Dodaj do ulubionych

nowy taryfikator działa?

27.09.22, 21:18
A2 Łódź-Warszawa. 2 lata temu walka o przetrwanie w tłumie szybkich i wściekłych zdarzakowców i poganiaczy.

Kilka dni temu luzik, kultura, 140 na liczniku, a jadących szybciej lewym pasem na palcach ręki można było policzyć.

W każym razie obserwuję postęp cywilizacji na drogach szybkiego ruchu i w miastach. Z powiatowych arterii w czasie gorączki sobotniej nocy prawie nie korzystam.
Obserwuj wątek
    • trypel Re: nowy taryfikator działa? 27.09.22, 21:37
      Miałeś szczęście. Dzisiaj ok 8 rano tradycyjna walka na obydwu pasach na Warszawę
      Natomiast niezwykle skutecznie nowy taryfikator działa na przejazdach kolejowych i na Praczach stoi się 2 x dłużej niż wcześniej
    • wislok1 Re: nowy taryfikator działa? 27.09.22, 23:30
      W niedziele wszyscy grzeczni jak baranki na dwupasamowce na Slasku, bylem w szoku...
      Kazdy przepisowo

Ale dzsiaj juz jak 50 jest napisane. to bardzo duzo jechalo 80----
      70 na znaku to 100 realnie...

Czyli szok minal....

Nie liczy sie wysokosc kary, ale SKUTECZNOSC karania....

• only_the_godfather Re: nowy taryfikator działa? 28.09.22, 07:21
      Na tym odcinku A2 to różnie można trafić. Czasem spokojnie można i jechać 120-140 a czasami jest walka o przetrwanie. Jechałem w niedziele A1 od Piotrkowa do Tuszyna gdzie są trzy pasy w jedną stronę wyglądało to tak, że prawym jechali ci najwolniejsi. środkowym jechało się te 140 a i tak lewym było pełno takich co jechali jeszcze szybciej. to samo było na DK91 byli tacy co kurczowo trzymali się ograniczeń i tacy co mieli to jak zawsze w poważaniu.
    • klemens1 Re: nowy taryfikator działa? 28.09.22, 09:03
      Dziwne - przecież mandaty za prędkość się nie zmieniły. A wątpię, by to byli sami recydywiści.
    • taniarada Re: nowy taryfikator działa? 28.09.22, 10:11
      Poczekaj Marek jak cię capną na suszarkę .Kiedyś się zapomnisz co nie trudno przy ciężkiej nodze .To zapłaczesz .50 ,lekki gaz i już jest 60 lub więcej .Spoko .
    • lajtova Re: nowy taryfikator działa? 28.09.22, 10:52
      Bo ty był weekend i wracałeś od szwagierki. Tej nawiedzonej religijnie gastronomki.
      A co do arterii powiatowych to korzystasz bo mieszkasz w Rzeszowie podkarpackim piździszewie.
    • engine8t Re: nowy taryfikator działa? 05.10.22, 02:07
      moto.pl/MotoPL/7,88389,28983852,miliard-zlotych-z-mandatow-w-osiem-miesiecy-kierowcy-wplacili.html#s=BoxOpImg8
    • engine8t Re: nowy taryfikator działa? 09.10.22, 23:39
      I czy to znaczy ze Policja bedzie sprawdzac na jaki numerek masz ustawione swiatla?
      moto.pl/MotoPL/7,88389,29002423,do-30-pazdziernika-kierowcy-musza-nauczyc-sie-korzystac-z-tego.html#s=BoxOpImg11
      • taniarada Re: nowy taryfikator działa? 10.10.22, 00:03
        Gdzie ty masz takie pokrętło ? Marek to teraz cylicja .Fajny nikuś 😊
        • engine8t Re: nowy taryfikator działa? 10.10.22, 00:36
          Ja nie mam taakich problemow poniewaz u nas nikt nikomu swiatel nie sprawdza, nie reguluje i nie kontroluje.
          Ale sie zastanawiam czy naprawde az tak zle jest w tej Polsce? A moze to oznaka "jakosci" systemu?
          • donvito52 Re: nowy taryfikator działa? 10.10.22, 21:18
            engine8t napisał:

> Ja nie mam taakich problemow poniewaz u nas nikt nikomu swiatel nie sprawdza, n
            > ie reguluje i nie kontroluje.
            > Ale sie zastanawiam czy naprawde az tak zle jest w tej Polsce? A moze to oznak
            > a "jakosci" systemu?

Pierwsze primo; część, duża część zmian jest słuszna.
            Druga część jest z dupy wzięta.
            Iiii ... teraz; rzecz ogarnia polska milicja ( tak milicja ), większość to złośliwe, tępe chuje żyjące tradycją z PRLu.
            Zapamiętali wszystko co najgorsze.
            Prawdą jest, że dotyczy to WSZYSTKICH postkomunistycznych krajów. Policjanci są w nich zazwyczaj mendami i chujami.
            Ma 70 lat, przeżyłem napad, kilka włamań i kradzieży, zrobiłem bilans, ile razy milicja/policja mi pomogła ....Wyszło na to, że nie razu. Nawet jak raz, kiedyś o drogę spytałem to otrzymałem odpowiedź, że on nie jest od tego ...
            Od lat zgłaszam zdarzenia by tylko i wyłącznie chujom statystyki psuć ;-)
          • trypel Re: nowy taryfikator działa? 10.10.22, 21:30
            engine8t napisał:

> u nas nikt nikomu swiatel nie sprawdza, n
            > ie reguluje i nie kontroluje.

A u nas nikt nie strzela w szkołach

Może jest tu jakas zależnośc?
            • engine8t Re: nowy taryfikator działa? 11.10.22, 02:10
              Bo to ze wzgledu na ograniczenie wolnosci.

Zaloze sie ze gdyby pozwolono na posiadanie broni to by strzelali i nie tylko w szkole ale i w kosciele- moze nawet czesciej...
              • kokosowy15 Re: nowy taryfikator działa? 11.10.22, 21:38
                Podziwiam twój neoficki patriotyzm, ale stawianie dzikiego US jako wzoru bezpieczeństwa na drogach, w szkołach, uczelniach i ulicach to nieporozumienie. Równie dobrze mógłbyś zaproponować jako wzór porządku i braku korupcji Rosję lub Zimbabwe. Współczuję ci także konieczności życia w najbardziej lewackim Stanie i obsesji antykomunistycznej, godnej McCarthy. To musi być trudne - wszędzie ci lewacy i lewacy, a ty i Trump - jedyni sprawiedliwi.
                • stavros2002 Re: nowy taryfikator działa? 11.10.22, 22:10
                  Obsesja antykomunistyczna nie dotyczy wykształcenia Wąsatego Wujka z Teksasu, który uczył się za darmo na pererelowskich uczelniach. W USA startowałby z poziomu lokalnego City College.

Ale tak to jest z neofitami w pierwszym pokoleniu, zauroczonymi "zjednoczonym łopotem flag". Najlepiej by im się żyło w Alabamie, gdzieś tak około 1960, a Polska powinna tkwić w czasach kiedy 20$ na tacę w niedzielę wzbudzało podziw dla sukcesu emigranta odwiedzającego rodzinną wieś po 10 latach harówki i otrzymaniu 2 tygodni urlopu.

You can check out, but you never leave...
                  • engine8t Re: nowy taryfikator działa? 12.10.22, 01:56
                    No wlasnie, gdybys Ty zas skonczyl tutejszy City College to bys takich pierdol nie pisal bo bys byl wyksztalcony w Ameryce na Koledzu Kalifornijskim.
                    A czy ty wiesz ze City College ma programy gdzie po dwoch latach prawie darmowego ksztalcenia automatycznie masz miejsce na Universytecie Berkely i konczysz jako absolwent tej uczelni? Tak ze City College to nie smiech to opcja taktyczna dla wielu. I co Ty buc dal za taki dyplom? Wszytko co masz by nie wystarczylo.

Ja komunistyczne studia w Polsce odpracowalem tak jak to bylo w umowie.
                • engine8t Re: nowy taryfikator działa? 12.10.22, 01:50
                  Nie wiem czy ty potrafisz sobie to wyobrazic ale tutaj nie tylko czuje sie ja i wszycy dookola ale tu jest bezpieczniej niz gdziekolwiek w Polsce.
                  Pewnie nie wiec zostawmy to tak jak ty widzisz zeby ci pojecia o swiecie nie macic

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka