Dodaj do ulubionych

Dlaczego warto kupic OPLA ASTRA 1.6i GLS 1992??

23.10.05, 14:25
Czy warto kupic taki samochod? Prosze o porady, opinie, uwagi...cena takiego
samochodu bez oplat to 5 tys. zl.
Obserwuj wątek
    • pizza987 Re: Dlaczego warto kupic OPLA ASTRA 1.6i GLS 1992 23.10.05, 18:32
      Plusy to:
      1. Tani w eksploatacji (niewysokie spalanie, tanie części-komplet rozrządu z pompą wody SKF i termostatem kosztował mnie rok temu 350 zł, przy dokładaniu gazu stosunkowo tania instalacja ok. 2000 zł., wg mojego mechanika najlepszy silnik do eksploatacji na gazie).
      2. Spora wygoda podróżowania-ja mam 195 cm wzrostu (duże wnętrze, a jeżeli kombi to jest to mała ciężarówka, dość dobre materiały obiciowe, stan wnętrza zależy od wcześniejszych użytkowników-jak dbali i nie zniszczyli to obicia foteli nie powinny być poprzecierane, plastiki twarde i carne, lub szare, trudne do uszkodzenia).
      3. Nie rzuca się w oczy-niknie się w tłumie.
      4. Jeżdżę ASTRĄ 1.6i CD kombi z 1993 r od 11/2004, przejechane 34 tys km. Ani razu nie odmówił współpracy, w piątek tylko przejechałem 960 km.
      Minusy:
      1. Trochę będzie korodować.
      2. Mogą hałasować: skrzynia biegów, rezonans blach (w kombi przy zamykaniu drzwi odgłosy jak ze starego wartburga), plastiki.
      3. Na forum nawrzucazją Ci od importerów szsrotwagenów.... A ja na to leję, bo samochodzik dobrze jeździ i zarabia na siebie.
      Pzdr.
      3. D
    • n0ras Re: Dlaczego warto kupic OPLA ASTRA 1.6i GLS 1992 24.10.05, 09:09
      Jestem jak najdalej od "wrzucania" Ci od importerów szrotu. Ale pomyśl - to auto ma już 13 (za chwilę 14) lat. Możesz przyjąć średni przebieg ok. 20 tys/rocznie - więc ma już ok. 250-300 tys. km. Silnik jeszcze długo pociągnie, ale auto to nie tylko silnik - będą się sypać "pierdoły" i można powiedzieć, że to drobiazgi, ale wkurzać będzie. Elementy gumowe, plastikowe są po prostu zużyte.
      Więc będziesz ciągle coś robił i ciągle będzie coś do zrobienia w tym aucie.
      5 tys bez opłat, to ok. 7 z opłatami. IMHO nie warto
      np.tu:
      www.trader.pl/details,131,292475000092220051150281.asp
      za 7300 (pewnie za 7 pójdzie) masz Lanosa z 1999 r. - auto o połowę młodsze, w którym nie będzie problemów z korozją. Technologicznie to bliźniak astry.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka