Dodaj do ulubionych

O/T. Niemieckie smieci

27.07.23, 16:00
Ktoś z Was wie, jak Niemcy te niebezpieczne odpady podrzucili do Polski? Przyjechali ciężarówka i wywalili do lasu, jak tubylcy, zrzucali z samolotów? A może z tych balonów, które zostały niedawno znalezione?
Obserwuj wątek
  • tbernard Re: O/T. Niemieckie smieci 27.07.23, 16:30
   Pewnie w Trybunale Europejskim zapytali, czy jak biedniejszemu podrzucą syf, to czy będzie okej i tam dostali odpowiedź, że jeśli dadzą radę skorumpować lokalnych ludzi na styku biznesu i władzy, to wszystko okej. Tak samowolnie to oczywiście, że nie. Niemcy lubią porządek.
  • qqbek Re: O/T. Niemieckie smieci 27.07.23, 16:32
   Na zezwolenie.

   154 tysiące ton w ostatnim roku rządów PO-PSL
   434 tysiące ton w ostatnim roku przed pandemią
  • marekggg Re: O/T. Niemieckie smieci 27.07.23, 16:41
   przez podstawione firmy i zmiane papierow. w tych firmach sa po prostu zmieniane papiery z brudnych smieci na czyste. oto tajemnica zycia.
   • kokosowy15 Re: O/T. Niemieckie smieci 27.07.23, 17:01
    Acha, czyli przy pomocy przedsiębiorców i skorumpowanych polityków różnych szczebli i różnych partii. Dlaczego więc teraz za usunięcie i utylizację tych odpadów mają płacić samorządy albo budżet państwa, a więc podatnicy, jeżeli wzbogacili się na tym poszczególni ludzie? To ma być taka składka na oszustów i złodziei?
    • taniarada Re: O/T. Niemieckie smieci 27.07.23, 20:14
     Ze słupków, którymi wymachują przed kamerami dziennikarze TVP info wynika, że po 2016 roku ilość sprowadzanych śmieci zmalała kilkukrotnie, do poziomu ca 25% sprowadzanych wcześniej, ale nie zanikła. I te słupki pokazują trend rosnący. Znaczy nadal importujemy śmieci tylko nie wiadomo jakie trujące czy nie i nie wiadomo czy legalnie czy nielegalnie, bo tego słupki nie pokazują. Nie wiadomo również czy składowiska powstają w wyniku decyzji lokalnych władz, czy rządowych zezwoleń. Nie wiadomo również kto w samorządach podejmuje decyzje - PO czy PIS. Wiadomo, że problem nadal istnieje i się rozwija.
     • kokosowy15 Re: O/T. Niemieckie smieci 27.07.23, 22:17
      Co to, według ciebie, oznacza "importujemy śmieci"? Ty to robisz, twoja koleżanka z pracy, kasjerka z Biedronki? Sprowadzają je przedsiębiorcy, bo to okazja do zarabiania, a zarobić trzeba na wszystkim - handlu narkotykami, ludźmi, truciu innych. A potem zdziwienie, że jakaś firma zatrudniała więźniów z KL. Jakie "wyrazy wdzięczności" otrzymywali urzędnicy za zezwolenia?
  • taniarada Re: O/T. Niemieckie smieci 27.07.23, 16:55
   PiS dając zgodę dla polskich firm na utylizację śmieci był w przekonaniu, że jeśli będą śmieci z Niemiec, to bogaci Niemcy zostawią w śmieciach materiały, towary, inne, które będzie można z zyskiem recykingować.
   Rząd Jarosława Kaczyńskiego planował ogłosić, że gospodarna Polska potrafi zarobić miliony, w tym z uszczelnienia VATu, z pozostałości poprodukcyjnych przedsiębiorstw i pozostałości komunalnych w Niemczech.
   Tymczasem okazało się, że Niemcy ze swoich śmieci wycisnęli dosłownie wszystko, nawet wodę z kamieni, i tak zubożony materiał śmieciowy firmy niemieckie sprzedały firmom polskim, które z kolei otrzymały zgodę PiS na eksploatację złóż śmieci po niemieckich śmieci 🤣🤣🤣🤣🤣
  • only_the_godfather Re: O/T. Niemieckie smieci 27.07.23, 18:41
   Może zamiast o niemieckich śmieciach pogadamy o śmieciach które wyjechały z Nitro-chemu w Bydgoszczy?
   • kokosowy15 Re: O/T. Niemieckie smieci 27.07.23, 18:55
    Może Nitro - Chem łatwiej będzie zmusić do zutylizowania swoich odpadów? Dlaczego zarząd postanowił "zaoszczędzić", też dla mnie jest zagadka.
    • taniarada Re: O/T. Niemieckie smieci 28.07.23, 06:22
     Jak zwykle grupa cwaniaków firmy krzaki robi biznesy i to na grube pieniądze i znika ,a śmieci zostają .Głośno o tym za sprawą TVN .
    • only_the_godfather Re: O/T. Niemieckie smieci 28.07.23, 07:04
     Może dlatego postanowił zaoszczędzić, że prezesem zarządu był w tym czasie człowiek który prowadził sklep z rybkami za to miał legitymację partyjną, a dyrektorem do spraw finansowych była księgowa która pracowała w szkole podstawowej, ale za to była znajomą prezesa. Tak więc tego, takiego burdelu w spółkach jak zrobił PiS to dawno nie było
  • bolo2002 Re: O/T. Niemieckie smieci 28.07.23, 09:14
   Niemieckie śmieci-a maja ich ca 3 x wiecej niz Polska-wjechały za sprawą mafii śmieciowej i wwieżli je polscy albo inni ze wschodu-kierowcy. Każdy dostał swoją dolę i pozamiatane. To jest biznes.Bo śmieci-Zachód pozbywa sie-wywożąc je na Wschód , w tym do Polski. Potem urzędnik w magistracie bierze łapówę i nastaje długa cisza czyli milczenie i nikt nic nie może-a śmieci leżą i trują. Za wwiezienie smieci do Polski powinna byc kara 100 tys zł i 20 lat pierdla-i kontrola wszystkich wjeżdzajacych cieżarówek na granicy. Inaczej- procederu c. d. wkrótce.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka