Dodaj do ulubionych

OT: jeśli nie PiS, to kto?

08.08.22, 09:01
Mówię o przyszłorocznych wyborach. Polecicie jakaś partie?
Obserwuj wątek
    • qqbek Re: OT: jeśli nie PiS, to kto? 08.08.22, 09:02
      Wszystko tylko nie PiS (z przystawkami - Zero i Szmatek do podłogi) i Konfidenturacja...
      • bywalec.hoteli Re: OT: jeśli nie PiS, to kto? 08.08.22, 09:21
        czyli kto konkretnie? ale żeby była i sensowna koncepcja i program i wizja i żeby to nie byli papudraki w ładnych gazetkach jak Petru
        • qqbek Re: OT: jeśli nie PiS, to kto? 08.08.22, 09:50
          Powiem szczerze - sam nie wiem.
          Sam lubię Zandberga bo uważam, że to jeden z najmądrzejszych ludzi na całej scenie politycznej, ale głosuję na PO/KO, bo uważam, że tylko oni są w stanie wygrać z PiS. Tak więc głosuję nie tyle "za", co "przeciw".
          Nie ufam Hołowni, bo co gęby nie otworzy to jebie kadzidłem prosto z kruchty, a na to mam uczulenie.
          Nie głosowałbym na gumofilcowych, bo to "nie moje klimaty".
          "Wiosna" Biedronia jest według mnie nijaka.
          • trypel Re: OT: jeśli nie PiS, to kto? 08.08.22, 09:58
            Tylko czy to glosowanie przeciw nie skończy się tym samym? W TVP będzie nadawanie na kaczkę, wszystkim niepowodzeniom przez lata będzie winny pis a jedyny program to będzie program nienawiści do pis
            Sam nie wiem co robić ale opozycja nie zrobiła nic żeby takie wrażenie zatrzeć przez ostatnie lat wiele
            • bywalec.hoteli Re: OT: jeśli nie PiS, to kto? 08.08.22, 10:17
              opozycja żeby mogła myśleć o wygraniu musiałaby zbudować na czymś innym niż nienawiści do PiS oraz pogardzie dla elektroratu PiS
              • trypel Re: OT: jeśli nie PiS, to kto? 08.08.22, 10:33
                Dokladnie tak
                A mam wątpliwości czy to potrafią
                • bigzaganiacz Re: OT: jeśli nie PiS, to kto? 08.08.22, 11:03
                  Wy sie cieszcie ze jest pis
                  Inaczej polska by byla zajebana bezowymi , glownym tematem byloby baby z penisem i cale to gowno ktore teraz tryska na zachodzie
                  • galtomone Re: OT: jeśli nie PiS, to kto? 08.08.22, 13:50
                    Przecież potrafi.

Łykacie ten "brak programów" jak pelikany sami się z nich śmiejąc.
                    Wystarczy sprawdzić jakie projekty ustaw, która z partii już złożyła w sejmie - to, że nie są procedowane to oczywiste.
                    Ale skoro są złożone - zarówno przez Lewicę (nie da się głosować na Wiosnę btw, bo tej partii w sensie wyborczym już nie ma - tacy jesteście koledzy doinformowani, jest Lewica [SLD + Wiosna] i Razem na dostawkę).
                    Pomysły Razem (ekonomiczne) to zbyt daleko idący socjalizm.

PSL - zbyt dla mnie konserwatywne + z tym poziomem poparcia, marne szanse na faktyczną wygrana i realizacje programu.

2050 - tam to już w ogóle nie wiadomo o co chodzi, bo i lewicowi i prawicowi polityce i brak spójności - fajne hasłeka maja, ale realizować to musza ludzie a nie sam Szymek. Wiec odpada.

Pozostaje KO, która jednak jest najlepiej merytorycznie przygotowana i sadzę, ze będzie koalicja. KO + Lewica i może PSL (o ile uda im się wejść do sejmu).

KO/PO swoje za uszami ma, skoro to duża i demokratyczna partia to jasne, jest, że ma swoje skrzydła, nie we wszystkim się zgadzają członkowie i nie wszystko da się zrealizować (czy dało się), ale chyba widać, że są bardziej progresywni niż byli (w końcu starzy wyborcy umierają a nowi jednak na świat już patrzą inaczej niż prawie dekadę temu...).

Więc albo Lewica albo KO - o ile nie będą mieć wspólnej listy, co wydaje się rozsądnym krokiem.
                    Reformy "światopoglądowe" będzie łatwiej przegłosować a Lewica przytrzyma "dziki liberalizm" w ryzach.

Ale!!!! Tak naprawdę nie ma to żadnego znaczenia kto wygra i czy ma program.

Duduś zostaje - więc będzie wszystko wetować, TK jest przejęty, wiec sobie będą ogłaszać, że wszystko jest niezgodne z konstytucją.

Tak - nawet z najlepszym na świecie programem - i tak nie da się rządzić i zmieniać a tylko zarządzać.

Więc program, to ja mam na tym etapie w dupie, bez przewagi, która pozwoli odrzucać weta (czyli 3/5 - to bardzo dużo) i to o ile będzie weto a nie kierowanie spraw do TK (co bardziej prawdopodobne).
                    Na 2/3 potrzebne do zmian w konstytucji, np. likwidacji TK (a obecny TK to parodia sądu i niezależności) tez trudno liczyć.

Także, obawiam się, że nie wiele się po wyborach zmieni... No, może parę spraw się w prokuraturze zacznie, bo takiego marnotrawienia publicznej kasy to jeszcze nigdy nie bylo.
          • bigzaganiacz Re: OT: jeśli nie PiS, to kto? 08.08.22, 11:01
            Powiem szczerze - sam nie wiem.
            Sam lubię Zandberga bo uważam, że to jeden z najmądrzejszych ludzi na całej scenie

Glupi komunista to faktycznie twoj poziom rozumienia swiata
            • qqbek Re: OT: jeśli nie PiS, to kto? 08.08.22, 12:06
              bigzaganiacz napisał(a):

> Glupi komunista to faktycznie twoj poziom rozumienia swiata

Ten komunista, w przeciwieństwie do ciebie, mówi bez akcentu po angielsku.
              To bardzo rzadka umiejętność, a to tylko jedna z jego zalet.
              Zresztą ty nawet po polsku nie potrafisz się poprawnie wysłowić - co stawia ciebie rzeczywiście w jednym szeregu z większością fanów Konfidenturacji - niestety nikt cię tutaj teraz nie poprze, bo jakaś 1/3 "wyborców" jest teraz na koloniach, a połowa pozostałych gra w nogę na podwórku bo ma od rodziców szlaban na telefon i konsolę.
              • bigimax4 Re: OT: jeśli nie PiS, to kto? 08.08.22, 12:32
                Ten komunista, w przeciwieństwie do ciebie, mówi bez akcentu po angielsku.
                To bardzo rzadka umiejętność, a to tylko jedna z jego zalet.

glupie jednostki beda sie spuszczac na "bez akcentu" w co watpie ale h , nie bede sie z kretynem ze wschodu klocil w tym temacie
                ktos z czyms w glowie zastanowilby sie nad tym co ten poryty komuch bredzi , ale to juz troche trudniejsze
                • bigimax4 Re: OT: jeśli nie PiS, to kto? 08.08.22, 19:51
                  youtu.be/_HFRANNUb4w
                  jesli ten pretensjonalny udawany akcent angielski jest dla ciebie "angielskim bez akcentu" no ja nawet nie chce pytac o twoja znajomosc angielskiego
                • only_the_godfather Re: OT: jeśli nie PiS, to kto? 08.08.22, 20:38
                  Ten komuch jak go określiłeś w przeciwieństwie do Twoich idoli z konfy umie się wysławiać, umie prezentować swoje poglądy i umie prowadzić debatę.
                  • bigimax4 Re: OT: jeśli nie PiS, to kto? 08.08.22, 20:54
                    youtu.be/Jmxd-aoCdgM

jak dla mnie ten prezentuje swoje poglady ,wyslawia sie jasno, debata z komuchem tez idzie mu calkiem dobrze
      • engine8t Re: OT: jeśli nie PiS, to kto? 08.08.22, 19:06
        I wyjdziecie na trym dokladnie tak jak my. Nasi demokrci tez stwierdzili ze kazdy byle nie Trump i teraz chodza z podkulonymi ogonami.. A trum nie potrafil utzzymc na wodzach tylko jednego - swojego jezyka.
        Tak ze uwazajcie aby nie woac z deszczu pod rynne..
        • engine8t Re: OT: jeśli nie PiS, to kto? 08.08.22, 19:23
          O nasz Biden i jego klika wlasnie wymyslili ze wprowadz program Redukcji inflacji.
          Wydrukuja 450 miliardow dolarow i wydadza je w wiekszsci na
          - srodowisko czyli beda doplacac bogatym jak kupia EV, wybuduja troche stacji do ladowanie EV , postawi wiatraki i mze doplaca bogatym jak zrobia sobie panele . Aha i "poprawia" autostrady - tzn zrobia je mniej rasistowskie - bo teraz mowia ze te rasistowskie zostaly zbudowanwe przez biedne dzielenice i nalezy je przniesc.....hehehehee ciekawe gdzie - prze bogate dzielenice? Bogaci juz sie na too zgodza i siedzaw zarzadch zaaprobuja dwoma rekami....

No lewactwo jest po prostu chore.
          A wiec przecitny obywatel poczuje to tylwewk wkieszeni bo inflacj od tego wzrosnie a ni espadnie
          - opodartkuja duze firmy. A te oczywoscie koszty przkeaza ludnziom w formie redukcji zatrusnienia i wzrostu kosztow produktow.
          - pozwla Medicare (rzadowej instytucji ubezpieczeniowej seniorow) aby mieli mozliwosc sami negocjwac ceny lekow z FARMA. A wiec jeski wogole ktos zzarobi to rzad ba bedzi mnije placil za leki dla stary ch - jak ja. A co zrobi Farma - jak straci na lekach z Medicare? To samo co kazdy - podniesie cen dl wszytkich innych.

I z planw reduukcji inflacji zrobi sie ona 2x wieksza jakby na to nie patrzec
          • bigimax4 Re: OT: jeśli nie PiS, to kto? 08.08.22, 20:08
            I z planw reduukcji inflacji zrobi sie ona 2x wieksza jakby na to nie patrzec

tyle ze wiesz nikt planow redukcji inflacji nie ma

spojrzcie na ta korwe, to nasza przyszlosc
            youtu.be/_j1d_2yTRRA
            a slyszeliscie o tym GoWno juz to delikatnie pompuje
            ESG, czyli Environmental, Social and Corporate Governance (kwestie środowiskowe, społeczne i ładu korporacyjnego).

special.gazeta.pl/special/7,184993,28635861,przedsiebiorstwo-a-slad-weglowy-jak-firma-realnie-moze-zmniejszyc.html

plan jest taki
            rozjebac wszytko co sie da
            zbawiciel wchodzi z CBDC ale wydasz je jedynie jak bedziesz wystarczajaco zielony , jak nie to nie wydasz , nie pojedzisz nigdzie nie kupisz miesa

byla taka szurska teoria o czipowaniu ludzi , hehe , hihi jakie tro bylo smieszne,
            juz nie trzeba , teraz kazdy przyspawany do telefonu oddaje dobrowolnie swoje dane
            • engine8t Re: OT: jeśli nie PiS, to kto? 08.08.22, 20:17
              No jednym z celow celowej inflacji bylo zeby zmniejszyc dlug narodowy tylke ze te buce go zwikszaj i to bardzo szybko..

E bogatym moga na ch wskoczyc.... im starczy. :)
            • trypel Re: OT: jeśli nie PiS, to kto? 08.08.22, 20:19
              Przeciez inflacja jest w tej chwili korzystna dla rządów.
              Wszędzie.
              Ważne żeby mieć odpowiednie ekskjuz dla ludu i nie przegiąć. Każdy rok jdla nich ak wygrana w totka.
              Z szefową EBC jak to z przestępca można załatwić wszystko.
              • donvito52 Re: OT: jeśli nie PiS, to kto? 08.08.22, 20:34
                Jakbym chciał wybrać partię z którą się zgadzam na 100% to NIGDY bym przez ostatnie 30 lat nie głosował.
                Życie i polityka to sztuka kompromisów.
                Jeszcze jak Kurwin mienił się liberałem, patrzyłem na jego program. I owszem, zgadzałem se z nim tak +/- w 80%. Jednocześnie te pozostałe 20% powodowało że NIGDY bym na tego błazna nie głosował.
                Zabawne, że często sam z sobą się nie zgadzam. Bo i Tu jest racja, ale z drugiej strony Tam też jest racja. Punkt widzenia zależy od miejsca spojrzenia ...
                A głosować ?
                PiS partia złodziei. Kradną ale dzielą się .... Znaczy ci co na nich głosują są wspólnikami ...
                Konfederacja - tylko dla idiotów ...
                Zasadniczo każdy poza tymi dwoma bytami.
                W kolejności;
                KO
                2050
                Lewica

Kukiz to niepoważna postać, niech idzie do konfy.
                PSL - z najwyższym obrzydzeniem. Gdyby byli na pierwszym miejscu listy z najwyższymi notowaniami ;)
    • oixio Re: OT: jeśli nie PiS, to kto? 08.08.22, 09:29
      Nie ma żadnego znaczenia kto.
      Przynajmniej w ruchu drogowym są sponsorowane działania na rzecz wprowadzania chaosu, utrudnień, blokowań ruchu - zalecenia WHO - czyńcie tak dalej ...
      Aktualnie w tym działaniu PO idzie w parze z PIS a i w przyszłości nikt się nie wyłamie z tych układów. Amen.
    • bigzaganiacz Re: OT: jeśli nie PiS, to kto? 08.08.22, 11:00
      Konfa
      • only_the_godfather Re: OT: jeśli nie PiS, to kto? 08.08.22, 12:56
        bigzaganiacz napisał(a):

> Konfa

Ruska agentura?Przecież oni się nawet nie kryją z tym że są ruską agenturą. Z resztą konfa już pokazała, że mówi jedno a robi drugie.
        • bigzaganiacz Re: OT: jeśli nie PiS, to kto? 08.08.22, 13:36
          Wole ruska agenture zamiast agentury globalistow WEF ktorych jedynym celem jest mnie zabic w celu "ochrony klimatu"
          • qqbek Re: OT: jeśli nie PiS, to kto? 08.08.22, 13:40
            Przecież Konfidenturacja ma stałą linię z KGB i GRU... i nawet się za bardzo z tym nie kryją.
            Zdrajców narodu popierasz?
            Wiedziałem, żeś durny, ale tego to się nie spodziewałem.
            • bigzaganiacz Re: OT: jeśli nie PiS, to kto? 08.08.22, 14:10
              Popatrz sobie co parobas WEF zrobil na srilance , w skrocie postanowili byc eko , w efekcie maja teraz zajebisty glod
              To samo sie dziwje w holandii , kanadzie australii wladze tych krajow to "agenci" WEF z ich programu dla mlodych przywodcow, najnowsza eko imba to ograniczenie nawozow -> wielki glod, to juz wole te wymyslone kontakty z kgb niz z klausem szwabem
              • marekggg Re: OT: jeśli nie PiS, to kto? 08.08.22, 14:36
                a kto to jest ten WEF? bo w holandii jakos nic sie nie dziaja.
                • trypel Re: OT: jeśli nie PiS, to kto? 08.08.22, 14:48
                  Prawdopodnie światowe forum ekonomiczne
                  I szkoła Schwaba.
                • bigzaganiacz Re: OT: jeśli nie PiS, to kto? 08.08.22, 14:55
                  Nic nie dzieje?

youtu.be/2xgB1ep7Iog
                  youtu.be/lG660H1JjWU
                  Powiedz mi koles jak mozna byc tak zjebanym ? Slepym ? Glupim ?

youtu.be/gJr8w-iTwG8

• only_the_godfather Re: OT: jeśli nie PiS, to kto? 08.08.22, 14:59
                    Powiedz mi koleś jak można wierzyć w ruską propagandę serwowaną przez russia today?
                    • bigzaganiacz Re: OT: jeśli nie PiS, to kto? 08.08.22, 15:13
                      W ktorym miejscu wrzucilem cos z RT ?
                      A ci rolnicy poprostu sie udali na przejazdzke?
                      Poza tym ograniczanie nawozow wybijanie bydla sie nie dzieje ?
                      Bo ci nie powiedzeli o tym w jakims scieku dla lemingow ?
                      To jest qurwa nie do pojecia jak zdebilowaciale jest dzisiejsze spoleczenstwo
                  • marekggg Re: OT: jeśli nie PiS, to kto? 08.08.22, 15:39
                    kupowanie holenderskiego zarcia to jakby jesc plastyk.
                    bo holendrzy niestety pchaja nawozy do wszystkiego.

wiec nie wiem jak koles mozna byc tak zjebany zeby zrec te chemie.
                    • bigzaganiacz Re: OT: jeśli nie PiS, to kto? 08.08.22, 15:45
                      To nie bedzisz nic zarl
                      W sumie plan globalistow i depopulacji nie jest taki zly ilosc bezdennych kretynow sie w spoleczenstwi zmniejszy
                      • qqbek Re: OT: jeśli nie PiS, to kto? 08.08.22, 15:51
                        bigzaganiacz napisał(a):

> To nie bedzisz nic zarl
                        > W sumie plan globalistow i depopulacji nie jest taki zly ilosc bezdennych krety
                        > now sie w spoleczenstwi zmniejszy

A co?
                        Czujesz się trochę jak dront dodo?
                      • marekggg Re: OT: jeśli nie PiS, to kto? 08.08.22, 16:57
                        no tak - plan depopulizacji juz prowadza ruSSkie w ukrainie. kolejna bedzie kaczorowa prl
    • kreinto Re: OT: jeśli nie PiS, to kto? 08.08.22, 11:12
      bywalec.hoteli napisał:

> Mówię o przyszłorocznych wyborach. Polecicie jakaś partie?
      Parti żadnej bym nie polecił bo każda partia to patologia.
      Myśli będzie jeszcze DB to będę głosował.
    • gzesiolek Re: OT: jeśli nie PiS, to kto? 08.08.22, 11:18
      Czyli nadal rozważasz PiS? Ciekawe...

Opozycja jest ch...wa, ale PiS okazał się jeszcze gorszy od PO...

Sam nie mam pojęcia na kogo zagłosuję... Najprawdopodobniej skreślę POPiS, tych z lewicy co sprawy światopoglądowe umieszczą jako najważniejsze i Konucje, i przyjrzę się osobom z innych list indywidualnie...
      • bywalec.hoteli Re: OT: jeśli nie PiS, to kto? 08.08.22, 11:38
        to chyba niewiele Ci zostanie jak tyle skreślisz 😀

ja przy każdych wyborach się zastanawiam.

Miałem ich skreślić za polski ład, ale patrząc na jakość opozycji, to boje się żeby nie było ze tak jak wałęsa powiedział „Nie chcem ale muszem”
        • grzek Re: OT: jeśli nie PiS, to kto? 08.08.22, 12:25
          bywalec.hoteli napisał:

> Miałem ich skreślić za polski ład, ale patrząc na jakość opozycji, to boje się
          > żeby nie było ze tak jak wałęsa powiedział „Nie chcem ale muszem”

I będziesz zadowolony z rządów w stylu Rosji, Białorusi, Węgier. Łącznie z pisowską prywatyzacją TVP, TK, NBP, SN i tworzącymi się oligarchami w spółkach Skarbu Państwa. Nie mówiąc już o konfliktach z UE.
          • bywalec.hoteli Re: OT: jeśli nie PiS, to kto? 08.08.22, 12:40
            a kto twoim zdaniem byłby lepszy u władzy?
            • grzek Re: OT: jeśli nie PiS, to kto? 08.08.22, 13:06
              Nie mam faworyta. Mam tylko nadzieję, że bezpośrednio przed wyborami sytuacja będzie bardziej klarowna. A rządy i gadki Kaczyńskiego są z czasów Gomułki. PiS to taki PZPR z I Sekretarzem, premier wtedy też był figurantem. Obecnie, praktycznie nie mamy ministra finansów, ministra spraw zagranicznych a na ministra sprawiedliwości premier nie ma wpływu.
        • only_the_godfather Re: OT: jeśli nie PiS, to kto? 08.08.22, 12:58
          bywalec.hoteli napisał:

> to chyba niewiele Ci zostanie jak tyle skreślisz 😀
          >
          > ja przy każdych wyborach się zastanawiam.
          >
          > Miałem ich skreślić za polski ład, ale patrząc na jakość opozycji, to boje się

Aha czyli pis może napluć ci na mordę a ty powiesz że pada deszcz? Dalej chcesz na nich głosować, nie przeszkadza ci że chcą nas wyprowadzić z UE, że jeszcze jedna ich kadencja i będziesz sobie mógł jechać na wczasy zagraniczne do Soczi tylko?
          • shellyanna Re: OT: jeśli nie PiS, to kto? 08.08.22, 13:04
            Najwyrazniej nie oglądał, albo nie zrozumiał skeczu Wigilia 2022 NeoNowki.
        • qqbek Re: OT: jeśli nie PiS, to kto? 08.08.22, 14:43
          bywalec.hoteli napisał:

> to chyba niewiele Ci zostanie jak tyle skreślisz 😀
          >
          > ja przy każdych wyborach się zastanawiam.
          >

pl.m.wikipedia.org/wiki/Syndrom_sztokholmski
        • gzesiolek Re: OT: jeśli nie PiS, to kto? 08.08.22, 19:56
          >Miałem ich skreślić za polski ład, ale patrząc na jakość opozycji

Aha... Sorki, ale ta ch...wa opozycja jest lata świetlne przed naszymi decydentami, co zarządzają przez kupowanie głosów naszą kasą, marnotrawienie jej i wskazywanie wrogów... Ja już mam dość dojenia i robienia z siebie "wroga ludu"...
      • galtomone Re: OT: jeśli nie PiS, to kto? 08.08.22, 13:53
        gzesiolek napisał:

> Czyli nadal rozważasz PiS? Ciekawe...
        >
        > Opozycja jest ch...wa, ale PiS okazał się jeszcze gorszy od PO...
        >
        > Sam nie mam pojęcia na kogo zagłosuję... Najprawdopodobniej skreślę POPiS, tych
        > z lewicy co sprawy światopoglądowe umieszczą jako najważniejsze i Konucje, i p
        > rzyjrzę się osobom z innych list indywidualnie...

Przykro mi to mówić, ale takie głosowanie to pusty gest bez znaczenia politycznego.
        Niezalezni... ilu sie ich dostanie do sejmu? beda miec zerowy wpływ na kreacje rzeczywistości, prawa i reformy.... Chyba, że będzie znów taki układ jak dzis ma PiS ze Zbyszkiem. Gdzie kilkunastu postów trzyma kraj jako zakładnika ich chorych pomysłów.
        • gzesiolek Re: OT: jeśli nie PiS, to kto? 08.08.22, 19:18
          Ale będę miał czystsze sumienie...
          • galtomone Re: OT: jeśli nie PiS, to kto? 09.08.22, 08:11
            A nie powinieneś.... Bo to jednak konsekwencje. Umywanie rąk to nie cnota.
            • gzesiolek Re: OT: jeśli nie PiS, to kto? 09.08.22, 08:30
              Umywanie rąk to olanie głosowania...
              Ba większym umyciem rąk jest głosowanie jak wszyscy, bez odrobiny wysiłku na kogo właściwie głosujemy...
              Wybieram, głosuję i ponoszę konsekwencje. Ba mam większe prawo narzekać na tych co rządzą lub są w parlamencie jeśli zagłosowałem na kogoś innego... Nie dociera do Ciebie, że problem może być w bezmyślnej większości?
              • galtomone Re: OT: jeśli nie PiS, to kto? 09.08.22, 09:39
                Umywanie rąk, to także oddanie głosu o którym się wie, ze nie ma znaczenia. Nie wiem jak możesz się od tego czuć lepiej. Pośrednio to jednak głosowanie na PiS.
                Narzekać potem oczywiście możesz, ale od narzekania deszcz nie przestaje padać.

A co do docierania...
                Dociera do mnie, że część ludzi dała się omamić, oszukać, część jest po prostu głupia, część patrzy nie dalej niż czubek własnego nosa.
                Nie dociera do mnie za to jak świadomi działania systemu, sytuacji, konsekwencji mogą udawać, że są ponad to i czynią swoim "symetryzmem" dobro... No bo przecież wszyscy to złodzieje i ja ani na tych ani na tych nie głosowałem. Co prawda wiem, że przez to będzie bardziej chujowo, ale teraz mogę sobie ponarzekać ze świętym oburzeniem.
                • galtomone Re: OT: jeśli nie PiS, to kto? 09.08.22, 09:43
                  Jeszcze inaczej. Docierać, dociera, ale całkowicie tego nie rozumiem.
                • only_the_godfather Re: OT: jeśli nie PiS, to kto? 09.08.22, 09:50
                  Ja natomiast rozumiem postawę grzesiolka. Większość głosuje nie "za" a "przeciw" komuś i wiecznie są niezadowoleni. To nie jest społeczeństwo obywatelskie i nie jest to świadome społeczeństwo. Może gdyby każdy jednak głosował zgodnie z swoimi przekonaniami to jednak nasz kraj wyglądał by inaczej, a tak jest od wyborów do wyborów...
                  • galtomone Re: OT: jeśli nie PiS, to kto? 09.08.22, 10:43
                    Taaa, a wszyscy byli by do tego piękni, bogaci i żyli długo i szczęśliwie.
                    Obawiam się, że w mało którym kraju, mało kto, głosuje na którąś z dużych partii z pełnym przekonaniem.
                    Każda ma bowiem swoje skrajne skrzydła, w każdej ścierają się różne postawy i do tego (taka to cecha demokracji) nie zawsze wszystko da się zrealizować tak jak sie chce.

Ale ja wolę, by czasem jakieś obietnicy się z tego powodu zrealizować nie udało (słynne związki partnerskie, gdzie część posłów PO z prawej strony była przeciw), niż gdy wola jednego faceta staje się ciałem, jak obecnie.
                    • gzesiolek Re: OT: jeśli nie PiS, to kto? 09.08.22, 12:43
                      Ale dokładnie wg tego samego schematu głosują masy na PiS... Przymykają oczy na świństwa, bo z dwóch największych partii wolą tą gorszą, bo wg nich jest niby lepsza np.swiatopoglądowo, z własnego punktu widzenia, patrząc na czubek własnego nosa, czy po prostu za czasów PO dostali po d... Wybierają przeciw i wybaczają niewybaczalne....
                      • galtomone Re: OT: jeśli nie PiS, to kto? 09.08.22, 13:38
                        Być może... Trudno ludzi bronić przed ich własną głupotą.
                • gzesiolek Re: OT: jeśli nie PiS, to kto? 09.08.22, 12:37
                  Czyli wg Ciebie w czasie wojny powinniśmy kolaborować z Sowietami w każdej sytuacji, bo Hitlerowcy byli gorsi i ważne było żeby ich pokonać? Sorki nie będę głosował na kogokolwiek kogo nie jestem w stanie zaakceptować tylko by zmienić jedną stronę tej samej monety na drugą... Samo PO z PiS nie wygra, zwłaszcza walcząc nie na argumenty czy kupowanie mas wyborców, ale na tychże wyborców obrażanie... Na razie PO mnie nie przekonało, ani pomysłami, ani personaliami, ani odpowiednim rozgrywaniem konfliktu na linii nasz (nie)rząd a UE...
                  • galtomone Re: OT: jeśli nie PiS, to kto? 09.08.22, 13:42
                    Porównanie z dupy. To po pierwsze. I jednych i drugich.
                    Po drugie, twierdzenie, ze PO to było to samo jest IMHO całkiem nieuprawnione.
                    Na tle wszystkich rzadów po 89 r. rząd PO/PSL byl całkiem OK. Zaden nie byl idealny, ale nie byl gorszy niz inne... byl "normalny". Zas to co mamy od 2015 normalne nie jest.

Pomijajac kolesiostwo - zawsze jakies bylo - ale zadna pratia nie przejela panstwa, instytucji nie traktowala Polski jako swojej partyjnej wlasnosci.
                    Bez jaj... porownywanie PO z PiS to jak porownanie nosa z piescia.
                    • gzesiolek Re: OT: jeśli nie PiS, to kto? 09.08.22, 14:22
                      Nie stawiam znaku równości między PiS i PO, tylko zwracam uwagę, że dla wielu są tak samo skompromitowani. Moim skromnym zdaniem to co się stało po 2005 czyli oligopol dwóch partii i polaryzacja są dla Polski złe, bo nie ma presji by eliminować zgniłki. W obu trwa wiele polityków miernych, wręcz głupich. PiS przoduje, ale PO nie jest dużo lepsze. Nie muszą się starać i zmieniać, bo tamci przecież gorsi. Nie ma prób poprawy i bycia lepszym, jest wskazywanie w czym tamci są gorsi... Mnie osobiście to wk...a
                      • gzesiolek Re: OT: jeśli nie PiS, to kto? 09.08.22, 14:26
                        A już najbardziej wkurza to, że jakakolwiek krytyka działań jest automatycznie gnojona i jest Ci przypisywana łatka supportera drugiej strony. Masz być za jedną z dwóch albo wcale... Wg mnie polaryzacja zrobiła już wystarczająco dużo złego...
                        • galtomone Re: OT: jeśli nie PiS, to kto? 09.08.22, 15:00
                          gzesiolek napisał:

> A już najbardziej wkurza to, że jakakolwiek krytyka działań jest automatycznie
                          > gnojona i jest Ci przypisywana łatka supportera drugiej strony. Masz być za jed
                          > ną z dwóch albo wcale... Wg mnie polaryzacja zrobiła już wystarczająco dużo złe
                          > go...

Dziś niestety tak. Bo program, czyli jakie tapety i meble do mieszkania ma male znaczenie gdy dom się pali.
                      • trypel Re: OT: jeśli nie PiS, to kto? 09.08.22, 14:37
                        Nie tylko ciebie wkurwia.
                        Dla mnie PO jest skończone nie za to jak rządziło ale za to jaką opozycją było przez te lata.
                        I tez mnie wkurza ze jak tylko powiem ze PO źle to znaczy ze jestem za pis.
                        • galtomone Re: OT: jeśli nie PiS, to kto? 09.08.22, 15:01
                          trypel napisał:

> Nie tylko ciebie wkurwia.
                          > Dla mnie PO jest skończone nie za to jak rządziło ale za to jaką opozycją było
                          > przez te lata.
                          > I tez mnie wkurza ze jak tylko powiem ze PO źle to znaczy ze jestem za pis.

A to czego byś oczekiwał?
                          Czego nie zrobili/nie robią co powinni.

Tak konkretnie.
                          Bo może masz rację... Pytam bez złosliwości.
                          • trypel Re: OT: jeśli nie PiS, to kto? 09.08.22, 15:12
                            Niczego nie zrobili. Zero.

Bycie opozycja to duża szansa na wzniesenie się ponad podziały i wsparcie również partii rządzącej w ważnych sprawach. A ja widzę tylko przeciw z zasady.
                            Zero woli współpracy od początku. Bardzo pomogło to w polaryzacji społeczeństwa. I na wiele lat będzie psuło atmosferę.
                            Obie partie są przegrane. I obie maja jeden pomysł na rządzenie "oni kradli, spieprzyli, rozwalili, zmarnowali," a my jesteśmy wspaniali i z nami będzie super. Tylko my mamy przepis na Polskę.
                            • galtomone Re: OT: jeśli nie PiS, to kto? 09.08.22, 15:22
                              trypel napisał:

> Niczego nie zrobili. Zero.

OK, "Polska w ruinie".

> Bycie opozycja to duża szansa na wzniesenie się ponad podziały i wsparcie równi
                              > eż partii rządzącej w ważnych sprawach.

> A ja widzę tylko przeciw z zasady.
                              > Zero woli współpracy od początku. Bardzo pomogło to w polaryzacji społeczeństwa
                              > . I na wiele lat będzie psuło atmosferę.

Ale cóż ty gadasz?????
                              konkret24.tvn24.pl/polityka,112/czarzasty-w-95-procentach-glosowan-ustaw-wszystkie-partie-glosuja-z-pis-statystyki-nie-potwierdzaja,1065045.html
                              Obadaj tabelke/wykres.
                              Ja tam nie widze, zeby nigdy i w niczym nie glosowali ZA.
                              Wrecz przeciwnie.

Widzisz to co chcesz i TVP pokaże najwyrażniej.
                              No żeby podstawowych faktow nie sprawdzic....

To dane z 2021, sprawdzenie zajelo mi 5 sekund.

> Obie partie są przegrane. I obie maja jeden pomysł na rządzenie "oni kradli, sp
                              > ieprzyli, rozwalili, zmarnowali," a my jesteśmy wspaniali i z nami będzie super
                              > . Tylko my mamy przepis na Polskę.
                              >

Takie samo pierdolenie jak wyżej....
                              Moze sprawdz projekty... one z prgramu (tego co go nikt poza PiS nie ma wynikaja):
                              www.sejm.gov.pl/sejm8.nsf/agent.xsp?symbol=PROJNOWEUST&NrKadencji=8&Kol=D&Typ=UST
                              • trypel Re: OT: jeśli nie PiS, to kto? 09.08.22, 15:45
                                No i brawo
                                Robisz to samo.
                                Skoro nie lubię PO to muszę oglądać tvpis i być za pis.
                                Super.
                                Ja piszę jak to widać w programach informacyjnych.
                                Napierdalanka jednych na drugich.
                                I teraz będą tego efekty
                                • galtomone Re: OT: jeśli nie PiS, to kto? 10.08.22, 07:02
                                  trypel napisał:

> No i brawo
                                  > Robisz to samo.
                                  > Skoro nie lubię PO to muszę oglądać tvpis i być za pis.
                                  > Super.
                                  > Ja piszę jak to widać w programach informacyjnych.
                                  > Napierdalanka jednych na drugich.
                                  > I teraz będą tego efekty

No bo nie chce mi sie wierzyć, żebyś te bzdury, że zawsze sa przeciw i nie maja programu sam wymyślał mam bowiem na Twój temat lepsze zdanie.
                                  Ale jak widzisz, Twoje hasła nie maja pokrycia w faktach.

Sugeruje najpierw sprawdzic a potem wyrabiac sobie opinie.
                            • bwv1080 Re: OT: jeśli nie PiS, to kto? 09.08.22, 17:30
                              trypel napisał:

> Zero woli współpracy od początku. Bardzo pomogło to w polaryzacji społeczeństwa
                              > . I na wiele lat będzie psuło atmosferę.

Mylisz pojęcia. Opozycja per definitione nie jest bezpartyjnym blokiem współpracy z rządem. Lecz wręcz przeciwnie.
                              • galtomone Re: OT: jeśli nie PiS, to kto? 10.08.22, 07:04
                                bwv1080 napisała:

> trypel napisał:
                                >
                                > > Zero woli współpracy od początku. Bardzo pomogło to w polaryzacji społecz
                                > eństwa
                                > > . I na wiele lat będzie psuło atmosferę.
                                >
                                > Mylisz pojęcia. Opozycja per definitione nie jest bezpartyjnym blokiem współpra
                                > cy z rządem. Lecz wręcz przeciwnie.

Dokładnie.
                                Rolą opozyji nie jest klpeać rzad po pleacach a cenzorować i wskazywać alternatywe dla praktycznie kązdego pomysłu - bo wszystko da sie zrobic lepiej. W przypadku obecnej sytuacji, to wyjatkowo łatwe.
                                Opozycja jest po to, by partia/tie i rzad nie popadly w samouwielbienie i by obywatel widzial alternatywe.
                                • trypel Re: OT: jeśli nie PiS, to kto? 10.08.22, 07:49
                                  Miedzy klepaniem po plecach a bezmyślna krytyka wszystkiego co pochodzi z partii rządzącej jest pare lat świetlnych.
                                  Może żyje w innym świecie ale obywatel chciałby czuć ze "oni tam" myślą również o nim a nie tylko o swoich stołkach. Ja takiego wrażenia nie mam. I odnosi się to do jednych i do drugich.
                            • only_the_godfather Re: OT: jeśli nie PiS, to kto? 10.08.22, 07:17
                              trypel napisał:

> Niczego nie zrobili. Zero.
                              >
                              > Bycie opozycja to duża szansa na wzniesenie się ponad podziały i wsparcie równi
                              > eż partii rządzącej w ważnych sprawach. A ja widzę tylko przeciw z zasady.

Ale jak opozycja będzie wspierać partię rządząca to nigdy nie wygra, no bo po co głosować na opozycję skoro robi dokładnie to samo co partia rządząca?Opozycja jest od tego żeby punktować rząd i nawet jak rząd robi coś dobrze to opozycja jest od tego, żeby powiedzieć ale mybyśmy to zrobili lepiej.

• galtomone Re: OT: jeśli nie PiS, to kto? 09.08.22, 14:57
                        gzesiolek napisał:

> Nie stawiam znaku równości między PiS i PO, tylko zwracam uwagę, że dla wielu s
                        > ą tak samo skompromitowani.

No to nie są, a z głupotą i takim symetryzem ciężko dyskutować.
                        Generalnie wracamy - z traktowaniem państwa i obywateli - do tego co było przed 89 r.

O języku Gomułki nie wspomnę. To sie wierzyć nie chce, że ktokolwiek kto ma 3 fukcjonujace komorki moze PiS rozważać.
                        Ani oni realnie socjalni, ani prawicowi ekonomicznie... Całość wielkości się składa z opowiesci z mchu i paproci o tym jaką to będziemy "potęgo" i " żę będzie jak było przed wojno".

Poziom propagany jest rzenujący - a jeszcze bardziej to, że to działa. Podobnie jak jakość polityki i tego co robią.

Toż nawet własnych ustaw i planów (tych faktycznych) dobrze zrobić nie potrafią. Nieudacznictwo na kazdym kroku.
                        Jedyne co im wychodzi to rozdawanie publicznej kasy.... jak sie ochlap rzuci, to narod sie cieszy.

500+ to tak samo zajebisty program jak obecny dodatek weglowy. Chuj, ze nie ma wegla, ale 3k obywatel dostal.

Moim skromnym zdaniem to co się stało po 2005 czyli
                        > oligopol dwóch partii i polaryzacja są dla Polski złe, bo nie ma presji by eli
                        > minować zgniłki.

Wszystko ma plusy i minusy.
                        Gdyby PiS byl partia demokratyczna sama w sobie, nie byloby tragedii. Moge sie nie zgadzac ze swiatopogladem, ale to zupelnie nie o to chodzi.
                        W wielu krajach sa duopole i jakos sie to toczy...
                        W wielu tez jest wiele malych partyjek i ciagly burdel.

Nie ma jednej recepty na sukces.
                        Dlatego podstawy i wartosci sa wazne.

> W obu trwa wiele polityków miernych, wręcz głupich. PiS przodu
                        > je, ale PO nie jest dużo lepsze. Nie muszą się starać i zmieniać, bo tamci prze
                        > cież gorsi. Nie ma prób poprawy i bycia lepszym, jest wskazywanie w czym tamci
                        > są gorsi... Mnie osobiście to wk...a

Ja tam widziaelm poprawe roznych rzeczy przy kazdym rzadzie. Nawet PiS przypadkiem "drobiazgi" wyszly - jak chocby kwestia przechodzenia pieszych przez jezdnie. Widze ogroma roznice na plus. Nie stoje jak kolek 5 minut az ktos sie zlituje przy ruchliwej ulicy.
                        Niestety wiecej zjebali niz poprawili.
                        • gzesiolek Re: OT: jeśli nie PiS, to kto? 10.08.22, 07:51
                          Nieświadomie potwierdzasz to co sceptyczni na forum wcześniej Ci napisali. Długa tyrada i w niej większość o tym jaki PiS jest zły, a o tych zaletach, pomysłach i sukcesach PO jakoś w niej nie ma... A i do przekonywania masy niezabetonowanego elektoratu też się nie na da jeśli będziesz wszędzie podkreślał ich głupotę...
                          Ciągle te same błędy i dawanie na tacy głosów PiSowi...i tak od lat... Każdy głos przeciw polaryzacji ochrzczony od razu symetryzmem. Atakowaniem potencjalnych wyborców wyborów się nie wygra...
                          • bigimax4 Re: OT: jeśli nie PiS, to kto? 10.08.22, 10:18
                            Długa tyrada i w niej większość o tym jaki PiS jest zły, a o tych zaletach, pomysłach i sukcesach PO jakoś w niej nie ma..

co poniektorzy moga jeszcze nawet pamietac "pieniedzy nie ma i nie bedzie" pewnego wincenta z bydgoszczu
                            moga nawet pamietac nedze i beznadzieje czasow pelo i to ze polak ma byc tanim parobasem dla niemca a pis pinceta dal i nedze nizin jakos ograniczyl a i pensje i sila nabywcza delikatnie inne niz za pelo
                            a i jeszcze jak to lecialo 3x15 , jedno z hasel ryzego
                            • galtomone Re: OT: jeśli nie PiS, to kto? 10.08.22, 10:51
                              bigimax4 napisał:

> Długa tyrada i w niej większość o tym jaki PiS jest zły, a o tych zaletach, pom
                              > ysłach i sukcesach PO jakoś w niej nie ma..
                              >
                              >
                              > co poniektorzy moga jeszcze nawet pamietac "pieniedzy nie ma i nie bedzie" pewn
                              > ego wincenta z bydgoszczu
                              > moga nawet pamietac nedze i beznadzieje czasow pelo i to ze polak ma byc tanim
                              > parobasem dla niemca a pis pinceta dal i nedze nizin jakos ograniczyl a i pens
                              > je i sila nabywcza delikatnie inne niz za pelo
                              > a i jeszcze jak to lecialo 3x15 , jedno z hasel ryzego

Bo nie ma, nie było a będzie jeszcze mniej.
                              Teraz zaczyna byc widac efekty tego, co sie dzieje, kiedy wydaje sie pieniadze, ktorych nie bylo.
                              Gdyby nie wojna bylo by to samo, tylko troche pozniej, troche wolniej by roslo ale ogolny koszt dla nas pewnie bylby wiekszy (bo z duzych dlugow wychodzi sie jednak trudniej niz z mniejszych).

Zawsze beda tacy, ktorym jest gorzej... Ale poczekaj do listopada... To sie okaza ze tak wielu, ktorym jest tak zle to bylo tylko na poczatku lat 90, kiedy byla wielka zmiana systemu, hiperinflacja, pusta kasa panstowa i ogolny burdel.

Poki co, mamy zero kasy z KPO, grozi nam zamrozenie przelewow budzetowych z EU (nigdy do tej pory to nie byl klopot) i rzucane ochalpy przez wladze, ktore maja z faku, ze im wyzsza inflacja tym na chwile wiecej kasy w budzecie z podatkow.

A by pokazac, ze albo sie z ludzi robi idiotow, albo faktycznie nie ma pojecia o rzedzeniu to prosta sprawa.
                              Jak w sytuacji inflacji na poziomie 7% (jeszcze przed wybuchem wojny), i gdy juz widac, ze rosnie, mozna bezczelnie zaplanowac budzet z taka na poziomie 3,5%?

"Bedziemy słuchac" ludzi - zapomnieli tylko dodac, że tych co klaszczą, bo reszta to zdrajcy o dziwnych twarzach nie warci splunięcia... Nie prawda? Tak PiS sie przygotowuje do "słuchania" suwerena: wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,28775247,gw-pis-chce-zablokowac-czesci-zwiazkow-mozliwosc-strajkowania.html#s=BoxOpImg1 - to tak by nie szukac dłużej niz 2 sekundy.

Otwartość, transparentność, przywiązanie do wartości (innych niż wartośc pieniądza).... Gdzie to wszystko jest? To PeŁo obiecywała?

Pensje inne niż za PO? A mamy rok 2008 - czy jest torche pozniej i PKB jednak troche rosło w miedzy czasie. Mamy lata porsperity za sobą czy kryzysu (bo mnie sie zdawalo, ze w kryzys to dopiero wchodzimy).

Co poza pieniedzmi - gospodarka radzi sobie na szczescie niezaleznie od checi władzy - realnie na PLUS zmienil PiS?

Jest wiekszy pluralizm i uczciwosc w mediach publicznych?
                              Mniej naszych pieniedzy sie marnuje (CPK, Izera, Ostrołełka, Mierzeja, maseczki, wyobry, respiratory, Ojciec Grzybek, kary za niewykonywanie wyroków sadu).
                              Jest lepiej w sądach?
                              Jest lepiej u lekarza?
                              Mamy lepszą edukację?

Ktory program bardziej skomplikowany od "macie kase, radzcie se" wyszedł Zjednoczonej Prawicy?
                              Rodzi sie wiecej dzieci?
                              Mamy wiecej mieszkan... Do ostatniego pomysłu na "Mieszkanie bez wkladu" splynela zawrotna ilosc ZERO wnioskow.
                              Buduja sie promy? Drony? Modernizujemy siec energetyczna za miliardy, zeby panele i elektronie wiatrowe mialy sens?
                              W odpowiedzi na susze, mamy "program oczek wodnych".

Obiektywnie... co jest lepiej w zakresie działania państwa?
                              • trypel Re: OT: jeśli nie PiS, to kto? 10.08.22, 10:57
                                Ale to ze pis spieprzył wszystko jest jakimkolwiek argumentem za PO? Nie. Żadnym.
                                A ty znow ten sam tekst. Jacy ci są źli (to wiemy) więc po będzie super wyborem. Co obiecał Tusk w 2015 a co się spełniło? Ze o moich ukradzionych pieniądzach nie wspomnę..
                                • trypel Re: OT: jeśli nie PiS, to kto? 10.08.22, 10:57
                                  W 2007 oczywiście
                                • only_the_godfather Re: OT: jeśli nie PiS, to kto? 10.08.22, 11:04
                                  trypel napisał:

> Ale to ze pis spieprzył wszystko jest jakimkolwiek argumentem za PO? Nie. Żadny
                                  > m.
                                  > A ty znow ten sam tekst. Jacy ci są źli (to wiemy) więc po będzie super wyborem
                                  > . Co obiecał Tusk w 2015 a co się spełniło? Ze o moich ukradzionych pieniądzach
                                  > nie wspomnę..
                                  >
                                  >
                                  PO nie będzie super wyborem ale w chwili obecnej chyba nie ma innego wyboru...no chyba że skoro PO też złe to niech PiS dalej rządzi...
                                  • trypel Re: OT: jeśli nie PiS, to kto? 10.08.22, 11:10
                                    Czyli znow godzimy się z tym że przyjdą złodzieje i znów nam coś ukradną ale za to rzuca pare obietnic ktorych nie spelnia ale za to nie będzie pis?
                                    Zajebista perspektywa.
                                    • only_the_godfather Re: OT: jeśli nie PiS, to kto? 10.08.22, 12:10
                                      Problem jest taki, że Ty widzisz tylko złodziejstwo. Ale najwidoczniej nie przeszkadza ci to co wyrabia pis w sądownictwie czy to że chce nas wyprowadzić z UE...spoko każdy ma prawo do własnego zdania.
                                      • trypel Re: OT: jeśli nie PiS, to kto? 10.08.22, 12:28
                                        A w którym miejscu napisałem że nie przeszkadza mi to co wyrabia pis? Zaczynasz jak galto.
                                        • only_the_godfather Re: OT: jeśli nie PiS, to kto? 10.08.22, 12:39
                                          W którym? Cały czas tylko widzisz jakie to PO jest złe. Krytykujesz cały czas PO pomimo, że id 2015 roku nie rządzą. OK PO ma swoje za uszami nie jest idealne, ale jest dużo lepsze od PiS. Tak PO to też nie moja bajka ale co zrobić. Kolejny raz będę głosował przeciw a nie za co zrobić...
                                          • trypel Re: OT: jeśli nie PiS, to kto? 10.08.22, 12:48
                                            ???
                                            cały czas odpowiadam galto który w dziwny sposób probuje namówić na glosowanie na po mówiąc ze pis jest gorszy.
                                            Dla mnie obydwie partie są spalone. Kompletnie.
                                            I naprawdę ciężko będzie dokonać wyboru.
                                            • galtomone Re: OT: jeśli nie PiS, to kto? 10.08.22, 13:44
                                              trypel napisał:

> ???
                                              > cały czas odpowiadam galto który w dziwny sposób probuje namówić na glosowanie
                                              > na po mówiąc ze pis jest gorszy.

Stary, głosuj se na kogo chcesz. Twoja decyzja, twoje potencjalne konsekwencje do przeknięcia.
                                              Ale na prawde, nie patrz na rzeczywistośc i sytuacje jak dziecko, ktore wierzy ze wszystko jest czarne albo biale a bajki zawsze sie dobrze koncza.

I tak, PiS jest nieporownywalnie gorszy.
                                              Malo sie odnosisz do konkretnych argumentów ktore ci podalem na Twoje zarzuty.
                                              Z przykroscia stwierdza, ze zamiast sprawdzic jak bylo/jest sam uzywasz tego co TVP (stad pytanie czy ogladasz) - "PO to zlodzieje, polska byla w ruinie, wszystko bylo zle".

Czy wszystko bylo super? Jasne, ze nie.

Ale nikt o Polexit nie mowil, nikt nie robil rozpierdolu w wojsku, polityka zagraniczna byla na dobrym poziomie, w EU moglismy sporo zalatwic - raz z Francja, raz z Niemcami, nie placilismy kar za bzdury wladzy, nie do pomyslenia byly rozwazania, ze moze przelewu z EU nie dostaniemy.
                                              Nikt nie podwazal tego, ze TK, SN czy sedziowe sa niezawisli. Prokuratura byla duzo bardziej niezalezna...

PO zlodzieje????????? To kogo prokuratura skutecznie posadzila? Nikogo, ale to pewnie przez to ze wszyscy sadziwoe sa kieszeni Tuska i stąd protesty.
                                              Nie widzisz, ze ani wewnetrzenie ani zewnetrznie nie jest lepiej?
                                              Jakos to sie krecilo, poki byl okres prosperity....

A teraz? I czego sie nie dotkna to zdupione. Jedyne co sie udaje to dodrukować kasy przez obligacje i dac ludziom, nich se radza.
                                              I zero odpowiedzialnosci za cokolwiek... Wszyscy sa zli, wszycy rzucaja klody pod nogi... PiS nic nie moze.
                                              A pokaz mi drugi taki rzad i partie po 89, ktora miala tak duzo wladzy...
                                              I co PiS z tym zrobil? Czujesz sie jako obywatel bezpiecznie - bo ja nie.

> Dla mnie obydwie partie są spalone. Kompletnie.
                                              > I naprawdę ciężko będzie dokonać wyboru.

Nie wiem jak w ogole mozna miec problem z wyborem w obecnej sytuacji i wierzy w narracje jak to PO byla tylko zla.
                                              Poza tym... nie pasi Ci PO, glosuj na lewice.
                                              • trypel Re: OT: jeśli nie PiS, to kto? 10.08.22, 13:54
                                                A to nie po ukradło nasza kasę z ofe?
                                                To też pis?
                                                • galtomone Re: OT: jeśli nie PiS, to kto? 10.08.22, 14:13
                                                  trypel napisał:

> A to nie po ukradło nasza kasę z ofe?
                                                  > To też pis?
                                                  >

FACEPALM
                                                  • trypel Re: OT: jeśli nie PiS, to kto? 10.08.22, 14:33
                                                    W sensie ze nie ukradło? To gdzie ja mam?
                                                  • galtomone Re: OT: jeśli nie PiS, to kto? 10.08.22, 14:43
                                                    A kto z PO je ma?
                                                  • trypel Re: OT: jeśli nie PiS, to kto? 10.08.22, 14:47
                                                    Aha czyli jak złodziej ukradnie i wyda to już jest niewinny?
                                                  • galtomone Re: OT: jeśli nie PiS, to kto? 11.08.22, 07:22
                                                    A na jakie cele partyjne to poszło? Bilbordy jakieś czy coś...?
                                                  • trypel Re: OT: jeśli nie PiS, to kto? 11.08.22, 09:18
                                                    A co mnie to obchodzi ze ratowali tym ZUS
                                                    Faktem jest ze ukradli
                                                  • galtomone Re: OT: jeśli nie PiS, to kto? 11.08.22, 11:17
                                                    A co by sie stało gdyby go tak nie uratowali?
                                                  • trypel Re: OT: jeśli nie PiS, to kto? 11.08.22, 13:09
                                                    To by agonia nastąpiła wcześniej. To i tak model skazany na porażkę
                                                    Rozumiem że jakby tobie teraz pis zabrał kasę która odkładałeś pare lat i np dal ja na pomoc przemysłowi stoczniowemu to z uśmiechem na ustach poszedłbyś na piwo za to co by ci zostawili?
                                                  • galtomone Re: OT: jeśli nie PiS, to kto? 11.08.22, 14:30
                                                    trypel napisał:

> To by agonia nastąpiła wcześniej. To i tak model skazany na porażkę

Ok, ale to nic nie mowi.

Co by sie faktycznie stało - w realnym świecie.

> Rozumiem że jakby tobie teraz pis zabrał kasę która odkładałeś pare lat i np da
                                                    > l ja na pomoc przemysłowi stoczniowemu to z uśmiechem na ustach poszedłbyś na p
                                                    > iwo za to co by ci zostawili?

A skąd wniosek że wtedy sie cieszyłem?

Ale konkretnie... jak ta agonia by wyglądała i co by z niej dla mnie i moich rodziców wynikało?
                                                  • yadaxad Re: OT: jeśli nie PiS, to kto? 10.08.22, 14:52
                                                    Przesunięcie OFe i danie z nędznych ośmiorniczek zrujnowało Polskę. Za wiarę w to już zapłacono i to się nieodstanie. Można tylko wygrzebywać się z bagna, wciąż śmierdząc przez dłuższy czas, albo w nim utopić z niemożliwością gardłowania hasłem suwerenność.
                                                  • only_the_godfather Re: OT: jeśli nie PiS, to kto? 10.08.22, 14:48
                                                    Ty dalej o tym PO. Dobra PO było złe, wszystko było wina PO, PiS jest cacy...PiS Cie nie okrada, PiS niechce Cie wyprowadzić z UE, PiS nie podporządkował sądów polityką. Sorrki trypel ale gadasz o tym złe PO jak tuba propagandowa PiSu. Jasne PO święte nie było, ale PO nie rządzi od 2015 roku, PO nie zrobiło takiego syfu w kraju i poza krajem jak PiS. Jak PiS dalej będzie rządził jeszcze jedną albo i dwie kadencje to w 2031 przy kolejnych wyborach tez powiesz, że w sumie to PiS jest zły ale PO w w latach 2007-15 to zrobiła też coś źle?
                                                  • trypel Re: OT: jeśli nie PiS, to kto? 10.08.22, 14:59
                                                    Ależ nie. Ja tylko mówię że na po nie zagłosuje choćby skały srały. Co się stało to się nie odstanie. Narozrabiali. Stracili władze. Myślałem że wyciagna z tego wnioski. Ale niezależnie od tego Pis jest gorsze. Dużo gorsze. Powtarzam to ale nikt jakoś nie widzi.
                                                    Kradną więcej. Robią lewizny nie kryjąc się zupełnie.
                                                    Ale to ze są beznadziejni w żadnym stopniu nie rehabilituje po. To cały czas probuje przekazać
                                                  • yadaxad Re: OT: jeśli nie PiS, to kto? 10.08.22, 16:03
                                                    Dla zachowania władzy PO popełniło "wstecznictwa" i nie było progresywne politycznie. I okazało się, że to wcale nie popłaca. I tak straciło władzę.
                                                  • only_the_godfather Re: OT: jeśli nie PiS, to kto? 11.08.22, 07:22
                                                    trypel napisał:

> Ależ nie. Ja tylko mówię że na po nie zagłosuje choćby skały srały. Co się stał
                                                    > o to się nie odstanie. Narozrabiali. Stracili władze. Myślałem że wyciagna z te
                                                    > go wnioski. Ale niezależnie od tego Pis jest gorsze. Dużo gorsze. Powtarzam to
                                                    > ale nikt jakoś nie widzi.
                                                    > Kradną więcej. Robią lewizny nie kryjąc się zupełnie.
                                                    > Ale to ze są beznadziejni w żadnym stopniu nie rehabilituje po. To cały czas pr
                                                    > obuje przekazać
                                                    >
                                                    >
                                                    >
                                                    >
                                                    >
                                                    Spoko nie głosuj na PO, potem płacz, że PiS dalej rządzi...aktualnie jedynymi siłami politycznymi na opozycji na które oddanie głosu ma sens to właśnie PO/KO i Lewica, ewentualnie PSL.
                                                  • bigimax4 Re: OT: jeśli nie PiS, to kto? 10.08.22, 14:47

> A to nie po ukradło nasza kasę z ofe?
                                                    > To też pis?
                                                    >

FACEPALM

znaczy nie zajebali i nadal masz te pieniadze , czy tylko obietnice dostales ze ktos kiedys ci zaplaci
                                                  • galtomone Re: OT: jeśli nie PiS, to kto? 11.08.22, 07:28
                                                    Kto z PO je przytulił?
                                    • galtomone Re: OT: jeśli nie PiS, to kto? 10.08.22, 13:00
                                      trypel napisał:

> Czyli znow godzimy się z tym że przyjdą złodzieje i znów nam coś ukradną ale za
                                      > to rzuca pare obietnic ktorych nie spelnia ale za to nie będzie pis?
                                      > Zajebista perspektywa.
                                      >

Ale ktos Ci broni założyc partię (jeszcze wolno).... Mamy to w co ludzie sie angażują.
                                      Poza tym PO dzis, to jednak coś wiecej niz PO kiedyś. Są (główna, ale jednak częścią) koalicji obywatelskiej, a tam jest juz troche i innych środowisk. Warto o tym pamiętać.

Poza tym, z mojego p. widzenia nie ma znaczenia meblowanie domu i rozważanie tego wtedy, gdy ten dom sie pali.
                                      Najpierw pożar i porwórt do demokratycznych zasad a potem sie moge zastanawiac kogo wole u wladzy i komu dac kredyt zaufania. Dzis to jednak troche walka o zycie... Jesli PiS wygra to kolejne wybory to bedzie fikcja jak u ruskich.
                                      • yadaxad Re: OT: jeśli nie PiS, to kto? 10.08.22, 13:28
                                        To raczej będzie u ruskich, nie jak u ruskich.
                                        • galtomone Re: OT: jeśli nie PiS, to kto? 10.08.22, 13:45
                                          yadaxad napisał(a):

> To raczej będzie u ruskich, nie jak u ruskich.

Tak tez byc moze.. Niestety.
                                      • gzesiolek Re: OT: jeśli nie PiS, to kto? 10.08.22, 18:02
                                        No właśnie Ty krytykujesz.wszystkich którzy by zechcieli na taką partię zagłosować. Nawet jakby była i chciała coś zrobić...
                                        Bo trzeba wybrać PO, jako jedynego przeciwnika PiS... Nieważne jaka jest PO... To jest Twoje podejście i generalnie całej sceny politycznej od 15lat...albo antyPO czyli PiS, albo antyPiS czyli PO... Mi się przelało już dawno, ale widzę, że są tacy którym w takim układzie dobrze...
                                        • only_the_godfather Re: OT: jeśli nie PiS, to kto? 11.08.22, 07:24
                                          Najpierw niech taka siła powstanie i ma realne szanse na przejęcie władzy. W chwili obecnej realne szanse ma PO które będzie potrzebowało koalicjanta albo Lewice albo PSL. PO mi się nie podoba nie są z mojej bajki, ale PIS jeszcze bardziej mi się nie podoba. Są takie monety kiedy ideały i przekonania trzeba zostawić w domu i zagłosować na mniejsze zło.
                                        • galtomone Re: OT: jeśli nie PiS, to kto? 11.08.22, 07:33
                                          gzesiolek napisał:

> No właśnie Ty krytykujesz.wszystkich którzy by zechcieli na taką partię zagłoso
                                          > wać. Nawet jakby była i chciała coś zrobić...
                                          > Bo trzeba wybrać PO, jako jedynego przeciwnika PiS... Nieważne jaka jest PO...
                                          > To jest Twoje podejście i generalnie całej sceny politycznej od 15lat...albo an
                                          > tyPO czyli PiS, albo antyPiS czyli PO... Mi się przelało już dawno, ale widzę,
                                          > że są tacy którym w takim układzie dobrze...

W obecnej sytuacji absolutnie nie ważne. Nie "walczymy" o lepszą PL, o lepsze rozwiązania, o lepszy program. Dziś chodzi o absolutne podstawy, o które przez tyle lat za komunu staralsi sie ludzie, za co siedzieli w wiezieniach, za co byli pałowani.

Powtarzam, nie zastanawiasz sie nad tym jak umeblowac mieszkanie, kiedy masz pożar.
                                          • trypel Re: OT: jeśli nie PiS, to kto? 11.08.22, 09:24
                                            galtomone napisał:

> Powtarzam, nie zastanawiasz sie nad tym jak umeblowac mieszkanie, kiedy masz po
                                            > żar.

A bierzesz pod uwagę że dla paru mln rodzin może życie w tym pożarze jest spokojniejsze i bardziej bezstresowe niż wcześniej bez pożaru?
                                            Nawet jeśli ja wolałbym pełny liberalizm to jednak są też inni. I im jest lepiej teraz.
                                            • qqbek Re: OT: jeśli nie PiS, to kto? 11.08.22, 09:40
                                              trypel napisał:

> A bierzesz pod uwagę że dla paru mln rodzin może życie w tym pożarze jest spoko
                                              > jniejsze i bardziej bezstresowe niż wcześniej bez pożaru?
                                              > Nawet jeśli ja wolałbym pełny liberalizm to jednak są też inni. I im jest lepie
                                              > j teraz.

Do niedawna tak było.
                                              Co klientelę PiS obchodzą kredyty hipoteczne, jak spora część to albo dziadki bytujące "na własnym", albo wszelkiej maści nieudacznicy?

TVN dwa dni z rzędu pokazywało mieszkańców bloków w jakiejś niewielkiej miejscowości, gdzie zaliczkę na CO podniesiono o prawie 400%.
                                              A potem ktoś na wykopie znalazł wyniki wyborów z tej miejscowości - KO i PSL po kilkanaście procent, PiS 60.
                                              Jest tak, jak prognozowałem - naród jest zbyt durny by bez wpędzenia go w nędze był w stanie PiS od koryta oderwać. Tylko się PiS wydawało, że jest kompetentny i potrafi rządzić. Nawsadzali na stołki "umielców", "specjalizdów od ekonomii księżycowej" (bo nikogo innego na "krótkiej ławce kadr" nie mieli) no i sprawa się rypła...
                                              • trypel Re: OT: jeśli nie PiS, to kto? 11.08.22, 09:46
                                                No teraz na szczęście może się to zmienić
                                                Ja jestem wciąż w kontakcie z ludźmi z którymi pracowałem na Podlasiu. W 2010 płaciliśmy minimalna krajowa i kolejka stała pod zakladem jak ogłaszaliśmy zatrudnienie.
                                                Terazn firma jeździ po wsiach autobusem i przywozi pracowników, oferuje im przedszkole, lekarza 1x w tygodniu w firmie, specjalne urlopy na żniwa i wykopki.
                                                Byle chcieli pracować, za 3.5 tys.
                                                To są ludzi ze wsi, pala i tak drzewem z lasu. Ich to co się dzieje nie dotknie tak bardzo.
                                                Bardziej się bali uchodzcow. Bo do granicy maja pare km.
                                                Oni będą dalej głosować na pis. Na 100%
                                                • bigimax4 Re: OT: jeśli nie PiS, to kto? 11.08.22, 09:52
                                                  Bardziej się bali uchodzcow. Bo do granicy maja pare km.

Niby glupki ze wsi a maja wiecej rozumu niz eko oswiecone lewaki miejskie
                                                • galtomone Re: OT: jeśli nie PiS, to kto? 11.08.22, 11:29
                                                  Tyle, że to nie do końca zasługa PiS, że tak jest.
                                                  Gospodarka się rozwija, pomimo pomysłom typu Polski Ład.
                                                  I rozwijała sie za każdej władzy... czasem szybciej, czasem wolniej.
                                                  Teraz podstawy tego szybkiego wzrostu (przegrzanie gospodarki tez juz przerabialiśmy) sa liche - konsumpcja i to oparta o długi (w Grecji skończyło sie to marnie... ale Grecja ma EURO... złotówki i PL, w sytuacji gdy plujemy na pozostałe kraje, nikt tak ratować nie będzie).
                                                  Demografia też robi swoje...

Po raz pierwszy PiS jest w sytuacji, gdy zaczyna rzadzić w sytuacji rosnacego kryzysu (poniekąd w częsci sprowokowanego własnymi rękami) i idziemy na zderzenie ze ścianą.

• galtomone Re: OT: jeśli nie PiS, to kto? 11.08.22, 11:24
                                              trypel napisał:

> > Powtarzam, nie zastanawiasz sie nad tym jak umeblowac mieszkanie, kiedy m
                                              > asz po
                                              > > żar.
                                              >
                                              > A bierzesz pod uwagę że dla paru mln rodzin może życie w tym pożarze jest spoko
                                              > jniejsze i bardziej bezstresowe niż wcześniej bez pożaru?

Biorę... ale tylko dla tego, że ogień jeszcze do ich piętra nie dotarł.
                                              Znaczy jak sie pali, to tych co jeszcze nie polna nie ratujemy? Nie ostrzegamy?

Ci, ktorym jak piszesz dziś w tym pożarze żyje sie spoko, za chwilę tak nie będzie... tylko wtedy juz nie będzie czego gasić.
                                              Czy chcesz czy nie kierunek władzy to model rosyjski.

Opozycja "totalna", z nimi nie gadamy - bzdura, ale OK.
                                              To z kim realnie ta władza faktycznie rozmawia? Kogo słucha?
                                              IMHO tylko siebie i tylko sobie robi faktycznie dobrze.
                                              Reszta to rzucanie ochłapów a jak tylko ktos podniesie głowę to jest zdrajca, niepolakiem, sprzyja totalej opozycji, wrogiem, gada od rzeczy, twarz ma nie taką...

Sorry, ale KO czy Lewica to nie jedyni wrogowie PiS... Albo jesteś z nimi albo trafiasz do drugiego wora.
                                              Z kim oni realnie chcą jakiegokolwiek kompromisu, w jakiejkolwiek sprawie?

> Nawet jeśli ja wolałbym pełny liberalizm to jednak są też inni. I im jest lepie
                                              > j teraz.

I co... jak bedzie silna reprezentacja lewicy u władzy, to bedzie im gorzej?
                                • galtomone Re: OT: jeśli nie PiS, to kto? 10.08.22, 11:13
                                  trypel napisał:

> Ale to ze pis spieprzył wszystko jest jakimkolwiek argumentem za PO? Nie.

Pewnie, że nie. To jest argument, że NA PEWNO NIE PIS.
                                  Chyba, że ktos jest masochista i ma w dupie przyszłośc swoich dzieci.

A alternatywach pisałem wyżej (forum.gazeta.pl/forum/w,20,173939706,173939706,OT_jesli_nie_PiS_to_kto_.html?p=173940956)
                                  Nie ma magicznej różdżki nikt, na wyłącznie mąrdych, uczciwych i pracowitych polityków, którzy wszystkim zrobą dobrze.

Zatem mamy do wyboru KO, KP, Lewice, 2050 i Konfe. Konfa dla mnie odpada. Pomijajac kwestie swiatopogladowe, to jesli komus nie pasowal liberalizm PO - bo jak to tak... to jak moze rozwazac Konfe, ktora w tym zakresie bije PO na glowe x 100?

Zostaje zatem KO, KP, 2050 i Lewica... a tu dochodzimy jeszcze do tzw. pragmatyki politycznej i matematyki wyborczej.

KP - mozna glosowac, ale jak nie wejda do Sejmu, to nie dosc , ze zero szans na realizacje chocby jednego postulatu, to ich poslowie nie wspomoga żadnej koalicji any Zjednoczona Prawica, bo ich nie bedzie.
                                  Wiec może to być głos przydatny obecnej władzy.

2050 - ja im nie ufam. Nawet jesli lubie Szymka... a mam mieszane uczucia, to cala reszta to zbieraninia od lewa do prawa i w sumie nie wiadomo za czym sa a przeciw czemu i kto i co fizycznie bedzie tam robic i za co odpowiadac... Przeciez jeden Hołownia nie bedzie Premiere, rzadem, itd...

Lewica - z grubsza mi pasuje, choc czesci pomysłow RAZEM troche sie boje... Rozdawnictwo PiS zaczyna nam sie czkawka odbijac a oni chcieliby wiecej - zapraszam do projektów ustaw.
                                  Ale chcialbym, zeby mieli mocna reprezentacje, bo swiatopogladowo mi pasuje...a do tego, ktoś liberałów w ryzach powinien trzymac. Wiec kto wie... moze zaglosuje.

KO - nie wszystko i nie calkiem moja bajka. Liberalizm, ktory prezentowali czasem moglby ktos okiełznac (patrz wyzej, wtedy Lewicy w sejmie nie bylo jesloi mnie pamiec nie myli?).
                                  Ale - pomijajac kwestie gospodarcze - jest szansa na ugaszenie pozaru w burdelu i oddanie ludziom instytucji ktore maja nas chronic przed wladza - chocby TK.

A co, jesli u wladzy pojawia sie ludzi "z nikad" - ci slynni niezalezni... co stwierdza... nie... no OK, PiS byl zly, ale rpzygotowal grunt na przejecie wladzy na zawsze (bo duzo juz nie zostalo do zburzenia) i pociagna to dalej?
                                  Kolejne glosowania dla suwerena to beda nie na to, kto ma rzadzic, tylko kto najlepiej spiewa.
                                  Duzo nam do takiej sytuacji nie brakuje wbrew pozorom.
                                  Ja tu nie chce rosyjskiej czy wegierskiej demokracji, tylko prawdziwa, ze wszystkimi jej wadami.

> A ty znow ten sam tekst. Jacy ci są źli (to wiemy) więc po będzie super wyborem
                                  > . Co obiecał Tusk w 2015 a co się spełniło? Ze o moich ukradzionych pieniądzach
                                  > nie wspomnę..

??? Co obiecal??? I niby jak mial cokolwiek po 2015 zrealizowac, skoro caly kraj byl w ruinie po jego rzadach i dopiero PiS nas uratował.
                                  O ile wiem to opozycja nie rzadzi, wiec nie spelnia obietnic z założenia.

• trypel Re: OT: jeśli nie PiS, to kto? 10.08.22, 11:16
                                    Napisalem ze w 2007

Oczywiscie zgadzam się że na pewno nie pis. Ale też na pewno nie po
                                    • galtomone Moglbym glosowac na PO nie przeciwko 10.08.22, 13:48
                                      trypel napisał:

> Napisalem ze w 2007
                                      >
                                      > Oczywiscie zgadzam się że na pewno nie pis. Ale też na pewno nie po

Nie wiem czy na nich oddam glos, ale bez wzgledu na to na kogo pojdzie - tak by mial znaczenie, BO CHCE ZEBY MIAL REALNE ZNACZENIE - bedzie ZA a nie przeciwko.
                                      ZA powrotem do podstwowych dekokratycznych wartosci, ZA praworzadnoscia, ZA oddaniem istytucji panstwa obywatel tak, jak sa opisane w konstytucji.

Bez tego cala reszta jest bez znaczenia. Za komunu nie bylo bezrobocia, malo kto glodowal... A jednak cos bylo nie tak. Ja nie chce powrotki wladzy jednej partii. Nawet majac ciepla wode kranie, juz to przerabialem, dziekuje, postoje.
                                      • yadaxad Re: Moglbym glosowac na PO nie przeciwko 10.08.22, 13:57
                                        Ziobro już podporządkował sobie PIS. Jakie PIS do głosowania? PO w formie byłej też nie istnieje. Tusk już jest raczej ekspertem niż przywódcą. Od razu dobrze, to po tym burdelu być nie może, można tylko iść w tę, albo w inną od tej, stronę.
                                      • trypel Re: Moglbym glosowac na PO nie przeciwko 10.08.22, 14:02
                                        Ok, czyli wygląda to tak.
                                        Kiedys mieliśmy cholere. Potem przyszła dżuma. I jest z nami do tej pory.
                                        To mam chcieć wrócić do cholery bo mniej śmiertelna?
                                        Dlatego mam duży dylemat co zrobić.
                                        Zaufać raczej nie ma komu. Czyli znow wybierać mniejsze zło.
                                        O ile mniejsze? W jaki sposób decydować? Jakie czynniki powinny przeważać?
                                        Niestety na dyskusje tutaj niewielkie szanse jak widać bo jak nie lubisz po to masz łatkę pisowca
                                        • galtomone Re: Moglbym glosowac na PO nie przeciwko 10.08.22, 14:11
                                          trypel napisał:

> Ok, czyli wygląda to tak.
                                          > Kiedys mieliśmy cholere. Potem przyszła dżuma. I jest z nami do tej pory.

Nie mielismy cholery. Polska nie byla w ruinie - przestan pier... glupoty, please.

> To mam chcieć wrócić do cholery bo mniej śmiertelna?
                                          > Dlatego mam duży dylemat co zrobić.
                                          > Zaufać raczej nie ma komu. Czyli znow wybierać mniejsze zło.
                                          > O ile mniejsze? W jaki sposób decydować? Jakie czynniki powinny przeważać?
                                          > Niestety na dyskusje tutaj niewielkie szanse jak widać bo jak nie lubisz po to
                                          > masz łatkę pisowca

Naprawde wierzysz w te bzdury o PO ktore piszesz???
                                          Sprawdz FAKTY please.

Coz takiego złego zrobiła faktycznie ta straszna PO? Tak konkretnie....
                                          • trypel Re: Moglbym glosowac na PO nie przeciwko 10.08.22, 14:34
                                            Polska w ruinie mówisz?
                                            Dobrze ze Eurostat tego nie wie
                                            • galtomone Re: Moglbym glosowac na PO nie przeciwko 10.08.22, 14:44
                                              trypel napisał:

> Polska w ruinie mówisz?
                                              > Dobrze ze Eurostat tego nie wie

Nie mowie, ty twierdzisz, ze byla.
                                              • trypel Re: Moglbym glosowac na PO nie przeciwko 10.08.22, 14:46
                                                Gdzie?
                                                • galtomone Re: Moglbym glosowac na PO nie przeciwko 11.08.22, 07:33
                                                  Wyzej, bez ustanku.
                                        • only_the_godfather Re: Moglbym glosowac na PO nie przeciwko 10.08.22, 14:50
                                          trypel napisał:

> Ok, czyli wygląda to tak.
                                          > Kiedys mieliśmy cholere. Potem przyszła dżuma. I jest z nami do tej pory.
                                          > To mam chcieć wrócić do cholery bo mniej śmiertelna?
                                          > Dlatego mam duży dylemat co zrobić.
                                          > Zaufać raczej nie ma komu. Czyli znow wybierać mniejsze zło.
                                          > O ile mniejsze? W jaki sposób decydować? Jakie czynniki powinny przeważać?
                                          > Niestety na dyskusje tutaj niewielkie szanse jak widać bo jak nie lubisz po to
                                          > masz łatkę pisowca
                                          >
                                          >
                                          Jeśli już to mieliśmy przeziębienie (bo idealnie nie było) i byliśmy leczenie w jakimś powiatowym szpitalu (bo idealnie nie było), ale teraz mamy raka i nie jesteśmy w ogóle leczeni. Jasne każdy chciałby aby nie było ani przeziębienia ani raka, ale niestety pókico mamy wybór przeziębienie leczone w powiatowym szpitalu albo nie leczony rak.
                                          • trypel Re: Moglbym glosowac na PO nie przeciwko 10.08.22, 15:13
                                            W temacie leczenia - szkoda ze się nie mówi o patologii w szpitalach obecnie. Rezydenci są w pełni wynagradzani przez państwo, państwo placi szpitalowi za naukę. Doszło do tego że część z nich ma w dupie naukę.
                                            Bo szpital nie ma możliwości ruchu jak taki gosc olewa robotę.
                                            Kolega mówił że miał goscia na stałe, rezydent trzyma szczypce, a kolega operuje. Operacja się przedłuża bo są problemy. I nagle gnojek mowi ze ma na dzisiaj bilet do kina i musi wyjść. I poszedł.
                                            Kolega go więcej nie bierze ale to jest normalne zachowanie. Także problemy to nas dopiero czekają jak aktualni rezydenci skończą naukę
                                            Będzie chujoza totalna
                                            • bywalec.hoteli Re: Moglbym glosowac na PO nie przeciwko 11.08.22, 10:58
                                              przyjmiemy lekarzy z Ukrainy do pracy?
                              • bigimax4 Re: OT: jeśli nie PiS, to kto? 10.08.22, 11:03
                                Pensje inne niż za PO? A mamy rok 2008 - czy jest torche pozniej i PKB jednak troche rosło w miedzy czasie. Mamy

Byla zielona wyspa z pensja 1300 a jak sie nie podoba to wypad bo za brama 10 chetnych czeka

Dla mnie pelo to porazka a ich eko zlewaczenie to
                                Masowy naplyw bezowych
                                Masowe usuwanie samochodow z drog badaniami technicznymi i
                                Albo kupisz elektryka za 300k albo zapierdalasz bydlowozem
                                Ideologia lgbtrtv
                                Do tego jestem pewien ze te qurwy bylyby za przymusowym dziabaniem
                                • galtomone Re: OT: jeśli nie PiS, to kto? 10.08.22, 11:17
                                  bigimax4 napisał:

> Byla zielona wyspa z pensja 1300 a jak sie nie podoba to wypad bo za brama 10 c
                                  > hetnych czeka

A to PO mowila czy pracodawcy i to nie za PO a praktycznie od zawsze po 89?
                                  Teraz tak samo by mowili, gdyby byli ludzie do pracy... Bo coz w zakresie PRAWA!!! zmienil w tym zakresie PiS?
                                  CO poprawil, zeby sytuacja pracownika byla lepsza?

Moge Ci pokazac co chce pracownikom zabrać: wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,28775247,gw-pis-chce-zablokowac-czesci-zwiazkow-mozliwosc-strajkowania.html#s=BoxOpImg1

> Dla mnie pelo to porazka a ich eko zlewaczenie to
                                  > Masowy naplyw bezowych

I tu koncze dyskusje.
                                  Masz racje, bezowi to nie ludzie, pedaly to nie ludzie i nautra ma sie swietnie.
                                  • bigimax4 Re: OT: jeśli nie PiS, to kto? 10.08.22, 11:24
                                    Teraz tak samo by mowili, gdyby byli ludzie do pracy... Bo coz w zakresie PRAWA!!! zmienil w tym zakresie PiS?

dal pinceta i jakos nagle zabraklo zdesperowanych ludzi do roboty za 1200
                                    tylko tyle i az tyle zmienil pis

I tu koncze dyskusje.
                                    Masz racje, bezowi to nie ludzie, pedaly to nie ludzie i nautra ma sie swietnie.

jedz galtus do paryza wsiadz do metra i wyciagnij telefon , sprawdz co sie stanie potem przejdz sie wiecorem po ulicach
                                    a potem jak przezyjesz zrob to samo w warszawie
                                    a potem wroc i opowiedz o wnioskach jesli jakies wyciagniesz w co watpie
                                    • galtomone Re: OT: jeśli nie PiS, to kto? 10.08.22, 13:54
                                      Znaczy co zmienilo sie PRAWNIE dla pracownika?

Bo te 500 to kazdy gupi zalatwi, dodrukowac, rozdac ochlap... Mam wieksze wymagania co do wladzy niz to co robia.

Zamiast 500+ wolabym RALNIE darmowa sluzbe zdrowia, bez kolejek na X miesiecy.
                                      Na jedno badanie musialem prywatnie i te 500 to se mozna w dupe wsadzic.
                                      Ale tu juz jakos brak sukcesów - jest tylko gorzej.
                                      • bigimax4 Re: OT: jeśli nie PiS, to kto? 10.08.22, 14:45
                                        Znaczy co zmienilo sie PRAWNIE dla pracownika?

ja pierdole ale ty jestes ograniczony
                                        co ma prawnei do poziomu zycia
                                        za tego zlego pisu kupisz wiecej benzyny po 8 zeta za srednia pensje niz za tego dobrego pelo

Bo te 500 to kazdy gupi zalatwi, dodrukowac, rozdac ochlap..

mnie sie sicjal nie podoba ale lepiej juz niech bedziec cos niz zeby gowno bylo

miast 500+ wolabym RALNIE darmowa sluzbe zdrowia, bez kolejek na X miesiecy.
                                        Na jedno badanie musialem prywatnie i te 500 to se mozna w dupe wsadzic.

a ja bym chcial zeby wszyscy byli piekni mlodzi i bogaci
                                        • galtomone Re: OT: jeśli nie PiS, to kto? 11.08.22, 07:46
                                          bigimax4 napisał:

> Znaczy co zmienilo sie PRAWNIE dla pracownika?
                                          >
                                          > ja pierdole ale ty jestes ograniczony
                                          > co ma prawnei do poziomu zycia

Rosjanie w Moskwie i Petersburgu też mysleli, że nic...

> za tego zlego pisu kupisz wiecej benzyny po 8 zeta za srednia pensje niz za teg
                                          > o dobrego pelo

No cóż.... jeśli w zakresie wartości jak wolność, demokracja i innych podobnych bzdur dla Ciebie liczy się "ciepła woda w kranie" to gratuluje priorytetów.
                                          Pamiętaj tylko, ze jesli nie masz zadnych PRAW to te wode łatwo Ci zakręcić.

BTW: ile litrów paliwa można było w latach 2005 - 2007? Wtedy nie mogli być tacy zajebiści jak teraz???

> a ja bym chcial zeby wszyscy byli piekni mlodzi i bogaci

Mnie by wystarczyło, żeby nie byli durni....
                              • grzek Re: OT: jeśli nie PiS, to kto? 10.08.22, 12:58
                                galtomone napisał:

> "Bedziemy słuchac" ludzi - zapomnieli tylko dodac, że tych co klaszczą, bo reszta to zdrajcy o dziwnych twarzach nie warci splunięcia... Nie prawda? Tak PiS sie przygotowuje do "słuchania" suwerena: wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,28775247,gw-pis-chce-zablokowac-czesci-zwiazkow-mozliwosc-strajkowania.html#s=BoxOpImg1 - to tak by nie szukac dłużej niz 2 sekundy.

To już przepisy jak ze stanu wojennego. Czyżby przymiarki do powrotu do roku 1981. A przewodniczący Duda jakoś nie wykazuje się zaangażowaniem i protestem. Nawet cicho siedzi i nie mówi, że węgiel jest drogi. Chyba, że gdzieś mówi a ja nie usłyszałem.
                                • galtomone Re: OT: jeśli nie PiS, to kto? 10.08.22, 14:03
                                  Nie mowi, nie przyszedl przekaz dnia to siedzi cicho niezaleznie.
                          • galtomone Re: OT: jeśli nie PiS, to kto? 10.08.22, 10:34
                            Nie widze, by politycy opozycyjni atakowali wyborców PiS, wręcz przeciwnie.
                            Popatrz na Lewice i PSL choćby....
                            A ja politykiem nie jestem, wiec nie musze sie ograniczac.

Faktem jest, ze w zamrazarce sejmowej leza stosy ustaw partii opozycyjnych. Wystarczy chciec sprawdzic.

Opozycja "be" bo nic nie robi?

Ale na konkretne pytanie TO CO MA ROBIĆ, pada tylko (nietrafiony zarzut), ze sa wiecznie na NIE.

Ale wspominanych inicjatyw ustawodawczych sie nie widzi.
                            Glosowan za dobrymi rozwiazaniami z PiS sie nie widzi.
                            Objazdu kraju, ktory trwa juz od jakiegoś czasu (vs przerwany objazd Prezesa - o jakości spotkań nie wspomne) sie nie widzi.

To co ta opozycja ma konkretnie zrobić, żebyscie uznali, że cos robi?
                      • galtomone Re: OT: jeśli nie PiS, to kto? 09.08.22, 14:57
                        gzesiolek napisał:

> Nie stawiam znaku równości między PiS i PO, tylko zwracam uwagę, że dla wielu s
                        > ą tak samo skompromitowani.

No to nie są, a z głupotą i takim symetryzem ciężko dyskutować.
                        Generalnie wracamy - z traktowaniem państwa i obywateli - do tego co było przed 89 r.

O języku Gomułki nie wspomnę. To sie wierzyć nie chce, że ktokolwiek kto ma 3 fukcjonujace komorki moze PiS rozważać.
                        Ani oni realnie socjalni, ani prawicowi ekonomicznie... Całość wielkości się składa z opowiesci z mchu i paproci o tym jaką to będziemy "potęgo" i " żę będzie jak było przed wojno".

Poziom propagany jest rzenujący - a jeszcze bardziej to, że to działa. Podobnie jak jakość polityki i tego co robią.

Toż nawet własnych ustaw i planów (tych faktycznych) dobrze zrobić nie potrafią. Nieudacznictwo na kazdym kroku.
                        Jedyne co im wychodzi to rozdawanie publicznej kasy.... jak sie ochlap rzuci, to narod sie cieszy.

500+ to tak samo zajebisty program jak obecny dodatek weglowy. Chuj, ze nie ma wegla, ale 3k obywatel dostal.

Moim skromnym zdaniem to co się stało po 2005 czyli
                        > oligopol dwóch partii i polaryzacja są dla Polski złe, bo nie ma presji by eli
                        > minować zgniłki.

Wszystko ma plusy i minusy.
                        Gdyby PiS byl partia demokratyczna sama w sobie, nie byloby tragedii. Moge sie nie zgadzac ze swiatopogladem, ale to zupelnie nie o to chodzi.
                        W wielu krajach sa duopole i jakos sie to toczy...
                        W wielu tez jest wiele malych partyjek i ciagly burdel.

Nie ma jednej recepty na sukces.
                        Dlatego podstawy i wartosci sa wazne.

> W obu trwa wiele polityków miernych, wręcz głupich. PiS przodu
                        > je, ale PO nie jest dużo lepsze. Nie muszą się starać i zmieniać, bo tamci prze
                        > cież gorsi. Nie ma prób poprawy i bycia lepszym, jest wskazywanie w czym tamci
                        > są gorsi... Mnie osobiście to wk...a

Ja tam widziaelm poprawe roznych rzeczy przy kazdym rzadzie. Nawet PiS przypadkiem "drobiazgi" wyszly - jak chocby kwestia przechodzenia pieszych przez jezdnie. Widze ogroma roznice na plus. Nie stoje jak kolek 5 minut az ktos sie zlituje przy ruchliwej ulicy.
                        Niestety wiecej zjebali niz poprawili.
    • toreon Re: OT: jeśli nie PiS, to kto? 08.08.22, 12:30
      Im więcej wiem, tym bardziej mam wrażenie, że nic nie wiem. W obszarze polityki w szczególności.
      Socrates dobrze gadał.
      Nie widzę wartości dodanej pójścia na wybory.
      Ewentualnie może na Konfę ale to bardziej na zasadzie "przeciw wszystkim"

• trypel Re: OT: jeśli nie PiS, to kto? 08.08.22, 12:32
        Wartość dodana jest taka ze jak nie pójdziesz i inni to pis znow wygra i znów będzie rządził z TAKIM poparciem narodu...
      • galtomone Re: OT: jeśli nie PiS, to kto? 08.08.22, 13:57
        toreon napisał:

> Im więcej wiem, tym bardziej mam wrażenie, że nic nie wiem. W obszarze polityki
        > w szczególności.
        > Socrates dobrze gadał.
        > Nie widzę wartości dodanej pójścia na wybory.
        > Ewentualnie może na Konfę ale to bardziej na zasadzie "przeciw wszystkim"
        >

Pewnie, na złość Mamie odmroź sobie uszy.

Nie pójście na wybory (pomijając fakt, że to obowiązek bo twój głos to jednak wzięcie jakiejś odpowiedzialności za to co dalej)... to brak tego głosu też. A mamy system parlamentarny, więc rządzić i tak ktoś będzie. Pytanie czy chcesz dalej PiS czy może Bosaka "kryptonaziola".