Dodaj do ulubionych

Znowu wspomogłem nadszarpnięty budżet państwowy.

01.09.22, 22:28
No bo wcześniej mandat sto złotych polskich, morze alkoholu, a teraz to...
Młoda się mnie pyta wczoraj, czy państwo daje 300 pln na kredki i tornister. Odpowiadam na luzie, że tak, ale jednak czuje od razu wzmożone wewnętrzne napięcie, ze zapomniałem i jeszcze nie złożyłem. Wchodzę na stronę banku uzupełniam druki, a tam obok kafalek 500 plus. Coś mnie tknęło, że tam też trzeba było coś przedłużyć, wypełniać, czy chooj wie co jeszcze. Zrobło się nerwowo ile kasy już przejebałem od państwa, przez nie złożenie. Wchodze na historię transakcji, filtruję 500, widzę, że ostatnia wpłata z maja. Liczę szybko w głowie, czerwiec, lipiec, no i sierpień niby jeszcze wczoraj był, to nie wiem czy mi zaliczą czy nie. W każdym razie 1000-1500 zł przeznaczyłem na ratowanie trzeszczącego w szwach budżetu państwowego. A jak!
Zachęcam do naśladownictwa (kolega Schweppes lubi to).
NIe pytaj się co twój kraj może zrobić dla Ciebie, pytaj, co ty możesz zrobić dla kraju.
Obserwuj wątek
    • qqbek Re: Znowu wspomogłem nadszarpnięty budżet państwo 01.09.22, 22:35
      U mnie to żona zawiaduje tymi "plusami".
      Ja bym po pół roku się pewnie zorientował, że coś "nie wpłynęło", ona zarabia jednak sporo mniej więc 1000 na dzieci to spory "zastrzyk" w jej przypadku (mamy, od zawsze, oddzielne konta, zresztą każde z nas ma ich po kilka).

Za to ze wstępnych szacunków wychodzi mi, że zaliczka na sam PIT we wrześniu wyjdzie mnie dwa koła.
      A mam już trzy przeterminowane faktury i trochę mnie wkurwia kredytowanie innych.
      • hukers Re: Znowu wspomogłem nadszarpnięty budżet państwo 01.09.22, 22:49
        qqbek napisał:

> Za to ze wstępnych szacunków wychodzi mi, że zaliczka na sam PIT we wrześniu wy
        > jdzie mnie dwa koła.

Ostrożnie z takimi deklaracjami, bo wybudzisz Misiaczka.
        • qqbek Re: Znowu wspomogłem nadszarpnięty budżet państwo 01.09.22, 23:03
          hukers napisał:

> Ostrożnie z takimi deklaracjami, bo wybudzisz Misiaczka.

Po prostu "kumulacja".
          Miałem chujowy lipiec, zresztą 2 tygodnie wolnego w lipcu, więc w sierpniu się uwziąłem ze zleceniami i "brałem ile wlezie". Dobrze, że na przedłużony weekend ostatnio do Zwierzyńca wyskoczyłem, bo tak bym pewnie zupełnie padł na ryj po tym maratonie.

Teraz mi się trochę ustnych tłumaczeń trafiło, więc będzie "wolniej i spokojniej", za to za przyzwoite stawki (choć ja i tak tanio biorę).
          • marekggg Re: Znowu wspomogłem nadszarpnięty budżet państwo 02.09.22, 00:19
            robisz tlumaczenia symultaniczne, czy tylko takie ze ktos cos powie i ty tlumaczesz? probowalem symutanicznych, to jest masakra. no dobra nie mialem papierow, ale bylo ciekawie
            • qqbek Re: Znowu wspomogłem nadszarpnięty budżet państwo 02.09.22, 07:26
              Tak.
              Nie, żebym za tym przepadał, ale to okazja, żeby wyjść zza biurka do łudzi, więc zazwyczaj się zgadzam.
          • hukers Re: Znowu wspomogłem nadszarpnięty budżet państwo 02.09.22, 09:39
            qqbek napisał:

> Teraz mi się trochę ustnych tłumaczeń trafiło, więc będzie "wolniej i spokojnie
            > j", za to za przyzwoite stawki (choć ja i tak tanio biorę).
            >
            Pomyśl o tłumaczeniu wypowiedzi piłkarzy Motoru Lublin w przerwie i po meczu, dla miejscowej tv (podejrzewam, że dziennikarz ledwie zna polski, nie mówiąc już o innych językach).
            Fucha łatwa i przyjemna:

- kopłem i wpadło
            -włożyliśmy w mecz serducho
            -skupiamy się na następnym meczu
            -pozdrawiam żonę Jessicę i synka Brajanka
            itd, itp..
            • qqbek Re: Znowu wspomogłem nadszarpnięty budżet państwo 02.09.22, 10:24
              hukers napisał:

> Pomyśl o tłumaczeniu wypowiedzi piłkarzy Motoru Lublin w przerwie i po meczu, d
              > la miejscowej tv (podejrzewam, że dziennikarz ledwie zna polski, nie mówiąc już
              > o innych językach).
              > Fucha łatwa i przyjemna:
              >
              > - kopłem i wpadło
              > -włożyliśmy w mecz serducho
              > -skupiamy się na następnym meczu
              > -pozdrawiam żonę Jessicę i synka Brajanka
              > itd, itp..

Mam alergię na miejscowych kopaczy, więc nawet bym się pewnie nie zgodził.
              Ale na przykład swego czasu często i gęsto jeździłem do Urzędu Dozoru Technicznego z jednym projektem i to mi się bardzo podobało (choć większość "typowych humanistów" by się spłakała na samą wieść o tematyce rozmów).
    • tbernard Re: Znowu wspomogłem nadszarpnięty budżet państwo 02.09.22, 10:02
      hukers napisał:

> NIe pytaj się co twój kraj może zrobić dla Ciebie, pytaj, co ty możesz zrobić dla kraju.

Nie pytaj co PiS może zrobić dla Ciebie, pytaj co Ty możesz zrobić dla PiS-u.
      ;)
    • bywalec.hoteli Re: Znowu wspomogłem nadszarpnięty budżet państwo 02.09.22, 13:17
      A Zofia nie trzymała palca na plus-pulsie?
      Możesz złożyć jeszcze chyba wnioski i wypłacą wstecznie.
      • duze_a_male_d_duze_m Re: Znowu wspomogłem nadszarpnięty budżet państwo 02.09.22, 14:08
        Nic nie wypłacą. Za późno.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka