Dodaj do ulubionych

Lunik IX, to nie miejsce na wakacje...

29.05.22, 19:21
Masakryczne osiedle w Koszycach....
Slowacja----

Za komuny mieli tem mieszkac oficerowie wojska i milicji...
PO 1989 wyiedlano tam Romow, ktorzy nie placili za czynsz i inne oplaty...
Logiczne, ze na Lunik IX dalej nie placili...
I tak powstal najwiekszy slums Europy...

pl.wikipedia.org/wiki/Lun%C3%ADk_IX
tiny.pl/9vnfh
tiny.pl/9vnfg
Obserwuj wątek
    • nousecomplaining Re: Lunik IX, to nie miejsce na wakacje... 29.05.22, 20:30
      Dużo jeździłem turystycznie po tym pięknym kraju, latem i zimą. W Słowacji w wielu miejscach "problem romski" jest. W okolicach Słowackiego Raju są całe osiedla romskie, przy których to z Koszyc to pikuś. Kiedyś zabłądziliśmy w takie okolice - kurwa, szybki był odwrót - całe dziwne ekipy palące ogniska przy niewykończonych budynkach mieszkalnych chyba z lat 70, okna zabite dechami. W domach wynajmowanych dla turystów normą są kraty w oknach - nie chodzi bynajmniej o zagrożenie atakiem np. niedźwiedzi. Kiedyś w sezonie zimowym byliśmy na wypadzie narciarskim w wysokich Tatrach, w miejscowej knajpie piwnej Romowie musieli pić w nieogrzewanym przedsionku, to było dość szokujące (fakt, że zadupie totalne).
      • stavros2002 Re: Lunik IX, to nie miejsce na wakacje... 30.05.22, 07:28
        To to wszędzie byłeś Szymuś, ale jak zwykle nic nie pamiętasz :D

bywalec.hoteli
        "niestety nie byłem nigdy docelowo w Belgii ale chyba kiedyś jechałem autobusem z Paryża do Warszawy, który przejeżdżał przez Belgię i chyba nawet tam sikałem na parkingu"
    • marekggg To fakt 30.05.22, 11:20
      to nie jest dobre miejsce na wypad, czy cokolwiek. nigdy tam nie bylem i nie zamierzam. juz kiedys tlumaczylem jeep'owi ze slowaccy cyganie, NIEKTORZY, to troche oddzielna grupa spoleczna, ktora trudno dostosowac do czegokolwiek.
      o tych wioskach zpod tatr i slowackiego raju tez tylko czytalem, albo slyszalem.

kolezanka rumunka twierdzi ze to samo w rumunii. po prostu nic na nich nie dziala. zreszta nie lepiej jest we francji, gdzie okupuja duze parkingi na obrzezach miast, molestuja klientow itp itd.

i jak ktos mi powie - no bo wy slowacy ich nie szanujecie, hmmmm my ich szanujemy, ale oni nas maja w dupie.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka