Dodaj do ulubionych

Za surowo czy zbyt łagodnie?

08.08.22, 12:28
Podobno celebryci w PL mają kartę ulgową w sądach... Więc co... zbyt łagodnie?

www.plotek.pl/plotek/7,154063,28768161,beata-kozidrak-nie-chce-zaplacic-50-tys-zlotych-obronca-piosenkarki.html#s=BoxOpImg10
Obserwuj wątek
    • trypel Re: Za surowo czy zbyt łagodnie? 08.08.22, 12:51
      A ile dostal najsztub?
      • galtomone Re: Za surowo czy zbyt łagodnie? 08.08.22, 13:22
        A załapali go na jeździe po pijoku?
        • trypel Re: Za surowo czy zbyt łagodnie? 08.08.22, 13:25
          Nie, on kogoś przejechal nie mając prawa jazdy.
          Dla mnie to bez porównania gorsze niż babcia Beata. Ona nikogo nie przejechała.
          • galtomone Re: Za surowo czy zbyt łagodnie? 08.08.22, 13:34
            No to nie ma co porównywać, bo kompletnie różne sprawy.
            A z tego co pamiętam, to Najsztub nie został uniewinniony, tylko prokurator przegrał apelację o wyższą karę z powodu błędów policji w zabezpieczeniu miejsca wypadku. Nie było wszystkich wymaganych informacji, które potwierdzałby bezwzględna wine kierowcy (ale mogę się mylić).
            Prawo zaś jest tak skonstruowane - to nie pomysł sądu - że sprawa dotyczyła wyłącznie kwestii samego wypadku, za brak papierów jest bowiem już sankcja określona prawem, więc nie można w takim wypadku dać innej, bo sad by tak chciał.

Innymi słowy, porównanie z dupy i nie adekwatne do pytania.

Bliżej temu by było sprawie Durczoka, nie pamiętam jak to się tam skończyło...?
            • marekggg Re: Za surowo czy zbyt łagodnie? 08.08.22, 14:16
              Durczok juz nieaktualny.
              • galtomone Re: Za surowo czy zbyt łagodnie? 08.08.22, 14:52
                A był wyrok czy nie zdążył zapaść?
                • trypel Re: Za surowo czy zbyt łagodnie? 08.08.22, 14:53
                  30 tys kary dostal.
                  I wyrok w zawieszeniu.
                  Za kolizję po pijaku
                  • galtomone Re: Za surowo czy zbyt łagodnie? 09.08.22, 12:04
                    No to na jego tle (i jak sądzę Kowalskiego) Kozidrak została potraktowana znacznie surowiej.
                    • marekggg Re: Za surowo czy zbyt łagodnie? 09.08.22, 12:08
                      pewnie dlatego ze sie rozwiodla i zostawila biednego meza - po prostu nie po katolicku.
                      • trypel Re: Za surowo czy zbyt łagodnie? 09.08.22, 12:19
                        Oj tam oj tam
                        Rozwiodła się jak corka Kasia już była dorosła. Zajmuje się wnukiem. Jest bardzo rodzinna :)
      • tbernard Re: Za surowo czy zbyt łagodnie? 08.08.22, 13:37
        trypel napisał:

> A ile dostal najsztub?

Najsztuba potraktowano łagodnie aby nie uznano, że to polski antysemityzm wyssany z mlekiem matki usiłuje sie mścić na intelektualiście.
        • galtomone Re: Za surowo czy zbyt łagodnie? 08.08.22, 14:52
          Ty to jednak tych Żydów nie lubisz, co...?
          • trypel Re: Za surowo czy zbyt łagodnie? 08.08.22, 15:01
            Od czasu ustawy 447 tez ich nie lubię. Bardzo.
            I za załatwienie tego tematu należy się pisowi medal. Tylko nie wiem co ma z tym najsztub wspólnego
            • galtomone Re: Za surowo czy zbyt łagodnie? 09.08.22, 12:10
              trypel napisał:

> Od czasu ustawy 447 tez ich nie lubię. Bardzo.

A dlaczego?
              • trypel Re: Za surowo czy zbyt łagodnie? 09.08.22, 12:17
                Za próbę stawiania się ponad innymi.
                Za pokazywanie ze są ważniejsi i im się należy bardziej. Za łapczywość i kalizm w czystej postaci
                I cieszę się że dostali od nas po nosie
                I mam nadzieję że żaden kolejny rzad się nie ugnie. I pod tym kątem będę tez wybierał na kogo głosować
                • galtomone Re: Za surowo czy zbyt łagodnie? 09.08.22, 13:24
                  Że jak??? A jaki to ma zwiazek z tą ustawą...
                  Toż ona jest o wsparciu rzadu USA w dzialanich, ktore moga pomoc odzyskac utracone mienie...
                  Osobiscie zrobilem dokladnie to samo gdybym mogl.
                  Nasi to sie nie staraja odzyskac kasy za to co rodziny na kresach wschodnich utracily?

Jasne, ze Żydzi to w sporej mierze ksenofoby przekonane o wlasniej wyzszosci nad innymi i ze izrael to pepek swiata....

Tylko wiesz.... mam wrazenie, ze Polacy sa dokladnie tacy sami.
                  Jak slucham jak sie wyrazamy o innych to mam deja vu
                  • trypel Re: Za surowo czy zbyt łagodnie? 09.08.22, 13:30
                    Mienie utracone przez kogo?
                    Ten amerykański rzad to jeszcze komuś pomaga odzyskać "jego" mienie?
                    • galtomone Re: Za surowo czy zbyt łagodnie? 09.08.22, 13:35
                      Ustawa JUST, pełna nazwa: Ustawa z 2017 roku o niezwłocznym uczynieniu sprawiedliwości ocalonym z Holocaustu, którym nie zadośćuczyniono ich strat (ang. Justice for Uncompensated Survivors Today Act of 2017), w Polsce potocznie nazywana również „ustawa 447” – ustawa Kongresu Stanów Zjednoczonych uchwalona w kwietniu 2017, mająca na celu wsparcie przez administrację Stanów Zjednoczonych w skali międzynarodowej działań służących uregulowaniu statusu prawnego mienia pozostałego po ofiarach Holocaustu oraz krzewieniu wiedzy o Zagładzie, jej przyczynach i konsekwencjach.

My tez by tak chciały ino nie umimy.
                      • trypel Re: Za surowo czy zbyt łagodnie? 09.08.22, 13:37
                        Bez górnolotnych formułek tylko czego naprawdę dotyczy? I czy wiesz co oznacza termin mienie bezspadkowe

Jakby ktoś u nas coś tak wrednego wymyślił to też byłbym przeciwko
                        • galtomone Re: Za surowo czy zbyt łagodnie? 09.08.22, 14:04
                          Chyba, ze to mialby byc Twoj spadek.... Nie pierdol prosze.
                          Juz widze jak rezygnujesz z kasy za jakies mienie na wschodzie co to pradziadek mial.

A jesli faktycznie bys zrezygnowal....,cóż... z wkacaji kredytowych tez nie wszyscy uprawenieni korzystaja.

"Dawać i prosić, to za wiele."

Poza tym z tego co widzę to "sprawiedliwości ocalonym z Holocaustu, którym nie zadośćuczyniono ich strat [...] działań służących uregulowaniu statusu prawnego mienia pozostałego po ofiarach Holocaustu:.

Niby czy to sie rozni od reparacji od niemców? Poza tym, ze oni moze cos odzyskaja a my oczywiscie nic.
                          • trypel Re: Za surowo czy zbyt łagodnie? 09.08.22, 14:10
                            Słowo klucz. Mienie bezspadkowe. Dalej błądzisz i pierdolisz o pradziadkach
                            • galtomone Re: Za surowo czy zbyt łagodnie? 09.08.22, 14:23
                              A mienie bezspadkowe to takie niczyje... ze byl dom, sam sie wybodowal, byl potem niczyj i dlatego jest bezspadkowy?
                              Nie no to jasne, ze kasa za taki dom sei sam wybudowal to sie nie nalezy.

A ja tam widze jednak to "sprawiedliwości ocalonym z Holocaustu, którym nie zadośćuczyniono ich strat" - mysle, ze bardziej niemcy sie tej ustawy boja niz my powinnismy.
                              A tak czy siak, wszelkie roszczenia i tak sie zglasza do sadu.
                              Ta ustawa to IHMO pusty gest i troche straszak.
                              I nadal sie nie dziwie, ze majac mozliwosc z niej skrozystali, by takie prawo sobie w USA zalatwic.
                              Osoby decyzyjne, ktore to zalatwialy musialby byc ciezkimi kretynami, by tego nie zalatwiac.

Kazdy ciagnie w swoja strone co sie da.... My ani lepsi, ani gorsi od nich.
                              • trypel Re: Za surowo czy zbyt łagodnie? 09.08.22, 14:31
                                No skoro wg ciebie jeśli Polak żydowskiego pochodzenie zmarl bezpotomnie i nie ma żadnej rodziny i zostawił majątek w swojej ojczyznie to wtedy jego majątek przechodzi na państwo Izrael i to jest w porządku to faktycznie nie mam pytań
                                Mogę się tylko cieszyć ze podobnie do ciebie myślących nie było u władzy jak przegłosowana została ustawa blokująca roszczenia o mienie bezspadkowe
                                • galtomone Re: Za surowo czy zbyt łagodnie? 09.08.22, 14:43
                                  Czego nie rozumiesz w "sprawiedliwości ocalonym z Holocaustu, którym nie zadośćuczyniono ich strat" oraz, ze i tak sie idzie do sądu. Jeśli mniej JEST bez spadkowe, to przecież nikt im ani złotówki nie wypłaci.

A to co sobie uchwalili w USA ma raczej w tym zakresie nikłe przełożenie na realną sytuacje w innych państwach.

To trochę jak z ogłaszaniem Jezusa Królem Polski... Co wiecej, gwarantuje Ci, ze polwa (jak nie wiecej) wolaków tez by klaskala gdybysmy se takie prawo uchwalili.
                                  • trypel Re: Za surowo czy zbyt łagodnie? 09.08.22, 15:04
                                    Mam wrażenie że to nie ja jestem tym który nie rozumie

My nie mamy (jako panstwo) zadnych problemów z przekazywaniem spadków rodzinie. Niezależnie czy aktualnie jest to Żyd czy Thaitanczyk.
                                    Ustawa JUST odnosiła się również do mienia bezspadkowego i wsparciu stanów do przekazywania tego mienia (lub odszkodowania) państwu Izrael.
                                    • galtomone Re: Za surowo czy zbyt łagodnie? 09.08.22, 15:35
                                      Wiem. Nooo i????
                                      Znaczy jak sie wolakom w USA uda doprowadzić do uchwalenia prawa, ze wszystko co nalezalo do polaka, jest tez panstwowe (PL), to my bedziemy lepsi i powiemy "Nie.... no my to honorowe som. Nie kcemy. U nos to jak ktos ma duzy dochod to ani 500+ nie beiere ani dodatku na wungiel".

"Każdy honorowy Polak, który nie ma potrzeb tego typu, po pomoc socjalną nie idzie – zapewnił z mównicy senackiej Jacek Bogucki"

A nie, no to masz racje.... My som honorowe... Biedne i gupie, ale honorowe.
                                      Także zwracam honor. Polaki by tak nie zrobiły.
                                      • trypel Re: Za surowo czy zbyt łagodnie? 09.08.22, 15:41
                                        Eeeee?
                                        Czyli tez sie cieszysz ze odrzuciliśmy roszczenia czy nie?
                                        Bo wsciek Izraela był ostry. I nawet stany zareagowały
                                        • galtomone Re: Za surowo czy zbyt łagodnie? 10.08.22, 07:09
                                          Nie moglismy niczego odrzucac gdy nie ma ustawy dot. takiego mienia w takiej sytuacjach.

447 to absolutnie pusty choc symboliczny gest.
                                          Nic realnie z tego nie wynika.
                                          Natomiast nie dziwie sie - co juz pisalem - ze mogac, sobie w usa takie prawo zalatwili.
                                          My zrobilibysmy dokladnie to samo, ale nie jestesmy tacy madrzy.

Najlepszym przykładem tego, jak durni sa polacy to fakt, ze jestesmy pokloceni z praktycznie wszystkimi w UE (z tych co sie licza).

W latach poprzednich - za PO i wczesniej - z uwagi na wielkosc bylismy krajem, ktory mial spory wplyw na to co sie w UE dzieje. Francja nas chciala by rownowazyc Niemcy. Niemcy nas chcieli jako "lidera" wschodniej czesci Europy i by rownowazycz zapedy krajow poludnia.

Dzis... jest jak jest.

Tylko czekac - by wyrzucic nas nie moga - az sie pojawia w EU glosy, ze jak sie nam nie podoba, to wypierdalac, droga wolna, nikt w EU nikgo na sile nie trzyma.
                                          Szczegolnie, gdy nie szanujemy i nie rozumiemy podstawowych wartosci.

Dzis, do EU bysmy nie weszli.
                                          • trypel Re: Za surowo czy zbyt łagodnie? 10.08.22, 07:55
                                            To skad ten wsciek izraela i grozenie palcem przez US po naszej ustawie? Tak sobie? Dla zabawy?

A jesteś pewien że chcielibyśmy wejść do dzisiejszej UE?
                                            • galtomone Re: Za surowo czy zbyt łagodnie? 10.08.22, 10:58
                                              trypel napisał:

> To skad ten wsciek izraela i grozenie palcem przez US po naszej ustawie? Tak so
                                              > bie? Dla zabawy?
                                              >

Ale coś ktoś realnie dostał, ma dostać????
                                              Ty nie wykorzystujesz swojej pozycji po to by byla jeszcze lepsza i by bylo ci dzieki niej lepiej?
                                              Robisz sobie na zlosc i pod gorke??? Serio???

A straszenie Niemców reparacjami (pomijam w jakiej sytuacji) to sie czyms rozni??? Swoja droga ciekawe czemu ta silna Polska co z kolan wstala jakos od Rosji niczego nie chce.... Poza wrakiem, co to mial byc od razu do zalatwienia, bo wystarczy chciec... A zła PO nie chciała.

> A jesteś pewien że chcielibyśmy wejść do dzisiejszej UE?

Nie wiem czy my, ja na pewno tak.
                                              • trypel Re: Za surowo czy zbyt łagodnie? 10.08.22, 11:06
                                                Ty nie umiesz inaczej dyskutować niż mówiąc co pis robi źle?
                                                Spróbuj może na chwilę zapomnieć o Pisie i podyskutwiac bez tego.

Mi starcza artykuły w prasie izraelskiej ze polska zamknęła drogę do oddania mienia bezspadkowego Izraelowi. Jazdę z ambasadorem. I protest usa.
                                                Jeśli do tego doszło to znaczy ze bez tego za chwilę pojawiłyby się wnioski. A tak się nie pojawią a setki spraw w sądzie nagle zostały uregulowane
                                                • galtomone Re: Za surowo czy zbyt łagodnie? 11.08.22, 08:01
                                                  Polska niczego nie zamykała. Żeby cokolwiek mogli odzyskiwać, musiałby być ustawa. Takiej ustawy nie ma. I nie było, więc nic sie nie zmieniło.
                                              • kokosowy15 Re: Za surowo czy zbyt łagodnie? 10.08.22, 16:11
                                                Rozumiem i popieram zdanie Trypla, i nie dlatego że nie lubię Żydów, ponieważ kolegów - Żydów lubię, inaczej nie byli by moimi kolegami, inni są mi obojętni, bo ich nie znam. Nie lubię działania państwa żydowskiego, które to nie różni się od działania np Rosji w kwestii mordowania przeciwników, bombardowania cywilów, terroryzmu państwowego. Dziwi mnie jednak akceptowanie postawy "robię bo mogę", silniejszy lub bardziej cwany ma rację, sam byś tak robił, gdybyś mógł. Czyżbyś był fanem Iwana, który carem został i wali ludzi w mordę, bo może? Czy przyzwoitość w zachowaniu to robienie sobie pod górkę?
                                                • galtomone Re: Za surowo czy zbyt łagodnie? 11.08.22, 08:06
                                                  Jestem fanem budowania REALNIE silnej pozycji na arenie międzynarodowej. To co Izrael robi fizycznie w regionie, też mi sie nie podoba.
                                                  Ale w naszym przypadku byłby za tym, byśmy byli troche jak Izrael. Silna pozycja wewnątrz UE i działanie na rzecz silnej pozycji UE na zewnątrz - zamiast jak obecnie krzyczenia, ze na rezygnacje z weta z polityce zagranicznej się nie godzimy.
                                                  • trypel Re: Za surowo czy zbyt łagodnie? 11.08.22, 09:27
                                                    Może mi się wydaje ale jak próbowaliśmy być nieco jak Izrael i jasno broniliśmy naszych granic przed muzułmanami to też ci się nie podobało.
                                                  • galtomone Re: Za surowo czy zbyt łagodnie? 11.08.22, 11:49
                                                    Pozycja a wypychanie ludzi z granicy i ŁAMANIE WŁASNEGO PRAWA, to nie to samo.
                                                  • trypel Re: Za surowo czy zbyt łagodnie? 11.08.22, 13:05
                                                    Jeszcze napisz ze oni byli uchodzcami
                                          • bigimax4 Re: Za surowo czy zbyt łagodnie? 10.08.22, 09:17
                                            Szczegolnie, gdy nie szanujemy i nie rozumiemy podstawowych wartosci

Kompletne zlewaczenie skretynienie , fit for55 , coraz tam mniej podstawowych wartosci dla podstawowych zwyklych ludzi
                                            • galtomone Re: Za surowo czy zbyt łagodnie? 10.08.22, 10:58
                                              Nie moge polimizowac, nie znam założen. Rozumiem, ze przeczytałeś całość i możesz wskazać co Ci nie pasuje?
                • nousecomplaining Re: Za surowo czy zbyt łagodnie? 09.08.22, 17:17
                  > Za pokazywanie ze są ważniejsi i im się należy bardziej. Za łapczywość i kalizm w czystej postaci.
                  Pełna zgoda. Strasznie mnie też wkurwia przedstawianie w tzw. niezależnych (🤣) mediach ewidentnie prożydowskiego punktu widzenia. Palestyńczycy to terroryści, a Izrael się tylko przed nimi broni, zabierając im ziemię i wysiedlając, nie dając prawa do ustanowienia własnego państwa. Jebani faszyści nadziani hipokryzją. Naród wybrany kurwa. Im wolno wszystko. Dearabizują okolicę tak samo jak ruskie denazyfikują. Tfu, rzygać się chce.
          • tbernard Re: Za surowo czy zbyt łagodnie? 09.08.22, 13:23
            galtomone napisał:

> Ty to jednak tych Żydów nie lubisz, co...?

Tych znaczy których?
            Zapewne są w zbiorze Żydów tacy których nie lubię, tacy których lubię i tacy którzy są mi obojętni.
            • galtomone Re: Za surowo czy zbyt łagodnie? 09.08.22, 13:36
              Generalnie skoro takie rzeczy wyciagasz.... widac ma to dla Ciebie znaczenie a konotacja w tym wypadku jest negatywna przeciez. Jak juz masz takie poglady to chociaz badz im wierny.
              • trypel Re: Za surowo czy zbyt łagodnie? 09.08.22, 13:38
                Mam wrażenie (może odosobnione) ze większe znaczenie ma to dla ciebie
                • galtomone Re: Za surowo czy zbyt łagodnie? 09.08.22, 14:05
                  Owszem, źle reaguje na rasizm, ksenofobie i podobne.
                  • trypel Re: Za surowo czy zbyt łagodnie? 09.08.22, 14:13
                    Wspierasz Arabów narażonych na ataki ksenofobicznych Żydów?
                    • galtomone Re: Za surowo czy zbyt łagodnie? 09.08.22, 14:39
                      Nie bardzo rozumiem. Możesz jaśniej?
                      • trypel Re: Za surowo czy zbyt łagodnie? 09.08.22, 15:00
                        No nie lubisz ksenofobii więc zapewne w jakiś sposób choćby mentalny wspierasz Arabow gnębionych przez Żydów w Izraelu.
                        • galtomone Re: Za surowo czy zbyt łagodnie? 09.08.22, 15:24
                          Nie wiem czy wspieram mentalnie, bo mi Palestyna snu z powiek nie spędza. Ale zawsze staje po stronie słabszego.
                          Niestety tam gdzie w grę wchodzi religia nie ma szans na kompromis.
                          • tbernard Re: Za surowo czy zbyt łagodnie? 09.08.22, 15:53
                            galtomone napisał:

> Ale zawsze staje po stronie słabszego.

Czyli tak jak ja. Zawsze gdy w zetknięciu z wymiarem tak zwanej sprawiedliwości równy wobec prawa kontra równiejszy, to ja stoję po stronie równego traktowania a nie równiejszego. Prawnicy a w szczególności sądy dla odmiany równiejszych preferują co sprawia, że równi w zetknięciu z równiejszymi są słabsi.
                            • trypel Re: Za surowo czy zbyt łagodnie? 09.08.22, 15:58
                              Ładnie napisane :)
                            • galtomone Re: Za surowo czy zbyt łagodnie? 10.08.22, 07:13
                              tbernard napisał:

> galtomone napisał:
                              >
                              > > Ale zawsze staje po stronie słabszego.
                              >
                              > Czyli tak jak ja. Zawsze gdy w zetknięciu z wymiarem tak zwanej sprawiedliwości
                              > równy wobec prawa kontra równiejszy, to ja stoję po stronie równego traktowani
                              > a a nie równiejszego. Prawnicy a w szczególności sądy dla odmiany równiejszych
                              > preferują co sprawia, że równi w zetknięciu z równiejszymi są słabsi.

Jakoś w chuj wybiórczy jesteś.
                              Nie widziałem, żebyś się oburzał na to co Państwo robiło i robi np. "Paulince"
                              Tylko jak się mozna do sedziego przyjebać, bo to teraz modne i najprostsze... Nie wazne jak wygląda prawo, ważne ze sędzia kalosz.

• grzek Re: Za surowo czy zbyt łagodnie? 08.08.22, 13:18
      Sąd uzależnił karę od dochodów i sytuacji majątkowej. Może to ekwiwalent konfiskaty samochodu.
    • bywalec.hoteli Re: Za surowo czy zbyt łagodnie? 11.08.22, 10:51
      nwm

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka