Dodaj do ulubionych

9 ojro za bilet na transport publiczny w Niemczech

09.07.22, 16:22
www.bahn.de/angebot/regio/9-euro-ticket
Mam pytanie do mieszkających tam, czy korzystają i jak to działa. Wybieram się na dłuższy pobyt do Berlina i to by była super opcja, jeśli faktycznie 9 EUR zapłacę za osobę za cały miesiąc, wliczając wszystkie s-bahny, u-bahny, regionalne pociągi, autobusy itp. Zarejestrowałem konto na podlinkowanym portalu DB i zacząłem kupować taki bilet online, ale na razie stanąłem na etapie płatności, bo nie mogę znaleźć informacji, w jakiej formie ten bilet dostanę. Już się kiedyś nadziałem - po zapłaceniu okazało się, że mi prześlą pocztą tradycyjną do 2 tygodni. A tyle czasu nie mam.
Wislok, może jakieś info od Ciebie?
Obserwuj wątek
    • wislok1 Re: 9 ojro za bilet na transport publiczny w Niem 09.07.22, 16:56
      Jest aplikacja DB-NAVIGATOR
      Trzeba ja zainstalowac na komorce i po zarejestrowaniu konta
      masz bilet w telefonie po otworzeniu aplikacji....
      ( jest ZARAZ stosowna informacja po angielsku, , bilet pokazujesz w razie kontroli, konduktorka czy konduktor go sobie zeskanuje
      Mozna tez wydrukowac bilet i go pokazac, na konto e-mail przychodzi sam bilet....
      TRZEBA miec przy sobie dowod osobisty czy paszport, bo sprawdzaja czy dana soba z biletu to faktycznie ta soba....

Do tego aplikacja UMOZLIWIA dostep online do polaczen kolejowych i autobusowych (autobusowych TYLKO obslugiwanych przez DB )...

Mozna dowolnie sobie trase zmieniac, modyfikowac, itd....
      Planowac zmiany, dziala to fajnie...
      Do tego na BIEZACO sa informacje, czy pociag ma spoznienie, jesli ma, to ile minut...

W Monachium i bardzo wielu innych miastach ( ale nie wszystkich ) sporym ulatwieniem sa mapy google, tam czesto sa juz wklepane dane z komunikacji miejskiej....
      WIec da sie spokojnie korzystac .....
    • bwv1080 Re: 9 ojro za bilet na transport publiczny w Niem 09.07.22, 17:14
      nousecomplaining napisał(a):
      > jak to działa.

Jak miesięczny bilet na cały bliski transport zbiorowy,

> Zarejestrowałem konto na podlinkowanym portalu DB i za
      > cząłem kupować taki bilet online

Najprościej już na miejscu nabyć bilet w automacie na stacji metra czy s-bahn. Trzeba tylko wpisać długopisem imię i nazwisko użytkownika (jest nieprzenośny). Żadne konto nie jest konieczne.
      • wislok1 Re: 9 ojro za bilet na transport publiczny w Niem 09.07.22, 17:41
        Tez tak mozna....

I to dziala...

Ale jak ktos jedzie pociagiem z PL do DE, to lepiej miec bilet juz na granicy i wysiadac z pociagu, zeby go kupic....

No i ten DB NAVIGATOR jest bardzo fajny....

Bylem z biletem 9 euro juz w wielu miastach, BARDZO pomaga w podrozy.....

• wislok1 Re: 9 ojro za bilet na transport publiczny w Niem 09.07.22, 17:41
          i NIE wysiadac z pociagu, zeby go kupic
          • nousecomplaining Re: 9 ojro za bilet na transport publiczny w Niem 09.07.22, 17:56
            Ok, dzięki za info, jedziemy autem, ale w sierpniu młodzież może pojedzie pociągiem, wtedy faktycznie lepiej mieć bilet z wyprzedzeniem.
            Ale potwierdź pls, że ten bilet faktycznie „obsługuje” WSZYSTKIE środki transportu publicznego - S-bahn i U-bahn, autobusy, tramwaje, no i np. przejazd z Berlina do Poczdamu (zawsze kupowaliśmy bilety na kilka stref, obejmujące także Poczdam, dlatego pytam).
            • wislok1 Re: 9 ojro za bilet na transport publiczny w Niem 09.07.22, 18:43
              Obejmuje na 100% ,nie obejmuje pociagow Intercity i innych dalekobieznych....
              • wislok1 Re: 9 ojro za bilet na transport publiczny w Niem 09.07.22, 19:24
                Co do polaczen granicznych, to rozne sa te polaczenia i np. bilet 9 euro mozna wykorzystac juz w PL w Swinoujsciu, wsiadajac do pociagu jadacego do Ahlbecku...
                Tak samo ktos jadacy z Ahlbecku do Swinoujscia nie potrzebuje biletu PKP....

Ale to jest wyjatek...

Poza tym wyjatkiem trzeba miec po przekroczeniu granicy wazny bilet w kraju sasiada...

W Niemczech i w Austrii jest podobnie, sa wyjatki, np, mozna z biletem za 9 euro pojechac do Salzburga i Kufstein....
                Ale juz do Pasawy ( Passau ), Braunau am Inn jadac z Austrii bilet za 9 euro nie obowiazuje...

Mozna za 9 euro pojechac do Szwajcarii, do Szafuzy ( Schaffhausen )....
                • jeepwdyzlu Re: 9 ojro za bilet na transport publiczny w Niem 10.07.22, 10:03
                  Tak samo ktos jadacy z Ahlbecku do Swinoujscia nie potrzebuje biletu PKP....
                  ---
                  :-)
                  Może dlatego że to pociąg DB a nie PKP?
                  Ale co ja tam wiem...
                  • wislok1 Re: 9 ojro za bilet na transport publiczny w Niem 10.07.22, 15:48
                    To jest przyczyna..

Ale takich przypadkow jest o wiele wiecej, kiedy bilet za 9 euro
                    jest uznawany takze poza granicami DE

www.reisereporter.de/artikel/15188-mit-dem-9-euro-ticket-ins-ausland-reisen-niederlande-belgien-oesterreich
      • nousecomplaining Re: 9 ojro za bilet na transport publiczny w Niem 09.07.22, 17:48
        > Najprościej już na miejscu nabyć bilet w automacie na stacji metra czy s-bahn. Trzeba tylko wpisać długopisem imię i nazwisko użytkownika (jest nieprzenośny). Żadne konto nie jest konieczne.
        Aha, czy dobrze rozumiem, że w tych starych (w sensie już stojących na stacjach) automatach jest teraz dostępna opcja typu bilet miesięczny za 9 EUR, płacę, wypluwa mi kartonik, na którym się musze podpisać, tak?
        • duze_a_male_d_duze_m Re: 9 ojro za bilet na transport publiczny w Niem 09.07.22, 17:58
          Tak.
          • nousecomplaining Re: 9 ojro za bilet na transport publiczny w Niem 09.07.22, 18:39
            ok, dzięki
    • jeepwdyzlu Re: 9 ojro za bilet na transport publiczny w Niem 10.07.22, 10:02
      Nousecomplaining
      Zabierz ze sobą rowery.
      Berlin to miasto rowerowa bajka.
      Oczywiście są wypożyczalnie ale tu sie jeździ na codzień.
      Tylko 4o % Belińczyków ma auto.
      Komunikacja jest tu chyba najlepsza na świecie.
      • nousecomplaining Re: 9 ojro za bilet na transport publiczny w Niem 10.07.22, 11:13
        Jeep, dzięki za radę. W Berlinie bywam często - wiem, jak to wygląda. Przyjeżdżamy autami i przez cały pobyt stoją pod domem, bo, jak napisałeś, "Komunikacja jest tu chyba najlepsza na świecie." Zawsze mnie to zadziwia, jak to możliwe w tak wielkim mieści, a działa to faktycznie rewelacyjnie. Zdarzało mi się wsiąść nie do tej kolejki, ale jak się zorientowałem, że jadę w złym kierunku, to po prostu na następnej stacji wysiadałem i za minutę wsiadałem do właściwej... Zero stresu, że gdzieś nie zdążę, bo mi transport ucieknie - bo dosłownie za 2-3 min jedzie następny.
        • bwv1080 Re: 9 ojro za bilet na transport publiczny w Niem 10.07.22, 12:16
          > w tak wielkim mieści, a działa to faktycznie rewelacyjnie.

Jedna z niewielu rzeczy, która w failed state Land Berlin jeszcze jako tako działa.
          • nousecomplaining Re: 9 ojro za bilet na transport publiczny w Niem 10.07.22, 14:54
            > która w failed state Land Berlin jeszcze jako tako działa
            A co takiego nie działa?
            • marekggg Re: 9 ojro za bilet na transport publiczny w Niem 10.07.22, 16:33
              Berlin jako Land, w sumie miasto jest tragicznie zadluzony. nie ma tam praktycznie zadnego przemyslu, tych pare wielkich panstwowych koncernow typu DB, Deutsche Post czy rzad federalny zyskow nie przynosza, troche osob zatrudniaja. kiedys do berlina zachodniego pompowano pieniadze z zachodu, ale to sie powoli konczy. Turystyka jako taka miastu za wiele nie przynosi.
              Lufthansa ma siedzibe we Frankfurcie, tak samo jak Deutsche Bank i Commerzbank tez, najwieksze firmy niemieckie rowniez poza Berlinem.
              a wiec w berlinie zostalo sporo urzedasow po NRD, emerytow, turkow.
              Jest rowniez sporo start-up-ow, ale jak wiadomo, te dopoki beda przynosic zyski, to chwile potrwa. Jednym z najwiekszych jest Delivery Hero, ale co z tego ze jest olbrzym, z kilkoma miliardami obrotu, skoro jreszcze nikdy nie wyplacil ani grosza diwidendy, czyli zyskow nie przynosi.
              • jeepwdyzlu Re: 9 ojro za bilet na transport publiczny w Niem 10.07.22, 19:08
                Berlin jako Land, w sumie miasto jest tragicznie zadluzony. nie ma tam praktycznie zadnego przemyslu,
                -----
                :-))
                Kurwa nie wiem co palisz ale też chcę :-))
                • marekggg Re: 9 ojro za bilet na transport publiczny w Niem 10.07.22, 19:58
                  no to czekam - co za wielkie koncerny maja tam siedzibe i placa w berlinie podatki? i ile ludzi zatrudniaja...
                  to miasto bylo faworyzowane za komuny przez niemcy zachodnie i przez nrd-owek tylko po to zeby pokazac jaki ten jeden i drugi system byl zajebisty.
                  Popatrz na te tabele Berlin ma wysokie GDP, ale nie dlatego ze jest wydajny a dlatego ze jest najwiekszy. zobacz inne kolumny. i posortuj.
                  • jeepwdyzlu Re: 9 ojro za bilet na transport publiczny w Niem 11.07.22, 00:51
                    Idź w chuj marek nawet mi się nie chce patrzeć.
                    Gdzie mieszkasz, przypomnij.
                    W Berlinie?
                    Czy we wsi pod Brukselą?
                    Byłeś kiedys w Berlinie w ogóle? Aaaa za szczeniaka w NRD...
                    • marekggg Re: 9 ojro za bilet na transport publiczny w Niem 11.07.22, 01:51
                      bylem w berlinie.i nie raz. sa fajne miejsca, ale sa tez takie ktore napewno nie zachwycaja.

no i teraz mi powiedz, co takiego fajnego zrobila spd i die linke w berlinie. po to to zeby zalatac dziure w budzecie, to sprzedali co mogli. i sprzedali co? mieszkania i tereny.

generalnie jestem w berlin-mitte, bo tam musze jezdzci z racji pracy.

a za szczeniaka to przejechalem przez berlin i dojechalem do Usedom, do Ahlbeck.

i Jeepie - mi sie Berlin podoba, ale tylu bezdomnych polakow to nie widzialem nawet w paryzu czy londynie. szczegolni w mitte

i daj te duze firmy ktore palaca podatki lokalne, bo jakos zadnej odpowiedzi nie mam.

inna sprawa - odnalezenie jakiejs normalnej knajpy w centrum to masakra, oprocz maksymilian, augustiner, erdinger.... wszedzie wietnamskie i chinskie, juz nawet te glupiej grochowej (pruskiej) zupy nie ma gdzie kupic.

i currywurst... trzeba naprawde sie naszukac zeby znelsc. niestety nie mialem czasu. w sumie to ja radko mam czas.
                      • jeepwdyzlu Re: 9 ojro za bilet na transport publiczny w Niem 11.07.22, 09:34
                        Czyli zamożne miasto to takie,w którym sa fabryki.
                        To gówno prawda, bo pdatki.płacą banki, telewizje czy
                        • jeepwdyzlu Re: 9 ojro za bilet na transport publiczny w Niem 11.07.22, 09:41
                          Moja córka jest w tej chwili w Stuttgarcie.
                          Jest tam siedziba kilku dużych i setek mniejszych firm.
                          Zamożne, nowoczesne miasto.
                          I.co z tego?
                          Berlin jest i tak fajniejszy do życia i mieszkania.
                          To stolica zamożnego kraju.
                          O komforcie życia decydują knjapy, parki, woda, komunikacja, bezpieczeństwo
                          Bezdomni Polacy?
                          Kurwa chyba jestem ślepy bo nigdy nie widziałem. Nigdy.
                          A różnorodne knajpy ci przeszkadzają?
                          Wracaj do Radomia.
                          Notabene wieśniaku curry wurst jest w tysiacach budek. Na kazdym rogu.

Swoją drogą - wielbicielu fabryk - pojedź do dzielnicy Siemensstadt. A potem napisz o braku przemysłu w Berlinie.
                          • nousecomplaining Re: 9 ojro za bilet na transport publiczny w Niem 11.07.22, 19:08
                            > A różnorodne knajpy ci przeszkadzają?
                            No tego komentarza (odnalezenie jakiejs normalnej knajpy w centrum to masakra) to też nie kumam zupełnie. Chyba nie mówimy o tym samym mieście. No chyba że dla niego centrum to obszar w promieniu 100 m np. od środka Potsdamer Platz albo od Brandenburger Tor.
                          • marekggg Re: 9 ojro za bilet na transport publiczny w Niem 11.07.22, 19:19
                            jeepwdyzlu napisał:

> Moja córka jest w tej chwili w Stuttgarcie.
                            > Jest tam siedziba kilku dużych i setek mniejszych firm.
                            > Zamożne, nowoczesne miasto.
                            > I.co z tego?
                            > Berlin jest i tak fajniejszy do życia i mieszkania.

berlin do mieszkania - moze i OK, chociaz ja takich duzych miast jakos nie bardzo lubie.

> To stolica zamożnego kraju.
                            > O komforcie życia decydują knjapy, parki, woda, komunikacja, bezpieczeństwo
                            > Bezdomni Polacy?

w centrum jest ich multum

> Kurwa chyba jestem ślepy bo nigdy nie widziałem. Nigdy.
                            > A różnorodne knajpy ci przeszkadzają?
                            > Wracaj do Radomia.

przez radom przejezdzalem ostatnio 20 lat temu, wiec nie wiem po co mialbym tam wracac

> Notabene wieśniaku curry wurst jest w tysiacach budek. Na kazdym rogu.

akurat curry wursta mi nie brakuje

> Swoją drogą - wielbicielu fabryk - pojedź do dzielnicy Siemensstadt. A potem na
                            > pisz o braku przemysłu w Berlinie.

to napisz ile tam jest przemyslu oprocz siemensa.
                            dzisiaj kasa jest w uslugach i te sa zdala od berlina, wide frankfurt.
                            • nousecomplaining Re: 9 ojro za bilet na transport publiczny w Niem 11.07.22, 19:33
                              > w centrum jest ich multum
                              Co rozumiesz przez centrum? I gdzie konkretnie „jest ich multum”? Jak dotąd nie spotkałem żadnego. Teraz jak będę na dłużej, to się będę specjalnie rozglądał. Spotykam w Berlinie sporo Polaków, owszem. Ale jakoś są mało bezdomni. Jasne, że na pewno tacy są. Tak samo jak są Polacy bezdomni w Polsce, i Niemcy bezdomni w Niemczech. Tylko co z tego niby ma wynikać?
                              • wislok1 Re: 9 ojro za bilet na transport publiczny w Niem 11.07.22, 19:49
                                Dzisiaj bylem w Salzburgu i ciekawa sprawa,
                                bezdomnych prawie nie ma,
                                ale sa zebrzace kobiety z Balkanow...
                                Identycznie ubrane i tez zebrzace kobiety z Balkanow byly w Ratyzbonie...
                                Zapewne chodzi o Albanki, bo po slowiansku nie gadaly...

W Monachium bezdomnych Polakow brak na dworcu i w jego okolicach....

Polskich turystow tez generalnie brak, raz w Salzburgu slyszalem polski...

• marekggg Re: 9 ojro za bilet na transport publiczny w Niem 11.07.22, 19:14
                          zamozne miasto to takie, gdzie jakies podmioty placa podatki.
                          a jak sa tylko urzedy czy firmy panstwowe, to jest troche krucho z tymi podatkami.
                      • jeepwdyzlu Re: 9 ojro za bilet na transport publiczny w Niem 11.07.22, 09:44
                        no i teraz mi powiedz, co takiego fajnego zrobila spd i die linke w berlinie.
                        ----
                        Pojebało cię.
                        Czy ja wyglądam na czlowieka który śledzi działania linke?
                        Jestem od 30 lat wielbicielem cdu a najchętniej bym glosował na csu ale nie mogę...
                        A jak pijesz do nadburmistrza pedała - to go nawet lubiłem...
              • nousecomplaining Re: 9 ojro za bilet na transport publiczny w Niem 10.07.22, 19:15
                > a wiec w berlinie zostalo sporo urzedasow po NRD, emerytow, turkow
                Oj, ale in-depth analiza, ja pierdolę 🤣🤣
                • wislok1 Re: 9 ojro za bilet na transport publiczny w Niem 10.07.22, 19:31
                  Ja tez jestem w szoku, choc Bawarczycy za Prusakami nie przepadaja....

Ale zeby az tak krytykowac Berlin ???

Choc w zasadzie na chama to do Monachium tez by sie mogl ostro prrzypier.olic,
                  koszmarne korki od poniedzialku do piatku, bardzo wysokie czynsze,
                  poza tym miasto nie jest az tak ladne jak WIeden,
                  itd....
            • marekggg Re: 9 ojro za bilet na transport publiczny w Niem 10.07.22, 16:41
              O jednej waznej rzeczy zapomnialem - od poczatku berlin jest rzadzony przez lewice, co tez nie wiele pomaga.
            • bwv1080 Re: 9 ojro za bilet na transport publiczny w Niem 10.07.22, 18:24
              > A co takiego nie działa?

Administracja publiczna, urzędy, policja, sprawiedliwość.

Nawet wyborów do Bundestagu 2021 nie są w stanie na własnym terenie poprawnie zorganizować. Z dwunastu okręgów wyborczych w Berlinie należałoby wg przewodniczącego federalnej komisji wyborczej w sześciu wybory powtórzyć.
              • jeepwdyzlu Re: 9 ojro za bilet na transport publiczny w Niem 10.07.22, 19:09
                co takiego nie działa?

Administracja publiczna, urzędy, policja, sprawiedliwość.
                ---
                :-))
                Kurwa cranmer ty też???
                Ja pierdolę....
              • nousecomplaining Re: 9 ojro za bilet na transport publiczny w Niem 10.07.22, 19:12
                > Administracja publiczna, urzędy, policja, sprawiedliwość.
                Kurwa, sorry, ale moi bliscy znajomi tam mieszkają od 30 lat. I tego nie potwierdzają. Owszem, jest problem z przejmowaniem mieszkań przez różne prywatne podmioty, ale starają się z tym walczyć. U nas kurwa lepiej niby z tym jest? Policja, sprawiedliwość? Ty se koleś jaja robisz? Gdzie ty gościu mieszkasz???
                • jeepwdyzlu Re: 9 ojro za bilet na transport publiczny w Niem 10.07.22, 19:22
                  Ty se koleś jaja robisz? Gdzie ty gościu mieszkasz???
                  ---
                  Cranmer?
                  W Gorzowie :-)
                • wislok1 Re: 9 ojro za bilet na transport publiczny w Niem 10.07.22, 19:33
                  Dla mnie taka opinia to tez pelna abstrakcja......

• jureek Re: 9 ojro za bilet na transport publiczny w Niem 13.07.22, 16:58
      Korzystam. Na miejscu i na przejazdy do Polski. Straszyli przepełnieniem, ale jeszcze ani razu nie musiałem stać. Gdy ostatnio jechałem do Pragi, to zdziwiłem się pozytywnie, że bilet ten jest ważny nawet w pociągu Monachium - Praga (do ostatniej w Niemczech stacji Furth im Wald, na odcinek Furth im Wald - Domazlice kupuję za euro, a na resztę już u czeskiego konduktora za korony). Mogę też brać tanie loty z Polski niekoniecznie do Frankfurtu, bo z innych lotnisk też dojadę do domu na tym 9-eurowym bilecie.
      • jureek Re: 9 ojro za bilet na transport publiczny w Niem 16.07.22, 12:48
        jureek napisał:

> Korzystam. Na miejscu i na przejazdy do Polski. Straszyli przepełnieniem, ale j
        > eszcze ani razu nie musiałem stać.

Dzisiaj pierwszy raz nie miałem miejsca siedzącego, ale tylko 20 minut z Halle do Lipska. Teraz z Lipska do Drezna też jest pełno, ale siedzę wygodnie przy 160 km/h

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka