Dodaj do ulubionych

Stare zdjęcia aut waszych rodzin

26.11.22, 23:55
Jako, że znów jest 7 off-topów na przedzie proponuję zabawę tematyczną.
Wklejamy jak najstarsze zdjęcia aut z naszej rodziny.
Na zachętę Taunus dziadka, już po przygodach z "naturą ożywioną".
Obserwuj wątek
    • waga170 Re: Stare zdjęcia aut waszych rodzin 27.11.22, 02:21
      Watek bardzo ciekawy, ale... Ja mam stare zdjecia ale nie wiem jak je wkleic, po drugie to by wywolalo smiech, takie P70 stryjka pomalowane pedzlem a nie "pistoletem" a po trzecie co poniektorzy tutal sprawiaja wrazenie ze to dopiero oni maja pierwsze auto w rodzinie...
      • jackk3 Re: Stare zdjęcia aut waszych rodzin 27.11.22, 03:12
        Ale jaja …. Przyznaje racje.
      • jureek Re: Stare zdjęcia aut waszych rodzin 27.11.22, 16:10
        waga170 napisała:

> a po trzecie co poniektorzy tutal sprawiaja wrazenie ze to dopiero oni
        > maja pierwsze auto w rodzinie...

Siostra kupiła syrenkę trochę wcześniej niż ja mojego pierwszego trabanta, ale rodzice samochodu nie mieli. W ogóle w całej mojej wsi, tylko jedna rodzina miała samochód - duży fiat to był.
        • waga170 Re: Stare zdjęcia aut waszych rodzin 27.11.22, 23:21
          Z tym pierwszy w rodzinie to mialem na mysli teraz, taki niedzwiadek na przyklad:)
          • jureek Re: Stare zdjęcia aut waszych rodzin 28.11.22, 09:15
            waga170 napisała:

> Z tym pierwszy w rodzinie to mialem na mysli teraz, taki niedzwiadek na przykla
            > d:)

Wśród kolegów z pracy w moim dziale (Data) ponad połowa, to ludzie, którzy jako pierwsi w rodzinie znowu nie mają samochodu :) No ale we Frankfurcie samochód to bardziej kula u nogi niż wygoda.
            • waga170 Re: Stare zdjęcia aut waszych rodzin 28.11.22, 09:44
              Jak we Wielkim Gatsby. W latach 20-tych bogaci kupowali pierwsze samochody i przerabiali stajnie na garaze. Gatsby pierwszy przerobil z powrotem garaz na stajnie.
    • only_the_godfather Re: Stare zdjęcia aut waszych rodzin 27.11.22, 08:46
      Będę u babci to poszukam, gdzieś powinno jeszcze być zdjęcie Wołgi i PF125p dziadka i zdjęcie pierwszego Poloneza rodziców.
      • qqbek Re: Stare zdjęcia aut waszych rodzin 27.11.22, 15:23
        No ja muszę poszukać wcześniejszych, ale to u mojej mamy w archiwum są pewnie.
        A ciekawe auta - z "okołowojennych" były Opel Kadett, Citroen BL na przykład.

A tego Forda ze zdjęcia dziadek kupił od znajomego, który był na kontrakcie w Szwecji i doszedł do wniosku, że nie stać go na utrzymanie go w Polsce, kupił go jako niespełna 2-latka i jeździł kilka lat, aż do "spotkania z naturą ożywioną". Wziął za niego odszkodowanie, kupił za nie kolejną Warszawę (lubił Warszawy, miał ich łącznie kilka, za to Poloneza uważał za "nieauto" i "straszne gówno")... i mieszkanie.
        • only_the_godfather Re: Stare zdjęcia aut waszych rodzin 27.11.22, 18:10
          Umnie było tak, że rodzice mieli wpłaconą kasę na peugeota 205 albo 309 już nie pamiętam mały byłem wtedy ale importer nie gwarantował dostarczenia samochodu. W tych samych pieniądząch "od ręki" mogli dostać Poloneza.
          Natomiast z Fiatem dziadka to było tak, że mechanik rozbił dziadkową wołgę. Niewiem jak to dziadek załatwił ale mechanik podpisał z nim umowę że do czasu naprawy Wołgi użycza do wyłącznej dyspozycji dziadka Fiata. Wtedy to był roczny PF125p. Dziadek nim jeździł 1.5 roku, bo miał różne znajomości i załatwił sobie całe nowe nadwozie do Wołgi tyle że trochę to trwało zanim przyjechało z ZSRR.
      • only_the_godfather Re: Stare zdjęcia aut waszych rodzin 27.11.22, 18:13
        A jeszcze gdzieś powinienem mieć zdjęcia autobusów którymi tata jeździł w PKS ale poza H9 to będą już nowsze konstrukcje. Ewentualnie Jelcza T120 można podciągnąć pod lifting starego poczciwego PR110D.
    • marekggg Re: Stare zdjęcia aut waszych rodzin 27.11.22, 15:57
      za pozno napisales, bo wlasnie wczoraj wrocilem od rodzicow z Bratyslawy. pierwszy samnochod mojego ojca to byla Renowka 8, wisniowo czerwona, jakos w 1969 ktora kupil po tym jak wygral z kolega wielki miedzynarodowy konkurs architektoniczny w wieku 28? lat. potem bylo juz tylko gorzej, trabant, renault 12, lada 2015 i potem meganka. teraz jezdzi clio. moze jakies zdjecia znajde
      • bywalec_hoteli Re: Stare zdjęcia aut waszych rodzin 27.11.22, 16:26
        tata w wieku 28 lat musiał mieć niezłe branie na bratysławskiej dzielni majac wiśniowo-czerwona Renowke 8 😀

tata jeździ w wieku 81 lat? winszowac
        • marekggg Re: Stare zdjęcia aut waszych rodzin 27.11.22, 16:34
          ma tylko 80 :-)
          a jak mial renowke, to juz byl zareczony.
          jezdzi OK, ale jako pasazer, to podobno tragedia, tak mowil brat.
          • bywalec_hoteli Re: Stare zdjęcia aut waszych rodzin 27.11.22, 17:52
            2022-1969+28=81
            • marekggg Re: Stare zdjęcia aut waszych rodzin 27.11.22, 19:25
              te 28 napisalem ze znakiem zapytania.... urodzony jest w grudniu 1942
              • bywalec_hoteli Re: Stare zdjęcia aut waszych rodzin 27.11.22, 21:50
                czyli data urodzenia podczas wojny jest niepewna?
                • marekggg Re: Stare zdjęcia aut waszych rodzin 27.11.22, 22:03
                  nie, data jest pewna, ale nie jestem pewien, kiedy dokladnie wygrali z kolega ten konkurs....

ja naprawde nie mam pojecia co ty robisz w zyciu, ale.... ok niech ci bedzie.
                  • bywalec_hoteli Re: Stare zdjęcia aut waszych rodzin 27.11.22, 22:21
                    Wkurzyłem Słowaka? Nie denerwuj się. Powiem tylko ze ciesz się ze w tym wieku masz jeszcze tatę.
                    • marekggg Re: Stare zdjęcia aut waszych rodzin 27.11.22, 22:31
                      dziekuje, przykro mi ze nie masz.

ale czytaj ze zrozumieniem prosze.
                      • bywalec_hoteli Re: Stare zdjęcia aut waszych rodzin 27.11.22, 23:35
                        a bo już mi pissssszecie że źle pissssszę
    • only_the_godfather Re: Stare zdjęcia aut waszych rodzin 27.11.22, 21:50
      Z autobusów którymi jeździł tata, znalazłem tylko takie najstarsze, pierwsza dekada lat 2000, luksusowy Jelcz z końca 90 lat po zakończonym kursie.
      • qqbek Re: Stare zdjęcia aut waszych rodzin 27.11.22, 22:16
        Nawet mnie nie wkurwiaj.
        Jechałem takim do Włoch - w 1992 albo 1993 roku.
        JPRDL - nigdy więcej.
        • bywalec_hoteli Re: Stare zdjęcia aut waszych rodzin 27.11.22, 22:19
          w 92/3 do Włoch? Burżuj.
          • qqbek Re: Stare zdjęcia aut waszych rodzin 27.11.22, 22:52
            bywalec_hoteli napisał:

> w 92/3 do Włoch? Burżuj.

Jaki znów burżuj?
            Burżuj to był mój dziadek, co latał w latach 70-tych do Stanów, czy jeździł w 80-tych do Turcji (a "zachodnimi" samochodami jeździł w latach 40-tych, 50-tych i 60-tych).
            W 1992 roku pojechać do Włoch to było jak pierdnąć w porównaniu to tego, czym było polecieć do Stanów w latach 70-tych (i nie mieć motywacji, by zostać - po prostu wracając, bo się lepiej wtedy w kraju powodziło).
        • only_the_godfather Re: Stare zdjęcia aut waszych rodzin 27.11.22, 22:19
          e to jechałeś starszą wersją czyli PR110D. Ten tutaj to już nowsza wersja która pod względem komfortu i wyposażenia była dużo lepsza.
          • qqbek Re: Stare zdjęcia aut waszych rodzin 27.11.22, 22:54
            Rzeczywiście przednia atrapa była chyba inna (za to z boku właściwie "ten sam zwierz").
            30 lat mija, a trauma pozostaje.
            Zepsuł się zaraz za włoską granicą pierwszy raz i w 40-stopniowym upale czekaliśmy na serwisanta, który jechał ze Słowacji.
            Potem jeszcze spalił hamulce przy którejś z przełęczy i ogólnie rzecz biorąc to był wyjazd pod "znakiem gównojelcza".
            • only_the_godfather Re: Stare zdjęcia aut waszych rodzin 28.11.22, 07:33
              Konstrukcyjnie to są takie same auta, tyle, że w T120 były inne mocniejsze silniki nawet te polskiej produkcji i było lepsze wyposażenie zarówno dla pasażerów jak i kierowcy. Nie dziwię się, że spalił hamulce jak wtedy w tym o hamulcu górskim nikt nie słyszał.
              • qqbek Re: Stare zdjęcia aut waszych rodzin 28.11.22, 22:48
                Ja pamiętam wycieczkę do Wenecji w tym gównie.
                Plus 43 w cieniu... ale akurat wtedy się nie popsuło.
                Noclegi mieliśmy nad Adriatykiem, pod Caorle, więc do Wenecji raptem kilkadziesiąt kilometrów... ale to była mordęga w tym g.
        • gzesiolek Re: Stare zdjęcia aut waszych rodzin 29.11.22, 00:53
          Ja w 98 jechałem takim do Katalonii na wyjeździe studenckim... Z przerwą Wenecji ponad doba jazdy w upale bez klimy...
          • only_the_godfather Re: Stare zdjęcia aut waszych rodzin 29.11.22, 08:57
            Tyllo to że wysłali takie auto beż klimy w taką trasę to nie problem autobusu i producenta który w opcji oferował klimę a przedsiębiorcy który to kupował. Z reguły były to PKS gdzie wąsaty prezes wychodził z założenia że po co klimą, skoro dawniej ludzie jeździli jelczami ogórkami i byli zadowoleni.
            • gzesiolek Re: Stare zdjęcia aut waszych rodzin 29.11.22, 18:28
              To były wynajęte z PKS Tarnobrzeg
              To był studencki wyjazd po kosztach...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka