Dodaj do ulubionych

Izera - wybór platformy

03.11.22, 13:40
Podobno wybrana
Ciekawe czy to ściema żeby jeszcze uszczknąć parę groszy w tej spółce czy naprawdę któryś z renomowanych graczy w to wejdzie

motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/producenci/news-dostawca-platformy-dla-izery-wybrany-jego-renoma-zamknie-ust,nId,6385534
Obserwuj wątek
    • only_the_godfather Re: Izera - wybór platformy 03.11.22, 13:46
      Przecież już mieli ogłaszać na początku roku.
      Podejrzewam, że to kolejny raz tylko puszczenie informacji i nic więcej.
    • qqbek Re: Izera - wybór platformy 03.11.22, 13:52
      "Ryszard Ochódzki: Powiedz mi, po co jest ten miś?
      Hochwander: Właśnie po co?
      RO: Otóż to, nikt nie wie po co, więc nie musisz się obawiać, że ktoś zapyta. Wiesz co robi ten miś? On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa. To jest miś na skalę naszych możliwości. Ty wiesz co my robimy tym misiem? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie, mówimy, to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo! I nikt nie ma prawa się przyczepić, bo to jest miś społeczny, w oparciu o sześć instytucji – który sobie zgnije, do jesieni na świeżym powietrzu, i co się wtedy zrobi?
      H: Protokół zniszczenia...
      RO: Prawdziwe pieniądze zarabia się tylko na drogich, słomianych inwestycjach."
      • toreon Re: Izera - wybór platformy 03.11.22, 15:30
        Eee sceptyk
        Wyzbyty entuzjazmu wywrotowiec
        • nousecomplaining Re: Izera - wybór platformy 03.11.22, 17:53
          > Eee sceptyk
          Bardziej realista. Ch... z tego będzie i tyle. Mam tylko nadzieję, że planowa elektrownia atomowa nie okaże się też misiem słomianym.
          • qqbek Re: Izera - wybór platformy 17.11.22, 22:40
            nousecomplaining napisał(a):

> > Eee sceptyk
            > Bardziej realista. Ch... z tego będzie i tyle. Mam tylko nadzieję, że planowa e
            > lektrownia atomowa nie okaże się też misiem słomianym.

O elektrownię atomową, jako specjalistka, dba Faustyna Terlikowska, specjalistka od Świeckich Egzorcyzmów po uczelni Muchomorka z Torunia. Za jedyne 18 tysięcy miesięcznie, więc nie ma mowy, że to jest "miś na miarę naszych możliwości" ;-)
            • misiek13 Re: Izera - wybór platformy 18.11.22, 15:50
              qqbek napisał:

> nousecomplaining napisał(a):
              >
              > > > Eee sceptyk
              > > Bardziej realista. Ch... z tego będzie i tyle. Mam tylko nadzieję, że pla
              > nowa e
              > > lektrownia atomowa nie okaże się też misiem słomianym.
              >
              > O elektrownię atomową, jako specjalistka, dba Faustyna Terlikowska, specjalistk
              > a od Świeckich Egzorcyzmów po uczelni Muchomorka z Torunia. Za jedyne 18 tysięc
              > y miesięcznie, więc nie ma mowy, że to jest "miś na miarę naszych możliwości" ;
              > -)
              >
              >

Załóżmy że Izera powstanie. Załóżmy że za kilka lat będziesz chciał kupić elektryka.
              Załóżmy Izera będzie o 10% tańsza od konkurencji.
              Kupisz Izerę czy produkt niemieckiej lub japońskiej motoryzacji? Kiedyś mówiłeś coś o Toyocie?
              Ano widzisz. Trzeba być Polakiem i kupować co Polskie to wtedy budowa ma sens.
              Co do atomu to nie śmiej się bo wygląda na to że elektrownia serio powstanie, już są wybrani wykonawcy amerykański i koreański.
              Nie to co było za Donka który w 2011r obiecywał że w 2020r popłynie prąd z polskiej elektrowni atomowej, mamy rok za chwilę 2023 i co? Panie Donku halo, gdzie ta elektrownia?
              • misiek13 Re: Izera - wybór platformy 18.11.22, 15:58
                Poza tym skoro podpisują umowy listy z koreańczykami to znaczy że serio chcą budować elektrownie atomową. Pan S. to poważny biznesmen.

"Kontrolowana przez państwo Polska Grupa Energetyczna (PGE) oraz należąca do miliardera Zygmunta Solorza grupa ZE PAK mają podpisać list intencyjny z Koreańczykami dotyczący budowy drugiej elektrowni jądrowej w Polsce — poinformowała "Rzeczpospolita", powołując się na nieoficjalne informacje."

businessinsider.com.pl/biznes/zygmunt-solorz-pge-i-koreanczycy-zbuduja-elektrownie-atomowa-w-polsce/1v2xzwb
                • misiek13 Re: Izera - wybór platformy 18.11.22, 15:59
                  Error. Znaczy elektrownie jądrową. Zawsze mi się to myli.
    • toreon Re: Izera - wybór platformy 03.11.22, 15:31
      Coś tam ćwierkają że to hujdaj
      • galtomone Nie Hujdaj tylko "Volvo" 18.11.22, 07:17
        toreon napisał:

> Coś tam ćwierkają że to hujdaj

Nie, będzie Polskie Volvo od Geely: forum.gazeta.pl/forum/w,20,174376858,174376858,Izera_bedzie_na_ryz_.html
        • marekggg Re: Nie Hujdaj tylko "Volvo" 18.11.22, 07:27
          wlasnie chcialem napisac - tak jak skoda to prawie volkswagen, to izera bedzie prawie volvo. chociaz watpie, bo bylaby dosyc droga, czyli to bedzi jakis chinski wynalazek
          • only_the_godfather Re: Nie Hujdaj tylko "Volvo" 18.11.22, 07:34
            uj tam że chiński wynalazek, suweren kupi teorie że to jest to samo co Volvo tylko tańsze.
            • marekggg Re: Nie Hujdaj tylko "Volvo" 18.11.22, 08:02
              i logo:
              • galtomone Re: Nie Hujdaj tylko "Volvo" 18.11.22, 08:40
                Ciekawe czy ryż podrożeje? Będzie akcyza na ryż napędowy?
                • marekggg Re: Nie Hujdaj tylko "Volvo" 18.11.22, 08:52
                  z ryzu mozna produkowac alkohol, wiec teoretycznie jest mozliwy naped ryzowy.
                  • galtomone Re: Nie Hujdaj tylko "Volvo" 18.11.22, 09:14
                    No na prąd to ona raczej nie pojedzie, bo prądu będzie brakowac. Atomówka to jeszcze dekady, wiatraków nie ma, sieć przesyłowa od lat niedoinwestowana... Wiec chyba jednak alkohol z ryzu...
    • wislok1 Re: Izera - wybór platformy 03.11.22, 16:58
      Propaganda koszmarna...
    • bruner4 Re: Izera - wybór platformy 04.11.22, 00:40
      Ta, będzie Izera , chyba Izera Hussarya, jak to kiedyś długonosy premier reklamował: www.money.pl/gielda/arrinera-wraca-do-zywych-i-robi-porzadki-to-koniec-marzen-o-polskim-supersamochodzie-6643099002055456a.html
    • taniarada Re: Izera - wybór platformy 04.11.22, 08:10
      Już wydano 70 mln na ten projekt .Fajna zabawka tylko dlaczego taka droga ? Bo to dla dużych dzieci.
    • bolo2002 Re: Izera - wybór platformy 04.11.22, 08:22
      Też to zauwazyłem. Pamiętam- kiedy chwalono sie, ze Izera będzie polska , potem, że jednak Niemcy ją dokończą. Teraz dowiadujemy się, ze ma mieć platformę Hujdaia. Wygląda na to, że takie fakenewsy mają jedynie dać kasę na "trwanie w projekcie "- czyli kolejne m-ce a może i lata a i tak nic z tego nie wyjdzie. Bo nawet- jak Izera bedzie tania/ bo to małe wozidełko/ - to i tak ceny prundu zrobia z niej nowego szrota!
    • only_the_godfather Re: Izera - wybór platformy 17.11.22, 11:57
      To już wszystko wiadomo. Platofrmę dostarczy chińskie Geely. A iluż to renomowanych producentów miało być zainteresowanych współpracą z Izerą.

motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/producenci/news-izera-powstanie-na-platformie-od-geely-co-to-za-chinska-mark,nId,6415379
      • qqbek Re: Izera - wybór platformy 17.11.22, 22:41
        only_the_godfather napisał:

> To już wszystko wiadomo. Platofrmę dostarczy chińskie Geely. A iluż to renomowa
        > nych producentów miało być zainteresowanych współpracą z Izerą.
        >
        > motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/producenci/news-izera-powstanie-na-platformie-od-geely-co-to-za-chinska-mark,nId,6415379

Miałeś chamie złoty róg...
    • bolo2002 Re: Izera - wybór platformy 18.11.22, 09:33
      To już kolejny gniot informacyjny o tym samochodzie-który wg mnie - nigdy nie powstanie. Najpierw polską Izerę mieli robić Niemcy-czyli miała byc taka polska ale niemiecka, potem podali, że platforma od Hujdaja i to pewne a teraz , ze jednak taka polska ale będzie chińska. No to ja Wam powiem- jak ma byc chińska- to lepiej, zeby jej nigdy nie było. Znamy jakość chińskich produktów- i już dziękujemy! Ja o tym wyrobie chinskopodobnym juz zapomniałem. Dlaczego nie powstanie? To proste- nie wytrzyma konkurencji cenowo- jakosciowej z markami znanymi na swiecie od lat!
      • galtomone Re: Izera - wybór platformy 18.11.22, 11:12
        A ja platformy (w sensie technicznym) to bym się akurat nie czepiał.

Tzn. zgadzam się, ze Izery nie będzie - i moze to i lepiej, bo mniej kasy w to podatnicy utopia.
        I nie do końca jestem przekonany czy wpuszczanie Chińczyków do Europy każdą dziurą to dobry pomysł - wydaje mi się, że nie.

Ale sama platforma jako baza do produkcji innych aut z opisów dostępnych w necie wydaje się całkiem OK i jedną z lepszych i bardziej zaawansowanych na rynku. Pozwala na dużą elastyczność z jednej strony a z drugiej mocno ogranicza koszt, bo nie trzeba jej od zera wymyślać.

Co nie zmienia faktu, że pomysł IZERA ma tyle samo sensu co Ostrołęka na węgiel, CPK czy przekop mierzei.
    • toreon Re: Izera - wybór platformy 18.11.22, 11:02
      OK, misiak pewnie w szkole więc pozwolę sobie wejść w rolę advocatus diaboli

Skoro niemal wszyscy byli zgodni że zaprojektowanie, zbudowanie i wdrożenie do produkcji zupełnie nowego samochodu od podstaw jest nierealne to może właśnie skopiowanie czegoś już istniejącego, dodanie polskiego znaczka i trochę polskich komponentów, ma większą szansę powodzenia?
      Celem nadrzędnym, który jak rozumiem tu przyświeca, jest doprowadzenie do stanu że z polskiej fabryki wyjeżdża coś opatrzone polskim logo i tym samym pozwala wrócić na światową mapę motoryzacji. Czy jest inna ścieżka do tego niż właśnie taka? Samo to że zamiast VW czy Toyoty jest jakiś anonimowy dla wielu Geely to jest elementy wykluczający szanse powodzenia?

Od razu grzecznie zastrzegam, że do entuzjazmu mi daleko i prędzej postawiłbym na to, że Polska wyjdzie z grupy na mundialu niż na to, że ten samochód kiedykolwiek w jakiejś większej skali zacznie powstawać.
      • only_the_godfather Re: Izera - wybór platformy 18.11.22, 11:09
        To się nie uda tak jak się nie udało z FSO i wszystkimi polskimi markami jadącymi na licencji. Kupią teraz licencję, za parę lat trzeba będzie to zmodernizować wprowadzić nowy model i znowu okaże się że najprościej kupić licencje bo samemu to drogo i ciężko.

Polecam obejrzeć dlaczego upadło FSO, to samo będzie z Izerą. To się nie uda...
        • galtomone Re: Izera - wybór platformy 18.11.22, 11:14

> To się nie uda tak jak się nie udało z FSO i wszystkimi polskimi markami jadący
          > mi na licencji. Kupią teraz licencję, za parę lat trzeba będzie to zmodernizowa
          > ć wprowadzić nowy model i znowu okaże się że najprościej kupić licencje bo same
          > mu to drogo i ciężko.
          >
          > Polecam obejrzeć dlaczego upadło FSO, to samo będzie z Izerą. To się nie uda..
          > .

Już podobno kupili na dwie generacje - obecna i kolejną.
          • marekggg Re: Izera - wybór platformy 18.11.22, 14:50
            czyli obecna jest 10 lat stara a nowa bedzie przy wdrozeniu tak samostara juz 10 lat. to samo bylo z polskimi fiatami.
      • galtomone Re: Izera - wybór platformy 18.11.22, 11:14
        Celem nadrzędnym każdej inwestycji jest zysk.

Nie jest to całkiem dobre, ale to inna dyskusja.

Natomiast jeśli tu celem ma być "że z polskiej fabryki wyjeżdża coś opatrzone polskim logo i tym samym pozwala wrócić na światową mapę motoryzacji." (a na mapę nie wrócimy) to bardzo proszę, ale nie za moje podatkowe.
        • only_the_godfather Re: Izera - wybór platformy 18.11.22, 11:21
          Tylko że to tego celu tzn powrotu na światową mapę nie spełni. Bo kto to kupi jakąś noname marką na chińskiej licencji?Nikt, to będzie podobnie jak z wskrzeszonym węgierskim Ikarusem który teraz produkuje autobusy elektryczne na chińskiej licencji. Na Węgrzech im nawet ciężko coś sprzedać. Tak samo będzie z Izerą, w Polsce mało kto to kupi a co dopiero za granicą?
          • galtomone Re: Izera - wybór platformy 18.11.22, 11:30

> Tylko że to tego celu tzn powrotu na światową mapę nie spełni. Bo kto to kupi j
            > akąś noname marką na chińskiej licencji?Nikt, to będzie podobnie jak z wskrzesz
            > onym węgierskim Ikarusem który teraz produkuje autobusy elektryczne na chińskie
            > j licencji. Na Węgrzech im nawet ciężko coś sprzedać. Tak samo będzie z Izerą,
            > w Polsce mało kto to kupi a co dopiero za granicą?

Napisałem, że "nie wrócimy" i dlatego jak ktoś chce, to ja nie mam nic przeciwko..... ale nie za moje pieniądze.
          • qqbek Re: Izera - wybór platformy 18.11.22, 14:33
            Ano właśnie.
            Gdyby kupili licencję od VW, Fiata, czy nawet Peugeota, to coś by z tego było.
            Sprzedawcy mieliby argument "serwis jest za każdym rogiem, jak nie nasz to VW/Fiata...".

A tak... ostał ci się ino sznur.
            • misiek13 Re: Izera - wybór platformy 18.11.22, 16:51
              qqbek napisał:

> Ano właśnie.
              > Gdyby kupili licencję od VW, Fiata, czy nawet Peugeota, to coś by z tego było.
              > Sprzedawcy mieliby argument "serwis jest za każdym rogiem, jak nie nasz to VW/F
              > iata...".
              >
              > A tak... ostał ci się ino sznur.
              >

A tam od razu kupili.
              My Polacy sami potrafimy coś stworzyć i wyprodukować a nie tylko kupować licencje i odtwarzać obce pomysły.
              Tu masz poczytaj sobie. Pewnie nie słyszałeś? Od 2023r rusza produkcja.
              Pierwszy POLSKI autobus wodorowy.
              Polak potrafi. Nie?

www.auto-swiat.pl/ev/wiadomosci/nesobus-pokazano-polski-autobus-wodorowy-bedzie-produkowany-w-swidniku/fhkv7lf
              • misiek13 Re: Izera - wybór platformy 18.11.22, 16:53
                www.transport-publiczny.pl/wiadomosci/grupa-polsat-prezentuje-autobus-wodorowy--nesobus-73807.html
                • misio3 Re: Izera - wybór platformy 18.11.22, 16:57
                  www.telepolis.pl/tech/sprzet/nesobus-polski-autobus-wodorowy
                  • qqbek Re: Izera - wybór platformy 18.11.22, 21:50
                    misio3 napisał:

> www.telepolis.pl/tech/sprzet/nesobus-polski-autobus-wodorowy

Kurwa, kolejna "wydmuszka", żeby Solorzowi podsypać kasy.
                    W Lublinie autobusy wodorowe testowały już dwie firmy - Solaris z Polski i Arthurbus z Niemiec (ale zakład produkcyjny mają w Polsce) - dwie firmy, które na chwilę obecną MAJĄ gotowe autobusy wodorowe (zresztą Solaris wygrał już przetarg na dostawę pierwszych autobusów wodorowych do Lublina)... a te pokraki z PiS robią kolejne miejsce do dojenia pieniędzy w ramach podłej zmiany.
                    • qqbek Re: Izera - wybór platformy 18.11.22, 22:16
                      Tak przy okazji, żebyś się mógł pobrandzlować - masz zdjęcia tego "cudu" - w przeciwieństwie do ciebie widziałem toto i nawet w środku byłem.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka