Dodaj do ulubionych

OT europejskie popier...nie - poziom master

05.11.22, 10:23
wydarzenia.interia.pl/zagranica/news-historyczny-krzyz-usuniety-z-miejsca-spotkania-g7-decyzje-wy,nId,6390530#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome
Jak już mi się wydaje że dobilismy do dna to nagle jakis kraj puka od spodu
Obserwuj wątek
    • bywalec.hoteli Re: OT europejskie popier...nie - poziom master 05.11.22, 11:47
      debile
    • kreinto Re: OT europejskie popier...nie - poziom master 05.11.22, 15:34
      Brawo! Ileż można tolerować w przestrzeni publicznej religijne epatowanie bezsensownym okrucieństwem?
      • misiek13 Re: OT europejskie popier...nie - poziom master 05.11.22, 15:53
        kreinto napisał:

> Brawo! Ileż można tolerować w przestrzeni publicznej religijne epatowanie bezse
        > nsownym okrucieństwem?

Zapomniałeś że pod znakiem krzyża nasi pradziadowie przelewali krew byś dziś żył w wolnym kraju od zaborców, faszyzmu i komunizmu. Historii się uczyłeś?
        • jeepwdyzlu Re: OT europejskie popier...nie - poziom master 05.11.22, 16:04
          Zapomniałeś że pod znakiem krzyża nasi pradziadowie przelewali krew
          ----
          Ale o kim piszesz Misiek - o Krzyżakach czy o Wehrmachcie?
          • wislok1 Re: OT europejskie popier...nie - poziom master 05.11.22, 17:03
            O obu organizacjach

Gott mit uns...

Polecam pierwsza scene filmu Stalingrad....
            Msza polowa....
            Ksiadz az dostaje ataku histerii na kazaniu wzywajac do walki z wrogami religii....
        • qqbek Re: OT europejskie popier...nie - poziom master 05.11.22, 16:12
          misiek13 napisał:

> Zapomniałeś że pod znakiem krzyża nasi pradziadowie przelewali krew byś dziś ży
          > ł w wolnym kraju od zaborców, faszyzmu i komunizmu. Historii się uczyłeś?

Miałeś pradziadka w Wehrmachcie?

W sumie to ma sens - jesteś ze Ślunska i jesteś hipokrytą.
          Dewizą Wojska Polskiego do 1943 było "Honor i Ojczyzna", bozię dokooptowano później.
          Za to "Gott mit Uns" (Bóg z nami) było dewizą Prus, a potem całej armii niemieckiej, od początków XVIII wieku po 1945 rok.

Misiek!
          Volksdeutschu ty nasz kochany!
          • misiek13 Re: OT europejskie popier...nie - poziom master 05.11.22, 17:24
            qqbek napisał:

> misiek13 napisał:
            >
            > > Zapomniałeś że pod znakiem krzyża nasi pradziadowie przelewali krew byś d
            > ziś ży
            > > ł w wolnym kraju od zaborców, faszyzmu i komunizmu. Historii się uczyłeś?
            >
            > Miałeś pradziadka w Wehrmachcie?
            >
            > W sumie to ma sens - jesteś ze Ślunska i jesteś hipokrytą.
            > Dewizą Wojska Polskiego do 1943 było "Honor i Ojczyzna", bozię dokooptowano póź
            > niej.
            > Za to "Gott mit Uns" (Bóg z nami) było dewizą Prus, a potem całej armii niemiec
            > kiej, od początków XVIII wieku po 1945 rok.
            >
            > Misiek!
            > Volksdeutschu ty nasz kochany!

Nie kłam że "bozię dokooptowano później" niż w 1943r
            O Bogu śpiewano w Bogurodzicy już w 1410r pod Grunwaldem.
            Cytat: "Wierzyż w to, człowiecze, iż Jezu Kryst prawy,
            Cirpiał za nas rany,
            Swą świętą krew' przelał za nas krześcijany."

• qqbek Re: OT europejskie popier...nie - poziom master 05.11.22, 21:16
              misiek13 napisał:

> Nie kłam że "bozię dokooptowano później" niż w 1943r

Nie kłamię.
              "Bóg, Honor, Ojczyzna" jako dewiza PSZ na zachodzie wprowadzono dopiero w 1943 roku (po śmierci Sikorskiego).
              Wcześniej na sztandarach Wojska Polskiego było "Honor i Ojczyzna" - bozi w zabijanie nie mieszali.

> O Bogu śpiewano w Bogurodzicy już w 1410r pod Grunwaldem.
              > Cytat: "Wierzyż w to, człowiecze, iż Jezu Kryst prawy,
              > Cirpiał za nas rany,
              > Swą świętą krew' przelał za nas krześcijany."

W imię tego samego boga wyrżnięto sporą część populacji Ameryki Południowej dwa wieki później.
              Analfabeta Pizaro podstępem rozwalił całe imperium Inków z chytrusem na ustach.
              Ja się Niemcom nie dziwię.
          • hutchence Re: OT europejskie popier...nie - poziom master 05.11.22, 18:23
            Ja miałem dziadka w Kriegsmarine. A pradziadek służył pod Kaiserem w I WW. Ślązacy. A za nazwanie volskdeutchem to w ryj miałbyś murowane. Z całym szacunkiem.
            • qqbek Re: OT europejskie popier...nie - poziom master 05.11.22, 19:26
              hutchence napisał:

> Ja miałem dziadka w Kriegsmarine. A pradziadek służył pod Kaiserem w I WW. Śląz
              > acy. A za nazwanie volskdeutchem to w ryj miałbyś murowane. Z całym szacunkiem.

Ty jesteś ze Śląska, nie bój żaby, mój ojciec w metryce miał "Stalinogród" wpisane w polu "miejsce urodzenia", wiem jak na Śląsku było.
              Futrzasty jest gdzieś spod Częstochowy, rejestracją Śląsk, mentalnością Podkarpacie, gdyby jego pradziad walczył "za Boga", to by musiał wpierw Volkslistę podpisać.
              Paniał?
              • nousecomplaining Re: OT europejskie popier...nie - poziom master 05.11.22, 19:51
                > A za nazwanie volskdeutchem to w ryj miałbyś murowane.
                Ode mnie też, plus z misia.
                • qqbek Re: OT europejskie popier...nie - poziom master 05.11.22, 20:56
                  nousecomplaining napisał(a):

> > A za nazwanie volskdeutchem to w ryj miałbyś murowane.
                  > Ode mnie też, plus z misia.

Już futrzastego głąba za jego ignorancję "przeczołgać" nie można.
                  Bez obaw, mam rodzinę na Śląsku i dla Ślązaków mam sporo szacunku.
                  Co innego głąby pokroju misia.
              • hutchence Re: OT europejskie popier...nie - poziom master 05.11.22, 21:10
                Peace. Live long and prosper
                • qqbek Re: OT europejskie popier...nie - poziom master 05.11.22, 23:37
                  hutchence napisał:

> Peace. Live long and prosper

Swoją drogą Ślązacy to chyba najbardziej poniewierany naród w tym kraju.
                  Winni są i Polacy i Niemcy.
                  Czytałeś może "Pokorę" Twardocha?
                  Chyba najbardziej "Śląska" książka, którą przyszło mi czytać.
                  • agios_pneumatos Re: OT europejskie popier...nie - poziom master 06.11.22, 10:46
                    qqbek napisał:

> hutchence napisał:
                    >
                    > > Peace. Live long and prosper
                    >
                    > Swoją drogą Ślązacy to chyba najbardziej poniewierany naród w tym kraju.
                    > Winni są i Polacy i Niemcy.
                    > Czytałeś może "Pokorę" Twardocha?
                    > Chyba najbardziej "Śląska" książka, którą przyszło mi czytać.
                    >
                    >

Bardziej sponiewierani byli Mazurzy, a jeszcze bardziej Warnijacy.

Slazacy to nic w porównaniu z tym co przeżyli powyzsi.
                    Dla tych ostatnich 1945 to nie byl kres, nie poczatek, a szykany trwające dalsze dekady.
                    • marekggg Re: OT europejskie popier...nie - poziom master 06.11.22, 13:21
                      Lemkowie? akcja wisla?

na slowacji do tej pory sa przy drogach oficjalne wsi po Slowacku i po Ukrainsku.

w toelrantnej poslce - nic....
                      • agios_pneumatos Re: OT europejskie popier...nie - poziom master 06.11.22, 13:27
                        Lemkowie i Ukraińcy to mniejszości etniczne.

Slazacy, Mazurzy i Warmiacy nie są innymi narodami.
                        • marekggg Re: OT europejskie popier...nie - poziom master 06.11.22, 18:54
                          no i co z tego - uzywaja innego alfabetu. ale nigdzie w polsce nie widzialem nazw miejscowosci pisanych po ukrainsku. i podkarpacie przejechalem wzdluz i w szerz.
                          • agios_pneumatos Re: OT europejskie popier...nie - poziom master 06.11.22, 22:25
                            marekggg napisał:

> no i co z tego - uzywaja innego alfabetu. ale nigdzie w polsce nie widzialem na
                            > zw miejscowosci pisanych po ukrainsku. i podkarpacie przejechalem wzdluz i w sz
                            > erz.

To z tego, ze Slazacy, Warmiacy i Mazurzy są Polakami.

Na Opolszczyźnie i na Kaszebach masz nazwy dwujezyczne.
                            • marekggg Re: OT europejskie popier...nie - poziom master 06.11.22, 23:11
                              a Lemkowie nic?
                              • stavros2002 Re: OT europejskie popier...nie - poziom master 07.11.22, 07:11
                                Łemkowie to rusińska mniejszość etniczna ale nie naród. Trudno stawiać tablice tam gdzie ich nie ma. Bo na Podkarpacki już ich nie ma. Idąc takim schematem, caly Śląsk,, lubuskie Mazury i Pomorze powinny być w tablicach dwujęzycznych, polsko-niemieckich.
                  • hutchence Re: OT europejskie popier...nie - poziom master 06.11.22, 14:58
                    Nie. Ja już ze Śląskiem mam nie wiele wspólnego. Tata był rodowity Lipiniok. Ale z racji zawodu zamieszkał w Żarach gdzie poznał mamę i tam się urodziłem. Dziadki ze Śląska wyjechali pod koniec 80tych do rajchu i tyle tego Śląska się naoglądałem. Ale smak prawdziwych klusek śląski z modrą kapustą i roladą oraz żur śląski ma do dzisiaj w pamięci jako najlepsze żarło w życiu.
                    • galtomone Re: OT europejskie popier...nie - poziom master 07.11.22, 11:25
                      FUJ! - poza kluskami.

Całe dzieciństwo cierpiałem z powodu żuru...

Jeździłem w czasie wakacji w okolice Gorlic i tam żurek (choć to chyba się powinno nazywać barszcz biały? - ale wszyscy mówili żurek) był pycha...
                      I co wracałem do domu to byłem srodze rozczarowany jedząc kwaśne coś, co jak żurek wyglądało ale smakowało obrzydliwie.

FUJ, FUJ, FUJ!!! (+ rolada i kapusta CZERWONA 😈😁)

A Śląskiej "mody" by przed obiadem podać ciasto... a jak się wszyscy nażrą to dopiero obiad do dziś dnia nie kumam.
        • engine8t Re: OT europejskie popier...nie - poziom master 05.11.22, 16:49
          Misiu oni sie po prostu tego krzyza boja bo im przypomina co ich ceka i zeby stresow nie mieli to chcieli im ulzyc...
          • wislok1 Re: OT europejskie popier...nie - poziom master 05.11.22, 17:11
            Nikt sie krzyza nie boi, po prostu to bylo spotkanie, gdzie nie tylko brali udzial chrzescijanie....
            Uznano, ze z tego powodu mozna tak zrobic, jak zrobiono...

Moja PRYWATNA opinia jest taka, ze sie z tym NIE ZGADZAM, bo krzyzy wisial w sali historycznej ratusza i upamietnial zakonczenie wojny w 1648....
            • engine8t Re: OT europejskie popier...nie - poziom master 05.11.22, 17:41
              A kwiatki w doniczkach tez wyniesli? A moze inne historczne figurki i symbole?

W koncu poszli sie spotkac do sali gdzie ten krzyz juz wisial?
              Mogli sie spotkac gdzi krzyza nie bylo jak im przeszkadzal?
              A gdyby go tam nie bylo krzyza i ktos zawiesil na czas spotkanaia A to byalby zupelnie inna sprawa.
              • taniarada Re: OT europejskie popier...nie - poziom master 05.11.22, 18:01
                Co tak nawiedzona iwonka tyle postów usunęła .
              • wislok1 Re: OT europejskie popier...nie - poziom master 05.11.22, 18:01
                A w USA w szkolach publicznych i w urzedach panstwowych wszedzie wisza krzyze ?
                • engine8t Re: OT europejskie popier...nie - poziom master 05.11.22, 20:14
                  Nie , nie wszedzie ale jak wisza i organizujesz spotkanie to go nie zdejmujesz i wybierasz inna lokalizcje. .
                  • wislok1 Re: OT europejskie popier...nie - poziom master 05.11.22, 20:18
                    Skoro nie wszedzie, to znaczy, ze WSZEDZIE nie jest akceptowane
                • marekggg Re: OT europejskie popier...nie - poziom master 05.11.22, 20:32
                  zalezy od regionu - w niektorych skalp indianski, w niektorych kapuca po KKK
              • misiek13 Re: OT europejskie popier...nie - poziom master 05.11.22, 18:05
                engine pełna zgoda.
                Postępuje proces laicyzacji Europy.
                Laicyzacja – proces polegający na zeświecczeniu instytucji i różnych przejawów życia społecznego, politycznego i kulturalnego oraz na uniezależnieniu ich od wpływów religii.
                W polityce laicyzacja to świadome działania władz, zmierzające do wyeliminowania wpływu religii na życie polityczne i społeczne za pomocą aktów prawnych. Na mocy aktów prawnych przeprowadzono m.in. konfiskatę dóbr kościelnych, sekularyzację szkolnictwa, rozwiązanie konkordatu, odebranie przywilejów związkom wyznaniowym itp.

pl.wikipedia.org/wiki/Laicyzacja
        • kreinto Re: OT europejskie popier...nie - poziom master 05.11.22, 19:15
          misiek13 napisał:

> byś dziś ży
          > ł w wolnym kraju od zaborców, faszyzmu i komunizmu. Historii się uczyłeś?
          Bysiu, skąd wiesz, że żyłbym? Myślę, że się mylisz. A historii nigdy nie lubiłem. Głupi ci pradziadowie skoro dali się tak zmanipulować.
      • taniarada Re: OT europejskie popier...nie - poziom master 06.11.22, 13:27
        Wiesz o czym piszesz? Bo myślę że nie . kreinto napisał .
    • toreon Re: OT europejskie popier...nie - poziom master 05.11.22, 16:28
      Oo i to jest dopiero istotny problem.
      A nie, przepraszam, teraz sie mówi nie "problem" tylko "wyzwanie".
      Wszystkie geopolityczne wyzwania na świecie przy tym bledną.
      I cóż za błyskawiczne rozwiązanie tego "wyzwania".
      I jeszcze przy okazji igrzyska dla ludu
      Jak oni mnie zaimponowali w tej chwili...
    • jackk3 Re: OT europejskie popier...nie - poziom master 05.11.22, 16:36
      Moze nie chca zdenerwowac Justynka? Jakis czas temu Justin z malzonka plus swita mieli wizyte w meczecie w Ottawie. Kobiety musialy zalozyc chustki, wejsc bocznym wejsciem na osobny balkon oddzielone od mezczyzn.
      'Deversity is our strength'...
      • trypel Re: OT europejskie popier...nie - poziom master 05.11.22, 17:00
        Oni chyba sami z siebie są tak popierdzieleni albo jak toreon pisze. Doświadczenie im mowi ze tego typu sprawy kompletnie odwracają uwagę sfoleczenstwa od spraw ważnych
        • wislok1 Re: OT europejskie popier...nie - poziom master 05.11.22, 17:15
          No, ale to TY robisz afere z totalnej pier.oly---
          Tylko TY
          • trypel Re: OT europejskie popier...nie - poziom master 05.11.22, 17:21
            Biorąc pod uwagę 138 stron komentarzy pod artykułem na jednym portalu to chyba nie tylko ja.

Może jeszcze zburzyć parę katedr bo przeszkadzają w spotkaniach niewierzących
            • wislok1 Re: OT europejskie popier...nie - poziom master 05.11.22, 18:08
              Coraz wieksza hieteria, typowa dla fanatykow religijnych
              • trypel Re: OT europejskie popier...nie - poziom master 05.11.22, 18:43
                Dla mnie fanatykiem religijnym jest raczej ten co dostaje sraczki na widok kilkusetletniego krzyża. Musi go to cholernie boleć
                • wislok1 Re: OT europejskie popier...nie - poziom master 05.11.22, 19:03
                  Kolejny objaw histerii fanatyzmu religijnego
                  • trypel Re: OT europejskie popier...nie - poziom master 05.11.22, 19:11
                    Tak, wyraznie go widzę. U ciebie
    • engine8t Re: OT europejskie popier...nie - poziom master 05.11.22, 16:48
      Dobrze ze jeszcze teczowej flagi nie zawiesili
      • jackk3 Re: OT europejskie popier...nie - poziom master 05.11.22, 16:50
        No nie mow hop.
      • wislok1 Re: OT europejskie popier...nie - poziom master 05.11.22, 17:21
        U mnie wisi teczowa flaga na ogrodzeniu cmentarza katolickiego i nikomu to nie przeszkadza....

Powoluja sie na papieza Franciszka, ze teczowa flaga jst OK i ze nie wolno nikogo dyskryminowac. no twoim zdaniem lewaka i komunisty...

Z drugiej strony w Bawarii w kazdym urzedzie publicznym czy szkole wisza krzyze....

Po prostu uznano, ze w Bawarii kazdy moze sobie wieszac publicznie rozne symbole.....

Ja to popieram, bo to nikogo nie dyskryminuje

Alternatywa to PL; gdzie poza krzyzami NIE WOLNO wieszac innych...

Lub ostatnie wydarzenie w DE , w Münster, czy Francja, gdzie nie wolno wieszac zadnych symboli...
    • wislok1 Bez histerii... 05.11.22, 17:00
      No, ale co w tym jest takiego strasznego ?
      Japonczyk mial byc zmuszony do ogladania krzyza ?

Jak panstwo jest neutralne swiatopogladowo, to wieszanie krzyzy w urzedach, a ratusz jest urzedem PUBLICZYNM, jest dla BARDZO WIELU kontrowersyjne, tak samo jak w szkolach...
      JEDYNY dla nich argument za to fakt, ze to jest sala historyczna

Akurat Zieloni sa za scislym rozdzialem kosciola od panstwa i ich stanowisko jest LOGICZNE do bolu...

CDU ma inne zdanie, to tez jest oczywiste

PS; zawsze wiedzialem, ze tylko udajesz przeciwnika czarnych
      • trypel Re: Bez histerii... 05.11.22, 17:24
        Japończykowi wypadają oczy jak zobaczy krzyż?
        Nie wiedziałem.
        • wislok1 Re: Bez histerii... 05.11.22, 17:36
          Ja to wytlumaczylem wczesniej.....

Albo wiesza sie WSZYSTKIE symbole, jak w Bawarii albo zadne, jak w Francji...

Moim zdaniem jasne, choc z decyzja tej z Zielonych sie nie zgadzam...
          • wislok1 Re: Bez histerii... 05.11.22, 17:39
            W PL BARDZO duzo ludzi jest za zdejmowaniem krzyzy w urzedach i szkolach....
            Bo ich zdaniem narzucaja jedna ideologie i dyskryminuja innych....
            Warto poczytac dyskusje..
            wiadomosci.wp.pl/historyczny-krzyz-usuniety-kontrowersyjna-decyzja-niemiec-6830659048299200a
            • trypel Re: Bez histerii... 05.11.22, 18:45
              Ale o czym ty pierdzielisz???
              Mówimy o usuwaniu zabytku z przestrzeni w której on się znajduje od kilkuset lat a nie o wieszaniu nowych.

Jakby mi ktoś próbował powiesić w biurze krzyż to dla równowagi obok wieszam mezuze ale walka z historia to dno dna
              • wislok1 Re: Bez histerii... 05.11.22, 18:58
                Dobra, nakrecaj sie edalej.....

Pelny odlot
              • wislok1 Re: Bez histerii... 05.11.22, 19:01
                Ten historyczny krzyz zaraz tam wroci, jak tylko skonczy sie szczyt G7
                Nikt go nie usunie z tej sali, talko na kilka dni bedzie gdzie indziej....
                • trypel Re: Bez histerii... 05.11.22, 19:10
                  Ale ktoś go bez sensu usuwa teraz.
                  I nie ma to żadnego związku z szacunkiem dla gości tylko z ostrym pierdolnieciem jak to u zielonych
                  • wislok1 Re: Bez histerii... 05.11.22, 19:22
                    A tak na serio to cala wojna trzydziestoletnia to byla totalna kompromitacja .......
                    Zniiszczenia gigantyczne, miliony trupow, nikt na tym nie wygral....
                    A wszystko rzekomo w imie wiary ....

Chrzescijanie sie wzajemnie mordowali, po jednej stronie protestanci niemieccy, Szwecja i katolicka Francja,
                    Kardynal Richelieu byl glownym sponsorem protestantow...
                    Po drugiej
                    Habsburgowie i katolicy niemieccy

W koncu podpisano pokoj, co bylo najwiekszym osiagnieciem tej wojny, bo potem z powodu religii juz sie w Europie tak nie mordowano...

To ta wojna miedzy chrzscijanami byla gigantycznym skandalem, a nie przeniesienie na kilka dni krzyza w inne miejsce...
                    Na swoje miejsce powroci....
                    • tbernard Re: Bez histerii... 06.11.22, 19:40
                      wislok1 napisał:
                      >
                      > W koncu podpisano pokoj, co bylo najwiekszym osiagnieciem tej wojny, bo potem z
                      > powodu religii juz sie w Europie tak nie mordowano...

Przecież to pic na wodę, że o religię chodziło. Chodziło o to o co od zawsze chodziło, czyli czyj gang ma na jakiś terytorium prawo do ściągania haraczy od ludności, która zajmuje się pracą pożyteczną. Pod Grunwaldem też tylko o to chodziło. W każdej wojnie tylko o to się rozchodzi, a tylko dla mydlenia oczu jakieś ideologiczne banialuki dolepia się. Tak jak teraz kacapy, że niby faszystów z Ukrainy chcą usunąć, chociaż to w istocie kacapy są największymi faszystami.
                      Wojna trzydziestoletnia to był czas totalnie przez Polskę zmarnowany. Była okazja aby "pod opiekę" sobie Prusy wcielić i Śląsk.
                      • wislok1 Re: Bez histerii... 06.11.22, 20:10
                        Wiadomo, ze tak naprawde chodzilo o kase i wladze ....

Kardynal Richelieu popieral protestantow i ich oplacal, a koncu Francja sama przystapila do wojny po stronie wrogow paieza na czele z katolickim kardynalem, bo po smierci Gustawa Adolfa protestanci mogli przegrac....

Taka jest polityka....
              • kreinto Re: Bez histerii... 05.11.22, 19:22
                trypel napisał:

> Ale o czym ty pierdzielisz???
                > Mówimy o usuwaniu zabytku z przestrzeni w której on się znajduje od kilkuset la
                > t a nie o wieszaniu nowych.
                >
                > Jakby mi ktoś próbował powiesić w biurze krzyż to dla równowagi obok wieszam me
                > zuze ale walka z historia to dno dna
                Wcześniej tysiące, miliony lat nie było tam żadnego krzyżyka sami innego gówna, nie było nawet budynku. Taki krzyż to dopiero walka z historią! Epokową, największą historią! Taki, obsceniczny znaczek religijny obraża całą ludzkość i pamięć wszystkich naszych przodków.
                • trypel Re: Bez histerii... 05.11.22, 19:30
                  Faktycznie
                  Jakbyśmy zaprosili na spotkanie dinozaury to trzeba by usunąć również budynek. I posadzić paprocie
                  • wislok1 Re: Bez histerii... 05.11.22, 19:41
                    Dinozaury w swoj fanatyzm religijny nie mieszaj....
                    • trypel Re: Bez histerii... 05.11.22, 19:58
                      Przeciez ty jesteś najlepszym przykładem fanatyka religijnego. Mi nie przeszkadza ani krzyz, ani gwiazda Dawida, ani budda, ani półksiężyc Ani zaden symbol religijny który jest przypisany do danego miejsca.
                      Przeszkadza mi dopiero fanatyzm walki z tymi symbolami
                      • wislok1 Re: Bez histerii... 05.11.22, 20:16
                        Nikt z tymi sambolami nie walczy....

Wyluzuj
                      • wislok1 Re: Bez histerii... 05.11.22, 20:26
                        Nie rozsmieszaj mnie fanatyku religijny, katotalibanie
                    • nousecomplaining Re: Bez histerii... 05.11.22, 20:01
                      > Dinozaury w swoj fanatyzm religijny nie mieszaj...
                      Gdzie ty widzisz fanatyzm religijny u Trypla? IMHO jego logika jest logiczna enough. Chociaż wiem, że od logiki to Klemens jest tu ekspert, ale się nie wypowiedział.
                      BTW, że zacytuję klasyka, co ty wiesz o wierzeniach dinozaurów?
                      • wislok1 Re: Bez histerii... 05.11.22, 20:16
                        Slepy tylko nie widzi
                        • wislok1 WTF ? 05.11.22, 20:35
                          Gosc sie podnieca, jak szczur otwarciem nowego kanalu, ze w jednym miescie na kilka dni
                          wielki krzyz przeniosa do innej sali....

Bo przyjada Japonczycy i oni czci krzyzowi nie oddaja....

A ze spotkanie ma byc religijnie naeutralne, to niemiecki MSZ to wykombonowalo...

Z tej totalnej pie.doly trypel robi zamach na wiare katolicka...

I odstawia totalna histerie....
                          • trypel Re: WTF ? 05.11.22, 20:44
                            Zamach na wiarę? Twoje zdolności do interpretacji słowa pisanego dorównują jedynie zdolności rozpoznawania dialektów niemieckich
                            • wislok1 Re: WTF ? 05.11.22, 20:51
                              Njapierw robisz TOTALNA histerie z ostatniej pie.doly, snujesz teorie spiskowe, lacznie z burzeniem katedr prze lewakow,
                              a teraz niewiniatko.....

Wyluzuj, nikt na Zachodzie nie bedzie burzyl katedr, nie bedzie przesladowal katolikow, nie boj sie....
                              • trypel Re: WTF ? 05.11.22, 20:56
                                Napisz coś jeszcze o totalnej histerii :D
                              • marekggg w najgorszym wypadku 05.11.22, 21:04
                                wislok1 napisał:

> Wyluzuj, nikt na Zachodzie nie bedzie burzyl katedr, nie bedzie przesladowal ka
                                > tolikow, nie boj sie....

w najgorszym wypadku zrobia z kosciala biblioteke, albo tak jak w Dublinie zajebisty bar:
                                The Church
                                • wislok1 Re: w najgorszym wypadku 06.11.22, 19:07
                                  U mnie to byla pielgrzymka sw. Leonarda, msza polowa i tysiace Bawarczykow w strojach ludowych....

Krzyzy bylo mnostwo.....

Mnostwo oficjeli na poczytku pielgrzymki, sami burmistrzowie, starostowie....

I inne szychy

Jakby ktos im powiedzial, ze zdaniem kaczej partii w PL na Zachodzie sie przesladuje katolikow i walczy z kryzem, to by dostali ataku smiechu.....
                                  • wislok1 Re: w najgorszym wypadku 06.11.22, 19:21
                                    No, ale z drugiej strony geje i lesbijki tez maja swoje parady, niekoniecznie ku czci swietego.....
                                    Aborcja jest legalna w pkreslonych przypadkach ( bardzo czestych ).....

Nie wolno nikog dyskryminowac, bo ma czarny czy zolty kolor skory lub jest Arabem, do tego nie jest katolikiem
                                    ( tu juz kacza partia jest przerazona, jak mozna zabronic znecania sie nad takimi zwierzetami, bo to ich zdaniem nie sa ludzie )
                                    • wislok1 Konkluzja 06.11.22, 19:34
                                      Juz w pierwszej polowie XIX wieku i dalej az do rewolucji w 1917 roku w Rosji pisano, ze Zachod jest zepsuty, ZGNILY i czeka go zaglada....

Aborcja, rozpusta, walka z wiara, walka z kryzzem swietym, geje i lesbijki, jednym slowem degrengolada moralna

IDENTYCZNIE teraz mowi kaczor i jego partia....

Jakos zgnily Zachod przezyl, za to car upadl

TERAZ te same brednie o zgnilym Zachodzie glosi Putin i jest POPIERANY przez kacza partie w PL
                                      Dla kaczej partii Zachod to samo zlo, zlo absolutne, tak jak dla Putina
                        • nousecomplaining Re: Bez histerii... 05.11.22, 20:57
                          > Slepy tylko nie widzi
                          Ślepy widzi więcej niż nieślepy. I nie obrażaj niewidomych.
    • marekggg Re: OT europejskie popier...nie - poziom master 05.11.22, 18:16
      mysle ze politycy w europie potrafia wieksze pierdoly odwalic. juz nie mowiac o swiecie.
      • wislok1 Re: OT europejskie popier...nie - poziom master 05.11.22, 18:25
        Dokladnie tak....

W tym przypadku pani minister z Zielonych nie chciala urazic Japonczykow, a narobila bez sensu dymu i dala amunicji fanatykom religijnym, ktorzy wszedzie wesza spiski przeciwko wierze katolickiej, za to sami uwielbiaja narzuicac sila ich poglady i dyskryminowac niewierzacych i inaczej wierzacych..
      • trypel Re: OT europejskie popier...nie - poziom master 05.11.22, 19:20
        A może to taki specjalny szum żeby przykryć syf co wylazł z Winterschall Dea. Najlepiej odwrócić uwagę głupotą żeby uciszyć szum wokół Basf
        • marekggg Re: OT europejskie popier...nie - poziom master 05.11.22, 20:11
          nie slyszalem jeszcze o tej firmie, ale widze ze znow wydobycie surowcow.

ja tym zielonym nic nie wierze, spd to przemalowani komunisci na zachodni sposob a FDP sie sprzedalo jak najwieksza dziwka.

i sie dziwie z tej calej debaty, bo z teco sprawdzalem to szefem NRW jest gosciu z CDU, oberburmeister Munstera jest z CDU. wiec nie wiem o co to pierdolenie wierchuszki cdu ze miasto munster sie nie przeciwstawilo. chyba jest w tym wiecej wyzszej polityki.

wiec - do not panic

bardziej mnie martwi to co wprowadzaja pozyteczni idioci w brukseli w ramach green deal.
          • wislok1 Re: OT europejskie popier...nie - poziom master 05.11.22, 20:23
            No, tez jest mozliwe.....

Najpierw sie zgodzili na wyniesienie tego krzyza na kilka dni, a potem narobili afery, ze krzyz rzekomo usunieto....

Polityka to ku,wa

No, ale w tym przypadku to CDU nmie pomoze....

Cala afera jest w 90% w PL, w DE to prawie nikogo nie podnieca....

• trypel Re: OT europejskie popier...nie - poziom master 05.11.22, 20:43
            Wylazło ze wojna wojna. Embargo embargiem ale jak trzeba dostarczyć paliwo do ruskich odrzutowców to dlaczego nie zarobić.
            • marekggg Re: OT europejskie popier...nie - poziom master 05.11.22, 20:50
              aaa OK, cos tam slyszalem, rowniez podobnie Total z francji
              • trypel Re: OT europejskie popier...nie - poziom master 05.11.22, 21:10
                Tylko total dostarczał do krolewca do odbiorców cywilnych a basf do baz wojskowych
          • bywalec.hoteli Re: OT europejskie popier...nie - poziom master 05.11.22, 23:20
            co co zieloni idioci z brukseli znowu chca wprowadzić?
            • marekggg Re: OT europejskie popier...nie - poziom master 05.11.22, 23:54
              szczerze mowiac nie mam pojecia.

te decyzje nie zapadaja tak jak to sobie ktos wyobraza ze "bruksela" o czyms tam decyduje.

ludzie musieliby zrozumiec jak to funkcjonuje, no ale trudno wytlumaczyc cos ludnosci ktora nawet nie rozumie co jest napisane w instrukcji do tostera.
              juz nie mowie o kompletnie zjebanym PR calej UE. to nie moja dzialka.

nie mam dojscia do decydentow i pomyslodawcow, ktorzy tak naprawde siedza w krajach czlonkowskich a nie w brukseli. zebys zrozumial - to jest tak, ze jakis kraj czlonkowski sobie cos tam ubzdura i potem szuka sojusznikow, ewentualnie jakis tam lobbysci cos tam probuja. wiec te wszystkie ogorki i banany to nie jest wynalazek "brukseli" tylko konkretnych firm/producentow/panstw/politykow.

moze w koncu zrozumiesz jak ten caly cyrk dziala
              • bywalec.hoteli Re: OT europejskie popier...nie - poziom master 06.11.22, 00:16
                Tak sobie wyobrażam Bruksele ze decyzje tam przepychają Niemcy, Francuzi oraz lobbyści - a za nimi odpowiednio duze koncerny …. oraz kreml :(
                • engine8t Re: OT europejskie popier...nie - poziom master 06.11.22, 00:32
                  Od kiedy Wam mowie zeby do ameryki spierd? Ona juz prawie tak lewacka jak Wasz kraj a zyje sie o wiele wygodniej
                  • marekggg Re: OT europejskie popier...nie - poziom master 06.11.22, 01:10
                    a co - mieszkac na pustyni? po co to komu? stary 0- europa jest inna, jest jaka jest, ale jest OK.
                    i jakby sie republikanie pozbyli tego durnego przefarbowanego blondyna, to by moze i bylo OK. no ale skoro republiknie chca trumpete ktora jest karmiona roSSji - no to OK. nie moj wybor
                    • engine8t Re: OT europejskie popier...nie - poziom master 06.11.22, 02:55
                      Alez wam te mozgi wyprali...zwlaszcza z ta Rossja...

Nie dziwota Europa ma lepsze i pralki i proszki... :)
                      A niby dlaczego na pustyni? Czy tylko pustynie saw USA?
                      Dlaczego nie na wybrzezu?
                      Wy naprawde nie wiecie jak sie tu mieszka a ja wiem jak sie mieszka w Europie i bez wahania wybralbym znow USA bez wzgledu kto tu jest prezydentem.
                      Jak pisalem to zgadzam sie z Zanussim ktory powiedzial ze Europa to jak ZOO - ludzi sa w klatkach karmieni lyzeczka i odzwyczajeni od brania odpwiedzialnosci za siebie. A to zniewala i uzaleznia. Branie odpwiedzialnsci za siebie wcale nie jest takie trudne ale daj o wiele wiecej swobody zycia.
                      Trump nie jest mim typem prezydenta i kiedy bedzie wlasciwa opcja to na pewno na nia zaglsuje ale kiedy bedzi ealternatywa typu Biden to na litosc boska - Trumo jest 100x lepszy pod praktyczniekazdym wzgledem.
                      On mmysli jak biznesmen i wie co dobre dla USA a ze to nie koniecznie dobre dla EU czy Polski to wybacz pan. Nawet w samolocie napisane ze w razi probemow najpier zakladamy maske sobie? Jedyne problem jaki ma to za duzo gada, za bardzo narcystycznhy i nie zgadz sie z politykami a tym jedynie zalezy aby byc wybranym na nastpna kadencje - wszytko reszte maja w D.
                      Trump postawil do pionu Chiny, EU i zamknal granice i zrobil USA niezalezne energetycznie.
                      Wierz mi ze problemy rosyjsko ukrainskie nie sa wazne dla USA. Z tym Europa musi sobie radzic sama i podejrzewam ze niedlugo wszystko pojdzie znow w tym kierunku.
                      Ale rozumiem ze wy na to patrzyciei naczej.
                      • marekggg Re: OT europejskie popier...nie - poziom master 06.11.22, 09:15
                        engine8t napisał:

> Alez wam te mozgi wyprali...zwlaszcza z ta Rossja...
                        >
                        > Nie dziwota Europa ma lepsze i pralki i proszki... :)

???

> A niby dlaczego na pustyni? Czy tylko pustynie saw USA?
                        > Dlaczego nie na wybrzezu?

dobra dobra :-)

> Wy naprawde nie wiecie jak sie tu mieszka a ja wiem jak sie mieszka w Europie i
                        > bez wahania wybralbym znow USA bez wzgledu kto tu jest prezydentem.

nie wiem jak sie mieszka w USA, ale ty raczej tez nie masz pojecia o mieszkaniu w europie.

> Jak pisalem to zgadzam sie z Zanussim ktory powiedzial ze Europa to jak ZOO - l
                        > udzi sa w klatkach karmieni lyzeczka i odzwyczajeni od brania odpwiedzialnosci
                        > za siebie. A to zniewala i uzaleznia. Branie odpwiedzialnsci za siebie wcale n
                        > ie jest takie trudne ale daj o wiele wiecej swobody zycia.

czasy sie bardzo zmienily.

> Trump nie jest mim typem prezydenta i kiedy bedzie wlasciwa opcja to na pewno n
                        > a nia zaglsuje ale kiedy bedzi ealternatywa typu Biden to na litosc boska - Tr
                        > umo jest 100x lepszy pod praktyczniekazdym wzgledem.
                        > On mmysli jak biznesmen i wie co dobre dla USA a ze to nie koniecznie dobre dla
                        > EU czy Polski to wybacz pan. Nawet w samolocie napisane ze w razi probemow na
                        > jpier zakladamy maske sobie? Jedyne problem jaki ma to za duzo gada, za bardzo
                        > narcystycznhy i nie zgadz sie z politykami a tym jedynie zalezy aby byc wybrany
                        > m na nastpna kadencje - wszytko reszte maja w D.

tu sie zgadzam

> Trump postawil do pionu Chiny, EU i zamknal granice i zrobil USA niezalezne ene
                        > rgetycznie.

zamknal granice? postawil do pionu chiny?

> Wierz mi ze problemy rosyjsko ukrainskie nie sa wazne dla USA. Z tym Europa mus
                        > i sobie radzic sama i podejrzewam ze niedlugo wszystko pojdzie znow w tym kieru
                        > nku.
                        > Ale rozumiem ze wy na to patrzyciei naczej.

zgadzam sie z tym ze z ukrajina to sobie europa musi sama poradzic, ale z rosja, czy chinami to juz musi caly "zachod" sobie poradzic.
                • marekggg Re: OT europejskie popier...nie - poziom master 06.11.22, 01:08
                  nie tylko niemcy, ale widziales rowniez inni poplecznicy roznych koncernow i to z calego swiata. lobbying jest biznesem wartym miliardy. napisalem nowy post - w sumie glownie dla ciebie bywalcu.
        • engine8t Re: OT europejskie popier...nie - poziom master 05.11.22, 23:15
          Ja to sobie ostatnio ucialem pogawedke religijna z mlodym ksiedzem
          I tak go pytam
          - My katolicy celbrujemy Zmartwychwstanie jako najwieksz swieto i sens naszego zycia?
          No tak.
          - No dlczego na kazdym krzyzu mamy umarlego Chrystusa co swiadzczy raczej ze celebrujemy smierc a nie Zmartwychwstanie? Czyz nie bardziej wlasciwym bylby sam krzyz jak juz mam byc?

No i pojakal sie troche , pomruczal cos tam mi motywowal ale mu chyba nie wyszlo... wiec mu dolalem i skonczlismy ta niewygodna dyskusje.
          • misio3 Re: OT europejskie popier...nie - poziom master 06.11.22, 12:55
            engine to proste przyjacielu, wytłumaczę Ci choć nie jestem księdzem.
            My katolicy mamy dwa największe święta w roku. Bożego Narodzenia i Wielkanocne. Oby dwa te święta są radosne bo głoszą dobrą nowinę narodziny i zmartwychwstanie czyli zwycięstwo życia nad śmiercią. Baranek święcona woda którą poświęca się pokarmy i jajko to symbole życia a gołębica symbol pokoju. Droga do zwycięstwa wymaga trudu i cierpienia stąd krzyż, ale warto czasem cierpieć bo wierzymy że gdy będziesz czynił dobro i pokonasz przeciwności to czeka nagroda czyli zwycięży życie , radość, szczęście i zbawienie. Amen.
            • taniarada Re: OT europejskie popier...nie - poziom master 06.11.22, 13:29
              Ale modlimy się codziennie lub przynajmniej znak krzyża .
            • engine8t Re: OT europejskie popier...nie - poziom master 06.11.22, 18:39

A jak zauwazysz to Swieta katolickie sa bardzo blisko swiat zydowskich i cala rzecz w tym zeby to bylo nasze i wieksze swieto niz inne... Ale to nnie wazne.
              Urodzenie Chrystusa rozumiem, Jajka i swiecona woda zas naciagane... nikt inne tego nie celebruje - Meksykanie np swieca chleb i wino i po poswieceniu stoja a koszami przed kosciolem i te swiecone bulki rozdzja - dzile asie chlebem.. A my Polacy to co robimy? Ano stroimy koszyki i chwalimy sie co mamy dobrego do jedzeniai i jak bogato jemy a potem to zabieramy do domu...
              A Baranka probujemy pokazac w pozytywnym swietle aby ukryc barbarzynski w sumie zwyczaj zabijania dla przyjemnisci ii smarowani krwia drzwi.....

Misiu , to nie o to chodzi. Chodzi o to dlaczego wszedzie wisi na krzyzy zmarly Chrystus - czyli celbrujeby brutalnie mowiac trupa a nie celeberujemy tego co powinnismy - pustego krzyza bo w koncu jego na krzyzy nie bylo bo zmartwychwstal? I pomimo ze Zmartwychwstanie ti najwieksze Swieto i caly sens wiary to jakos to jest w cieniu wszytkich innych swiat?
              Zaloze sie za ja zapytasz 100 katolikow jakie jest najweazniejsze i najwieksze Swieto Kosciola to usyszysz ze Boze Narodzenie.

I ja - katolik ci to mowie i nie boje sie o tym mowic ani ksiadza pytac.
              • bwv1080 Re: OT europejskie popier...nie - poziom master 06.11.22, 19:26
                engine8t napisał:
                > A jak zauwazysz to Swieta katolickie sa bardzo blisko swiat zydowskich i cala r
                > zecz w tym zeby to bylo nasze i wieksze swieto niz inne...

Nie zauważy, bo to byłby przypadek. Przy ustalaniu terminów świąt chrześcijańskich najważniejsze było, zajumać terminy świąt pogańskich i rzymskich. Żydowskie nie grały roli, bo w owych czasach nie było na terenach chrześcijańskich znaczącej populacji żydowskiej.
                • engine8t Re: OT europejskie popier...nie - poziom master 06.11.22, 23:56
                  Niby prawda ale pol - prawda.
                  A chrystusowi na krzyzu to ponoc golenie chcieli polamac zeby an swieto paschy nie zyl?
              • bywalec.hoteli Re: OT europejskie popier...nie - poziom master 06.11.22, 23:10
                engine8t napisał:

> I ja - katolik ci to mowie i nie boje sie o tym mowic ani ksiadza pytac.

Nawróciłeś się na starość? Oj to dobrze, chwalić Pana Boga! :)
                • engine8t Re: OT europejskie popier...nie - poziom master 06.11.22, 23:44
                  Co znaczy nawrocilem sie? Raz ochrzczony - zawsze katolik.
                  • nousecomplaining Re: OT europejskie popier...nie - poziom master 07.11.22, 11:48
                    > Raz ochrzczony - zawsze katolik.
                    Czyli z przymusu. Bo jak cię chrzcili, to raczej nie miałeś nic dopowiedzenia. Może trzeba chrzcić tylko te maluchy, które się podczas ceremonii nie drą w niebogłosy - bo jak się drą, to widocznie nie chcą.
                    • trypel Re: OT europejskie popier...nie - poziom master 07.11.22, 11:58
                      Daj spokój z takimi pomysłami bo zaraz wymysla sposób uspokajania maluchów. Przed wojną dawało im się do ssania szmatkę z makiem i cukrem :)

A w temacie raz ochrzczony zawsze katolik zastanawiam się co będzie przy zmianie wiary i np przyjeciu islamu. Tez dalej się jest katolikiem?
                      • qqbek Re: OT europejskie popier...nie - poziom master 07.11.22, 12:27
                        trypel napisał:

>
                        > A w temacie raz ochrzczony zawsze katolik zastanawiam się co będzie przy zmiani
                        > e wiary i np przyjeciu islamu. Tez dalej się jest katolikiem?
                        >

A konwersja na judaizm?
                        Wystarczy się napletka pozbyć? Czy jednak "raz goj, zawsze goj"?

Teściowa mi znów dupę truje, że młody niechrzczony. Cztery lata jak się czepiła, tak odczepić się nie chce, uparta. Jeszcze 14 wytrzymam, potem niech się młody sam przed pokropkiem broni.
                        • trypel Re: OT europejskie popier...nie - poziom master 07.11.22, 12:48
                          Konwersji na judaizm chyba nie da rady zrobić. I nawet nie chodzi o napletek :D

Nam się babcie tylko próbowały przez pierwsze msc wtracac. W sensie babcie zony a nie rodzice.
                          Ale minęło po max pol roku.
                          • wislok1 Re: OT europejskie popier...nie - poziom master 07.11.22, 16:05
                            Da sie zrobic jak najbardziej...

chadwilken.com/pl/%C5%BCona-sacha-barona-cohena-isla-fisher-przyznaje-%C5%BCe-jest-za%C5%BCenowana-przez-gwiazd%C4%99-borata/
                            • wislok1 Re: OT europejskie popier...nie - poziom master 07.11.22, 16:06
                              I nie jest to jedyny przypadek

pl.wikipedia.org/wiki/Konwersja_na_judaizm
                          • engine8t Re: OT europejskie popier...nie - poziom master 07.11.22, 17:58
                            Corka Trumpa to zrobila
                        • engine8t Re: OT europejskie popier...nie - poziom master 07.11.22, 17:57
                          No to tak jak by ci sie czarny ziec trafil.... no bedzie ziec i bedzi sie liczyl jako rodzina ale zawsze bedzi to czarny w rodzinie.
                          • nousecomplaining Re: OT europejskie popier...nie - poziom master 07.11.22, 20:39
                            > No to tak jak by ci sie czarny ziec trafil.... no bedzie ziec i bedzi sie liczyl jako rodzina ale zawsze bedzi to czarny w rodzinie.
                            Rozumiem, że chodzi ci o zięcia, który jest księdzem?
                        • nousecomplaining Re: OT europejskie popier...nie - poziom master 07.11.22, 19:35
                          > A w temacie raz ochrzczony zawsze katolik zastanawiam się co będzie przy zmianie wiary i np przyjeciu islamu. Tez dalej się jest katolikiem?
                          Dopytaj engina. ON wie. Ale ja wiem, co ON wie,. Nic nie będzie, bo Raz ochrzczony - zawsze katolik. Będzie zatem taki biedak zawieszony w niebycie, ale zawsze będzie wybór - na chmurce w czystości wiecznej albo z ekipą chętnych dziewic. Wybór jak dla mnie jest prosty.
                          • trypel Re: OT europejskie popier...nie - poziom master 07.11.22, 19:48
                            A jaka wiarę trzeba przyjąć żeby te dziewice były już ex z doświadczeniem? I ważniejsze żeby człowiek siłę miał na wieki
                            • nousecomplaining Re: OT europejskie popier...nie - poziom master 07.11.22, 20:36
                              > A jaka wiarę trzeba przyjąć żeby te dziewice były już ex z doświadczeniem? I ważniejsze żeby człowiek siłę miał na wieki
                              Ech, masz wymagania. Jak się dowiem, to wiarę taką przyjmę w ciemno i dam znać.
                      • engine8t Re: OT europejskie popier...nie - poziom master 07.11.22, 17:55
                        No pewnie ze sie jest ktolikiem nawet przy zmianie wiary .... W wierze katolickej jestes grzesznikiem a islamskiej cuden z nieba..... Potem bedziesz mogl wybrac bo wiara katolcka wzawsze ci daje opcje powortu i rozgrzeszenia - jak to jest w islamie to nie wiem
                        A moze u bram niebieskich dadza ci szanse wyboru? Ja tam nienarzekam..
                    • engine8t Re: OT europejskie popier...nie - poziom master 07.11.22, 17:52
                      Nie, nie z przymusu ale nie ja podjalem decyzje. Tak samo jak wiele innych.
                      Urodzilem sie tez z przymusu... jako Polski obywatel tez z przymusu.. I ani jedego ani drugiego nie zaluje.
            • tbernard Re: OT europejskie popier...nie - poziom master 06.11.22, 22:56
              Baran to zwierzę rogate, czyli bardziej diabła przypomina.
              • marekggg Re: OT europejskie popier...nie - poziom master 06.11.22, 23:20
                i ma kopyta. to juz taki wol lepszy...
    • taniarada Re: OT europejskie popier...nie - poziom master 06.11.22, 13:25
      Chyba Münster i nie ma już państwa RFN.
      • bwv1080 Re: OT europejskie popier...nie - poziom master 06.11.22, 15:31
        taniarada napisał:

> Chyba Münster

Münster (w tradycji pol. Monaster, Monastyr) – miasto na prawach powiatu w Niemczech, położone w północnej części kraju związkowego Nadrenia Północna-Westfalia, siedziba rejencji Münster.

pl.wikipedia.org/wiki/M%C3%BCnster
        > i nie ma już państwa RFN.

Kto ci takich glupot naopowiadal?
      • wislok1 Re: OT europejskie popier...nie - poziom master 06.11.22, 19:13
        A jakie jest panstwo na miejscu RFN ?

Bez jaj

RFN WLACZYLO terytorium NRD na mocy zjednoczenia Niemiec...
        NRD przestalo istniec, zostalo zlikwodowane, a jego terytorium wcielono do RFN....

Skoro panstwo zostalo zlikwidowane, to automatycznie zlikwidowano jego cala budzetowke, wojsko, milicje, urzedy, szkolnictwo, itd....

I po weryfikacji czesc ludzi przyjeto do pracy w budzetowce RFN, reszta stracila prace, szczegolnie pracownicy Stasi i agenci Stasi....
        • tbernard Re: OT europejskie popier...nie - poziom master 06.11.22, 19:25
          Gdyby po zjednoczeniu Niemcy stały się państwem demokratycznym, to by było NRD. Ale Niemcy nie chcieli republiki demokratycznej i woleli republikę federalną.
          • wislok1 Re: OT europejskie popier...nie - poziom master 06.11.22, 20:28
            W wojsku to do Bundeswehry przyjeto mniejszosc oficerow....
            Do tego im czesto obnizono stopnie, np. pulkownik otrzymal oferte pracy jako kapitan....

Nie podoba sie, to spad....

Milicjantow potraktowano jescze gorzej.....

W najlepszym razie drogowka.....

Weryfikacja w PL po 1989 to byl wzor lagodnosci, w DE sie nie certolili....

Tak samo ostro zweryfikowano urzednikow i nauczycieli....

Z tym ze w DE na miejsce zwolnionych juz czekali Niemcy z zachodnich landow, nie bylo problemu, ze zabraknie ludzi.....

Logiczne, ze w PL, Czechach, na Wegrzech takich kadr na zastapienie zwalnianych komuchow nie bylo pod reka od razu,
            wiec komuchow traktowano o wiele lagodniej....
        • grzek Re: OT europejskie popier...nie - poziom master 06.11.22, 19:47
          Pewnie myśli, że jest cały czas NRF.
    • tbernard Re: OT europejskie popier...nie - poziom master 06.11.22, 19:41
      To jakaś wewnętrzna przemiana, że stałeś się obrońcą krzyża? ;)
      • trypel Re: OT europejskie popier...nie - poziom master 06.11.22, 20:05
        Szczerze mówiąc sam krzyż mam w dupie.
        Dzisiaj byłem na Ostrowie Tumskim.
        Szedłem od wyspy słodowej i kolo młyna stało paru azjatów. Na pewno nie chińczycy. Nie Wietnam. Robili zdjęcia Ostrowa od strony Mlyna (pięknie odremontowany). Na kadrze bo sam popatrzyłem, widać było jednocześnie 7 krzyży. I specjalnie się obracałem- ani nie spluwali z obrzydzeniem, ani nie oślepli.
        To może normalnym ludziom taki krzyż nie robi krzywdy. I może mógłby wisiec jak wisiał od kilkuset lat? A burki niech ujadają wokół.
        • marekggg Re: OT europejskie popier...nie - poziom master 06.11.22, 20:22
          w azji jest sporo katolikow :-).
          nawet w chinach czy w japonii, czy koreii poludniowej
          w egipcie jakies 10% ludnosci to katolicy. ile to jest w liczbach bezwzglednych w 100 milionowym kraju?
          • trypel Re: OT europejskie popier...nie - poziom master 06.11.22, 20:38
            Uspokoiłeś mnie.
            Wyobrażałem sobie ze w nocy nagle stracą wzrok... A widac tu sami katotalibowie przylatują
            • bywalec.hoteli Re: OT europejskie popier...nie - poziom master 06.11.22, 21:52
              to może ci Japończycy co na G7 przylatują to tez katolicy i niepotrzebne zdejmowanie krzyża?

A na serio to skandal.

Mi się podobało jak w jednej włoskiej szkole rodzicowi dziecka z Finlandii przeszkadzał krzyż na ścianie. Nikt we Włoszech tego krzyża nie chciał zdjąć. Doszło do tego ze matka zaskarżyła to do jakiegoś europejskiego sądu. I on nakazał zdjąć krzyż. Wtedy premier Wloch powiedział, ze krzyża nie zdejmą, to są Włochy, tu krzyże wiszą i nie obchodzą go wyroki zewnętrznych sądów czy jakieś kary przez nie zasadzone.
              • tbernard Re: OT europejskie popier...nie - poziom master 06.11.22, 22:50
                bywalec.hoteli napisał:

> Mi się podobało jak w jednej włoskiej szkole rodzicowi dziecka z Finlandii prze
                > szkadzał krzyż na ścianie. Nikt we Włoszech tego krzyża nie chciał zdjąć. Doszł
                > o do tego ze matka zaskarżyła to do jakiegoś europejskiego sądu. I on nakazał z
                > djąć krzyż. Wtedy premier Wloch powiedział, ze krzyża nie zdejmą, to są Włochy,
                > tu krzyże wiszą i nie obchodzą go wyroki zewnętrznych sądów czy jakieś kary przez nie zasadzone.

Co innego placówka jaką jest szkoła publiczna a co innego obiekt zabytkowy gdzie krzyż jest tam od stuleci. To tak jakby w gotyckiej katedrze usiłować pościągać symbole religijne, bo może się zdarzyć jakiś turysta, który zechce obejrzeć ten obiekt jako zabytek średniowieczny, zaś osobiście nie jest osobą wierzącą lub wręcz innego wyznania i nie chcemy go urazić.
            • marekggg Re: OT europejskie popier...nie - poziom master 06.11.22, 23:13
              :-)
          • stavros2002 Re: OT europejskie popier...nie - poziom master 07.11.22, 07:25
            W Egipcie praktycznie nie ma katolików. Ludność chrześcijańska to Koptowie. Od biedy można ich określić jako odłam prawosławia, ale różnice są bardziej skomplikowane, a Koptowie nie polegają prawosławnemu patriarsze Aleksandrii.
            • marekggg Re: OT europejskie popier...nie - poziom master 07.11.22, 07:43
              OK - chrzerscian - juz lepiej?
              • stavros2002 Re: OT europejskie popier...nie - poziom master 07.11.22, 07:45
                Tak, bo wprowadzasz w błąd bez znajomości tematu. Podobnie jak pisząc o Łemkach powyżej.
    • marekggg moze wszystkim troche ulzy 06.11.22, 23:19
      trypel napisał:

po tym tekscie:

Das Auswärtige Amt steht in der Kritik, weil auf sein Geheiß für das G7-Treffen in Münster ein Kreuz aus dem Friedenssaal des Historischen Rathauses entfernt wurde. Ministerin Baerbock war nach eigenen Angaben vorab nicht darüber informiert. Die christlichen Kirchen und der Zentralrat der Muslime reagieren verständnislos.
      • trypel Re: moze wszystkim troche ulzy 07.11.22, 07:05
        Czyli zareagowali na moją histerie. Bo przecież nikomu innemu to nie przeszkadzało:D
        • marekggg Re: moze wszystkim troche ulzy 07.11.22, 07:31
          moje? co ja do tego mam/mialem?
          • wislok1 Re: moze wszystkim troche ulzy 07.11.22, 16:10
            No, ale tu jest faktycznie chyba pulapka zastawiona na zielona minister przez CDU, bo w Münster rzadzi CDU i CDU sie ZGODZILO na przeniesienie tego krzyza na kilka dni, a potem
            to strasznie skrytykowalo

No, ale minister nie powinna dac sie zlapac w sidla, w rzadzie to jej nikt powaznie nie traktuje poza nia sama....

Wczesniej uwierzyla putinowi, ze nie napadnie na Ukraine
          • trypel Re: moze wszystkim troche ulzy 07.11.22, 17:40
            Moją a nie twoja
    • galtomone Re: OT europejskie popier...nie - poziom master 07.11.22, 11:31
      A dlaczego Europejskie?

W USA to mało rzeczy od czapy - z jednej strony purytańskie korzenie imigrantów, z drugiej południe zapatrzone w Boga i przez lata żyjące z niewolnictwa, do tego zasady typu piwo od 21 roku życia, ale banda facetów na filmie może się na twarz 18nastki spuszczać do woli...
      Poprawność polityczna to zresztą chyba właśnie import zza oceanu a nie lokalny, europejski wynalazek?

Poza tym, tu wnioskowało Niemieckie MSZ a nie ktoś w imieniu całej Europy.... wiec może to z uwagi na wydelikaconych jankesów, żeby szoku nie przeżyli (jak przy zamawianiu kawy w Macu - OJOJ, gorąca???).
      • misio3 Re: OT europejskie popier...nie - poziom master 07.11.22, 13:36
        galtomone napisał:

> A dlaczego Europejskie?
        >
        > W USA to mało rzeczy od czapy - z jednej strony purytańskie korzenie imigrantów
        > , z drugiej południe zapatrzone w Boga i przez lata żyjące z niewolnictwa, do t
        > ego zasady typu piwo od 21 roku życia, ale banda facetów na filmie może się na
        > twarz 18nastki spuszczać do woli...
        > Poprawność polityczna to zresztą chyba właśnie import zza oceanu a nie lokalny,
        > europejski wynalazek?
        >
        > Poza tym, tu wnioskowało Niemieckie MSZ a nie ktoś w imieniu całej Europy.... w
        > iec może to z uwagi na wydelikaconych jankesów, żeby szoku nie przeżyli (jak pr
        > zy zamawianiu kawy w Macu - OJOJ, gorąca???).

Czasy niewolnictwa Ameryka ma dawno za sobą.
        Dziś nie wolno nawet powiedzieć do czarnoskórego "czarny" bo się obrazi a szachy to dla niektórych gra rasistowska bo zaczynają białe.
        Mur na granicy z Meksykiem zatrzymał przynajmniej częściowo fale imigrantów i przemytu narkotyków więc imigranci to dla Ameryki nie problem.
        W Ameryce panuje ogromna liczba kościołów , sekt , wolność religijna i każdy może sobie wierzyć w co chce nawet w potwora spagetti i nikt w Ameryce nikomu nie zdejmuje krzyża bo tego zabrania konstytucją USA więc tu akurat Jankesi byliby wyrozumiali gdyby zobaczyli krzyż bo są otwarci na poszanowanie wolności wszelakich...Niemiec nie musiał krzyża zdejmować.

Konstytucja Stanów Zjednoczonych Ameryki -
        Poprawka I :

"Żadna ustawa Kongresu nie może wprowadzić religii ani zabronić swobodnego praktykowania jej"
        • tbernard Re: OT europejskie popier...nie - poziom master 07.11.22, 14:52
          misio3 napisał:

> Czasy niewolnictwa Ameryka ma dawno za sobą.

Mniej więcej jak u nas pańszczyznę w zaborze rosyjskim znoszono.
          Ale problem z biedą dziedziczną wlecze się pokoleniami.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka