Dodaj do ulubionych

OT: Polska oczami "najwiekszego przyjaciela - USA

01.01.23, 23:48
US News and World Report ranked the world's most-powerful countries for 2022.

USa ustalailo liste krajow Swiecie jesli chodz oo ich waznosc..

USA oczywiscie #1
Chiny #2
Rosja #3

...Ukraina #19
www.yahoo.com/news/most-powerful-countries-earth-2022-102200522.html
A Polska? Nie ma wsrod 25 - bo chyba wiecej miejsc przy stole nie ma?
Kurna myslem ze za Ukraina chociaz..... Njet..

O jest... #38 daleko za Meksykiem, Witnamem,,,Tajlandia....
www.usnews.com/news/best-countries/rankings/power
Aj to powinno bolec
Bo sie nadstawia D za tego co liste ustala i za Ukraine a sie nawet pod ogonem D Ukrainy nie znalezlismy?
No coz, teraz wiadomo gdzie Polska w swiecie jest?
Kazdy niestety ma tu swoje miejsce. Ale az tak na dole?
To musi bolec

A My? .
Nie, nie przy stole, nie wsprid kelnerow a co najwyzej wsrod sluzby i to tez nie tej najwazniejszej?
W koncu ktos musi kartofle obierac.

Nie mowcie ze nie wiedziliscie jak przyjdzi zasiadac do stolu po tej awanturze.
Obserwuj wątek
    • bywalec2023 Re: OT: Polska oczami "najwiekszego przyjaciela - 02.01.23, 00:03
      engin mam w dupie twój ranking z yahoo

bądź sobie najbardziej potężnym krajem na świecie ale od Polski się odpierdziel
      • engine8t Re: OT: Polska oczami "najwiekszego przyjacie 02.01.23, 00:13
        Ale to nie jest moj ranking?
        Nie pojmujesz nawet takich prostych rzeczy?
        • bywalec2023 Re: OT: Polska oczami "najwiekszego przyjacie 02.01.23, 00:16
          a ty nie pojmujesz przekazu? wy…alaj z ta antypolską propagandą? Masz jakaś radosc w umniejszaniu? zachowujesz się jak dupek
          • engine8t Re: OT: Polska oczami "najwiekszego przyjacie 02.01.23, 00:19
            Ja ? Czy moze Ty? Bo widzisz ze na ciebie sikaja a Ty mowisz ze deszcz pada?
            • tbernard Re: OT: Polska oczami "najwiekszego przyjacie 02.01.23, 08:13
              engine8t napisał:

> Ja ? Czy moze Ty? Bo widzisz ze na ciebie sikaja a Ty mowisz ze deszcz pada?

No to skoro na Ciebie w USA sikają za polskie pochodzenie a Ty uważasz, że deszcz pada i Ci z tym dobrze tam, to w czym masz problem?
        • engine8t Re: OT: Polska oczami "najwiekszego przyjacie 02.01.23, 00:18
          Ty chyba nie rozumiesz ...
          Ja osobiscie musze przyznac ze jest zniesmaczony tym rankingiem...
          Sadzilem ze nasi sie nie zachowaja jak ten bajkowy niedzwiedz co sobie zajacem D wytarl
          Bo w koncy Nasi sobie Polska D wycieraja jak zaczyna byc widac koniec to pokazuje gdzi Polska jest.

• bywalec2023 Re: OT: Polska oczami "najwiekszego przyjacie 02.01.23, 00:21
            ja doskonale cie rozumiesz.
            znalazłeś jakis wyciągnięty z dupy ranking i walisz konia bo Polska daleko.

Im dluzej cie engin na forum znam tym mam gorsze zdanie.

przemyśl to. nie odpowiadaj mi. bez odbioru.
          • tbernard Re: OT: Polska oczami "najwiekszego przyjacie 02.01.23, 08:24
            engine8t napisał:

> Ty chyba nie rozumiesz ...
            > Ja osobiscie musze przyznac ze jest zniesmaczony tym rankingiem...

Wygrzebujesz jakieś gówno z nie wiadomo jakiej dupy aby być zniesmaczonym?
            Kogo obchodzi tego typu ranking?
    • thorpe Re: OT: Polska oczami "najwiekszego przyjaciela - 02.01.23, 08:35
      Chyba jedynym zdziwieniem jest wysoka pozycja Białorusi i Wietnamu.
      W tym rankingu chyba duże znaczenie miała armia, która u nas jest w stanie, w jakim jest.
      Natomiast poza tym aspektem to nie ma przecież żadnych racjonalnych podstaw, żebyśmy byli wyżej. To polskie media i szkoła wpajają ludziom przekonanie o jakiejś wyjątkowości. Świat Polsce ucieka w wielu kwestiach, a my wciąż tkwimy w kulcie powstań narodowych, JP2 i Małysza. Wystarczy popatrzeć na pozycję Korei Południowej w tym rankingu, która startowała z bardzo podobnej pozycji, co Polska 40 lat temu - oczywiście jej sukces jest okupiony traumą uczących się młodych ludzi i azjatyckimi relacjami w pracy.
      • tbernard Re: OT: Polska oczami "najwiekszego przyjacie 02.01.23, 08:49
        40 lat temu to był 1983 rok i Polska na pewno nie startowała lecz coraz bardziej w bagnie PRL-owskim grzęzła.
        Po upadku komuny zadłużenie kraju nie dawało szans na jakiś nie wiadomo jaki cudowny skok, choćby kilka pokoleń żyły sobie wypruło. Byliśmy skazani na mozolne dźwiganie się w tempie jaki nam pozwalał kaganiec trzymany przez wierzycieli.
      • qqbek Re: OT: Polska oczami "najwiekszego przyjacie 02.01.23, 08:58
        Ten ranking to bardzo głęboko z dupy wyciągnięty jest.
        Białoruś ma malutką armię (raptem 3 pełne brygady - 52. armia świata wg. rankingu globalfirepower) i bardzo kulejącą gospodarkę - 74 miejsce (73. według parytetu siły nabywczej).
        Polska ma 23 gospodarkę świata (22. licząc według parytetu siły nabywczej) i 24 armię świata.
        • bywalec2023 Re: OT: Polska oczami "najwiekszego przyjacie 02.01.23, 09:46
          www.onet.pl/styl-zycia/onetkobieta/ukraincy-w-polsce-bardzo-lubie-ukraine-ale-nie-mam-tam-po-co-wracac/le11tf3,2b83378a
        • engine8t Re: OT: Polska oczami "najwiekszego przyjacie 02.01.23, 17:53
          A ukraina jest na wlasciwym miejscu?

• qqbek Re: OT: Polska oczami "najwiekszego przyjacie 02.01.23, 19:41
            engine8t napisał:

> A ukraina jest na wlasciwym miejscu?

Ma większą armię niż Polska (przed wojną byli na 20 pozycji, gdy Polska była na 24 - teraz po gigantycznym dozbrojeniu pewnie awansowali kilka pozycji "w górę"), za to gospodarki właściwie już nie ma (a i przed wojną nie była to imponująca gospodarka).
            Sądzę, że pozycja Ukrainy jest poprawna, pozycja Rosji mocno zawyżona, a pozycja Polski znacznie zaniżona.

Stąd też uważam, że ranking jest wyciągnięty głęboko z dupy.
            Chyba jedne z niewielu poprawnych lokat to te należące do USA i Chin (1. i 2.) - tu się trzeba zgodzić.
            • engine8t Re: OT: Polska oczami "najwiekszego przyjacie 02.01.23, 20:15
              Pominmy juz to ze to co nam nie pasuje uwazamy za wyciagnie te z D... takie rankingi sa nie do Polakow ale do lokalnych kngresmenow ktorzy beda decydowac co , kiedy, komu i dlaczego... kto jest dla nas wazny a kto nie.

A dlaczego jednych wywyzszona i innych zanizono?
              • qqbek Re: OT: Polska oczami "najwiekszego przyjacie 02.01.23, 21:26
                engine8t napisał:

> A dlaczego jednych wywyzszona i innych zanizono?

Może muszą leczyć kompleksy?
                Pozycja Arabii Saudyjskiej na przykład. Owszem - siedzą na 25% światowej ropy.
                Ale gospodarczo to jest dno. PKB na mieszkańca lekko powyżej Polski (przy porównywalnej liczbie ludności!). Właściwie gospodarka skazana na import, a przez "wspaniałą" rodzinę panującą na wieczne zacofanie.
                Armia? Nie bądźmy śmieszni - szkolili ją Amerykanie i mają o niej jak najgorsze zdanie.
                Wpływy polityczne? Nawet w świecie arabskim znaczą coraz mniej.
        • misio3 Re: OT: Polska oczami "najwiekszego przyjacie 02.01.23, 21:56
          Przyznaję Ci rację. Ranking z sufitu wzięty.
          Co do armii , gdy za kilka lat już przyjadą do nas te zamówione Patrioty, Abramsy, F22 i koreańskie sprzęty to z 24 armii świata awansujemy do pierwszej dziesiątki.
          • qqbek Re: OT: Polska oczami "najwiekszego przyjacie 02.01.23, 22:11
            misio3 napisał:

> Przyznaję Ci rację. Ranking z sufitu wzięty.
            > Co do armii , gdy za kilka lat już przyjadą do nas te zamówione Patrioty, Abram
            > sy, F22 i koreańskie sprzęty to z 24 armii świata awansujemy do pierwszej dzies
            > iątki.

F22 to możesz sobie w książeczce z kolorowankami pokolorować.

Jednoczesne zamówienie Abramsów i K2, gdy mamy na uzbrojeniu 250 Leopardów 2, których raczej nie wycofamy to nie dozbrajanie wojska, a dywersja.

Patrioty dupy nie urywają. A polska obrona przeciwlotnicza leży i kwiczy już od dawna. Nie mamy i nie zamówiliśmy żadnego systemu przeciwlotniczego dalekiego zasięgu. A jeśli o rakiety krótkiego zasięgu też jest tragedia. Patrioty i nasze własne systemy VSHORAD (Poprad i Pilica) to tylko połowa tego, co powinna zawierać obrona przeciwlotnicza. Patriot (program Wisła) to rakiety średniego zasięgu. Brakuje nam jeszcze rakiet krótkiego zasięgu (program Narew, który obecnie leży i kwiczy) i dalekiego zasięgu (brak nawet takiego programu).
            Patriot ma maksymalnie 45 km zasięgu.
            NASAMS wysyłane obecnie na Ukrainę 120 km.
            Kacapskie S-300PMU 150 do 200 km. Kacapskie S-400 do 400 kilometrów!
          • engine8t Re: OT: Polska oczami "najwiekszego przyjacie 03.01.23, 03:15
            www.youtube.com/watch?v=u37RoqDB1xc
            • qqbek Re: OT: Polska oczami "najwiekszego przyjacie 03.01.23, 08:54
              engine8t napisał:

> www.youtube.com/watch?v=u37RoqDB1xc

Pierdolenie o Szopenie.
              Akurat Pietrzak miał się jak pączuś w maśle w PRL, bo był płatnym kapusiem SB.
              A teraz ma się jak pączuś w maśle za PiS, bo jest dobrze płatnym propagandystą PiS.
              Zmienił się ustrój, zmienił się "Pan", ale Pietrzak Jan to nadal Pietrzak Jan.
            • qqbek Re: OT: Polska oczami "najwiekszego przyjacie 03.01.23, 08:57
              engine8t napisał:

> www.youtube.com/watch?v=u37RoqDB1xc

Tutaj agent "Janek" o tobie:
              www.youtube.com/watch?v=fE97Dq5Tb5g
              • bywalec2023 Re: OT: Polska oczami "najwiekszego przyjacie 03.01.23, 09:11
                hehe
              • engine8t Re: OT: Polska oczami "najwiekszego przyjacie 03.01.23, 17:41
                Czyzby? A kto to z nas gary myl w UK ? LOL
                No i szkoda gadac.... czyzby resztki patrityzmu sie obudzily ?
                Wczoraj wlasnie natknalem sie na tego co to swat zwiedzil i wie
                www.youtube.com/watch?v=H3r_UEf8jHc
                Na Czechy :)
                Ale w razie czego jakby to powiedziec, jak wam sie juz pogorszy to pomomo ze ten powyzej to farmazony opowiada i tu zawsze sie jaks robota znajdzie zeby koszty podrozy chociaz sie zwrocily :) No bo ta idea z Meksykiem, Kolumbia czy Kambodza to chyba rzeczywiscie przesada?
                • qqbek Re: OT: Polska oczami "najwiekszego przyjacie 03.01.23, 18:07
                  engine8t napisał:

> Czyzby?

A juści.
                  Jan Pietrzak to śpiewał w PRL, a więc do emigrantów z tamtego okresu.
                  Nagranie pochodzi z okresu gdzieś pomiędzy marcem 1968, a operacją "Dunaj", dowodząc tylko wyjątkowego skurwysyństwa agenta, który teraz śmie wyzywać ludzi od "gorszego sortu", tylko dlatego, że się z rządzącymi nie zgadza.
                  Czasy się zmieniają, sprzedajna kurwa pozostaje sprzedajną kurwą.

Tylko tyle i aż tyle chciałem udowodnić w kontekście pana Jana P.
                  • engine8t Re: OT: Polska oczami "najwiekszego przyjacie 03.01.23, 18:17
                    No ja jakos z generacja/emigracja TEGO PRLu i tego typu jakos sie nie identyfikuje i do do mnie jakos nie dociera.

To ze ja wkleilem pietrzaka to tylko dlatego ze Misio pisze ze za pare lat to juz wszytko bedzie super... a wyglada ze raczej nie bo zczyna sie pokazywac krajobraz o jakim spiewa.
                    I to nie ze to mnie cieszy - wrecz smuci ale najwyzszy czas przetrzec oczy
    • nousecomplaining Re: OT: Polska oczami "najwiekszego przyjaciela - 02.01.23, 19:00
      Nie pojmuję twoich wpisów, na siłę ciągle chcesz udowadniać, że TY żyjesz w najwspanialszym kraju na świecie i TAM macie wszystko najlepsze, największe i w ogóle, a MY żyjemy w chujowym kraju, w którym wszystko jest najgorsze, najmniejsze i w ogóle.
      Nie wiem, co za kompleksy z ciebie wyłażą z wiekiem, ale to już do porzygania jest. A idźże w chuj, bo się tych twoich przemyśleń czytać nie da. Z tego, co widzę, raczej nie jestem odosobniony w swojej opinii tutaj.
      • bywalec2023 Re: OT: Polska oczami "najwiekszego przyjacie 02.01.23, 19:29
        popularna postawa wśród emigrantów żeby sobie udowadniać słuszność dawnej decyzji o wyjezdzie i jakoś zagłuszyć sentymenty i tęsknotę za krajem
        • engine8t Re: OT: Polska oczami "najwiekszego przyjacie 02.01.23, 19:41
          Ty glupiejesz na starosc?
          Ja tu mieszkam prawie 2x dluszej niz mieszkalem w Polsce i Ty uwazasz ze ja sobie ciagle musze udowandniac zasadnosc meszknia tutaj... Puknij sie w ten ...leb .
          Daje wam do myslenia a wy sie obrazaci.. wiec a taka postawa
          Wy sie ciagle musicie bardzo duzo uczyc.
          • bywalec2023 Re: OT: Polska oczami "najwiekszego przyjacie 02.01.23, 19:57
            Bo mam wrażenie, ze źle Polsce życzysz i cieszysz się jak jest cos nie tak. Tak jak z tym rankingiem.
            Marekggg nie jest Polakiem a dobrze Polsce życzy.

I co proponujesz zamiast jak to określasz „ukraińskiej awantury”? Żeby Ukraina sama się poddała ruskom a potem kraje bałtyckie , Finlandia, Czechy, Słowacja i my? Bo przecież kacapowi nie wystarczy ze ma największy kraj na świecie, on chce odtworzyć ZSRR i wzorem swojego idola sralina przyłączać kolejne republiki?
            • engine8t Re: OT: Polska oczami "najwiekszego przyjacie 02.01.23, 20:30
              I tu sie mylisz. Ja Polsce zycze jak najlepiej ale pokazuje ze jadac rowerem nalezy patrzec nie tylko na swoje przednie kolko ale na kilkaset metrow do przodu bo inaczej skonczy sie w rowie.
              Kompleksy nie pozwlaja wam sluchac jak Poilska wyglada z lotu ptaka bo przeciez wy wszytkonajlpeiej wiecie..

O, zauwazyles ze Polska stara sie nie draznic Ukrainy a ich parlament wlasnie oglosil Bandere bohaterem.. I co nie wiedziele co czynia?
              Ale kto by sie takimi wyciagnietym z D rzeczami teraz przejmowal...

Ja absolutnie nic nie proponuje. JEdynie uczulam zeby znwnie przegpaic waznych moentow bo w swiecie sentymenty sie nie licza
              • bywalec2023 Re: OT: Polska oczami "najwiekszego przyjacie 02.01.23, 20:48
                Ale wiesz ze głupio jest ludzi, którzy mozolnie od 20-30 lat budują swój jak i Polski sukces, pouczać, kiedy samemu się nie chodzi w polskich butach, nie zna rzeczywistych realiów tylko żyje po drugiej stronie globu?
            • marekggg Re: OT: Polska oczami "najwiekszego przyjacie 02.01.23, 23:09
              bywalec2023 napisał:

> Bo mam wrażenie, ze źle Polsce życzysz i cieszysz się jak jest cos nie tak. Tak
              > jak z tym rankingiem.
              > Marekggg nie jest Polakiem a dobrze Polsce życzy.

to fakt - ja zycze wszistkim jak najlepiej. oprocz ruSSkim, kimowi i podobnym.

a tak naprawde slowacja powinna byc tak na 5-6 miejscu - w koncu slowacja produkuje najwiecej samochodow na lebka na swiecie :-) - a to jest forum auto-moto - wiec?
              • bywalec2023 Re: OT: Polska oczami "najwiekszego przyjacie 02.01.23, 23:15
                w rankingu na najładniejsze Tatry Słowacja zapewne by wygrała ;)
                • marekggg Re: OT: Polska oczami "najwiekszego przyjacie 03.01.23, 00:09
                  pojedz w tatry zachodnie - to jest dopiero jazda - wysokie dla idiotow ktorzy musza pokazac zdjecie z rysow, gerlach niewiele warty, ale zachodnie - to jak wielki plac golfa - piekne zielone, pelne kozic, czsami troche misiakow.
                  • bywalec2023 Re: OT: Polska oczami "najwiekszego przyjacie 03.01.23, 00:20
                    znam 😃 na rohaczach byłem juz jako student w okolicach drugiego millenium. ostro mnie te szlaki wymeczyly kondycyjnie a kolory przepiękne

wysokie tez fajne i wcale dużo ludzi nie było
                    jakis tam jarząbczy wierch, albo barani, chata terycho, lodowa przełęcz itp. Juz dokładnie nie pamietam ale momentami było i wysoko i stromo i fajne łańcuchy - wejscie na Krywan zas łatwe dla mnie było - na Gerlachu niestety nigdy nie byłem 😭 Mówisz ze niewiele. warty? czemu?
                    • marekggg Re: OT: Polska oczami "najwiekszego przyjacie 03.01.23, 08:20
                      zrobilo sie duzo ludzi podczas corony w tatrach i szczegolnie wysokich.
                      ostry rohac - super, ale juz nie dam rady, tak samo jak na krivan.
                      gerlach - moze i najwyzszy, ale to nie jest taki typowy szczyt jak wikszosc - on jest po srodku lancucha i nie ma z niego jakiegos spektukalrnego widoku, tak jak z krivana, czy lomnickeho stitu.
                      • bywalec2023 Re: OT: Polska oczami "najwiekszego przyjacie 03.01.23, 08:38
                        na Gerlach musisz wynająć kosztownego przewodnika, który Cie prowadzi, bo nie ma na niego szlaku

w tym roku byłem w polskich Tatrach i ilość ludzi to porażka - Giewont na szczycie był tak oblepiony ludzmi ze szok

na Słowacji pamietam ze zawsze niedużo ludzi
                        • marekggg Re: OT: Polska oczami "najwiekszego przyjacie 03.01.23, 09:55
                          tak, jakos nigdy sie nie wybieralem na gerlach. bylem na kilku innych szczytach.

ostatnie dwa lata bylo bardzo duzo ludzi rowniez na slowacji. ale zachodnie tatry sa zawsze troche bardziej przyjazne i mi sie bardziej podobaja. ale jest rowniez wiecej niedzdwiedzi.
                          • nousecomplaining Re: OT: Polska oczami "najwiekszego przyjacie 03.01.23, 16:23
                            > ale zachodnie tatry sa zawsze troche bardziej przyjazne i mi sie bardziej podobaja
                            Pełna zgoda. Swego czasu Słowacja przez kilka dobrych lat była destynacją (i destylacją) podstawową dla nas (w sensie mojej rodziny i znajomych), zimą i latem. Za psie pieniądze (teraz już nie do końca, ale jednak cenowo do alpejskich wyjazdów ciągle zostaje sporo, tyle że jak ktoś raz pojechał w Alpy na narty, to wie, że różnica w cenie się nie liczy). Mały piękny kraj. Na ostry rohac się wybierałem i wybierałem, ale się nie wybrałem, a teraz to już zapomnij. Na narty czasem wyskakujemy z kumplem do Zuberca, bo blisko, a górka w Spalenej na jeden dzień jeżdżenia całkiem zacna. Chopok zabity ilością turystów. Ale są jeszcze Smokovce i okolice, Tatrzańska Łomnica itp. Polskie ośrodki narciarskie w Tatrach mają przy słowackich na noc.
          • nousecomplaining Re: OT: Polska oczami "najwiekszego przyjacie 02.01.23, 20:06
            > Wy sie ciagle musicie bardzo duzo uczyc.
            Qrwa, chłopie, wszyscy już drą łacha z twoich wypocin, a ty z takim tekstem jeszcze 🤣🤣🤣
            Wy, My, kurna jak mi to przypomina teksty pewnego miejscowego kurdupla. Skończ z tymi paternalistycznymi wywodami, na tym forum piszą inteligentni ludzie (mam nieodparte wrażanie, że w przeważającej większości duuużo inteligentniejsi od ciebie), których traktujesz jak idiotów.
            • engine8t Re: OT: Polska oczami "najwiekszego przyjacie 02.01.23, 20:16
              A moze dra lach bo ni ekojarz i nie pojmuja ze komleksy ich zjadaj i w sumie sami z siebie lacha dra?
              • nousecomplaining Re: OT: Polska oczami "najwiekszego przyjacie 03.01.23, 16:10
                > A moze dra lach bo ni ekojarz i nie pojmuja ze komleksy ich zjadaj i w sumie sami z siebie lacha dra?
                Już bełkoczesz
          • trypel Re: OT: Polska oczami "najwiekszego przyjacie 02.01.23, 20:10
            Żeby ci uzmysłowić jak się zachowujesz to spróbuję posłużyć się przykładem
            W 1991 roku wyprowadziłem się z Legnicy, jakbym teraz siedział na forum mieszkancow Legnicy i codziennie truł im dupe w jak beznadziejnym miejscu mieszkają i jaki ja byłem mądry ze się wyprowadziłem, jakbym im mówił co chwila ze Legnica jest beznadziejna i jest 47 w rankingu miast i ze ogolnei dopiero poza Legnica jest życie na poziomie to mniej więcej zachowywałby się jak ty.
            Problem w tym że jakbym się tak zachowywał to by oznaczało ze mentalnie wciąż siedzę w Legnicy i wcale się stamtąd dusza nie wyprowadziłem.
            Tak ja to widzę. Po twoich tekstach.
            • bywalec2023 Re: OT: Polska oczami "najwiekszego przyjacie 02.01.23, 20:21
              Hehe, mojego kolegę z Legnicy koledzy z innej dolnośląskiej miejscowości nazywają „Cygan” 😅
              • bywalec2023 Re: OT: Polska oczami "najwiekszego przyjacie 02.01.23, 20:36
                Dodam tylko ze kolega nie przypomina Cygana i to chyba jakieś lokalne animozje między Lubinem a Legnica. Są takie?
                • trypel Re: OT: Polska oczami "najwiekszego przyjacie 02.01.23, 20:59
                  Nie ma
              • qqbek Re: OT: Polska oczami "najwiekszego przyjacie 02.01.23, 20:39
                bywalec2023 napisał:

> Hehe, mojego kolegę z Legnicy koledzy z innej dolnośląskiej miejscowości nazywa
                > ją „Cygan” 😅

Legnica to był w latach 80-tych inny świat.
                Handel z "bratnimi" sprawiał, że się tam jeździło po telewizory marki "Elektron", czekoladę, złoto i inne dobra deficytowe w PRL.
                Zawsze można było też na wycieczkę z naszym Orbisem lub ichnim Intouristem pojechać - w drugą stronę jechały wyroby chemiczne, a przede wszystkim turecki i polski jeans.
            • engine8t Re: OT: Polska oczami "najwiekszego przyjacie 02.01.23, 20:31
              Ok ... rozumiem.
      • engine8t Re: OT: Polska oczami "najwiekszego przyjacie 02.01.23, 19:35
        Kompleksy to wy macie...
        • trypel Re: OT: Polska oczami "najwiekszego przyjacie 02.01.23, 20:21
          Sorry ale kompleksy wylaza z ciebie na każdym kroku
          I to z roku na rok coraz większe. Jakbyś podświadomie wyładowywał się że jesteś tam i mimo ze szczęśliwy to jednak czegoś brakuje
          • engine8t Re: OT: Polska oczami "najwiekszego przyjacie 02.01.23, 20:32
            Juz niczego.....
            Powodzenia zycze, Wam Polakom i Polsce
            • bunkum Re: OT: Polska oczami "najwiekszego przyjacie 03.01.23, 01:40

Do tych zakompleksionych obszczymurkow z ambicjami i niczym wiecej nic juz nie dociera i nie dotrze.
              Wiec zyczenia spoznione. O jakies trzydziesci lat. Niech znikaja.
          • nousecomplaining Re: OT: Polska oczami "najwiekszego przyjacie 03.01.23, 19:08
            > Sorry ale kompleksy wylaza z ciebie na każdym kroku I to z roku na rok coraz większe. Jakbyś podświadomie wyładowywał się że jesteś tam i mimo ze szczęśliwy to jednak czegoś brakuje
            Eeee, w sumie niech mu tam. Widać, że chłop na starość się chce dowartościować, cokolwiek ma to znaczyć 🤣
    • kreinto Re: OT: Polska oczami "najwiekszego przyjaciela - 02.01.23, 20:59
      engine8t napisał:

> Kazdy niestety ma tu swoje miejsce. Ale az tak na dole?
      > To musi bolec
      Współczuję, na pocieszenie przytoczę inny ranking:
      tvn24.pl/ciekawostki/turystyka-najlepsze-kierunki-2023-wedlug-cnn-polska-pierwsza-na-liscie-6583246
      Trzymaj się!
      • bywalec2023 Re: OT: Polska oczami "najwiekszego przyjaciela - 02.01.23, 22:00
        hehe, leje ze śmiechu jak czytam opisy atrakcji w tym rankingu:

4. Charleston, Karolina Południowa. Według CNN w tym amerykańskim mieście warto odwiedzić Międzynarodowe Muzeum Afroamerykańskie, które ma się wkrótce otworzyć. Jego siedziba znajduje się nad brzegiem rzeki Cooper, czyli w miejscu, do którego przybywali afrykańscy niewolnicy. Muzeum ma na celu badanie ich historii.

9. Rwanda. Ten mały afrykański kraj zasłużył na uznanie CNN m.in. dlatego, że znajduje się tam Fundusz na rzecz goryli Dian Fossey. Ośrodek o powierzchni 4,5 tys. metrów kwadratowych oferuje wiele atrakcji dla zwiedzających, np. szlaki przyrodnicze czy możliwość "spotkania" z gorylem w wirtualnej rzeczywistości.

tyle warte są te rankingi na portalach a engin się podnieca
        • engine8t Re: OT: Polska oczami "najwiekszego przyjacie 03.01.23, 03:52
          Mozesz znalezc inne...
          worldpopulationreview.com/country-rankings/most-powerful-countries

Ciekaw jestem jakie wnioski wyciagniesz z tego i porownania obu list?
      • bunkum Re: OT: Polska oczami "najwiekszego przyjaciela - 03.01.23, 01:43
        Dziwki tansze i piwo tansze niz gdzie indziej. I na tym polega znaczenie i polityczna sila terenow miedzu Odra i Bugiem
        P.S. Nie zauwazyles, kretynie, ze ci sie literki poprzestawialy.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka