Dodaj do ulubionych

Konfiskata auta od 1,5 promila

17.11.22, 11:50
next.gazeta.pl/next/7,151003,29150043,pijani-kierowcy-straca-samochody-sejm-przyjal-nowelizacje.html#s=BoxOpImg3
"Jeśli prowadzony pojazd nie będzie należał do pijanego kierowcy, zamiast przepadku sąd będzie orzekał przepadek równowartości jego wartości. To samo dotyczy przypadków, w których pojazd został zniszczony w wypadku. Wyjątkiem są przypadki zawodowych kierowców, którzy często prowadzą pojazdy warte setki tysięcy złotych. Sąd wówczas orzeka nawiązkę w wysokości co najmniej 5 tys. zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej."

Czyli pijany kierowca tira jest mniej winny niż kierowca osobówki...
Obserwuj wątek
    • taniarada Re: Konfiskata auta od 1,5 promila 17.11.22, 11:58
      Trzeba mieć dwa auta to proste .Jedno tańsze do jazdy pod wpływem taki mi się narzuca wniosek po durnym zachowaniu pisowców .Ci wyjątkowo nie mają co robić .Jeszcze musi prezydent podpisać ,daleka droga .
      • misio3 Re: Konfiskata auta od 1,5 promila 17.11.22, 13:19
        taniarada napisał:

> Trzeba mieć dwa auta to proste .Jedno tańsze do jazdy pod wpływem taki mi się n
        > arzuca wniosek po durnym zachowaniu pisowców .Ci wyjątkowo nie mają co robić .J
        > eszcze musi prezydent podpisać ,daleka droga .

Głupie masz pomysły. Nikt normalny nie będzie kupował drugiego auta tańszego do jazdy po pijaku. Straci też prawojazdy bo nie może mieć dwóch praw jazdy. Tak jak dwóch aut. Do tegogrzywna 10 tys.zł. do tego nie opłaca się bo musiałby zapłacić za drugie auto kilka tysięcy zł ubezpieczyć nalać paliwa. Rocznie z 5 tysięcy co najmniej. Taniej wyjdzie wziąć taxi za 50zł.
        • misio3 Re: Konfiskata auta od 1,5 promila 17.11.22, 13:22
          Aaaa.....do konfiskaty tego taniego auta zapewne doliczą koszty jak laweta parking opłata komornika koszty administracyjne grzywna koszt wyrobienia prawka więc to drugie tanie auto nagle zrobi się drogie
          • loyezoo Re: Konfiskata auta od 1,5 promila 17.11.22, 16:35
            Większość ludzi zatrzymanych po alko, jeździ gruzami. Nie płacą za żadną lawetę etc. Po prostu nie odbierają auta z parkingu policyjnego. Coś na ten temat wiem... kupuje te auta.
            Jakiś niewielki procent tych, co jeżdżą drogimi i ich złapią, ma auta np. w leasingu. Kolejna rzecz. Zabierać będą tym, co mają powyżej 1,5 promila.Takich też liczymy w promilach. Nawet policja przyznaje, że ponad 90% zatrzymanych jest pod wpływem (czyli do 0,5 promila) tzw. "wczorajsi". Ilu jest naprawdę nagrzanych pow. 1,5 promila? Także Jasiu dupa, dupa Jasiu. Usłyszy się o kilku w roku i tyle.
            • stavros2002 Re: Konfiskata auta od 1,5 promila 17.11.22, 19:09
              Nie, nie ma takiej korelacji. Co najwyżej taka, że stare auta to większość jeżdżących po naszych drogach. Po pijaku łapią sędziów, lekarzy, celebrytów, polityków, biznesmenów.
              • wislok1 Re: Konfiskata auta od 1,5 promila 17.11.22, 19:26
                No, ale z 1,5 promila to juz teraz bardzo malo kto jezdzi z tych grup......

W zasadzie prawie nikt....

1,5 promila, to trzeba byc niezle urznietym....
                • qqbek Re: Konfiskata auta od 1,5 promila 17.11.22, 21:12
                  wislok1 napisał:

> No, ale z 1,5 promila to juz teraz bardzo malo kto jezdzi z tych grup......
                  >
                  > W zasadzie prawie nikt....
                  >
                  > 1,5 promila, to trzeba byc niezle urznietym....

Eee - zawsze można liczyć na taką Kozidrak.
                  2 promile i BMW - nówka sztuka.

Ale fakt pozostaje faktem.
                  Jak ktoś jeździ napruty jak Messerschmitt to zazwyczaj autem "za czapkę orzechów".
                  A takie "zdobycze" po konfiskacie będą więcej kosztować wymiar sprawiedliwości (do prawomocnego orzeczenia trzeba toto przechować na parkingu depozytowym) niż przyniosą zysku.
                  • misiek13 Re: Konfiskata auta od 1,5 promila 18.11.22, 15:23
                    qqbek napisał:

> Ale fakt pozostaje faktem.
                    > Jak ktoś jeździ napruty jak Messerschmitt to zazwyczaj autem "za czapkę orzechó
                    > w".> A takie "zdobycze" po konfiskacie będą więcej kosztować wymiar sprawiedliwości
                    > (do prawomocnego orzeczenia trzeba toto przechować na parkingu depozytowym) niż
                    > przyniosą zysku.
                    >

Dlaczego koszty postępowania ma ponosić wymiar sprawiedliwości?
                    Kosztami lawety, grzywny, karkingu i sądowymi obciąży się pijanego kierowcę bo to jego wina. Proste.
                    Ps. O jakim zysku mowa? Sąd to nie firma. Nie musi przytnosić zysku. Zysk poza finansowy ma odnieść społeczeństwo, przez ukaranie i wykluczenie takiego pijaczka z drogi by zagrożenia w ruchu drogowym nie stwarzał. Konfiskata auta i zabranie prawa jazdy to jedyna skuteczna metoda. Znasz lepszą? Ja nie.
            • klemens1 Re: Konfiskata auta od 1,5 promila 17.11.22, 22:16
              Ale za spowodowanie wypadku limit zmniejsza się do 0.5 - i tu już jest pole do popisu.
            • marekggg Re: Konfiskata auta od 1,5 promila 18.11.22, 08:28
              zeby sie nawalic na 1,5 promila to musialbym chyba ze 12 normalnych pollitrowych browarow do siebie wlac. nie jest to niemozliwe ale raczej to zajmie sporo czasu. bo wysokoprocentowego nie pijam.
              • klemens1 Re: Konfiskata auta od 1,5 promila 18.11.22, 10:31
                Dokładnie z tych samych powodów na nie pijam niskoprocentowego.
      • klemens1 Re: Konfiskata auta od 1,5 promila 17.11.22, 13:26
        Wiem, że nie na temat.
        Po co używasz znaków interpunkcyjnych po spacji, a nie na odwrót?
        • waga170 Re: Konfiskata auta od 1,5 promila 17.11.22, 19:01
          Jakto po co. Zebysmy wiedzieli ze te rozne tak samo piszace boguslawki to ten sam wielonickowiec.
      • snajper55 Re: Konfiskata auta od 1,5 promila 17.11.22, 22:00
        taniarada napisał:

> Trzeba mieć dwa auta to proste .Jedno tańsze do jazdy pod wpływem taki mi się n
        > arzuca wniosek po durnym zachowaniu pisowców .Ci wyjątkowo nie mają co robić .J
        > eszcze musi prezydent podpisać ,daleka droga .

A może samochód i hulajnogę? Przepadek hulajnogi mniej bolo i jest mało prawdopodobny, bo pijak się na niej nie utrzyma.

S.
        • taniarada Re: Konfiskata auta od 1,5 promila 17.11.22, 22:18
          Zaczynam Cię lubić snajper .Jesteś na męskim forum ,gdzie kobiety mają mało do powiedzenia .I można tu poruszać różne wątki .Nie tylko samochodowe 👍😊
          • klemens1 Re: Konfiskata auta od 1,5 promila 20.11.22, 12:04
            taniarada napisał:

> Zaczynam Cię lubić snajper .Jesteś na męskim forum ,gdzie kobiety mają mało do
            > powiedzenia .I można tu poruszać różne wątki .Nie tylko samochodowe 👍😊

Po czym wnioskujesz, że kobiety mają tu mało do powiedzenia?
            BTW. Nauczysz się w końcu używać poprawnie znaków interpunkcyjnych i spacji?
      • xdanax Re: Konfiskata auta od 1,5 promila 19.11.22, 17:36
        Ja czasem pożyczam auto osobom, które lubią się napić, co wtedy? Zabiorą mi auto?
        • bwv1080 Re: Konfiskata auta od 1,5 promila 19.11.22, 20:02
          xdanax napisała:

> Ja czasem pożyczam auto osobom, które lubią się napić, co wtedy?
          > Zabiorą mi auto?

Tak. a wtedy dochodząc swoich racji u pijaka będziesz mogla przemyśleć sens udostępniania jakiegokolwiek, nie tylko własnego, pojazdu "osobom, które lubią się napić".

Ten wpis sponsorują hasła Strosmajer, skrzydła i gołębica.
          • xxdanaxx Re: Konfiskata auta od 1,5 promila 19.11.22, 22:11
            Dzięki
          • taniarada Re: Konfiskata auta od 1,5 promila 20.11.22, 12:33
            bwv1080 napisała:

> xdanax napisała:
            >
            > > Ja czasem pożyczam auto osobom, które lubią się napić, co wtedy?
            > > Zabiorą mi auto?
            >
            > Tak. a wtedy dochodząc swoich racji u pijaka będziesz mogla przemyśleć sens udo
            > stępniania jakiegokolwiek, nie tylko własnego, pojazdu "osobom, które lubią się
            > napić".
            >
            > Ten wpis sponsorują hasła Strosmajer, skrzydła i gołębica.
            >
            > A co w tym przypadku jest winne auto .Wytłumacz nie bij .
            >
            • bwv1080 Re: Konfiskata auta od 1,5 promila 20.11.22, 13:46
              taniarada napisał:
              > A co w tym przypadku jest winne auto

Auto nic. Tylko pijący i mu udostępniający. Ci są karani. Auta nikt nie bije.

Nieustannie Strosmajer, skrzydła i gołębica.
    • wislok1 Re: Konfiskata auta od 1,5 promila 17.11.22, 19:06
      Klasyczna propaganda dla ciemnego ludu.....

WIejskie i miastowe pijaki jezdza zlomem bez wartosci i dalej beda jezdzic...
      Skonfiskuja im auto warte 1000 zlotych....

Tirowiec zaplaci 5000 zlotych....

A ci bogaci przestana jezdzic autami po pijaku...
      To korzysc, ale z 1,5 promila to i tak prawie nikt z tych bogatych juz do tej pory nie jezdzil....
      • nousecomplaining Re: Konfiskata auta od 1,5 promila 17.11.22, 19:32
        > A ci bogaci przestana jezdzic autami po pijaku... To korzysc, ale z 1,5 promila to i tak prawie nikt z tych bogatych juz do tej pory nie jezdzil....
        Ej Wislok, rozumiem, że masz takie przemyślenie, ale jak dla mnie to nadinterpretacja. Bywam na imprezach z ludźmi bogatymi (nie „bogatymi”) i jak widzę, w jakim stanie czasem wsiadają za kółko, to 1,5 promila to pikuś. A bogatego papuga wybroni, nie bój nic.
        • tbernard Re: Konfiskata auta od 1,5 promila 18.11.22, 08:26
          nousecomplaining napisał(a):

> Ej Wislok, rozumiem, że masz takie przemyślenie, ale jak dla mnie to nadinterpr
          > etacja. Bywam na imprezach z ludźmi bogatymi (nie „bogatymi”) i jak widzę, w ja
          > kim stanie czasem wsiadają za kółko, to 1,5 promila to pikuś. A bogatego papuga
          > wybroni, nie bój nic.

Miałem sąsiada bogatego co miał drogie auto marki SUV. No i miał też papugę ale nie wyglądała ona na ptaka obronnego.
        • wislok1 Re: Konfiskata auta od 1,5 promila 18.11.22, 19:26
          No, teraz papuga bedzie miala trudniej....

Chociaz faktycznie moze byc roznie....
          Wartosc lapowki wzrosnie na 100%
      • misiek13 Re: Konfiskata auta od 1,5 promila 17.11.22, 20:32
        wislok1 napisał:

> Klasyczna propaganda dla ciemnego ludu.....
        >
        > WIejskie i miastowe pijaki jezdza zlomem bez wartosci i dalej beda jezdzic...
        > Skonfiskuja im auto warte 1000 zlotych....

Gdy im skonfiskują auto za tysdiąc złotych to nie będą jeździć bo nie będą mieli czym. Skoro jeżdżą autem
        za 1 000 zł to znaczy że ich nie stać na lepsze i po konfiskacie nie kupią kolejnego by nim jeździć bo nie mają za co.
        Logiki się uczyłeś?
        • qqbek Re: Konfiskata auta od 1,5 promila 17.11.22, 21:17
          A ty znowu z multikonta piszesz?
          Tysiąc złotych można na akord na budowie w 2-3 dni dostać pod stołem, jak za pomocnika robisz. Fachowiec zarobi więcej w dwa dni.
          Można mieć też dwa bajtle i też ten tysiąc z MOPS-u przyjdzie.
        • loyezoo Re: Konfiskata auta od 1,5 promila 17.11.22, 21:51
          Ehehehhehhhhhe.Oplułem monitor. Znam taką patologię. Nie ma dla nich problemu kupić kolejny gruz za 1000zł, wierz mi. Więc o logicznym myśleniu, w Twoim przypadku, faktycznie nie ma co liczyć.
          Tak jak qubuś wspomniał. Zarobią w 2-3 dni albo w jedną "nockę, podpiyerdolą jakieś 2-3 wiertarki czy inną piłę i już jest na auto. Ostatnio niedaleko mnie, podyebali , coś koło 300l paliwa z budowy.Sprzedadzą po 5zł i już 1500 jest.
          To, że ciebie stać na stare polo i ciężko na nie pracujesz, nie oznacza, że patologii nie stać na kolejny gruz.
          P/S tak by the way, opłata za zholowanie auta + grzywna + parking policyjny, wychodzi duuużo więcej jak te 1000zł.. A tamtego oni w życiu nie zapłacą, bo "niby z czego".
          • qqbek Re: Konfiskata auta od 1,5 promila 17.11.22, 22:06
            Dodaj jedno - zanim ty takie "cudo" z parkingu depozytowego na aukcji kupisz, to trzeba będzie za ten parking zapłacić.
            Reforma sądownictwa idzie "w jedynie słusznym, solidarnie-polskim kierunku", więc na prawomocny wyrok, w sprawie karnej czeka się wiele miesięcy (a jak jest postępowanie dowodowe, to latami) - i mówię tylko o sytuacji, w której oskarżony nie postanowi się odwołać.
            • loyezoo Re: Konfiskata auta od 1,5 promila 18.11.22, 07:59
              Za parking płaci miasto.Za Oc też i za zholowanie też :) Potem to ściągają z gościa, czyli zazwyczaj nic nie ściągają, bo patologia oficjalnie nic nie ma, nie pracuje etc. Obecnie to trwa kilka miesięcy max.(zmieniły się przepisy) A odwoływać się kto ma i niby od czego :) Jak jechał nawalony i wie, że ma do zapłacenia grzywnę i inne koszty, to ma w dupie te auto.
              No chyba, że trafi się BMW po Kozidrak, to owszem, odbierają :P.
              • tbernard Re: Konfiskata auta od 1,5 promila 18.11.22, 09:03
                No to najlepiej nie robić nic i niech sobie dalej jeżdżą po pijanemu. Mandatu przecież nie zapłacą, bo nie mają nic oficjalnie. Do więzienia nie zamkniemy, bo to kosztuje. Czyli wychodzi na to, że tylko pomachać groźnie palcem i stanowczym głosem powiedzieć "żeby mi to było ostatni raz!". A gdy to się powtórzy to jeszcze bardziej stanowczym.
                • wislok1 Re: Konfiskata auta od 1,5 promila 18.11.22, 19:27
                  Zawsze mozna rozstrzelac, ale to w sumie zabronione....
              • misiek13 Re: Konfiskata auta od 1,5 promila 18.11.22, 15:35
                loyezoo napisał:

> Za parking płaci miasto.Za Oc też i za zholowanie też :) Potem to ściągają z go
                > ścia, czyli zazwyczaj nic nie ściągają, bo patologia oficjalnie nic nie ma, nie
                > pracuje etc. Obecnie to trwa kilka miesięcy max.(zmieniły się przepisy) A odwo
                > ływać się kto ma i niby od czego :) Jak jechał nawalony i wie, że ma do zapłac
                > enia grzywnę i inne koszty, to ma w dupie te auto.
                > No chyba, że trafi się BMW po Kozidrak, to owszem, odbierają :P.
                >

Coś tam ma skoro autem jechał. Auto zlicytować i już na grzywnę wystarczy ten tysiąc albo dwa.
                Polska to dziś kraj o coraz mniejszej liczbie gołodupców którzy niczego nie mają. Każdy dziś coś ma. Auto, dom, pracę, oszczędności. Skarbówka i komornik mają teraz dostęp do konta bankowego to z łatwością ustalą i zabezpieczą pare stów na poczet kar. Tu nawet nie chodzi o kasę. Tu chodzi o to by wyeliminować pijaczka z drogi szybko i skutecznie by było bezpieczniej na drodze. Jak to zrobić? Zabierając mu auto. Zanim kupi nowe minie miesiąc, dwa. W tym czasie będzie chodził pieszo i nie spowoduje wypadku autem bo go nie będzie miał.
                Poza tym kto dziś jeździ autem za tysiąc zł? Margines marginesu. Średnia wartość używanych aut kupowanych w Polsce to 20-30 tysięcy zł. O nowych nie wspomnę.
                Jeśli skonfiskują rocznie dwa tysiące takich aut to daje kwotę 60 mln. zł. Ile można za to chorych dzieci wyleczyć? Dużo.
                • loyezoo Re: Konfiskata auta od 1,5 promila 18.11.22, 18:56
                  Misiu...wiesz po ile kupuje te auta? Za najdroższe zapłaciłem coś koło 400zł. Najtańsze to dokładnie 72zł. Faktycznie, na grzywnę hehehe. To nie starcza na lawetę i parking.Miasto płaci za parking. Parking obecnie.... 39zł DOBA, a te samochody stoją tam po kilka miesięcy (czasami dłużej) Pomnóż sobie i zapytaj sam siebie, co zostaje z tej licytowanej kwoty. No i wisienka na torcie, oni MUSZĄ opłacić OC (znaczy urząd)
                • loyezoo Re: Konfiskata auta od 1,5 promila 18.11.22, 19:04
                  Jeszcze jedno. Jaki komornik, kurwa, jakie konto.Na jakiej ty planecie mieszkasz.Znam ludzi, który jeżdżą nowymi BMW, mają domy (tzn. oficjalnie nie mają), żyją jak pączek w maśle, a jedyne co można ustalić, to to,że nie maja NIC oficjalnie na siebie.Amen.
                  P/S Pisałem wyżej ale ty nie czytasz ze zrozumiem. Widzę na placu jakie auta są konfiskowane. Próżno tam szukać aut po 20-30tys. Jeżeli się trafi, to jedno w roku. Za to do reszty, dokładają po kilkanaście tysięcy.Podałem ci kwoty.
                  • wislok1 Re: Konfiskata auta od 1,5 promila 18.11.22, 19:31
                    Oficjalnie sa biedni jak masz koscielna i go... im ktos zrobi.....

Jak im zabiora prawo jazdy, to jezdza bez prawa jazdy....

Kary nie zaplaca, bo oficjalnie nie maja z czego...
                    • qqbek Re: Konfiskata auta od 1,5 promila 18.11.22, 23:49
                      wislok1 napisał:

> Oficjalnie sa biedni jak masz koscielna i go... im ktos zrobi.....
                      >
                      > Jak im zabiora prawo jazdy, to jezdza bez prawa jazdy....
                      >
                      > Kary nie zaplaca, bo oficjalnie nie maja z czego...

Bo to państwo z gówna i patyków.
                      Świńska koalicja zaostrzyła kary, teraz jest obligatoryjny zakaz jazdy za jazdę po pijaku i do pięciu lat za złamanie zakazu jazdy, ale z powodu przeciążenia sądów często jest tak, że poprzedni zakaz się zatrze, zanim skazany zostanie na kolejny.
                      A nawet jeśli ktoś wpadnie po pijaku z aktywnym zakazem, to i tak w 99% przypadków kończy "z zawiasami", bo nagle wychodzi, że "jedyny żywiciel", ostoja całej społeczności, albo kurwa nawet gminny radny z PiS, a więc święta krowa per se.

Misio brandzluje się konfiskatą, a mi bardziej podobałby się bezwzględny pierdel dla złapanych po raz drugi, a w noweli jest jedynie obowiązkowo "kara pozbawienia wolności" (czyli obowiązek jest, ale można zasądzić "zawiasy", czyli tzw. "polskie uniewinnienie").
                      Do tego z tą konfiskatą to też lipa, bo "sąd będzie mógł odstąpić od orzeczenia przepadku (jeżeli zachodzi wyjątkowy wypadek uzasadniony szczególnymi okolicznościami)" - taki rdzewiejący Focus z 1999 roku pewnie "przepadnie", ale jak ktoś po pijaku wpadnie wartym dwa miliony złotych bolidem, to to z całą pewnością będzie "wyjątkowy przypadek, uzasadniony wykurwiście szczególnymi okolicznościami i zajebistymi honorariami broniących oskarżonego papug".
                      • taniarada Re: Konfiskata auta od 1,5 promila 19.11.22, 06:07
                        Mało masz tolerancji dla innych.Akurat w tych czasach to państwo zdaje egzamin .A dwaj czołowi przedstawiciele partii opozycyjnej stracili prawo jazdy czyli Tusk i Schetyna .
    • schweppes1 Re: Konfiskata auta od 1,5 promila 17.11.22, 22:31
      Każdy, kto głosował za lub się wstrzymał, jest dla mnie komunistą i dostaje dożywotniego bana.
      • tbernard Re: Konfiskata auta od 1,5 promila 18.11.22, 09:06
        schweppes1 napisał:

> Każdy, kto głosował za lub się wstrzymał, jest dla mnie komunistą i dostaje dożywotniego bana.

A mógłbyś zasugerować sensowne rozwiązanie? Co zrobić z pijanym kierowcą? Ponoć 1.5 promila i więcej to mają tylko biedacy z gruzami jak tu czytam. No to biedak mandatu nie zapłaci, bo oficjalnie nic nie ma. Do więzienia nie pójdzie, bo to koszty. No to chętnie dowiem się co należy z takimi robić.
        • galtomone Re: Konfiskata auta od 1,5 promila 18.11.22, 11:00
          tbernard napisał:

> A mógłbyś zasugerować sensowne rozwiązanie? Co zrobić z pijanym kierowcą?

Moge się mylić, ale w EU raczej aut pijanym nie zabierają a problemu takiego jak u nas z tym nie ma.
          Może warto sprawdzić dlaczego i zamiast "rozwiązać" sprawę głośnym hasłem ZABIERAMY AUTO (które IMHO nie wiele realnie zmieni - bo najpierw tego pijanego KTOŚ MUSI SKONRTOLOWAĆ) iść w kierunku zachodnich rozwiązań?
          • tbernard Re: Konfiskata auta od 1,5 promila 18.11.22, 23:41
            galtomone napisał:

> tbernard napisał:
            >
            > > A mógłbyś zasugerować sensowne rozwiązanie? Co zrobić z pijanym kierowcą?
            >
            >
            > Moge się mylić, ale w EU raczej aut pijanym nie zabierają a problemu takiego ja
            > k u nas z tym nie ma.
            > Może warto sprawdzić dlaczego i zamiast "rozwiązać" sprawę głośnym hasłem ZABI
            > ERAMY AUTO (które IMHO nie wiele realnie zmieni - bo najpierw tego pijanego KTO
            > Ś MUSI SKONRTOLOWAĆ) iść w kierunku zachodnich rozwiązań?

Może warto skorzystać ze znanego serwisu który ułatwia znajdywanie informacji. Dla ułatwienia podam, że nazywa się on Google. Mi na ten temat takie coś udało się znaleźć.
            No to weźmy przykład z tych innych krajów odnośnie sytuacji w których pojazd może zostać skonfiskowany, to dopiero będzie olaboga. Nawiasem mówiąc Szweps taki miłosnik Szwajcarii a tam to dopiero bolszewizm, że za nadmierny hałas można pożegnać się z autem.

I to by było na tyle.
        • loyezoo Re: Konfiskata auta od 1,5 promila 18.11.22, 12:24
          Zamknąć ale z obowiązkiem pracy. Niech zapiermandala na siebie i spłatę długu.Taki nierób, bardziej się boi pracy, niż samego zamknięcia.A tak, dadzą mu jeść, poogląda telewizję, pogra w karty i dalej wyjebane na wszystko.A jak będzie chciał, to i w więzieniu się napije.
          • tbernard Re: Konfiskata auta od 1,5 promila 18.11.22, 14:50
            loyezoo napisał:

> Zamknąć ale z obowiązkiem pracy. Niech zapiermandala na siebie i spłatę długu.T
            > aki nierób, bardziej się boi pracy, niż samego zamknięcia.A tak, dadzą mu jeść,
            > poogląda telewizję, pogra w karty i dalej wyjebane na wszystko.A jak będzie ch
            > ciał, to i w więzieniu się napije.
            >

A jak ktoś nie ma oficjalnie pracy, to do obozu niewolniczej pracy przymusowej?
            • marekggg Re: Konfiskata auta od 1,5 promila 18.11.22, 15:06
              tak. moze kleic koperty albo skladac izere :-)
            • loyezoo Re: Konfiskata auta od 1,5 promila 18.11.22, 18:58
              Nie, że nie ma oficjalnie pracy Do paki ale tam ma pracować, nie wiem, np. na rzecz miasta. Sprzątanie, sadzenie drzewek, zimą odśnieżanie itd.Znajdzie się robota.
              • tbernard Re: Konfiskata auta od 1,5 promila 18.11.22, 23:28
                loyezoo napisał:

> Nie, że nie ma oficjalnie pracy Do paki ale tam ma pracować, nie wiem, np. na r
                > zecz miasta. Sprzątanie, sadzenie drzewek, zimą odśnieżanie itd.Znajdzie się robota.
                >

To on ci przyniesie garść papierków od lekarza, żeby się wykręcić. Skończy się na tym, że odsiedzi po prostu na koszt podatnika i jeszcze mu pakiet badań za friko zrobią.
                • loyezoo Re: Konfiskata auta od 1,5 promila 20.11.22, 15:36
                  Myślę, że w pierdlu mają swoich lekarzy. Owszem, jak "zeżre" jakąś łyżkę, to pewnie trafi na oddział ale ja wiem czy będą tacy odważni, wśród tych co siedzą za jazdę na gazie?
                • klemens1 Re: Konfiskata auta od 1,5 promila 20.11.22, 17:54
                  tbernard napisał:

> To on ci przyniesie garść papierków od lekarza, żeby się wykręcić. Skończy się
                  > na tym, że odsiedzi po prostu na koszt podatnika i jeszcze mu pakiet badań za f
                  > riko zrobią.

A jak on do tego lekarza pójdzie, skoro siedzi w celi? A więzienny mu lewego zwolnienia nie wystawi.
        • schweppes1 Re: Konfiskata auta od 1,5 promila 18.11.22, 12:31
          tbernard napisał:

> schweppes1 napisał:
          >
          > > Każdy, kto głosował za lub się wstrzymał, jest dla mnie komunistą i dosta
          > je dożywotniego bana.
          >
          > A mógłbyś zasugerować sensowne rozwiązanie? Co zrobić z pijanym kierowcą? Ponoć
          > 1.5 promila i więcej to mają tylko biedacy z gruzami jak tu czytam. No to bied
          > ak mandatu nie zapłaci, bo oficjalnie nic nie ma. Do więzienia nie pójdzie, bo
          > to koszty. No to chętnie dowiem się co należy z takimi robić.

Wsadzić go do więzienia.

Jak raz dasz palec komunistom do odbierania cudzej własności pod jakimś pozorem, wymyślą następne powody. Pamiętaj, że pisowcy 24h na dobę myślą wyłącznie o tym jak okraść Polaków unikając ich buntu.
          • tbernard Re: Konfiskata auta od 1,5 promila 18.11.22, 14:51
            schweppes1 napisał:

> Wsadzić go do więzienia.
            >
            > Jak raz dasz palec komunistom do odbierania cudzej własności pod jakimś pozorem
            > , wymyślą następne powody. Pamiętaj, że pisowcy 24h na dobę myślą wyłącznie o t
            > ym jak okraść Polaków unikając ich buntu.

Jesteś bolszewikiem i złodziejem, bo chcesz niewiniątka okradać z wolności.
    • bolo2002 Re: Konfiskata auta od 1,5 promila 18.11.22, 09:38
      No i motoryzacja w Polsce sie sama wykończy. Samochody beda dobrek luxusowym, cena paliwa - też. A Polak nie przestanie przecież robic tego, co lubi- czyli pić. No i jak jeszcze wózki beda konfiskowane- to tak jak pisałem- zostanie nam rower elektryczny/ i to ten raczej tańszy/ w miastach i wóz drabiniast na wsiach- czy taki tez maja chłopom odbierać? Zrobi sie ciekawie!
      • taniarada Re: Konfiskata auta od 1,5 promila 18.11.22, 10:32
        Coś w tym jest .Olbrychski jak mu zabrali prawo jazdy po pijaku to zapylał motocyklem i też go złapali .Ale policja się uparła wyjątkowo na niego .
    • bolo2002 Re: Konfiskata auta od 1,5 promila 19.11.22, 08:50
      Pamietajcie-kto te przepisy zaproponował i ma je uchwalic! PIS-dzielcom zawsze daleko było do normalnie i logicznie myślących. te półgłówki uchwalą wszystko. A co jak tatuś sie nachlał i spowodował wypadek a samochód jest własnością małzeństwa? To mamusi tez zabiorą i niech dzieci do złobka, przedszkola czy szkoły nosi " na barana" ? Toż to jest chore od samego początku!

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka