Dodaj do ulubionych

Hak-montaż, przegląd, wpis do dowodu rejestr...

23.02.06, 21:06
Moje pytanie dotyczy tego czy warto i można założyć go samemu? jaki jest
koszt przeglądu? i czy dotyczy on tylko zamontowanego haka? czy musi być
kompleksowy (roczny z wpisem w dowód)? i jak to wygląda w
wydz.komunikacji.Dodam że sam hak posiada homologacje, jest funkiel nówka
więc na jego temat nie ma sensu się rozwodzić.Z góry dziękuję za wszelkie
sensowne informacje.
Obserwuj wątek
    • pizza987 Re: Hak-montaż, przegląd, wpis do dowodu rejestr. 23.02.06, 23:20
      Samemu można, ale podpytaj w przeglądowni. Koszt przeglądu to chyba coś ok. 50 zł. dokładnie nie pamiętam, bo załatwiałem to ponad rok temu (a może 30?). Możesz załatwić oddzielnie, potem przy corocznym rutynowo sprawdzają (albo nie, bo im zwisa). Idziesz do wydziału komunikacji z zaświadczeniem z przeglądowni, płacisz kilka złotych i dopisują do dowodu rejestracyjnego. WAŻNE! Jeżeli masz dowód nowego typu to za szybko po wpisaniu i wbiciu pieczątki go nie składaj, poczekaj kilka minut aż tusz dobrze wyschnie. Te dowody są tak dziadowsko pomyślane że nawet foliopis nie chce się zbyt dobrze na nich trzymać.
        • pawro2001 Re: Hak-montaż, przegląd, wpis do dowodu rejestr. 24.02.06, 09:45
          Masz zupełna rację.kupiłem auto z takim hakiem. Nie uzywam, bo po co. Uważam,ze
          auta dzielą się z grubsza na osobowe i ciężarowe, a nie jakies
          pseudorozwiązania z przyczepkami. Ale funkcję odstraszającą pełni znakomicie.
          Wystaje porządnie, jest dość masywny i każdy czuje przed nim respekt. Jak ktoś
          nie lubi (a kto lubi?) jak mu siedzą na ogonie to polecam montaż haka.
          • edek40 Re: Hak-montaż, przegląd, wpis do dowodu rejestr. 24.02.06, 10:19
            Tak w ogole to samochody dzielimy tez z grubsza na biale i nie biale.

Kolega widocznie z bogatszych, nie? Bo tacy zwyczajni obywatele montuja hak w aucie np. gdy chca przewiezc konia, lodke czy nawet przyoszczedzic na przeprowadzce. To wlasnie ciagalem za moja mazda i stale znajduje jakis powod, aby zaczepic cos o hak. Ale ja z tych biednych. Bogaty wynajmie wyspecjalizowana firme, albo nawet zainwestuje w odpowiednia flote wlasnych, specjalistycznych pojazdow. Na przyklad taki pojazd do wyworzenia slomy z butow...
            • dunczyk1960 Re: Hak-montaż, przegląd, wpis do dowodu rejestr. 24.02.06, 12:18
              Re:Autor: edek40
              Data: 24.02.06, 10:19

Widze ze ta sama marka jezdzimy,moja Mazda 323 ma juz pietnasie lat ale
              przejechala tylko 53 000 km.-przewaznie w garazu stoi i jest mechanicznie OK i
              bez najmniejszej plamki rdzy-sprawdzane endoskopem,-na wiosne zmieniam wszystko
              co z gumy np.schlahy-kable etc.Pracuje z kierownica w dloniach i po powrocie do
              domu auto mnie "nie kreci" , zona ujezdza swoje Mazda "Tribut" (cztery gary)na
              zakupy-ja mam labe .
                  • edek40 Re: Hak-montaż, przegląd, wpis do dowodu rejestr. 24.02.06, 12:47
                    Ty chyba z normalnego kraju piszesz? Bo wobec bandyckich cel nalozonych na japonska motoryzajce, mazda w naszym kraju uchodzi na pojazd dla ekstcentrykow, ktorzy lubia klopoty z serwisowaniem. Co wiecej troche racji maja. Wlascicielom mazda na szczescie posiadanie tych aut osladza ich faktyczna niezawodnosc.
                    • dunczyk1960 Re: Hak-montaż, przegląd, wpis do dowodu rejestr. 24.02.06, 12:55
                      Re:Autor: edek40
                      Data: 24.02.06, 12:47

Teraz to juz chyba nie ma "normalnych" krajow, stukam z szwecji
                      my tez mamy ceny zabujcze-zwlaszcza Mazda trzyma b.wysokie ceny
                      ale jest wyjscie z tej zlodziejskiej sytuacji :- kupujemy auta w
                      Dani ktora z kolei ma zabujczo wysoki accis i VAT na auta ,-przy
                      prywatnym exporcie accis i VAT nie placi sie w Dani-juz przy "ladzie"
                      odliczaja-po przejechaniu mostu w szwecji placi sie tylko koszta przegladu
                      importowego,rejestracji i VAT 25% - mozna oszczedzic ok.30 000 SEK na Mazda 3
                      sedan automat , ale po co zmieniac skoro to co mam wystarczy jeszcze na pare
                      decenni ? .Pzdr.
                        • dunczyk1960 Re: Hak-montaż, przegląd, wpis do dowodu rejestr. 24.02.06, 13:11
                          edek40 napisał:

To czemu jestes dunczyk?
                          Jezeli jest drozsza niz konkurencja, to znaczy niezbicie, ze Szwedzi doceniaja
                          jej "japonskosc".

Urodzilem sie w Odense (Dania) od 1976 roku w szwecji.
                          Producenci aut dostosowuja ceny swych produktow do danego rynku np; w Dani
                          VOLVO jest przecietnie tansze o ok. 50 000 SEK netto niz w szwecji,po naliczeniu
                          oplat z importem prywatnym zwiazanych pozostaje ok 30 000 SEK , z innymi
                          markami jest podobnie - im drozsze auto tym wiecej koron sie oszczedza .
                          • skyddad Re: Hak-montaż, przegląd, wpis do dowodu rejestr. 24.02.06, 15:32
                            Dunczyk opisuje prawde tak jest w rzeczywistosci.
                            Opisalem montaz haku wedlug unijnych praw ale system mnie wylogowal i juz
                            niechce sie mnie gryzmolic bylo tego na pol A4.Kruczki i kontrole i przyczyna
                            dlaczego to musi byc.
                            Jezeli kogos interesuje to dac znac to sie spreze jeszcze raz.
                            Pzdr.Sky.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka