Dodaj do ulubionych

Wasze auta tez tak maja?

30.09.22, 18:08
Instrukcje czzytam i uszom nie wierze ze w moim aucie Klima jest sterowana GPs-em?
albo te japonce takie madre albo im odwalilo?
www.acura.com/technology/modals/gps-climate-control
I mysle ze to jednak chyba crazy idea? Bo nigdzie nie ma szczegolow i wyglada to na to ze klima chyba dmucha inaczaj z kazdej dziury w zaleznosci gdzie jestem , w ktora storne jade i z ktorej strony jest slonce..... Na a skoro ja szyby sciemnilem to kurna "zabilem" sobie takie nowoczesna technologie? Musz sprawdzic gdzie sa te slneczne sensory.. :) TTeraz mysle ze moz to dlatego zona mowi ze z jej strony dmucha mocniej niz z mojej a mnie sie wydawalo ze odwortnie...
A moze Wy mnie doksztalcicie jak to K ma dzialac?
Cranmera by trza zawolac?
Obserwuj wątek
    • bwv1080 Re: Wasze auta tez tak maja? 30.09.22, 18:48
      engine8t napisał:
      > w ktora storne jade i z ktorej strony jest slonce

Czujnik siły promieniowania słońca do kabiny jako wielkość sterująca do klimatyzacji w samochodzie to stan techniki od dziesięcioleci. Oddzielne czujniki i rozpoznawanie kierunku promieniowania to też już rozpowszechnione rozwiązanie.

GPS nie daje tutaj żadnej wartości dodanej, bo daje tylko kierunek (który i tak rozpoznają sensory optyczne), ale zero informacji o rzeczywistym natężeniu promieniowania, które zależy nie tylko od kierunku, ale choćby od pogody, czy choćby zacienienia budynkami, drzewami czy innym pojazdem).

> Musz sprawdzic gdzie sa te slneczne sensory

Przy dolnej krawędzi przedniej szyby.

Dwa oddzielne:
      static.krafthand.de/uploads/2019/06/1341538_e265f820ad-1024x768.jpg
      Jeden (nr 4)
      www.volvocars.com/de/support/manuals/xc90/2015w46/klima/klima/klimasensoren
      • duze_a_male_d_duze_m Re: Wasze auta tez tak maja? 30.09.22, 19:25
        Danych nigdy nie za wiele, a z której strony potencjalnie świeci słońce może się przydać. Detale, ale pozwalają dopieścić klienta.
        • nousecomplaining Re: Wasze auta tez tak maja? 30.09.22, 19:34
          > a z której strony potencjalnie świeci słońce może się przydać
          Pojebało już wszystkich chyba. Potencjalnie to mogę być najebany po pięciu piwach, w zależności od litrażu i procentowości alkoholowej jednostki, w jakiej spożywam.
          • bwv1080 Re: Wasze auta tez tak maja? 30.09.22, 19:53
            nousecomplaining napisał(a):
            > Pojebało już wszystkich chyba.

Silne słonce to w europejskich szerokościach czasem i ponad 1 kW/m². W zależności od kierunku i natężenia świecenia jest to rzad wielkości mocy cieplnej pracującego ogrzewania lub klimatyzacji.

Informacja o chwilowym zysku solarnym pozwala znacznie precyzyjniej grzać/chłodzić.

> Potencjalnie to mogę być najebany po pięciu piwa
            > ch, w zależności od litrażu i procentowości alkoholowej jednostki, w jakiej spo
            > żywam.

Twój post sprawia wrażenie, jakbyś był już po pięciu piwach.
            • nousecomplaining Re: Wasze auta tez tak maja? 30.09.22, 20:20
              > Twój post sprawia wrażenie, jakbyś był już po pięciu piwach.
              Najwyraźniej mój post już je spożył.
          • allegropajew Re: Wasze auta tez tak maja? 30.09.22, 23:42
            LITRAŻU I PROCENTAŻU!!!!!
            Gosciula
        • waga173 Re: Wasze auta tez tak maja? 30.09.22, 19:35
          Moze ten GPS jest bardziej przydatny w dni pochmurne?
          • engine8t Re: Wasze auta tez tak maja? 30.09.22, 20:41
            no wlasnie, bedzie w pochmurny dzien wialo z jedej strony dlatego ze tam powinno byc slonce....
            • waga173 Re: Wasze auta tez tak maja? 01.10.22, 07:32
              Ciekawe co bedzie w nocy...
              • engine8t Re: Wasze auta tez tak maja? 01.10.22, 17:51
                W nocy to bedzie jak z lasem kiedy mnie w nim nie ma.
    • skitenis Re: Wasze auta tez tak maja? 30.09.22, 19:49
      A jak tam Twój Hindus.
      Dzwoni jeszcze z prognozami zakupu wyspy za przeszłą emeryturę?
      • engine8t Re: Wasze auta tez tak maja? 30.09.22, 20:51
        Nie.
        Dobrze ze przypomniales bo sie nie odzywa - moze wyskoczyl z 10 pietra??? Nie zagladalem na inwestycje od miesiecy bo na to co sie dzieje nawet chinczyk nie pomoze. Jak kiepsko to wszyscy sie chwaja i nie ich wina a dopiero jak gileda w gore to kazdy mowi ze to jego zasluga.
        O wyglada ze S&P jest ok 25% ponizej max a ja jestem ok 15% ponizej najwyzszego punktu jaki byl.... Nie jest zle. Mowile mmu ze do 30% ma nie zawracac D wiec nie zawraca... :)
    • marekggg Re: Wasze auta tez tak maja? 30.09.22, 20:10
      w moim cos tam mozna sterwoac glosem - jeszcze nawet nie probowalem...
      • misiek13 Re: Wasze auta tez tak maja? 30.09.22, 20:49
        sterować głosem? jak konkretnie? a możesz głosem odpalić silnik i jechać?

www.youtube.com/watch?v=b-memWNXOMM

• bywalec.hoteli Re: Wasze auta tez tak maja? 30.09.22, 21:04
        spytaj go czy woli pis czy po
        • engine8t Re: Wasze auta tez tak maja? 30.09.22, 21:14
          No co ty - zjedzie na parking i powie "wypierd"
          • taniarada Re: Wasze auta tez tak maja? 01.10.22, 06:58
            Zrób se aplikacje byś mógł sterować smartfonem .Teraz wszystko na telefon .Panienki też .
            • marekggg Re: Wasze auta tez tak maja? 01.10.22, 07:47
              odezwal sie ten co "szanuje" kobiety... ale chyba inaczej
              • taniarada Re: Wasze auta tez tak maja? 04.10.22, 04:03
                marekggg napisał:

> odezwal sie ten co "szanuje" kobiety... ale chyba inaczej
                Człowieku daj sobie spokój ze mną .Co za przypierdalanki cwaniaczku znam cię .
            • engine8t Re: Wasze auta tez tak maja? 01.10.22, 17:53
              Po co mam robic - wezme od zony . Ona mna steruje to i pewnie autem moze.
          • bywalec.hoteli Re: Wasze auta tez tak maja? 01.10.22, 08:45
            ciekawe czy po słowacku rozumie
            • marekggg Re: Wasze auta tez tak maja? 01.10.22, 18:17
              nie mam pojecia, zona tak a somochod po 5 latach tego nawet nie uruchomilem. wiec - nie wiem
    • bolo2002 Re: Wasze auta tez tak maja? 01.10.22, 08:36
      Akurat nie mam Acury-bo to wózek na Hamerykę , ale w moim koreańskim staruszku jest klimatronik-sprawny i nienaprawiany od 16-tu lat. I ma toto taką cechę- że jak startuję i jest np. na zewnątrz 4 st C- to u mnie auto- matycznie po ca 3-5 minutach robi sie w kabinie 21 st C i jest to z automatu. Niczego nie ruszam i niczego nie pokręcam. I to jest super automat! I nie mam pod szybą-czujnika temperatury.
      • engine8t Re: Wasze auta tez tak maja? 01.10.22, 17:55
        To moj lepszy. Ja niczego wogole nie musze nawet starttowac ani dotykac ani wlaczac czy wylaczac i w srodku jest 21 st C co najwyzej szybe moge uchylic.
    • engine8t Re: Wasze auta tez tak maja? 01.10.22, 18:08
      Nastpne pytanie.... Poprosze o argumenty za i przeciw uzywaniem auto Start /Stop. Mnie to niby nie przeszkadza ale jednak drazni i wylaczam kiedy pamietam bo mi sie wydaje ze to to powinno byc jak ten (i o wile bardzij przydatny) drugi guzik "Auto trzymanie hamulca" (zatrzymujesz sie - pokazuje sie zileony napis ze "trzymam" i moge noge zdjac z hamulca a kiedy dotkne gazy to auto normalnie rusza a - jak to chcesz to go wlaczasz a nie odwrotnie. I kiedy Auto hamulec nie przeszkadza a pomaga to ten auto stop wylacza auto nawet jak na sekunde sie zatrzymam. Ale czasami - tak w 25--30%? jak sie stoi dluzej na swiatlach to ma sens.
      Macie jakies sposoby na to?
      • marekggg Re: Wasze auta tez tak maja? 01.10.22, 18:19
        jedyny argument, to zmieszczenie sie producentow w spalaniu jakiegos tam VLTP czy innego gowna.

mam potwierdzone od dwoch zrodel - z Renault i VW.

akumulator kosztuje 2x tyle, ewentualnie nalezy miec jakis drugi - no chuj...

ja to wylaczam zawsze.
        • engine8t Re: Wasze auta tez tak maja? 04.10.22, 01:34
          Sie okazalo ze jak wlacze na "Sport" to auto start stop sie automatycznie wylacza.... A wiec przyjemne z pozytecznym :).
      • bolo2002 Re: Wasze auta tez tak maja? 04.10.22, 08:06
        System start-Stop to taki sam dupersznyt jak dpf! czyli niedoptacowane Unijne gówno. Niszczy samochód! Nigdy nie skorzystam!

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka