Dodaj do ulubionych

Focus II na gaz gdzie?

03.08.05, 22:19
Prosze nie bijcie, pytam z czystej ciekawosci bo rozwazam kupno tego auta.
jezdze duzo - ok 45 tys km rocznie wiec zalezy mi na oszczednosci.
Czy mozna silnik 1.6 Ti-VCT zagazowac? Ile kosztowalaby instalacja?
tiny
Obserwuj wątek
    • cactus Re: Focus II na gaz gdzie? 04.08.05, 08:53
      Przede wszystkim stracisz gwarancję - ford nigdy nie pozwalała gazowac swoich
      produktów.

Jeśli duzo jezdzisz lepiej zastanw się nad dieslem - w tym momencie polecam
      reaktywowane 1.8 TDCI 115 KM.
      Jest o 4 tys pln tańsze od 1.6 TDCi 109 KM (do którego musieli dołozyc filtr,
      co spowodowało drastyczna podwyzkę), a w poprzedniej Foczce te 115 KM to to
      była rewelacja.
      Nie wspomnę o lepszej elastycznośc w stosunku do benzyny czy utrzymaniu
      gwarancji.
      • legendlite Re: Focus II na gaz gdzie? 05.08.05, 09:12
        gość chce zagazować fokusa bo gaz kosztuje 1,8 a diesel juz prawie 4
        Tak nawiasem mówiąc tez interesuje sie gazem tyle ze do Mondeo 2004 rok
        Czy ktos wie jak sprawuje sie taki na gazie?
        Czy silnik sci mozna zagazowac?
        Prosze o opinie
    • gls1 Re: Focus II na gaz gdzie? 04.08.05, 09:06
      1. Nawet jak dolozysz instalke LPG za 4000 PLN to i tak bedzie to mniejszy
      wydatek od diesla.

2. Diesel jest mniej ekonomiczny ( nie liczac juz kosztow jego zakupu serwisu)

3. Popyt na ON rosnie i co za tym idzie ceny. Spowodowac moze to w najblizszej
      przyszlosci wiekrza utrate wartosci auta z doeslem niz benzyniaka ( Nie mowie
      ze tak napewno bedzie ale diesle napewno beda coraz rzadziej kupowane na rynku
      wtornym)

4. Podam na moim przykladzie : Honda Accord 2.0 VTEC z LPG ( jest to tania
      instalacja z reduktorem), pozwala zamknac mi sie w koszcie 20 PLN / 100 km
      jazdy po miescie, gdzie sluzbowa Fabia 1.9 SDI dochodzi do 24 PLN na trasie!!!!

Jezeli chodzi o LPG z sekwencyjnym wtryskiem to nie masz sie czego obawiac w
      kontekscie charakterystyki silnika i jego elastycznosci. A te brednie o
      niszczeniu silnika , czestych kosztownych regulacjach instalacji to wymysl
      frajerow ktorzy kupili drogie " kopciuchy" i malo tego w realu jezdza i tak na
      drogim paliwie.. PZDR!!!
      • mbaworek Re: Focus II na gaz gdzie? 04.08.05, 16:27
        Zgadzam się z poprzednikiem, z tą utratą gwarancji to nie do końca prawda, ja
        mam zagazowanego Peugeot 307 instalacja była założona jeszcze podczas trwania
        gwarancji ( Peugeot Polska nie akceptuje instalacji gazowych), jednak miałem
        pewną usterkę i bez problemu mi ją usunięto w ramach gwarancji, a nie była to
        błachostka bo przeciekajaca skrzynia biegów, nie sądzę też żeby panowie z ASO
        się nie zorientowali bo mam nalepkę na tylniej szybie ( i wcale się tego nie
        wstydzę) "Jeżdzę ekologicznie bo na gazie". Polecam sekwencyjny wtrysk Fly
        Sequent firmy BRC, zrobiłem na niej 25 kkm i zadnych problemów, pół litry
        więcej pali niż na benz żadnego spadku mocy, a zaoszczędziłem przez rok ok 3,5
        tyś zł. Wybór należy do Ciebie.
        Polecam dwie stronki:
        forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=13270&s=0www.autocentrum.pl/?FF=148

Pozdrawiam
        • tiny_tiny Re: Focus II na gaz gdzie? 04.08.05, 23:55
          Ok, dziekuje Wszystkim za odpowiedzi :-)
          Zapytam sie w salonie o szczegoly a propos owej gwarancji - interesuje mnie
          wersja kombi - i tak owy 2.0 145 KM do zagazowania kosztuje 67 tys diesel 6
          biegowy 136 KM 75 tys.
          Co Wy na to?
          tiny
          • ubersztumperumper Re: Focus II na gaz gdzie? 05.08.05, 01:18
            Pamiętaj jedno:Ropa jest tylko o jakieś 30 gr. tańsza od benzyny,różnica w
            spalaniu tak naprawdę też nie jest tak powalająca jak wmawiają nam to różne
            auto światy.Olej napędowy będzie drożał silą rzeczy,bo i ropa naftowa będzie
            drożeć z dnia na dzień.Rząd ci akcyzy nie zmniejszy,nawet nie ma co marzyć.A
            LPG??? Już nie zdrożeje,bo na dzień dzisiejszy wszystkie podatki w tym akcyza
            są WYŻSZE niż dopuszczają to normy UE.Wieć conajwyżej może potanieć.
            Pozdrawiam
            • frequentflyer Re: Focus II na gaz gdzie? 05.08.05, 11:07
              ubersztumperumper napisał:

> Pamiętaj jedno:Ropa jest tylko o jakieś 30 gr. tańsza od benzyny,różnica w
              > spalaniu tak naprawdę też nie jest tak powalająca jak wmawiają nam to różne
              > auto światy.
              Fakt, zbyłem prawię nową Fiestę 1.3 benzyna co paliła w mieście st. Warszawie
              ponad 8.5l. Nabyłem focusa II, 1.6 TDci 90 KM i w tych samych warunkach nie
              wychodzi ponad 6.2. żadna różnica, w dodatku dynamika też tylko trochę lepsza
              (tak na oko dwa razy). to z praktyki, ty czytaj dalej autoświat.

Olej napędowy będzie drożał silą rzeczy,bo i ropa naftowa będzie
              > drożeć z dnia na dzień.

A LPG nie jest już produkowany w Płocku z ropy?
              • piotrek_zalogowany Re: Focus II na gaz gdzie? 06.08.05, 02:50
                Dwie rzeczy.
                Po pierwsze LPG dostępny w Polsce pochodzi z Rosji,nie z Orlenu ani innych
                polskich złodziejstw bo byłby za drogi.
                Po drugie zaś,do produkcji LPG wykorzystuje się na chwilę obecną jedynie 4%
                odpadów z produkcji benzyn (nie wiem czy jesteś świadom,skąd się ów gaz
                bierze...),tak więc podaż jest na tyle olbrzymia,że ceny ropy na cenę LPG nie
                mają absolutnie żadnego wpływu.Co zresztą łatwo zaobserwować na
                stacjach,podczas gcy Pb i ON podrożały w ciągu roku o ponad 20%, LPG stoi w
                miejscu (a gdzieniegdzie nawet potaniał!)
                Pozdrawiam
                Pozdrawiam
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka