Dodaj do ulubionych

wisłok, mam pytanie do ciebie (albo kto wie)

06.06.22, 13:02
Autostrada A13 Innsbruck-Brenner w Austrii wymaga opłaty odcinkowej. Czy jest ona niezależna od winietki, czy też mając winietkę nie muszę już dodatkowo wykupywać przejazdu na A13?
Obserwuj wątek
    • wislok1 Re: wisłok, mam pytanie do ciebie (albo kto wie) 06.06.22, 13:57
      Niestety autostrada od Innsbruck-Süd az do przeleczy Brenner
      nie jest w systemie winietki austriackiej i TRZEBA dodatkowo wykupic przejazd...

Najlepiej zrobic to online, na stronie ASFINAG, zreszta po polsku...
      shop.asfinag.at/pl/zakup-produktu/wybor-produktu/index/Streckenmaut/UWAGA,
      w ten sposob sie raczej unika korkow na bramkach za Innsbruckiem...
      Trzeba tylko pamietac, zeby jechac LEWYM pasem i po lewej stronie sa 2 pasy dla tych, co wykupili przejazd online oznaczone na zielono---
      Kost 10, 50 euro, moim zdaniem straszne zdzierstwo...

Mozna pojechac stara droga na Brenner, bez oplaty i na przeleczy wjechac na autostrade wloska...
      W sumie lepiej zajrzec wczesniej na mapy google...
      Jak jest korek przy wloskich bramkach w Vipiteno, to sie oplaca jechac dalej stara droga i wjechac na autostrade w Vipiten/Sterzing

A to sie czasem zdarza przy dlugich weekendach i poczatkach ferii...
      • wislok1 Re: wisłok, mam pytanie do ciebie (albo kto wie) 06.06.22, 14:03
        Stara droga od Innsbruck-Süd az do Vipiteno traci sie przewaznie z pol godziny w porownaniu do autostrady, do samej granicy na przeleczy z 20 minut....
        Zakladajac, ze przy duzym ruchu traci sie na bramkach austriackich minimum z 15 minut, a na wloskich minimum 20 minut,
        to ma to sens....
        Przy okazji 10,50 euro w kieszeni....

No, czasem autostrada i stara droga sa TOTALNIE zakorkowane, do Innsbrucku az do Bolzano, wtedy nic nie pomoze, tylko ryczec ...
        • stavros2002 Re: wisłok, mam pytanie do ciebie (albo kto wie) 06.06.22, 14:17
          Dzięki za info. Trzeba będzie odżałować, nie chcę kombinować starą drogą, w dodatku nie znam tamtych okolic. Termin taki, że raczej nie będzie korków. Z powrotem wrócę sobie przez Villach/Graz, bez dodatkowych opłat.

Rozumiem, że lewy zielony pas i tam z automatu skanuje mi czy zapłacone?
          • wislok1 Re: wisłok, mam pytanie do ciebie (albo kto wie) 06.06.22, 14:49
            Przewaznie nie ma strasznych korkow, wtedy nie warto sie pchac na stara droge....

Ale warto sledzic mapy google, czasem wystarczy, ze tir walnie w osobowke i autostrada zablokowana,
            i jak widac duzy korek, taki na kilakanascie kilometrow kolo Innsbrucku, to jednak warto pojechac stara droga, bo tam w zasadzie sie nigdy nie korkuje, a dojazd jest prosty jak konstrukcja cepa, caly czas na Brenner...

Poza tym przy korku kolo Innsbrucku ciezko jest sie przebic na te 2 pasy z winietka elektroniczna i sczerze mowiac jej zakup wtedy nic nie daje
              • wislok1 Re: wisłok, mam pytanie do ciebie (albo kto wie) 09.06.22, 20:48
                Ceny mozna sprawdzic tu:
                tankbillig.in/1010-wien-innere-stadt/diesel/start

We wtorek najtaniej widzialem w Austrii 1,94 za super,,,przewaznie okolo 2 euro....
                W DE jest przewaznie okolo 2 euro za super, najtaniej jak w Austrii
                Sie wyrownalo...

Na autostradzie tankowac nie ma zadnego sensu,m ceny zbojeckie...
                30-40 centow na litrze drozej...
                Wystarczy sobie zainstalowac
                tank.billig w komorce
                i zjechac z autostrady, kilka kilometrow, troche kasy sie zaoszczedzi...
                  • wislok1 Re: wisłok, mam pytanie do ciebie (albo kto wie) 17.06.22, 17:19
                    U mnie jest teraz najtaniej 1,96...
                    JAk sie zatankuje w supermarkecie V-Markt, ma sie dodatkowo 2 centy od litra taniej,
                    jak sie w tym markecie zrobi potem zakupy i pokaze paragon
                    Czyli w sumie 1,94....
                    No, jak kogos takie rzeczy bawia...
                    Jak nie, to jest kilka centow ponizej 2 euro prawie na wszystkich stacjach....

Troche mnie przeraza ten wzrost cen w Austrii...
                    Najtaniej jest teraz przy samej granicy z DE; wczesniej bylo odwrotnie
                    tankbillig.info/index.php?long=10.7167&lat=47.4833&show=0&treibstoff=super95&switch

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka