Dodaj do ulubionych

Światełko nadziei w tunelu motoryzacji

05.12.22, 20:19
Słuchajcie, pojawiło się światełko nadziei dla zniszczonej kowidem, brakiem półprzewodników, niska produkcja, długimi czasami oczekiwania i bardzo wysokimi cenami motoryzacji.
Pojawiają się rabaty, modele dostępne od ręki, promocje.

Mam jeszcze pewne pozytywne informacje z branży ale na razie nie mogę o tym mówić w szczegółach 😀
Obserwuj wątek
    • engine8t Re: Światełko nadziei w tunelu motoryzacji 05.12.22, 21:54
      Ale z historii wiemy ze jak ceny produktow wzrosna to raczej nie wracja do starych niskich cen.
      Chipow bedzie troche wiecej ale producenci obnizyli porodukcje i bedzie wystarczjaco chipow aby wyprodukowac mniej aut a dochoody podobne..
      No i do tego dojdzi przyspieszona zmiana torow na auta mniej zalezne od ropy i gazu.
      • duze_a_male_d_duze_m Re: Światełko nadziei w tunelu motoryzacji 05.12.22, 22:00
        Z małym popytem nie wygrasz.
        • bywalec_hoteli Re: Światełko nadziei w tunelu motoryzacji 05.12.22, 23:30
          boja się widocznie sukinkoty konkurencji, np Dacii która wypełni rynek swoją tańsza i na większa skale oferta 😀
    • spod_wyszkowa Re: Światełko nadziei w tunelu motoryzacji 05.12.22, 22:12
      Bywalec ale informację z rynku samochodów 14-19 letnich na placach u turków i januszy nie są zbyt interesujące.
      • bywalec_hoteli Re: Światełko nadziei w tunelu motoryzacji 05.12.22, 22:17
        lajtowa, szukał cie doktor psychiatra z Łodzi, czy juz nawiązaliście kontakt?
        uczep się mareczka
        • spod_wyszkowa Re: Światełko nadziei w tunelu motoryzacji 06.12.22, 10:42
          Za tobą tu się żona ugania bo ma już dość wstydu jaki jej przynosisz. Jej i dzieciom które wychowujesz.
    • toreon Re: Światełko nadziei w tunelu motoryzacji 05.12.22, 23:01
      Do mnie dzwonili już salonów trzy razy w ciągu ostatniego miesiąca. Mówili że mają sporo na stanie i konkretne rabaty.
      W zeszłym roku zero
      Coś drgnelo
      • marekggg Re: Światełko nadziei w tunelu motoryzacji 05.12.22, 23:15
        mi tez wysylaja od jakiegos czasu rozne promocje, ale nie wiem po co mam kupic drozszy uzywany samochod niz ten ktory mam 5-letni.
        • bywalec_hoteli Re: Światełko nadziei w tunelu motoryzacji 05.12.22, 23:31
          droższy używany niż ten co kupiłeś jako nowy?
          • misio3 Re: Światełko nadziei w tunelu motoryzacji 05.12.22, 23:39
            Używany jest tańszy niż nowy, bo już stracił na wartości. A równie dobry.
            • engine8t Re: Światełko nadziei w tunelu motoryzacji 05.12.22, 23:42
              Jak byl rownie dobry jaknowy to dlaczego go ktos sie pozbyl?
              • misio3 Re: Światełko nadziei w tunelu motoryzacji 06.12.22, 00:01
                Pozbył się bo mu się znudził i chce inny wóz
              • marekggg Re: Światełko nadziei w tunelu motoryzacji 06.12.22, 11:02
                to jest belgia, tutaj trudno szukac czegokolwiek i tym bardziej logiki.

samochody sluzbowe sa zmieniane bardzo czesto, bo firmom jest latwiej dac pracownikowi samochod, niz podwyzke. i z to tez skutkuje potwornymi korkami w calym kraju.
          • marekggg Re: Światełko nadziei w tunelu motoryzacji 06.12.22, 00:15
            tak, bo to juz hybrydy i nie wiadomo co wszystko. i gorzej wyposazone.
            faktem jest ze mialem super znizke, bo placilem gotowka, w sumie prawie bez vat-u, ale jednak.
            i nie chce zadnego dizla.
            za podobnie wyposazony uzywany samochod jak moj chca teraz 55-60k euro. dziekuje. niech sie w dupe pocaluja
            • bywalec_hoteli Re: Światełko nadziei w tunelu motoryzacji 06.12.22, 00:21
              to pewnie jakieś pissiory!
              • marekggg Re: Światełko nadziei w tunelu motoryzacji 06.12.22, 00:37
                przeciez volvo to tez komuchy (chinskie) - to samo co piSSiory (polskie)
                • bywalec_hoteli Re: Światełko nadziei w tunelu motoryzacji 06.12.22, 07:49
                  kupiłeś auto od pisssiorow? tyle ze chińskich dla zmyłki ze Szwecji?
                  • marekggg Re: Światełko nadziei w tunelu motoryzacji 06.12.22, 08:13
                    tak, bo tak jak ty, nie wiedzialem co zrobia w przyszloszci. ale przynajmniej nie musze narzekac, ale nastepnym razem napewno nie kupie.
                    • bywalec_hoteli Re: Światełko nadziei w tunelu motoryzacji 06.12.22, 08:19
                      ale abstrahując od polityki:
                      1. jestes niezadowolony z volvo?
                      2. teraz nie musisz kupować nowego ale za jakis czas co zrobisz?
                      • marekggg Re: Światełko nadziei w tunelu motoryzacji 06.12.22, 10:38
                        samochod jest jak najbardziej super.
                        cichy, bo to benzyna, zajebisty dzwiek - ma to cos w sobie 16 glosnikow, wiec jak dla mnie bajka. juz subarak byl niezly na poprzednich samochodach sam pozmienialem wszystkie glosniki.
                        nie kupie volvo, bo oni sie teraz pchaja tylko w elektryki, czy jakies tam zajebiscie drogie hybrydy.
                        i nie sadze ze za 10 lat mi sie jeszcze bedzie chcialo jezdzic po kilka tysiecy kilometrow samochodem na wakacje, wiec pewnie kupie jakies male cokolwiek, albo nawet dacie do wozenia dupy po miescie.
                        • engine8t Re: Światełko nadziei w tunelu motoryzacji 06.12.22, 18:08
                          albo nawet dacie do wozenia dupy po miescie.

Moze poszukaj dupy co ma auto?
        • misio3 Re: Światełko nadziei w tunelu motoryzacji 05.12.22, 23:41
          Idzie kryzys, nówki się kiepsko sprzedają.
          Sprzedaż w Polsce spadła o 8% rok do roku.
          • bywalec_hoteli Re: Światełko nadziei w tunelu motoryzacji 05.12.22, 23:43
            dla ciebie lepiej żeby nowki się jak najlepiej sprzedawały - bedziesz miał potem więcej używek do dyspozycji
            • misio3 Re: Światełko nadziei w tunelu motoryzacji 06.12.22, 00:13
              Nie tylko dla mnie. Ilu z was kupiło nowe auto w ciągu ostatnich 5 lat?
              10%?
              • engine8t Re: Światełko nadziei w tunelu motoryzacji 06.12.22, 18:10
                Wyglada ze aby kupic uzywane to ktos musial przeciez kupic go jako nowe a uzywanych aut nie przybedzie jak nie przybedzie nowych?
          • kanna13 Re: Światełko nadziei w tunelu motoryzacji 06.12.22, 18:37
            misio3 napisał:

> Idzie kryzys, nówki się kiepsko sprzedają.
            > Sprzedaż w Polsce spadła o 8% rok do roku.

To chyba jest za mały spadek by zastopować wzrost cen nowych.

Ale z tego co widzę to wróciły jakieś niewielkie rabaty, zniżki dla grup zawodowych, preferencyjne kredyty, trochę jest samochodów do zakupu "od ręki" więc wszystko wygląda dosyć optymistycznie.
    • thorpe Re: Światełko nadziei w tunelu motoryzacji 06.12.22, 09:59
      Może za jakieś dwa lata moja pensja dogoni tegoroczną inflację. Tylko, że wtedy auta będą już tak drogie, że i tak mnie nie będzie stać. Czuję się jak Ewa z Alternatywy4, która latami zbierała z trudem pieniądze na wkład mieszkaniowy, ale jej zawsze podwyższali cenę i nigdy nie było jej stać.
      Renault z Dacią podwyższają cenniki co 2 miesiące. A to przecież najtańsze marki. Clio jest już od... 70 tysięcy.
      • bywalec_hoteli Re: Światełko nadziei w tunelu motoryzacji 06.12.22, 10:08
        o qwa. To niefajnie.
      • engine8t Re: Światełko nadziei w tunelu motoryzacji 06.12.22, 18:13
        To znaczy ze w sumie nic sie nie zmianilo od lat 70-tych?
        Bo jak doklandie taka sama sytuacje pamietam - i mieszkanie i auto ucieklao przed nami...
    • trypel Re: Światełko nadziei w tunelu motoryzacji 07.12.22, 07:02
      Mamy inne światełko nadziei
      Wczoraj na kolacji był z nami Belg. Taki prawdziwy a nie z odzysku
      I jak Maroko wygrało to skomentował- fuck, znow zapłoną auta na belgijskich ulicach, z radości oczywiście. A wy w Polsce będziecie mieli świeża dostawę zdemolowanych aut..

Można będzie wybrać sobie te mniej zdemolowane :)
      • taniarada Re: Światełko nadziei w tunelu motoryzacji 07.12.22, 07:11
        Jakbyś spojrzał na info to płoną ale w Holandii . I stamtąd się można spodziewać dostawy .
      • marekggg Re: Światełko nadziei w tunelu motoryzacji 07.12.22, 08:31
        bylem w biurze i tez sie zpodziewalem rozrob, ale dzieki temu ze starsi marokanczycy zabronili mlodym robic rozroby, bylo w miare ok.

trabienie samochodow to zadna tragedia.
        • bywalec_hoteli Re: Światełko nadziei w tunelu motoryzacji 07.12.22, 12:12
          marekggg napisał:

> bylem w biurze i tez sie zpodziewalem rozrob, ale dzieki temu ze starsi marokan
          > czycy zabronili mlodym robic rozroby, bylo w miare ok.

A jeśli Maroko przegra jakis mecz, to zezwolą młodym na rozróby?
          • marekggg Re: Światełko nadziei w tunelu motoryzacji 07.12.22, 15:31
            nie, bo ci dorosli juz maja dosyc czarnego PR ktore im robia ci mlodzi idioci. w koncu.
            • bywalec_hoteli Re: Światełko nadziei w tunelu motoryzacji 07.12.22, 17:07
              czyli młody Arab robi z radości i głupoty demolkę ale stary Arab mądrzeje i poważnieje?
              • marekggg Re: Światełko nadziei w tunelu motoryzacji 07.12.22, 17:21
                tak. starsi maja rodzine, dzieci (nawet czasami pracuja) i nie wiadomo co jeszcze i potrzebuja cos jak piSSuarskie 250+. no wiec dostaja.

a ci mlodzi maja gola dupe i te rozroby czesto traktuja jako tanie zakupy, szczegolnie telefonow komorkowych i markowych ciuchow.
                rozwalaja witryny w sklepach, biora co popadnie.

ale znam rowniez muzulmanow, ktorych bardzo szanuje. nawet nasza sprzataczke w biurze, turczynka, co prawda popiera erdogana, ale jest na maksa uczciwa, mila i pracowita.
                mam rowniez kolege, ktory jest belgijskim marokanczykiem, super spec od IT. i takich mam w pracy duzo.
                jeden tunezyjczyk ktory sprzedawal mieszkanie kolezance byl pare nascie lat temu szefem dystrybucji coca-coli na europe wschodnia, taki dom jaki on mial nie bedziesz mial nigdy (ja tez nie). ale on rowniez pracowal i to ciezko.
    • bolo2002 Re: Światełko nadziei w tunelu motoryzacji 07.12.22, 08:53
      Zapomniałeś dodać, że również- a może -głównie-durną polityką UE ! Swiatełka to ja nie widzę- bo oto na 2023 r jest zapowiedz podwyzki cen wszystkich modeli samochodów o ca 20%. To jak dostaniesz 3 % rabatu w porywach- to i tak dostałeś w plecy! No chyba, ze Ty masz jakies wiesci-powszechnemu plebsowi - niedostępne?
      • taniarada Re: Światełko nadziei w tunelu motoryzacji 07.12.22, 10:33
        Unijne prawo o emisji spalin . " Według danych Samaru średnia cena nowego samochodu wyniosła w sierpniu 2022 r. 153,6 tys. zł i była o 13,9 proc. większa niż przed rokiem. Wynika z tego, że nowe auta zdrożały w rok średnio o 18,7 tys. Ale według platformy sprzedażowej Carsmile wzrost może być znacznie większy. Jeśli uwzględnić, że w ciągu roku trzymiesięczny WIBOR wzrósł z 0,24 proc., do 7,15 proc., to koszt zakupu auta z finansowaniem (leasing, kredyt) zwiększył się o 47,5 tys. zł, a nie o 18,7 tys. zł, jak wynikałoby z porównania cen katalogowych (obliczenia dla pięcioletniego kredytowania bez wkładu własnego). – W takim podejściu do kosztów zakupu auta w skali roku mamy wzrost o 35 proc., bo koszt finansowania tu bardzo istotnie waży – wylicza Carsmile" www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.rp.pl/biznes/art37124211-samochody-beda-drozec-i-to-nawet-o-20-procent&ved=2ahUKEwjn_6SPmef7AhWopYsKHZFpBCIQFnoECAoQAQ&usg=AOvVaw1m4Q3fMk76pu-BiMb_rBxV
        • kanna13 Re: Światełko nadziei w tunelu motoryzacji 07.12.22, 15:25
          taniarada napisał:

> Według danych Samaru średnia cena nowego samochodu wyniosła w sierpniu 2022 r. 153,6 tys. zł i była o 13,9 proc. większa niż przed rokiem.

Czyli ludzie dalej mają pieniądze bo wzrost ceny o 14% a spadek sprzedazy tylko o 8%.
          150 tys. to obecnie cena takiego doposażonego kompakta popularnej marki lub jakiegoś miejskiego Suva na bazie klasy B.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka