Dodaj do ulubionych

Nad Bałtyk - którędy i w jakie dni

28.07.22, 16:25
Z przyczyn raczej sentymentalnych chcemy się wybrać nad Bałtyk na kilka dni - trasa z Katowic na środkowe wybrzeże gdzieś między Kołobrzegiem a Mielnem. W jaki dzień tygodnia najlepiej wyjechać i wracać? I którą trasą?
Obserwuj wątek
    • duze_a_male_d_duze_m Re: Nad Bałtyk - którędy i w jakie dni 28.07.22, 16:36
      Mapy google. Masz tam planowany dzień i godzinę. Zoptymalizuj sobie.
      • nousecomplaining Re: Nad Bałtyk - którędy i w jakie dni 28.07.22, 17:18
        > Mapy google. Masz tam planowany dzień i godzinę. Zoptymalizuj sobie.
        Dziękuję. Zapomniałem o mapach google. Nie ma jednak forumowicza o tym imieniu, więc pozwoliłem sobie zadać głupie pytanie.
      • only_the_godfather Re: Nad Bałtyk - którędy i w jakie dni 28.07.22, 20:01
        Mapy google potrafią pchać w korki. Jechałem dwa tyg temu do Gdyni i mapa google uparcie pchała w obwodnicę trójmiasta i w jeden wielki korek, tymczasem dało się objechać ten korek.
        • stavros2002 Re: Nad Bałtyk - którędy i w jakie dni 28.07.22, 20:27
          Dobry pod tym względem jest TomTom. Już kilka razy oszczędził mi sporo czasu, chociaż na pierwszy rzut oka wygładało jakby zgłupiał. W zeszłym roku kazał mi zjeżdzać w jakieś chaszcze pod Budapesztem i poykać lokalnymi dróżkami. Okazało się, że na obwodnicy był korek na ponad 10 km i póltorej godziny. Poza tym na pasku trasy wyświetają się kumunikaty o zdarzeniach i zatorach.
          • agusia.gerek Re: Nad Bałtyk - którędy i w jakie dni 29.07.22, 23:44
            Ach ty mój bohaterze.
        • trypel Re: Nad Bałtyk - którędy i w jakie dni 28.07.22, 21:32
          Mapy Google chyba maja pozakładane jakieś blokady objazdów przez miasto.
          Prościejow- od msc stoi tam korek w obie strony w ciągu dnia. Od 30 do 45 minut.
          Wystarczy zjechać do miasta żeby urwać 15 minut.
          Google broni się przed tym uparcie
          To samo w wiedniu, nawet jak korek ma ponad 30 min to uparcie każe w nim stać. A wystarczy zjechać i już czas spada
    • qqbek Re: Nad Bałtyk - którędy i w jakie dni 28.07.22, 17:14
      Obstawiam parę A2-S3... najwygodniej.
      • qqbek Re: Nad Bałtyk - którędy i w jakie dni 28.07.22, 17:21
        A1 rzecz jasna.
        • nousecomplaining Re: Nad Bałtyk - którędy i w jakie dni 28.07.22, 17:27
          S3 jechałem ostatnio na odcinku do Zielonej Góry, super nowa droga. Ale nie wiem, czy jest już gotowa „do samej góry”, patrząc na mapę?
          • qqbek Re: Nad Bałtyk - którędy i w jakie dni 28.07.22, 17:35
            Brakuje chyba tylko kawałka obwodnicy Szczecina na chwilę obecną.
            Sąsiad ciągnie samochody na handel z Zachodniopomorskiego, to mam "na bieżąco" aktualizacje :)

Gorzej "końcówka", bo od A1 masz starą "6" i kuszące robią się boczne drogi, a tylko od Szczecina S6 :)
            • nousecomplaining Re: Nad Bałtyk - którędy i w jakie dni 28.07.22, 17:46
              > i kuszące robią się boczne drogi
              Dla mnie boczne drogi są ok. Pytanie jeszcze, czy lepiej jechać np. w niedzielę i wrócić w środku tygodnia, czy wyjechać np. w środę/czwartek i wrócić w niedzielę. Albo w ogóle zrezygnować z niedzieli (dopiero co jechałem do Berlina w niedzielę właśnie i było spoko, wracałem w piątek i była masakra).
              • kreinto Re: Nad Bałtyk - którędy i w jakie dni 28.07.22, 18:24
                nousecomplaining napisał(a):

> Pytanie jeszcze, czy lepiej jechać np. w niedzielę
                > i wrócić w środku tygodnia, czy wyjechać np. w środę/czwartek i wrócić w niedz
                > ielę.
                Jedź i wracaj w środku tygodnia. Weekendy są przerąbane. Szczególnie piątki i niedziele. Jeśli już w weekend to w sobotę.
                • nousecomplaining Re: Nad Bałtyk - którędy i w jakie dni 28.07.22, 18:51
                  > Jeśli już w weekend to w sobotę.
                  No nie wiem. Szwagierka wracała znad Bałtyku w sobotę i było przesrane. Tzw. turnusy zwykle funkcjonują od soboty do soboty. Faktycznie, spróbuję coś załatwić w terminie typu środa-środa albo jakoś tak.
                  • kreinto Re: Nad Bałtyk - którędy i w jakie dni 28.07.22, 19:36
                    nousecomplaining napisał(a):

> > Jeśli już w weekend to w sobotę.
                    > No nie wiem. Szwagierka wracała znad Bałtyku w sobotę i było przesrane. Tzw. tu
                    > rnusy zwykle funkcjonują od soboty do soboty. Faktycznie, spróbuję coś załatwić
                    > w terminie typu środa-środa albo jakoś tak.
                    Cały weekend jest przesrane ale sobota jakby nieco mniej. 😉
                    • trypel Re: Nad Bałtyk - którędy i w jakie dni 28.07.22, 19:58
                      Moja żona rok temu pojechała na poznan i stamtąd na piłę i bokami do Kołobrzegu. Jechała w niedziele. Wracała w sobotę. Spokój. Zero korków. Jest się gdzie zatrzymać.
                      Ale my lubimy boczne drogi
                      • nousecomplaining Re: Nad Bałtyk - którędy i w jakie dni 29.07.22, 11:49
                        > pojechała na poznan i stamtąd na piłę i bokami do Kołobrzegu
                        niezły pomysł
                        • trypel Re: Nad Bałtyk - którędy i w jakie dni 29.07.22, 12:34
                          Tak też stwierdziliśmy
                          Niby jakieś 45 min dłużej niż S3 ale za to zerowe ryzyko korka i 80 km krócej.
                          • nousecomplaining Re: Nad Bałtyk - którędy i w jakie dni 30.07.22, 15:55
                            > Niby jakieś 45 min dłużej niż S3
                            Ja też zawsze wole dłużej, ale jechać a nie stać. No i ciekawsze widoki często.
            • jeepwdyzlu Re: Nad Bałtyk - którędy i w jakie dni 30.07.22, 15:45
              Brakuje chyba tylko kawałka obwodnicy Szczecina na chwilę obecną.
              ----
              Nie. Gotowa.
              Ale w weekendy się korkuje.
    • bywalec.hoteli Re: Nad Bałtyk - którędy i w jakie dni 28.07.22, 19:05
      A1 robi dobrą robotę. Potem odbić w bok przez Kaszuby mniejszymi drogami w lasach
      Lub A4+S3+S6 - też można.
      Przykładowo:
      www.google.pl/maps/dir/Katowice/Sarbinowo/@52.1260008,14.6230976,6.27z/data=!4m14!4m13!1m5!1m1!1s0x4716ce2336a1ccd1:0xb9af2a350559fabb!2m2!1d19.0237815!2d50.2648919!1m5!1m1!1s0x47003028bc1e082b:0x6163a02f1d9a70fb!2m2!1d15.9560304!2d54.2489618!3e0
    • only_the_godfather Re: Nad Bałtyk - którędy i w jakie dni 28.07.22, 20:07
      A1 i ja bym się nie pchał na DK6/S6 bo można utknąć na obwodnicy trójmiasta, tylko albo zjechał w Toruniu na S10 potem na Piłę i dalej DK11/S11. Ewentualnie dociągnąć A1 do Warlubia lub Kopytkowa i lokalnymi drogami jechać na Skórcz, Kościerzyna, Sławno i dalej DK6 na Koszalin, Kołobrzeg.W Większości są to drogi wojewódzkie.
      • klemens1 Re: Nad Bałtyk - którędy i w jakie dni 29.07.22, 10:43
        only_the_godfather napisał:

> A1 i ja bym się nie pchał na DK6/S6 bo można utknąć na obwodnicy trójmiasta, ty
        > lko albo zjechał w Toruniu na S10 potem na Piłę i dalej DK11/S11. Ewentualnie d
        > ociągnąć A1 do Warlubia lub Kopytkowa i lokalnymi drogami jechać na Skórcz, Koś
        > cierzyna, Sławno i dalej DK6 na Koszalin, Kołobrzeg.W Większości są to drogi wo
        > jewódzkie.

Jeżeli już A-1 w tych rejonach, to proponuję zjazd na węźle Warlubie, na Płochocin, Osie, Tleń, Tucholę, Chojnice. Dalej DK-22 i w Człuchowie DK-25, w Bobolicach DK-11 do Koszalina.

• nousecomplaining Re: Nad Bałtyk - którędy i w jakie dni 29.07.22, 11:50
          ok, dzięki za sugestię
    • simon921 Re: Nad Bałtyk - którędy i w jakie dni 28.07.22, 20:21
      A4 i S3 trzeba mocno uważać, bo na A4 właściwie nie ma dnia bez wypadku i mega korka w losowych miejscach, że szczególnym uwzględnieniem odcinka Wrocław - Legnica. Szczególnie, że Google uparcie pcha w korki, a objazdy, które pokazuje też się korkują. W tym tygodniu na 3 przejazdy 2x objeżdżałem A4 bokami.
    • only_the_godfather Re: Nad Bałtyk - którędy i w jakie dni 28.07.22, 20:24
      Aha ja bym jechał albo w tygodniu, pomimo, że jadą ciężarówki jedzie się lepiej, albo w weekend ale wcześnie rano wyjechać.
    • klemens1 Re: Nad Bałtyk - którędy i w jakie dni 28.07.22, 20:25
      Byle nie w weekend. Zamulacze przechodzą samych siebie.
    • trypel Re: Nad Bałtyk - którędy i w jakie dni 29.07.22, 20:15
      Jak będziesz jechał nad ten Bałtyk to koniecznie kup sobie ręcznik na plażę
      allegro.pl/oferta/recznik-kapielowy-plazowy-pdm-papiez-08-na-basen-12226776282
      • engine8t Re: Nad Bałtyk - którędy i w jakie dni 29.07.22, 20:29
        No nie. chcialbys caly czas uwazac gdzie polozysz D zeby sobie kloptow na zimie i w niebie nie narobic?
      • nousecomplaining Re: Nad Bałtyk - którędy i w jakie dni 30.07.22, 16:11
        > ręcznik na plażę
        🤣
        Gorzej, jeśli obok będzie ekipa w takich koszulkach:

dystrybucjakatolicka.pl/gadzety-religijne/19979-koszulka-meska-pan-swiatlem-ciemna.html

Nie dość, że niczego się nie boją, to jeszcze świecą w ciemności. Wpierdol pewny.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka