Dodaj do ulubionych

OT rada dla posiadaczy wentylacji mechanicznej

23.11.22, 14:27
Czeka nas wybitna zima.
Pod kątem zasmogowania (palta co chceta)
Przewidując to zamontowowalem na wlocie do wentylacji dodatkowy filtr (poz dwoma w rekuperatorze), po to żeby zbierał najgorszy duży syf i przedłużył życie filtrów dokładnych.
Zwykły kawałek tkaniny filtrującej na wlocie fi150
Minął niecały miesiąc. Montaż 30.10
Stan filtra na zdjęciu
Okien tradycyjnie do wiosny nie otwieram ale powtarzam ze to najlepsza inwestycja ever jak się mieszka w mieście
Obserwuj wątek
    • nousecomplaining Re: OT rada dla posiadaczy wentylacji mechaniczne 23.11.22, 18:46
      > zamontowowalem na wlocie do wentylacji
      Ja prdole, niezły syf. Ale uściślij, co to znaczy "na wlocie do wentylacji".

> Okien tradycyjnie do wiosny nie otwieram
      Ale że jak, w ogóle nie otwierasz przez całą zimę?
      • trypel Re: OT rada dla posiadaczy wentylacji mechaniczne 23.11.22, 19:42
        Mam rekuperacje czyli jedna rura pobiera powietrze z zewnątrz (od strony ogrodu żeby bylo świeże i pachnące) a druga wyrzuca.
        Okien nie otwieram do późnej wiosny. Pyłki. Filtry załatwiają sprawę w domu.
        Dopiero w lecie prEstawiam na tylko wywiew i wtedy otwieram
    • taniarada Re: OT rada dla posiadaczy wentylacji mechaniczne 23.11.22, 19:45
      Co ty tam ci chodzi po głowie .Naczytałeś się mediów.Zima w dechę .Są filtry w samochodzie bo co ulepszać . PS był tu fajny wątasek rikiego i wyleciał na osła .Jaka tu inwigilacja .Bo nie podejrzewam Tigesa .Jak to wszystko pilnują .
    • skitenis Re: OT rada dla posiadaczy wentylacji mechaniczne 25.11.22, 12:14
      Też mam na wlocie z tkaniny G4 i dodatkowo 10 litrów węgla aktywnego.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka