Dodaj do ulubionych

Z Wiednia do Włoch. Ciekawa opcja trasy

16.10.22, 11:38
Zazwyczaj wszyscy jada autostrada przez Graz do Villach. Zalety: autostrada cała drogę,
Teraz Google podpowiedział mi odbicie za Wiener Neustadt w prawo i drogę przez Judenburg.
Droga jest dłuższą niby o pare minut, krótsza o ok 25 km, ale w rzeczywistości dzięki mniejszemu ruchowi i mniejszej ilości ograniczen na robotach drogowych jest dużo płynniejsza. No i kawałek z Judenburgu do Klagenfurtu (ok 90 km) to normalna droga łamiąca autostradową nudę. Jest tam pare kawałków z 3 pasami(2+1) ale z uwagi na maly ruch nawet zwykle kawałki nie stanowią problemu.
Za to widoki, góry, zamki, knajpy sprawiają że po 2 x tedy już przez Graz nie jeżdżę.
Obserwuj wątek
    • bruner4 Re: Z Wiednia do Włoch. Ciekawa opcja trasy 16.10.22, 12:15
      Jechałem tamtędy przedwczoraj, ale dla mnie był to odcinek drogi powrotnej do domu, gdzie dwa dni pod rząd robiłem po ok. 1000 km dziennie, nocowałem w Lieboch, koło Graz. Dla mnie przy takiej trasie to nieco gorsze rozwiązanie, bardziej interesujące dla tych, którzy mają więcej czasu na oglądanie takich krajobrazów.
      • trypel Re: Z Wiednia do Włoch. Ciekawa opcja trasy 16.10.22, 12:53
        Ale jak spałeś w Lieboch to nie mogłeś jechać tamtędy
        Udostępniona trasa
        Z Villach do Wiedeń przez S6.

maps.app.goo.gl/TvcMwY541nugJhsH6
        Bo to się nie spina
        Ja wracałem tamtędy wczoraj a jechałem do Włoch w czwartek. I przy ilości 80tek na trasie przez Graz to dla mnie odkrycie że można tak samo szybko i bez autostrady
        • wislok1 Re: Z Wiednia do Włoch. Ciekawa opcja trasy 16.10.22, 13:35
          Ogromna wiekszosc alternatywnej trasy to droga ekspresowa, roznica z autostrada niewidoczna
        • bruner4 Re: Z Wiednia do Włoch. Ciekawa opcja trasy 16.10.22, 14:34
          Miałem na myśli w ogóle ten rejon nie konkretna trasę. Źle się jedzie przez Wiedeń, duży ruch i roboty drogowe- tam by się przydał jakiś objazd.
          • wislok1 Re: Z Wiednia do Włoch. Ciekawa opcja trasy 16.10.22, 15:37
            Od poludnia i polnocy sa dobrze funkcjonujace obwodnice Wiednia...

Problem jest wlasnie z przejazdem z polnocy na poludnie.....

Jest tam autostrada A23, ale zbyt waska, te wszystkie roboty drogowe maja ja rozbudowac i usprawnic ruch....
          • trypel Re: Z Wiednia do Włoch. Ciekawa opcja trasy 16.10.22, 16:32
            No ale innego wyjścia raczej nie ma. Stad cieszę się z takiego :)
    • wislok1 Re: Z Wiednia do Włoch. Ciekawa opcja trasy 16.10.22, 13:34
      Ta autostrada do Graz jest malo fajna do jazdy, wiec sie nie dziwie tej ciekawej alternatywie...

Sam kilka razy podobnie jechalem, ale odbijalem na Graz i potem przez miasto autostradowym tunelem
      • trypel Re: Z Wiednia do Włoch. Ciekawa opcja trasy 16.10.22, 16:36
        Wiec wlasnie. Przez Graz było niefajnie, i droga z uwagi na 80tki się dłużyła
        Tutaj jest tylko 90 km czy jakoś tak poza autostrada czy S-ką ale za to fajne 90 km
        Poza tym mniej więcej w połowie tego 90 km kawałka mam miasteczko z Billa i fajna knajpa.
        No i ostatnia rzecz jaka mi się przypomniała - co dodatkowo oznacza spokojniejsza trasa. Jak tankuje w San Daniele to w miedzylesiu zapalała mi się rezerwa. Tym razem dojechałem do domu czyli 120 km dalej na tym samym baku. Różnica między szarpana jazda 80-130 a równa 100-110
        • waga170 Re: Z Wiednia do Włoch. Ciekawa opcja trasy 11.11.22, 21:40
          Ty to jestes ryzykant. Nie boisz sie ze te chemtrails Cie zatruja?
          • trypel Re: Z Wiednia do Włoch. Ciekawa opcja trasy 11.11.22, 22:03
            Miałem czapeczkę z folii aluminiowej. Z tej grubszej.
            I na wszelki wypadek włączyłem audycje inżyniera Zięby o wlewach z perhydrolu. Chemitrailsy spieprzaly jak niepyszne. Na zdjęciu nie widać tej paniki na niebie
    • nousecomplaining Re: Z Wiednia do Włoch. Ciekawa opcja trasy 16.10.22, 15:20
      BTW, macie jakieś sugestie co do trasy do Ischgl? Najlepiej jechać „jak leci”, na Innsbruck, czy może jakąś alternatywą?
      • trypel Re: Z Wiednia do Włoch. Ciekawa opcja trasy 16.10.22, 16:47
        Jak to nie jest początek weekendu to ja jadę przez Zugspitzarena czyli na GaPe.
        Ale ja lubię lokalne kręcone drogi więc jak czas wychodzi podobny do autostrady to wybor jest prosty
      • wislok1 Re: Z Wiednia do Włoch. Ciekawa opcja trasy 16.10.22, 16:55
        Zalezy skad sie wyjezdza w PL---
        I czy sie nocuje po drodze, np. w Monachium

Chociaz tu raczej trasa na Innsbruck z Rosenheim to sensowne wyjscie....
        I dalej na Ischgl
        • wislok1 Re: Z Wiednia do Włoch. Ciekawa opcja trasy 16.10.22, 17:03
          Generalnie inne trasy, przez Garmisch-Partenkirchen czy przez Füssen sa czesto zatloczone i autostrada z Rosenheim jest najwygodniej i najszbciej....

Oczywiscie trzeba sledzic na boezaco mapy google i w razie korkow na trasie Rosenheim-Innsbruck pojechac inaczej...
          • trypel Re: Z Wiednia do Włoch. Ciekawa opcja trasy 16.10.22, 17:11
            Teraz przez gape jest szybciej i 70 km mniej .
            Ale zdarzało się że przed gapa byl korek na 2 h
            • wislok1 Re: Z Wiednia do Włoch. Ciekawa opcja trasy 16.10.22, 17:22
              Zalezy skad sie jedzie....
              Jaki jest punkt startu...

W weekendy sa czesto spore korki w GaPa
              • trypel Re: Z Wiednia do Włoch. Ciekawa opcja trasy 16.10.22, 19:14
                Wrzuciłem Monachium Ischgl
                • wislok1 Re: Z Wiednia do Włoch. Ciekawa opcja trasy 16.10.22, 21:30
                  Jak jedziesz z PL od strony Wiednia, prosto na Ischl, to nie potrzebujesz odwiedzac Monachium....

Generalnie wujek google sie sprawdza w planowaniu trasy.....

Szczegolnie w sytuacji na zywca, jak jest korek i trzeba pojechac inaczej, zeby go ominac....
                  • trypel Re: Z Wiednia do Włoch. Ciekawa opcja trasy 16.10.22, 21:42
                    Pytający raczej nie będzie jechał od wiednia.
                    Ale oczywiście może. Z Polski ja bym pojechał na Monachium a potem przez GaPe o ile nie będzie to początek weekendu
                    • wislok1 Re: Z Wiednia do Włoch. Ciekawa opcja trasy 17.10.22, 16:14
                      Korki przed GaPa sa w soboty i niedziele przed 12 i po 16 w kierunku z GaPa na Monachium

Monachium jedzie do GaPa na weekend i wraca...

Jest nowy tunel Oberau, w sumie go otwarto zeby korkow nie bylo, a dalej sa.....

Jadac do GaPa korkuje sie tam, gdzie konczy sie autostrada.....
                      A jadac do Monachium korkuje sie tam, gdzie jest wyjazd z tunelu Oberau, tam dolaczaja auta jadace z Ettal. Linderhof, samego Oberau....
                      • trypel Re: Z Wiednia do Włoch. Ciekawa opcja trasy 17.10.22, 16:20
                        Dokladnie
                        W tygodniu przez GaPa. W weekend nigdy
                    • nousecomplaining Re: Z Wiednia do Włoch. Ciekawa opcja trasy 17.10.22, 20:38
                      > Pytający raczej nie będzie jechał od wiednia.
                      No nie będzie. Dzięki za wszelkie sugestie. Trasa tym razem niestety bez noclegu. Niestety pobyt typowo "wakacyjny" - wyjazd w sobotę, powrót też : (
                      • trypel Re: Z Wiednia do Włoch. Ciekawa opcja trasy 17.10.22, 21:02
                        Ale jak na raz to zakładasz dojazd mocno późno?
                        To tez sprawdzaj Googla bo może sobotni korek po 18 już zniknie
                        • nousecomplaining Re: Z Wiednia do Włoch. Ciekawa opcja trasy 18.10.22, 20:26
                          > Ale jak na raz to zakładasz dojazd mocno późno?
                          Tak, mocno późno. Może nawet wyjedziemy też późno, żeby w miarę uniknąć korkowej sraczki, ale na miejscu jednak chcę być przed północą.
                          • trypel Re: Z Wiednia do Włoch. Ciekawa opcja trasy 18.10.22, 20:39
                            Z Gapy masz 110 km i bez korka 1h40
                            Jak trafisz tam kolo 22 to korków nie będzie
                            Ale o tej porze nigdzie nie będzie w sobotę:)
                            Najlepszy czas na jazdę. Sobota późnym popołudniem
                            • wislok1 Re: Z Wiednia do Włoch. Ciekawa opcja trasy 19.10.22, 16:39
                              Nawet nie poznym, sobota i popoludnie to najlepszy czas na podroz.....

Tiry w ogromnej wiekszosci sie stracily z drog, nie ma wyjazdow niedzielnych do kurortow i innych miejsc wypoczynkowych (poza GaPa),
                              ludzie chleja na festynach i w knajpach lub sa na imprezach sportowych, kulturalnych...
                              Najlepszy czas do podrozowania....

Niedziela tez jest OK, ale tu juz moze byc zgrzyt, bo jedni jada na urlop, drudzy wracaja, wiec korkuje sie np. Brenner....
                              I sa wyjazdy niedzielne w gory i powroty....
                              • nousecomplaining Re: Z Wiednia do Włoch. Ciekawa opcja trasy 19.10.22, 17:54
                                > Niedziela tez jest OK, ale tu juz moze byc zgrzyt, bo jedni jada na urlop, drudzy wracaja,
                                Jakoś mam od lat wrażanie, że większość jedzie na pobyty od soboty do soboty.
                                • wislok1 Re: Z Wiednia do Włoch. Ciekawa opcja trasy 19.10.22, 19:24
                                  No, kiedys tak bylo.....

Teraz masowe powroty z urlopu sa w niedziele....

A masowe wyjazdy to piatek po poludniu....

Jechalem nad Garde w sobote i autostrada pusta......

Za to w niedziele po poludniu w podrozy powrotnej do Bawarii horror, korek gonil korek...
                            • nousecomplaining Re: Z Wiednia do Włoch. Ciekawa opcja trasy 19.10.22, 17:52
                              > Najlepszy czas na jazdę. Sobota późnym popołudniem
                              Racja. Tak też zrobię.
                    • nousecomplaining Re: Z Wiednia do Włoch. Ciekawa opcja trasy 11.11.22, 14:30
                      > Z Polski ja bym pojechał na Monachium a potem przez GaPe o ile nie będzie to początek weekendu
                      Nie chcę zakładać nowego wątku, więc piszę tutaj. Jednak będzie z noclegiem - coś ktoś doradzi, gdzie się zatrzymać? W sensie wyjazd z PL wcześnie rano, żeby na obiad w miejscu "noclegowym" być, i żeby tam coś może ciekawego było do zobaczenia. Na drugi dzień nieśpiesznie do celu.
                      • wislok1 Re: Z Wiednia do Włoch. Ciekawa opcja trasy 11.11.22, 17:57
                        Skad dokladnie wyjazd z PL ?

• wislok1 Re: Z Wiednia do Włoch. Ciekawa opcja trasy 11.11.22, 18:20
                          Opcji jest w 3 d.py, dlatego pytam....

W Austrii i Bawarii w zasadzie wystarczy booking.com, szansa, ze sie wtopi i trafi do koszmarnego mniejsca jest minimalna...

Prawie wszystko na dobrym poziomie, a te zle noclegi maja zle recenzje i zle oceny...w punktach....

Ja zawsze szukam czegos w centrum miejscowosci, koniecznie musi byc parking bezplatny lub platny w samym hotelu i w poblizu jakas knajpa....

Do Monachium bym sie nie pchal, bo to bardzo zakorkowane miasto, a i z parkowaniem sa problemy ( czytaj drogo )
                          • wislok1 Re: Z Wiednia do Włoch. Ciekawa opcja trasy 11.11.22, 18:28
                            Garmisch-Partenkirchen jest drogie w porownaniu do innych miejscowosci miedzy Monachium a Alpami...

Ja osobiscie znam i bardzo polecam ten hotel....
                            www.sonne-peissenberg.com/

Maja wysmienita kuchnie, do tego hotel bardzo zadbany i Garda w poludnie nastepnego dnia jest realna....
                          • trypel Re: Z Wiednia do Włoch. Ciekawa opcja trasy 11.11.22, 19:18
                            Tylko trzeba uważać z godzina przyjazdu. W Niemczech i Austrii w małych hotelach i innych gasthausach zwykle nie ma całodobowej recepcji i przyjazd po 22 może być problemem. Nieraz przy gwarantowanej zostawiają klucz w umówionym miejscu ale nieraz można zaliczyć wtopę jak się nie sprawdzi.
                        • nousecomplaining Re: Z Wiednia do Włoch. Ciekawa opcja trasy 11.11.22, 19:55
                          > Skad dokladnie wyjazd z PL ?
                          Z Katowic.
                          • trypel Re: Z Wiednia do Włoch. Ciekawa opcja trasy 11.11.22, 20:43
                            Z Katowic jak z noclegiem to bym wolał przez austrie.
                            Że stopem w Wiedniu i noclegiem gdzieś koło Salzburga.
                            To będzie taki spokojny dzień.
                            3.5 h jazdy, przerwa, 3.5 h, nocleg z kolacja.
                            I spokojniejsza jazda niż przez niemcy
                            • wislok1 Re: Z Wiednia do Włoch. Ciekawa opcja trasy 11.11.22, 20:54
                              Przez Niemcy i tak trzeba przejechac, ten odcinek z Salzburga do Kufstein....

Salzburg, cudowne miasto, naprawde zaje.iste....

Bylem tam juz ostatnio z 5 razy i zawsze mnie fascynuje....

Starowka, koscioly, zamek, palace, Mozart, do tego Alpy....
                              Tam to jest tak cudownie polaczone, kopara opada....
                            • nousecomplaining Re: Z Wiednia do Włoch. Ciekawa opcja trasy 13.11.22, 19:27
                              > Że stopem w Wiedniu i noclegiem gdzieś koło Salzburga.
                              Dobra rada. Salzburg, jak Wislok pisał poniżej, jest super, tyle że już dwa razy odwiedziłem to miasto przejazdem (bez nocowania). Ale ok, to jest niezła opcja. A jakieś konkretne miejsce na przenocowanie na jedną noc? Właśnie przy Salzburgu?
                              • wislok1 Re: Z Wiednia do Włoch. Ciekawa opcja trasy 13.11.22, 19:45
                                Znam hotele z tej sieci, Meininger....

Dobre warunki, na miejscu mozna zrobic sniadanie lub je wykupic...
                                W Salzburgu nie nocowalem, ale w Wedniu i Budapeszcie tak...

www.meininger-hotels.com/en/hotels/salzburg/hotel-salzburg-center/?utm_source=gmb&utm_medium=referral&utm_campaign=SAL-FS&utm_content=website
                                • nousecomplaining Re: Z Wiednia do Włoch. Ciekawa opcja trasy 18.01.23, 14:32
                                  Skorzystałem z tego Meiningera. Fajna miejscówka na jeden nocleg, wszystko ok, do starówki 15 minut spacerem. Można stać na parkingu w centrum handlowym przy hotelu. Ogólnie pozytywnie, dzięki za polecenie!
                                  • wislok1 Re: Z Wiednia do Włoch. Ciekawa opcja trasy 18.01.23, 19:24
                                    No to sie ciesze, ze wszystko OK.....
                              • trypel Re: Z Wiednia do Włoch. Ciekawa opcja trasy 13.11.22, 20:12
                                To jedz dołem przez Vilach jak wislok pisze.
                                Niewiele nadrobisz a zobaczysz nowe rejony
                                I potem możesz polecieć na Ischgl omijając wszystkie paskudne miejsca :)

Ja mogę podrzucić fajny hotel w Tarvisio czyli 20 min od Villach ale po włoskiej stronie.
                                • nousecomplaining Re: Z Wiednia do Włoch. Ciekawa opcja trasy 15.11.22, 15:36
                                  > To jedz dołem przez Vilach jak wislok pisze.
                                  To jest dobra rada, dzięki. Raczej na inną okazję, jak pojedziemy sami. Teraz chyba jednak będzie Salzburg, bo okazało się, że znajomi tam nie byli, a chcą zobaczyć. Więc będzie szukanie miejscówki na jedną noc w Salzburgu i to raczej blisko centrum. Oglądałem te Meininger od Wisloka, wygląda nieźle.
                          • wislok1 Re: Z Wiednia do Włoch. Ciekawa opcja trasy 11.11.22, 20:49
                            No ty bym tez szukal w okolicach Villach, Klagenfurt...

A w Austrii tez w Innsbrucku i okolicach...

www.google.com/maps/dir/Katowice,+Polska/25010+Limone+Sul+Garda,+Prowincja+Brescia,+W%C5%82ochy/@46.911836,12.8621557,8z/data=!4m14!4m13!1m5!1m1!1s0x4716ce2336a1ccd1:0xb9af2a350559fabb!2m2!1d19.0237815!2d50.2648919!1m5!1m1!1s0x478219065ceab885:0x2793d79c2f93427d!2m2!1d10.7898576!2d45.8101279!3e0

Obie trasy sa porownywalne czasowo i podobnie atrakcyjne....

• trypel Re: Z Wiednia do Włoch. Ciekawa opcja trasy 11.11.22, 21:09
                              Można również środkiem jeśli już z villach
                              Udostępniona trasa
                              Z Ischgl do Villach przez A12.

maps.app.goo.gl/R5GNh86z4RytuAxD9

Tej opcji normalnie Google nie pokazuje a też fajna. I w sumie omija większość z potencjalnie korkowych miejsc
    • bialyhenio Re: Z Wiednia do Włoch. Ciekawa opcja trasy 17.10.22, 19:54
      no mega ciekawe ;)
    • who_cares Re: Z Wiednia do Włoch. Ciekawa opcja trasy 18.10.22, 10:12
      Potwierdzam , w tym roku jechałem tak dwukrotnie. Tylko za Judenburgiem radzę jechać przepisowo bo stoją w każdej wiosce.
      • who_cares Re: Z Wiednia do Włoch. Ciekawa opcja trasy 18.10.22, 10:21
        No i po drodze mijamy Red Bull Ring jakby ktoś chciał zajrzeć.
        • wislok1 Re: Z Wiednia do Włoch. Ciekawa opcja trasy 18.10.22, 16:05
          who_cares napisał:

> No i po drodze mijamy Red Bull Ring jakby ktoś chciał zajrzeć.

W Salzburgu jest stadion Red Bull Salzburg

Wypasiony....

Generalnie bardzo polecam Salzburg jako miejsce zatrzymania sie...
          Sliczne stare miasto, na pewno perla, wbija w ziemie....

Do tego chocba ten fajny stadion, duzo centrow handlowych i zaraz obok miasta spore gory....
      • trypel Re: Z Wiednia do Włoch. Ciekawa opcja trasy 18.10.22, 11:16
        Akurat nie stali ale radary były.
        Zresztą tam jest tak spokojnie ze aż się chce tak jechać
      • wislok1 Re: Z Wiednia do Włoch. Ciekawa opcja trasy 18.10.22, 16:03
        W Austrii to mozna w nawigacji umieszczac dane o radarach i niby jest fajnie....
        Ale tylko niby, to czesto dodatkowo policaje stoja z suszarkami i kierowcy nie ostrzegaja przed policajami.....
        • trypel Re: Z Wiednia do Włoch. Ciekawa opcja trasy 18.10.22, 16:12
          Dlatego tam już jeżdżę +5
          Co zaskakująco korzystnie wpływa na spalanie i zasieg
          • wislok1 Re: Z Wiednia do Włoch. Ciekawa opcja trasy 18.10.22, 16:31
            Plus 10 wystarczy, lapia powyzej plus 10
            • dodekanezowiec Re: Z Wiednia do Włoch. Ciekawa opcja trasy 15.11.22, 16:40
              Trypel samochodowiec antysamolotowiec. Nie lata w lecie z biurem podróży. Przez trypli Rainbow Tours ma wyloty do Włoch z Poznania a nie Wrocławia.
              • trypel Re: Z Wiednia do Włoch. Ciekawa opcja trasy 15.11.22, 16:49
                Ja latam po sezonie
                Np teraz szukam czegoś na początek grudnia:)
                A poza tym latanie do Frulii jest bez sensu a ostatnio tylko tam jeździmy
                • trypel Re: Z Wiednia do Włoch. Ciekawa opcja trasy 15.11.22, 16:53
                  Poza tym uwierz mi że sie nalatam wystarczająco
                  • dodekanezowiec Re: Z Wiednia do Włoch. Ciekawa opcja trasy 15.11.22, 17:54
                    Ja to Panie jestem zalatany jak pilot na samolotach :)
                    Nie, to nie Wrocławianie są problemem:)
                    Rainbow to antywroclawskie biuro podróży z Łodzi.
                    Ale Itaka ma dla przeciwwagi Wrocław.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka