Dodaj do ulubionych

Oszczędzanie za wszelką cenę?

24.07.22, 16:35
W ubiegłym tygodniu w drodze do Niemiec przed granicą zobaczyłem kilometrową kolejkę do stacji paliw, ciągnęła się już na prawym pasie. Upał że ja prdle, musiałoby mnie nieźle pogiąć, żeby stać w tej kolejce do „ostatniej stacji w Polsce” i zaoszczędzić 1 zeta na litrze.
Obserwuj wątek
    • kreinto Re: Oszczędzanie za wszelką cenę? 24.07.22, 16:40
      nousecomplaining napisał(a):

> musiałoby mnie nieźle pogiąć, żeby stać w tej kolejce do „ostatniej stacji w Polsce
      > ” i zaoszczędzić 1 zeta na litrze.
      Tu nie chodzi o pieniądze ale nie zrozumiesz tego. To byli prawdziwi patrioci. 👍
      • nousecomplaining Re: Oszczędzanie za wszelką cenę? 24.07.22, 16:42
        > To byli prawdziwi patrioci
        Aaa, chyba że tak, w takim razie szacun.
    • trypel Re: Oszczędzanie za wszelką cenę? 24.07.22, 16:58
      Upał ogólnie chyba wplywa na zdolność logicznego myślenia. W czwartek wieczorem tradycyjnie chciałem zajechać na orlen w Międzylesiu. Wiedzialem ze tam ostatnio Czechów jak mrowków ale czwartek wieczor to może się uda. Jadę i już widzę z daleka ze na te 4 dwustronne instrybutory to stoi ze 30 aut. Już chciałem odpuścić ale strach przed żoną (toaleta pierwsza od wiednia!!) I wjezdzam.
      A jak już wjechałem to się okazało że kolejka jest tylko do dwóch lewych rzędów. W jednym prawym stoi jakiś dostawczak a drugi wolny zupełnie. To podjeżdżamy z marszu i tankuje bo wiem że na każdej stacji węża starczy na obie strony tankowania.
      A cała kolejka patrzy się na mnie wzrokiem wyrażającym tęsknotę za rozumem i dalej stoi w swoim rzędzie

Albo upały albo ludzie kochają stać w kolejkach. Inaczej nie jestem w stanie sobie tego wytłumaczyć
      • nousecomplaining Re: Oszczędzanie za wszelką cenę? 24.07.22, 19:57
        > bo wiem że na każdej stacji węża starczy na obie strony tankowania
        ooo, i to jest temat na osobny wątek : ) Nie chce się ludziom ciągnąć węża, wolą stać w kolejce.
        • trypel Re: Oszczędzanie za wszelką cenę? 24.07.22, 20:00
          Ale 5 aut z hotdogami i kawa to minimum 20-30 min w kolejce.
          Naprawdę lepiej postać 30 min niż wyciagnac 2 M więcej węża?
          Nawet jakby to było 5 minut to żal mi siedzieć w aucie na stacji i czekać jeśli mogę podjechać i zatankować od ręki
          • nousecomplaining Re: Oszczędzanie za wszelką cenę? 24.07.22, 20:06
            > Nawet jakby to było 5 minut to żal mi siedzieć w aucie na stacji i czekać jeśli mogę podjechać i zatankować od ręki
            No ale mnie też o to chodzi. A z wężami to może być tak, że nie wszyscy wiedzą, że można tyle wyciągnąć. Widać też auta, które podjeżdżają „pod prąd” do dystrybutora, byle tylko wlew był od jego strony. A to czasem powoduje totalny bajzel na stacji.
            • trypel Re: Oszczędzanie za wszelką cenę? 24.07.22, 20:11
              Nie gadaj. Mam to obok w N Parku. Na każdym podjeździe rysunek ze waz starcza na obie strony a i tak co chwila zdarza się debil co podjedzie pod prąd i potem ma pretensje ze musi wycofywać tyłem
              • nousecomplaining Re: Oszczędzanie za wszelką cenę? 24.07.22, 20:18
                > rysunek ze waz starcza na obie strony
                Czyli nawet pismo rysunkowe jest słabo zrozumiałe dla rodaków. Nie ma nadziei, trzeba stąd spierdalać.
              • car_fox Re: Oszczędzanie za wszelką cenę? 25.07.22, 04:41
                A to na stacjach macie jeden kierunek ruchu? I jak to jest oznakowane?
                • marekggg Re: Oszczędzanie za wszelką cenę? 25.07.22, 05:28
                  na autosradach jest jeden kierunek. tak samo na stacjach benzynowych. generalnie nie ma zawrotek. oczywiscie sa wyjatki, to sa wtedy duze stacje benzynowe, na ktorych mozna zawracac.
                  no i potem sa dziwni ludzie ktorzy zawracaja pod prad itp. ale duzo zalezy od kraju i od stacji
                • marekggg zobacz tutaj 25.07.22, 05:36
                  car_fox napisał(a):

> A to na stacjach macie jeden kierunek ruchu? I jak to jest oznakowane?

duza stacja benzynowa na pod bruksela, przejezdza tamtedy tysiecy samochodow dziennie, bo to kierunek amsterdam, antwerpia, bruksela, paryz i potem na poludnie

Total Nivelles -> Paris
            • kreinto Re: Oszczędzanie za wszelką cenę? 24.07.22, 20:42

> Widać też auta, które podjeżdżają „pod prąd” do dystr
              > ybutora, byle tylko wlew był od jego strony. A to czasem powoduje totalny bajze
              > l na stacji.
              Nie oceniaj własną miarą. Ja podjeżdżam cofając, zgodnie z kierunkiem ruchu aut i tak samo odjeżdżam bo mi się nie chce ciągać węża przez auto. Żadnego bajzlu to nie powoduje. 🙂
              • nousecomplaining Re: Oszczędzanie za wszelką cenę? 25.07.22, 13:08
                > Ja podjeżdżam cofając, zgodnie z kierunkiem ruchu aut i tak samo odjeżdżam bo mi się nie chce ciągać węża przez auto.
                Ok, ale mnie chodzi o tych, którzy podjeżdżają przodem z naprzeciwka.
      • klemens1 Re: Oszczędzanie za wszelką cenę? 25.07.22, 22:22
        To jeszcze była skomplikowana sytuacja. Wczoraj miałem najprostszą z możliwych: 3 zjazdy z autostrady, jeden AmberGo, a wiadomo, że niektórych instalacja aplikacji przerasta, ale mniejsza z tym.
        2 zjazdy dla bilecików i kolejka tylko na jednym - ok. 6 aut.
        Ludzie mają tendencję podążania za tłumem.
        • nousecomplaining Re: Oszczędzanie za wszelką cenę? 26.07.22, 10:33
          > niektórych instalacja aplikacji przerasta
          A z jakiej korzystasz? Ja zainstalowałem Autopaya i u mnie (iOS) działa generalnie ok, wkurwia mnie jedynie (bardzo) to, że po jakimś (jakim?) czasie mnie wylogowuje. W ustawieniach nie znalazłem opcji, która by to kontrolowała. U kumpla z kolei (Android) notorycznie zdarza się, że nie rejestruje zjazdu i po np. dwóch godzinach dostaje informację, że musi ręcznie wskazać zjazd, z którego skorzystał.
          • trypel Re: Oszczędzanie za wszelką cenę? 26.07.22, 11:11
            Ja mam etoll na ios i działa idealnie
            • nousecomplaining Re: Oszczędzanie za wszelką cenę? 26.07.22, 11:20
              > Ja mam etoll na ios i działa idealnie
              To może spróbuję tego etolla
          • klemens1 Re: Oszczędzanie za wszelką cenę? 26.07.22, 11:34
            Też Autopay.
            Nie wiem, co ma do tego wylogowywanie - chyba że piszesz o A-2 / A-4. Na video-toll na A-1 nic z aplikacją nie trzeba robić.
            • nousecomplaining Re: Oszczędzanie za wszelką cenę? 26.07.22, 11:45
              > Nie wiem, co ma do tego wylogowywanie - chyba że piszesz o A-2 / A-4.
              Tak, piszę o A4. Ale teraz doczytałem, że nawet jak się nie jest zalogowanym, to apka działa w tle; jeśli tak faktycznie jest, to ok. Myślałem, że trzeba być cały czas zalogowanym.
              • klemens1 Re: Oszczędzanie za wszelką cenę? 26.07.22, 14:01
                Tylko teraz pytanie, o którym A-4 piszesz. Jeżeli Kraków-Katowice, to nic nie trzeba robić. Jeżeli Wrocław - Sośnica, to musi działać w tle.
                • nousecomplaining Re: Oszczędzanie za wszelką cenę? 26.07.22, 15:27
                  > Jeżeli Wrocław - Sośnica, to musi działać w tle.
                  O ten odcinek mi chodzi. Ale ogólnie to nie doczytałem - jak pisałem wcześniej, myślałem, że muszę być zalogowany, żeby aplikacja działała. A najwyraźniej nie muszę i to jest ok (ale nie sprawdzałem). Czytałem też na stronie autopaya, że w androidzie trzeba powyłączać wszelkie tryby oszczędzania energii. I to mi się nie podoba (ja akurat mam iPhone'a), bo apka powinna być zrobiona tak, żeby użytkownik nie musiał kombinować z nie wiadomo iloma ustawieniami w telefonie. A kumpel kurwuje, bo ciągle mu nie łapie zjazdu z autostrady (na wjeździe jest ok).
                  • klemens1 Re: Oszczędzanie za wszelką cenę? 26.07.22, 16:45

> Czytałem też na stronie autopaya, że
                    > w androidzie trzeba powyłączać wszelkie tryby oszczędzania energii. I to mi si
                    > ę nie podoba (ja akurat mam iPhone'a), bo apka powinna być zrobiona tak, żeby u
                    > żytkownik nie musiał kombinować z nie wiadomo iloma ustawieniami w telefonie.

I nie musi - domyślnie nie ma żadnych oszczędzań. To, co możesz włączyć, przedłuża czas pracy o jakieś 10%, a powoduje, że w tle nie ma dostępu do lokalizacji. Więc i tak nie ma sensu tego używać, a napisać musieli.

> A kumpel kurwuje, bo ciągle mu nie łapie zjazdu z autostrady (na wjeździe jest ok).

To już może być wina niekoniecznie telefonu ani aplikacji. Być może backend ma do dupy mapowanie - ale ja tego nie pisałem, więc mogę sobie pogdybać.
                    Może przypadkiem nie jest tak, że zaraz po zjeździe kumpel jedzie równoległą drogą w pobliżu autostrady?

• nousecomplaining Re: Oszczędzanie za wszelką cenę? 26.07.22, 17:34
                      > Może przypadkiem nie jest tak, że zaraz po zjeździe kumpel jedzie równoległą drogą w pobliżu autostrady?
                      Nie, nie. Jechaliśmy razem do Niemiec i z powrotem jeden za drugim. U mnie zaraz po zjeździe był komunikat, że ok, odcinek został opłacony. A u niego zawsze z opóźnieniem info, że "chyba nie jest już na autostradzie i musi ręcznie określić miejsce zjazdu" czy jakoś tak.
    • wislok1 Re: Oszczędzanie za wszelką cenę? 24.07.22, 18:24
      Jak lubia stac w kolejkach, ich sprawa....

Nikt im nie zabroni.....

Rozumiem, ze ktos chce zaoszczedzic, ale przeciez nie musi tankowac przy samej granicy...
      20-30-40 kilometrow wczesniej tez mozna, ewentualna strata bedzie praktycznie zerowa, zwazywszy na to, ze przy sanej granicy ceny sa najwyzsze...
      • wislok1 Re: Oszczędzanie za wszelką cenę? 24.07.22, 18:29
        W Czechach najdrozsze stacje benzynowe sa przy granicach z Niemcami, po drugiej stronie granicy jest TANIEJ...
        A lud czeski tankuje drozej, ale placi w koronach i sie cieszy....
        • wislok1 Wyrownalo sie - Austria i DE 24.07.22, 18:31
          Austria, Salzburg:
          tankbillig.in/index.php?lat=47.7994&long=13.0440
          Kilka kilometrow dalej, Freilassing, DE
          tankbillig.in/index.php?long=12.9743&lat=47.8386&show=0&treibstoff=e5&switch

.
          • wislok1 Re: Wyrownalo sie - Austria i DE 25.07.22, 17:13
            U mnie w Gornej Bawarii srednio 1,90 ze super 95,
            w Austrii tankowalem za 1,97
        • nousecomplaining Re: Oszczędzanie za wszelką cenę? 24.07.22, 20:12
          > A lud czeski tankuje drozej, ale placi w koronach i sie cieszy...
          Ja jak zatankowałem pod Berlinem, to też się cieszyłem, bo było 1,84 EUR za litr, czyli wyszło 5,50 PLN.
    • bolo2002 Re: Oszczędzanie za wszelką cenę? 25.07.22, 09:06
      Rozwiazanie jest proste-jak jedziesz A2 to przed Rzepinem zjezdzasz do Torzymia. Lekko w lewo w Torzymiu i dojeżdzasz do prywatnej stacji- gdzie nie ma kolejek, jest tanie paliwo. Tak tankowałem zawsze na full- bez względu na to , w którą stronę jechałem. Żadnych kolejek- paliwo dobre! Trasę pokonałem jakieś 600 razy.
      • nousecomplaining Re: Oszczędzanie za wszelką cenę? 25.07.22, 16:12
        > Trasę pokonałem jakieś 600 razy.
        Myślę, że 621. Policz dobrze.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka