Dodaj do ulubionych

mam zamiar rozpętać krótkotrwałą burzę

03.11.05, 14:55
mózgów

czytałam już mnóstwo artykułów, porównań, testów - i nadal jestem zielona jak
groszek :)
mam zamiar kupić na wiosnę (luty/marzec) nowe auto na raty (lub w leasingu -
zalezy co będzie korzystniejsze) i będzie to auto do ok 35 tys PLN

Nie interesuje mnie panda, sc ani aveo.

Natomiast poważnie biorę pod uwagę hyundaia getz’a (nowy model – chyba, że
będą promocje na stary model), skodę fabię i kię Rio-nowy model.

Wszystkie z silnikiem ok. 1,4 lub 1,5.

Przejrzałam kilka forum użytkowników – fabii i getz’a.
Rozsądek wskazuje na fabię, serce podpowiada getz’a a chciałabym kupić Rio –
bo mi się bardzo podoba.

Czy macie jakieś przemyślenia w tej sprawie?

Zaznaczam, że autko musi być nowe- kupuję na firmę - będzie używane około 5-
7 lat, przebieg około 25 tys km na rok.

Jeśli znacie forum użytkowników to dajcie znać, jeśli sami jeździcie – dajcie
znać, jak się te autka prowadzą, jak się spisują i jak jest z kosztami i z
awaryjnością.

Wielkie dzięki za pomoc w wyborze . Mam jeszcze 3-4 miesiące na podjęcie
decyzji, dam znać na wiosnę, czym ostatecznie będę jeździć.
Obserwuj wątek
    • xystos Re: mam zamiar rozpętać krótkotrwałą burzę 03.11.05, 15:18
      cd22 napisał:
      mam zamiar kupić na wiosnę (luty/marzec) nowe auto
      Rozsądek wskazuje na fabię, serce podpowiada getz’a a chciałabym kupić Rio bo
      mi się bardzo podoba.

.. malzenstwa z rozsadku nie sa zbytnio podniecajace lecz sa trwale ,
      jako "uzywka" dostaniesz za Fabie wiecej niz za Rio lub Getza - w pln_ach i
      w % , jestes rozsadnym czlowiekiem ? , wyzyc mozesz sie w inny sposób - auto
      ma Cie bezpiecznie i bez awari zawiesc tasm gdzie chcesz , a gdy przyjdzie
      czas "rozwodu" - powinnas wyjsc na swoje ,,, ja Ci to radze - podwujny wdowiec .
      • 149k Getz na pewno nie Lanos -tak 03.11.05, 16:54
        Getz pali sporo więcej niż konkurencja (ten mocniejszy silnik), średnio o 1l/100km więcej niż Fabia 1.2htp (silnik słaby ale ekonomiczny bardzo), Yaris itp. gaz do założenia w ASO jest też dużo droższy, bo 4500zł a dla Fabii 3800 no i duża utrata wartości. Ostatecznym argumentem niech będzie to, że Hyundai jako koncern ma w d... Polski przemysł bo pobudował fabrykę na Słowacji i nie powinniśmy takich inwestycji wspierać, bo będą naz zawsze po d... trzaskać - głupich polaczków, którzy póżniej i tak kupią...:-(

Fabia jak Fabia - za tą cenę przyzwoity samochód, ale nie zapominaj, że jest jeszcze Fiesta, Yaris i VW Fox, które mniej będą traciły na wartości.
        Yaris - ma opinię bardzo dobrą i trzyma najlepiej cenę w segmencie no i łatwo odsprzedać, teraz można tanio wyrwać bo wchodzi nowy model, więc coś ekstra można utargować, chyba, że wolisz nową wersję.

Rio - podobnie jak Getz, wyrób samochodopodobny, raczej słaby

Ostatecznie:
        Kup lanosa - jest niezawodny i tani, minus za duże zużycie paliwa, ale za instalacje gazową zapłacisz tylko 2200zł, za 35tys znajdziesz już bardzo dobrze wyposażonego, dają 3lata gwarancji, kupując go zmniejszasz bezrobocie w naszym kraju

jeśli już Ci nie odpowiada to w następnej kolejności Yaris, Fiesta i Fabia
        • frax1 Re: Getz na pewno nie Lanos 03.11.05, 16:58
          Umówmy się że Yaris i Fiesta to auta zupełnie inne pod względem wielkości.
          Fiesta to dobre rozwiązanie. Jeżeli myślisz o w miarę korzystnej odsprzedarzy to
          odrzuć koreańczyki, ale jeżeli masz to w nosie to najlepiej jak masz czas do
          zakupu to przejdź się tymi autami.
          Pozdrawiam
        • emes-nju Re: Getz na pewno nie Lanos 04.11.05, 12:26
          149k napisał:

> Ostatecznym argumentem niech będzie to, że Hyundai jako koncern ma w d...
          > Polski przemysł bo pobudował fabrykę na Słowacji

Wiem, ze poza tematem, ale takie myslenie jest wkurzajace. Hyundai zainwestowal na Slowacji nie dlatego, ze ma kogos w d... tylko dlatego, ze Slowacja dala lepsze warunki (to jest biznes, a nie dzialalnosc charytatywna). Wynika z tego, ze, lecac szeroka petla, mozna powiedziec, ze Hyundai wybral Slowacje bo nasza waaadza ma w d... Polakow!

> i nie powinniśmy takich
          > inwestycji wspierać, bo będą naz zawsze po d... trzaskać - głupich polaczków,
          > którzy póżniej i tak kupią...:-(

No coz, w swietle tego, co napisalem powyzej, ostatnie wybory pokazuja, ze "polaczki" same wybieraja brak fabryk i nowych miejsc pracy :-(
          • cd22 Re: Getz na pewno nie Lanos 04.11.05, 16:59
            fakt- rozsądek podpowiada lanosa - za 35 tys świetnie wyposażone autko - tym
            bardziej, że już teraz jeżdżę czarnym, trzydrzwiowym lanosem i naprawdę nie mam
            z nim problemów, prócz niskiej ceny odsprzedaży. Na tak ogromny spadek wartości
            byłam jednak przygotowana już w dniu zakupu - takie auto jakby nie było nie
            jest jednak inwestycją - ma po prostu dowozić mnie z punkt a do B w miarę
            komfortowo i ma się nie psuć - bo szkoda czasu na spędzanie życia u mechanika.
            A z obecnym lanosem mam tylko jeden problem - pali nawet 9-10 litrów na 100km.
            Założenie gazu chyba ni ebardzo mi się opłaca, bo za dużo nie jeżdżę, a wiem,
            że trzeba się z tym potem obchodzić jak z jajkiem, często jeździć do warsztatu,
            regulować itp.

Yaris świetne toczydełko, tylko troszkę maławy bagażnik.
            Getz chyba juz jednak odpadł - znalazłam parę dość krytycznych wypowiedzi na
            forum hyundaia, zwłaszcza jeśli chodzi o serwis i ceny części zamiennych.
            Rio - może faktycznie to tylko produkt samochodo-podobny. Ale chyba dokładnie w
            takim samym stopniu jak lanos.
            Więc nadal nic nie wiem. Chociaż, jak powyżej, skłaniam się ku fabii.
            Czy mi się podoba? Właśnie nie bardzo. Bardziej podoba mi się Rio, ale to
            jednak Kia.

Pozdrawiam, dzięki za Wasz czas i czekam na kolejne rady.
            • cd22 Re: Getz na pewno nie Lanos 07.11.05, 10:15
              Wszytskim dziękuję za rady. Po tym weekendzie, kiedy miałam okazję przejechać
              się Getzem i Fabią decyduję się jednak na Fabię Czekam tylko do wiosny
              (luty/marzec), może będą jakieś promocje na auta z ubiegłego rocznika albo w
              ogóle promocje.
              Pozdrawiam i szerokiej drogi
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka