Dodaj do ulubionych

W czym Skoda Fabia jest lepsza od Fiata Punto?

07.06.02, 09:58
Tak czytam to forum i nie moge wyjsc z podziwu dla
fanow Skody Fabii. Z uporem maniaka twierdza, ze ich
samochod nalezy niemalze do klasy wyzszej.
A moze ktos mi rzeczowo powie, w czym jest lepsza np.
od Punto czy Yarisa?
Tylko bez takich uwag, ze jest ladniejsza, albo ze leca
na nia laski.
Mam Punto i mialem okazje jezdzic Fabia siostry przez
miesiac i nie zauwazylem ani jednego punktu, w ktorym
jest lepsza. Siostra z kolei jezdzila Punto przez
miesiac i teraz zaluje, ze kupila Fabie.

Mnie sie wydaje, ze posiadacze Fabii maja kompleksy, bo
wiedza, ze niektorzy patrza na nich z politowaniem, tak
jak na posiadaczy Skody 105. Jak wiem, ze Fabia jest
lepsza od tego cudu techniki czeskiej, ale wielu
ludziom Skoda caly czas kojarzy sie z badzieiwem. Stad
chyba te kompleksy.
Obserwuj wątek
      • Gość: Wiesiek Re: W czym Skoda Fabia jest lepsza od Fiata Punto? IP: *.isko.net.pl / 10.4.2.* 07.06.02, 19:56
        Tez kiedys myslalem nad kupnem Fabii.
        Teraz moze o tym dlaczego jej nie kupiłem:
        1) że to jest Skoda
        2) paliwożerne silniki
        3) przygniatajaco slaby plastik w srodku
        To tyle na temat Skody

Teraz Punto
        Miałem przyjemność jechać jako pasażerem Puntem z 2000 roku (silnik 1.2) i co
        zapamietalem do dzis to opadajaca na moje kolana pokrywa schowka.
        Brak dopracowania i wykonczenia, szczeliny miedzy elementami, slabej jakosci
        plastik.

A teraz puenta:
        jedno i drugie jest na trzy odjąć
    • Gość: Andre Re: W czym Skoda Fabia jest lepsza od Fiata Punto? IP: *.pcplus.com.pl 07.06.02, 20:30
      Podzielam pogląd że Fabia to samochód dla ludzi bez kompleksów.

Jeździłem Fiatem i to nie jednym. Gdy szczęśliwie udało mi się go
      sprzedać,złożyłem śluby "NIGDY WIĘCEJ FIATA"

Fabia jest (piszę to na podstawie tylko własnych doświadczeń)samochodem
      zdecydowanie mniej usterkowym od Punto, natomiast jakościowo napewno ustępuje
      YARISowi.
      Gdyby Fabia miała inny znaczek na masce nie wywoływała by histerycznych reakcji
      ludzi mających fury zachodnie lecz stare i na dodatek poskładane jak Frankeisten
      z truposzy pzrzwleczonych z zachodnich cmentarzysk samochodowych.
      Trzeba przyznać że Fabia tak jak inne późniejsze modele Skody to fenomen
      socjologiczny choć technicznie też są niezłe
      PZDR.
    • Gość: polokokt Re: W czym Skoda Fabia jest lepsza od Fiata Punto? IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 07.06.02, 22:58
      Czesc
      Wiec jak na ten temat to i ja pare slow.
      Po pierwsze na poczatku to wedlug mnie nie mozna porownywac Fabi i Punto do
      Yarisa, bo ten ostatni jest ciut mniejszym samochodem (bagaznik, wnetrze z tylu
      itd jest to poprostu samochod typowo miejski i takim byl od samego poczatku).
      Fabia i Punto natomiast jest juz w zalzozeniu konstruktorskim samochodem dla
      zwyklej rodziny robotniczej (tak bym to nazwal), czyli bez zadnych wodotryskow,
      ma to jechac do przodu i tyle. Producenci przy tym oszczedzaja na materialach a
      potem odbija sie na jakosci. Bo nie ma co ukrywac i sie czarowac (pomimo ze
      wlasciciele tych samochodow tak sobie wmawiaja) ze sa to samochody proste,
      technologicznie o krok (a moze kilka) za najnowszymi technologiami.
      Jeden Pan tu napisal ze ma Punto jezdzil Fabia i nie widzi roznicy, a jego
      znajoma (czy ktos) jezdzila jakis czas punto i zaluje Fabi. Mysle ze pan jak ma
      Punto to nie moze objektywnie wypowiedziec sie o Fabi i na odwrot.
      A teraz moje zdanie na temat tych samochodow.
      Otoz mysle ze oba te samochody sa porownywalne. Fabia czerpie z doswiadczen
      VW/Audi fiat ma natomiast swoje stare sprawdzone technologie ktorych sie
      trzyma. Czy to dobrze czy zle to kliecni oceniaja.
      Fakt jest faktem ze sprzedaz fiata jakos zbytnio nie rosnie, a zaczynaja go
      doganiac inni konkureci, to znaczy ze polityka firmy poszla w tych trudnych
      czasach w troche zla strone. Albo samochod/cena sa zle wyliczone, albo
      technologia w porownaniu do konkurencji gorsza. Bo jak wytlumaczyc ze ludzie
      wola isc do salonu konkurencji i wydac kilka tys zl wiecej.
      Co do silnikow i paliwozernosci silnikow fabii to uwazam ze wcale nie sa takie
      paliwozerne, bo w porownaniu do fiatowskich (ktore tez maja swoje plusy) nie sa
      tak wyzylowane, a przeciez moc w silniku o miejszej pojemnosci musi sie skas
      wziac i napewno nie bierze sie z powietrza.
      Pozdawiam zarowno szczesliwych wlascicieli Punto jaki o szczesliwcow
      posiadajacych Fabie
    • Gość: Wojtek Re: W czym Skoda Fabia jest lepsza od Fiata Punto? IP: *.dialog.net.pl / *.wroclaw.dialog.net.pl 07.06.02, 23:38
      jarmush napisał(a):

> Tak czytam to forum i nie moge wyjsc z podziwu dla
      > fanow Skody Fabii. Z uporem maniaka twierdza, ze ich
      > samochod nalezy niemalze do klasy wyzszej.

Pokaz mi przyjacielu te watki zakompleksionych posiadaczy Fabii, bo ja widze co
      i rusz tylko cieknace piana, kpina i zawiscia watki glupkow, ktorzy Fabie
      widzieli co najwyzej jadaca na ulicy.
      A jak na lekarstwo (a w zasiadzie wcale) jest postow prawdziwych uzytkownikow
      tego samochodu.

> A moze ktos mi rzeczowo powie, w czym jest lepsza np.
      > od Punto czy Yarisa?

Nie pamietam, aby jakis Fabian wywyzszal ja ponad Punto czy Yarisa.

> Tylko bez takich uwag, ze jest ladniejsza, albo ze leca
      > na nia laski.

Takich spostrzezen nie odwazylby sie napisac nawet najbardziej zatwardzialy
      Skodziarz, tylko jakis kretyn.

> Mam Punto i mialem okazje jezdzic Fabia siostry przez
      > miesiac i nie zauwazylem ani jednego punktu, w ktorym
      > jest lepsza. Siostra z kolei jezdzila Punto przez
      > miesiac i teraz zaluje, ze kupila Fabie.

O gustach sie nie dyskutuje. Jezdzilem kiedys Punto kolegi (od pierwszego dnia
      po zakupie) i co zapamietalem to trzeszczace wnetrze i tapicerka rodem z wagonu
      PKP drugiej klasy.

> Mnie sie wydaje, ze posiadacze Fabii maja kompleksy, bo
      > wiedza, ze niektorzy patrza na nich z politowaniem, tak
      > jak na posiadaczy Skody 105.

Przesadzasz. Ja z politowaniem patrze na rozsypujace sie zachodnie fury, ktore
      powozone sa przez wyzelowanych mydlkow z zimnym lokciem sluchajacym na full "bum
      bum".

Jak wiem, ze Fabia jest
      > lepsza od tego cudu techniki czeskiej, ale wielu
      > ludziom Skoda caly czas kojarzy sie z badzieiwem. Stad
      > chyba te kompleksy.

Oczywiscie, ze sie kojarzy, z tym , ze i tak to czeskie badziewie zawsze bylo
      lepsze od naszych "polskich" samochodow. A teraz to juz pozostaje nam tylko
      zazdroscic czeskiej motoryzacji i udanego romansu Skody z VW. U nas z malzenstwa
      FSO i Daewoo nic nie wyszlo...znaczy wyszlo - DLUGI!!!

Pozdrawiam
      • jarmush Re: W czym Skoda Fabia jest lepsza od Fiata Punto? 08.06.02, 10:35
        Gość portalu: Wojtek napisał(a):

> Oczywiscie, ze sie kojarzy, z tym , ze i tak to czeskie badziewie zawsze bylo
        > lepsze od naszych "polskich" samochodow. A teraz to juz pozostaje nam tylko
        > zazdroscic czeskiej motoryzacji i udanego romansu Skody z VW. U nas z malzenstw
        > a FSO i Daewoo nic nie wyszlo...znaczy wyszlo - DLUGI!!!

Tak sie sklada, ze Polonez zostal kiedys wybrany najlepszym samochodem bloku wschodniego (przez
        dziennikarzy zachodnich), a Skoda nie.
        I prosze mnie tu wiecej nie rozsmieszac.
    • Gość: Witek Re: W czym Skoda Fabia jest lepsza od Fiata Punto? IP: 217.96.16.* 08.06.02, 11:03
      Stałe wałkowanie tego tematu i porównywanie tych samochodów na tym forum już
      trochę męczy. Co ciekawe zawsze to się zamyka porównywaniem subiektywnym. Jeden
      samochód się podoba jednemu, a drugiemu coś zupełnie innego.Prawdą jest to,że
      włodcy styliści są najlepszymi na świecie i wiele firm japońskich i
      amerykańskich korzysta z ich usług. Dlatego między innymi stylistyka fiata jest
      czasem tak oryginalna, że wydaje się tylko "dla konesera" (wspomnę tu np. o
      Multipli). Punto też jest samochodem nie podobnym do innych i "widać go
      odrazu". Skoda, jako przedstawiciel "auta dla ludu" ma bardziej prostą i typową
      stylistykę, ale dla masowego odbiorcy jest łatwiejsza do zaakceptowania. Wielu
      producentów samochodów idzie tą drogą ( np. nowa Corolla i Stilo bardzo
      przypominają stylistycznie ...Fabię). Ale to na tyle o wyglądzie. Teraz o
      plastikach. To są samochody za małe pieniądze i plastiki są odpowiednie, jak i
      wykończenie, do płaconych pieniędzy. Każdy kto wyda tylko 30tys. musi się z tym
      liczyć. W końcu dopłacając "tylko" drugie tyle możemy mieć coś lepszego, choć
      też nie bez wad. Naprawdę bezdyskusyjnie lepsze wykończenie dostaniemy od
      4xcena Fabii lub Punto.
      Teraz obiektywne porównanie na podstawie danych cenowych z "mojeauto". Cena
      Fabia 29770, Punto 5d 30900 (3d 29900), Fabia brak 3d, Punto brak 4d. Silnik F.
      1,4 60KM, P. 1.2(mniejsze OC) 60KM. Bagażnik: F. 260 l, P. 297 l.
      Przyśpieszenie 0-100km: F. 16,5s, P. 14,3s( 2 sek. na korzyść Punto, to jest
      cholernie dużo szczególnie przy wyprzedzaniu).Prędkość maks. F. 157km/h, P.
      155km/h. Zużycie paliwa: F. 9,4-5,5-6,9; P.7,3-4,8-5,7 (róznica "po mieście" aż
      2 l czyli 7 zł co 100km) No i na koniec gwarancja: F. 1 rok; P. 2 lata. Czyli
      wniosek prosty: Punto pod każdym względem jest lepsze i kropka. Próbowałem
      porównywać Fabie i Punto z lepszymi silnikami 16 zaw. i 1,9D, ale w tym
      przypadku porównanie jest bez sensu: podobnie woposażone i o podobnych osiągach
      Fabie są od 10 000 do 18 000 tys. droższe od Punto. Lepiej wyposażona Fabia
      jest w cenie np. Fokusa lub Xary II o podobnym wyposażeniu.
      Pragnę podkreślić, że nie jestem posiadaczem zarówno Fabii jak i Punto. Mało
      tego nigdy nie miałem Skody ani Fiata. Dlatego jestem wolny w swojej ocenie od
      wpływu zdażeń losowych, lub przykrych doznań, związanych z posiadaniem w/w
      samochodów.
      • Gość: polokokt Re: W czym Skoda Fabia jest lepsza od Fiata Punto? IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 08.06.02, 14:28
        Czesc
        Masz duzoracji z tym porownaniem. Pozwole sobie jednak nie zgodzic sie z tym ze
        przyspieszzenie od 0-100 ma cos wspolnego z wyprzedzaniem, bardziej tu wazne
        jest przyspieszenie od 60- 100 lub 80 - 120 wtedy jest mowa o wyprzedzaniu.
        A teraz jeszcze jedno co nie zostalo powiedziane a jest bardzo wazne Punto II w
        wersji 5d jest lzejsze od fabii o jakies 150kg (czyli dwie osoby na pokladzie)
        co przy przyspieszeniach ma dosc duze znaczenie. Poza tym punto ma moment
        obrotowy o prawie 20 mniejszy niz fabia (tu plus dla inzynierow fiata ze wogole
        udalo im sie osiagnac taki moment z tej pojemnosci) co sprawia ze zeby sie
        samochod krecil jako tako trzeba go trzymac na ciut wyzszych obrotach.
        Ale mimo to faktycznie patrzac z punktu widzenia technicznego wiecej plusow ma
        Punto II.
        • Gość: Braził Re: W czym Skoda Fabia jest lepsza od Fiata Punto? IP: 213.25.84.* 08.06.02, 15:17
          Gość portalu: polokokt napisał(a):

> Czesc
          > Masz duzoracji z tym porownaniem. Pozwole sobie jednak nie zgodzic sie z tym ze
          >
          > przyspieszzenie od 0-100 ma cos wspolnego z wyprzedzaniem, bardziej tu wazne
          > jest przyspieszenie od 60- 100 lub 80 - 120 wtedy jest mowa o wyprzedzaniu.
          > A teraz jeszcze jedno co nie zostalo powiedziane a jest bardzo wazne Punto II w
          >
          > wersji 5d jest lzejsze od fabii o jakies 150kg (czyli dwie osoby na pokladzie)
          > co przy przyspieszeniach ma dosc duze znaczenie. Poza tym punto ma moment
          > obrotowy o prawie 20 mniejszy niz fabia (tu plus dla inzynierow fiata ze wogole
          >
          > udalo im sie osiagnac taki moment z tej pojemnosci) co sprawia ze zeby sie
          > samochod krecil jako tako trzeba go trzymac na ciut wyzszych obrotach.
          > Ale mimo to faktycznie patrzac z punktu widzenia technicznego wiecej plusow ma
          > Punto II.

Z tym że nie na pewno !
          1 Zużycie paliwa w Fabii jest praktycznie mniejsze niż podaje instrukcja
          Wiem bo mam to autko od roku (nigdy nie przekroczyłem 8,5 l/100 nawet zimą w
          mieście.
          2 Moment 120 Nm/2500 obr daje dobre efekty przy wyprzedzaniu nawet na niższym
          biegu.
          3 Płyta podłogowa, zawieszenie, układ kierowniczy, jak w Polo IV, powoduje że
          auto prowadzi się najlepiej z porównowalnymi (np Punto, P206 Clio itp)
          4 Rozbudowana elektronika, komputer pokładowy, cyfrowa transmisja danych z
          czujników to technologia do której Punto jeszcze b. daleko.
          5 I jeszcze jedno. W salonach Fiata i Skody jest duży ruch Tyle że u Fiata nudzą
          się sprzedawcy a w Skodzie mechanicy.

Zgadzam się z Andre że Skoda to autko dla ludzi bez kompleksów.
          Gdyby Fabię produkowano z innym logo mniej było by histerii na forum.
          CZE.
      • Gość: POOL Re: W czym Skoda Fabia jest lepsza od Fiata Punto? IP: *.zamosc.cvx.ppp.tpnet.pl 08.06.02, 18:18
        Gość portalu: Witek napisał(a):

> Stałe wałkowanie tego tematu i porównywanie tych samochodów na tym forum już
        > trochę męczy. Co ciekawe zawsze to się zamyka porównywaniem subiektywnym. Jeden
        >
        > samochód się podoba jednemu, a drugiemu coś zupełnie innego.Prawdą jest to,że
        > włodcy styliści są najlepszymi na świecie i wiele firm japońskich i
        > amerykańskich korzysta z ich usług. Dlatego między innymi stylistyka fiata jest
        >
        > czasem tak oryginalna, że wydaje się tylko "dla konesera" (wspomnę tu np. o
        > Multipli). Punto też jest samochodem nie podobnym do innych i "widać go
        > odrazu". Skoda, jako przedstawiciel "auta dla ludu" ma bardziej prostą i typową
        >
        > stylistykę, ale dla masowego odbiorcy jest łatwiejsza do zaakceptowania. Wielu
        > producentów samochodów idzie tą drogą ( np. nowa Corolla i Stilo bardzo
        > przypominają stylistycznie ...Fabię). Ale to na tyle o wyglądzie. Teraz o
        > plastikach. To są samochody za małe pieniądze i plastiki są odpowiednie, jak i
        > wykończenie, do płaconych pieniędzy. Każdy kto wyda tylko 30tys. musi się z tym
        >
        > liczyć. W końcu dopłacając "tylko" drugie tyle możemy mieć coś lepszego, choć
        > też nie bez wad. Naprawdę bezdyskusyjnie lepsze wykończenie dostaniemy od
        > 4xcena Fabii lub Punto.
        > Teraz obiektywne porównanie na podstawie danych cenowych z "mojeauto". Cena
        > Fabia 29770, Punto 5d 30900 (3d 29900), Fabia brak 3d, Punto brak 4d. Silnik F.
        >
        > 1,4 60KM, P. 1.2(mniejsze OC) 60KM. Bagażnik: F. 260 l, P. 297 l.
        > Przyśpieszenie 0-100km: F. 16,5s, P. 14,3s( 2 sek. na korzyść Punto, to jest
        > cholernie dużo szczególnie przy wyprzedzaniu).

WPRZEDASZ TYLKO NA SKRZYŻOWANIACH RUSZAJĄC PO CZERWONYM???

Prędkość maks. F. 157km/h, P.
        > 155km/h. Zużycie paliwa: F. 9,4-5,5-6,9; P.7,3-4,8-5,7 (róznica "po mieście" aż
        >
        > 2 l czyli 7 zł co 100km) No i na koniec gwarancja: F. 1 rok; P. 2 lata. Czyli
        > wniosek prosty: Punto pod każdym względem jest lepsze i kropka. Próbowałem
        > porównywać Fabie i Punto z lepszymi silnikami 16 zaw. i 1,9D, ale w tym
        > przypadku porównanie jest bez sensu: podobnie woposażone i o podobnych osiągach
        >
        > Fabie są od 10 000 do 18 000 tys. droższe od Punto. Lepiej wyposażona Fabia
        > jest w cenie np. Fokusa lub Xary II o podobnym wyposażeniu.

GDZIE SĄ TAKIE TANIE FOCUSY??? MOŻE U ŁYSYCH Z DRUGIEJ RĘKI . HAHAHA!!!!

> Pragnę podkreślić, że nie jestem posiadaczem zarówno Fabii jak i Punto. Mało
        > tego nigdy nie miałem Skody ani Fiata.

TYLKO GAZETOWYM FACHOWCEM.

Dlatego jestem wolny w swojej ocenie od
        > wpływu zdażeń losowych, lub przykrych doznań, związanych z posiadaniem w/w
        > samochodów.

• Gość: Waldek Re: W czym Skoda Fabia jest lepsza od Fiata Punto? IP: *.elektor.com.pl / *.knurowski.net 08.06.02, 22:25
          Gość portalu: POOL napisał(a):

> WPRZEDASZ TYLKO NA SKRZYŻOWANIACH RUSZAJĄC PO CZERWONYM???
          Może dla odmiany podasz trochę liczb? Np. przyspieszenie dla obydwu samochodów od
          60-100km na 5 biegu ?

>
          > GDZIE SĄ TAKIE TANIE FOCUSY??? MOŻE U ŁYSYCH Z DRUGIEJ RĘKI . HAHAHA!!!!

Gdzie? cytuję :"Ford Focus z rocznika 2002 w limitowanej serii ComfortX z pełnym
          wyposażeniem w standardzie już od 47 900,00 PLN ( wyposażenie obejmuje mni :
          klimatyzację, ABS, poduszkę powietrzną kierowcy i pasażera, boczne poduszki
          powietrzne, wspomaganie układu kierowniczego, elektryczny napęd szyb przednich,
          elektrycznie ustawiane i podgrzewane lusterka boczne, podgrzewaną szybę przednią,
          podgrzewane dysze spryskiwaczy, komputer pokładowy, zdalnie sterowany centralny
          zamek ). - szczegóły w salonie " z wegner.com.pl. Podobnie wyposażona Skoda
          Elegance koszt 57 700. Promocja ubezpieczenie w cenie. No i jak tam twoje HA,HA
          mały głupolu ? A może ci "łyso" ?!

> TYLKO GAZETOWYM FACHOWCEM.
          Ty to chyba nie jesteś nawet gazetowym... A wogóle w jakim celu napisałeś ten
          post jeżeli nie masz nic konkretnego do powiedzenia ? Jakieś kompleksy ?

• Gość: POOL Re: W czym Skoda Fabia jest lepsza od Fiata Punto? IP: *.zamosc.cvx.ppp.tpnet.pl 08.06.02, 23:47
            Gość portalu: Waldek napisał(a):

> Gość portalu: POOL napisał(a):
            >
            > > WPRZEDASZ TYLKO NA SKRZYŻOWANIACH RUSZAJĄC PO CZERWONYM???
            > Może dla odmiany podasz trochę liczb? Np. przyspieszenie dla obydwu samochodów
            > od
            > 60-100km na 5 biegu ?
            >
            > >
            > > GDZIE SĄ TAKIE TANIE FOCUSY??? MOŻE U ŁYSYCH Z DRUGIEJ RĘKI . HAHAHA!!!!
            >
            > Gdzie? cytuję :"Ford Focus z rocznika 2002 w limitowanej serii ComfortX z pełny
            > m
            > wyposażeniem w standardzie już od 47 900,00 PLN ( wyposażenie obejmuje mni :
            > klimatyzację, ABS, poduszkę powietrzną kierowcy i pasażera, boczne poduszki
            > powietrzne, wspomaganie układu kierowniczego, elektryczny napęd szyb przednich,
            >
            > elektrycznie ustawiane i podgrzewane lusterka boczne, podgrzewaną szybę przedni
            > ą,
            > podgrzewane dysze spryskiwaczy, komputer pokładowy, zdalnie sterowany centralny
            >
            > zamek ). - szczegóły w salonie " z wegner.com.pl. Podobnie wyposażona Skoda
            > Elegance koszt 57 700. Promocja ubezpieczenie w cenie. No i jak tam twoje HA,HA
            >
            > mały głupolu ? A może ci "łyso" ?!
            >
            > > TYLKO GAZETOWYM FACHOWCEM.
            > Ty to chyba nie jesteś nawet gazetowym... A wogóle w jakim celu napisałeś ten
            > post jeżeli nie masz nic konkretnego do powiedzenia ? Jakieś kompleksy ?

No cóż, głupolem cię nie nazwałem. Ale samochód to masz chyba tylko wirtualny, na
            tych stronach którymi się zachwycasz. Octavia Elegance za taką kwotę ? Jesteś
            zabawny? Jest minimum 5 tys. zł droższa. A tobie radzę najpierw nauczyć się zasad
            pisowni i ortografi. In meritum elestyczność lepsza jest u Skody, co wynika z
            wyższego momentu obrotowego. Na marginesie; wybież się i zobacz, czy za taką
            kwotę wyjedziesz z salonu rzeczonym Focusem. Pozdrawiam "intelektualisto". Post
            był po to, by takich "fachowców" jak ty ośmieszyć.

• Gość: Waldek Re: W czym Skoda Fabia jest lepsza od Fiata Punto? IP: *.elektor.com.pl / *.knurowski.net 09.06.02, 16:10
              Gość portalu: POOL napisał(a):

> No cóż, głupolem cię nie nazwałem. Ale samochód to masz chyba tylko wirtualny,
              > na
              > tych stronach którymi się zachwycasz.

A czemu to ja niby mam się tymi stronami zachwycać ? Podałem pierwsze z brzegu.
              Wystukaj tylko Ford i promocja, a sam się przekonasz.

> Octavia Elegance za taką kwotę ? Jesteś
              > zabawny? Jest minimum 5 tys. zł droższa.

A kto wogóle tu mówi o Octavii ? Jak bierzesz udział w dyskusji to przynajmniej
              postaraj się dowiedzieć o czym chcesz pisać czy to taka rozgrzewka z twojej
              strony napisać byle co i o byle czym ?

>A tobie radzę najpierw nauczyć się zas
              > ad
              > pisowni i ortografi.

I kto to mówi ? W twoich poprzednich trzech zdaniach było tyleż błędów ! Ale
              jeżeli chcesz się wyżywać w ortografii to zmień grupę bo tu dyskutujemy o
              samochodach. Też mi prof. "Mniodek" się znalazł. Na ortografii to ty się chyba
              znasz jeszcze mniej niż na samochodach.

>In meritum elestyczność lepsza jest u Skody, co wynika z
              > wyższego momentu obrotowego.

Pewnie znów "chyba" i ci "się wydaje" ? Powtarzam jeszcze raz : masz coś
              konkretnego to podaj , a jeżeli nie masz nic to nie zawracaj tu nam głowy
              (pozwalam nawet wspaniałomyślnie zaczerpnąć informacji " z gazet" jeżeli umiesz
              czytać oczywiście i potrafisz odróżnić kW od KM).
              >Na marginesie; wybież się i zobacz, czy za taką
              > kwotę wyjedziesz z salonu rzeczonym Focusem. Pozdrawiam "intelektualisto". Post

W odróżnieniu od ciebie pofatygowałem się do dealera Forda i zapewniam że Fokus
              za tę cenę jest jak najbardziej realny więc nie wypisuj głupot. Aby się o tym
              przekonać nawet nie trzeba wchodzić do salonu :ogromnymi cyframi na samochodach
              jest wypisane 47 900,00 PLN .

> był po to, by takich "fachowców" jak ty ośmieszyć.
              I w końcu nie napisałeś niczego godnego uwagi i sam się ośmieszyłeś "polonisto".

• Gość: polokokt Re: W czym Skoda Fabia jest lepsza od Fiata Punto? IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 09.06.02, 09:55
            Czesc
            Ja probowalem znalezc wlasnie porownanie elestycznosci obu tych samochodow.
            Niestety skoda na oficjalnych stronach nie podaje takich danych.
            Zaczalem szukac po niemieckich testach. I tu znalazlem elastycznosci skody,
            niestety skoda ma mierzona elastycznosc na 4 biegu od 60 - 100 a fiat ma
            mierzona ta sama elastycznosc na 5 biegu, wiec porownac sie nie da. Nastepny
            test to fabia ma mierzone 80 - 120 na 5 biegu a w fiacie wogole nie zmierzyli
            tej elastycznosci.
            Moze ktos z Was znajdzie stronke gdzie dane takie sa opublikowane
          • Gość: POOL Re: Walduś wprowadza nową modę. IP: *.zamosc.cvx.ppp.tpnet.pl 09.06.02, 22:54
            Gość portalu: Waldek napisał(a):

> Gość portalu: POOL napisał(a):
            >
            > > WPRZEDASZ TYLKO NA SKRZYŻOWANIACH RUSZAJĄC PO CZERWONYM???
            > Może dla odmiany podasz trochę liczb? Np. przyspieszenie dla obydwu samochodów
            > od
            > 60-100km na 5 biegu ?
            >
            > >
            > > GDZIE SĄ TAKIE TANIE FOCUSY??? MOŻE U ŁYSYCH Z DRUGIEJ RĘKI . HAHAHA!!!!
            >
            > Gdzie? cytuję :"Ford Focus z rocznika 2002 w limitowanej serii ComfortX z pełny
            > m
            > wyposażeniem w standardzie już od 47 900,00 PLN ( wyposażenie obejmuje mni :
            > klimatyzację, ABS, poduszkę powietrzną kierowcy i pasażera, boczne poduszki
            > powietrzne, wspomaganie układu kierowniczego, elektryczny napęd szyb przednich,
            >
            > elektrycznie ustawiane i podgrzewane lusterka boczne, podgrzewaną szybę przedni
            > ą,
            > podgrzewane dysze spryskiwaczy, komputer pokładowy, zdalnie sterowany centralny
            >
            > zamek ). - szczegóły w salonie " z wegner.com.pl. Podobnie wyposażona Skoda
            > Elegance koszt 57 700. Promocja ubezpieczenie w cenie. No i jak tam twoje HA,HA
            >
            > mały głupolu ? A może ci "łyso" ?!
            >
            > > TYLKO GAZETOWYM FACHOWCEM.
            > Ty to chyba nie jesteś nawet gazetowym... A wogóle w jakim celu napisałeś ten
            > post jeżeli nie masz nic konkretnego do powiedzenia ? Jakieś kompleksy ?
            >A CO TY WALDUŚ MASZ DO POWIEDZENIA: CYTATY Z GAZET Z CYKLU "PANI DOMU" DLA
            PRWDZIWYCH MĘŻCZYZN, CZY MOŻE JESTEŚ UŻYTKOWNIKIEM JEŻELI NIE MODELI W/W
            SAMOCHODÓW, TO PRZYNAJMNIEJ W/W MAREK. A I MAM KOMPLEKSY PSYCHOLOGU.
    • Gość: Arti O kompleksach IP: *.teleaudio.com.pl 09.06.02, 13:02
      jarmush napisał(a):

>
      > Mnie sie wydaje, ze posiadacze Fabii maja kompleksy, bo
      > wiedza, ze niektorzy patrza na nich z politowaniem, tak
      > jak na posiadaczy Skody 105. Jak wiem, ze Fabia jest
      > lepsza od tego cudu techniki czeskiej, ale wielu
      > ludziom Skoda caly czas kojarzy sie z badzieiwem. Stad
      > chyba te kompleksy.

No, tak, aż kapie od logiki. Siedzi sobie koleś i myśli tak: mam trzydzieści pare
      tysięcy i musze kupić auto. Mam do wyboru różne marki, ale najlepiej kupie sobie
      skodę, bo mam kompleks skody, to potem będę musiał tłumaczyć się na forum,
      dlaczego ja kupiłem i w czym ona jest lepsza od innych marek, np. od punto.
      Tak to wyglada, jarmush? Czy tez raczej właściciele skód urodzili sie od razu z
      fabią i nie mieli wyboru, stąd ten kompleks?
      • Gość: Piotr Re: O kompleksach IP: *.luminet.pl 09.06.02, 21:47
        Tutaj ktos naprawde ma kompleks. Porownujemy samochody to porownujmy rzeczowo.
        Ktos podal dane konkretne liczby ze Punto jest lepsze to konkurencja zamiast
        przedstawic rzeczowe merytoryczne argumenty na rzecz Fabii mowi "nie umiesz
        mowic po polsku". Ludzie tak nie mozna. Kierujmy sie liczbami ich sie nie
        naciagnie.
        Co do zuzycia paliwa to we wsztstkich testach Fabia pali wiecej a podane
        zuzycie przez producenta jest usrednone.
        • Gość: Andre Re: O kompleksach IP: *.pcplus.com.pl 09.06.02, 22:08
          Gość portalu: Piotr napisał(a):

> Co do zuzycia paliwa to we wsztstkich testach Fabia pali wiecej a podane
          > zuzycie przez producenta jest usrednone.

Gdzie te testy i kto je wykonywał ?
          Według moich doświadczeń moja Fabia pali mniej niż podaje producent.
          Nigdy nie udało mi się przekroczyć 8,5 l/100km nawet zimą i w mieście.
          Może dlatego że ja nie testuję tylko jeżdżę sobie.
          Uważam że apetyt na paliwo w samochodzie bardziej zależy od temperamentu kierowcy
          niż konstrukcji silnika.
          Natomiast interesują mnie ścisłe porównania elastyczności obu samochodów, tzn
          odejście na IV i V biegu.
          Napewno moment obrotowy Fabii 120Nm/2500obr daje przewagę nad Ponto.
          PZDR.
          • Gość: Piotr Re: O kompleksach IP: *.luminet.pl 09.06.02, 22:48
            > Nigdy nie udało mi się przekroczyć 8,5 l/100km nawet zimą i w mieście.

Nie mowimy tylko o tobie i twojej Fabii lecz generalnie. Producent podaje norme
            usredniona dla tych co jezdza i lagodnie i ostro. Pewno jezdzisz lagodnie i do
            tego sam (zaraz pewno zaprzeczysz). Norma producenta dotyczy samochodu z
            kompletem pasazerow.

> Napewno moment obrotowy Fabii 120Nm/2500obr daje przewagę nad Ponto

To nie jest takie jednoznaczne. Nie tylko moment decyduje ale rowniez
            zestopniowanie skrzyni biegow i masa samochodu. Fabia jest ciezsza. Byc moze masz
            racje ale jesli tak to podaj liczby na dowod.

• Gość: Andre Re: O kompleksach IP: *.pcplus.com.pl 11.06.02, 00:07
                  Gość portalu: DD napisał(a):

> To tak jakbyś napisał: "wolę komputery 386 od współczesnych, wyskakują tam
                  > wyraźniejsze kolory na ekranie, a i szum pracy takiego kompa jest milszy dla
                  > ucha" ;-)

Porównanie raczej takie sobie
                  Współczesne procesory są po prostu lepsze od starych .
                  Natomiast technologia 8V jeszcze nie odeszła do lamusa bo nie jest gorsza tylko
                  po prostu inna.
                  Obecnie są produkowane b. nowoczesne silniki 8V
                  16V (wiertarka) ma szereg wad.
                  konieczność kręcenia do wysokich obrotów aby coś wydusić.
                  większy hałas.
                  większa toksyczność spolin itd
                  PZDR
                  • Gość: młody Re: O kompleksach IP: *.pl 11.06.02, 01:59
                    Gość portalu: Andre napisał(a):

> Obecnie są produkowane b. nowoczesne silniki 8V
                    > 16V (wiertarka) ma szereg wad.
                    > konieczność kręcenia do wysokich obrotów aby coś wydusić.
                    > większy hałas.
                    > większa toksyczność spolin itd

Być może są produkowane nowoczesne silniki 8V(choćby Honda Jazz) ale z pewnością
                    nie można tego powiedzieć o jednostkach 8V w Skodach.
                    Poza tym opowiadasz o zaletach(bardzo subiektywne) silników 8V nad 16V, piszesz
                    również o "wiertarkach" w przypadku 4 zaw. na cyl.
                    Może twoja teoria pokrywa się w przypadku silników 8V o poj. 2L i więcej
                    ale podaj mi konkretne przykłady w czym twój silnik 1.4 68KM (nie mylę się chyba)
                    jest lepszy od jednostki montowanej w Thalii, Clio, Megane.
                    Silnik to 1.4 16V 98KM gdzie krzywa momentu obrotowego z pewnością rzuca na
                    kolana osiągi twojego motorka(postaram się podać link byś mógł ocenić).

pozdrawiam
                    • Gość: Andre Re: O kompleksach IP: *.pcplus.com.pl 12.06.02, 21:30
                      Gość portalu: młody napisał(a):

> Może twoja teoria pokrywa się w przypadku silników 8V o poj. 2L i więcej
                      > ale podaj mi konkretne przykłady w czym twój silnik 1.4 68KM (nie mylę się chyb
                      > a)
                      > jest lepszy od jednostki montowanej w Thalii, Clio, Megane.
                      > Silnik to 1.4 16V 98KM gdzie krzywa momentu obrotowego z pewnością rzuca na
                      > kolana osiągi twojego motorka(postaram się podać link byś mógł ocenić).
                      >
                      > pozdrawiam

Wiem wiem !!

Przypominam że wątek dotyczy porównania Punto do Fabii (przypuszczam ża w tej
                      samej kat. cenowej)a zatem silnika 1,4 8V w Fabii 120Nm/2500 do silnika Punto 1,2
                      8V 102 Nm/2500

PZDR
        • Gość: Tomek Re: W czym Skoda Fabia jest lepsza od Fiata Punto? IP: 2.4.STABLE* / *.terminus.pl 10.06.02, 15:12
          Czytajac niektore listy mozna niezle sie posmiac jak niektorzy zupelnie nie
          potrafia mowic na temat. Rozmawiamy o samochodach a nie o glupocie czy
          pisownii. Moim zdanie i wynika to z liczb Punto jest lepsze jesli chodzi o
          spalanie, przyspieszenie. Hamulce i glosnosc oba maja porownywalne. Fabia jest
          minimalnie elastyczniejsza. Ja osobiscie wybralbym Punto chyba obszerniejsze w
          srodku (na pewno ladniejsze choc to kwestia gustu) a przedewszystkim o 1 litr
          mniejsze spalanie i mniejsze oplaty OC.
      • Gość: młody Re: W czym Skoda Fabia jest lepsza od Fiata Punto? IP: *.pl 11.06.02, 02:10
        Gość portalu: Nina napisał(a):

> A ja mysle, ze to Ty masz kompleksy:)
        > i wcale nie posiadam ani fabii, ani fiata

Za to jesteś prostą zakompleksioną babą która wstydzi się swojej narodowości
        "na Zachodzie". Bardzo nisko oceniam takich ludzi bo takie zachowanie dobitnie
        świadczy o różnych negatywnych osobowościowych, wyniesionych również z domu.
        Wiesz, miałem kiedyś kolegę który pochodził ze wsi i nie zdajesz sobie sprawy
        jakim zaskoczeniem dla mnie było kiedy w pewnych okolicznościach największym
        wrogiem "chłopów" był właśnie on. Myślę że stare porzekadło(które zwykł mawiać
        ś.p. dziad mój, sędzia) by "nie srać we własne gniazdo" odnosi się równie
        słusznie do Ciebie
        jak i mojego dawnego znajomego.

papa
        • Gość: młody p.s. IP: *.pl 11.06.02, 02:16
          Gość portalu: młody napisał(a):

> Gość portalu: Nina napisał(a):
          >
          > > A ja mysle, ze to Ty masz kompleksy:)
          > > i wcale nie posiadam ani fabii, ani fiata
          >
          > Za to jesteś prostą zakompleksioną babą która wstydzi się swojej narodowości
          > "na Zachodzie". Bardzo nisko oceniam takich ludzi bo takie zachowanie dobitnie
          > świadczy o różnych negatywnych osobowościowych, wyniesionych również z domu.
          > Wiesz, miałem kiedyś kolegę który pochodził ze wsi i nie zdajesz sobie sprawy
          > jakim zaskoczeniem dla mnie było kiedy w pewnych okolicznościach największym
          > wrogiem "chłopów" był właśnie on. Myślę że stare porzekadło(które zwykł mawiać
          > ś.p. dziad mój, sędzia) by "nie srać we własne gniazdo" odnosi się równie
          > słusznie do Ciebie
          > jak i mojego dawnego znajomego.
          >
          > papa

..."negatywnych <<<cechch>>> osobowościowych"...
    • Gość: Lucky Re: W czym Skoda Fabia jest lepsza od Fiata Punto? IP: *.bresa.com.pl 11.06.02, 13:23
      Jeżdzę PuntoII 1,2 8V z początkowego okresu produkcji, ojciec na Fabię Classic
      1,4, którą również jeździłem. A oto moja opinia:
      Skoda jest zdecydowanie lepiej zmontowana, równe szczeliny między blachami,
      idealnie położony lakier i uszczelnienia (jest to samochód z literką X w kodzie
      vinowskim, a więc zmontowany w zakładzie VW Poznań). Lepsze wykończenie jest
      też w srodku , praktycznie nie słychąc typowych dla fiata stuków, klekotań itp.
      Lepiej jest wyciszony układ jezdny. Skoda z godnością pokonuje tarkę na
      skrzyżowaniach - punto przy przejeżdżaniu przez tarkę sprawia wrażenie jakby za
      chwilę miał się rozpaść. Z tyłu ma więcej miejsca na nogi.
      A teraz co mi sie w fabii nie podoba:
      - słabe w porównaniu z fiatem wzornictwo deski rozdzielczej, beznadziejne
      przełączniki ogrzewania/przewietrzania - są za małe, a piktogramy narysowane
      szarą farbą wyglądają jakby były starte, mniej wygodna kierownica (jest
      cieńsza), mniej wygodne fotele i ogólnie mniej miejsca dla kierowcy (głowa ,
      szerokość)
      - słabsze hamulce, wsiadając do skody byłem przekonany, że są lepsze (lektura
      Auto Świata!) ale srogo się zawiodłem,
      -ciężej pracująca dżwignia zmiany biegów, choć trzeba przyznać, że jest
      precyzyjna (do lewarka trzeba przyłożyć sporą siłę) .
      - głośny silnik, może nawet nie tyle, że głośny, ale ma brzydki ganag -
      wciskając mocno gaz odgłos silnika staje się natarczywy (stara, alumniniowa
      konstrukcja),
      - to dość subiektywne,ale skoda przy praktycznie takich samych osiągach i chyba
      troszeczke lepszej elastyczności jest mniej zwinna, wydaje sie bardziej
      ociężała w szybkich manewrach; punto jest jednak bardziej przyjemne w
      prowadzeniu
      Samochody są używane w nieporównywalnych warunkach więc nic nie piszę o zużyciu
      paliwa.
      Ogólnie gdybym miał kupować, za cenę mniej niż 40 kPLN (nie warto dać więcej za
      samochód tej wielkości) to wziąlbym punto z silnikiem 16V, albo poczekał na
      skodę z silnikiem 1,2 12V (z nowej Ibizy). Skody z silnikami VW 1,4 są
      zdecydowanie za drogie, za te pieniądze można już kupić xsarę w promocji, a
      może i almerę. Z tym , że kupując punto należy dokładanie obejrzeć egzemparz
      oferowany przez dealera - zdarzają się różne niespodzianki.
      Skoda ma też jedną niepowtarzalną zaletę, ma prawie wszystkie zalety VW (ja tam
      specjalnie nie jestem admiratotem tej marki), ale nie jest to "dreswagen".
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka