Dodaj do ulubionych

Co ile interwencja u hamulcy?

04.08.22, 13:47
Czyli co ile srednio wymieniacie klocki i/lub tarcze hamulcowe?

Pamietam wpis hukersa, ktory pisal, ze mu wymieniono klocki przy 70 000km na przegladzie.

W dostawczaku (connect) robilem przeglad w lutym przy 60 000 km i zuzycie klockow mierzone w tysiecznych promila. Czyli co robie zle?

Ale ja nie jestem typowym polskim kierowca. Bardziej jak grzesiolek: operowanie gazem i biegami. Oczywiscie nowe przepisy o przepuszczaniu pieszych na przejsciach zmienia stopien zuzycia.

Jest ktos kto zmienia klocki co ponad 100 000 przebiegu?

Rekord u mnie: sto chyba siedemdziesiat tysiecy we fiescie, tylko dlatego, ze stal kilka tygodni i sie klocki zapiekli.
Obserwuj wątek
    • trypel Re: Co ile interwencja u hamulcy? 04.08.22, 13:59
      Weź pod uwagę że w wielu nowoczesnych i mocniejszych autach układ klocki tarcza nie działa tylko wtedy kiedy naciskasz hamulec ale też w innych sytuacjach
      Wymieniłem komplet tarcz i klocków w tiguanie przy ok 100 tys km, tyl i przód
    • qqbek Re: Co ile interwencja u hamulcy? 04.08.22, 14:21
      W Golfie (prawie 100 przebiegu) nie zdołałem wymienić - były fabryczne w chwili wjazdu w ten filar i to jeszcze "ze sporym zapasem". Wymieniłem mu za to płyn hamulcowy "na trzecie urodziny".
    • klemens1 Re: Co ile interwencja u hamulcy? 04.08.22, 15:40
      Czasami spróbuj Alt-a użyć, żeby nie pisać jak analfabeta - to robisz źle.
    • bywalec.hoteli Re: Co ile interwencja u hamulcy? 04.08.22, 15:56
      Przy golfie, którego mam od nowości:
      - Klocki z przodu wraz z tarczami wymieniłem tylko raz w okolicach 115-120 kkm
      - Klocków z tyłu ani tarcz jeszcze nie wymieniałem
      a mam 150 kkm
    • engine8t Re: Co ile interwencja u hamulcy? 04.08.22, 18:22
      ja mniej wiecej co 40 tys mil czyli 60-70 tys km... jako ze moj i gaz i hamulec sa "cyfrowe"
    • bolo2002 Re: Co ile interwencja u hamulcy? 05.08.22, 08:58
      Wszystko zależy od tego-gdzie i jak jeżdzisz. Mój rekord to 95 tys km autostradami głównie i w trasie Warszawa-Berlin. Opony -po 100 tys km. /japonskie oryginały!/. Kiedy wymieniać- to proste-skręcasz koła i patrzysz na szer. klocka- jak mniej niz 2-3 mm- wymieniasz i tyle. oczywiscie wszystko zależy tez od jakosci klocków i techniki jazdy. Jak widzę-dupka, który hamuje przede mną z byle powodu- to on zmieni szybciel Własciciele "elektryków' i automatów- jeszcze szybciej. Dzis srednio - to co 70 tys km i 2 lata!
      • tbernard Re: Co ile interwencja u hamulcy? 05.08.22, 10:22
        Właściciele elektryków i hybryd raczej będą rzadziej zmieniać klocki, bo większość hamowania połączona jest z generowaniem prądu.
        • bywalec.hoteli Re: Co ile interwencja u hamulcy? 05.08.22, 10:25
          elektryki są ciężkie - sama bateria potrafi ważyć pół tony - dlatego klocki i opony szybciej się zużywają.
          ponoć.
          • wislok1 Re: Co ile interwencja u hamulcy? 05.08.22, 18:40
            Nie ponoc, na pewno...

Nie pamietam daty ostatniej wymiany, ale cos mi swita, ze wymiana oo
            50 000 km, w sumie raz na rok
            • wislok1 Re: Co ile interwencja u hamulcy? 05.08.22, 18:48
              No, teraz mi sie przypomnialo gdzies po 70-80 000 km w hybrydzie Toyoty
    • kreinto Re: Co ile interwencja u hamulcy? 05.08.22, 09:08
      agios_pneumatos napisał:

> Jest ktos kto zmienia klocki co ponad 100 000 przebiegu?
      Tak, w Hondzie, którą jeździłem najdłużej 150tys. ale ja hamuję niemal wyłącznie silnikiem.
      Tarcze przy 315 były wciąż oryginalne.
      W kolejnych autach zdarzały się wcześniejsze wymiany. Np. w Nissanie pizzy tym samym stylu jazdy skończyły się już po 40tys. Na moje pytanie w ASO czy nie za wcześnie, bo w poprzednim aucie wytrzymały 150, facet odpowiedział, panie ale kiedy to było. Bardzo możliwe, że teraz klocki i tarcze robi się na zaprogramowane, krótkie zużycie?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka