Dodaj do ulubionych

Czy przekazać nagranie policji?

22.09.22, 12:12
Nagrałem w ciągu 5 minut 14 nieuprawnionych korzystających z bus-pasa.
Stałem w korku, a oni ten korek omijali. Pytanie, czy ich zgłaszać.
Inna sprawa, że cały ten buspas jest totalnie bez sensu, bo autobus i tak korzysta z niego w ograniczonym zakresie ze względu na bardzo wąskie pasy ruchu - i dla autobusu, i dla osobówek. Mowa o remontowanej Trasie Łazienkowskiej.
Tutaj pogląd, jak to wygląda:

Wracając do tematu - z jednej strony cwaniaków trzeba tępić, z drugiej - przy tak beznadziejnej organizacji ruchu trochę im się nie dziwię ...
Gdyby tam zrobili 3 pasy zamiast 4 (3 na osi E -> W) bez żadnych buspasów, to korka by nie było. Autobusy - siłą rzeczy - też by nie stały w korku.
Na filmie widać zresztą, że ten buspas jest zbędny.
Obserwuj wątek
    • duze_a_male_d_duze_m Re: Czy przekazać nagranie policji? 22.09.22, 12:25
      Jak już chcesz się zająć tematem, to zgłoś telefonicznie/mailowo problem jako taki.
    • xdanax Re: Czy przekazać nagranie policji? 22.09.22, 13:19
      Zgłoś problem, ale bez nagrania.
    • wislok1 Re: Czy przekazać nagranie policji? 22.09.22, 19:58
      Zachowywali sie nieladnie, ale zeby od razu ich kablowac ?

Z kablowaniem to jest gra w 2 strony, dzsiiaj kogos kablujesz, jutro kros kabluje ciebie....
      Lepiej unikac takich sytuacji....

Coraz bardziej popieram Austriakow, gdzie policja ma monopol na nagrywanie kierowcow i ma w d.... filmy z kamerek, a jak zlapie, ze ktos innych nagrywa, to dostaje solidny mandat....
      • wislok1 Re: Czy przekazać nagranie policji? 22.09.22, 20:01
        Ale tam jest w 3 d.py radarow, co kilka kilometrow, do tego susza intensywnie policaje na drogach, do tego jest staly monitoring autostrad i glownych drog, wiec ludzie jada przepisowo, bo szkoda kasy....
      • klemens1 Re: Czy przekazać nagranie policji? 22.09.22, 20:34
        wislok1 napisał:

> Zachowywali sie nieladnie, ale zeby od razu ich kablowac ?
        >
        > Z kablowaniem to jest gra w 2 strony, dzsiiaj kogos kablujesz, jutro kros kablu
        > je ciebie....

Myślisz, że to tak działa? Jak ja kogoś nie zakabluję, to później jestem bezpieczny?

> Coraz bardziej popieram Austriakow, gdzie policja ma monopol na nagrywanie kier
        > owcow i ma w d.... filmy z kamerek, a jak zlapie, ze ktos innych nagrywa, to do
        > staje solidny mandat....

Fajna deklaracja, ale nie widzę uzasadnienia. W Polsce kamerka to podstawa - chociażby po to, żeby się przed policją bronić.

• wislok1 Re: Czy przekazać nagranie policji? 22.09.22, 22:05
          Twoj wybor....

Dla mnie kablowanie jest bardzoi sliskie....

W Austrii tez czuja te klimaty....

W DE mozna miec kamerke i nagrywac, ale poza sytuacjami typu wypadek nikt z teg praktycznie nie korzysta....

CZYLI piszac wprost NIE KABLUJE SIE na innych...

• klemens1 Re: Czy przekazać nagranie policji? 23.09.22, 09:44
            wislok1 napisał:

> Twoj wybor....
            >
            > Dla mnie kablowanie jest bardzoi sliskie....

Ale jaki wybór?
            Zadałem ci pytanie, czy jeżeli kogoś nie zakabluję, to jestem pod tym względem też bezpieczny.

> W Austrii tez czuja te klimaty....
            >
            > W DE mozna miec kamerke i nagrywac, ale poza sytuacjami typu wypadek nikt z teg
            > praktycznie nie korzysta....
            >
            > CZYLI piszac wprost NIE KABLUJE SIE na innych...

OK, jak ktoś o mały włos kogoś nie potrąci np. jak tutaj, to nic nie będę kablował:

• wislok1 Re: Czy przekazać nagranie policji? 23.09.22, 18:14
              Nie chodzi o przestepstwa kryminalne, tylko o wykroczenia drogowe.....
              • klemens1 Re: Czy przekazać nagranie policji? 23.09.22, 20:19
                wislok1 napisał:

> Nie chodzi o przestepstwa kryminalne, tylko o wykroczenia drogowe.....

To było wykroczenie.

Nadal nie wiem, czy jak nie podkabluję, to mam gwarancję niebycia podkablowanym.
                • wislok1 Re: Czy przekazać nagranie policji? 23.09.22, 20:31
                  Gwarancji nigdy nie masz.....

Zycie jest generalnie popier.olone i nic na to nie poradzisz
                  • klemens1 Re: Czy przekazać nagranie policji? 23.09.22, 20:41
                    wislok1 napisał:

> Gwarancji nigdy nie masz.....

Czyli odpada argument karmy.

Wracając do wykroczenia z dziewczynką na hulajnodze, która wygrała drugie życie - nie kablujemy, zgadza się?

• marekggg Re: Czy przekazać nagranie policji? 23.09.22, 20:51
                      bo wedlug wisloka to tylko wykroczenie, nic sie nikomu nieprzydarzylo.
                      • wislok1 Re: Czy przekazać nagranie policji? 23.09.22, 21:04
                        Od wymierzania sprawiedliwosci na Zachodzie jest policja, nie samozwanczy szeryfowie z kamerkami.....
                    • wislok1 Re: Czy przekazać nagranie policji? 23.09.22, 21:02
                      Twoja decyzja.....

W Austrii przekazujac nagranie bys zaplacil DUZY mandat przy okazji za nagrywanie kamerka, ten gosc co o malo nie zabil dziewczynki tez, czyli remis

W DE bys zaplacil DUZY mandat za wrzucenie filmiku do sieci

Ale ten gosc mialby wieksze problemy......
                      I wiekszy mandat
                      • marekggg Re: Czy przekazać nagranie policji? 23.09.22, 21:19
                        przeciez nikt nie mowi o wrzucaniu do sieci.
                      • klemens1 Re: Czy przekazać nagranie policji? 24.09.22, 10:52
                        wislok1 napisał:

> Twoja decyzja.....

Wiem, że moja - pytam, jakie jest TWOJE zdanie. Nagrywasz takie prawie potrącenie i w ramach ... sam nie wiem czego (pewnie tego, że w Austrii nie wolno nagrywać) nie zgłaszasz tego. Zgadza się?

> W Austrii przekazujac nagranie bys zaplacil

A w Burkina Faso miałbym 2 godziny w burdelu gratis. Nie powtarzaj się, bo i tak nic to nie wnosi do meritum.

• wislok1 Re: Czy przekazać nagranie policji? 25.09.22, 10:05
                          Moje zdanie w tym watku juz wyrazilem bardzo czesto
                          • klemens1 Re: Czy przekazać nagranie policji? 25.09.22, 18:30
                            wislok1 napisał:

> Moje zdanie w tym watku juz wyrazilem bardzo czesto

Zdanie nt. sytuacji na filmie i ew. kablowania?
                    • donvito52 Re: Czy przekazać nagranie policji? 23.09.22, 21:31
                      Nagrywam od ? 8-10 lat.
                      Tylko raz udostępniłem nagranie ... kolegom, na forum ( nie tym ) ...
                      Wożę toto na wszelki, czekając na kumulację której mam nadzieję nie doczekać.
                      Raz miałem stłuczkę :9, ale nie użyłem nagrania. Pan podpisał bez scen oświadczenie. Poza tym była to naprawdę mała stłuczka.
      • marekggg Re: Czy przekazać nagranie policji? 23.09.22, 11:15
        czyli jak zobaczysz ze sasiad wypierdolil gruz i stara mebloscianke do lasu, to go "niepodkablujesz" bo ty moze w przyslosci tez skorzystasz z wysypyska w lesie?

qrwa logika PRL-u
        • wislok1 Re: Czy przekazać nagranie policji? 23.09.22, 18:13

Policja w Austrii jest w czasach PRL
          CIekawy wniosek
          • marekggg Re: Czy przekazać nagranie policji? 23.09.22, 18:31
            w szwajcarii, norwegii, danii, szwecji, holandii tez?

ciekawe ze z tych PRL-ow nie ciagna zastepy niezadowolonych do kraju nad wisla, gdzie - hmmmm - a ja wiem
            • wislok1 Re: Czy przekazać nagranie policji? 23.09.22, 19:18
              Zawracanie policji d.py glupotami, typu drobne wykroczenie drogowe, wysylanie z tej okazji filmikow i kablowanie, jest absurdem.....

Takie drobne wykroczenia popelnia praktycznie kazdy ....
              Nie dajmy sie zwariowac

Co innego , jak dojdzie do wypadku i nagranie jest dowodem...
              Albo ktos popelnill przestepstwo, kogos przejechal, potracil, je.nal w inne auto i uciekl, itp...

To inna bajka

W Austrii w takiej sytuacji dzwonia na policajow...., choc nagrywac nie moga

W innych krajach dzwonia i moga tez dostarczyc nagranie....

• wislok1 Re: Czy przekazać nagranie policji? 23.09.22, 19:34
                Gdyby bylo inaczej i ludzie by od razu kablowali, to policja w DE mialaby totalnie prze.ane, bo tu norma jest wymuszanie pierwszenstwa, czasem dosc bezczelne, wrecz wredne....
                DO tego bardzo czesto ludzie nie wiedza, co to jest migacz i go nie uzywaja......

Do tego piesi wpier.alajacy sie na ulice, prawie pod auta....
                Do tego rowerzysci jadacy czasem jak na haju....

Itd....

Wszystko to sa wykroczenia drogowe i nikt na policajow nie dzwoni z tej okazji, podejrzewam, ze na calym Zachodzie...
                • wislok1 Re: Czy przekazać nagranie policji? 23.09.22, 19:37
                  Roznica w porownaniu z PL jest tak, ze nikt tez nie rzuca ku.wami i nie wylazi z piesciami do tego, co przepisy zlamal.....

Po prostu trzeba miec oczy dookola glowy i tolerowac takie zachowania, najlepiej z przyjaznym nastawieniem,

nikt nie jest bez grzechu....
                  • marekggg Re: Czy przekazać nagranie policji? 23.09.22, 20:50
                    slabe tlumaczenie.
                    • wislok1 Re: Czy przekazać nagranie policji? 25.09.22, 10:06
                      Jedyne rozsadne tlumaczenie
    • engine8t Re: Czy przekazać nagranie policji? 22.09.22, 20:53
      Tata byl w ORMO?
      • klemens1 Re: Czy przekazać nagranie policji? 23.09.22, 09:40
        engine8t napisał:

> Tata byl w ORMO?

Nie. A skąd to pytanie?
        • engine8t Re: Czy przekazać nagranie policji? 23.09.22, 21:13
          No bo czesto pewne zachowani dziedziczymy i inne nabywamy.
          • klemens1 Re: Czy przekazać nagranie policji? 24.09.22, 10:52
            engine8t napisał:

> No bo czesto pewne zachowani dziedziczymy i inne nabywamy.

Jakie konkretnie masz na myśli zachowania?
            • marekggg Re: Czy przekazać nagranie policji? 24.09.22, 11:46
              wiesz jak to czasami jest - ludzie czesto mowia z wlasnego doswiadczenia...
    • waga173 Re: Czy przekazać nagranie policji? 22.09.22, 21:45
      Nie stoj w korku tylko jak oni pojedz buspasem i nagraj samego siebie. Potem zakabluj was pietnastu.
      Jak juz chcesz czyjas robote wykonywac za darmo, to znajdz ciekawszy sposob. Na przyklad zakradnij sie do konfesjonalu i spowiadaj stare baby.
      • klemens1 Re: Czy przekazać nagranie policji? 23.09.22, 09:41
        Ale to żadna robota. Samo się nagrywa.
        • waga173 Re: Czy przekazać nagranie policji? 24.09.22, 12:02
          klemens1 napisał:

> Ale to żadna robota. Samo się nagrywa.

Taki filozofek chlopek roztropek a tak ciezko kapuje w znaczeniu kapisz/ albo ka pe wu, bo pytanie zadal nie ile roboty z nagrywaniem, no bo nagrywa sie samo, ale kurwa CZY PRZEKAZAC POLICJI. A to juz nie samo sie przekazuje tylko jest troche roboty dla Klimka.
          A juz myslalem ze byles nie az tak glupi jak myslalem, kapusiu, psie ogrodnika.
          Dla wyjasnienia, ja mam maksyme zyciowa "dlugie spokojne ruchy" i tez bym stal w korku, ale nikogo bym nie nagrywal i pytal czy doniesc, tylko na widok tych omijajacych korek po buspasie bym im kciukiem pokazywal szacun, bo ich jaja sa wieksze niz moje.
          • klemens1 Re: Czy przekazać nagranie policji? 25.09.22, 18:32
            waga173 napisał:

> klemens1 napisał:
            >
            > > Ale to żadna robota. Samo się nagrywa.
            >
            > Taki filozofek chlopek roztropek a tak ciezko kapuje w znaczeniu kapisz/ albo k
            > a pe wu, bo pytanie zadal nie ile roboty z nagrywaniem, no bo nagrywa sie samo,
            > ale kurwa CZY PRZEKAZAC POLICJI. A to juz nie samo sie przekazuje tylko jest t
            > roche roboty dla Klimka.

Tyle roboty, co napisanie postu, z ew. wklejeniem linka.

> A juz myslalem ze byles nie az tak glupi jak myslalem, kapusiu, psie ogrodnika.

Ty MYŚLAŁEŚ?
            I dlaczego nazywasz mnie "kapusiem, psem ogrodnika"?

> Dla wyjasnienia, ja mam maksyme zyciowa "dlugie spokojne ruchy" i tez bym stal
            > w korku, ale nikogo bym nie nagrywal i pytal czy doniesc, tylko na widok tych o
            > mijajacych korek po buspasie bym im kciukiem pokazywal szacun, bo ich jaja sa w
            > ieksze niz moje.

To zapewne miała być jedna z tych wypowiedzi, dzięki której trypel przyznał, że chciałby być tak głupi, jak ty.
    • oixio Re: Czy przekazać nagranie policji? 23.09.22, 11:52
      Powinieneś sfilmować przyczynę tego korka.
      Idiotyzmem jest obserwowana organizacja ruchu, gdzie pas BUS jest niewykorzystany.

Nie zastępuj policji w takich sprawach .
      Najgorsza postawa, to "samemu nie zjeść i drugiemu nie dać."

A niechże ludziska jadą, jak mają taką potrzebę, ewentualną kasę na to lub zezwolenie na to.
      Żadnego zagrożenia bezpieczeństwa ruchu nie ma.
      • marekggg Re: Czy przekazać nagranie policji? 24.09.22, 12:21
        przyczyna to jedna sprawa a lamanie prawa chyba inna, nie uwazasz?

rozumiem ze jak twoj szef zarabia 2x tyle, to masz prawo mu podpierdalac 10-15-20% pensji?
    • galtomone Re: Czy przekazać nagranie policji? 23.09.22, 12:38
      Ale było przez to niebezpiecznie? Zobaczyli, ocenili, pojechali...
      • klemens1 Re: Czy przekazać nagranie policji? 23.09.22, 12:54
        galtomone napisał:

> Ale było przez to niebezpiecznie? Zobaczyli, ocenili, pojechali...

Gdyby było, to bym nie zadawał pytania.
        Dylemat polega na tym, że wepchali się przed kolejkę - i to nielegalnie. Z drugiej strony - jak pisałem - ten buspas jest faktycznie bez sensu.
    • klemens1 Gdyby kogoś interesowało ... 02.10.22, 14:13
      youtu.be/Gcy3voGTcIA?t=185

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka