Dodaj do ulubionych

Czemu skodziarze sa tak wysmiewani?? SZCZERZE!

16.09.05, 21:34
Chcialbym zrozumiec to zjawisko bo czytajac rozne fora ciagle sa powtarzane
te same opinie.
-
Obserwuj wątek
    • zubr_zalogowany Re: Czemu skodziarze sa tak wysmiewani?? SZCZERZE 16.09.05, 22:39
      nasi poludniowi sasiedzi choc to narodek maly i niezbyt dzielny to jednak lepiej
      sobie poradzil:
      mysmy walczyli za wolnosc nasza i wasza, czcili wieszcow, i spierali sie nad tym
      jak swiat zbawic, broniac sie samotnie przed wrogami osciennymi, a tamci tylko
      piwo z knedliczkami w karczmach wcinali, a mimo to zawsze mieli nowoczesniejszy
      od nas przemysl, lepsza infrastrukture i gospodarke, byli bogatsi i zaradniejsi,
      nie chodzili do kosciola i nikt nie zarzucal im warcholstwa, awanturnictwa i
      antysemityzmu

przemysl motoryzacyjny zawsze u nich byl na bardzo wysokim poziomie, mimo ze za
      komuny zgnojony, i mimo przewag poloneza (z ziemi wloskiej do Polski) nad skoda
      105, bardzo szybko, dzieki madrym inwestycjom stanal znowu na nogi

w Polsce nie ma zadnej narodowej marki samochodu, za to czeska skoda jest
      rozpoznawana na calym niemal swiecie i cieszy sie dobra renoma
      nie dosc tego - w koncernie VAG odgrywa coraz wieksza role, a kolejne modele sa
      coraz bardziej udane

a przeciez to my zaslugujemy na posiadanie tak udanej marki samochodu
      znow wskutek spisku pepiki odbieraja nam jak Zaolzie w 1920 to co nasze

i to chyba tyle
      • pizza987 Re: Czemu skodziarze sa tak wysmiewani?? SZCZERZE 16.09.05, 23:56
        nie mam blkadego pojecia bo wozki sa fajne w miare trwale i cenowo tez nie najglupsze, a wmoim otoczeniu kilku ma skody i to nie sa tylko stare pierniki ale ludzie ktorzy wczesniej miewali inne bardziej renomowane samochody i raczej je sobie chwala
        a takie uogolnianie ze to tylko dla emerytow i ze jest folia przeciw zarysowaniom to tylko propaganda. Popatrzcie po swoich sasiadach, zawsze trafi sie jakis co bedzie sie zachowywal ja przyslowiowy skodziarz chociaz bedzie mial toyote
    • kolowr marketing, tylko marketing !!!!!! 16.09.05, 23:34
      bogu ducha winni szarzy i zwykli zjadacze chleba - marketing koncernu pracuje
      dobrze, zmasowany atak na portfele emerytów, "kapeluszników", ojców rodzin
      bogobojnych, czy też wytrwale budujących socjalistyczną ojczyznę itp itd, a oni
      je kupują !!!

i szkoda tylko tak fajnych autek dla owych wymienionych, bo się ślamazarzą i
      głupawo zachowują w różych sytuacjch (np. na rondach) i się to przekłąda, ze ci
      "normalnie" uż ich nie chcą....

a sam bym jakieś kombi ze skody wyrwał :) dobrze, zę klasa pracująca maści
      wszelakiej przedstawicieli handlowych troszkę winduje opinię o skodziarzach :)
      • zima0001 Re: marketing, tylko marketing !!!!!! 16.09.05, 23:49
        kolowr napisał:
        > i szkoda tylko tak fajnych autek dla owych wymienionych, bo się ślamazarzą i
        > głupawo zachowują w różych sytuacjch (np. na rondach) i się to przekłąda, ze
        > ci "normalnie" uż ich nie chcą....
        > a sam bym jakieś kombi ze skody wyrwał :) dobrze, zę klasa pracująca maści
        > wszelakiej przedstawicieli handlowych troszkę winduje opinię o skodziarzach :)

To sie chłopie musisz zdecydować - kupujesz auto bo ci odpowiada jako przedmiot
        uzytkowy do przemieszczania się czy raczej potrzebujesz jakiegos potwierdzenia
        stausu, przynalezności grupowej etc.
        Jeśli myślisz że znajomi ręki ci nie podadzą gdy wysiadziesz ze Skody to chyba
        czas na refleksję...
        • kolowr Re: marketing, tylko marketing !!!!!! 16.09.05, 23:54
          ja uwielbiam skodawki (fabia, oct, oct II - w kombi tylko) i czekam na takową :)

odpoiwedziałem na pytanie kolegi z pkt widzenia marketingowca i tylko tyle :)
          i dodam, ze dla wielu osób auto jest właśńie symbolem statusu. i takiż cel
          przyświeca marketingowi skody, który to z powodzeniem osiąga w swoim targecie.
          • zima0001 Re: marketing, tylko marketing !!!!!! 17.09.05, 00:21
            Jeśli idzie o marketing Skody to ja odnoszę wrażenie, że nacisk położony jest
            właśnie nie na status a na funkcjonalność i solidność za rozsądną cenę (bez
            oceniania czy tak jest).
            Dla mnie wyraźniejszą jest pogoń za prestiżem u tych wszystkich
            posiadaczy /wielbicieli VW i Audi którzy krytykują skodziarzy, bo ci osmielili
            się znależć w grupie VW ew. coś tam sobie pomyśleć pozytywnego o swojej
            Fabii/Oktawii.
    • hondziarz Re: Czemu skodziarze sa tak wysmiewani?? SZCZERZE 17.09.05, 19:32
      Ja do skód nic nie mam. Mam natomiast wiele do ich właścicieli, ale i do
      właścicieli innych marek. Żadna reguła.
      Ale podam ci przykład z życia wzięty, dotyczący skodziarzy, konkretnie dwóch.
      Mieszkam sobie na osiedlu domków jednorodzinnych. Z jednej strony sąsiaduje z
      emerytowanym milicjantem (nie mylić z policjantem) z drugiej z gościem, który
      wrócił pare lat temu ze stanów.
      Obaj mają najtańsze wersje fabii, a drugi na dodatek synusia, który jest dumny
      z tatusiowej skody. Dzień wygląda zazwyczaj tak samo. Pan Kazio i pan stasio
      zaczynają go od wypucowania autka. Wieczorem robią to samo. Jeszcze z pół roku
      i to auto lakieru nie będzie miało.
      Synuś pana Kazia namówił tatę na wytuningowanej skody (hatchback). Pierwsze co
      zrobił to założył podświetlaną gałkę skrzyni biegów. Druga rzecz, to jakaś taka
      dziwna owiewka czy spojler. Pewnie mają zmniejszać opór powietrza. Ale jak
      sobie na to spojrzałem to raz, że to waży chyba jeszcze raz tyle co samochód, a
      dwa: przy litrowym silniku to moc se można osiągi zwiększać, ale na
      kalkulatorze.
    • szymizalogowany Re: Czemu skodziarze sa tak wysmiewani?? SZCZERZE 18.09.05, 11:22
      Pewnie dlatego że jak ktoś jeździ Forderm/Renault/Oplem albo innym gównem to
      chce się jakoś dowartościować hehehe.

Założę sie że ze Skody na pewno nie śmieją sie właściciele
      Mercedesów/Lexusów/BMW i innych dobrych wozów bo nie mają takiej potrzeby.

A ja w każdej chwili bym wybrał Octavie nad Megane, Astre czy inne C4.
    • sila Re: Czemu skodziarze sa tak wysmiewani?? SZCZERZE 18.09.05, 21:13
      Skodziarze jak zadni inni kierowcy daja mi jeden ale zawsze bawiacy mnie do lez
      powod.
      Co najmniej polowa znanych mi wlasciceli Skod tlumaczyla mi ze Skoda to jest
      prawie Volswagen (czyli w ich mniemaniu nie byle co, najlepsza marka na
      swiecie, no ewentualnie tylko merc sie jeszcze moze liczyc) i jezdzenie takim
      niby-Volswagenem za nizsza cene to najlepszy interes jaki zrobili i jesli ich
      poslucham to i ja moge takiej łaski doswiadczyc. Ta gadka o tym ze Oktawia to
      czeski Passat - strasznie mnie bawi, niezmiennie i zawsze. Pozdrawiam
      skodziarzy. :)

Dla mnie Skoda to auto jak kazde inne i nowa Oktawia mi sie nawet podoba, a
      inne modele po prostu nie i dlatego jedze calkiem innym nie-Volkswagenem.Co dla
      niektorych jest niezrozumiale - bo on na moim miejscu dawno by bral VW albo
      Octawie a nie jakies "za miekkie na polskie drogi" Renault. Dziekuje wole "za
      miekkie" francuskie autko.
    • zaq26 Re: Czemu skodziarze sa tak wysmiewani?? SZCZERZE 19.09.05, 18:38
      chyba zawdzięczają to skodzie 105, której właścicielami w pewnym momencie były
      głównie stare dziadki irytujące innych powolną i niezdarną jazdą. poza tym
      często auta te były mocno wyeksploatowane i ciągnął się za nimi niezły smog.
      aha no i jeszcze skoda favorit, którą wychwalali (przynajmniej ci których ja
      znałem) pod niebiosa a wnętrze miała tandetne - może reszta była ok ale dla
      jednorazowego pasażera wnętrze było nie do przyjęcia a reszta się nie liczyła.
      tak w ogóle to całe to zjawisko tępienia skodziarzy jest bez sensu...
    • zupper proszę bardzo szczerze... 20.09.05, 08:26
      To żadna tajemnica..ze skodą obecnie jest tak jak za komuny z Leninem. Gdzie
      nie spojrzysz nachalna reklama. Na jaki program nie przełączysz TV ciągle w tle
      skoda. Mam pełną świadomość, że to auto podobnie jak inne to rzecz gustu. Są
      dobre skody i złe toyoty i na odwrót ale nachalna kampania reklamowa powoduje
      po prostu przesyt. Nigdy do auta nic nie miałem i chwaliłem sobie skodziankę
      choć jezdziłem 120-tką. Teraz przez pryzmat w/w reklamy jak widzę skodę to
      jakiś nismak czuję choć wiem że tak naprawdę jest to bezpodstawne....
      To tak jakbyś jadł cały czas pomarańcze.....kiedyś zwymiotujesz

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka