennikarze celebryci przez grzeczność nie podam nazwisk ale media trąbiły o takich przypadkach których złapano na podwójnym gazie.... problem dotyka nie tylko wyborców Pisu.....Także wyborców PO i innych partii. To problem ponadpartyjny. Nie wrzucaj wszystkich do jednego wora 🤣
          • qqbek Re: A was rusza masakra za kałużą, w Wąsatowujkow 30.05.22, 19:31
            Bo tylko takie były w ubiegły weekend.
            Tylko PiS-owskie wiochy.
            Lublin - 400 tysięcy mieszkańców - brak pijaków przez weekend (był jeden kierowca Bolta złapany w czwartek w Lublinie - ale po pierwsze czwartek to nie weekend (waga się nie wtrąca;), po drugie był ze Świdnika a nie z Lublina).

Świdnik 40 tysięcy mieszkańców,
            Puławy 46 tysięcy,
            Biała Podlaska - prawie 60 tysięcy,
            Chełm - 61 tysięcy,
            Zamość - 63 tysiące mieszkańców

Zero ochlapusów złapanych w weekend... a to ponad 1/3 populacji całego województwa.
      • engine8 Re: A was rusza masakra za kałużą, w Wąsatowujkow 30.05.22, 18:37
        Eh kazdemu sie zdarza wypic i jechac..
        www.cnn.com/2022/05/29/politics/paul-pelosi-arrested-dui/index.html

Ten pewnie w nocy od kochanki wracal kiedy Nancy w byla w DC i teraz po pysku dostanie.

I jak widac kiedy biskup zabrinil Nancy przyjmowac komunie za popieranie aborcji to Duch swiety rodzine opuscil...
        • engine8 Re: A was rusza masakra za kałużą, w Wąsatowujkow 30.05.22, 19:00
          Misio by sie cieszyl ajkby mu Porsche zabrali?

ale
          FYI

in California.
          First Offense DUI

For the first offense, the penalties are relatively small:

- License suspension of 4 months or longer
          - Up to 6 months in jail
          - Fines and fees of up to $3,600 dollars (the total cost can range up to $15,649)
          - Three months of DUI school
          - Possible installation of an ignition interlock device on your vehicle
          - Three to five years DUI probation

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka