Dodaj do ulubionych

O/T cos Engine malo aktywny ostatnio...

16.07.22, 07:37
Czyzby Chindus stracil mu pol z jego miliona i Enginowi przeszla ochota na cokolwiek? Mam nadzieje ze nie:).
Obserwuj wątek
    • bigimax4 Re: O/T cos Engine malo aktywny ostatnio... 16.07.22, 08:25
      $ wysoko , za to co zostalo dmucha wszystko co sie rusza w cancon
      • waga173 Re: O/T cos Engine malo aktywny ostatnio... 16.07.22, 08:31
        Ale ty glupi jestes misiu. Za to co mu zostalo to se moze posluchac starej plyty "Cancon de amur"
        • bigimax4 Re: O/T cos Engine malo aktywny ostatnio... 16.07.22, 11:27
          Co w tym glupiego waga, tluszcz ci na mozg sie rzuca
      • jackk3 Re: O/T cos Engine malo aktywny ostatnio... 17.07.22, 17:43
        W USA jest potezna inflacja no chyba ze do Polski przyjedzie to wtedy ma wszystko za pol darmo.
        • car_fox Re: O/T cos Engine malo aktywny ostatnio... 17.07.22, 18:55
          Nie przesadzacie z ta panika i inflacja? Moze biedakom to zaczyna doskwierac ale ci co maja kase chyba tym sie nie przejmuja? Jak masz milion w banku i to ci nie jest konieczne do zycia na codzien a to sie zmniejszy nawet do pol miliona to jedyna roznica jest widoczna w numerach na koncie?
          Najglosniej krzycza demokraci jak to sie swiat wali i ludzi glodni a jedyna opcja na zatrzymanie inflacji jest podniesieni podatkow bogatym.
          No i jak wydasz na sama podroz do Polski z $5K to co musialoby sie stac czy co bys kupowal w Polsce aby to sie "oplacalo"?
          • jackk3 Re: O/T cos Engine malo aktywny ostatnio... 17.07.22, 19:05
            Nie za bardzo sie zgadzam z taka argumentacje. Jak masz 1mln w banku co w US nire jest aczej takie rzadkie to cie nie boli ze tak naprawde masz tylko 900tys? Nie wiem co masz na mysli z tym oplacaniem? Ja pisalem ze jak przyjezdzasz zza Oceanu to za np.100$ dwie osoby zjedza kolacje z butelka d. wina w luksusowej knajpie w Krakowie a w Stanach czy Kanadzie za cos takiego zaplacilbys 4 czy 5x wiecej. Jest roznica?
            • car_fox Re: O/T cos Engine malo aktywny ostatnio... 17.07.22, 22:09
              A ja pisalem ze jak przyjedziesz zza oceanu to juz jestes $5k do tylu na koszty podrozy wiec jaki to inteters zaplacic w Krakowie zamiast $200 tylko $50? Ile tych obiadow musialbys zjesc zeby "wyjsc na swoje?"
              • jackk3 Re: O/T cos Engine malo aktywny ostatnio... 17.07.22, 23:55
                Co ty z tymi 5tys wyskakujesz? Byłem w Krakowie 3 miesiące temu przez 8 dni. Bilet z Calgary niecałe 1900CAD apartament na przeciwko wieży ratuszowej 1tysiak (chyba ponad 50m).
                I właśnie sprawdziłem ile wydałem na żarcie i drinki bo płaciłem głównie Apple Pay coś koło 1100CAD plus 20% napiwków które starałem się płacić gotówka. A jadłem naprawdę w najlepszych knajpach w tym lunche bo jestem do takiego rozkładu dnia przyzwyczajony. W Kanadzie np. w takim Vancouver to bym musiał wydać z 3x więcej. O tym pisze.
                • car_fox Re: O/T cos Engine malo aktywny ostatnio... 18.07.22, 00:03
                  Pomnoz bilety x2 dodaj do tego wynajem auta i hotelu na miesiac czy 2 i zobaczymy jak cie to zmieni
                  • jackk3 Re: O/T cos Engine malo aktywny ostatnio... 18.07.22, 00:12
                    Jasne. Ale dla nas życie w dalszym ciągu tanie a dla ciebie $ tak wysoko ze jeszcze taniej.
                    • car_fox Re: O/T cos Engine malo aktywny ostatnio... 18.07.22, 00:52
                      Ja tam nie czuje roznicy.... bo za granice sie nie ruszam a wszytko drozeje tak czy owak.

A powiniem chyba widziec tansze rzeczy sprowadzane z zagranicy? Ni cholery nie widac. Jak zawsze ludzi w trabe robia. Tak jak z ropa... Jak na rynku wrosnie to za 15 minut juz drozsza na stacjach a jak staniej to zabiera 2 tygodnie zeby drgnelo w dol.
          • waga173 Re: O/T cos Engine malo aktywny ostatnio... 17.07.22, 19:56
            "Jak masz milion w banku"

Ale Engine nie ma miliona dolarow w banku. Jeszcze bezpieczniej byloby miec w materacu. Dzisiaj milion, jutro milion i za rok ten sam milion. Engine ma na funduszu emerytalnym "pakiet" ktory na starosc zgromadzil przez lata pracy i gdyby go sprzedal rok temu to by go zamienil na milion dolarow, a gdyby sprzedal dzisiaj to dostalby tylko pol miliona. W dodatku na skutek drozyzny dzisiaj za te pol miliona kupilby duzo mniej niz za pol miliona rok temu. Wiec roznica nie jest w numerach na koncie, tylko w ilosci lat zanim sie te zrodlo dochodu wyczerpie.
            • jackk3 Re: O/T cos Engine malo aktywny ostatnio... 17.07.22, 20:35
              Wiadomo. Da sobie radę bez obaw.
              • waga173 Re: O/T cos Engine malo aktywny ostatnio... 17.07.22, 20:44
                Najwyzej wroci do Polski:)
                • trypel Re: O/T cos Engine malo aktywny ostatnio... 17.07.22, 21:32
                  Ma chyba nawet emeryturę z Krusu :D
                • car_fox Re: O/T cos Engine malo aktywny ostatnio... 17.07.22, 22:54
                  Zobacz za ile sie wynajmuja domy w Kaliforni - za blisko oceanu spokojnie ok $4k/mies, wiec jak ma do tego nastepne $3k-4k emerytury to tylko za emeryture i wynajem moze w Polsce mieszkac nie uszczuplajac inwestycji, nie sprzedajac domu etc..
                  Jack ma racje - jakos przezyje. :)
                  A rynek sie odwroci i za 10 - 15 lat kto wie co bedzie?
                  • jackk3 Re: O/T cos Engine malo aktywny ostatnio... 17.07.22, 23:39
                    Tyz prawda.
            • car_fox Re: O/T cos Engine malo aktywny ostatnio... 17.07.22, 22:46
              Tzn masz troche racji ale tylko troche.
              Jakby mial milion w bank to milaby milion bez wzgledu na to jak sie rynek zachwuje... O to jak to wartosc to sie teraz nie martwimy.
              A jak ma w inwestyajcch to co innego. Jak mial milion to zapewne jakies max 2/3 czy 60% w akcjach na "rynku" a wiec to sie zachwuje tak jak rynek a reszta w gotowce albo w "gotowce" czyli czyms co jest ekwiwalentne. Czyli z miliona te 600 tys spadlo o 20% a reszta zostala .. wiec jest obecnie jakies $120k "do tylu" czyli ciagle ma $880k. Std myslenie i std inwestowanie.
              A jak mial nie milion tylko $2M czy wiecej (poniewaz tyle trzeba aby byc niezaleznym finansowo) to ma ponad $1.5M z togo $500k w gotowce a $1M ciagle "ruchomy"
              Ale nikt sie nie martwi to sie dzieje dzisiaja ale to co bedzie za 10 lat...
              Skad to wymyslilem? Nie ja - to sa std myslenia i podejesci ktore kazdy wie ze to jest w miare bezpieczne i optymalne.
              Nie zapominajmy ze w tym czasie wartosc rynkowa domow poleciala co namniej 50% w gore wiec jak mial dom wart $1M to teraz go moze spieniezyc i zarobic $500k .. Czyli jak by tu nie kombinowac to az tak zle nie jest.
              A pytanie czy to zrodlo sie wycxerpie to inna rozmowa. Wszystko zalezy ile bedzie wyciagla . Jak niewiele (tzn ponizej 5% rocznie) A 5% z miliona to $50k to sie chyba nigdy nie wyczerpie poniewaz patrzec do tylu to S&P500 w ostatnich 100 latach wzrastal chyba srednio ok 7 czy 8%? .
              • waga173 Re: O/T cos Engine malo aktywny ostatnio... 17.07.22, 23:07
                Jak sprzeda dom to bedzie mial poltora miliona ale nie bedzie mial gdzie mieszkac. Jak taki sam dom kupi albo i ten sam dom odkupi to juz za jeden i trzy czwarte miliona. I tak zle i tak niedobrze:)
                • car_fox Re: O/T cos Engine malo aktywny ostatnio... 17.07.22, 23:17
                  Ale jak sprzeda ten dom za 1.5 i kupi inny za 0,5 - wiekszy i lepszy gdzi indziej?
                  • jackk3 Re: O/T cos Engine malo aktywny ostatnio... 17.07.22, 23:40
                    To się tak łatwo mówi panowie.
                    • car_fox Re: O/T cos Engine malo aktywny ostatnio... 17.07.22, 23:59
                      A kto mowi ze ma byc latwo. ? Tak robisz jak masz ku temu powod - moze to byc chec albo koniecznosc..
                  • waga173 Re: O/T cos Engine malo aktywny ostatnio... 17.07.22, 23:58
                    On kupil dom 30 lat temu za 200 tysiecy. Zarobi milion trzysta. Pierwsze pol miliona maja wolne od podatku, ale pozostale osiemset jest traktowane jako nie zarobek a dochod z inwestycji czy cos takiego i trzeba zaplacic podatek rzedu 20 procent, cwierc miliona do tylu. Wiekszy i "lepszy" niz ten co ma, ale za tylko pol miliona to mozna poszukac w Czernobylu.
                    Mam nadzieje ze jak Engina odbanuja to znajdzie ten watek i rzuci swiatlo.
                    • jackk3 Re: O/T cos Engine malo aktywny ostatnio... 18.07.22, 00:02
                      To u nas lepiej. Nie ma podatku od sprzedaży domu na razie….
                      • waga173 Re: O/T cos Engine malo aktywny ostatnio... 18.07.22, 00:15
                        U Enginow tez nie ma ale pod warunkiem ze nastepny kupisz drozszy albo za tyle samo. Maja jeszcze taki myk ze jak nowy dom kupisz w sasiednim powiecie to zachowujesz oryginalny podatek od wlasnosci, bazowany na cenie zakupu pierwszego domu a nie drugiego. To nie jest drobna roznica. Enginowa jest zawodowo agentem wiec moze sie dowiemy dokladniejszych szczegolow.
                        • engine8t Re: O/T cos Engine malo aktywny ostatnio... 18.07.22, 00:30
                          Generaalnie Masz mniej wiecej racje. Dom ma nie byc drozszy :) Tzn moze ..byc ale niewiele tzn +10% w zaleznosci czy nowy kupiles przed sprzedaz starego czy po LOL
                          Zakladajcc ze mniej wiecej w tym samym czasie jesli nowy nie jest drozszy to placisz podatek od przedniego i to podatek od ceny jego orginalnego kupna (~1%) plus wzrost ze wzgledu na inflacje... Czy jak kupiles dom w 85 z 200k to placiles ok $2000/rok podatku rocznie i do 2015 uroslo ci to gdzies do $3 tys rocznie... I teraz jak kupiles za $1M to zamiast $10k placisz $3k. A mogles kupic i za $1.3M i ciagle zamiast $13k placisz tylko $3k ...
                          Ale mozesz kupic drozszy - wtedy roznica pomiedzy cena sprzedazy i kupna dolicza sie do ceny sprzedazy poprzedniego.. Proste jak sznurek w kieszeni co nie? LOL
                    • engine8t Re: O/T cos Engine malo aktywny ostatnio... 18.07.22, 00:20
                      Noz K z wami to nawet odwykowki nie pracuja.....
                      Teraz dolozylem sobie turbo bo mi zbanowali emaile, IP adress i co sie dalo... ale jak widze ze mi D poza plecami obrabiacie to sie musilem sprezyc :)

Ok... Car_fox ma w wiekoszosci racje ale diabel jak zwyjle w detalach
                      Z domami to jest tak ze jak kupiles za 200 a sprzedasz za iles tam to doliczasz sobie wszytkie naprawy i co w ten dom wlozyles aby go poprawic i doliczysz wszytkie koszty zwiazen ze sprzedaza do "kosztow". Potem to co zarobiles powyzej $0,5M liczy sie jako long tern capital gain i podatek jest/byl chyba 15%. Czyli jak kupiles za 200 i dolozyles drugie 150 oraz kosztowalo cie $50 aby sprzedac (przygotowanie , inspekcje, etc) a sprzedalaes za milion trzysta to masz podatek 15% od $400k czyli $60k.
                      No i jak potem kupiles drugi dom za ten milion co dostales z poprzedniego (300k schwales do kieszeni ...np) i ten dom wzrosl na wartosci do poltora miliona to sprzedjac juz podaatku nie placisz bo znow masz 500k bez
                      Czyli sprzedajesz dom za $1.5M i wprawdzie kiedys tam zaplaciles teo $60k podatku ale o tym dawno zapomniales :)
                      A domy za $0.5M? masa opcji
                      www.gobankingrates.com/investing/real-estate/the-25-best-cities-to-buy-a-home-for-less-than-500k/
                      • engine8t Re: O/T cos Engine malo aktywny ostatnio... 18.07.22, 01:00
                        O zbacz co mozesz kupic / sprzedac za $1.5M w Kaliforni
                        archive.curbed.com/2017/7/17/15982386/carmel-california-golden-rectangle-cottage

A co mozesz kupic za $0.5M w innych stanach (i $1.0M schowac do kieszeni)
                        www.lonny.com/Here%27s+What+A+500%2C000+Home+Looks+Like+In+Every+State
                        • bigimax4 Re: O/T cos Engine malo aktywny ostatnio... 18.07.22, 01:42
                          Czesc endzin , dobrze widziec ze zyjesz

Nie manipuluj ,okreslone jako "Have a nomination for a jaw-dropping listing"
                          Jak sie sprzeda to bedzie taka cena ale ty wiesz, sasiad mexykan wie jak i gruba baba modelka wie, ze to zart szczegolnie w obeclych warunkach ,
                      • bigimax4 Re: O/T cos Engine malo aktywny ostatnio... 18.07.22, 01:46
                        Teraz dolozylem sobie turbo bo mi zbanowali emaile, IP adress i co sie dalo...

Co zrobic te qurwy e grazyny nie dosc ze glupie jak kolek w plocie to jeszcze zapalczywe i msciwe od lat mnie jakas wywloka regularnie banuje a ja to scierwo wyzywam w okienkach jak ban wygasa i jakos leci
            • engine8t Re: O/T cos Engine malo aktywny ostatnio... 18.07.22, 04:06
              Tzn zalezy co nazywasz "bankiem" Bo bank to nie tylko Bank Of America ale i Morgan Stanley i Charles Schwab bo tam tez mam nie tylko konta inwestycyjne ale i konta czekowe.
    • car_fox Re: O/T cos Engine malo aktywny ostatnio... 16.07.22, 18:21
      Moze ematki go zbanowaly na dobre?
      • bywalec.hoteli Re: O/T cos Engine malo aktywny ostatnio... 17.07.22, 22:53
        może cos tam leczy jak to stary człowiek?
        • car_fox Re: O/T cos Engine malo aktywny ostatnio... 17.07.22, 22:56
          Moze...
          Moze polecial do Polski?
          • bywalec.hoteli Re: O/T cos Engine malo aktywny ostatnio... 17.07.22, 23:19
            Car fox - to Ty Engin?
            • bywalec.hoteli Re: O/T cos Engine malo aktywny ostatnio... 17.07.22, 23:59
              aaaa znowu wkurwiles engin grażyny i nadajesz z innego nicka? 😂
              • engine8t Re: O/T cos Engine malo aktywny ostatnio... 18.07.22, 00:01
                Ze mnie zbanowaly to prawda ale moj drugi nick to engine8t :)
                Obecnie odpoczywam - czy jestem na odwykowce.. LOL
                • waga173 Re: O/T cos Engine malo aktywny ostatnio... 18.07.22, 00:07
                  No to fajnie ze uzyles lisiego fortela, bo poprzedniego bana ze stoickim spokojem przeczekales.
                  • engine8t Re: O/T cos Engine malo aktywny ostatnio... 18.07.22, 00:46
                    A to wszytko przez starosc.
                    Bo jakies 2 tyg temu szedlem do sklepu i patrze na polke jakie butelki trzeba uzuplenic....no i ulubiony schotch sie konczyl wiec zapisalemna dlugiej liscie zakupow... I bylem k na 100% pewien ze go kupilem.
                    No i potem jakos pilismy tequille, piwo wino i inne duperele i scotch nie byl tykany...
                    No i pare dni temu szukam scotcha - nie ma.. Pytam zony czy nie wypila? No nie... Mowi ze stary jestes ,a masz skleroze i zapmniales wiec przestan juz pic..... Ok widac ja wtedy go nie kupilem...a dalbnym si epokroic ze kupilem.... ale jak nima to nima...
                    Ok to idac do sklepu kilka dni temu tym razem kupilem na 100% - postawilem na widoku, otworzylem i git...pol butelki jeszcze bylo.
                    A dzis otwieram bagaznik w aucie i widze ze w rogu bagaznika jest jakies takie poobijane pudelko po scotchu jakbo byl na wojnie ukrainskiej..... Patrze a to moja flaszka ktora wypdla z torby i sie widac platala po katach bagaznika a ja sie zastanwailem czy cos z zawiedzeniem sie nie stalo ze mi tak wali na zakretach :) . A ze jezdze tak sobie czasami ostro to sie poobijala..ale tyylko pudelko :)
                    No i teraz mialem dwie flaszki .. I mysle jak zona zobaczy to sie wk ze jak klamie i na zapas kupuje wiec ta pierwsza trza bylo wypic aby sie pozbyc dowodow...... spojrzy na flaszke - zbaczy ze nie tykanan wiec pochwali ....
                    O i to spowodowalo ze zajrzalem tutaj i trzeba bylo wkroczyc zanim mi pomnik RIP postawia.
                    No a ona teraz chce na plaze jechac..... hm.... E tam pojedziemy bocznymi drogami.
                    • waga173 Re: O/T cos Engine malo aktywny ostatnio... 18.07.22, 00:54
                      Powiedz jej ze planujesz sprzedac dom i kupic wiekszy i lepszy to sama poleci po nastepna flaszke. A jak jej powiesz ze to bedzie w Madison, Wisconsin, to bedziesz mial na podlodze dwie plamy. Z rozbitej butelki whisky i z krwi bo ta butelka byla rozbita o Twoj leb:)
                      • engine8t Re: O/T cos Engine malo aktywny ostatnio... 18.07.22, 03:04
                        Ona czasami mowi ze by sie gdzies indziej wyprowadzila ale raczej do mniejszego domu tylko gdzie sie z Raju wyprowadzac?

A co do lepszosci to kwestia gustu ...Bo co to jest "lepszy"? Dla nas to polozony w lepszym mejscu jako ze my preferujemy zyc na zewnatrz a jak w srodku to z otwartymi drzwiami i oknami...
                        Jak sie kilka razy w roku zdarzy ze trzeba w lecie wlaczyc AC i pozamykac wszytko albo w zimie zamknac okna w nocy to czujemy sie jak w klatce.
                        Tak ze wg nas nie ma lepszego miejsca na swiecie a dom jest "good enough".
                        No i zona mnie nie bije bo jak sam mowi ze to i tak nie pomoze a jeszcze sie bedzie musiala kaleka opiekowac.
                        • jackk3 Re: O/T cos Engine malo aktywny ostatnio... 18.07.22, 03:35
                          Czyli: location, location, location…
                          W Polsce tego nie rozumieją wydaje im się ze jak taniej więcej to nic prostszego jak zmienić.
                          • engine8t Re: O/T cos Engine malo aktywny ostatnio... 18.07.22, 03:51
                            W Polsce jest zupelnie inna mentalnosc, inne podejscie do handlu nieruchomosciami,
                            Tzn jak z ludzmi rozmawiasz to oni to niby rozumije ale cagle tego nie robia co powinni bo sie nie da albo sie nie oplaca. Ale jest grupa ktorzy to robia i niedlugo bedzi widac rozwarstwienie pomiedzy tymi co maja i tymi co nie pomimo ze startowali z tego samego punktu. Ale my tego nie zmienimy.
                            Tu jak kupujesz dom to juz myslisz za ile on sie sprzeda za tych 5, 10 czy 15 lat.
                            W Polsce kupujesz mieszkanie z mysla ze wnuki tam beda mieszkac.
                        • waga173 Re: O/T cos Engine malo aktywny ostatnio... 18.07.22, 06:46
                          Co to jest "lepszy"? Pojecie wprowadzil niejaki car_fox piszac:

"Ale jak sprzeda ten dom za 1.5 i kupi inny za 0,5 - wiekszy i lepszy gdzi indziej?"
                          Zapytaj jego a nie mnie, ja tez nie wiem, jedyne co wnioskuje to ze wiekszy to co innego niz lepszy. Moze myslal o lepach na muchy, mniejszy moze byc bardziej lepszy:)
    • car_fox Re: O/T cos Engine malo aktywny ostatnio... 17.07.22, 00:54
      S&P500 przeciez polecial tylko ok 20% ?
    • engine8t Re: O/T cos Engine malo aktywny ostatnio... 18.07.22, 03:37
      Nie, Chindus jest OK. Traci mniej niz S&P500 i jeszcze mu wystarcza zeby moja kasa raty za swojego mercedesa placil - zawsze sie draznie z nim ze to tak jest...
      Ja nawet na konta nie zagladam bo po co sie denerwowac czyms nad czym nie ma kontroli a to nie jest mi potrzebne do zycia na codzien. To jest cos bez czzego sie obchodzilem cal,e zycie wiec jakby teego n ebylo to tez byloby OK. To ze rynek poleci bylo wiadomo ale i duze szanse ze wroci jak zwykle wyzej niz byl....tak bylo na poczatku i niech tak bedzie teraz i na wieki wiekow... :)

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka