Dodaj do ulubionych

OT: Jak tam chlopcy z waszym stosunkiem

08.12.22, 00:23
Do wojska.

gotowi szkolic sie i w razie potrzeby walczy cza Ojczyzne?

www.youtube.com/watch?v=oIFI--fqw1o
Obserwuj wątek
    • qqbek Re: OT: Jak tam chlopcy z waszym stosunkiem 08.12.22, 00:46
      Szeregowy rezerwy, bez odbycia służby wojskowej :)
      Takie kuriozum, ale tak było na przełomie wieków.
      Jakiś polecony mam do odbioru na poczcie w poprzednim miejscu zamieszkania, więc niewykluczone, że idę w kamasze.
      Jestem "materiał obiecujący", bo były członek WKS (sekcja strzelecka), a do tego biegły w języku angielskim... najwyżej się popije w jednostce / na poligonie przez miesiąc.

Nie wiem "o co ta drama", w razie czego wątroba powinna ten miesiąc wytrzymać, najwyżej się jakieś suplementy zacznie przyjmować :)
      • taniarada [...] 08.12.22, 01:13
        Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
      • tiges_wiz Re: OT: Jak tam chlopcy z waszym stosunkiem 08.12.22, 09:06
        Podobnie szeregowy rezerwy z kategorią D, bo najpierw mnie przenieśli do rezerwy po kolejnym B12, a później dali D (na tej komisji lekarz wojskowy zbladł, bo miałem już szeregowego i z taką epistołą od ortopedy (pozrywane więzadła, to tylko jeden z problemów), że gość się modlił, żeby to nie miało nic wspólnego ze służbą wojskową). Syn ma E.
        • qqbek Re: OT: Jak tam chlopcy z waszym stosunkiem 08.12.22, 09:56
          Ja mam jak byk "A bez §§" w książeczce wojskowej.
          Ale tak - mam szeregowego wbitego, ale jestem też "mgr." tak więc, zgodnie z zasadami panującymi w wojsku, "należy mi się" kurs podchorążych rezerwy (od razu na kaprala podchorążego).

Dzisiaj się po ten polecony nie wyrobię, bo mi się młody rozchorował, to poczekam do jutra, zastanawiając się, czy to nie bilet z WKU ;)
          • qqbek Re: OT: Jak tam chlopcy z waszym stosunkiem 08.12.22, 09:59
            A - z tym niepoprawnym skrótem od "magister" to cytat z ostatniego listu, który od WKU dostałem... zaraz po obronie magisterki.
            • tiges_wiz Re: OT: Jak tam chlopcy z waszym stosunkiem 08.12.22, 10:51
              Mi głównie chodziło o szeregowego przeniesionego do rezerwy ;)
              • qqbek Re: OT: Jak tam chlopcy z waszym stosunkiem 08.12.22, 12:31
                tiges_wiz napisał:

> Mi głównie chodziło o szeregowego przeniesionego do rezerwy ;)
                >

No tak trochę dziwnie dać "D" z nadanym stopniem, fakt.
                U mnie (A) to było normalne w "rocznikach przejściowych" (okolice 2002 roku), że po ukończeniu studiów dostawało się "z automatu" szeregowego i był spokój.

Jak się dowiedzieli w WKU, że "umiem w języki" to nawet proponowali odsłużenie "szkółki" i zawodowstwo potem, ale ja miałem na trepiarnię wywalone, mój chrzestny dosłużył się pułkownika (a właściwie to podpułkownika, trzecią gwiazdkę dostał już w rezerwie) i wiem "z czym to się je".
                • misio3 Re: OT: Jak tam chlopcy z waszym stosunkiem 08.12.22, 13:16
                  qqbek napisał:

> tiges_wiz napisał:
                  >
                  > > Mi głównie chodziło o szeregowego przeniesionego do rezerwy ;)
                  > >
                  >
                  > No tak trochę dziwnie dać "D" z nadanym stopniem, fakt.
                  > U mnie (A) to było normalne w "rocznikach przejściowych" (okolice 2002 roku), ż
                  > e po ukończeniu studiów dostawało się "z automatu" szeregowego i był spokój.
                  >
                  dosłużył się pułkownika (a właściwie to podpułkownika, trzecią gwiazdkę dos
                  > tał już w rezerwie) i wiem "z czym to się je".
                  >

Na starych zasadach do 2012r w wojsku wystarczyło 15 lat w tym 5 lat szkoły i emeryturka. 18 lat + 5 lat szkoły + 10 lat służby = 33 letni emeryt. Rządy peo wydłużyły ten okres z 15 do 25 lat 🙂
                  • qqbek Re: OT: Jak tam chlopcy z waszym stosunkiem 08.12.22, 13:50
                    misio3 napisał:

> Na starych zasadach do 2012r w wojsku wystarczyło 15 lat w tym 5 lat szkoły i e
                    > meryturka. 18 lat + 5 lat szkoły + 10 lat służby = 33 letni emeryt. Rządy peo
                    > wydłużyły ten okres z 15 do 25 lat 🙂

Chrzestny był rocznik '48.
                    Po ukończeniu technikum dostał się na WAT, a potem służył w artylerii przeciwlotniczej.
                    Odszedł za Onyszkiewicza, bo miał dość gnojenia "starego wojska" przez bałwanów z "szybkiej ścieżki awansu >per rectum<".
                    Tak więc i tak jakieś 25 odsłużył, emeryturę miał bardzo przyzwoitą (a i tak wykładał, w tym na UW, bo nie lubił się lenić).
        • taniarada Re: OT: Jak tam chlopcy z waszym stosunkiem 08.12.22, 10:32
          tiges_wiz napisał:

> Podobnie szeregowy rezerwy z kategorią D, bo najpierw mnie przenieśli do rezerw
          > y po kolejnym B12, a później dali D (na tej komisji lekarz wojskowy zbladł, bo
          > miałem już szeregowego i z taką epistołą od ortopedy (pozrywane więzadła, to t
          > ylko jeden z problemów), że gość się modlił, żeby to nie miało nic wspólnego ze
          > służbą wojskową). Syn ma E.
          Mnie wytrargali kartę mobilizacyjną jak wyjechałem zagranicę .Slużbę odbywałem w Gdańsku Wrzeszczu i tam skończyłem szkółkę podoficerską .Byłem w rezerwie w moim mieście z 10 razy .Teraz jest tam wyższa szkoła pożarnicza .Mój syn nie był w wojsku ,a szkoda bo to dobra lekcja .Ćwiczenia mają być od przyszłego roku i bardzo dobrze .
          • tiges_wiz Re: OT: Jak tam chlopcy z waszym stosunkiem 08.12.22, 10:51
            Dla dla wysokofuncjonującego autysty gdzie nawet ZUS uznał go za niezdolnego do pracy i samodzielnej egzystencji z wadą wzroku -7, to wojsko byłoby jak znalazł.
            • bywalec_hoteli Re: OT: Jak tam chlopcy z waszym stosunkiem 08.12.22, 11:26
              Abstrahując od wojska: jak sobie syn radzi jako wysokofunkcjonujący?
              • tiges_wiz Re: OT: Jak tam chlopcy z waszym stosunkiem 08.12.22, 11:41
                Póki w Internecie to w miarę. Maturę zdał (podstawowy polski 34%, rozszerzony angielski 97%). Ale społecznie leży. Do tego mnóstwo problemów sensorycznych (niedowrażliwość na dotyk, nadwrażliwość na hałas i niektóre dźwięki), impulsywność i leżąca mała motoryka. W sumie nie umie np pisać długopisem.
                • bywalec_hoteli Re: OT: Jak tam chlopcy z waszym stosunkiem 08.12.22, 11:55
                  Czyli wybitny do języków? Teraz ponoć firmy mają zatrudniać autystów.
                  • tiges_wiz Re: OT: Jak tam chlopcy z waszym stosunkiem 08.12.22, 11:57
                    Tak, ale do tłumaczeń trzeba znać też i polski, a on mówi bardzo szybko i niewyraźnie. Do tego jak pisze, to nie potrafi używać dużych i małych znaków, kropek, przecinków itd.
                    • bywalec_hoteli Re: OT: Jak tam chlopcy z waszym stosunkiem 08.12.22, 14:53
                      czytałem ze niedawno jakis autysta obronił doktorat, tak wiec powodzenia dla syna!
                    • nousecomplaining Re: OT: Jak tam chlopcy z waszym stosunkiem 08.12.22, 17:28
                      > Do tego jak pisze, to nie potrafi używać dużych i małych znaków, kropek, przecinków itd.
                      Eee tam, popatrz na to forum : ))))
                      Powodzenia dla syna! Kto nie ma w rodzinie problemów takich i podobnych, wie o życiu tyle co prezes JK o seksie.
            • nousecomplaining Re: OT: Jak tam chlopcy z waszym stosunkiem 08.12.22, 17:23
              > to wojsko byłoby jak znalazł
              Pamiętam ze swojej "stawki" (co prawda było to dawno temu), jak staliśmy w WKU przed jakimś jełopem kapitanem (pewnie nadawał się tylko do takiej funkcji w wojsku) z "biletami" w ręku i każdego pytał formułką typu "czy istnieją jakieś przeciwwskazania dla odbycia zasadniczej służby wojskowej". Jeden z nas z pewną siebie miną stwierdził, że złożył właściwą dokumentację medyczną i ze względu na wadę słuchu nie nadaje się do służby, na co usłyszał "To kurwa do artylerii się nadajecie idealnie".
              Tzw. fakt autentyczny : ) Koniec historii był taki, że i tak go wzięli. Najbardziej przesrane mieli w tamtych czasach brani do marynarki - trzy lata...
              • misio3 Re: OT: Jak tam chlopcy z waszym stosunkiem 08.12.22, 18:17
                nousecomplaining napisał(a):

> > to wojsko byłoby jak znalazł
                > Pamiętam ze swojej "stawki" (co prawda było to dawno temu), jak staliśmy w WKU
                > przed jakimś jełopem kapitanem (pewnie nadawał się tylko do takiej funkcji w wo
                > jsku) z "biletami" w ręku i każdego pytał formułką typu "czy istnieją jakieś pr
                > zeciwwskazania dla odbycia zasadniczej służby wojskowej". Jeden z nas z pewną s
                > iebie miną stwierdził, że złożył właściwą dokumentację medyczną i ze względu na
                > wadę słuchu nie nadaje się do służby, na co usłyszał "To kurwa do artylerii si
                > ę nadajecie idealnie".
                > Tzw. fakt autentyczny : ) Koniec historii był taki, że i tak go wzięli. Najbard
                > ziej przesrane mieli w tamtych czasach brani do marynarki - trzy lata...

Znam lepszą historię, ale nie wiem czy prawdziwa.
                Na komisji lekarskiej do wojska staje kandydat udający głuchego. Pada pytanie o stan zdrowia, cisza , drugie pytanie, pytanie trzecie a on nic nie odpowiada. Stoi jak słup soli. Komisja orzeka : "Niezdolny".
                Na koniec odwraca się i chce wyjść szczęśliwy że dali się nabrać.
                Wtedy ktoś z komisji mówi: "portfel Panu wypadł".
                a kandydat się odwraca i schyla by go podnieść.....
      • gzesiolek Re: OT: Jak tam chlopcy z waszym stosunkiem 08.12.22, 18:38
        O widzisz też mam coś do odebrania i też jestem szeregowiec rezerwy bez przeszkolenia i też A bez paragrafów... Przecież się w firmie zapłaczą jak mnie na przeszkolenie wezmą...
        • qqbek Re: OT: Jak tam chlopcy z waszym stosunkiem 08.12.22, 18:56
          gzesiolek napisał:

> O widzisz też mam coś do odebrania i też jestem szeregowiec rezerwy bez przeszk
          > olenia i też A bez paragrafów... Przecież się w firmie zapłaczą jak mnie na prz
          > eszkolenie wezmą...

Dowiedziałem się "z innych źródeł", że specjalistów typu prawników/informatyków (pewnie i moją profesję) biorą tylko na dwudniowe, najczęściej weekendowe "zabawy z bronią".
          Inne źródła to prawnik (adwokat) ode mnie z piętra w biurze.

A więc chodzi im o to, żeby delikwent był "na wszelki wypadek" obyty z bronią i nie pozabijał "swoich".
          Do tego dostaje się na odchodne "przydział mobilizacyjny" i tyle.

Tak więc nie chodzi o to, żeby "brać w kamasze", a mieć "poszukiwane zawody" na wypadek wojny.
          Tylko po ch. im prawnicy na wojnie?
        • bywalec_hoteli Re: OT: Jak tam chlopcy z waszym stosunkiem 08.12.22, 19:12
          ty to może masz wezwanie na rozprawę rozwodowa?
    • bywalec_hoteli Re: OT: Jak tam chlopcy z waszym stosunkiem 08.12.22, 10:40
      sam se jedź
    • e-zybi Re: OT: Jak tam chlopcy z waszym stosunkiem 08.12.22, 11:01
      Mam seksualne podejście do sprawy.
      • kokosowy15 Re: OT: Jak tam chlopcy z waszym stosunkiem 08.12.22, 11:17
        Mnie już nie powołają, za stary jestem. Choć w razie konfliktu w wojsku jest bezpieczniej niż w cywilu, a w mojej specjalności (artyleria przeciwlotnicza) szczególnie. I oficerowie mają lepiej, nawet młodsi.
    • klemens1 Re: OT: Jak tam chlopcy z waszym stosunkiem 08.12.22, 11:22
      Ja średnio, ale najbardziej mnie odpycha od tego organizacja tych szkoleń. Tzn. nie wiem, jaka jest, ale i tak jestem na 99% pewien, jak to będzie wyglądać (mam informacje z takiego szkolenia z wiosny).
      Czyli tzw. "strzelanie nr 1" - na leżąco, czas nieograniczony, odległość 100 m. Może jeszcze rzut granatem. I tyle. To nie jest szkolenie - to jest farsa.
      • nousecomplaining Re: OT: Jak tam chlopcy z waszym stosunkiem 08.12.22, 17:48
        > To nie jest szkolenie - to jest farsa.
        Od razu mi się przypomniał Czterdziestolatek, odc. 18 – Gra wojenna, czyli na kwaterze. Jeden z moich ulubionych.
        www.cda.pl/video/1015272549
    • marekggg Re: OT: Jak tam chlopcy z waszym stosunkiem 08.12.22, 15:08
      do wojska zadne, bo nie umiem strzelac. jeszcze za komuny mnie chciel bo znalem jezyki i komputery co na owczesne realia bylo bardzo rzadkie. ale lekarzx dzieki bogu stwierdzil ze sie nie nadaje.
    • zolza670 Re: OT: Jak tam chlopcy z waszym stosunkiem 08.12.22, 17:27
      Rozczarowałam się...tytuł sugeruje że będzie pikantnie...a tu o służbie wojskowej 😉
      • engine8t Re: OT: Jak tam chlopcy z waszym stosunkiem 08.12.22, 18:05
        Ale za to dowiesz sie troche kto ma jaka kategorie i do czego zdolny albo chetny :)
        • taniarada Re: OT: Jak tam chlopcy z waszym stosunkiem 08.12.22, 19:55
          Żołnierz dzwoni do swojej dziewczyny:
          - Jak będę mógł to przyjadę na sobotę.
          Dziewczyna mu odpisuje:
          - Przyjedź, będziesz mógł.
    • taniarada Re: OT: Jak tam chlopcy z waszym stosunkiem 08.12.22, 19:23
      Kto zostanie powołany na ćwiczenia wojskowe?..."
      - tow. Nitras, tow. Joński, tow. Szczerba, tow. Trzaskowski, tow. Budka, profilaktycznie tow. Jachira, bo ona nie wie, czy chłop, czy baba, podobnie Lubnauer i Iza Scheuring-Wielgus .I Kaczyński Jarek jako szef obrony narodowej .
      • qqbek Re: OT: Jak tam chlopcy z waszym stosunkiem 08.12.22, 19:32
        taniarada napisał:

> Kto zostanie powołany na ćwiczenia wojskowe?..."
        > - tow. Nitras, tow. Joński, tow. Szczerba, tow. Trzaskowski, tow. Budka, profil
        > aktycznie tow. Jachira, bo ona nie wie, czy chłop, czy baba, podobnie Lubnauer
        > i Iza Scheuring-Wielgus .I Kaczyński Jarek jako szef obrony narodowej .

Psychogeriatrii nie biorą, granica wieku to 55 lat.
        Więc Wuc sobie nie postrzela.
        No i powyżej 40-tki biorą ponoć wyłącznie specjalistów - logistyków, informatyków, lekarzy... polityków nie biorą, bo strzelanie do żywych tarcz uważa się za niehumanitarne, a nie widzę innego "zastosowania" dla żyjących z kłamania.
        • qqbek Re: OT: Jak tam chlopcy z waszym stosunkiem 08.12.22, 19:50
          A - Dudy nie wezmą, bo ponoć ma "D", a do tego jest zwierzchnikiem sił zbrojnych :P
          W PiS to "norma" - zwierzchnikiem sił zbrojnych gość z "D"; szefem NBP historyk (fakt, myśli ekonomicznej, ale historyk), premierem wpierw kura domowa, teraz bankster; w MON zaś dobry kolega ruskich szpionów.
          Do Banku Światowego wysłali dziennikarza i aparatczyka (bo historyk z nim wiele razy rozmawiał i uważa, że ma kwalifikacje), że nie wspomnę o byłym ministrze ds. wycinki puszczy, którego (chyba dla jaj) nazwali "ministrem ochrony środowiska" (a obecna minister ds. klimatu i ochrony środowiska odpowiada za import i dystrybucję węgla).

7 lat robienia z normalnego, europejskiego kraju cyrku, wariatkowa... a niektórym nadal się to podoba i chcą więcej.
          • bywalec_hoteli Re: OT: Jak tam chlopcy z waszym stosunkiem 08.12.22, 20:41
            skoro historyk mógł być przez 7 lat premierem za PO, technik elektryk przez 4 i człowiek bez wyższego wykształcenia prezydentem przez 8, to widać ze do politycznej władzy ida ludzie bez kwalifikacji, czyli pisiory kontynuują te tradycje
            • qqbek Re: OT: Jak tam chlopcy z waszym stosunkiem 08.12.22, 23:14
              Kwaśniewski miał absolutorium, ale się nie obronił.
              W latach 70-tych to był popularny sposób, żeby sobie "przedłużyć młodość".
              Alternatywą była obrona i nakaz pracy na jakimś zadupiu.

Wałęsa potrafił sobie dobierać doradców, zresztą sam przyznał, że "nie chcem, ale muszem" (bo ponoć chciał się zrzec urzędu na rzecz Mazowieckiego, ale nie wyszło, bo to Tymiński do drugiej tury przeszedł).

Tusk może i był historykiem (a potem specjalistą od prac wysokościowych na kominach), ale przede wszystkim jest wytrawnym politykiem, obecnym w polityce "od zawsze". Ta zgraja z PiS wygląda jak króliki wyciągane z kapelusza prezesa. No powiedz - kto z czasów Porozumienia Centrum jest jeszcze z żoliborskim kurduplem i nadal ma wpływ na rządy. No może poza Glapą i Lipińskim - Glapa był w końcu kaczym Ministrem Budownictwa w rządzie aferała Bieleckiego, Lipiński zabłysnął jak podpalony pierd w aferze z posłanką Beger, więc go schowali na długo, wypłynął niedawno, jako wice-Glapa w NBP.
              Z Tuskiem pozostało sporo osób, Lewandowski, Halicki, sporo ludzi z Mumii Wolności.
              • tbernard Re: OT: Jak tam chlopcy z waszym stosunkiem 09.12.22, 08:46
                qqbek napisał:

> Kwaśniewski miał absolutorium, ale się nie obronił.

Oto co można bez trudu znaleźć na ten temat w necie:

Pan prezydent został skreślony z listy studentów Uniwersytetu Gdańskiego, nie zaliczył V roku. Z tych materiałów, które posiadamy w tej chwili, wynika, że absolutorium nie uzyskał. Nie był to więc problem związany tylko z kwestią złożenia i obrony pracy magisterskiej

Tymczasem został skreślony z piątego roku studiów Uniwersytetu Gdańskiego i nie ma absolutorium.

Pan Aleksander Kwaśniewski został skreślony z listy studentów Uniwersytetu Gdańskiego, nie zaliczając piątego roku i z tych materiałów, które posiadamy wynika, że nie uzyskał absolutorium
                • qqbek Re: OT: Jak tam chlopcy z waszym stosunkiem 09.12.22, 09:52
                  Mamy tu sytuację, w której Kwaśniewski twierdzi, że zdał wszystkie przewidziane w toku studiów egzaminy, a prokurator twierdzi nie tyle, że ich nie zdał, tylko, że nie uzyskał absolutorium.
                  Tak mi się wydaje, że różnicą pomiędzy "zdane wszystkie egzaminy", a "uzyskane absolutorium" w wypadku moich studiów była karta obiegowa.

Może książki do biblioteki nie oddał jakiejś?

Tytułem anegdoty wspomnę, że w Lublinie wszyscy studenci UMCS czekają, aż jedna pani odniesie swoją książkę do biblioteki już od 60 lat, ale jeszcze nie doniosła.
          • tbernard Re: OT: Jak tam chlopcy z waszym stosunkiem 09.12.22, 08:49
            qqbek napisał:

> ..., że nie wspomnę o byłym ministrze
            > ds. wycinki puszczy, którego (chyba dla jaj) nazwali "ministrem ochrony środowi
            > ska" (a obecna minister ds. klimatu i ochrony środowiska odpowiada za import i
            > dystrybucję węgla).

Był film kiedyś jak straż pożarna zajmowała się paleniem książek, więc może kiedyś o tym przedziwnym ministerstwie ochrony środowiska też nakręcą ;)
    • qqbek Re: OT: Jak tam chlopcy z waszym stosunkiem 09.12.22, 09:08
      Odebrałem ten polecony.
      Z Urzędu Pracy był, a nie z WKU :)
      Każą mi po papier toaletowy (a konkretniej weksel na 30 tysięcy, którym kilka lat temu podżyrowałem kuzynowi pożyczkę na utworzenie nowego miejsca pracy) sobie odebrać, bo kuzyn się wywiązał.
      • taniarada Re: OT: Jak tam chlopcy z waszym stosunkiem 09.12.22, 09:27
        Ćwiczenia i powołania obywatelu qqbek mają być w 2023 więc nie pękaj .Wszystko przed tobą . "Na ćwiczenia wojskowe powoływani będą przede wszystkim ci, którzy są po przysiędze wojskowej i mają nadany przydział mobilizacyjny - stwierdził na briefingu prasowym płk Mirosław Bryś, szef CWCR. - Celem ćwiczeń będzie zapoznanie z nowym sprzętem wojskowym i odświeżenie nawyków już posiadanych przez osoby wcześniej przeszkolone. Tylko minimalna liczba osób może być wezwana bez przeszkolenia. To osoby, które mają ważne dla Sił Zbrojnych RP specjalności wojskowe - oświadczył. Bez przeszkolenia wojskowego może być powołanych ok. 30 tys. osób, które odbędą dwudniowe szkolenia weekendowe w wybranej jednostce wojskowej - wyliczał wojskowy.
        - Od wezwania na szkolenie jak od każdej decyzji administracyjnej przysługuje możliwość odwołania w terminie 14 dni - pouczył Bryś. Dodał, że osoby wzywane z imienia i nazwiska do stawienia się w Wojskowym Centrum Rekrutacji wybierane są za pomocą algorytmu komputerowego "Także tych ćwiczeń nie zobaczysz ,a szkoda bo przydało by ci się .Nabrał byś pokory trochę i szacunku do ludzi ,a zwłaszcza do kobiet. www.salon24.pl/newsroom/1269327,kto-zostanie-powolany-na-cwiczenia-wojskowe-general-wyszedl-na-konferencje
        • qqbek Re: OT: Jak tam chlopcy z waszym stosunkiem 09.12.22, 09:45
          A ty znowu piłeś.

Co do powołań - rozsyłane są już teraz.
          Co do szkoleń dwudniowych - dokładnie to samo napisałem wczoraj.

A gdybyś jeszcze czytał ze zrozumieniem to co tu wrzucasz, to byś doszedł do wniosku, że powołanych ma być 170 tysięcy osób wcześniej przeszkolonych (na 6-tygodniowe ćwiczenia) i 30 tysięcy osób bez wcześniejszego przeszkolenia (na 2-dniowy podstawowy kurs obchodzenia się z bronią).
    • jackk3 Re: OT: Jak tam chlopcy z waszym stosunkiem 10.12.22, 20:10
      Ja to tylko st. szer. podchorazy. Rok w 85/86 komedia i kabaret. Nie mialem za dobrej opinii u trepow (choc byly wyjatki) bo mnie ich BS denerwowal ale wsrod zasadniczej jak najbardziej bo tepilem fale (oczywiscie tylko czasami).
      • jackk3 Re: OT: Jak tam chlopcy z waszym stosunkiem 10.12.22, 20:16
        Teraz to juz po herbacie ze wzgledu na wiek (oficjalnie) choc prawde powiedziawszy bez problemu moglbym sluzyc.
        Jak bylem w SPR to chcialem do czerwonych beretow (trenowalem sztuki walki jak szalony) ale mnie nie chcieli (cos musialem miec nasrane w papierach) choc staralem sie dwa razy (raz nawet bylem osobiscie w jwdnostce).
        W sumie na dobre wyszlo bo tak bym pewnie do Kanady nie wyjechal!
        • taniarada Re: OT: Jak tam chlopcy z waszym stosunkiem 11.12.22, 09:36
          jackk3 bez problemu każdy by służył bo kakacha się nie zapomina .Ja w moim mieście w jednostce której już nie ma miałem wartę w stanie wojennym na zmianę z kotami .Zabrali mnie w nocy .Żona i dzieci ryczaly .Pusta jednostka bo wszyscy byli w terenie .A ja z oficerem dyżurnym chodziliśmy sobie po pustym placu .A on mówił co to będzie tak jak na Węgrzech ,a gówno było .Dwóch lat nie żałuję ,później w rezerwie szkoda czasu .
    • bolo2002 Re: OT: Jak tam chlopcy z waszym stosunkiem 11.12.22, 08:30
      Stosunek był, jest i będzie- to zależy jak kto przędzie!
      • taniarada Re: OT: Jak tam chlopcy z waszym stosunkiem 11.12.22, 09:27
        Ty bolo u brata służyłes w ogrodnictwie .

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka