Dodaj do ulubionych

NISSAN ALMERA 1,8 SEDAN.Co sądzicie?

IP: *.acn.pl / 10.131.132.* 15.10.02, 21:40
Chcę kupić to auto,ale o nissanie niewiele wiem. Dotąd jeżdziłem oplami.
Obserwuj wątek
    • Gość: T. Re: NISSAN ALMERA 1,8 SEDAN.Co sądzicie? IP: *.bydgoszcz.mtl.pl 15.10.02, 23:52
      Czesc,

Mam Almere sedan 1.8, samochod jest raczej samochodem rodzinnym, ze wzgledu
      na "srednia" dynamike silnika.
      Minusy jakie zauwazylem w czasie exploatacji (6 miesiecy)

- brudzaca, jasna tapicerka
      - brak komputerka pokladowego
      - skrzypiaca obudowa oswietlenia sufitowego
      - po lewej stronie kierownicy, na dole jest schowek, ktorego obudowa
      drazniaco stuka
      - nalezy zwrocic uwage w jaki sposob zamontowane sa elementy dodatkowe
      (ktore mozesz dostac extra) chodzi o chlapacze, glosniki. Mnie zainstalowano
      na blachowkrety wystajace ponad 2 cm poza obudowe
      - ogrzewanie tylnej szyby nie nalezy do rewelacyjnych
      - zauwazylem klopoty z przelaczaniem biegow 1 i 2
      - problem z doladowywaniem akumulatora (niedostateczny na wolnych obrotach !)
      problem wielokrotnie zglaszany np w Primerach
      - widocznosc przy cofaniu, hmm fatalna

Poza tym autko jest super,
      jezdze nim 6 miesiecy (mam 4 osobowa rodzinke), zmieszcze do kufra wszystko,
      malzonka z dziecmi jezdzi z tylu i jest im wygodnie, tylna kanapa dostarcza dosc
      miesca.Silniczek spala w miescie 8 l, w trasie okolo 6 l (zaznaczam, ze jezdze
      ostroznie).
      Proponuje abys wybral sie na jazde testowa.

Mam nadzieje, ze nie zniechecilem cie do tego samochodu ale staralem
      sie wyliczyc wszystko to co co zauwazylem w almerce, sedan.

Pzdr.
      T.
    • the-besciak Re: NISSAN ALMERA 1,8 SEDAN.Co sądzicie? 16.10.02, 09:07
      w tej cenie znajdziesz na rynku lepszy samochód. Jechałem na jazdach próbnych
      prawie wszystkimi samochodami w tej klasie i najbardziej podobała mi się 307-
      ka. Raz się przejedziesz i nie bedziesz chciał innego samochodu :)
      Przejedz sie też Seatem Leonem. Naprawde fajnie zrobiony samochodzik i teraz
      jest duzo promocji na niego. Jesli chodzi o jazdę Almerą to chyba najgorzej mi
      się jechało. Jest b. głośna, plastiki niskiej jakości i wszystko skrzypi
      (najbardziej siedzenie kierowcy). Kolega kupił niedawno i trochę żałuje, więc
      zastanów się, bo jednak trochę ten samochód kosztuje a nie oferuje w zamian
      zbyt wiele.
      A co do spalania, któe kolega wyżej wymienił to jednak nie wierzę, no chyba ze
      jezdzi jak slimak nie przekraczając 2000 rpm :)

Pozdrawiam
      t-b
        • the-besciak Re: NISSAN ALMERA 1,8 SEDAN.Co sądzicie? 16.10.02, 10:02
          I co obejmuje gwarancja po 1 roku? Według moich informacji tylko niektóre
          elementy silnika, skrzynia biegów i coś tam jeszcze. A w ogole to cięzko jest
          później im udowodnić że to z winy producenta a nie ze złego sposbu użytkowania.
          W końcu nikt nie wymieni Ci świec po 60 000 tylko dlatego że masz gwarancję.
          Gwarancja daje tylko wtedy kiedy popsuje się silnik na dobre lub skrzynia
          biegów. A jeśłi np. póją łożyska to trzeba płacić. Popsuje się klima - trzeba
          płącić. Coś stuka w w zawieszeniu - trzeba płacić, itd.
          • Gość: vd Re: NISSAN ALMERA 1,8 SEDAN.Co sądzicie? IP: *.kra.cdp.pl, / *.topware.pl 16.10.02, 13:20
            the-besciak napisał:

> I co obejmuje gwarancja po 1 roku? Według moich informacji tylko niektóre
            > elementy silnika, skrzynia biegów i coś tam jeszcze. A w ogole to cięzko jest
            > później im udowodnić że to z winy producenta a nie ze złego sposbu
            użytkowania.
            >
            > W końcu nikt nie wymieni Ci świec po 60 000 tylko dlatego że masz gwarancję.
            > Gwarancja daje tylko wtedy kiedy popsuje się silnik na dobre lub skrzynia
            > biegów. A jeśłi np. póją łożyska to trzeba płacić. Popsuje się klima - trzeba
            > płącić. Coś stuka w w zawieszeniu - trzeba płacić, itd.

jesli cos stuka w zawieszeniu lub popsulo sie na dobre, a nie jest materialem
            zuzywalnym to jest wymieniane w ramach gwarancji, nie widze innej mozliwosci,
            jesli jakis serwis kaze ci za to placic to jest to nienormalne
    • Gość: Ania Re: NISSAN ALMERA 1,8 SEDAN.Co sądzicie? IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 16.10.02, 18:10
      Mam Almerę 1,5 3d od V 2000 - jedna z pierwszych 'nowych' w Polsce. jestem
      baardzo zadowolona, absolutnie nic nie stuka, jeździ sie rewelacyjnie,
      wspomaganie super, ostatnio założyłam klimę, tez nie narzekam. Jedyne co mi
      przeszkadza to 'wołowatość' samochodu na starcie (tylko) - cięzki samochód
      przez wzmocnienia w drzwiach (poprzednio jeździłam micrą, start miała lepszy),
      ale myślę, że w wersji 1.8 tego problemu nie będzie. Dość drogie są niestety
      przeglądy - za ostani (po dwóch latach) zapłaciłam troche ponad 1000 PLN (!).
      Polecam bardzo, mój kolega ma 'starą' od kilku lat, jedyne co robi to uzupełnia
      płyn do spryskiwaczy i tankuje, więc mam nadzieję, że nowa też jest bezawaryjna.
        • Gość: Igor Re: NISSAN ALMERA 1,8 SEDAN.Co sądzicie? IP: *.carcade.com.pl 18.10.02, 16:56
          Osobiscie uwazam ze warto kupic ja kupilem swoja za ok 55tys,w VI.2001
          przejechane 24 tys km ze auto udane z duzym bagaznikiem, wygodne
          sladow brudu na tapicerce nie zauwazam/?!! moze dlatego ze nie siadam na
          tabliczce czekolady lub nie wchodze butami na siedzenie?/.
          Skrzypiacych plastikow nie mam ,dosyc zrywna na trasie pali przecietnie 6.5 l
          ponizej nie udalo mi sie zejsc. Maksymalne spalanie mojej to 8.5l/100km ,
          podejrzewam ze w bardziej ekstremalnych warunkach moze byc wiecej /bo to 1.8l
          wiec przy ciezkiej nodze i max korkach w W-wie podejrzewam ze moze/?/ osiagnac
          i 10l/.Co do przegladow to koszt na 15tys to 720pln.
          Jedyna awaria to zawieszajacy sie wskaznik poziomu paliwa wymieniony na
          gwarancji bez zadnego gadania tyle tylko ze od razu wszystkie zegary , a wiec
          licznik kilometrow od ZERA. Silnik do 4.000obr cichy powyzej zaczyna byc
          slychac /ale wtedy na V biegu powyzej 140km/h/ i nawt wtedy dobrze przyspiesza.
          Dobrze sie prowadzi i trzyma na zakretach , widocznosc do tylu - no coz
          kozystam z lusterek . Czyli ja jestem bardzo zadowolony i jak mialbym drugi raz
          kupowac i decydowac to bym kupil Almere sedan 1.8. pozdrawiam Igor

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka