Dodaj do ulubionych

Focus wyprzedził w sprzedaży Corolkę.

05.01.06, 00:17
Focus był najlepiej sprzedającym sie kompaktem w Polsce w 2005r. wyprzedzając
Corollę. Jak to możliwe że Ford, który niby jest gó.. wort, wyprzedził
najlepszą, bezawaryjną i w ogóle naj, naj, naj Corollę.
Obserwuj wątek
    • pocieszne Re: Focus wyprzedził w sprzedaży Corolkę. 05.01.06, 04:24
      daniel.jed napisał:

> Focus był najlepiej sprzedającym sie kompaktem w Polsce w 2005r. wyprzedzając
      > Corollę. Jak to możliwe że Ford, który niby jest gó.. wort, wyprzedził
      > najlepszą, bezawaryjną i w ogóle naj, naj, naj Corollę.

to wg. takiej logiki Fabia jest jeszcze bardziej naj..???
        • dlugopisem Re: Focus wyprzedził w sprzedaży Corolkę. 05.01.06, 09:31
          Focus ma zawieszenie, którego jeszcze długo nie będzie w Corolli :-D
          pozatym jedna pozycja niżej w statystykach awaryjności nie oznacza tragedii i tak tych co kupują takie auta, stać na to żeby szybko wymieniać auto, jak znudzi im się kolor, a robą to często
          Focus jest super, szkoda, że II jest brzydszy od poprzednika, zwłaszcza sedan przypominający małe Mondeo, a przednie lampy od Civica poprzedniej generacji :-( ale i tak ok
            • attache1974 Re: Focus wyprzedził w sprzedaży Corolkę. 05.01.06, 10:37
              A ja właśnie miałem kupić Corollkę sedan a kupiłem nową Fokę sedan (nowa foka
              jak dla mnie wygląda już jak samochód - zwłaszcza sedan a nie jak dzieło
              dziecka - krągłości deski rozdzielczej w poprzedniej foce)

W Corollce było za:
              - przyspieszenie do 100 km/h w jakieś pół sekundy mniejsze niż w Foce
              - komp pokładowy z CD
              - bezpłatnie lakier metalic
              - podgrzewane siedzenia
              - standardowy podłokietnik

przeciw
              - mniej miejsca w środku w kabinie
              - mniejszy bagażnik
              - przeglądy co 15 000 km
              - belka skrętna z tyłu

W foce za to było na jej korzyść:
              - zawieszenie wielowachaczowe z tyłu
              - i jeszcze z 10 razy zawieszenie :) - jeździ toto w zakrętach jak gokard -
              wbrew prawom fizyki - kto jeździł fokami i mondusiami wie o czym mówię
              - elektryczne podgrzewanie przedniej szyby
              - więcej miejsca w kabnie
              - więcej miejsca w bagażniku
              - podgrzewane dysze spryskiwaczy
              - kurtyny boczne (do kompletu z 4 poduchami, które w tej samej ilości miała też
              Corollka)
              - przeglądy co 20 000 km

no i trzeba było dokupić do foki
              - Radio z CD wbudowane (bez kompa) w deskę - ale za to ze sterowaniem pod
              kierownicą
              - dopłacić za lakier metalic
              Cena była ta sama - Ford do wzięcia po 2 tygodniach - Corollka - czekanie do 2
              miesięcy.

Także ja w czerwcu zamówiłem Focusa i po dwóch tygodniach czekał na mnie w
              salonie.
              • attache1974 No i klimka była i tu i tu 05.01.06, 10:45
                Oczywiście ręczna - Focus z alarmem, blokadą skrzyni biegów i chlapakami
                kosztował coś koło 49000 pln, a corollka jakieś 47 000 pln (bez alarmu, blokady
                i chlapaczy) - więc różnica żadna po doposażeniu Corollki w te akcesoria.
              • fru.fru Re: Focus wyprzedził w sprzedaży Corolkę. 05.01.06, 10:46
                attache1974 napisał:
                W foce za to było na jej korzyść:
                > - zawieszenie wielowachaczowe z tyłu
                <cut>
                zeby ci ten wielowachacz z tylu koscia wgardle nie stanął po gwarancji..
                Polecam artyku w pismie "auto po gwarancji" w ktorym opisuja stara foke...
                • attache1974 hmmm 05.01.06, 10:50
                  Nie planuję nim dłużej jeździć niż 3 latka - a tyle powinien wytrzymać - a to
                  co zaoszczędziłem przy kupnie - taniej prawie o 20 000 pln niż cena katalogowa
                  odpowiednio zainwestowane w zupełności mi zarobi na wszelkie ewentualne naprawy
                  pogwarancyjne.

Po za tym coś za coś - bezpieczeństwo prowadzenia - w zamian za skomplikowanie
                  zawieszenia
                  • fru.fru Re: hmmm 05.01.06, 13:10
                    ok ok, to nie zlosliwosc, poprostu, wielowachacz, przynajmniej w starej foce
                    generowal zonki, a jego naprawa, a tak naprawde wymiana, tania nie byla.
                • dr.wal2 Re: Focus wyprzedził w sprzedaży Corolkę. 05.01.06, 10:50
                  fru.fru napisał:

> attache1974 napisał:
                  > W foce za to było na jej korzyść:
                  > > - zawieszenie wielowachaczowe z tyłu
                  > <cut>
                  > zeby ci ten wielowachacz z tylu koscia wgardle nie stanął po gwarancji..
                  > Polecam artyku w pismie "auto po gwarancji" w ktorym opisuja stara foke...

pisalem o zawieszeniach wielowachaczowych (multilink) , jakos nie dociera
                  do "kierowcow" resorakow,cale szczescie ze coraz wiecej producentow aut
                  odchodzi od tej technologi,-narazie w autach malych i w kompaktach.
                  • attache1974 Pogubiłem się już :) 05.01.06, 11:03
                    TO znaczy wielowchaczówka to całe zło czy całe dobro tego świata - jak dla mnie
                    jest o niebo lepsza od belki skrętnej lub wachaczy wleczonych - lub inaczej
                    napiszę - wszelkie samochody które zbierają pochwały za zawiechę mają właśnie
                    zawieszenia bardziej skomplikowane niż belka lub proste wachacze wleczone.
        • koljax Re: Focus wyprzedził w sprzedaży Corolkę. 05.01.06, 10:42
          To tez proste. Corola caly czas jechala na opinii ze jest ponadprzecietnie
          niezawodna (to faktycznie dotyczylo samochodow sprzed kilkunastu lat) ale teraz
          niestety ten mit upadl i stad corola zostaje w tyle. Poza tym stare corole
          jakos sie wyroznialy pozytywnie jesli chodzi o stylistyke, natomiast obecna
          buda najbardziej przypomina AstreII. Poza tym jest troche ciasna w srodku i w
          wersji 3d lub 5d ma ponadprzecietnie maly bagaznik. Co do ceny, to faktycznie
          focus jest tanszy, ale znowu nie az tak bardzo..
          • w_r_e_d_n_y Re: Focus wyprzedził w sprzedaży Corolkę. 05.01.06, 11:02
            koljax napisał:

> To tez proste. Corola caly czas jechala na opinii ze jest ponadprzecietnie
            > niezawodna (to faktycznie dotyczylo samochodow sprzed kilkunastu lat) ale
            > teraz niestety ten mit upadl i stad corola zostaje w tyle.

no tak ,Focus2 to wzor jakosci :-((
            2 lata i wszystkie dzwi gnija od dolu (mam w rodzinie) a pan serwisant w
            Katowicach twierdzi,ze to b.czesty przypadek
            poza tym stale klopoty z centralnym zamkiem - przychodzisz do auta a tu
            wszystko pootwierane !!!!
            do tego wymiana podgrzewanych lusterek i troche innych drobiazgow
            drugi kumpla ,rdzewiejaca tylna klapa po 8 miesiacach
            • des4 Re: Focus wyprzedził w sprzedaży Corolkę. 05.01.06, 11:12
              w_r_e_d_n_y napisał:

> no tak ,Focus2 to wzor jakosci :-((
              > 2 lata i wszystkie dzwi gnija od dolu (mam w rodzinie) a pan serwisant w
              > Katowicach twierdzi,ze to b.czesty przypadek

Bredzisz, Focus II sprzedawany jest w Polsce od wiosny 2005, na zachodzie od
              jesieni/zimy 2004/2005, jakie 2 lata?

> poza tym stale klopoty z centralnym zamkiem - przychodzisz do auta a tu
              > wszystko pootwierane !!!!

Powiedz rodzinie, że w kluczyku jest taki przycisk - niech zaczną używać, a na
              pewno nie będzie pootwierane
              • w_r_e_d_n_y Re: Focus wyprzedził w sprzedaży Corolkę. 05.01.06, 11:37
                des4 napisał:

> Bredzisz, Focus II sprzedawany jest w Polsce od wiosny 2005..

fakt ,mialo byc Focus1

> > poza tym stale klopoty z centralnym zamkiem - przychodzisz do auta a tu
                > > wszystko pootwierane !!!!
                >
                > Powiedz rodzinie, że w kluczyku jest taki przycisk - niech zaczną używać, a
                > na pewno nie będzie pootwierane

ales ty madry !!!
                to poradz tez czy kierownica to sie kreci w lewo i prawo czy tylko w lewo ???

zamknac nie zawsze sie dalo i otworzyc tez,a najczesciej wlasnie po zamknieciu
                rano okazywalo sie ze sa otwarte
                3 razy byl z tym w serwisie a za czwartym juz musieli sami przed dom przyjechac
                i sobie go do serwisu zawiezc - zostawili zastepcze

jutro jedzie do skrobania i malowania 4 drzwi - ponoc az 2 tygodnie to bedzie
                trwalo !!!!!!!!!!!

sama radosc ...z jakosci
                • des4 Re: Focus wyprzedził w sprzedaży Corolkę. 05.01.06, 11:46
                  Znam kilka osób jeżdzących Focusami I, nikt z ich nie narzeka, tym bardziej na
                  opisane przez ciebie przypadłości. Widocznie dostali pechowy egzemplarz, co
                  zdarza się najlepszym firmom.,bo na pewno tego typu usterki nie są powszechne.
                  Inny znajomy jeżdził do niedawna Saabem 9-5 z czego połowę czasu auto stało w
                  warsztacie - głownie skrzynia biegów i zawieszenie, fakt że eksplatował go
                  mocno, ale przecież po tej marce powinno się spodziewać właśnie wzorcowej
                  jakości, i pewnie tak jest, a on natrafił na pechowy egzemplarz...
            • attache1974 No cóż można i tak a można i tak 05.01.06, 11:16
              Takie porównania nic nie znaczą - a drzwi w focusach robili na gwarancji bo
              faktycznie pewna ich partia lubi obłazić w rudą w tych miejscach - ale czy to
              znaczy że Nowy Focus też tam będzie rdzewieć :).

Miałem przedtem Sienolota - niby najgorszy chłam z chłamów Fiata i co 3 lata
              jeżdżenia i nic jakoś nie chciało się zepsuć (oprócz altka wymienionego w ASO
              za 400 pln) a nikt normalny by wam tego samochodu nie polecił, że to syf kiła i
              mogiła.
              Za to kuzyniak ma Paśka po jakimś Niemcu - i co - wakacje 2005 - co tak
              dłubiesz - a zawiecha mi padła z przodu - w aso chcą 3000 pln, wigilia 2005 -
              co robisz a gumy w zawieszeniu mi padły z przodu i wymieniam.

I co to ma znaczyć że każdy Pasiek jest pod tym względem do Du...y :)

Obok mnie na parkingu drzwi w drzwi stoi sąsiada Pasiek 1.8 - ostatni model w
              starej budzie - owszem ma zajefajne lampeczki nad drzwiami i w drzwiach - super
              ksenonki - fajowy komp pokładowy - beznadziejne podświetlanie (kolor) - i jak
              dla mnie nie ma wcale dużo lepszej trakcji od Foki - nie mówię o przyspieszeniu
              bo jego 1.8 chyba w turbinie w benzynie ale nie jestem pewien to nie to co moje
              1.6 - a przy prawie dwukrotnie większej cenie powinien powalić mnie na kolana -
              wypasem i przestronnością miejsca w kabinie i bagażniku.

To jest jego służbowa furka - a facet dla siebie szuka właśnie Corollki -
              twierdząc że jak już wsiada do mojej Foki to ma odruch wymiotny - jego odruchy
              jego prawo :) A przedtem jeździł służbową Xarą Picasso i mówi że tak fajnego
              samochodu wcześniej i potem już nigdy nie miał.

Widzać różnicę pomiędzy Sienką 3 letnią a Paśkiem 6 letnim - oczywiście wygoda,
              komfort jazdy nieporównywalne, ale potrzebowałem sienolota do jazdy po mieście
              i do teściów a to niecałe 90 kilosów.

Teraz mam większe dystanse do pokonania 600 kilosów to i furka inna.
              Natomiast jak wrócę do Wawki do jazdy po mieście dla 1 osoby Focuśnik będzie
              zbyt duży (teaz jeźdizmy w czworo do domciu do Polski robiąc 600 kilosów w
              jedną stronę)
    • dr.wal2 Re: Focus wyprzedził w sprzedaży Corolkę. 05.01.06, 10:29
      Autor: daniel.jed
      Data: 05.01.06, 00:17
      Focus był najlepiej sprzedającym sie kompaktem w Polsce w 2005r. wyprzedzając
      Corollę.

Nie jest istotne ile aut w danym kraju jakis autokoncern sprzedaje,wazne jest
      ile sprzedaje w skali globalnej.
      Focus jest duzo tanszy od Corolli !
      • dr.wal2 Re: Focus wyprzedził w sprzedaży Corolkę. 05.01.06, 10:40
        1lepperek1 05.01.06, 08:10

Bo ta corrolka taka świetna? Widziałeś np. przełącznik obiegu zewnętrznego na
        wewnętrzny? Suwak jak w starym trupie.

Suwak to rozwiazanie mechaniczne-zawsze funkcjonuje i latw to w razie czego
        samemu naprawic,,, a ten przycisk to el-gadget ? .
        • literka_m Re: Focus wyprzedził w sprzedaży Corolkę. 05.01.06, 11:47
          > Bo ta corrolka taka świetna? Widziałeś np. przełącznik obiegu zewnętrznego na
          > wewnętrzny? Suwak jak w starym trupie.

tylko i wylacznie suwak umozliwia ci dawkowanie ilosci npowietrza z zewnatrz.
          przy braku elektronicznej klimatyzacji rozwiazanie takie pozwala duzo
          dokladniej regulowac temperature w aucie w przeciwienstwie do przelacznika
            • literka_m Re: Focus wyprzedził w sprzedaży Corolkę. 05.01.06, 11:56
              > a ja myślałem że przy manualnej klimie temperaturę regulujesz nader dokładnie
              > dodając nieco ogrzewania. jak wpadłeś na to żeby ustawiać ją mieszaniem
              obiegu
              > wewnętrznego z zewnętrznym?

przy -10 na zewnatrz wlaczasz klime ? ja nie. delikatnie ogrzewanie i suwak w
              polowie drogi miedzy obieg zamkniety a otwarty. delikatna recyrkulacja, cieplo
              i przyjemnie. a klima...nie lubie suche powietrze, dlugo nie wytrzymuje
              • literka_m Re: Focus wyprzedził w sprzedaży Corolkę. 05.01.06, 11:59
                nie mowiac o tym, ze suwak ma jeszcze jeden dla mnie OGROMNY plus:

w wiekszosci aut ktore maja przycisk obieg automatycznie przelacza sie na
                otwarty jesli nawiew masz nastawiony na szybe. efekt taki, ze jak chcesz
                zamknac obieg na 20 sekund (bo wlasnie stoisz obok kopcacego autobusu) to
                musisz niezle sie nakrecic. suwakiem zamykasz bez problemu (a od 30 sekund
                szyby sie nie zaparuja)
                • attache1974 A miało być o Focusie i Corollce 05.01.06, 12:04
                  Momento ja tak mam - jak przełączę na nawiew na szybę to załącza mi się klima
                  (ręczna) ale mam guziczek obok wyłącznika klimy który uruchamia bądź zamyka
                  obieg zewnętrzny - jego naciśnięcie nie trwa 30 sekund - góra 2 lub 3 sekundy.
                  Czym trzeba się nakręcić żeby zamknąć obieg tego fragmentu nie rozumiem :).
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka