Dodaj do ulubionych

Może to was zachęci do zakupu kamerki

• thorpe Re: Może to was zachęci do zakupu kamerki 18.08.22, 19:56
      Ja tam jeżdżę z kamerą od kiedy się pojawiły na rynku, już z 10 lat.
      Ale zachowania tego gościa nie rozumiem. Samobójca, wyłudzacz odszkodowań?
      • waga173 Re: Może to was zachęci do zakupu kamerki 19.08.22, 04:31
        Chcial poprosic kierowce o dwa zlote bo mu brakowalo do wiemy czego a byl niedopity, a ten zamiast mu dac dwa zlote to wzial i go najechal. Stop chamstwu na drogach!
    • bigimax4 Re: Może to was zachęci do zakupu kamerki 18.08.22, 19:58
      cofnac , zrzucic z maski , dac gazu
    • xdanax Re: Może to was zachęci do zakupu kamerki 18.08.22, 20:05
      Mam we wsi taką starszą kobietę, która mi wbiega przed auto, lub łapie za klamkę. Mojego auta nie da się z zewnątrz otworzyć, już kilka razy najadłam się przez nią strachu. Zawsze ją biorę na okazję, bo ją poznaję, ale i tak wymusza zatrzymanie, 80+, wchodzi wprost pod auto na niewidocznym zakręcie, jest chora. Pozdrawiam, nie mam kamerki, może warto kupić?
      • waga173 Re: Może to was zachęci do zakupu kamerki 19.08.22, 06:34
        Chora to ty jestes.
        a) Wytlumacz jej ze tam gdzie wchodzi na jezdnie to ty jej nie widzisz i mozesz sie nie zatrzymac, i pokaz w
        ktorym miejscu ma wchodzic i tylko tam bedziesz ja brac na okazje.
        b) Moze warto kupic kamerke? Nas kurwa pytasz? To moze zapytaj tej baby!
        c) 80+ to ile baba ma lat czy predkosc z jaka jedziesz przez wies po niewidocznym zakrecie, wiedzac ze tam mieszka baba majaca ciekawe hobby?
        • xdanax Re: Może to was zachęci do zakupu kamerki 19.08.22, 08:28

Zawsze tam jadę z prędkością ok. 30 km/h. Mam pilniejsze wydatki, ale kupię sobie, może jeszcze w tym roku.
          "Nas kurwa pytasz?" - nie mów tak do swoich bliskich, pozdrawiam.

• waga173 Re: Może to was zachęci do zakupu kamerki 19.08.22, 08:37
            xdanax napisała:

> "Nas kurwa pytasz?" - nie mów tak do swoich bliskich, pozdrawiam.

Skad ci przyszlo do glupiego lba ze ja tak mowie do swoich bliskich? Przeciez to powiedzialem do ciebie a ty jestes mi daaaaaleka. I mnie kurwa nie pozdrawiaj bo mnie jeszcze jakims swoim zdrowiem zarazisz, misiu.
            • xdanax Re: Może to was zachęci do zakupu kamerki 19.08.22, 11:03
              ok
            • nousecomplaining Re: Może to was zachęci do zakupu kamerki 19.08.22, 20:22
              > I mnie kurwa nie pozdrawiaj bo mnie jeszcze jakims swoim zdrowiem zarazisz, misiu.
              Też mam nieodparte wrażanie, że to awatar futrzaka, chociaż dobrze przyczajony. BTW, jakoś się nie objawił typowo od dłuższego czasu, hehe.
              • xdanax Re: Może to was zachęci do zakupu kamerki 19.08.22, 20:37
                Jesteś w błędzie. Nie zaśmiecajcie wątku Klemensa!
                • marekggg Re: Może to was zachęci do zakupu kamerki 19.08.22, 20:50
                  futrzak. akurast mu fiutka obcieli i teraz sie ukrywa za babe.
                  no coz - nowogradzka nie placi za nic.
                  • xdanax Re: Może to was zachęci do zakupu kamerki 22.08.22, 19:59
                    Widzę, że dobrze znasz język polski.
    • xdanax Re: Może to was zachęci do zakupu kamerki 18.08.22, 20:06
      Wariat?
    • qqbek Re: Może to was zachęci do zakupu kamerki 18.08.22, 20:12
      No ja właśnie dziś prawie zamontowałem "nowy nabytek", prawie, bo nie mam czasu, a muszę jeszcze "obczaić", jak puścić na tylną klapę przewód przez fabryczne kanaliki (po co ma mi kabel wisieć, jak chyba da się obok czujnika na tylnej szybie wypuścić kabelek prosto z obudowy tylnej klapy?).
      No, ale z okablowania przodu jestem zadowolony - wyszło jeszcze estetyczniej niż w Golfie.
      • waga173 Re: Może to was zachęci do zakupu kamerki 19.08.22, 04:27
        Ja kiedys w beczce jak jeszcze jej uzywalem w zimie, ladowalem do bagaznika akumulator ze Stara, taki z uszami zeby go niesc w dwie osoby. Kable, duuuzo grubsze niz te do kamerki, w zadziwiajaco prosty sposob poprowadzilem pod maske dolem a nie gora, pod plastikami na progach drzwi. Dlatego jak wspomniales o obczajeniu doprowadzenia pod tylna klape, to moze popatrz na opcje dolem a nie tylko gora?
    • marekggg Re: Może to was zachęci do zakupu kamerki 19.08.22, 18:08
      [url=https://moto.pl/MotoPL/7,88389,28808405,jest-tylko-jedna-bron-na-metode-na-stluczke-polscy-kierowcy.html#s=BoxMotMT]Artykul bez polotu, ale jednak, z GW/url]
    • marekggg Re: Może to was zachęci do zakupu kamerki 19.08.22, 18:10
      Artykul z GW

Ja mam najwieksza panike z rowerzystow i tych idiotow na hulajnogach
      • waga173 Re: Może to was zachęci do zakupu kamerki 19.08.22, 19:31
        "Nagrań z kamerek samochodowych nie można publikować w sieci, jeśli nie usunie się z nich wszystkich elementów pozwalających zidentyfikować sprawcę wykroczenia. Samo zamazanie twarzy może nie wystarczyć."

Czy tylko ja widze tu bezsens? Sprawce wykroczenia to powinien ustalac sad a nie nagrywajacy. A z tym "obosieczna" to znaczy co? Siebie tez w nagraniu zamazac?
        • marekggg Re: Może to was zachęci do zakupu kamerki 19.08.22, 20:09
          a jak je sobie w domu ogladam, ale sa zachowane w prywatnej chmurze?

co do drugiego pytania - chyba glupi jestes.
        • wislok1 Re: Może to was zachęci do zakupu kamerki 19.08.22, 20:13
          Chodzi o ochrone danych osobowych.....

Nagran NIE MUSISZ publikowac w internecie, wazne, ze je masz u siebie i w razie koniecznosci beda przekazane policji jako dowod w sprawie....
          Policja to przekaze do sadu....
          I sad zadecyduje....
          TO samo jest w DE
          • wislok1 Re: Może to was zachęci do zakupu kamerki 19.08.22, 20:42
            Nagrywanie kamerka nie sluzy do tego, zeby pokazywac swoj ekshibicjonizm, jaki ja jestem zaje.isty, a inni to kretyni....

I potem to wrzucac do internetu....

Tu chodzi o ochrone wlasnej d.py, zeby ktos nas nie wrobil w niezle g.wno.....

Proste jak konstrukcja cepa
            • marekggg Re: Może to was zachęci do zakupu kamerki 19.08.22, 20:49
              ty to chyba sporo kierowcow jednak nie rozumiesz...
            • waga173 Re: Może to was zachęci do zakupu kamerki 19.08.22, 23:12
              To dlaczego na nagraniu zawodow sportowych opublikowanym w sieci nie sa zamazane twarze zawodnikow i tysiecy widzow na stadionie?
              • wislok1 Re: Może to was zachęci do zakupu kamerki 20.08.22, 16:36
                To zupelnie co innego.....

Zawody sportowe sa publiczne, dostepne dla mediow i ktos wchodzac tam musi liczyc sie z tym, ze jego geba bedzie pokazana w TV, internecie....
                • tbernard Re: Może to was zachęci do zakupu kamerki 22.08.22, 19:04
                  wislok1 napisał:

> To zupelnie co innego.....
                  >
                  > Zawody sportowe sa publiczne, dostepne dla mediow i ktos wchodzac tam musi licz
                  > yc sie z tym, ze jego geba bedzie pokazana w TV, internecie....

A droga publiczna nie jest publiczna?
                  • wislok1 Re: Może to was zachęci do zakupu kamerki 22.08.22, 19:29
                    Na droge publiczna nie sprzedaja biletow wstepu....
            • marekggg Re: Może to was zachęci do zakupu kamerki 19.08.22, 23:34
              OK - odpowiem inaczej - jest duzo chujkow a nie kierowcow, ktorzy nagrywaja tylko po to zeby udupic innych, czy pokazac, jacy to oni "zajebisci sa"
              • waga173 Re: Może to was zachęci do zakupu kamerki 20.08.22, 00:00
                Skoro jestem w miejscu publicznym to ogladac mnie i co robie mozna ale nagrywac nie mozna?
                Z tymi danymi osobowymi lekko przesadzaja. Jeszcze troche a jak siebie nagram na filmiku i puszcze w internecie to pojde siedziec za naruszenie wlasnych danych osobowych.
              • wislok1 Re: Może to was zachęci do zakupu kamerki 20.08.22, 16:39
                Dlatego w Austrii jest to zabronione kompletnie, mozna sobie nagrywac widoczki na trasie, ale innych uczestnikow ruchu nie .....

Monopol na nagrywanie na drogach ma policja i inne sluzby panstwowe....

Jak ktos ma problem z piratem drogowym, moze zrobic zdjecia i zadzwonic na policje, wyslac fotke na policje...
                • marekggg Re: Może to was zachęci do zakupu kamerki 20.08.22, 17:13
                  juz napisalem wczesniej - mi to zwisa i nagrywam nawet w austrii. nie publikuje niczego i samo sie nadpisuje.
                  • wislok1 Re: Może to was zachęci do zakupu kamerki 20.08.22, 18:12
                    WOLNO miec wlaczona kamerke samochodowa w Austrii i nagrywac na nia.....

Policja nie ma prawa BEZ nakazu sadu wyegzekwowac pokazania tego, co nagrano....
                    Chyba, ze ktos dobrowolnie zapis z kamerki pokaze....

TAK JEST NA 100%

To, ze glupi ludzie z PL, jadacy glownie do Chorwacji, sa samobojcami i idiotami, bo zapis z kamerki daja policajom austriackim, to nie moja wina....
                    Sami sie wystawiaja na KOSMICZNY mandat, bo na tych zapisach sa inni uczestnicy ruchu....

No i potem jest bek w internecie....

Ci madrzejsi kamerke przy kontroli policyjnej od razu wylaczaja, twierdza, ze niczego nie nagrywali w Austrii i policja nie ma prawa zadac, zeby im cos pokazacz z tej kamerki bez zgody sadu....
                    • qqbek Re: Może to was zachęci do zakupu kamerki 20.08.22, 21:07
                      Weź sobie przykład tego forum.
                      Forum, gdzie kołtunerii jest zdecydowanie mniej, niż wynosi przeciętna dla polskiego społeczeństwa.
                      Ile osób tutaj mówi po niemiecku?
                      Może 15%.
                      Ja, cranmer, ty, zimny, jeep, pewnie kilka innych osób, ale jesteśmy w mniejszości.

Co ma przeciętny turysta Wolak powiedzieć austriackiemu policjantowi, jak przeciętnemu Wolakowi języki obce są bardzo obce?
                      • tbernard Re: Może to was zachęci do zakupu kamerki 22.08.22, 19:19
                        qqbek napisał:

> Co ma przeciętny turysta Wolak powiedzieć austriackiemu policjantowi, jak przec
                        > iętnemu Wolakowi języki obce są bardzo obce?

Aha, to jak niemieckojęzycznego turystę w Polsce policja bezzasadnie zatrzyma i pokapują się, że polskiego nie zna, to mogą mu wmawiać wine i karę walić?
                      • wislok1 Re: Może to was zachęci do zakupu kamerki 22.08.22, 19:27
                        To juz jego problem, bylo sie uczyc jezykow obcych....
                        Matura z angielskiego jest obowiazkowa od wielu lat, a kazdy policjant w Austrii ma obowiazek znac angielski...
                        Poza tym w mediach sa OSTRZEZEZENIA; ze w Austrii nie wolno nagrywac innych uczestnikow ruchu i za to jest srogi mandat...

Jak ktos to ignozuje, czyli brak znajomosci jezykow i do tego nie chce mu sie sprawdzic PRZED podroza, czy wolno uzywac kamerki, to jest TYLKO I WYLACZNIE JEGO WINA...

Chcacemu nie dzieje sie krzywda...
                    • tbernard Re: Może to was zachęci do zakupu kamerki 22.08.22, 19:17
                      wislok1 napisał:

> To, ze glupi ludzie z PL, jadacy glownie do Chorwacji, sa samobojcami i idiotami, bo zapis z kamerki daja policajom austriackim, to nie moja wina....
                      > Sami sie wystawiaja na KOSMICZNY mandat, bo na tych zapisach sa inni uczestnicy
                      > ruchu....

No ale co mają zrobić jak są niewinni? Mają pierdolić się miesiącami po austriackich sądach, które na widzimisię gestapo ustalą winę niewinnego? To jakby jakiegoś Austriaka w Polsce policja zaczęła bezczelnie wrabiać aby naciągnąć na pieniężną kare, to będzie okej?
                      • wislok1 Re: Może to was zachęci do zakupu kamerki 22.08.22, 19:39
                        Skoro zlamali przepisy, to sa winni....
                        NIE wolno nagrywac innych uczestnikow ruchu, oni nagrywali swiadomie i celowo....
                        Do tego dobrowolnie dowody swojej winy przekazali policji....

Debilna sytuacja, ale nie ma to nic wspolnego z sytuacja Austriakow w PL---
                        Bo w PL takich przepisow nie ma

• wislok1 Re: Może to was zachęci do zakupu kamerki 22.08.22, 19:53
                          Poza tym cos takiego, to sie przytrafia BARDZO RZADKO...

Policja w Austrii to nie gestapo wbrew pozorom....

WIem, jak jezdza niektorzy kierowcy w PL i CZ w Austrii, nazywanie tego olewaniem przepisow to bardzo delikatne okreslenie...

Jak mandat przychodzi do domu w PL czy CZ, to jest inna sprawa...

Ale jak zlapia na goracym uczynku, z suszarka, to trzeba grzecznie zaplacic....

Jak ktos udaje, ze wie, o co chodzi, stawia sie, mowi, ze nic nie rozumie, robi awanture, to policja sie moze zainteresowac kamerka w aucie.....

I wtedy jest mandat dodatkowy, o wiele wyzszy....

• wislok1 Re: Może to was zachęci do zakupu kamerki 22.08.22, 20:07
                            NIGDY, przenigdy, policja austriacka w czasie kontroli auta sie nie interesowala u mnie taki duperelami jak kamerka w aucie..
                            W ciagu dobrych kilku lat niczego takiego nie sprawdzali----
                            Na 100% NIGDY tego mnie sprawdzaja rutynowo....

Miali to totalnie w d....

A byly to czasy, kiedy z powodu wirusa kontrole graniczne byly czasem dokladne i kazde auto sprawdzali...
                            Interesowali sie paszportem covidowym, tym. ze jedzie sie tranzytem do PL i wtedy nie ma kwarantanny, itp.
                            , kamerki zawsze mieli w d...
                            • tbernard Re: Może to was zachęci do zakupu kamerki 22.08.22, 20:18
                              Pewnie ten gość co jechał na tym filmie, też nie miał wcześniej NIGDY takiej przygody która gdyby nie kamera mogła by go pogrążyć.
                              • wislok1 Re: Może to was zachęci do zakupu kamerki 22.08.22, 20:26
                                Moze tak bylo, moze nie....

W Austrii najlepiej jest kamerke wylaczyc przy wjezdzie sie Austrii i wlaczyc po wyjezdzie....

Coz, nieznajomosc przepisow nie chroni w tym przypadku...
                                Kazdy moze sie tlumaczyc, ze nie wiedzial i z tej okazji uwazac sie za niewinnego....
                                Ale ten numer nie przejdzie, tak samo w DE; PL, CZ. itd...
                                • tbernard Re: Może to was zachęci do zakupu kamerki 23.08.22, 10:10
                                  wislok1 napisał:

> Moze tak bylo, moze nie....
                                  >
                                  > W Austrii najlepiej jest kamerke wylaczyc przy wjezdzie sie Austrii i wlaczyc p
                                  > o wyjezdzie....
                                  >
                                  > Coz, nieznajomosc przepisow nie chroni w tym przypadku...

Cały czas rozbija się o ten przepis faszystowsko bolszewicki. Bo nie pozwala on się obronić w zdarzeniu, gdy tylko
                                  nagranie może rozwiać wątpliwości. Choćbyś nie wiem jak zapewniał o fachowości austriackich policjantów, że oni bez nagrania prawdę ustalą, to z całym szacunkiem ale nie uwierzę, że dzięki tej fachowości udało im się wyeliminować całkowicie zdarzenia, gdzie TYLKO nagranie może prawdę ustalić. To jest zwyczajne poświęcenie pewnej liczby (może małej a może i nie, tego nigdy nie wiadomo) niewinnych i wrobionych w winę aby zadość uczynić jakiemuś idiotycznemu przepisowi.
                                  Takim myśleniem, że przepis jest święty to zasłaniali się ci co potem tłumaczyli się, że tylko rozkazy wykonywali i wszystko robili zgodnie z prawem.
                                  • wislok1 Re: Może to was zachęci do zakupu kamerki 23.08.22, 14:50
                                    Akurat w Austrii ten przepis wprowadzono z zupelnie innego powodu, ludzie sie skarzyli do sadow, ze ktos ich nagral i wrzucil to do internetu....

WIec w koncu sady wydaly ZAKAZ nagrywania innych uczestnikow ruchu drogowego, co nie oznacza jednak zakazu uzywania kamerek....
                                    Stad w internecie jest sporo filmikow, gdzie ktos pokazuje, jak zasuwa po alpejskich drogach w Austrii i policja go nie sciga...
                                    Rzecz jasna taki flim musi podlegac wczesniej obrobce i z niego trzeba wykasowac dane pozwalajace na identyfikacje innych uczestnikow ruchu drogowego...

Czy kamerka pozwala rozwiac watpliwosci w razie wypadku ? Watpie
                                    JAk okolicznosci wypadku sa jasne, kamerka w niczym nie pomoze i nie zaszkodzi...
                                    Policja bez problemu ustali, kto jest winny....
                                    Jak okolicznosci sa niejasne, to sprawa zajmuje sie sad....
                                    Na TYM forum bylo juz sporo ZAZARTYCH dyskusji, gdzie bylo nagranie z kamerki, a intepretacje tego nagrania byly BARDZO rozne
                          • tbernard Re: Może to was zachęci do zakupu kamerki 22.08.22, 20:16
                            wislok1 napisał:

> Poza tym cos takiego, to sie przytrafia BARDZO RZADKO...

To prawda, że sytuacja jak na filmie rozpoczynającym wątek zdarza się rzadko. Ale z powodu rzadkiego zdarzania się nie podoba mi się wrabianie niewinnego.

>
                            > Policja w Austrii to nie gestapo wbrew pozorom....
                            >
                            > WIem, jak jezdza niektorzy kierowcy w PL i CZ w Austrii, nazywanie tego olewani
                            > em przepisow to bardzo delikatne okreslenie...

Skoro jacyś inni kierowcy z PL i CZ jeżdżą w Austrii nieprzepisowo, to nie powód aby karć niewinnych jak by to zrobiono w przypadku pokazanym na filmie, bo bez filmu nikt by nie uwierzył kierowcy. No chyba,że kierowca byłby winny za sam fakt, że nagrał swoją niewinność co prawo austriackie zakazuje.

>
                            > Jak mandat przychodzi do domu w PL czy CZ, to jest inna sprawa...
                            >
                            > Ale jak zlapia na goracym uczynku, z suszarka, to trzeba grzecznie zaplacic...

>
                            > Jak ktos udaje, ze wie, o co chodzi, stawia sie, mowi, ze nic nie rozumie, robi
                            > awanture, to policja sie moze zainteresowac kamerka w aucie.....
                            >
                            > I wtedy jest mandat dodatkowy, o wiele wyzszy....
                            >

A jak filmik dodatkowo pokazuje niewinność kierowcy, to podwyższają jeszcze karę za winę bo nagrywał.
                            • wislok1 Re: Może to was zachęci do zakupu kamerki 22.08.22, 20:22
                              Nie byl niewinny, swiadomie i celowo lamal prawo w Austrii....
                              • wislok1 Re: Może to was zachęci do zakupu kamerki 22.08.22, 20:32
                                MOJA PRYWATNA opinia jest taka, ze te autriackie przepisy co do nagrywania kamerkami sa idiotyczne ....

Wszysca sasiedzi Austrii takie nagrywanie akceptuja i jest to dowod w sadzie, nie wolno tylko takich nagran wrzucac do internetu...

No, ale ja tego zmienic nie dam rady...

Skoro jest to tam zabronione, to nalezy sie do tego dostosowac, a na pewno NIE PROWOKOWAC policji i nie wdawac sie z nia w awantury....
                                Policja MUSI to egzekwowac, chocby prywatnie uwazala jak ja...
                • tbernard Re: Może to was zachęci do zakupu kamerki 22.08.22, 19:13
                  wislok1 napisał:

> Dlatego w Austrii jest to zabronione kompletnie, mozna sobie nagrywac widoczki
                  > na trasie, ale innych uczestnikow ruchu nie .....
                  >
                  > Monopol na nagrywanie na drogach ma policja i inne sluzby panstwowe....

A ciekawe jak wybrnie niewinny w sytuacji, gdy akurat nagrywającej policji nie było?
                  Na gębę będzie winnym jak na tym filmie początkowym, gdzie policja sama przyznała, że bez filmu by nie uwierzyli.
                  Powiedzmy sobie szczerze, że w tej kwestii to jakiś bolszewizm lub faszyzm panuje w Austrii.

>
                  > Jak ktos ma problem z piratem drogowym, moze zrobic zdjecia i zadzwonic na policje, wyslac fotke na policje...

Możesz wytłumaczyć jak ten gość na nagraniu ma zrobić owe zdjęcia aby prawdziwą wersją pokazywały? Ma cały czas mieć aparat fotograficzny w pogotowiu i jak mu gość wyskakuje, to jak rewolwerowiec błyskawicznie fotę strzelić?
                  • wislok1 Re: Może to was zachęci do zakupu kamerki 22.08.22, 20:01
                    W sytuacji 1
                    policja to nie kretyni i sa w stanie ustalic, jak bylo naprawde bez nagrania w kamerce----
                    W sytuacjach watpliwych rozstrzyga sad----
                    W Austrii jezdza BARDZO grzecznie ---
                    No, sa wyjatki , NIEKTORZY powracajacy z Chorwacji turysci z PL i CZ

W sytuacji 2 zglasza pirata na policje....
                    Autostrady sa na BIEZACO monitorowane, policja dostaje numer rejestracyjny auta od zglaszajacego, kamerek policyjnych na autostradzie jest w 3 d.py....
                    Taki maly Orwell

Wiec nie boj sie, zlapia go bez problemu....

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka