Dodaj do ulubionych

OT taka ciekawostka na kółkach

18.07.22, 07:11
m.youtube.com/watch?v=1frHtUEqd4E
Obserwuj wątek
    • qqbek Re: OT taka ciekawostka na kółkach 18.07.22, 09:08
      Wysiadłem po tym, jak lektorka stwierdziła, że 100 kW to moc, jaką przeciętne amerykańskie domostwo zużywa w 3 dni.
      Jak ktoś "nie umi" takich podstawowych rzeczy, to ja go słuchać nie będę.
      • zimnadzidzia Re: OT taka ciekawostka na kółkach 18.07.22, 09:18
        To tylko głupie babsko.
        Ona nie ma pojęcia o mocy laserów.
        Poy...o jej sie i tyle.
        • waga173 Re: OT taka ciekawostka na kółkach 18.07.22, 09:25
          A moze bys przestal linkowac tu jakies glupie baby? Bo linkujac myslales chyba ze madra, bo inaczej to sam bys zauwazyl i wytknal ze glupia, ale ktos musial ci to ukurwazmyslowic, to teraz po pisowsku odwracasz uwage na jakies lasery glupiadzidzio.
      • tbernard Re: OT taka ciekawostka na kółkach 18.07.22, 10:32
        qqbek napisał:

> Wysiadłem po tym, jak lektorka stwierdziła, że 100 kW to moc, jaką przeciętne amerykańskie domostwo zużywa w 3 dni.

Czepialstwo ale formalnie masz rację. Bez problemu można to odebrać jako skrót myślowy, że energia wystrzału (*) jest taka sama jak 3 doby zużycia przeciętnego gospodarstwa domowego. Jak podzielimy na czas trwania wystrzału to otrzymamy 100 kW mocy.
        (*) Dla jasności słowo wystrzał to też skrót myślowy, bo chodzi o emisję promieniowania lasera.
        Ale ja jestem laik w tym temacie, więc może źle to rozumiem.
        • qqbek Re: OT taka ciekawostka na kółkach 18.07.22, 10:55
          No dobrze, filmik jest najwyraźniej skierowany do ciebie, a nie do mnie.

Nie ma, nie istnieje przenośny laser, który w "sekundowym wystrzale" byłby w stanie wyemitować 100 kWh energii.

Są takie "potwory", ale mają rozmiar całych kompleksów, nawet nie pojedynczych budynków.
          • trypel Re: OT taka ciekawostka na kółkach 18.07.22, 12:20
            Na gwieździe śmierci był chyba nawet mocniejszy
          • tbernard Re: OT taka ciekawostka na kółkach 18.07.22, 13:47
            qqbek napisał:

> No dobrze, filmik jest najwyraźniej skierowany do ciebie, a nie do mnie.
            >
            > Nie ma, nie istnieje przenośny laser, który w "sekundowym wystrzale" byłby w st
            > anie wyemitować 100 kWh energii.
            >
            > Są takie "potwory", ale mają rozmiar całych kompleksów, nawet nie pojedynczych
            > budynków.
            >

Jako, że laik jestem, to w gógla wrzuciłem 'najmocniejsze lasery mobline'
            Jedna z odpowiedzi to:
            geex.x-kom.pl/wiadomosci/bojowy-laser-o-mocy-300-kw-przelom/
            A tam coś piszą (w październiku 2021 roku) o zamówieniu na laser mobilny o mocy nawet 300 kW. Oczywiście nie wiadomo, czy już został zbudowany, ale 100 kWh jest jakby 1/3 tego i nie wydaje się jakieś kompletnie niemożliwe skoro już zlecone zostało coś 3 razy mocniejsze.
            • qqbek Re: OT taka ciekawostka na kółkach 18.07.22, 14:08
              A różnicę pomiędzy 300 kW a 100 kWh jakaś widzisz?
              • tbernard Re: OT taka ciekawostka na kółkach 19.07.22, 08:40
                qqbek napisał:

> A różnicę pomiędzy 300 kW a 100 kWh jakaś widzisz?

Tak widzę różnicę. Dla ścisłości masz na myśli różnicę w wartości liczbowej, czy to nadmiarowe 'h'?
                Nawiasem mówiąc, to byłeś bardzo wyrozumiały nie zwracając uwagi za tego 'gógla', bo na pewno też zauważyłeś tak rażący błąd ;)

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka