Dodaj do ulubionych

Jaka jest wasza opinia o C-maxie 1,6 TDCI ?

09.05.05, 18:45
czy są jakies problemy ,ile to pali i jak się tym jezdzi czy warto doplacić do 2,0 TDCI ?
Obserwuj wątek
      • elvispresley Re: Jaka jest wasza opinia o C-maxie 1,6 TDCI ? 10.05.05, 11:32
        To tylko moja opinia. To jest najnowocześniejszy silnik w sojej klasie
        (CommonRail poniżej 2 litrów stosowany w kompaktach i mikrovanach). 4000obr i
        240Nm przy 1750 obr zapowiada bardzo elastyczną jazdę. Jak to u francuskich
        dieslów. Do tego dochodzi funkcja overboost, która daje w krytycznych momentach
        dodatkowego kopa w postaci 20Nm - potrafi uratować życie przy wyprzedaniu na
        polskich drogach. Silnik jest przy tym cichy i trwaly. Pamiętaj, że 2.0 TDi to
        większy silnik. Ale mniej nowoczesny. Tam zamiast CR pracują pompowtryskiwacze.
        Moim zdaniem, choć na pewno są tacy, którzy się nie zgodzą, archaizm, który
        montuje już niewiele kto poza vw. Pompowtryskiwacze charakteryzują się mniejszą
        kulturą jazdy, nieco większym zużyciem paliwa i glośnością pracy. Porównaj
        sobie do tej Altei 2.0 TDCi. Choć ten silnik też nie jest szczytem technologii,
        jest chyba fajniejszy. Tak czy owak, wszystko zależy od tego do czego będziesz
        uzywala auta. Jeśli Ci nie zależy na "wielkim kopie", a starczy Ci dynamiczny
        silnik, którego i tak w korkach nie wykorzystasz to zostalbym przy HDi/TDCi.
        Interesuje mnie co innego: Altea to design, a C-Max to designerska nuda. Spory
        masz rozrzut. W pierwszym poście mówilem o poczekaniu z pól roku bo wtedy
        wejdzie C4 Picasso z tym wlaśnie 1.6 HDi a i za pewne 2.0 będzie nowej
        generacji - 138KM. Mniemam bowiem, że dzisiejsza Picasso nie zdobywa twoich
        gustów skoro o niej nie wspominasz;) Pzdr
        • greenblack Re: Jaka jest wasza opinia o C-maxie 1,6 TDCI ? 10.05.05, 18:43
          elvispresley napisał:

> To tylko moja opinia. To jest najnowocześniejszy silnik w sojej klasie

Czym mierzysz nowoczesność?

> (CommonRail poniżej 2 litrów stosowany w kompaktach i mikrovanach). 4000obr i
          > 240Nm przy 1750 obr zapowiada bardzo elastyczną jazdę.

Tak, 107 koni w kabarynie porkoju C-Maxa wciska w fotel.

Jak to u francuskich
          > dieslów.

Np. 1.4 dyzel w 307, hehe.

Do tego dochodzi funkcja overboost, która daje w krytycznych momentach
          >
          > dodatkowego kopa w postaci 20Nm - potrafi uratować życie przy wyprzedaniu na
          > polskich drogach.

Aż się spociłem.

>Silnik jest (...) i trwaly.

Na podstawie czego wysnuwasz takie wnioski?

Pamiętaj, że 2.0 TDi to
          > większy silnik.

Na to bym nie wpadł.

> Moim zdaniem, choć na pewno są tacy, którzy się nie zgodzą, archaizm, który
          > montuje już niewiele kto poza vw.

Scania, Iveco, Volvo Trucks.

Porównaj
          > sobie do tej Altei 2.0 TDCi. Choć ten silnik też nie jest szczytem
          technologii,
          >
          > jest chyba fajniejszy.

Nie rozumiem tych dwóch zdań. 2.0 TDCI jest mniej nowoczesny od 1.6 TDCI?

Tak czy owak, wszystko zależy od tego do czego będziesz
          > uzywala auta.

A do czego można używać mikrovana z dyzlem? Do rajdów terenowych czy startów w
          Monte Carlo?

• daria.1 Re: Jaka jest wasza opinia o C-maxie 1,6 TDCI ? 10.05.05, 23:02
                    własnie o to chodzi że ja muszę porównac te dwa auta bo cena jest prawie taka sama ,seat ma promocję na 2,0 tdi najbogatszą wersje a ford mi oferuje tylko golda 1,6 tdci w cenie seata .Seat bardzie mi się podoba i jest lepiej wyposażony ma kurtyny i tcs ,jutro chyba pojade do Seata bo o C-maxie są różne opinie pozytywne i negatywne natomiast seat ma tylko pozytywne poza głośnością
                    • wahacz Re: Jaka jest wasza opinia o C-maxie 1,6 TDCI ? 10.05.05, 23:08
                      daria.1 napisała:
                      > natomiast seat ma tylko pozytywne poza głośnością

seat jest ladny to niewatpliwie ale wazna jest tez awaryjnosc pojazdu i tu seat
                      wypada slabo. poniewaz seat to klon VW spodziewac sie mozna duzej awaryjnosci.
                      jesli chcesz czesto odwiedzac warsztaty to polecam inaczej wez forda.
                      ponadto wez pod uwage ze ford znany jest z dobrych zawieszen czego nie mozna
                      generalnie powiedziec o VW
                        • wahacz Re: Jaka jest wasza opinia o C-maxie 1,6 TDCI ? 11.05.05, 10:05
                          daria.1 napisała:
                          > własnie o takie opinie mi chodzi ,seat jest awaryjny i to daje mi do myślenia
                          > Zastanawia mnie jednak czy vw robi takie słabe zawieszenia ?????

to ford robi bardzo dobre zawieszenia i jest z tego znany. na tel forda vw jest
                          po prostu przecietny jesli chodzi o odczuwalna jakosc jazdy. jesli zas chodzi o
                          awaryjnosc przy prostych zawieszeniach VW jest OK ale nieco juz bardziej
                          skomplikowane bardzo sie uniego psuja np .passat
                            • wahacz Re: Jaka jest wasza opinia o C-maxie 1,6 TDCI ? 11.05.05, 10:45
                              daria.1 napisała:
                              >znajomi mają golfy i na zawieszenie nie narzekają,robili skrzynie biegów ale za
                              > wieszenia nie ????

znajomi maja pewno Golfy IV i starsze. tam zawieszenie jest tak proste ze to az
                              bezczelnosc bylo za taka kase taki archaizm sprzedawac. slowem nie ma sie tam
                              co psuc. co innego golf V czy zbudowany na jego plycie podlogowej seat altea
                              tam zawieszenie tylnie jest skomplikowane a co za tym idzie bedzie bardzo
                              awaryjne. poczytaj jak ludzie narzekaja na passata ktorego przednie zawieszenie
                              trzeba remontowac co 20 tys km. zdecydowanie odradzam VW i klony ze wzgledu na
                              awaryjnosc i kiepskie wykonanie

• elvispresley Re: Jaka jest wasza opinia o C-maxie 1,6 TDCI ? 11.05.05, 11:15
            Nie do końca rozumiem, dlaczego przyczepileś się moich wypowiedzi jak rzep
            psiego ogona i jestes do tego co najmniej podniecony wlasnymi wypowiedziami.
            Mogę dyskutować z tobą odpierając każdy tfuj zarzut ale nie wiem czy to ma
            sens, dla mnie a tym bardziej dla Dari.
            1.6 HDI ma 110KM miszczu, może w Fordzie go oslabili?
            C-Max nie jest "kabaryną" tylko mikrovanem - czyli waży tyle co najlżejsze D.
            Ja nawet przy C5 mogę mieć 1.6 HDi bo jeżdżę glównie po mieście i stoję w
            korkach.
            1.4 dyzel, jak go nazywasz - pewnie chodzi ci o 75KM HDi. Ja jeździlem 8 lat
            Xantią z taką mocą i nie narzekalem, choć oczywiście czuje się niedostatek mocy
            przy wyprzedzaniu "na trasie".
            Na prawdę nie interesuje mnie ani tfuj pot ani perystaltyka jelit.
            Silnik jest trwaly bo nie jest wyżylowany i jest francuski. Wszystkie diesle
            PSA są trwale.
            CO poniektórych komentarzy nie będę zauważal bo są poniżej moich zdolności
            zrozumienia. Co może ci się liczyć na "plus" oczywiście.
            Owszem 2.0TDCi nie jest tak nowoczesny jak 1.6 TDCi bo ich proweniencja, osiągi
            trwalość i wiek jest inny. Jeden to smętny silnik forda, który będzie lada
            moment zastąpiony przez 2litrówkę z C5 a drugi to silnik PSA. O wadach
            frodowskich TDCi już tu rozmawialiśmy, znawco i bywalcu.
            Do czego będzie używala auta - pozwól jej odpowiedzieć. Odpowiadalem na pytania
            Darii, jeśli masz inne zdanie odpowiedz na jej pytania sam, a nie krytykuj
            moich, subiektywnych postów. Miszczu.
        • otto_von_diesel Re: Jaka jest wasza opinia o C-maxie 1,6 TDCI ? 11.05.05, 14:19
          elvispresley napisał:

> To tylko moja opinia. To jest najnowocześniejszy silnik w sojej klasie
          > (CommonRail poniżej 2 litrów stosowany w kompaktach i mikrovanach).

Fakt. Jak na taki mialy silnik ma niezla moc.

4000obr i
          > 240Nm przy 1750 obr zapowiada bardzo elastyczną jazdę. Jak to u francuskich
          > dieslów. Do tego dochodzi funkcja overboost, która daje w krytycznych
          momentach
          >
          > dodatkowego kopa w postaci 20Nm - potrafi uratować życie przy wyprzedaniu na
          > polskich drogach.

Uwierz mi, ze tych 20 Nm nawet nie poczujesz. A roznica w czasie wyprzedzania
          bedzie tak mala, ze w sytuacji krytycznej nic nie zmieni.

> Silnik jest przy tym cichy i trwaly.

Skoro to nowa konstrukcja to co wiadomo o trwalosci?

Pamiętaj, że 2.0 TDi to
          > większy silnik. Ale mniej nowoczesny. Tam zamiast CR pracują
          pompowtryskiwacze.
          > Moim zdaniem, choć na pewno są tacy, którzy się nie zgodzą, archaizm, który
          > montuje już niewiele kto poza vw.

Taki archaizm, ze skomplikowana konstrukcja pompowtryskiwaczy i wysokie koszty
          producji zmuszaja VW do wycofywania sie z tej technologii.
          System CR jest prosty i zakladano go do kazdego starego klekoczacego
          francuskiego i wloskiego kibla... od razu wszyscy zaczynali sie zachwycac jaki
          to on nowoczesny i zwawy ;-)
          Nowe silniki CR powstaja dopiero teraz.

> Pompowtryskiwacze charakteryzują się mniejszą kulturą jazdy, nieco większym
          > zużyciem paliwa i glośnością pracy.

Mniejsza kultura pracy - owszem.
          Wieksze spalanie? Nie zgodze sie. Jest dokladnie odwrotnie.
          Glosnosc? Zdecydowanie lepszy jest CR... owszem

Ten silnik TDci to porazka i powie Ci to kazdy uzytkownik auta z tym
          nieporozumieniem. Strasznie slaby przy niskim obrotach, awaryjny i puszczajacy
          straszne czarne baki przy kazdym wcisnieciu gazu.

• daria.1 Re: Jaka jest wasza opinia o C-maxie 1,6 TDCI ? 11.05.05, 14:44

> Ten silnik TDci to porazka i powie Ci to kazdy uzytkownik auta z tym
            > nieporozumieniem. Strasznie slaby przy niskim obrotach, awaryjny i puszczajacy
            > straszne czarne baki przy kazdym wcisnieciu gazu.
            To jest konkretne gdzieo tym można poczytać? a co do spalania to wszyscy mówia że TDI jest oszczędniejszy ,a sama technologia pompowtryskiwaczy jest bardzo nowoczesna
          • goldeneye Re: Jaka jest wasza opinia o C-maxie 1,6 TDCI ? 11.05.05, 14:48
            Ten silnik TDci to porazka i powie Ci to kazdy uzytkownik auta z tym
            > nieporozumieniem. Strasznie slaby przy niskim obrotach, awaryjny i
            puszczajacy straszne czarne baki przy kazdym wcisnieciu gazu.

1.6 TDci nie ma słabszego dołu, bo ma moment obrotowy przy 1750 obr/min, a nie
            przy 1900 obr/min jak 1.9 TDI 105 KM. Przyspieszenie o sek. do 100 km/h lepsze,
            a z dymieniem się nie spotkałem.
      • wonnan29 Re: Jaka jest wasza opinia o C-maxie 1,6 TDCI ? 10.05.05, 12:02
        uny napisał:

> fajny jest.
        > włąśnie przed godziną jakiś koleś wybił szybkę i wyrwał radio z C-Maxa mojego
        > znajomka. po chorere mu oryginalne radio FORDA??? a może to chodliwy towar?

Widziales wogole mitomanie na wlasne oczy oryginalne radio w C-maxie?Nie da
        rady ot tak sobie po wybiciu szybki zlapac i uciec.
          • martino Re: Jaka jest wasza opinia o C-maxie 1,6 TDCI ? 10.05.05, 21:00
            Dario, zastanów się jeszcze raz, czy warto kupować podwyższonego kompakta (C-
            Max, Altea, widzę, że te bierzesz pod uwagę).

Wg mnie te samochody to jest pomyłka, dostajesz kompakta z trochę większym
            bagażnikiem a płacisz jak za samochód klasy średniej tej samej marki.
            Nawet pofatygowałem się na stronę forda, żeby to sprawdzić i faktycznie C-max
            1.6 TDCI kosztuje mniej więcej tyle co Mondeo 1.8 w wersji Ambiente.

Mówienie o tych kompaktach, że są minivanami to pomyłka, producenci sami
            stworzyli tę niszę i wypromowali. Zarówno pod względem komfortu jazdy jak i
            przyjemności z prowadzenia, u każdego producenta limuzyna klasy średniej jest
            lepsza od takiego czegoś.

Na spokojnie porównaj sobie wielkości bagażnika, ilość miejsca z tyłu, przejedź
            w dłuższej trasie. Jak będziesz potrzebowała czasem naprawdę dużo miejsca w
            bagażniku, to kup sobie bagażnik dachowy.

Pozdrawiam,
            M.
            • chris62 Re: Jaka jest wasza opinia o C-maxie 1,6 TDCI ? 11.05.05, 10:20
              martino napisał:
              > Wg mnie te samochody to jest pomyłka, dostajesz kompakta z trochę większym
              > bagażnikiem a płacisz jak za samochód klasy średniej tej samej marki.

Stanowczo się z tym nie zgadzam. To auta dla innych klientów po prostu.
              Są wyższe niż kompakty czy limuzyny klasy D zachowując obrysy kompakta przez co
              łatwiej nimi manewrować w ciasnych miejscach a wewnątrz wygoda moim zdaniem
              lepsza niż w aucie klasy D o standartowym kompakcie nie wspominając.
              Miałem kiedyś dylemat laguna czy Scenic - wybrałem Scenika i nie żałuję.

>Zarówno pod względem komfortu jazdy jak i
              > przyjemności z prowadzenia, u każdego producenta limuzyna klasy średniej jest
              > lepsza od takiego czegoś.
              >
              Nie wiem jak w C-max ale uwielbiam zasuwać moim Sceniczkiem i nie narzekam ani
              na komfort ani na osiągi ani na warunki jezdne.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka