Dodaj do ulubionych

Czy można odłączyć akumulator?

11.12.05, 21:43
Auto - Mazda 626 GF - czy mogę wyjąć akumulator do doładowania nie wstawiając
w jego miejsce czasowego źródła prądu? Czytałem uwagi dotyczące resetowania
się elektroniki w niektórych pojazdach. Nie mam bladego pojęcia czy tyczy się
to i Mazdy.
Nie chcę popełnić gafy, która przyprawi mnie o kolejne bóle głowy. Proszę o
ewentualną odpowiedź "wiedzących" a nie "przypuszczających".
Obserwuj wątek
        • fazi_ze_sztazi Re: Czy można odłączyć akumulator? 14.12.05, 17:06
          kompletny_idiota napisał:

> To jest dobry trick przy wymianie ale nie przy doladowywaniu akumulatora,
          > nieprawdaz?

jak najbardziej, daje to tylko podtrzymanie napiecia w instalacji.
          jesli mam do czynienia z padnietym akumulatorem, najlepsze wyniki daje mi
          podlaczenie drugiego i ladowanie go pradem z innego auta przez 20-30 minut. nie
          odlaczam padnietego akumulatora, gdyz on z reguly ma wiecej pradu w sobie niz
          ja jestem w stanie podac przez kable. nie kreci bo jest zimny (wiekszosc
          pzrypadkow).
          ja go tylko "podgrzewam" i podladowuje, on sam sobie da rade po pol godziny.
          ale jesli faktycznie akumulator jest trup (np nie byl ladowany kilka miesiecy)
          to musimy go wtedy wypiac z instalacji, gdyz jest strasznie "glodny" pradu.
          pzdr.

p.s. tydzin temu odpalalem koparke (bylo rano jakies minus 20C). podlaczylem
          kable z dwoch aut i "ladowalem" godzine, dopiero zapalila.
      • dolphin17 Re: Czy można odłączyć akumulator? 13.12.05, 14:11
        Po wymianie akumulatora silnik moze sie dziwnie zachowywac przez jakis czas...u
        mnie to bylo okolo 20km. Gdy wlaczylem silnik po resecie (Ford Focus) licznik
        predkosci i inne wskazniki poszybowaly na max i zapalily sie wszytskie
        kontorlki. Gdy go chcialem odpalic przekrecalem kluczyk i przez jakies 1-2
        sekundy nic, potem normalnie odpalal i chodzil tez normalnie. Po przejechaniu
        20km wszystko znormalnialo a po 100km mial juz pelna moc.

Wiec resetu nie nalezy sie bac, ale moze byc to uciazliwe przez pierwsze 20-
        30km.
    • kompletny_idiota Re: Czy można odłączyć akumulator? 13.12.05, 17:08
      - czy mogę wyjąć akumulator do doładowania nie wstawiając

Postaraj sie naladowac go bez wyjmowania z samochodu. Podciagniecie kabla i
      nawet siedzenie w samochodzie przez 20 minut (coby sprzetu nie ukradli) wydaje
      mi sie prostsze niz wyjecie akumulatora, zaniesienie go do domu, naladowanie,
      przyniesienie do samochodu, zainstalowanie, nastawienie zegara, wpuszczenie
      kodu do radia i nastawienie na nowo stacji w radiu. A juz najprosciej to sie
      przejechac samochodem ale "przypuszczam" ze to niemozliwe.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka