Dodaj do ulubionych

Jak w Wyszogrodzie ale stalowy

07.09.22, 07:33
Ciekawy most dla miłośników mostów

Kiskörei Tisza-híd
maps.app.goo.gl/29eixEuNnJUEvjar7
Wczoraj na niego trafiliśmy i jeszcze mieliśmy szczęście bo pociąg jechal.
Jedna nitka.
Auta i pociągi w obie strony.
Budka droznika tylko na jednej stronie rzeki, północnej.
Podwójny układ szlabanów po drugiej- automatyczne i manualne.
Manualne obsługiwane przez droznika na mopedzie który grzeje z jednej strony na drugą i zamyka wg potrzeb.
Podjechaliśmy i stanęliśmy przed zamkniętym szlabanem, jechały auta z naprzeciwka.
Droznik stał na mopedzie.
Jak przejechały to droznil zamknął drugi szlaban za stojącymi w kolejce, żeby wiedział ile jest do przejechania i otworzył szlaban dla pociągu, potem pojechał na drugą stronę i poczekał aż przejedzie pociąg i już automatycznie podniósł nasz.
Zabawa niezła.
Obserwuj wątek
    • waga173 Re: Jak w Wyszogrodzie ale stalowy 07.09.22, 07:59
      Balagan, droznicy i maszynisci tam nie pija?

Mosty to bylo takie moje drobne hobby, a kiedy wpadl mi w rece kalendarz z ciezarowka Scania w kazdym miesiacu zdjeta na innym moscie, europejskim, to skala mojego zainteresowania mostami wzrosla. Az jednego razu poznalem Armenczyka, swiatowego specjaliste w tej dziedzinie. Krotka pilka: Najwiekszym problemem jest zeby most utrzymal... swoja wlasna wage. Bo jakis tam trzydziestotonowy chrabaszcz co po nim przejedzie to mucha.
      Zeby zostac w narracji tego forum. W Plocku jest dosc ciekawy most, zaprojektowany przez braci Otto, na jednym brzegu wyzszy niz na drugim, lekko pochyly. Jednej zimy maszynista i pomocnik (co trzyma nocnik) przeprowadzali lokomotywe w kierunku pod gorke i przejechali zajaca. Zatrzymali sie, poszli po zajaca przejechanego przez lokomatywe, az tu nagle patrza a ona z gorki zapierdala tylem. Jak dojechala do zakretu to sie wykoleila prosto w czyjs dom. Jest na sali ktos z Plocka zeby to potwierdzil? Lata 70-te zeszlego stulecia:)
    • qqbek Re: Jak w Wyszogrodzie ale stalowy 07.09.22, 12:58
      U nas by zaraz jakiś "mądry" objechał rogatki i poszedł na czołówkę.
      Oby z pociągiem, a nie innym kierującym.
      • trypel Re: Jak w Wyszogrodzie ale stalowy 07.09.22, 14:49
        No tam byłoby ciężko. Szerokość jest taka ze nawet motocyklem nie ma się jak prześlizgnąć
        Natomiast żałujemy ze w nawigacji mieliśmy odhaczone promy bo niedaleko był prom przez Cise. A to też fajna sprawa
    • waga173 Re: Jak w Wyszogrodzie ale stalowy 07.09.22, 14:04
      Tak z ciekawosci, skad znasz i pamietasz most w Wyszogrodzie. Bo sie skojazylo z Wyszehradem:)?
      • trypel Re: Jak w Wyszogrodzie ale stalowy 07.09.22, 14:34
        Bo jeszcze zdążyłem przez niego przejechać pare razy.
        I od razu mi się przypomniał.
        • waga173 Re: Jak w Wyszogrodzie ale stalowy 07.09.22, 14:54
          Ony wyszegrodzki most jest/byl na moich "wlosciach", tez go znam i pamietam. Ale troche w gore Wisly jest w Modlinie most, przedwojenny, siedmioprzeslowy, w tym samym kolorku co ten na Wegrzech. Ja w zadne kabaly zodiaki chuje muje hipnozy nie wierze, ale kiedy przyjdzie mi jechac "na polnoc droga posrod skal" to zawsze zbaczam z siodemki omijam nowy most i przejezdzam przez ten stary. Klemens, wiesz o ktorym mowie?
    • marekggg Re: Jak w Wyszogrodzie ale stalowy 07.09.22, 14:18
      Ja to bym chcial zobaczyc most autostradowy Viaduc de Millau.
      Niezle wrazenie na mnie zrobil Pont de Normandie w Le Havre oraz most José León de Carranza w Cadiz, Szczegolnie jak sie na niego wjezdza, jest niesamowite jak jest zakrzywiony.
      Ten w Genui co walnal pamietam jeszcze jakos za dzieciaka jak tamtedy jechalismy.
      • waga173 Re: Jak w Wyszogrodzie ale stalowy 07.09.22, 14:37
        Ja bym sie bez spadochronu tam nie odwazyl wjechac:)
        Jebane Chinczyki chyba ostatnio bili rekordy w dziedzinie budowy mostow.
        Wspomniany przeze mnie wczesniej specjalista od mostow uwazal Coronado Bridge w San Diego, USA jako majstersztyk. Ze wzgledu na "zgietosc" co jest zupelnie inna klasa szkoly, ale i wysokosc, pod nim wplywa do bazy pol floty pacyficznej albo i cala, ale takze na fakt ze tam moze nastapic trzesienie... dna morza.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka