Dodaj do ulubionych

Żegnaj spokoju - czyli mini cross.

08.08.22, 16:44
Właśnie pożegnałem się ze świętym spokojem na kilka kolejnych dni.
Sąsiad swojemu 6-letniemu kaszojadowi mini cross-a kupił.
Chłopak jeździ już od prawie roku w klubie, jest też na stówę przekonany, że ledwie się da (za 1,5 roku znaczy się) będzie robił licencje zawodniczą.

No i właśnie - czy i kiedy pozwolilibyście/pozwoliliście dzieciom na początek przygody z motoryzacją?
A jeśli tak, to w jakiej formie?
Obserwuj wątek
    • trypel Re: Żegnaj spokoju - czyli mini cross. 08.08.22, 16:50
      Córka jeździła Wranglerem ze mną poz drogami publicznymi odkąd dosięgała do pedałów.
      Włączony reduktor, jeden bieg i zasuwala 5-10 na godz po żwirowni. Kolo 10 Rż
      Potem jak miała 13 lat to dostala skuter (3 lata przed papierami). Efekt- jest zajebistym kierowca teraz i muszę się bardzo powstrzymywać z chwaleniem żeby jej się za dużo nie wydawalo
      Syn ma 12 i nie chce. Ja go namawiam żeby maluchem spróbował a on nie
      Ale on jest antytechniczny
      Nawet na hulejnodze elektrycznej nie chce spróbować bo za szybka
      Zależy od dziecka.
      • qqbek Re: Żegnaj spokoju - czyli mini cross. 08.08.22, 17:53
        Ano właśnie - u sąsiada też niby bardzo wcześnie, ale "chłopak się garnie" i już jeździł pod nadzorem zawodowych trenerów.
        • only_the_godfather Re: Żegnaj spokoju - czyli mini cross. 08.08.22, 19:25
          Jeśli chłopak się garnie, trenuje pod okiem trenera i są szanse że będą z niego ludzie to tylko życzyć mu powodzenia niech się rozwija.
          • qqbek Re: Żegnaj spokoju - czyli mini cross. 08.08.22, 21:04
            No ale 12-13 lat to już "i tak czas" - piszę z perspektywy ojca niespełna 11-latki, która za bardzo się nie garnie, ale kartę rowerową zrobiła wprost celująco.
            Nawet był pomysł, żeby sobie 125-tkę kupić na dojazdy do pracy, ale teraz chyba bardziej elektryka potrzebuję.
            A co do młodej - też ją chyba bardziej auta niż jednoślady pociągają - gówniak sąsiadów ma prawko AM i autko kategorii L6e i prawie z niego nie wysiada (a to diesel, słabo wyciszony, więc tylko pierdzi nam po całej okolicy).

Co do młodego to jestem spokojny.
            Chwilę się uczył jeździć w Forza Horizon, ale teraz ulubiony sprzęt to M3 E36 (mam starą FH2 z dodatkami) i zapierdala tym tak, że spora część dorosłych wymięka (co biorąc pod uwagę fakt, że konsolę ma ograniczoną do 20 minut dziennie, a codziennie do grania też nie siada [raczej raz, dwa razy na tydzień], jest wprost zdumiewające). Młody właśnie skończył 3 lata i 9 miesięcy.
            • shellyanna Re: Żegnaj spokoju - czyli mini cross. 10.08.22, 18:44
              😁
    • waga173 Re: Żegnaj spokoju - czyli mini cross. 08.08.22, 19:02
      Po lasach i bezdrozach corka jezdzila w wieku 12 lat. Uznalem to za wlasciwy wiek z wlasnego doswiadczenia.
      "Rwala" sie do jazdy wiec czemu nie. Potem jezdzila bez prawa jazdy i bez wiedzy rodzicow, ale bylem wyrozumialy bo tego nauczyla sie ode mnie. Przymruzalem oko bo taka jazda pod strachem to najlepsza lekcja spokojnej i przepisowej jazdy. To tez wiedzialem z wlasnego doswiadczenia.
      • trypel Re: Żegnaj spokoju - czyli mini cross. 08.08.22, 19:47
        Jak dostałem od dziadka wsk125 to miałem 13 lat
        Od razu w pierwsze lato zacząłem jeździć nad wodę do szczytnik. Jakieś 15 km chyba z Legnicy. Cała drogę myślałem gdzie uciekać jak mnie milicja będzie chciała zatrzymać.
        Tak przepisowo nigdy nie jezdzilem.
        Później jak już oficjalnie dostałem Simsona 50tke to była inna jazda w majestacie prawa :)
        Ale przygody z wska do końca życia pamiętać będę
    • only_the_godfather Re: Żegnaj spokoju - czyli mini cross. 08.08.22, 19:24
      Myślę, że jeśli młodego zacznie motoryzacja interesować to jak tylko będzie mógł dostawać do pedałów zacznie jeździć oczywiście po terenach zamkniętych. Z resztą ja sam tak jeździłem najpierw po terenach zamkniętych, drogach niepublicznych próbowałem swoich sił. Jak szedłem na egzamin na B to już miałem przejechane ok 1000 km.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka