Dodaj do ulubionych

ogladalem fajny film

02.08.22, 23:00
z Luis de Funes - Skrzydelko czy nozka i znow tam byl chyba ten brzydki AMC Pacer.
I jak tak szukalem po starych samochodach, to odnalazlem Simca Matra Rancho - w latach '80 mi sie ten samochod super podobal.
co ciekawe, mial karoserie z kompozytow i na jego podstawie zbudowal renault Espace. Na te czasy - projekt ponadczasowy.
Obserwuj wątek
    • waga173 Re: ogladalem fajny film 02.08.22, 23:17
      "Simca Matra Rancho - w latach '80 mi sie ten samochod super podobal."

Prowadziles dom pogrzebowy? Przy minimalnych przerobkach karawan bylby gotowy!
      • marekggg Re: ogladalem fajny film 02.08.22, 23:39
        nie, bylem z rodzicami w afryce pare lat i byly tam samochody o ktorych w prl-u nawet nie wiedzialesz ze istnieja
        tak jak ta simca/tablot
    • qqbek Re: ogladalem fajny film 02.08.22, 23:40
      W "Skrzydełku czy Nóżce" lepszy jest Coluche, jako syn de Funesa (i "kryptoklaun").
      Gość był niesamowity.
      Poza tym, że pełną gębą społeczniak, uruchomił coś, co rozrosło się w największą sieć jadłodajni we Francji, to jeszcze typowy "petrolhead".

A co do de Funesa - wolę go w filmach o żandarmie... no może poza ostatnim.
      No i w "Kapuśniaczku".
      Tam jest sobą, stary, schorowany.

Ale nie - Przygody Rabina Jakuba też jest rewelacyjny... to jakby z Bąkiewicza zrobić Ukraińca teraz...
      • kanna13 Re: ogladalem fajny film 03.08.22, 00:02
        Tak przy okazji de Funesa to w znanym z serii o żandarmie budynku posterunku w Saint Tropez jest muzeum Żandarmerii i Kina poświęcone głównie tym filmom oraz słynnym aktorom francuskim i europejskim (plakaty, zdjęcia, autografy)
        Jakby Ktoś przypadkiem przebywał w tamtych okolicach to zdecydowanie polecam odwiedzić.
      • marekggg Re: ogladalem fajny film 03.08.22, 00:26
        Coluche jest super, to fakt. ja to chcialem zobaczyc po latach.
        zandarma pamietam jako-tako.
        ale bardziej mi sie zawsze podobal fantomas.
        Kapusniaczek byl zajebisty - jak mi znowu szef powie co mam zrobic i nie mam pojecia - to mu odpowiem tym blublublublu.
        • nousecomplaining Re: ogladalem fajny film 03.08.22, 10:36
          > Kapusniaczek byl zajebisty
          Aaaaa, tak, tak. Dzięki za przypomnienie. Od czasu do czasu z kumplem oglądamy. I tak sobie przy winie w dużych ilościach po kosmicku gadamy.
      • wislok1 Re: ogladalem fajny film 03.08.22, 18:04
        Ja mam podobne odczucia,

De Funes byl niesamowity,
        w zasadzie to on sam tworzyl film, nie rezyser...
        Jego syn twierdzil, ze prywatnie byl TAKI SAM jak w filmach, czyli totalny choleryk, ale sympatyczny....
        W sumie to nie gral, tylko byl soba
    • kreinto Re: ogladalem fajny film 03.08.22, 07:39
      marekggg napisał:

> odnalazlem Simca Matra Rancho - w
      > latach '80 mi sie ten samochod super podobal.
      > co ciekawe, mial karoserie z kompozytow i na jego podstawie zbudowal renault Es
      > pace.
      Sąsiad miał taką. Więcej stała niż jeździła. Taki eksponat. 😉
      Kojarzyła mi się późnej bardziej z Fiorino niż z Espace.
    • trypel Re: ogladalem fajny film 03.08.22, 09:39
      A momenty byly?
      • qqbek Re: ogladalem fajny film 03.08.22, 10:56
        trypel napisał:

> A momenty byly?
        >
        >
        >

No masz!
        A najlepiej jak wskrzeszają żonę jednego, a potem się okazuje, że ta, prawie 40 lat wcześniej (wojna była, nie było się do kogo przytulić - no sam rozumiesz), zdradziła go z drugim.
      • marekggg Re: ogladalem fajny film 03.08.22, 13:41
        o tak, jak sie film zkonczyl, poszedlem do kibla, ukrecilem wielka kupe i sie popklakalem z radosci, bo mnie brzuch przestal bolec po kapuscie.
        • trypel Re: ogladalem fajny film 03.08.22, 14:33
          I gadaj tu ze slowakiem o polskich klasykach
          Ehhh
          • tbernard Re: ogladalem fajny film 03.08.22, 14:47
            trypel napisał:

> I gadaj tu ze slowakiem o polskich klasykach
            > Ehhh
            >

Ciekawe co o Janosiku sądzi. Polak, czy Słowak? A może Góral ;)
            • qqbek Re: ogladalem fajny film 03.08.22, 15:01
              tbernard napisał:

>
              > Ciekawe co o Janosiku sądzi. Polak, czy Słowak? A może Góral ;)

Pewnym jest, że tryplowi chodziło o jedną taką kultową audycję Trójki:)
              • marekggg Re: ogladalem fajny film 03.08.22, 15:05
                trojki nigdy nie sluchalem za bardzo. w '94 juz byly radia komercyjne w PL i tego smutasa, jak sie okazuje rowniez ubeka, mi sie nie chcialo sluchac. ja wiem ze dla was to jakies wzpomnienia, ale dla mnie.
              • tbernard Re: ogladalem fajny film 03.08.22, 15:08
                qqbek napisał:

> tbernard napisał:
                >
                > >
                > > Ciekawe co o Janosiku sądzi. Polak, czy Słowak? A może Góral ;)
                >
                > Pewnym jest, że tryplowi chodziło o jedną taką kultową audycję Trójki:)
                >

Wiem, że chodzi o "Kulisy srebrnego ekranu". Ja lubiłem to słuchowisko.
                • waga173 Re: ogladalem fajny film 03.08.22, 15:45
                  Jak "fajny film wczoraj widzialem" "momenty byly?" przyszla kolej na Ziemie Obiecana, to w pewnym "momencie" byla dziewczyna ktora uznali za dziewczyne z pozycja.
              • nousecomplaining Re: ogladalem fajny film 03.08.22, 16:22
                > Pewnym jest, że tryplowi chodziło o jedną taką kultową audycję Trójki:)
                No niestety, aktorzy grający w słuchowiskach z tamtego czasu to półka nie do osiągnięcia dla teraźniejszych „gwiazd ekranu” i innych aktorów młodszego pokolenia, często przecież po tych samych szkołach. I takich słuchowisk nikt już nie robi. Niestety. Taka np. Porucznik Jagoda Hyc w Radiu Nowy Świat to dla mnie żałość...
            • marekggg Re: ogladalem fajny film 03.08.22, 15:02
              w szkole nas uczono za komuny ze to byl bohater bo kradl bogatym i dawal biednym i ze niedobrzy wegrzy go powiesili za zebro.
              teraz sie okazuje ze to w sumie byl zwykly bandzior i zlodziej.
              duzo tego co nas uczono w szkole za komuny sie jakos tak mija z rzeczywistoscia.

oprocz zwyklych filmow jest rowniez calkiem niezly film animowany, bez zbednego gadania.
              Zbojnik Jurko
              • wislok1 Re: ogladalem fajny film 03.08.22, 18:01
                Raczej niezwykly bandzior i zlodziej....

Inaczej by sie nie stal kultowa postacia.....

Takich zwyklych bandziorow bylo w 3 d.py....

A Janosik jednak stal sie legenda.....

W tym polskim serialu z czasow Gierka na poczatku WYRAZNIE zaznaczyli, ze Perepeczko to nie prawdziwy Janosik, tylko tego prawdziwego nasladuje....

Ten prawdziwy byl Slowakiem, ten z serialu byl Polakiem ( calkowicie wymyslona postacia )
                • wislok1 Re: ogladalem fajny film 03.08.22, 19:47
                  Tu jest to troche wytlumaczone....
                  Ale nadal bez odpowiedzi dlaczego TYLKO Janosik stal sie kultowy

histmag.org/Janosik-legenda-zbojnika-19957
    • tbernard Re: ogladalem fajny film 03.08.22, 14:50
      Kiedyś miałem resoraka Simca. Był bardzo szybki.
      • marekggg Re: ogladalem fajny film 03.08.22, 18:09
        te simce nie mialem :-(

ja mialem tego AMC Pacer. niebieski, z zoltymi szybamy - bardzo brzydki.
        • waga173 Re: ogladalem fajny film 03.08.22, 18:13
          AMC Pacer to byla pieknosc w porownaniu do AMC Gremlin.
          • marekggg Re: ogladalem fajny film 03.08.22, 18:28
            gremlinow widzialem tylko w filmach :-)

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka