Dodaj do ulubionych

Wkurzają mnie "inteligentne" światła

24.06.22, 09:38
Nie dość, że na auta reagują różnie i część mam wrażenie żyje własnym życiem nie do końca związanym z sytuacją na skrzyżowaniu.. ale to jeszcze pół bidy.

Co ja mam zrobić gdy trafiam na takie gdzieś na uboczu miasta, po południu gdy ruch jest, ale nie wielki jadąc rowerem?
Staję jak Pan Buk przykazał na czerwonym... i se ku...wa mogę czekać do usranej śmierci.
Roweru światła nie zauważają.... pozostaje albo jazda na czerwonym jak jest pusto, albo złażenie z roweru i chodzenie jak pieszy, albo modlenie się, żeby z mojego kierunku jakieś auto dojechało.
Obserwuj wątek
    • waga173 Re: Wkurzają mnie "inteligentne" światła 24.06.22, 10:00
      Petla w afalcie wychodzi powoli z uzycia bo jest za droga w zainstalowaniu i obsludze. Wypiera ja fotoelement zainstalowany na gorze samych swiatel, wycelowany na odpowiedni punkt na jezdni i wyczuwajacy czy ktos tam nadjechal. Dodatkowo nadjezdzajaca straz czy karetka moze swiomi "blyskami" spowodowac czerwone na poprzecznej i zielone dla siebie. Piesn przyszlosci?
    • klemens1 Re: Wkurzają mnie "inteligentne" światła 24.06.22, 10:39
      Piesi też nie mają łatwo - światła NA PRZYCISK. Nie wiadomo dlaczego, ale trzeba nacisnąć z pół minuty przed zmianą na zielone dla samochodów, żeby było też zielone dla pieszych. Jak zdezorientowany pieszy naciśnie "za późno" i zobaczy, że "światła nie działają", to nauczy się przechodzić na czerwonym. Tyle osiągnęli.
      • nousecomplaining Re: Wkurzają mnie "inteligentne" światła 24.06.22, 11:12
        > ale trzeba nacisnąć z pół minuty przed zmianą na zielone dla samochodów
        To chyba jednak zależy od ustawienia danych świateł. Ja przechodzę na takich, przy których wystarczy nacisnąć choćby sekundę przed włączeniem się zielonego dla samochodów. Ale owszem, jak się naciśnie choćby sekundę po, to już dupa, ale to jednak kwestia bezpieczeństwa. Inna sprawa to czas, przez który jest zielone dla pieszych. W Berlinie jest takie przejście na Potsdamer Strasse, na którym trzeba zaprdalać prawie biegiem, żeby zdążyć, niesprawni ruchowo i za wolni są eliminowani naturalnie : )
    • oixio Bardzo dobre "inteligentne" światła 24.06.22, 17:56
      Sygnalizacja świetlne sterowana pętlami indukcyjnymi i kamerami detekcyjnymi jest najlepszym z możliwych rozwiązań skrzyżowań w jednym poziomie.
      Dlatego, że dopasowuje czasy zielonego do pieszego, rowerzysty, pojazdów optymalnie do ich obecności i natężenia ruchu.
      Ta instalacja wymaga wiedzy i opieki eksploatacyjnej. Teraz o to coraz trudniej - stąd robi się wszystko aby tego nie robić.
      Są państwa, gdzie w miejscu pętli w jezdni maluje się żółte linie o szerokości 5 cm - u nas tego ani żadnej innej informacji o takim rodzaju sygnalizacji nie ma!
      Poznamy je po czarnych liniach lepiku, który kryje przewody pętli.
      Jak zachować się przy pętlach indukcyjnych
      • bigimax4 Re: Bardzo dobre "inteligentne" światła 24.06.22, 18:54
        Sygnalizacja świetlne sterowana pętlami indukcyjnymi i kamerami detekcyjnymi jest najlepszym z możliwych rozwiązań skrzyżowań w jednym poziomie.
        Dlatego, że dopasowuje czasy zielonego do pieszego, rowerzysty, pojazdów optymalnie do ich obecności i natężenia ruchu.

brzmi jak socjalizm jest najlepszym systemem bo "dba" o dziadow , niestety jest zupelnie odwrotnie
        • oixio Re: Bardzo dobre "inteligentne" światła 24.06.22, 21:22
          bigimax4 napisał:
          > Dlatego, że dopasowuje czasy zielonego do pieszego, rowerzysty, pojazdów optyma
          > lnie do ich obecności i natężenia ruchu.
          >
          > brzmi jak socjalizm jest najlepszym systemem bo "dba" o dziadow , niestety jest
          > zupelnie odwrotnie

Dlaczego nie działa?
          Z braku informacji od organizatora ruchu, braku wiedzy wśród korzystających z tego rozwiązania.
          U nas to może być celowe, aby "nic nie robić" - zawsze można zablokować ruch np. rondem ... stołek i kasa ta sama.

• bigimax4 Re: Bardzo dobre "inteligentne" światła 25.06.22, 09:25
            Dlaczego nie działa?

sowuje czasy zielonego do pieszego, rowerzysty, pojazdów op

dlatego , jak sie komus optymalizuje to komus trzeba zabrac , takie jest zycie
            i wszytko bylo by swietnie gdyby w tych zoptymalizowanych miejscach dalo sie pieszego czy rowerzyste zobaczyc
    • wislok1 Re: Wkurzają mnie "inteligentne" światła 24.06.22, 19:16
      TO zalezy od miejsca...

W miasteczku Murnau na poludnie od Monachoum to dziala rewelacyjnie, da sie przejechac przez cale miasto na zielonym,,,,,

Czapki z glow.....

Ale juz w Weilheim jest katastrofa, kompletny chaos, zapala sie zielone i po 200 metrach
      jest czerwone na nastepnej sygnalizacji,...

DO tego sporo przejsc dla pieszych bez zebry, ale swiatla na przycisk....

I mnostwo emerytow na rowerach i w autach, ktorzy jada koszmarnie, bez realnego kontaktu se swiatem rzeczywistym, szczegolnie kolo dworca kolejowego..
      • oixio Re: Wkurzają mnie "inteligentne" światła 24.06.22, 21:15
        wislok1 napisał:

> TO zalezy od miejsca...
        >
        > W miasteczku Murnau na poludnie od Monachoum to dziala rewelacyjnie, da sie prz
        > ejechac przez cale miasto na zielonym,,,,,
        >
        > Czapki z glow.....
        >
        > Ale juz w Weilheim jest katastrofa, kompletny chaos, zapala sie zielone i po 2
        > 00 metrach
        > jest czerwone na nastepnej sygnalizacji,...
        >
        > DO tego sporo przejsc dla pieszych bez zebry, ale swiatla na przycisk....
        >
        > I mnostwo emerytow na rowerach i w autach, ktorzy jada koszmarnie, bez realnego
        > kontaktu se swiatem rzeczywistym, szczegolnie kolo dworca kolejowego..

Autor wątku miał na myśli, chyba, sygnalizację świetlną sterowaną pętlami i przyciskami a nie "system zielonej fali".
        Tego się nie da "pożenić" :) Wychodzi niewyobrażalny chaos!

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka