Dodaj do ulubionych

Honda Accord 2,4 executive aut?

22.03.05, 08:14
Niedługo odbieram w/w auto.Jakie macie opinie o tym samochodzie?
Obserwuj wątek
      • malmar11 Re: Honda Accord 2,4 executive aut? 22.03.05, 10:31
        > sporo było o nim mowy na tym forum i jedyne słowa krytyki jakie pamiętam to
        że
        > automat dusi osiągi.
        Przesiadam sie z Laguny II 2,0 IDE i jestem ciekaw czy dynamika Accorda z
        automatem nie będzie irytująca. Nie mam żadnych poważniejszych doświadczeń z
        automatem poza paroma próbnymi jazdami /z Accordem 2,4 aut wogóle nie
        jeździłem/. Wyszedłem z założenia,że diabeł tkwi w szczegółach, które wychodzą
        po nieco dłuższym użytkowaniu samochodu niż jazdy próbne. Wątki krytykujące
        automat w Accordzie czytałem, ale jak się człowiek na coś napali to trudno
        docierają do łba jakieś racionalne aegumenty.
        • szajsefadamnt Re: Honda Accord 2,4 executive aut? 22.03.05, 10:42
          Kiedyś znalazłem test Accorda 2.4 z automatem i w kickdownie od 60-120 km/h
          miał 10,2 s !!!!!! Troche wolno . Ale jak to w testach bywa ,raz są takie
          wyniki ,innym razem inne . Jak znajdę ten test to dam link ,a narazie ...tutaj
          daje link do testu Accorda Tourer 2.4 AT przeprowadzonego w Polsce
          www.gieldasamochodowa.com/article/view.asp?path=gs\870&file=zp_169.xml
          • malmar11 Re: Honda Accord 2,4 executive aut? 22.03.05, 11:51
            > Koleś wydaje 140 tys. na samochód, którym nawet nie jechał. Módlmy się!
            "Miszczu" stać mnie na to. Poza tym w moim wieku czas szybko leci. Zakup
            traktuje jako doświadzcenie życiowe. Za trzy lata pewnie będę znów zmieniał
            auto. Jeśli będę miał możliwość jazdy próbnej następnym samochodem to ją pewnie
            zrobie co mi szkodzi.Accordem 2,4 aut w Wielkopolsce w ostatnich sześćiu
            miesiącach nie było szans na jazdę próbną. Do stolycy nie będe jechał żeby pare
            minut się przejechaćm accordem. Nie mam praktyczne żadnego doświadzcenia co do
            automatów/pare epizodów w Volvo I BMW, gdzie jazde próbną można odbyć/ więc nie
            sądze żeby jazda próbna wpłynęła na moja decyzje zakupu. Suma 140 tyś to nie
            mało, ale nie zwala mnie na kolana -jak Ciebie- do modlitwy.
              • szymizalogowany Re: Honda Accord 2,4 executive aut? 22.03.05, 12:03
                greenblack napisał:

> Jakbyś naprawdę miał piniądze, to nie szpanowałbyś tu 4-cylindrową Hondą,
                hehe.

Też mi się tak wydaje. Koleś mówi że 140 000 nie robi na nim wrażenia, to
                powinien kupić A8 4.2 albo 745i czy S430.

Zaraz pewnie napisze, że ta Honda to taki kaprys bo mógłby mieć S600 :)))
                  • szymizalogowany Re: Honda Accord 2,4 executive aut? 22.03.05, 12:13
                    malmar11 napisała:

> > Też mi się tak wydaje. Koleś mówi że 140 000 nie robi na nim wrażenia, to
                    >
                    > > powinien kupić A8 4.2 albo 745i czy S430
                    > Wrażenia nie robią. A na w/w samochody mnie nie stać

Skoro 140 tyś to dla ciebie nie tak dużo to nie lepiej dołożyć jeszcze ze 30%
                    tej sumy i kupić porządny samochód a nie jeakiegoś piernika z czterema
                    cylindrami?

Za nieco ponad 200 tyś już byś mógł mieć 530i chyba, albo 330i w klasie Accorda.

No chyba, że 140 tyś to max który możesz wydać, ale wtedy dziwie mnie
                    stwierdzenie że suma ta nie robi na tobie wrażenia.
                    • malmar11 Re: Honda Accord 2,4 executive aut? 22.03.05, 12:20
                      > No chyba, że 140 tyś to max który możesz wydać

Tak, są jeszcze inne przyjmności na które możnz wydać pieniądze
                      > Za nieco ponad 200 tyś już byś mógł mieć 530i chyba, albo 330i w klasie
                      Accorda
                      Ale, ja nie chce szpanowć. Założłem ten wątek po to: bo się zastanawiam czy
                      mi w/w accord wystarczy. I tyle.
                  • szymizalogowany Re: Honda Accord 2,4 executive aut? 22.03.05, 12:19
                    malmar11 napisała:

> > Też mi się tak wydaje. Koleś mówi że 140 000 nie robi na nim wrażenia, to
                    >
                    > > powinien kupić A8 4.2 albo 745i czy S430
                    > Wrażenia nie robią. A na w/w samochody mnie nie stać

Specjalnie dla ciebie sprawdziłem

za 160 tys a więc tylko 15% więcej masz nowe BMW 325i samochód nieporównywalnie
                    lepszy niż ta Honda, z najlepszym na swiecie silnikiem szesciocylindrowym.

Cena tej Hondy z tym wyposażeniem jest jakaś niesłychana.

A nowe BMW 530i kosztuje 205 tyś. PLN - jak 140 nie robi na tobie wrażenia to
                    zakłądam że masz środki żeby dolozyć 30% i będziesz w "innym świecie" jezdzac
                    530i niz tym złomem R4.

Zastanow sie.
                    • niknejm Re: Honda Accord 2,4 executive aut? 22.03.05, 13:05
                      szymizalogowany napisał:

> za 160 tys a więc tylko 15% więcej masz nowe BMW 325i samochód
                      > nieporównywalnie lepszy niż ta Honda, z najlepszym na swiecie silnikiem
                      > szesciocylindrowym.

Accord - 124000 z automatem, moc 190KM.

BMW 325i - 160000 bez automatu, ksenonów (tak wynika z cennika), moc 160KM.
                      Dopłata do samego automatu - 10400zł, do ksenonów 4300zł.
                      Końcowa różnica w cenie - 51000zł, przy tym silnik 190KM vs 160KM. Czy to taka
                      dobra oferta? Może, jak ktoś ma do dorzucenia trochę kasy do wersji 330i z
                      automatem, ale tu już pewnie cena sięgnie 200kPLN.

> Cena tej Hondy z tym wyposażeniem jest jakaś niesłychana.

Ja tam uważam, że w porównaniu z ceną BMW to wręcz okazja ;-))

Pzdr
                      Niknejm
                          • szymizalogowany Re: Honda Accord 2,4 executive aut? 22.03.05, 13:21
                            niknejm napisał:

> bejrutek napisał:
                            >
                            > > 325i- V6 192BHP
                            >
                            > Szczególnie to V6 jest interesujące. Gdzie można taki kupić? ;-))
                            > Ale co do mocy, masz rację. Spojrzałem na kW, nie KM. Więc to cofam, ale
                            resztę
                            >
                            > podtrzymuję.

Czyli dalej twierdzisz ze Accord 2.4 R4 za 140 000 PLN to okazja w stosunku do
                            nowego modelu BMW 3 E90 za 159 500 PLn wyposazonego w nowa szesciocylindrowke z
                            magnezowym blokiem majaca 2.5 litra i 218 KM ?

Niezle

pzdr
                            • niknejm Re: Honda Accord 2,4 executive aut? 22.03.05, 13:24
                              szymizalogowany napisał:

> Czyli dalej twierdzisz ze Accord 2.4 R4 za 140 000 PLN to okazja w stosunku
                              > do
                              > nowego modelu BMW 3 E90 za 159 500 PLn wyposazonego w nowa szesciocylindrowke
                              > z magnezowym blokiem majaca 2.5 litra i 218 KM ?

No to ile kosztuje takie BMW z ksenonami i automatem? I skąd wziąłeś Accorda za
                              140kPLN (diesel czy co?). Exec 2.4 kosztuje 124000.

Pzdr
                              Niknejm
                      • szymizalogowany Re: Honda Accord 2,4 executive aut? 22.03.05, 13:16
                        niknejm napisał:

> szymizalogowany napisał:
                        >
                        > > za 160 tys a więc tylko 15% więcej masz nowe BMW 325i samochód
                        > > nieporównywalnie lepszy niż ta Honda, z najlepszym na swiecie silnikiem
                        > > szesciocylindrowym.
                        >
                        > Accord - 124000 z automatem, moc 190KM.
                        >
                        > BMW 325i - 160000 bez automatu, ksenonów (tak wynika z cennika), moc 160KM.
                        > Dopłata do samego automatu - 10400zł, do ksenonów 4300zł.
                        > Końcowa różnica w cenie - 51000zł, przy tym silnik 190KM vs 160KM. Czy to
                        taka
                        > dobra oferta?

Niknejm,

byłeś ostatnią osobą którą bym posądzał o wprowadzanie w błąd...
                        a jednak

!!! 325i ma 160 kW czyli 218 KM !!!

MOWIE O NOWYM MODELU! Zreszta stary mial 192 KM a nie 160 KM wiec i tak wiecej
                        niz Accord!

To nowe BMW kosztuje 159 500 PLN !!!
                        www3.bmw.pl/produkty/samochody/bmwserii3/limuzyna/download/_pdf/BMW_CENNIK_3_LIMUZYN.pdf

Jest to nowy silnik z magnezowym blokiem, szesciocylindrowa rzedowka do ktorej
                        nie mozna porownywac tej kaleki 2.4 R4 z Hondy bo to profanacja!

Może, jak ktoś ma do dorzucenia trochę kasy do wersji 330i z
                        > automatem, ale tu już pewnie cena sięgnie 200kPLN.

Dokladnie to 179 300 PLN za 260 KM.

www3.bmw.pl/produkty/samochody/bmwserii3/limuzyna/download/_pdf/BMW_CENNIK_3_LIMUZYN.pdf

>
                        > > Cena tej Hondy z tym wyposażeniem jest jakaś niesłychana.
                        >
                        > Ja tam uważam, że w porównaniu z ceną BMW to wręcz okazja ;-))

Honda

140 000 PLN
                        2.4 R4
                        190 KM
                        Automat
                        Ksenony
                        7,3s do 100

BMW

159 500 PLN
                        2.5 R6
                        218 KM
                        manual 6b
                        brak ksenonow
                        6,9s

I gdzie ta okazja w Hondzie? Poza tym BMW to nowy model dostepny od 12 marca

???

pzdr
                        • niknejm Re: Honda Accord 2,4 executive aut? 22.03.05, 13:23
                          szymizalogowany napisał:

> byłeś ostatnią osobą którą bym posądzał o wprowadzanie w błąd...
                          > a jednak
                          >
                          > !!! 325i ma 160 kW czyli 218 KM !!!

Wiem, i odszczekałem powyżej :-)

> To nowe BMW kosztuje 159 500 PLN !!!

Z automatem i ksenonami? Jeśli tak, to OK, ale to nadal 35000zł różnicy. Choć
                          można już się zastanowić.
                          Jeśli nie, trzeba dorzucić koło 13000zł za to. Opłaca się? To zależy. Różnica
                          ponad 40kPLN - sporo.

Pzdr
                          Niknejm
                          • szymizalogowany Re: Honda Accord 2,4 executive aut? 22.03.05, 13:27
                            niknejm napisał:

>
                            > > byłeś ostatnią osobą którą bym posądzał o wprowadzanie w błąd...
                            > > a jednak
                            > >
                            > > !!! 325i ma 160 kW czyli 218 KM !!!
                            >
                            > Wiem, i odszczekałem powyżej :-)
                            >
                            > > To nowe BMW kosztuje 159 500 PLN !!!
                            >
                            > Z automatem i ksenonami? Jeśli tak, to OK, ale to nadal 35000zł różnicy. Choć
                            > można już się zastanowić.
                            > Jeśli nie, trzeba dorzucić koło 13000zł za to. Opłaca się? To zależy. Różnica
                            > ponad 40kPLN - sporo.

O masz Niknejm! Co mi po jakiś zasranych ksenonach i automacie dla dziadków!!

Tam masz najnowsze BMW ktore weszlo do sprzedazy 2 tygodnie temu wraz ze
                            wszystkimi zaletami BMW, z napedem na tyl, z mistrzowska skrzynia manualna z
                            klikiem i krotkim skoku lewarka, z najlepszym ukladem jazdym w klasie i z
                            najnowszym silnikiem magnezowym ktory jest SZESCIOCYLINDROWA RZEDOWKA!!!
                            i 218 KM!!

a z drugiej masz calkiem ladna Honde ale jednak z tylko R4, z napedem na przod
                            i z ukladem jezdnym dosyc dobrym - ale BMW jest najlepsze na swiecie pod tym
                            wzgledem z klasie!

A ty mi o jakis ksenonach i automacie

:(
                            • niknejm Re: Honda Accord 2,4 executive aut? 22.03.05, 13:40
                              szymizalogowany napisał:

> O masz Niknejm! Co mi po jakiś zasranych ksenonach i automacie dla dziadków!!

Widać, że było to ważne dla założyciela wątku, skoro decydował się dopłacic do
                              automatu, mając świadomość pogorszenia dynamiki.

Do ceny Accorda trzeba dorzucić ponad 40000zł (bliżej 50000), żeby mieć ksenony
                              i automat. Czy warto? Na to każdy musi odpowiedzieć sobie sam.

Pzdr
                              Niknejm
                              • szymizalogowany Re: Honda Accord 2,4 executive aut? 22.03.05, 13:45
                                niknejm napisał:

>
                                > > O masz Niknejm! Co mi po jakiś zasranych ksenonach i automacie dla dziadk
                                > ów!!
                                >
                                > Widać, że było to ważne dla założyciela wątku, skoro decydował się dopłacic
                                do
                                > automatu, mając świadomość pogorszenia dynamiki.
                                >
                                > Do ceny Accorda trzeba dorzucić ponad 40000zł (bliżej 50000), żeby mieć
                                ksenony
                                >
                                > i automat. Czy warto? Na to każdy musi odpowiedzieć sobie sam.

Ale wtedy nie masz dwóch równoważnych wyposażeniowo samochodów tylko z jednej
                                strony BMW z sześciocylindrowka z prawie 220 KM i napedem na tyl -samochodem
                                ktory bedzie wyznaczal standardy w klasie jesli chodzi o uklad kierowniczy,
                                zawieszenie i silnik, a zdrugiej strony calkiem dobra ale jednak blizsza
                                przeceitnosci Honde ze zwyklym silnikiem R4.

Nie ta liga.

Ja bym wolal dolozyć mniej niz 20% do 140 000 PLN, szczegolnie ze autor pisze
                                ze suma nie robi na nim wrazenia wiec dodatkowe 15-20% to powinien byc pryszcz
                                i zakupic za 159 500 PLN to BMW z manualem i bez ksenonow za to z cala reszta
                                ktora accorda miazdzy.
                                • niknejm Re: Honda Accord 2,4 executive aut? 22.03.05, 13:52
                                  szymizalogowany napisał:

> Ale wtedy nie masz dwóch równoważnych wyposażeniowo samochodów tylko z jednej
                                  > strony BMW z sześciocylindrowka z prawie 220 KM i napedem na tyl -samochodem
                                  > ktory bedzie wyznaczal standardy w klasie jesli chodzi o uklad kierowniczy,
                                  > zawieszenie i silnik, a zdrugiej strony calkiem dobra ale jednak blizsza
                                  > przeceitnosci Honde ze zwyklym silnikiem R4.
                                  >
                                  > Nie ta liga.

Niech Ci będzie.

> Ja bym wolal dolozyć mniej niz 20% do 140 000 PLN

Wyjaśnij mi, bo wciąż nie rozumiem... Skąd wziąłeś 140kPLN? Taki Accord
                                  kosztuje 124400zł. Koniec i kropka.

> ze suma nie robi na nim wrazenia wiec dodatkowe 15-20% to powinien byc
                                  > pryszcz

20% do 124400 to około 150000zł. Czyli do 160kPLN jeszcze trochę zostaje. I
                                  patrz poniżej.

> i zakupic za 159 500 PLN to BMW z manualem i bez ksenonow

Wybacz, ale to autor wątku kupuje samochód dla siebie, z takim wyposażeniem,
                                  jakie potrzebuje :-))
                                  A ja go rozumiem. Moja żona na przykład koniecznie chce automat. I taki
                                  samochód kupiła. Dla siebie kupię manual.

Pzdr
                                  Niknejm
                                  • szymizalogowany Re: Honda Accord 2,4 executive aut? 22.03.05, 13:59
                                    > Wyjaśnij mi, bo wciąż nie rozumiem... Skąd wziąłeś 140kPLN? Taki Accord
                                    > kosztuje 124400zł. Koniec i kropka.

Od autora wątku który podobno wie co kupuje.

forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=20&w=21944242&a=21952645

> 20% do 124400 to około 150000zł. Czyli do 160kPLN jeszcze trochę zostaje. I
                                    > patrz poniżej.

No to 25% - dl amnie jesli "jakas suma nie robi na mnie wrazenia" to znaczy ze
                                    potencjalnie w ekstremalnym przypadku moge wydac 2 x ta sume.

Jesli koles o 140 tys pisze ze to nic takeigo to watpie zeby 160 tys juz bylo
                                    dla niego fortuna, a dostaje za to samcohod zupelnie innej (wyzszej) klasy.

> Wybacz, ale to autor wątku kupuje samochód dla siebie, z takim wyposażeniem,
                                    > jakie potrzebuje :-))
                                    > A ja go rozumiem. Moja żona na przykład koniecznie chce automat. I taki
                                    > samochód kupiła. Dla siebie kupię manual.

No moze i tak. A jakbys mial kupic zonie Audi RS4 nowe z manualem albo yarisa z
                                    automatem, a audi by bylo o 20% drozsze to tez bys kupil Yarisa?
                                    • malmar11 Re: Honda Accord 2,4 executive aut? 22.03.05, 15:04
                                      > Od autora wątku który podobno wie co kupuje
                                      Ja tej ceny nie wymyśliłem. Ile płace napisałem wyżej.Przesiadm się z Laguny II
                                      Privilege. Tylu różnych bajerów w Hondzie miał na pewno nie będe. Specjalnie
                                      mi nanich nie zależy /np komputer/, ale ksenony i automat chce mieć. Chciałbym
                                      mieć też czujniki ciśnienia w kołach, fotochromatyczne lusterko. tego Honda nie
                                      oferuje Nie chce mieć golasa BMW którym mógłbym szpanować przed sąsiadami.
                                      Jestem statecznym prawie 40 letnim panem i mam nadzieje,że mi Accord wystarczy.
                                      Hłe Hłe Pozdr.
                                      • tanugal Re: Honda Accord 2,4 executive aut? 22.03.05, 15:35
                                        dobrze piszesz, że "masz nadzieję, że wystarczy". decyzję juz o ile widać
                                        podjąłeś dawno, gablota do odbioru, więc teraz pytać się czy będzie dobrze,
                                        to.... sorry, to troszkę po kobiecemu..

a przede wszystkim brac samochód bez jazdy próbnej, to chyba pomyłka. więc
                                        teraz to rzeczywiście zostaje nadzieja, że podpasuje.

jeśli wolny automat Cię nie będzie wnerwiał, to pewnie będzie dobrze. do
                                        automatu potrzeba silnika , który ma czym oddychać , żeby szedł bez
                                        konieczności wymuszania redukcji i piłowania. a z tym silnikiem automat będzie
                                        miał niestety sporo roboty, chyba ze jeździsz bardzo dostojnie. skoro ten
                                        automat pogarsza osiągi o ponad całą sekundę, to znaczy że jest raczej no..,
                                        tego..., taki sobie. zresztą w tej klasie cenowej o dobry automat ciężko.

także jesli chcesz uspokoić jakieś swoje obawy i utwierdzić się w wyborze, to
                                        pewnie źle trafiłeś. generalnie jak juz kupiłeś, to lepiej nie słuchaj juz nic
                                        co inni mówią, czytaj sobie do poduszki folderki hondy dla podtrzymania psyche,
                                        bo tylko się nabawisz frustracji.

życzę miłych wrażeń z jazdy.
                                    • niknejm Re: Honda Accord 2,4 executive aut? 22.03.05, 15:42
                                      szymizalogowany napisał:

> > Wyjaśnij mi, bo wciąż nie rozumiem... Skąd wziąłeś 140kPLN? Taki Accord
                                      > > kosztuje 124400zł. Koniec i kropka.
                                      >
                                      > Od autora wątku który podobno wie co kupuje.

To co on tam dołożył? Skórę i złote felgi? ;-)
                                      BMW też nie daje takich rzeczy za darmo.

> Jesli koles o 140 tys pisze ze to nic takeigo to watpie zeby 160 tys juz bylo
                                      > dla niego fortuna, a dostaje za to samcohod zupelnie innej (wyzszej) klasy.

Czy wyższej, to nie sądzę. Po prostu inna charakterystyka, silnik R6 i bardziej
                                      sportowy image. Ale bez ksenonów i automatu, co jest w przypadku BMW325i
                                      zabawne (ksenony) ;-) Zwłaszcza, że może się okazać, iż BMW w ogóle nie sprzeda
                                      Ci takiego egzemplarza.

> > Wybacz, ale to autor wątku kupuje samochód dla siebie, z takim wyposażeni
                                      > > em, jakie potrzebuje :-))
                                      > > A ja go rozumiem. Moja żona na przykład koniecznie chce automat. I taki
                                      > > samochód kupiła. Dla siebie kupię manual.
                                      >
                                      > No moze i tak. A jakbys mial kupic zonie Audi RS4 nowe z manualem albo yarisa
                                      > z automatem, a audi by bylo o 20% drozsze to tez bys kupil Yarisa?

Wybacz, ale różnica miedzy Yarisem 1.0 a Audi RS4 jest 'nieco' większa, jeśli
                                      np. o dynamikę chodzi. ;-) Poza tym, wtedy ja wziąłbym to RS4, sprzedałbym
                                      Hondzię i Yarisa, dorzucił trochę i wziął żonie Accorda 2.0 z automatem ;-))

Zresztą żona kupuje sobie samochody za własną kasę. :-)

Pzdr
                                      Niknejm
        • niknejm Re: Honda Accord 2,4 executive aut? 22.03.05, 11:38
          malmar11 napisała:

> Przesiadam sie z Laguny II 2,0 IDE i jestem ciekaw czy dynamika Accorda z
          > automatem nie będzie irytująca.

Będzie nieco lepsza niż w tej Lagunie z manualem.

> Nie mam żadnych poważniejszych doświadczeń z
          > automatem poza paroma próbnymi jazdami /z Accordem 2,4 aut wogóle nie
          > jeździłem/.

Toś mnie zaskoczył...

Pzdr
          Niknejm
    • niknejm Re: Honda Accord 2,4 executive aut? 22.03.05, 08:58
      malmar11 napisała:

> Niedługo odbieram w/w auto.Jakie macie opinie o tym samochodzie?

Jeździłem. Fajny samochód.
      Zalety:
      - dobra jakość montażu i wykonania (nic dziwnego, made in Japan)
      - bardzo 'ostry i zwarty' w prowadzeniu, nie czuje się jego (dość sporych)
      rozmiarów
      - dobra przyczepność i prowadzenie - zawieszenie jest IMHO dobrze wyważone
      między komfortem a prowadzeniem, trzymaniem na zakrętach
      - bez problemu można znaleźć właściwą (i w dodatku wygodną) pozycję za
      kierownicą
      - tradycyjnie wysoka niezawodność
      - w wersji exec dobre wyposażenie
      - niezły wygląd (choć to kwestia gustu - jeśli możesz, bierz koła 17 cali -
      samochód lepiej wygląda i lepiej się prowadzi, ale za to robi się twardy -
      zależy co lubisz)

Wady:
      - automat rzeczywiście nieco dusi osiągi
      - dość wysoka cena

Jest to jeden z kilku kandydatów na mój następny samochód (z tym, że w wersji
      manual).

Pzdr
      Niknejm
      • szymizalogowany Re: Honda Accord 2,4 executive aut? 22.03.05, 09:04
        > - niezły wygląd (choć to kwestia gustu - jeśli możesz, bierz koła 17 cali -
        > samochód lepiej wygląda i lepiej się prowadzi, ale za to robi się twardy -
        > zależy co lubisz)

Wygląd jest super - najładniejszy samochód w klasie

to tego na plus dochodzi jeszcze fajna deska z fajnym niebiesko-białym
        podświetleniem - jedynie wrażenie psuje ten wielki "kosz na śmieci" poniżej
        centralnego panelu - po co to ? to obierania ziemniaków?

do wad należy kiepski silnik - zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest wkładanie
        do topowego modelu 3.0 V6 jak to robią europejskie firmy
        • niknejm Re: Honda Accord 2,4 executive aut? 22.03.05, 09:34
          szymizalogowany napisał:

> do wad należy kiepski silnik - zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest
          > wkładanie do topowego modelu 3.0 V6 jak to robią europejskie firmy

Ten silnik jest akurat bardzo OK, jeśli o osiągi i spalanie chodzi.
          A V6 rzeczywiście w Euro-Accordzie nie ma. Jak ktoś chce, może ściągnąć sobie z
          Niemiec wersję coupe 3.0L V6.

Fajny silnik V6 ma nowy Legend (300 kucyków).

Pzdr
          Niknejm
          • szymizalogowany Re: Honda Accord 2,4 executive aut? 22.03.05, 10:51
            > Dlaczego nie chcą nam dac 3.2 V6 hybrydkę ?

Właśnie nie wiem - bo ja to bardzo cenię Hondę i jej silniki.
            Ale to nie znaczy, że jak niektóre bęcwały z tego forum będę powtarzał bzdety,
            które rozsiewają dilerzy Hondy Polska. Te silniki 2.0 i 2.4 to "standard" - nic
            nadzwyczajnego - słabo ciągną z dołu i na obrotach wyją jak zarzynane uno.

Z CTR też nie mają dużo wpólnego.

Brak V6 w samochodzie tej klasy co Accord i tak pieknym to żenada.

Można kupić Accorda Coupe jak wspominał Niknejm, tylko że równie dobrze to
            można kupić sobie Acurę. Accord Coupe oprócz nazwy nie ma nic wspólnego a
            Accordem europejskim.

A Honda robi świetne silniki i samochody, tylko, że u nas ich nie ma - mogli by
            wstawić silnik od Acury TL 3.2 V6 270 KM czy hybrydę z amerykańskiego Accorda
            V6. Maja genialne silniki w NSX, nowej Acurze RL 3.5 V6 300 KM.

Ale nie - oni do nas muszą dać R4 - takie "dziecko któremu niby nic nie jest
            ale które się urodziło bez rączek".

I jeszcze te smucenie, że to jest jakikolwiek substytut V6.
            • niknejm Re: Honda Accord 2,4 executive aut? 22.03.05, 11:43
              szymizalogowany napisał:

> A Honda robi świetne silniki i samochody, tylko, że u nas ich nie ma - mogli
              > by
              > wstawić silnik od Acury TL 3.2 V6 270 KM czy hybrydę z amerykańskiego Accorda
              > V6. Maja genialne silniki w NSX, nowej Acurze RL 3.5 V6 300 KM.
              > Ale nie - oni do nas muszą dać R4 - takie "dziecko któremu niby nic nie jest
              > ale które się urodziło bez rączek".

Szymi - kwestia inwestycji w takie modele aut, ich homologacji i szkoleń
              serwisantów... oraz z drugiej strony zwrot z takiej inwestycji. Już na Accorda
              2.4 nie ma szokująco dużo chętnych, a na dużo droższy zapewne samochód z V6
              byłoby jeszcze mniej chętnych.
              Takie inwestycje mają sens na rynku USA - duży rynek, tradycyjnie kupowane są
              samochody dużej pojemności silników. I dlatego tam dostępna jest spora gama
              silników V6. Kwestia strategii, a nie ograniczeń technicznych.

A jak chcesz, niedługo będzie dostępny Legend V6 3.5L 300KM (z i-VTEC). Cena
              zapewne sporo powyżej 200kPLN. Kupisz? ;-))

Pzdr
              Niknejm
      • niknejm Re: Honda Accord 2,4 executive aut? 22.03.05, 11:50
        porucznik-borewicz napisał:

> za tyle kasy to masz Subaru Impreza WRX i jeszcze ok 10 tys w kieszeni

Słusznie, ale to kompakt, nie klasa średnia.

> ew jesli chcesz cos bardziej komfortowego to Legacy

Żeby mieć nie gorsze osiągi niż w przypadku Accorda 2.4, trzeba brać wersję 3.0
        H6. Tylko, że kosztuje ona 46000EUR (ponad 180000zł). Duuuża różnica w cenie.

Pzdr
        Niknejm
        • porucznik-borewicz Re: Honda Accord 2,4 executive aut? 22.03.05, 11:59
          niknejm napisał:

> porucznik-borewicz napisał:
          >
          > > za tyle kasy to masz Subaru Impreza WRX i jeszcze ok 10 tys w kieszeni
          >
          > Słusznie, ale to kompakt, nie klasa średnia.

dzieki za oswiecenie myslalem ze to klasa Maybacha i Rollsa Phantoma

ja pisze o innych mozliwosciach w granicach 130-140tys czyli tyle ile kosztuje
          Accord 2.4 executive i przyjmij to do wiadomosci a nie pouczaj jakbys wszystkie
          rozumy pozjadal

koles nie sprecyzowal czy ma na mysli osiagi czy komfort wiec dalem przyklady
          na jedno i drugie
          • franek-b Re: Honda Accord 2,4 executive aut? 22.03.05, 12:51
            > > > za tyle kasy to masz Subaru Impreza WRX i jeszcze ok 10 tys w kiesz
            > eni
            > >
            > > Słusznie, ale to kompakt, nie klasa średnia.
            >
            > dzieki za oswiecenie myslalem ze to klasa Maybacha i Rollsa Phantoma

Co Ty myslales to moze tylko Ty wiesz, bo z Twoich postow tego nie mozna
            wyczytac.

> ja pisze o innych mozliwosciach w granicach 130-140tys czyli tyle ile
            kosztuje
            > Accord 2.4 executive i przyjmij to do wiadomosci a nie pouczaj jakbys
            wszystkie
            >
            > rozumy pozjadal

Daj sobie na wstrzymanie. Jak sie pusci bąka to nalezy powiedziec przepraszam a
            nie jeszcze sie rzucac.
            Jak ktos kupuje 2.4 exec. to nie po to by jezdzic pierdzaca żabą z wnetrzem z
            lat 80-tych, z wielkoscia wnetrza octavii.

> koles nie sprecyzowal czy ma na mysli osiagi czy komfort wiec dalem przyklady
            > na jedno i drugie

Koles to on moze jest, ale nie dla Ciebie. Poza tym on juz kupil accorda i pyta
            sie co sadzimy o accordzie a nie innych pierdziawkach.
            • porucznik-borewicz Re: Honda Accord 2,4 executive aut? 22.03.05, 13:04
              Franek tak sie zastanawiam czy ty rozumiesz to co czytasz
              bo tak raczej z twego postu wynika ze nie bardzo

jesli Impreza WRX to dla ciebie pierdziawka to gratuluje

do merytoryki sie nie odnosisz prostaku tylko slowek (koles) sie czepiasz
              zaslugujesz tym samym na miano miszcza

jak nie masz nic ciekawego do powiedzenia to nie pisz bo to zasmiecanie

a Niknejm potrafi obronic sie sam i nie potrzebuje pieska ktory zaszczeka na
              zawolanie
              • franek-b Re: Honda Accord 2,4 executive aut? 22.03.05, 15:58
                > Franek tak sie zastanawiam czy ty rozumiesz to co czytasz
                > bo tak raczej z twego postu wynika ze nie bardzo

ja rozumiem, gorzej z Toba, przeczytaj powoli i uwaznie
                forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=20&w=21944242
                > jesli Impreza WRX to dla ciebie pierdziawka to gratuluje

a czymze innym? kompakt z mocnym silnikiem do tego o wygladzie rozplaszczonej
                żaby

> do merytoryki sie nie odnosisz prostaku tylko slowek (koles) sie czepiasz
                > zaslugujesz tym samym na miano miszcza

Gratuluje merytoryki:-)

> jak nie masz nic ciekawego do powiedzenia to nie pisz bo to zasmiecanie

he he he... pisz wiecej, moze ktos sie przejmie.

> a Niknejm potrafi obronic sie sam i nie potrzebuje pieska ktory zaszczeka na
                > zawolanie

Akurat nie ma to nic wspolnego z Niknejmem, tylko ze roznica miedzy Toba a
                Niknejmem jest taka, ze jesli nawet, to za nim warto stanac w obronie. Inna
                kwestia, ze dyskusje traktujesz jak walke (trzeba stawac w czyjejs obronie,
                itd. typowy jezyk walki) a nie wymiane pogladow, to dla mnie EOT. Nie dyskutuje
                z frustratami.
          • niknejm Re: Honda Accord 2,4 executive aut? 22.03.05, 13:09
            porucznik-borewicz napisał:

> > > za tyle kasy to masz Subaru Impreza WRX i jeszcze ok 10 tys w kiesz
            > > > eni
            > >
            > > Słusznie, ale to kompakt, nie klasa średnia.
            >
            > dzieki za oswiecenie myslalem ze to klasa Maybacha i Rollsa Phantoma

Zwróciłem uwagę na (może oczywisty) fakt. To zupełnie inny segment
            (usoportowiony kompakt).

> ja pisze o innych mozliwosciach w granicach 130-140tys czyli tyle ile
            > kosztuje
            > Accord 2.4 executive i przyjmij to do wiadomosci a nie pouczaj jakbys
            > wszystkie rozumy pozjadal

Zieew. To może zaproponuj koledze, żeby złożył sobie w garażu kit cara typu
            klon Lotusa7? Pewnie tez wyjdzie podobnie ;-)) A to, że takie coś jest prawie
            wyłącznie autem na tor, to już nieistotny szczegół.
            Poza tym taki Accord kosztuje 124000zł, nie 130 czy 140.

> koles nie sprecyzowal czy ma na mysli osiagi czy komfort wiec dalem przyklady
            > na jedno i drugie

Gdyby był zainteresowany tylko osiągami, to o automacie by nie myślał. A gość
            wie, że to tłumi osiągi.

Pzdr
            Niknejm
      • malmar11 Re: Honda Accord 2,4 executive aut? 22.03.05, 11:57
        > nawet P407 V6 z automatem jest tansze bo kosztuje w wersji sport ok 130tys zl

Rozważałem zakup tego samochodu, ale nie chcę francuskiego samochodu. Do Laguny
        wbrew obiegowej opini nic nie mam, bardzo fajne autko, ale chce zobaczyć cóż to
        znaczy pojeżdzić prawdziwym niezawosdnym japończykiem.
    • bocian4 Re: Honda Accord 2,4 executive aut? 22.03.05, 13:45
      BArdzo fajne autko. Niedawno szukałem czegoś w tej klasie i to byl jeden z
      głównych kandydatów. Przegrał bo kombii jest dla mnei paskudne, pozatym to nie
      prawdziwe kombii a jakaś mistyfikacja w stylu AR 156 kombi, poza tym drogi i
      stosunkowo słaby diesel.
      Ale:
      - sedan jest najładniejszym samochodem w klasie,
      - świetnie sie trzyma drogi,
      - we wnętrzu daje poczucie zwartośći i stabilnosći (poczucie sportowego wózka),
      - daje dużą frajdę z jazdy... którą automat trochę spaskudzi.

Główny problem automatu to to ze przy przyśpieszaniu z mała przerwą zmienia
      biegi na wyższe po to zeby zaraz zejsć na nizsze. I dla mnei to jest kaszana.
      Ale jeżlei bierzesz automat to mniej ci zalezy na takich sprawach wiec luz -
      bedziesz miał duzą frajdę z jazdy.
      Gratuluje zakupu i pozdrawiam,
      • bocian4 mały dodatek 22.03.05, 13:47
        Zapomniałem wspomnieć o najważniejszym minusie tego samochodu szczególnei
        istotnym przy automacie - to to ze silniki hondy mają mała elastycznosc co
        powoduje ze przyspieszanie poniżej 4,5 tys obrotów to męczarnia. Tej
        charakterystyki bardzo nie lubię. Wiertarki są dobre na tory a nie koniecznie
        na ulice.

PZodrawiam
        • niknejm Re: mały dodatek 22.03.05, 15:50
          bocian4 napisał:

> Zapomniałem wspomnieć o najważniejszym minusie tego samochodu szczególnei
          > istotnym przy automacie - to to ze silniki hondy mają mała elastycznosc co
          > powoduje ze przyspieszanie poniżej 4,5 tys obrotów to męczarnia. Tej
          > charakterystyki bardzo nie lubię. Wiertarki są dobre na tory a nie koniecznie
          > na ulice.

2.4 ma nieco inną charakterystykę dzięki bardzo długiemu skokowi tłoka.
          Inna sprawa, że to powoduje niezdatność tego silnika do zrobienia z
          niego 'superwiertarki'. I dlatego Honda planuje dołożyć mu turbo w wersjach
          usportowionych.

Pzdr
          Niknejm
          • bocian4 Re: mały dodatek 22.03.05, 15:54
            Niknejmie, mówię na podstawie odczuć podczas jazdy. ponizej 4 tysiecy ceniutko -
            powyżej pięknie. CO do turbo - przecież, jak tu zawsze przeciwnicy diesli
            krzyczą, turbo zwiększa Nm w niskim zakresie (czemu podobno diesle zawdzieczają
            NM - co nie jest zresztą do końca prawdą) przez co raczej wpłynie to na większą
            elastycznosć tego silnika.

Pozdrawiam
            • niknejm Re: mały dodatek 22.03.05, 16:03
              bocian4 napisał:

> Niknejmie, mówię na podstawie odczuć podczas jazdy. ponizej 4 tysiecy
              > ceniutko - powyżej pięknie.

Przecież Ty lubisz TD, zdaje się. Więc każda wolnossąca benzyna poniżej 3.5L
              będzie Ci się wydawać mułowata w zakresie poniżej 3000obr/min. ;-)

> CO do turbo - przecież, jak tu zawsze przeciwnicy diesli
              > krzyczą, turbo zwiększa Nm w niskim zakresie (czemu podobno diesle
              > zawdzieczają
              > NM - co nie jest zresztą do końca prawdą) przez co raczej wpłynie to na
              > większą elastycznosć tego silnika.

Nie mówiłem nic innego. Chodzi o to, że Honda do modeli 'podsportowionych'
              wkładała zwykle wolnossące silniki uzyskujące wysokie obroty i wysoką moc
              jednostkową, w połączeniu z krótką skrzynią biegów. Tutaj mamy zupełnie inną
              koncepcję, wymuszoną właśnie przez charakterystykę tego silnika 2.4.

Pzdr
              Niknejm
                • niknejm Re: mały dodatek 22.03.05, 16:49
                  duze_a_male_d_duze_m napisał:

> Jak się ustala charakterystykę silnika tak, że ma 100KM dopiero przy 4,5 tys.
                  > obr. a 190 przy 6,8 tys. to gdzie tu ta elastyczność? Inna koncepcję to masz w
                  > Jazzie 1,2 ;-)

www.injen.com/webpages/testing/original_files/rd1430.gif
                  Co prawda zmierzono tutaj wartości na kołach i to przy skrzyni automatycznej,
                  ale wynika z nich, że Accord 2.4 (w USA - Acura TSX) ma płaski przebieg
                  momentu, a co więcej, moment jest nawet większy w dolnym zakresie obrotów.

Pzdr
                  Niknejm
                    • niknejm Re: mały dodatek 22.03.05, 17:10
                      duze_a_male_d_duze_m napisał:

> Podejrzany ten wykres. Nawet bardzo(np max moment zapowiada się przy
                      > nieprawdopodobnych obr.). Masz jakiś "europejski" wykres?

Szukałem, nie znalazłem. Ale to jest taki sam samochód (produkowany zresztą w
                      JP). Taki sam silnik 2.4L.

Co do wykresu, to w czasie testu porównawczego z Alfą 2.5 V6 dziennikarz
                      stwierdził, że w zakresie średnich obrotów Accord 2.4 ma więcej momentu niż ta
                      Alfa (dzięki długiemu skokowi tłoka), a przegrywa głównie na górze.
                      Potwierdzałoby to ten wykres.

Pzdr
                      Niknejm
      • black.iron Re: Honda Accord 2,4 executive aut? 23.03.05, 01:53
        jezeli chcialbym jeszcze cos dodac po pol roku do tamtej wypowiedzi, to byloby
        to, ze ojciec mial w miedzyczasie dwa dzwony (jeden z tylu nie ze swojej winy,
        drugi z przodu juz ze swojej). starzeje sie facet, nie ma co:)) ale, co
        istotne, po aucie w ogole nie widac, nie czuc, nie znac, ze mial przejscia.
        wciaz zdaje sie byc zwarty, nie rozklekotany, wciaz nic nie stuka ni nie
        trzeszczy. moze to kwestia solidnej naprawy w ASO hondy, ale mysle, ze ma tez w
        tym jakis udzial jakosc montazu fabrycznego.

no i teraz tak mysle, ze osiagi sa bardzo dobre, choc juz mnie nie powalaja:)
        szczegolnie z automatem (ale jezdzilem tez z manualem i bylo duzo lepiej),
        teraz tak mysle, ze jednak honda mogla bardziej popracowac nad tym automatem,
        choc wstydu nie przynosi. spalanie jednak wciaz robi wrazenie - szczegolnie w
        porownaiu z V6 konkurencji.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka