Dodaj do ulubionych

OT - Proszę Państwa, 09.07.2022 wrócił komunizm

09.07.22, 21:12
Prezes PiS może być z siebie dumny.
Urzeczywistnił swój mokry sen - przywrócił w Polsce komunę.

Cukier mi się skończył, a był potrzebny.
Pojechałem do marketu Kaufland - nie ma.
Podjechałem do Biedry - nie ma.
Podjechałem do Stokrotki - nie ma.
Podjechałem do Carrefoura - nie ma.
Już miałem do kurew z Auchan podjechać, ale olałem.
Wracając do domu zajechałem do Dino.

Zgadliście - nie ma.

Ale, że ja jestem sympatyczne bydle (nie to co tutaj na forum:) i zawsze się uśmiechnę, zagadam, pożartuję... to dostałem kilogram "spod lady".

Tak... w pięciu sieciach handlowych w mojej okolicy nie było dziś cukru.
W jednej z nich dostałem cukier "spod lady" (a raczej z prywatnego zapasu pań na zapleczu), po znajomości.

Komuna wróciła.
Obserwuj wątek
    • kreinto Re: OT - Proszę Państwa, 09.07.2022 wrócił komuni 09.07.22, 21:19
      qqbek napisał:

> Cukier mi się skończył, a był potrzebny.
      > Pojechałem do marketu Kaufland - nie ma.
      > Podjechałem do Biedry - nie ma.
      > Podjechałem do Stokrotki - nie ma.
      > Podjechałem do Carrefoura - nie ma.
      > Już miałem do kurew z Auchan podjechać, ale olałem.
      > Wracając do domu zajechałem do Dino.
      >
      > Zgadliście - nie ma.
      Łączę się w bólu. Szukałem dziś soli. Dopiero w Żabce za cenę amfetaminy u handlarza, ostatnią chwyciłem.
      😉
      • qqbek Re: OT - Proszę Państwa, 09.07.2022 wrócił komuni 09.07.22, 21:26
        Sól była chyba wszędzie i ta jodowana i ta do przetworów.

Zaraz będzie jak w tym ruskim dowcipie, gdzie kolejnym osiągnięciem ZSRR miało być zapewnienie każdemu grażdaninowi helikoptera.
        Żeby jak się dowie, że w Rydze są papierosy, a w Leningradzie zapałki, to mógł jednego dnia kupić i zakurzyć...
      • klemens1 Re: OT - Proszę Państwa, 09.07.2022 wrócił komuni 09.07.22, 22:41
        kreinto napisał:

> Łączę się w bólu. Szukałem dziś soli.

Czyli Łukaszenka jednak nie kłamał. A jak z kaszą?

• qqbek Re: OT - Proszę Państwa, 09.07.2022 wrócił komuni 09.07.22, 22:59
          klemens1 napisał:

> Czyli Łukaszenka jednak nie kłamał. A jak z kaszą?
          >

Kaszę kupowałem wczoraj.
          Zazwyczaj poniżej 4 złotych za 4 torebki 100g... wczoraj za 6 złotych.
        • kreinto Re: OT - Proszę Państwa, 09.07.2022 wrócił komuni 10.07.22, 08:59
          klemens1 napisał:

> kreinto napisał:
          >
          > > Łączę się w bólu. Szukałem dziś soli.
          >
          > Czyli Łukaszenka jednak nie kłamał. A jak z kaszą?
          Jeszcze resztki mam ale przypomniałem sobie, że od kilku tygodni szukałem papieru toaletowego. Tego, zwykłego, białego, dwuwarstwowego bo krótszego i tak nie ma sensu kupować do firmy i nie ma. Ani w Lidl aby w Biedrze. Wczoraj przy okazji poszukiwań soli trafiłem trzy ostatnie paczki w tej Biedrze, w której byłem w centrum to wszystkie wziąłem bo okazja niebywała i tak obwieszony jak po nocy w kolejce za PRL, paradowałem przez rynek. 😇
    • donvito52 Re: OT - Proszę Państwa, 09.07.2022 wrócił komuni 09.07.22, 21:28
      qqbek napisał:

> Prezes PiS może być z siebie dumny.
      > Urzeczywistnił swój mokry sen - przywrócił w Polsce komunę.
      >
      > Cukier mi się skończył, a był potrzebny.
      > Pojechałem do marketu Kaufland - nie ma.
      > Podjechałem do Biedry - nie ma.
      > Podjechałem do Stokrotki - nie ma.
      > Podjechałem do Carrefoura - nie ma.
      > Już miałem do kurew z Auchan podjechać, ale olałem.
      > Wracając do domu zajechałem do Dino.
      >
      > Zgadliście - nie ma.
      >
      > Ale, że ja jestem sympatyczne bydle (nie to co tutaj na forum:) i zawsze się uś
      > miechnę, zagadam, pożartuję... to dostałem kilogram "spod lady".
      >
      > Tak... w pięciu sieciach handlowych w mojej okolicy nie było dziś cukru.
      > W jednej z nich dostałem cukier "spod lady" (a raczej z prywatnego zapasu pań n
      > a zapleczu), po znajomości.
      >
      > Komuna wróciła.

Wszystko przez TOPAZ. Otworzyli obok mnie nowy sklep i promocję zrobili. Ludzie brali po dwie zgrzewki, po kilka skrzynek piwa. Jednej marki ale, raz, że nie pamiętam ;), dwa i tak nie mogę napisać.
      Poszedłem z ciekawości i po bułki.
      Po 15 minutach załamałem się i odniosłem bułki na półkę. Wiem, towar macany należy do macanta. Ale ... cukru nie kupowałem, a stanie godzina + przerosło mnie.
      • qqbek Re: OT - Proszę Państwa, 09.07.2022 wrócił komuni 09.07.22, 21:33
        Ja rozumiem, że jest teraz "górka malinowa" i masa osób robi przetwory.

Ale żeby w pięciu dużych sieciówkach nie było cukru?
        Do tego najmocniej mnie trafiło coś innego - to, że panie z Dino odłożyły sobie cukier na zapleczu. Gdyby to było "chwilowe wahnięcie" to by tego nie robiły.
        • gzesiolek Re: OT - Proszę Państwa, 09.07.2022 wrócił komuni 10.07.22, 12:51
          Z drugiej strony to norma w Biedronkach, że na półkach nie ma a na magazynie mają tylko nie ma kto uzupełnić...
      • waga173 Re: OT - Proszę Państwa, 09.07.2022 wrócił komuni 09.07.22, 22:40
        "a stanie godzina + przerosło mnie."

W ramach walki z pozostawionym po Tusku bezrobociem i ubostwem emerytow pis przywraca zawod "stacza kolejkowego".
    • car_fox Re: OT - Proszę Państwa, 09.07.2022 wrócił komuni 09.07.22, 21:33
      Przetwory zaczeli ludzie robic?
      • qqbek Re: OT - Proszę Państwa, 09.07.2022 wrócił komuni 09.07.22, 21:34
        car_fox napisał(a):

> Przetwory zaczeli ludzie robic?

I z pięciu dużych sieciówek, które monitorują popyt całymi latami, nagle cukier zniknął, a przy tym panie z Dino na zapleczu cukier chowają?
        Nie kupuję.
      • bywalec.hoteli Re: OT - Proszę Państwa, 09.07.2022 wrócił komuni 09.07.22, 23:09
        car_fox napisał(a):

> Przetwory zaczeli ludzie robic?
        Może tych przetworów robią w tym roku 2 razy więcej na zapas?
    • bigzaganiacz Re: OT - Proszę Państwa, 09.07.2022 wrócił komuni 09.07.22, 22:14
      Przeceniasz jarka

www.money.pl/gospodarka/beda-spore-podwyzki-cen-cukru-nie-da-sie-ich-uniknac-6775871737641632a.html
      Miesiac temu napisali ze bedzie dwa razy drozszy , ludziska wykupili
    • marekggg Re: OT - Proszę Państwa, 09.07.2022 wrócił komuni 09.07.22, 23:19
      bo beda zprzedawac tylko w zpolonizowanych sklepach, tak jak orban by chcial u niego w zhungaryzowanych
      • qqbek Re: OT - Proszę Państwa, 09.07.2022 wrócił komuni 09.07.22, 23:58
        marekggg napisał:

> bo beda zprzedawac tylko w zpolonizowanych sklepach, tak jak orban by chcial u
        > niego w zhungaryzowanych

Ale przecież Dino w 100% Polskie, a Stokrotka w jakichś 40% (a reszta litewska)...
        • bywalec.hoteli Re: OT - Proszę Państwa, 09.07.2022 wrócił komuni 09.07.22, 23:59
          pamietam czasy jak stokrotka była polska i miała centrale w Lublinie, moja koleżanka z IRCa tam pracowała 😀😂
          • qqbek Re: OT - Proszę Państwa, 09.07.2022 wrócił komuni 10.07.22, 00:14
            To przecież nie było tak dawno temu.
            Zdaje się 4 lata temu.
            Akcjonariusze Emperii Holding po prostu chcieli "spieniężyć żetony". I na zdrowie. Znam jednego z nich i tylko mu więcej szczęścia w życiu życzę. Z Litwinów wyciągnął kilkadziesiąt milionów. Za 25 lat harówy i nerwów to uczciwy "pakiet emerytalny".
    • schweppes1 Re: OT - Proszę Państwa, 09.07.2022 wrócił komuni 10.07.22, 01:07
      Apropos waszego kupowania cukru i soli (produktów szkodliwych i da facto zbędnych) ciekaw jestem waszego poziomu tłuszczu (pewnie 20%+), BMI (pewnie 25+), kondycji fizycznej i intelektualnej (zapewne obniżone przez cukier IQ, o biegu na orientację pewnie możecie zapomnieć, a od przemnożenia w pamięci dwucyfrowych liczb wyjebie wam uszczelkę pod głowicą), poziomu cukru i cholesterolu we krwi oraz wieku biologicznego w stosunku do tego w dowodzie.

Mała rada ode mnie: nie chcesz być chodzącym wrakiem - nie jedz cukru i soli.
      • waga173 Re: OT - Proszę Państwa, 09.07.2022 wrócił komuni 10.07.22, 01:41
        Nie wykupuja cukru zeby se slodzic chierbatkiem. Rownolegle ze zniknieciem cukru z polek zniknely drozdze, ale zaden sie nie przyzna ze odwiedzil piec sklepow i w zadnym nie bylo drozdzy:)
      • marekggg A zes nam doradziles 10.07.22, 05:08
        cukru i maski jest pod dostatkiem. ale widac ze odkad mieszkasz u staro-towarzyszy, to ci sie jakos skrzywia poglad na reszte swiata. no i dobrze. oni to sami poprawia. januszowanie sie moze szybko zakoncyc, tak jak sie szybko zaczelo.
      • kreinto Re: OT - Proszę Państwa, 09.07.2022 wrócił komuni 10.07.22, 09:06
        schweppes1 napisał:

> Apropos waszego kupowania cukru i soli (produktów szkodliwych i da facto zbędny
        > ch) ciekaw jestem waszego poziomu tłuszczu (pewnie 20%+), BMI (pewnie 25+), kon
        > dycji fizycznej i intelektualnej (zapewne obniżone przez cukier IQ, o biegu na
        > orientację pewnie możecie zapomnieć, a od przemnożenia w pamięci dwucyfrowych l
        > iczb wyjebie wam uszczelkę pod głowicą), poziomu cukru i cholesterolu we krwi o
        > raz wieku biologicznego w stosunku do tego w dowodzie.
        >
        > Mała rada ode mnie: nie chcesz być chodzącym wrakiem - nie jedz cukru i soli.
        Tak to jest, gdy oceniasz własną miarą. To co piszesz świadczy wyłącznie o Tobie. 😉
        Poziom tłuszczu <5%, BMI 21,16, IQ 126, a na rowerze zawstydzam pod górkę trenujących kolarstwo nastolatków.
        Soli i pieprzu szukałem bo w mieszkaniu, które wynająłem na weekend nie było a moja dziewczyna potrzebowała szczypty do usmażenia boczniaka.
        Dziękuję, bardzo mi miło.
        😇
        • bywalec.hoteli Re: OT - Proszę Państwa, 09.07.2022 wrócił komuni 10.07.22, 10:25
          kreinto, takie wyniki i wskaźniki w wieku 60+?
          • kreinto Re: OT - Proszę Państwa, 09.07.2022 wrócił komuni 10.07.22, 15:11
            bywalec.hoteli napisał:

> kreinto, takie wyniki i wskaźniki w wieku 60+?
            Rocznik 72 i codziennie kilkadziesiąt km. na rowerze na sprincie. Nie solę (pół kilo soli wystarczyło mi ostatnio na 5 lat), nie słodzę, mało jem. Autem tylko jeśli trzeba coś ciężkiego albo kogoś przewieźć gdzieś dalej.
          • kreinto Re: OT - Proszę Państwa, 09.07.2022 wrócił komuni 10.07.22, 15:12
            bywalec.hoteli napisał:

> kreinto, takie wyniki i wskaźniki w wieku 60+?
            W ubiegłym roku myślałem, że padnę że śmiechu jak pewne dziewczę lat 24, które mnie męczyło przez tydzień na moje pytanie na ile wyglądam odpowiedziało 34. 🤣
            • bywalec.hoteli Re: OT - Proszę Państwa, 09.07.2022 wrócił komuni 11.07.22, 00:13
              słodzila ci bo może liczyła na spadek 😂
              • kreinto Re: OT - Proszę Państwa, 09.07.2022 wrócił komuni 11.07.22, 17:56
                bywalec.hoteli napisał:

> słodzila ci bo może liczyła na spadek 😂
                Dlatego się uśmiałem. 🤣
    • waga173 Re: OT - Proszę Państwa, 09.07.2022 wrócił komuni 10.07.22, 07:26
      "i zawsze się uśmiechnę, zagadam, pożartuję... to dostałem kilogram "spod lady"."

Przywolales pewne moje wspomnienie sprzed pol wieku. Jezdzilem do zimowej bazy cyrkow (!) w Julinku okolo 30 km od Warszawy, Klemens zna. Czasami pekaesem bo bylo chlanko. I byla tam knajpa gdzie sposrod Zywca i Okocimia mieli wlasnie Okocim, krtory wolalem. Jednego mroznego dnia wstapilem na Okocim. Nie mamy juz zadnego piwa prosze pana. Zarty, usmiechy i zagadania nie pomogly. No to poprosilem o setke wodki. Wypilem duszkiem i od razu poprosilem o druga ktora tez wypilem "na raz" i skierowalem sie w strone drzwi. Wtedy dogonil mnie barman i do kieszeni wsadzil mi butelke... Okocimia. To se nie vrati:)
    • bolo2002 Re: OT - Proszę Państwa, 09.07.2022 wrócił komuni 10.07.22, 09:12
      A to dopiero początek problemów. Tez robię zakupy- Buiedronka- smietany nie ma - sklep japoński: Nagahaka! Psom nie mam co, kupić, bo taniej karmy nie ma - jest tylko luksusowa! Brakuje wielu podstawowych produktów- ale dla nas. Rządzący maja swoje sklepy- jak za komuny: rządowe były i było tam wszystko. Pamiętam: w zwykłych sklepach był tylko ocet a w rządowych: parówki/ cielęce, pomarancze, czekolada.
    • grzek Re: OT - Proszę Państwa, 09.07.2022 wrócił komuni 10.07.22, 11:14
      qqbek napisał:

> Prezes PiS może być z siebie dumny.
      > Urzeczywistnił swój mokry sen - przywrócił w Polsce komunę.

Czyli wracamy do lat siedemdziesiątych. Pewnie cukier z buraków, które teraz rosną, będzie w zimie po 10,50 zł tak, jak za Gierka. Chyba, że wprowadzą kartki i kilogram miesięcznie będzie można kupić za 3 zł a więcej, po cenach komercyjnych.
    • only_the_godfather Re: OT - Proszę Państwa, 09.07.2022 wrócił komuni 10.07.22, 12:32
      Ogólnie ostatnio w sklepach czy to biedra czy lidl sa problemy z zaopatrzeniem. Jak rozmawiałem z znajomym który pracuje w lidu to wynika to między innymi z kosztów transportu oraz tego, że nie ma chętnych do pracy jako kierowca.
      • qqbek Re: OT - Proszę Państwa, 09.07.2022 wrócił komuni 10.07.22, 13:08
        Nie winiłbym wyłącznie kulejącego transportu.
        Kraj się sypie.
        Na liście leków "trudnodostępnych" MZ ma już prawie 300 pozycji.
        W czerwcu po popularny antybiotyk dla młodego jechałem ponad 20 kilometrów w jedną stronę, do Ryl City (tj. do Łęcznej), bo ani w Lublinie, ani w pobliżu Lublina nigdzie nie było.
        I to nie sankcje, bo to my eksportowaliśmy leki do Rosji, a nie Rosja do nas.

Czekam już tylko chyba na wieści o "sznurku do snopowiązałęk"...
    • gzesiolek Re: OT - Proszę Państwa, 09.07.2022 wrócił komuni 10.07.22, 13:10
      Ja o cukrze się nie wypowiem, bo sam w domu nie używam... A żona kupuje tylko do wypieków/przetworów...
      Więc ostatnio sam kupowałem z 1-2miesiace temu... Żona pod dżemy chyba kupowała, ale chyba jakiś specjalny, żelujący...
    • nousecomplaining Re: OT - Proszę Państwa, 09.07.2022 wrócił komuni 10.07.22, 14:59
      > Tak... w pięciu sieciach handlowych w mojej okolicy nie było dziś cukru.
      Ale... serio??? Bez jaj. Dlaczego akurat w Twojej okolicy? Na Ślunsku takich braków nie ma.
      Trzeba obejrzeć wiadomości w TVP, tam wszystko wyjaśnią.
    • tbernard Re: OT - Proszę Państwa, 09.07.2022 wrócił komuni 10.07.22, 15:00
      Jeśli wykupili go spekulanci, to na pewno wróciła zarówno komuna, jak i gospodarka rynkowa w jednym. No bo w komunie spekulanci to ci źli a w gospodarce rynkowej, to ci zaradni mający smykałkę do interesów.
      • qqbek Re: OT - Proszę Państwa, 09.07.2022 wrócił komuni 11.07.22, 20:59
        tbernard napisał:

> Jeśli wykupili go spekulanci, to na pewno wróciła zarówno komuna, jak i gospoda
        > rka rynkowa w jednym. No bo w komunie spekulanci to ci źli a w gospodarce rynko
        > wej, to ci zaradni mający smykałkę do interesów.

A kiedy w Polsce nie było "drugiego" czy nawet "trzeciego" (jeżeli za drugi uznamy tzw. "eksport wewnętrzny") obiegu gospodarczego?
        Odkąd sięgam pamięcią u prywaciarzy było wszystko, czego nie było w "handlu uspołecznionym".

Kiedyś tu opisywałem perypetie mojego dziadka, który uparł się być prywatnym przedsiębiorcą w latach "bitwy o handel"... nawet w najczarniejszej dupie stalinizmu w Polsce istniał wolny rynek.
        Nawet w smutnych latach gomułkowskiej szarzyzny można było jeździć błękitnobiałym Fordem Taunusem 17M (takiego miał mój dziadek) - wystarczyło mieć łeb na karku.
      • perski_niebieski Re: OT - Proszę Państwa, 09.07.2022 wrócił komuni 16.07.22, 14:10
        Nie zauważyłeś, że tzw " suteren " NIENAWIDZI wolnego rynku ?
        Prywaciarz twoim wrogiem ...
        Jak fajnie było za Komuny, zakładowe wczasy z donosicielem - czyli kaowcem.
        Milicjant na każdym rogu a uczniowie w mundurkach - nie widać biedy !
        Wiem, upraszczam. 5 procent elektoratu ? Bohaterowie programów Elżbiety Jaworowicz.
        Sześć klas powszechniaka i do roboty. Decydujące pięć procent, gdy połowa narodu
        miała wszystko w dupie i w domku została. Bo trza się leczyć, umrzeć i chleb kupić !
        Damy radę ? A taki Ch...
        Ludzie nie jedzą ciastek. Biorą chleb i bułki. A rogal stał się luksusem.
        Piwo w bramie zamiast w pubie. Kultura ? Zapomnij.
        Lekarz ? Tylko na Kasę Chorych.

Byłem na kilku pogrzebach ostatnio. No cóż, wirus. Plus wóda.
        Zamiast wieńca - skromna wiązanka. Zamiast wiązanki - biała róża ...
        I najtańsza trumna.
        Business wyje ? Klasa średnia usługowa leży i kwiczy. Nareszcie.
        Może to ich zmusi do pójścia na wybory ! Oby.
        A największym przegranym polska wieś się stała.
        W nich nadzieja nasza cała !
        Cena nawozów wykończy Kaczora ...

P.S.
        A lewactwo z NGO pokazało chciwe ryje.
        W jednym Morawiecki naprawdę miał rację, pijąc u Sowy: " Wojna upraszcza perspektywę ".
        I pokazuje prawdziwe intencje. Nie pomagasz Ukrainie - popierasz Putina !
        No cóż, łatwiej zbierać na " kunia bez nogi ", niż na karabin. Czy jakiegoś drona tureckiego.

Pozdrawiam, pijac nad Odrą !
        ;)
        • yadaxad Re: OT - Proszę Państwa, 09.07.2022 wrócił komuni 16.07.22, 17:44
          Komunizm, czy faszyzm, jakie to ma znaczenie? Dyktatury nie jedno mają imię, ale podobne skutki i mechanizmy "tworzenia wolności poprawnej"
          • marekggg Re: OT - Proszę Państwa, 09.07.2022 wrócił komuni 16.07.22, 17:59
            nie zapominaj o katolicyzmie...
            • yadaxad Re: OT - Proszę Państwa, 09.07.2022 wrócił komuni 16.07.22, 18:52
              Katolicyzm to szuka drzewa jak jemioła, ssać i być usprawiedliwionym całowaniem.
              • marekggg Re: OT - Proszę Państwa, 09.07.2022 wrócił komuni 16.07.22, 23:41
                i sie wyspowiadac, dac na tace. zapomnialesz o Lutherze? bo byla potrzebna kasa na sw. piotra. i nie tylko.
              • perski_niebieski Re: OT - Proszę Państwa, 09.07.2022 wrócił komuni 17.07.22, 15:18
                i grzechów odpuszczeniem,
                za kasę

jemioła ? nawet nie tasiemiec !
                robale trumniane raczej ...

^^
          • perski_niebieski Re: OT - Proszę Państwa, 09.07.2022 wrócił komuni 17.07.22, 15:15
            Gdy słyszę poprawne - odbezpieczam Glocka !
            Bo pachnie Pol Potem. I nieważne, kto mówi.
            Lewica bezbożna czy arcypobożna. Jedni - drugich warci ?
            Dlatego Zandberg popiera PiS. Na amen.
            Ten sam elektorat ...

Dyktatura z tektury.
            Raczej Panopticum + Pandemonium.

:)
    • qqbek Update - 11.07.2022 - cukru niet, komuna wraca! 11.07.22, 20:54
      Cukru nadal nie ma.
      Byłem przed chwilą w Kauflandzie i nie ma. Stoi pusta paleta w miejscu, gdzie "zawsze był".

Za to przed wyjazdem, jako wzorowy leming, włączyłem TVN.
      I co?
      Komuna wraca!
      4 lipca groził nam blackout.
      Chyba już czas, żeby pierwszy program polskiego radia nadawał komunikaty o stopniu zasilania. "Szanowni Państwo w dniu dzisiejszym na terenie całego kraju obowiązuje piętnasty stopień zasilania".

Serio.
      Jest już "tak dobrze" po "reformach" PiS :-)
      Idą upały, niewykluczone, że jednak będziemy mieli blackout jeszcze w tym roku.
      • trypel Re: Update - 11.07.2022 - cukru niet, komuna wrac 11.07.22, 21:13
        Wiem że Ciebie to nie dotyczy z uwagi na panele na dachu ale jak pierwsze słyszę inwestujcie w pompy ciepła bo tańsze od gazu a po paru msc ze prąd na jesień pójdzie 300% w górę to myślę o tych co się dali przekonać mając sieć gazowa na HP... wiara piękna rzecz
        • qqbek Re: Update - 11.07.2022 - cukru niet, komuna wrac 11.07.22, 21:57
          Ja klimę na jesieni chyba założę - raz, że na jesień są jeszcze terminy, dwa, że klimatyzacją do pierwszych mrozów mogę spokojnie grzać w domu, bez włączania kotła, a mam nadwyżkę prądu, której nijak nie zużyję już za ten rok.

Inna sprawa, że jak liczyłem ROI dla paneli, to zakładałem 2% wzrost cen prądu w ujęciu rocznym... trochę szybciej, mimo nadprodukcji, mi się te panele chyba jednak zwrócą.
          • kreinto Re: Update - 11.07.2022 - cukru niet, komuna wrac 16.07.22, 22:48
            qqbek napisał:

> Ja klimę na jesieni chyba założę - raz, że na jesień są jeszcze terminy, dwa, ż
            > e klimatyzacją do pierwszych mrozów mogę spokojnie grzać w domu, bez włączania
            > kotła, a mam nadwyżkę prądu, której nijak nie zużyję już za ten rok.
            Mój stary Zenithair, jeszcze na R134a grzeje do minus 15 na zewnątrz to chyba te nowe też potrafią? 🤔
            • trypel Re: Update - 11.07.2022 - cukru niet, komuna wrac 17.07.22, 09:00
              Chyba chodzi nie o grzanie tylko energies do tego potrzebna
              Nowe invertery do minus 10 trzymają co najmniej 3:1
              I wtedy ma to sens
      • car_fox Re: Update - 11.07.2022 - cukru niet, komuna wrac 11.07.22, 23:21
        Czas na emigracje? Gdzie?
        • qqbek Re: Update - 11.07.2022 - cukru niet, komuna wrac 11.07.22, 23:26
          car_fox napisał(a):

> Czas na emigracje? Gdzie?

Za stary (względnie za młody) i za dzieciaty jestem na "spieprzanie na z góry ustalone pozycje"... choć rzeczywiście coraz częściej rozważam.
          Nie wiem - "bezboleśnie" to chyba tylko Irlandia, ale Niemcy czy Austria też byłyby "opcją". Mam w razie czego brytyjski NIN też, ale nie wiem, czy teraz by wystarczyło do ucieczki na Wyspy.
      • qqbek Re: Update - 11.07.2022 - cukru niet, komuna wrac 11.07.22, 23:21
        Tak przy okazji.
        Za "to" ze zdjęcia zapłaciłem chyba 360 złotych, w okolicach 2010 czy 2009 roku.

Chcieliście PiS-u, no to go macie, skumbrie w tomacie pstrąg.
        • waga173 Re: Update - 11.07.2022 - cukru niet, komuna wrac 16.07.22, 03:04
          qqbek napisał:

> Tak przy okazji.
          > Za "to" ze zdjęcia zapłaciłem chyba 360 złotych, w okolicach 2010 czy 2009 roku

Nie bylbym soba gdybym nie skomentowal. Za zlotowke, ze zdjecia, zaplaciles 360 zlotych? Szkoda ze nie mnie:)
          • qqbek Re: Update - 11.07.2022 - cukru niet, komuna wrac 16.07.22, 10:06
            Eee - o kant dupy takie "przemyślenia" o trzeciej.
            Przecież wiadomo, że chodzi o tego malutkiego dukata :)
            Teraz chyba po 1000-1050 chodzą.
            • waga173 Re: Update - 11.07.2022 - cukru niet, komuna wrac 16.07.22, 10:37
              Jasne, ale wydalo mi sie lekko nietrafne pokazanie dwoch monet, z czego jedna jest zlotowka. Zazwyczaj obok dla pokazania wielkosci kladzie sie miarke z centymetrami czy cos tego typu. No ale jak juz sie ma KWW (koniecznosc wczesnego wstawania) to i przy okazji zasiada sie do komputera majac jedno oko dalej zaspane.
        • bigimax4 Re: Update - 11.07.2022 - cukru niet, komuna wrac 16.07.22, 15:29
          To tylko pokazuje co jest prawdziwym pieniadzem a co fejkiem , i nie dotyczy to tylko zlotowki
          • gzesiolek Re: Update - 11.07.2022 - cukru niet, komuna wrac 16.07.22, 16:31
            Właśnie jestem w Turcji. Trzeci raz w życiu. Po raz pierwszy nie mają nic przeciw napiwkom w PLN, za to ruble są w stosunku do poprzednich pobytów w wyraźnej niełasce...
            Oczywiście rządzą $ i EUR... Później inne mocne waluty europejskie (CHF i Funt)... A później inne waluty EU i dopiero rubel... Aha własną walutę traktują na równi z rublem...
    • trypel Re: OT - Proszę Państwa, 09.07.2022 wrócił komuni 15.07.22, 20:55
      Tu chyba bedzie pasowac
      www.linkedin.com/posts/marcinjurka_adamglapiagmski-wojciechmann-activity-6952497989974208512-Ypd0?utm_source=linkedin_share&utm_medium=android_app
      • car_fox Re: OT - Proszę Państwa, 09.07.2022 wrócił komuni 16.07.22, 00:40
        Linkedin sie juz polityka zajmuje?
        • marekggg Re: OT - Proszę Państwa, 09.07.2022 wrócił komuni 16.07.22, 01:20
          tak. ale to opublikwal nie linkedin a jakis uzytkownik
        • trypel Re: OT - Proszę Państwa, 09.07.2022 wrócił komuni 16.07.22, 07:57
          To nie polityka tylko kabaret
          • waga173 Re: OT - Proszę Państwa, 09.07.2022 wrócił komuni 16.07.22, 08:13
            trypel napisał:

> To nie polityka tylko kabaret
            >
            Mozesz wierzyc albo nie, ale ja nie zapomne jak w kinie "Muranow" zobaczylem film "Kabaret", a tam Liza Minelli zaspiewala "ZYCIE TO KABARET" i juz nigdy potem nic a zwlaszcza polityki nie traktowalem powaznie:)
    • car_fox Re: OT - Proszę Państwa, 09.07.2022 wrócił komuni 16.07.22, 00:39
      Tzn ja komunizm wraca to beda Pewexy gdzie vbedzie mozna wszytko kupic a ci co maja dolary znow beda Paniska?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka