Dodaj do ulubionych

Polska-kraj mlekiem i miodem płynący!

03.06.22, 09:30
Polska to kraj mlekiem i miodem płynący! Tak jest. Bo trzeba sie zastanowić-czy wiecie w jakim kraju żyjecie ?
Mleka to polskie krowy dają dużo i coraz więcej, aż trzeba jego produkty eksportować , bo jest nadprodukcja. Ale Wy masła już nie kupujecie-bo jest tak drogie , że patrzycie na nie z sentymentem. Teraz Polacy zastępują masło produktem o nazwie : margaryna smakowita- maślany smak. Prawie to samo. Polska miodem stoi-albo stała- bo miód tak drogi- że teraz na bazarach stoi i tylko go oglądamy. Polska węglem stoi-całe dekady - byliśmy jednym z największych producentów na świecie i dalej jesteśmy- ale Polak węgla na ogrzewanie nie kupi, bo na jesieni - będzie tona po 4000 zł/dziś po 3000 zł!/. Przez dziesięciolecia nie było z nim problemu i nagle -tylko z tytułu niby wojny- węgla nie ma i nie będzie! Więc wybitna pani wiceministra- Moskwa/nie wiem czy ona od Putina może?/zadzwoniła do Kolumbii i już załatwia Polakom węgiel- ale tez po 4000 zł na jesieni na bank! No i co zrobić maja Ci wszyscy, którzy ciężko pracowali i dorobili sie domów z piecami na węgiel? Ano kolejny wybitny minister od PIS zaproponował, żeby Polacy ruszyli gremialnie do lasów i ... zaczęli zbierać chrust. A ma to tak wyglądać- ze gajowy najpierw przyjdzie i pokaże, gdzie wolno patyki zbierać i oceni za ile. Potem każdy Polak musi wynająć ciężarówkę/ za odpłatnością oczywiscie/ i nawieśc na podwórko parę ton tego chrustu. A potem tak od pażdziernika do kwietnia stanie przy piecu w piwnicy i bedzie robił za palacza, bo chrust żadnej kalorycznosci nie ma i musi stać i dokładac przy piecu trzeba 24 godz. na dobę. Pomysł ministra od rozwoju wspaniały, wręcz genialny.
Polska lasami stoi- ale drewna nie kupicie, bo drewno z Lasów Państwowych jest surowcem strategicznym i jest tylko państwowe i masowo opuszcza Polskę. Więc Polacy , co to dorobili sie domów z ogrzewaniem kominkowym -też drewna nie kupią , bo go nie ma albo jest i mało i tak drogie- ze juz nie wiadomo, czym w tych
kominkach palić! To tylko niektóre absurdy w Polsce. Ale nie martwcie się, bo władza sie sama wyżywi- oto koncern paliwowy Orlen notuje zysk na poziomie 16 mld zł wobec zysku w 2021 na poziomie 3 mld!!!!! A Wy zastanawiacie sie w tym czasie , czy kupić paliwa za 100 zł czy za 50? Dobitnym przykładem dobrobytu w naszym kraju jest wicepremier Spaślak Sasin-wystarczy tylko na niego spojrzeć. I już człowiekowi robi się rażniej! A hitem nadchodzącej dekady w motoryzacji bedą samochody na gaz- na Holzgas- z chrustu od Pana Ministra Rozwoju!
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka