Dodaj do ulubionych

OT-Tata wypraszał z wesela osoby, które dały mniej

22.07.22, 18:49
weekend.gazeta.pl/weekend/7,177344,28706465,inflacja-rosnie-weselne-koperty-puchna-150-zl-za-talerzyk.html
Masakra, wesele ma sie zwrocic...

Ja pier..., ta pazernosc na kase przeraza....

Mi sie szykuje cos takiego i przyszla panna mloda z jej wybrankiem NON STOP oglaszaja ZAPROSZONYM GOSCIOM; ze za ZAROBIONA DZIEKI WESELU KASE leca na Malediwy albo Seszele, mowia to wprost, ani troche sie nie krepuja
Wesele sie zwroci i jescze DUZO zarobia, tak mowia przyszlym gosciom !!!
Znalezli se skarbonke wielka, bo wesele na przeszlo 200 ludzi, w NIEDZIELE, bo wyjdzie taniej,..
koperty przyniosa, a po polnocy wszyscy sie straca, bo w poniedzialek robota...
Kombinuja DUZY zysk dzieki temu....

Do tego w zaproszeniu slubnym napisali, ze KATEGORYCZNIE nie zycza sobie zadnych kwiatow
Zamiast tego zaproszeni GOSCIE maja kupic AKTUALNE kupony totolotka w wartosci odpowiadajacej kwiatom, wypelnic je i iddac razem z kopertami

Mi kopara odpadla...

Autentycznie mnie to przeraza...
Obserwuj wątek
    • stavros2002 Re: OT-Tata wypraszał z wesela osoby, które dały 22.07.22, 19:15
      Jesteś niegłupi, ale bardzo naiwny. Wierzysz tym "artykułom" w gazeta.pl,? Tyle tam prawdy, co w tym, że w kazachskiej wiosce Borata główną rozrywką tubylców jest ściganie Żyda.
      • wislok1 Re: OT-Tata wypraszał z wesela osoby, które dały 22.07.22, 19:20
        Zycie potwierdza ten artykul w 100%, podalem konkretny przyklad, napisali w artykule fakty, a podany przeze mnie przyklad jest jeszcze bardziej okropny....
        • stavros2002 Re: OT-Tata wypraszał z wesela osoby, które dały 22.07.22, 19:24
          Brednie, nie fakty. Już sam tytuł artykułu jest brednią. "Tata" zbierał kasę od gości i liczył przy wejściu na salę ile kto dał?

Chyba na różnych weselach bywaliśmy w różnych wszechświatach.
          • wislok1 Re: OT-Tata wypraszał z wesela osoby, które dały 22.07.22, 19:26
            Sa rozni ludzie....
      • marekggg Re: OT-Tata wypraszał z wesela osoby, które dały 22.07.22, 19:38
        gdzie to ostatnio na wsi tlukli i potem palili kukle zyda?
        a nie to nie bylo kazachstanie, ale w piSSlandii.
    • marekggg Re: OT-Tata wypraszał z wesela osoby, które dały 22.07.22, 19:41
      1 kupon totolotka na piec gier to jakies smiesne 10 euro. za 10 euro mozna w brukseli calkiem ladne kwiaty kupic. za 15, to juz wypas a za 20 to juz nie ma jak w wazonie zmiescic.
      te 20 euro bym im wyslal poczta i nawet bym sie na to wesele nie fatygowal.
      • wislok1 Re: OT-Tata wypraszał z wesela osoby, które dały 22.07.22, 20:00
        Ja nie mam najmniejszej ochoty....

Do tego przy zapraszaniu na wesele przszla panna mloda w sposob wyjatkowo bezczelny zaczela sie wpraszac na wizyte w Gornej Bawarii i u mnie, bo, mam fajne mieszkanie, gdzie sie fajnie z przyszlym mezem zmieszcza i byloby to spelnienie jej marzen, gdybym ich po Gornej Bawarii oprowadzil ...

Temat zostal bez odzewu...
    • qqbek Re: OT-Tata wypraszał z wesela osoby, które dały 22.07.22, 19:46
      Zawsze mnie zastanawia ból dupy u ludzi.
      Krótka piłka - nie stać cię na imprezę, albo nie masz na nią ochoty - nie przychodzisz.
      Zawsze najbardziej przemęczyłem się na weselach, na które "nie wypadało nie pójść".
      Dobra recepta - jak impreza jest do niczego, to możesz dać szybciutko "w palnik" i mieć wyje...ne.
      Wódka (o ile nie przesadzisz) znieczula na brzydotę tego świata.

Ostatnio na weselu to byłem chyba 5 czy 6 lat temu, daliśmy (byłem z małżażoną) chyba pięć stów (tzn. na pewno było pięć stów, bo szukałem "Sobieskiego", żeby ładniej w kopercie wyglądał - a była to wtedy "nowość wydawnicza", ale nie mam pewności, czy coś więcej nie było dorzucone), kwiaty i kupony totka, a że to była dość bliska rodzina, to wiedziałem, że "za talerzyk" im to się zwróci bo coś 120-150 płacili od łeba, bo impreza była pod miastem, a nie w mieście.
      • wislok1 Re: OT-Tata wypraszał z wesela osoby, które dały 22.07.22, 20:04
        Ja z takim zachowaniem, jak przy tym organizowanym weselu, sie spotykam pierwszy raz w zyciu....

Wesela sa rozne, czasem fajne, czasem do d..., ale zeby ktos tak bezczelnie domagal sie kasy i z gory juz ja wydawal na Seszele czy Malediwy ?
        • kreinto Re: OT-Tata wypraszał z wesela osoby, które dały 22.07.22, 20:44
          wislok1 napisał:

> Wesela sa rozne, czasem fajne, czasem do d..., ale zeby ktos tak bezczelnie dom
          > agal sie kasy i z gory juz ja wydawal na Seszele czy Malediwy ?
          Nic nowego, jedni chcą kuponów Totka zamiast kwiatów inni misiów do sierocińca a jeszcze inni robią najgorszą imprezę życia czyli wesele bez alkoholu. Wystarczy nie iść.
          35 lat temu filmowałem wesela. Byłem na ponad 500. Prywatnie nie chodzę od tamtej pory ani na wesela ani na pogrzeby jako najbardziej bezsensowne imprezy na pokaz.
          Po co robić coś, na co nie ma się ochoty?
          🤔
        • qqbek Re: OT-Tata wypraszał z wesela osoby, które dały 22.07.22, 21:05
          wislok1 napisał:

> Ja z takim zachowaniem, jak przy tym organizowanym weselu, sie spotykam pierwsz
          > y raz w zyciu....

Ja już byłem na takim "z amerykańska" (czyli z listą prezentów) - nawet fajnie było, tylko maszyna do chleba trochę droga była :P

> Wesela sa rozne, czasem fajne, czasem do d..., ale zeby ktos tak bezczelnie dom
          > agal sie kasy i z gory juz ja wydawal na Seszele czy Malediwy ?

Dawanie kasy na wesele to taka "świecka tradycja".
          Generalnie uważam za słuszną zasadę "co łaska, ale żeby się przynajmniej lokal, trunki i żarcie młodym zwróciły".

A, że ty robisz za "bogatego wujka z Bawarii" to już pewnie po części też i twoja zasługa w tym.
          Nieładnie, że tak chcą naciągać, ale skoro "odmowa nie jest opcją" to najwyraźniej najbliższa rodzina, tak więc i tak będziesz musiał "połknąć tę żabę".
          • engine8t Re: OT-Tata wypraszał z wesela osoby, które dały 22.07.22, 22:07
            A dlaczego wogole podchdzic zeby sie cokolwiek "zwrocilo" ?
            Jak zapraszasz na urodziny to tez masz dostac prezent zeby sie zwrocilo to co wypija?
            Wyglada ze zamiast zapraszac bliskich aby sie z nimi cieszyc to robi sie z tego fundriser.
            Nie masz kasy nie zapraszaj
            • qqbek Re: OT-Tata wypraszał z wesela osoby, które dały 22.07.22, 22:12
              Tak to powinno działać, ale nigdy w Polsce nie działało :)
              • engine8t Re: OT-Tata wypraszał z wesela osoby, które dały 22.07.22, 23:07
                Dzialalo inaczej . Pamietam ze za moje mlodosci dawali zelazko, prodiz czy cos tam.. Prezenty dawali ale nikt nie wyliczal ile za talerzyk sie miejsce.. Moze dlatego ze wesela byly w domu czy swietlicy a nie w restauracji.
                My na swoj slub dostalismy koc, komplet talerzy, komplet do kawy i inne domowe pierdolki - potrzebne czy nie... A tylko kilka osob dalo koperty i to bylo takie ?malo eleganckie " wtedy.
          • wislok1 Re: OT-Tata wypraszał z wesela osoby, które dały 22.07.22, 23:04
            Wiadomo, ze glupio przyjsc na wesele i dac tak malo, zeby to nie pokrylo wspomnianych kosztow...

Ale wiecej ? Tu juz decydujace jest zaangazowanie w impreze, a nie tylko liczenie na kase.....
            Sorki, impreza w niedziele na kilka godzin to nieporozumienie...
            No, w sumie to na tym polega problem....

Co do Bawarii to juz przysly pan mlody naciagal jego kuzyna z Monachium, tez olewka byla...

Bez jaj, jak mam urlop to jestem w PL, ewentualnie rodzina przyjezdza do Bawarii lub gdzies podrozujemy...
            A jak pracuje, to nie mam czasu po robocie na bawienie sie w darmowe biuro podrozy i hotel....
            • engine8t Re: OT-Tata wypraszał z wesela osoby, które dały 22.07.22, 23:13
              No jakos mnie to drazni ze w podtekscie jest "pokrycie kosztow"
              U nas np zapraszaja ludzi na slub na Hawajach czy w Las Vegas co oczywiscie znaczy ze lecisz na wlasny koszt i spisz na wlasny koszt. Co najwyzej holel robiacy przyjecie blokuje jakas liczbe pokoi dla gosci po lekko znizonej cenie.. I wtedy co tacy "mlodzi" mysla - wydajemy pare tysiecy na lot i pokoje i jeszcze mamy wam dac spry prezent ze sie WAM oplacilo?
              • qqbek Re: OT-Tata wypraszał z wesela osoby, które dały 22.07.22, 23:20
                No nie, u nas to jednak normą jest zapewnienie noclegów tym, co "mają dalej".
                Inna sprawa, że teścia rodzina jest z Podlasia i już raz robiłem za kierowcę (200 kilometrów), bawiąc się trzeźwo na bardzo drętwym weselu, bo stwierdzili, że Lublin to przecież niedaleko. Rodzina z Warszawy miała nocleg (nad Bugiem, pod Ciechanowcem), a Lublinowi "nie przysługiwał".
                • engine8t Re: OT-Tata wypraszał z wesela osoby, które dały 23.07.22, 00:15
                  Aha, czyli jak nie masz gdzie gosci polozyc a tego wymaga sutuacja to ich nie zapraszasz czy mowisz otwarcei - robta co chceta ale spania nie oferujemy?

• marekggg Re: OT-Tata wypraszał z wesela osoby, które dały 22.07.22, 23:16
              u nas goscie dostaja klucz, zona z nimi moze polazic, ja jak musze do roboty, to mam w dupie. wszyscy sa dorosli, z gowniakami sobie dadza rade. jezeli jakis problem typu lekarz czy co, no to wiadomo.
              inna sprawa, ze ja zapraszam tylko tych ktorych lubie. upierdliwych to tuaj nie cierpie, moga pojsc do hotelu.
              • wislok1 Re: OT-Tata wypraszał z wesela osoby, które dały 22.07.22, 23:44
                No, to jest wlasciwe podejscie...

Ja glownie jestem sam w mieszkaniu, po pracy chce pozalatwiac wazne sprawy, zjesc cos normalnego, w koncu wypoczac, nie mam glowy do innych rzeczy....
                Jak ktos mi sie bezczelnie wprasza, to rece opadaja....

Sa hotele, mozemy sie spotkac w dni wolne, razem gdzies pojechac, pojsc do knajpy...
      • engine8t Re: OT-Tata wypraszał z wesela osoby, które dały 22.07.22, 22:09
        A u nas jak cie zaprosza a nie idziesz to ciagle wypada wyslac drobny prezent - zwykle $50-$100 jako ze prezent nie manic wspolnego z przyjeciem a przynajmniej nie powinno to tak wygladac.
    • engine8t Re: OT-Tata wypraszał z wesela osoby, które dały 22.07.22, 22:04
      U nas to wyglada mniej wiecej ta ze panstwo mlodzi maja w sklepach "Gift registry" - liste rezentow ktore by chcieli i goscie kupuja - sami albo na spolke jak drogie...
      Ale moga dac kase i zwykle ludzi daja niej wiecej ekwiwalent prezentu a wiec ok $100 +/- $50 malo kto powyzej $200.
      • wislok1 Re: OT-Tata wypraszał z wesela osoby, które dały 22.07.22, 23:08
        W Bawarii jest podobnie...
        I raczej nikt nie robi wesela na przeszlo 200 ludzi
    • borsuczyca.klusek Re: OT-Tata wypraszał z wesela osoby, które dały 22.07.22, 22:46
      Ten artykulik to wredny clickbait na sezon ogórkowy.
      • qqbek Re: OT-Tata wypraszał z wesela osoby, które dały 22.07.22, 23:07
        borsuczyca.klusek napisała:

> Ten artykulik to wredny clickbait na sezon ogórkowy.

Ooo!
        Kluseczka nam się objawiła!
        Drugi raz w tym miesiącu (poza wątkiem o wężu-rozporkowcu).
        Czemu zawdzięczamy obecność?

A co do weselisk - artykuł może i po to, żeby wisłoka zbulwersować, ale "tak to jest". Ludzie zakładają, że z weseliska będzie z powrotem przynajmniej tyle, ile w nie włożyli.
        Nie od wczoraj.
        "Wesele" Smarzowskiego to taki oklepany, ale jednak piękny obraz tego wszystkiego... czy to pierwsze, czy to drugie.
        Fajny jest też film "Teściowie"... ten sam, oklepany temat.
        Niby sceneria inna, ale bohaterowie jakby nieróżniący się specjalnie.
        • engine8t Re: OT-Tata wypraszał z wesela osoby, które dały 22.07.22, 23:09
          Pewnie tez na swoje napisala wyraznie zeby kwiatkami sobie glowy nie zawracac tylko kasiore pakowac w koperty i ja ten artykul "tyknal"
          • qqbek Re: OT-Tata wypraszał z wesela osoby, które dały 22.07.22, 23:11
            engine8t napisał:

> Pewnie tez na swoje napisala wyraznie zeby kwiatkami sobie glowy nie zawracac
            > tylko kasiore pakowac w koperty i ja ten artykul "tyknal"

Nie sądzę.
            Artykuł rzeczywiście jest z tych "na sezon ogórkowy".
            Co z drugiej strony nijak nie zmienia sytuacji, że "tutaj jest jak jest, po prostu... i ty dobrze o tym wiesz".

Jak to napisałem w pierwszej swojej odpowiedzi w tym wątku - moim zdaniem cały ten problem jest z głębi dupy wyciągnięty.
            • engine8t Re: OT-Tata wypraszał z wesela osoby, które dały 22.07.22, 23:18
              No wiem ze tak w Polsce jest.... Zawsze mmowie ze Polacy bardzo szybko kopiuja zachodnie zwyczaje wszedzie gdzie sie da tylko ze wyolbrzymiaja te negatywne aspekty. A przy tym krzycza jak to ludz na zachdzie maj obsesje pieniedzy i jacy sa materialisci. A tu bezczelnie masz praktycznie stawki i cenniki publikowane ile i za co masz dac w formie prezentu. Podobnie jak i z lapowkami.... Lekarz ofocjalnie lapowki nie bierze ale bierze w gabinecie prywatnym 300 za "wizyte" na ktorej mowi pacjentowi "Przyjdz Pan w srode na SOR ba mam dyzur i polze pana na lozko i zrobimy wszytkie badania" .
          • borsuczyca.klusek Re: OT-Tata wypraszał z wesela osoby, które dały 22.07.22, 23:59
            Mylisz się dziadziu 🙄
            Wesela nie miałam w ogóle, bo to nie moje klimaty.
            • engine8t Re: OT-Tata wypraszał z wesela osoby, które dały 23.07.22, 00:11
              Nikt nie uwazal zes warta az takiego zachodu? Hm.... no tak przed weselem zwykle sa sluby i tam sie przysiega na dobre i zle a to czasami moze byc ryzykowne.
              • borsuczyca.klusek Re: OT-Tata wypraszał z wesela osoby, które dały 23.07.22, 00:24
                Ślub miałam dokładnie taki jaki sobie zaplanowałam 🙄

Żałuję tylko, że poskąpiłam na skrzypka 😒
                • marekggg Re: OT-Tata wypraszał z wesela osoby, które dały 23.07.22, 00:45
                  Nie jestem wielbicielem cepelii i zespolow ludowych, ale mielismy trzech muzykow ztad:
                  Orkiestra ludowa slowackiego radia
                  - skrzypce
                  - cymbaly
                  - kontrabas

zajebiste.

ja wole muze typu disco lat '70 '80, ale nic z tego nie wlaczylem.

• jackk3 Re: OT-Tata wypraszał z wesela osoby, które dały 23.07.22, 18:29
                    Ja mialem sporo kolegow w srodowisku muzykow w Krakowie (AM) i Ave Maria Gounoda gral moj bliski kolega, skrzypek (gral przez wiele lat u Demarczyk). Potem opowiadal ze jaja byly z organista (kosciol Sw. Mikolaja) bo w pewnym memencie w panike wpadl bo sie w nutach zgubil! Wiec moj kumpel smyczkiem pokazuje w nuty i mowi: panie tutaj, tutaj jestesmy! Podobno wszystkie baby ryczaly ale faktem pieknie zagral!
                    • jackk3 Re: OT-Tata wypraszał z wesela osoby, które dały 23.07.22, 18:41
                      A przyjecie weselne mielismy w hotelu Saskim (odrestaurowanym a dzisiaj chyba ciagle w remoncie). To byly czasy!
                      • engine8t Re: OT-Tata wypraszał z wesela osoby, które dały 23.07.22, 19:54
                        i jak dlugo malzenstwo wytrwalo?
                        • jackk3 Re: OT-Tata wypraszał z wesela osoby, które dały 23.07.22, 20:03
                          Do dzisiaj (36 lat che che)
                        • jackk3 Re: OT-Tata wypraszał z wesela osoby, które dały 23.07.22, 23:25
                          A u ciebie jak licznik bije?
        • borsuczyca.klusek Re: OT-Tata wypraszał z wesela osoby, które dały 23.07.22, 00:11
          Drugiego Wesela jeszcze nie oglądałam. Jakoś recenzje mnie zniechęciły.
          A co do pierwszego to mam tak, że te 10 - 15 lat temu film bawił a teraz już tylko smuci. A to Polska właśnie można by podsumować.
          • qqbek Re: OT-Tata wypraszał z wesela osoby, które dały 23.07.22, 11:48
            borsuczyca.klusek napisała:

> Drugiego Wesela jeszcze nie oglądałam. Jakoś recenzje mnie zniechęciły.
            > A co do pierwszego to mam tak, że te 10 - 15 lat temu film bawił a teraz już ty
            > lko smuci. A to Polska właśnie można by podsumować.

Cóż.
            Ja też wesela nie miałem.
            Ślubu kościelnego też nie.

Gości po cywilnym zaprosiliśmy na obiad do Czarciej Łapy (jeszcze w oryginalnym, zupełnie mrocznym wystroju)
            • engine8t Re: OT-Tata wypraszał z wesela osoby, które dały 23.07.22, 17:58
              Czyli zyjesz nie dosc ze zyjesz na tzw "kocia lape" to obiad mieliscie w Czarciej Lapie" ? :)))
              OMG....

No bo "rejestracja" sie nie liczy - tam sie tylko oswiadcza i przyrzeka ale niczego nie przysiega czy nie slubuje ... No bo oswidczyny i przyrzekanie to nic poza dobrymy intencjami w danym momencie.. i ani sie nie ma do koscielnych ceremoni.. gdzie sie slunuje i milosc i wiernisc i to ze sie nie opusci az do smierci no i masz przyjac dobrowolnie potomstwo ktorym ciebog obdarzy a nie to ktrorego zona na wlasne zyczenie nie usunie LOL
              Teraz wiem czymu mamy ta inflacje i global warming i wojne na ukrainie..... - niczego nikt nikomu juz nie przysiega ani nie slubuje a jedynie myslimy i przyrzekamy to co dzis sie nam podoba :))
    • marekggg Re: OT-Tata wypraszał z wesela osoby, które dały 22.07.22, 23:43
      z zona przez rozne problemy administracyjne bralismy slub na slowacji, na statku na dunaju. faajnie bylo. wszyscy dostali polecenie - zadne koperty, zadne prezenty, przyjezdzajcie.
      koperty przyniosla tylko najblizsza rodzina z polski, pare pierdol dostalismy, typu 2 serwisy, jakies butelki wina itp.
      weselicho zaplacilismy z zona, troche kasy rzeczywiscie bylo z tych kopert, troche dali moji rodzice. wyszlo na zero razem z naszym wkladem cca 50%. no ale nas bylo na kolaci jakos 40, potem dolaczylo jeste parenascie znajomych.
      goscie z polski byli w hotelu salezianow, wszystko gites. serwisy tluczemy powoli dalej.

jedyny problem byl, ze polacy chcieli wodke a u nas w okolicach Bratyslawy sie wody raczej nie pije. no ale w koncu bylo OK, kumple wybrali, ja kupilem, nie zabraklo. wina poslo pare nascie litrow.
      • wislok1 Re: OT-Tata wypraszał z wesela osoby, które dały 23.07.22, 21:48
        Ciekawe wesele....

Moje bylo gdzies na 60 osob, lacznie z dziecmi, wszyscy sie bardzo fajnie bawili....
        Czesc rodziny zony byla poirytowana, ze czemu nie na 200 ludzi....
        Czemu nie ma poprawin ?
        Ale to byly czasy, gdy przede wszystkim sie wreczalo prezenty jako prezenty, nie koperty...
        Do glowy by mi nie przyszlo kombinowac, zeby sie zwrocilo finansowo i jeszcze zarobic...
        Podobnie to wygladalo przy innych weselach...
    • borsuczyca.klusek Re: OT-Tata wypraszał z wesela osoby, które dały 24.07.22, 11:07
      Tu macie jeszcze jedną historyjkę "z życia wzietą" 😉

kobieta.gazeta.pl/kobieta/7,107881,27012136,panna-mloda-odwolala-wesele-po-tym-jak-znajomi-nie-chcieli.html

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka