Dodaj do ulubionych

OT - kabaret? Nie wiem już jak to komentować...

13.09.22, 15:03
next.gazeta.pl/next/7,151003,28905152,dodatek-weglowy-to-ile-wyniesie-bo-na-3-tys-zl-juz-nie-ma.html#s=BoxOpImg4

"Dodatek węglowy wypłacany w wysokości 3 tys. zł miał pochłonąć 11,5 mld zł z budżetu. Tak zostało zapisane w ustawie. Jak wynika z danych, do których dotarł TVN, w 13 województwach złożono wnioski o wypłatę dodatków na kwotę ponad 15 mld zł. To oznacza, że niemal na pewno wysokość dodatku węglowego zostanie sporo obniżona, może nawet o połowę. Ci, którzy liczyli na 3 tys. zł bardzo się przeliczyli. Na dodatek wiele wskazuje na to, że pieniądze dostaną raczej na wiosnę niż przed zimą."

Wczoraj za to słuchałem jakieś Pani z Partii Zielonych i ciekawą perspektywę pokazała.

Mam nadzieję, że kwot mocno nie pomylę...
W ciągu ostatnich 3 lat na program Czyste Powietrze wydaliśmy ok 3 mld złotych. (albo 1,5 - nie pamiętam, ale polećmy bardziej optymistycznie).

Brzmi całkiem imponująco 💪💪💪

W tym roku na same dopłaty do paliw rząd będzie musiał wydać (i puścić z dymem) ok. 70 mld...
Obserwuj wątek
    • galtomone I dodatkowo... 13.09.22, 15:15
      next.gazeta.pl/next/7,151003,28904688,krajowego-wegla-nie-wystarczy-dla-wszystkich-anna-moskwa-tego.html#s=BoxOpImg8

"Krajowego węgla nie wystarczy dla wszystkich? Anna Moskwa: Tego nie obiecywaliśmy "To, do czego zachęcamy, to do zakupów na raty""

Znaczy zapłać dziś, dodatek węglowy dostaniesz na wiosnę, a węgiel....
      • only_the_godfather Re: I dodatkowo... 13.09.22, 15:17
        Wniosków naskładano więcej bo jak się tworzy prawo na kolanie to ludzie wykorzystują luki. W pierwszej wersji ustawy było tak, że dodatek był na każdą osobę zamieszkała pod danym adresem. Czyli jak w jednym domu mieszkała rodzina rodzice i np syn z żoną, to mogli ubiegać się o dodatek wszyscy w 4, pomimo, że mają jeden piec.
    • only_the_godfather Re: OT - kabaret? Nie wiem już jak to komentować. 13.09.22, 15:19
      Do tego rząd krętaczy i złodziei nie wziął pod uwagę jak nasz naród jest przedsiębiorczy. Mam koleżankę mają dom, ogrzewają prądem, mają kominek, ale kiedyś w domu był piec typu koza dawno nie używany i zdemontowany. Teraz piec znowu stoi, deklaracja zmieniona oni palą węglem w tym piecu.
    • klemens1 Re: OT - kabaret? Nie wiem już jak to komentować. 13.09.22, 15:51
      Dziwne, że jeszcze ktoś pali węglem. Już od dłuższego czasu jest akcja "wymień kopciucha" z dopłatami, ale wiadomo - śmieci są gratis.
      Bo gaz ile zdrożał ostatnio? 2 razy?
      • trypel Re: OT - kabaret? Nie wiem już jak to komentować. 13.09.22, 16:02
        Chyba tak. Instalator na przeglądzie tydzień temu sprawdził ile mi gazu poszło rok temu i powiedział że w tym mi wyjdzie kolo 7500.
        Bylo 3300 chyba tej zimy. A 2 lata temu kolo 2000.
        • duze_a_male_d_duze_m Re: OT - kabaret? Nie wiem już jak to komentować. 13.09.22, 16:54
          O, pan instalator jasnowidz, zna stawki na 2023. Obstaw gdzieś
          • trypel Re: OT - kabaret? Nie wiem już jak to komentować. 13.09.22, 17:01
            Przeciez już są nowe stawki.
            Ja po prostu od maja nie uruchamiam kotła więc nie wiem - place tylko opłatę przesyłową.
            • qqbek Re: OT - kabaret? Nie wiem już jak to komentować. 13.09.22, 20:01
              Ja płacę prognozy.
              Stwierdziłem, że gówna (PGNiG) nie ruszam, bo śmierdzi i grzecznie im płacę wyjęte z dupy prognozy (po 500-600 na dwa miesiące, jak w sezonie nie płaciłem więcej niż 800-900 za dwa miesiące).
              W grudniu powinna być faktura z rzeczywistym zużyciem i zobaczymy, czy będę miał cokolwiek do zapłaty.
              • trypel Re: OT - kabaret? Nie wiem już jak to komentować. 13.09.22, 20:10
                Nie płacę prognoz ani za prąd ani gaz. Tylko realne zużycie.
                Zacząłem tak w tych co wynajmuje i stwierdziłem że to wygodne i pokazuje od razu wszystkie odchyly od normy.
                • nousecomplaining Re: OT - kabaret? Nie wiem już jak to komentować. 13.09.22, 20:35
                  > Nie płacę prognoz ani za prąd ani gaz. Tylko realne zużycie.
                  Ja tak samo. Już dawno w innym wątku ktoś pisał o tym, że prognoza jest ok. IMHO nigdy nie jest ok, ja też wolę płacić realnie w czasie rzeczywistym za to, co zużywam. Brak niespodzianek potem.
                • marekggg Re: OT - kabaret? Nie wiem już jak to komentować. 13.09.22, 21:00
                  a to dlaczego nie placi wynajmujacy? przeciez to jest jego a nie twoj problem.
                  • trypel Re: OT - kabaret? Nie wiem już jak to komentować. 13.09.22, 21:11
                    Placi wynajmujący ale ja wiem co miesiąc ile zużył a nie prognozę zużycia na pół roku.
                    I jemu lepiej i mi.
                    Dostałem za prąd 38 pln, zwykle było 50. Pytam w żartach czy się wyprowadziła a ona ze zamieniła stacjonarny na laptop.
                    • qqbek Re: OT - kabaret? Nie wiem już jak to komentować. 13.09.22, 21:15
                      Co do najemców to też mam PGE i PGNiG podpięte pod swoje konto.
                      Ale oni są przewidywalnie nudni.
                      PGNiG też prognozy wystawia, ale tam jest tylko kuchenka i przepływowy podgrzewacz wody (tzw. "Junkers"), więc choćby się zesrali, to więcej niż 2x prognoza po prostu nie zużyją :)
                      • trypel Re: OT - kabaret? Nie wiem już jak to komentować. 13.09.22, 21:29
                        Z gazem nie ale z prądem już możliwe. Moja córka wynajmuje z prognozami i jak jej przyszła dopłata 1900 za pol roku (kawalerka ok 18 M kw) to pare pism musiało pójść żeby uznali reklamacje, a tak po miesiącu byłoby wiadomo ze licznik świruje.
    • nousecomplaining Re: OT - kabaret? Nie wiem już jak to komentować. 13.09.22, 16:18
      > podobnież pińcset plus ma się stać siedemset plusem. Ile to miliardów będzie? No ale glapcio ma piniendzy tyle, że na wszystko starczy, na wungiel też. Ja prdole.
    • wislok1 Re: OT - kabaret? Nie wiem już jak to komentować. 13.09.22, 17:29
      Pinokio popsul maszyne do drukowania pieniedzy ?

Dziwne,
      czyzby juz wydali cala lewa kase i w dodatku nie ma za co kupic maszyny do drukowania zlotych ?
      • marekggg Re: OT - kabaret? Nie wiem już jak to komentować. 13.09.22, 21:31
        wstawil nosa do zebatek i sie zacielo.
    • bolo2002 Re: OT - kabaret? Nie wiem już jak to komentować. 14.09.22, 09:21
      Juz od dłuższego czasu nie jest to kabaret a cyrk. Tak sie składa, ze co ta władza uchwali albo publicznie ogłosi- to za chwilę -okazuje sie , ze to juz trzeba zmienić i była to lipa albo kiełbasa wyborcza. Tak było z tzw. Polskim Nie-ładem- za który to bubel- urzędnicy w Min. Finansów dostali juz ..... 23 mln zł nagród!!!!! A dzieje sie tak dlatego, ze rzadzą nami półgłówki lub ludzie z łapanki. Nigdy w PIS-ie nie było ani fachowców ani uczciwych. To jest po prostu wyjatkowa hołota, bez wykształcenia, bez wiedzy i doswiadczenia. Stanowiska dostaje sie z klucza partyjnego/ np słynny "wicek" Kaczmarczyk z Solidarnej Polski-wybitne ZERO./ Wszystkie pojawiajace sie pomysły tych przygłupów są przeważnie nietrafione a publiczne wypowiedzi to albo kłamstwa albo niewiedza,
      Patrz najnowszy pomysł o stałych cenach dla odbiorców energii-którzy zużyją max 2000 kWh/ rok. jest to celowe zagranie obliczone na odciągnięcie odbiorców od grzania grzejnikami różnej masci- w sytuacji, kiedy zabraknie węgla, peletu czy innego opału. Wiadomo, ze granica 2000 kWh jest nieosiagalna dla wiekszosci odbiorców/ no chyba, ze wyłaczymy oswietlenie, zrobimy sobie herbate z zimnej wody i w tejze tez sie wykapiemy!/. Takie pomysły swiadcza wyłacznie o podtekscie o wygraniu kolejnych wyborów i strachu przed wyłaczeniami prądu. I dlatego tez serwuje sie szkołom naukę zdalna od 20 grudnia!I Wychodzi niedorzecznik tego Nie-rzadu i mówi: Jak opozycja wygrałaby wybory to doprowadziłaby do kryzysu energetycznego.. koniec cytatu. /dzis rano/.
      Ja sie zatem juz niczemu nie dziwie- kiedy widzę lub słyszę tych przygłupów. Na obsługę kiełbasy wyborczej pod wybory 2023 potrzebuja 120 mld zł! Tego w budzecie nie ma-bo bedzie poza budzetem, gdyż ten jest fikcją ! No i bedzie armia PIS-dzielców -przy urnach wyborczych, bo jak wiadomo -chodzi o to, że nie ten wygra wybory, który ich najwiecej oddał- tylko ten , kto je liczył- to wg Stalina.
      • kanna13 Re: OT - kabaret? Nie wiem już jak to komentować. 16.09.22, 10:36
        bolo2002 napisał:

Wiadomo, ze granica 2000 kWh jest nieosiagalna dla wiekszosci o
        > dbiorców/ no chyba, ze wyłaczymy oswietlenie, zrobimy sobie herbate z zimnej wo
        > dy i w tejze tez sie wykapiemy!/.

2000 kWh to jest całkiem sporo jak się rozsądnie gospodaruje prądem.
        Oczywisćie jak masz ciepłą wodę z bojlera czy płytę indukcyjną to zużycie jest większe ale jeśłi wody do mycia nie grzejesz prądem i masz kuchnię gazową to spokojnie 2000 kWh powinno wystarczyć.

Sam ten pomysł akurat nie jest zły, do zuzycia 2000 kWh w roku płacisz niższą stawke a potem od 2001 wyższą. Jest to poniekąd pewien impuls do oszczędzania a przynajmniej zweryfikowania jak by to można zrobić.

• trypel Re: OT - kabaret? Nie wiem już jak to komentować. 16.09.22, 10:43
          Dokladnie tak.
          Zresztą przekroczenie o 100 czy 300 tez nie będzie problemem bo większą stawka będzie tylko za przekroczenie a nie za całość.
    • bolo2002 Re: OT - kabaret? Nie wiem już jak to komentować. 16.09.22, 08:35
      To jest cyrk ale połączony z oszustwem. Bezmózgowcy w PIS wymyślili i publicznie ogłosili- ze w Polsce-w trosce o obywateli- zamrażają ceny prądu! Sztandarowa decyzja zapadła- radość i euforia rodaków wielka. I jak to wygląda? Ano tak, że . do 2000 kWh rocznie -stara cena za kilowat z 2022 r. A powyżej? Ano za każdy 1000kWh rocznie zapłacisz wg nowej taryfy - dodatkowo ca 1000zeta. czyli jak tak naprawdę- gospodarstwo poza miastami zużywa ca 5-7 tys kWh rocznie/ ja 8 tys kWh i to skromnie!/ , to znaczy, że średnio 3000-5000zeta rocznie trzeba bedzie dopłacić. To jest ca 250 do 400 zeta miesięcznie! I to sie nazywa zamrożenie cen! Tak ta hołota oszukuje i doi własnych obywateli! Zapomnieli o 1 mln gospodarstw-gdzie sa pompy ciepła i ogrzewanie elektryczne/ 740 tys + 260 tys gospodarstw/. A w tym samym czasie ruska minister Moskwa- ogłasza, ze : węgla nie kupujcie- bo za kilka m-cy stanieje/ czyli na wiosnę 2023/, i że 17 st. C w domu- to świetny, zimny i zdrowy wychów rodaków. No kurwa powiem wprost- nic tylko dać w mordę ! Wygląda na to, że najlepiej to wyłączyć w domu wszystko, wyrzucić komputery, smartfony, pompy ciepła i rozpalić chrust+ na środku pokoju i się ogrzewać !. A oni jeszcze przyjdą z kontrola do Was- co by sprawdzic, czy nie jest Wam za ciepło-bo jak za ciepło to łubudu i kara! Ale sami- za ukradzione Wam pieniadze-będą się pławic w ciepełku! No i najnowszy trend- podobno wakacje letnie dla młodziezy szkolnej maja byc od 20 -go grudnia do ..... nie podano- bo szkół sie nie da ogrzać tej zimy!
      • tiges_wiz Re: OT - kabaret? Nie wiem już jak to komentować. 16.09.22, 09:23
        Ja mam ogrzewanie elektryczne i zużycie właśnie koło 6000 kWh i jak pomstowałem, jak Tauron mi wysłał ofertę na starą cenę + 154 zł opłaty handlowej, to teraz to wcale nie wygląda źle, szczególnie jak już mam z 70 zł tej opłaty.
        • trypel Re: OT - kabaret? Nie wiem już jak to komentować. 16.09.22, 09:38
          Ja mam 2200-2500 kWh
          Pompa ciepla do cwu od kwietnia do października.
          W porównaniu do innych krajów dramatu nie widzę.
          • wislok1 Re: OT - kabaret? Nie wiem już jak to komentować. 16.09.22, 19:24
            Wlasnie w PL jest totalny dramat, bo na Zachodzie podwyzki cen pradu beda maksymalnie do 60% vw przyszlym roku

Nie kilkaset procent jak w PL
            • trypel Re: OT - kabaret? Nie wiem już jak to komentować. 16.09.22, 19:41
              Całe szczęście ze tu nie mieszkasz.
              A ja wiem ze i tak zapłacę mniej niż na zachodzie
              • wislok1 Re: OT - kabaret? Nie wiem już jak to komentować. 16.09.22, 19:46
                Zachod to zlo,. tak kaczor i putin ci tlumacza i pier.oly do glowy wciskaja...
                • trypel Re: OT - kabaret? Nie wiem już jak to komentować. 16.09.22, 19:53
                  Przynajmniej nie robię w weekendy za forinty
              • nousecomplaining Re: OT - kabaret? Nie wiem już jak to komentować. 16.09.22, 20:20
                > A ja wiem ze i tak zapłacę mniej niż na zachodzie
                Oby. Mam co do tego duuuże obawy. Piskie chujki zrobią wszystko, żeby wygrać wybory, więc może i nie zapłacimy więcej w przyszłym roku. Ale potem to "po nas choćby potop" będzie.
    • perski_niebieski Re: OT - kabaret? Nie wiem już jak to komentować. 16.09.22, 14:09
      Nierealne !
      Narut wie, że dostanie 3000 złotych.
      Glapa dodrukuje ?
      I Ch ...
      Jeśli dwie córki mieszkają wraz z matką, w sypialniach zimno, mężom nie staje,
      więc grzeją się przy jedynym piecu w " salonie ". Każda składa wniosek.
      Kowalska, Malinowska, Zabłocka
      9000 do przepicia ! 1500 nalewek. Hawaje !
      Całe Bałuty pijane od rana ...

Bo, dziwnym trafem, elektorat partii rządzącej akurat węglem pali. *

* Czyli śmieciami

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka