Dodaj do ulubionych

Brytyjskie żarty?

29.03.06, 12:41
Brak mi słów.
Obserwuj wątek
      • kirpek Re: Brytyjskie żarty? 29.03.06, 14:52
        polski_murzyn napisała:

> Program "Najgorsi kierowcy UK" uzmysłowił mi ,że niewarto słuchać opinii Anglik
        > ów w sprawie samochodów .

hehe zgadzam sie

nie ma co brrrrrytyjczyki zaszalały.
      • kardynal_pacelli1 Re: Brytyjskie żarty? 30.03.06, 09:06
        polski_murzyn napisała:

> Program "Najgorsi kierowcy UK" uzmysłowił mi ,że niewarto słuchać opinii
        Anglik
        > ów w sprawie samochodów .

Program ""najgorsi kierowcy PL"", odbywający się każdego dnia na Polskich
        dróżkach, uzmysławia że nie warto słuchać także opinii Polaków. Nietylko w
        sprawie samochodów.

• megas1 Re: Brytyjskie żarty? 29.03.06, 15:48
      Sądze że ankieta była robiona dla ludzi którzy naprawdę jeżdzą tymi samochodami. Nie jest to ranking z ksieżyca - robiony przez dziennikarzy, którym podrzuca się dobre fury do testowania i wyrażania pozytywnych i oczywiście obiektywnych opini i o danej marce
    • lapufkasz Re: Brytyjskie żarty? 29.03.06, 16:08
      To wyniki naszego narodowego testu 20tys aniektowanych
      1.PassatB5. Najlepsza jakosc podzespolow ,2 miejsce komfort i przestrzen, 3
      miejsce jakosc wykonczenia ,2 miejsce naped
      2.Corolla IX . 2 miejsce niezawodnosc, 4 zawieszenie, 6 jakosc podzespolow ,i
      wykonczenia
      3.Seat Leon .1 miejsce naped,3 hamulce i jakosc podzespolow ,4 prowadzenie
      4.Audi A4. 1 miejsce jakosc wykonczenia ,2 jakosc podzespolow 3 naped i
      prowadzenie.
      5.Ford Mondeo
      6.Mitsubishi Carisma
      7.Corolla VIII
      8.Omega B
      9.Focus I
      10 civic VII
      Tak to wyglada u nas w podobnej ankiecie.
      7.
    • swoboda_t Re: Brytyjskie żarty? 29.03.06, 17:00
      A mnie zastanawia jedno. Co ma znaczyć Fabia stary model i Fabia nowy model.
      Moze przeoczyłem jakąś ważną premierę?? Był FL, ale nowe zderzaki, lampy i
      tapicerka to "trochę dużo za mało" jak na "nowy model". Co też te angole
      wymyślili??
      • waskes29 Re: Brytyjskie żarty? 29.03.06, 17:19
        Oni chyba te ankiety powysylali do wlascicieli hond tylko .
        Najlepiej wykonany- honda jazz to chyba jakis zart , kamieniem rzuce z okna
        a trafie lepiej wykonany samochod .
        Dziwni sa troche, przynajmniej te badania .
        • piotrt3 Re: Brytyjskie żarty? 29.03.06, 19:12
          waskes29 napisał:

> Oni chyba te ankiety powysylali do wlascicieli hond tylko .
          > Najlepiej wykonany- honda jazz to chyba jakis zart , kamieniem rzuce z okna
          > a trafie lepiej wykonany samochod .
          > Dziwni sa troche, przynajmniej te badania .

nie chce wyjsc na fanatyka hondy
          ale posiadam jazza - i stane w jego obronie
          wg mnie to nawet nie siedziałes w środku tego samochodu skoro "na oko" z okna
          oceniasz auta
          potwierdzam zalety jazza jeśli chodzi o praktycznosc, jakosc i ekonomicznosc
          pozdrawiam
          • waskes29 Re: Brytyjskie żarty? 29.03.06, 19:57
            piotrt3 napisał:

> nie chce wyjsc na fanatyka hondy
            > ale posiadam jazza - i stane w jego obronie
            Kazdy hondziarz to fanatyk ale ja nie ma nic przeciwko dopuki nie przekracza
            granic logicznego myslenia.
            > wg mnie to nawet nie siedziałes w środku tego samochodu skoro "na oko" z okna
            > oceniasz auta
            > potwierdzam zalety jazza jeśli chodzi o praktycznosc, jakosc i ekonomicznosc
            > pozdrawiam

Masz racje ne siedzialem w srodku ale reka a nawet glowe dam sobie uciac ze
            takie Audi A8 ,BMW7 zreszta co ja pisze kazde audi, bmw ,mercedes,Volvo i
            wiekszosc wiekszych peugeotow, renault citroenow Alfa romeo jest lepiej
            wykonczonych chyba z tym nie bedziemy dyskutowac? Czy msz jednak inne zdanie.
            Ja rozumiem jesli wezmiemy ze Jazz jest najlpszy w swojej klasie to niech
            bedzie ale tu nie ma podzialu na klasy .Takich glupot jest tam wiecej ale
            nie warto sie nad tym rozpisywac ale chocby wygrana S2000 w latwosci
            prowadzenia -tez nie jezdzilem ale naczytalem sie ze jest bardzo nerwowa ,moze
            przyjemnosc to tak ale nie latwosc w takim razie.
            • hubi303 Re: Brytyjskie żarty? 30.03.06, 09:33

> Masz racje ne siedzialem w srodku ale reka a nawet glowe dam sobie uciac ze
              > takie Audi A8 ,BMW7 zreszta co ja pisze kazde audi, bmw ,mercedes,Volvo i

Co za pajac... porownuje gowno robione w chinach do a8. to syfika bedziesz
              porownywal z maybachem? jak widze to jestes taki burek co duzo szczeka ale nie
              ma pojecia co.
              • waskes29 Re: Brytyjskie żarty? 30.03.06, 10:38
                hubi303 napisał:

>
                > > Masz racje ne siedzialem w srodku ale reka a nawet glowe dam sobie uciac
                > ze
                > > takie Audi A8 ,BMW7 zreszta co ja pisze kazde audi, bmw ,mercedes,Vol
                > vo i
                >
                > Co za pajac... porownuje gowno robione w chinach do a8. to syfika bedziesz
                > porownywal z maybachem? jak widze to jestes taki burek co duzo szczeka ale
                nie
                > ma pojecia co.

Ale jakos porownano osiagi skody 1.2 i hondy S2000.
                Jak bys byl rogarniety wiecej to bys doczytal do konca to co napisalem.
                Widzisz tam gdzies podzial na klasy?Wiec jesli nie ma to jak mozna pisac ze
                Jazz jest najlpeiej wykonczony ?A dlaczego wlasciwie wlasnie on?
                • franek-b Re: Brytyjskie żarty? 30.03.06, 11:33
                  > Ale jakos porownano osiagi skody 1.2 i hondy S2000.
                  > Jak bys byl rogarniety wiecej to bys doczytal do konca to co napisalem.
                  > Widzisz tam gdzies podzial na klasy?Wiec jesli nie ma to jak mozna pisac
                  ze
                  > Jazz jest najlpeiej wykonczony ?A dlaczego wlasciwie wlasnie on?

Jestes przygłupem i to jest oczywiste. Jakoś właściciel szrota polo nie ocenia
                  wyżej wykonania auta jak właściciel jazza, krótko mówiąc KAŻDY ma oczekiwania
                  wobec auta - inne (niższe) ktoś kto płaci 12k funtów a inne (wyższe) ktoś kto
                  płaci 50k funtów.
                  Reasumując to właściciele drogich auta są mniej zadowoleni ze swojego auta niż
                  właściciel jazza. Tłumacząc to na przykładzie takiemu kapuścianemu głąbowi -
                  płacisz za Hotel Plaza 5 gwiazdek a dostajesz 4 gwiazdki i jesteś wqu..ony
                  bardziej niż ktoś kto płaci za 2 gwiazdki i dostaje 2 gwiazdki - nie ma nic do
                  rzeczy klasa hotelu, ważne jest czy ktoś wypełnił daną umowę - jak widać
                  szrotowageny (nie licząc bmw) obiecują dużo a w rzeczywistości okazuje się, że
                  to jest gó... Szczerze to wątpię by taki głąb to zrozumiał.
                  • waskes29 Re: Brytyjskie żarty? 30.03.06, 12:39
                    franek-b napisał:

> > Ale jakos porownano osiagi skody 1.2 i hondy S2000.
                    > > Jak bys byl rogarniety wiecej to bys doczytal do konca to co napisalem
                    > .
                    > > Widzisz tam gdzies podzial na klasy?Wiec jesli nie ma to jak mozna pisa
                    > c
                    > ze
                    > > Jazz jest najlpeiej wykonczony ?A dlaczego wlasciwie wlasnie on?
                    >
                    > Jestes przygłupem i to jest oczywiste. Jakoś właściciel szrota polo nie
                    ocenia
                    > wyżej wykonania auta jak właściciel jazza, krótko mówiąc KAŻDY ma oczekiwania
                    > wobec auta - inne (niższe) ktoś kto płaci 12k funtów a inne (wyższe) ktoś kto
                    > płaci 50k funtów.
                    > Reasumując to właściciele drogich auta są mniej zadowoleni ze swojego auta
                    niż
                    > właściciel jazza. Tłumacząc to na przykładzie takiemu kapuścianemu głąbowi -
                    > płacisz za Hotel Plaza 5 gwiazdek a dostajesz 4 gwiazdki i jesteś wqu..ony
                    > bardziej niż ktoś kto płaci za 2 gwiazdki i dostaje 2 gwiazdki - nie ma nic
                    do
                    > rzeczy klasa hotelu, ważne jest czy ktoś wypełnił daną umowę - jak widać
                    > szrotowageny (nie licząc bmw) obiecują dużo a w rzeczywistości okazuje się,
                    że
                    > to jest gó... Szczerze to wątpię by taki głąb to zrozumiał.
                    >

Glab to ty jestes juz to nie raz zreszta udowodniles .
                    To wyglada dokladnie tak .Robia ranking hoteli wsrod ktorych wygrywa 0
                    gwiazdkowa darmowa nora bo ma najlepszy stosunek luksusu do ceny .
                    A potem oglaszaja ze najlepszym hotelem jest wlasnie ta nora.Zrozumiales
                    juz czy jeszcze nie glabie?
                    Wiec niech takie glupowate ankiety nazywaja sie tak jak powinny bo jeszcze
                    ci glupsi naprawde uwierza w te bzdety.
                    Jak nie ma jasno okerslonych kryteriow to potem powstaja wlasnie
                    takie "rankingi".Ale wiem juz po tym forum czemu wygrywa w nich honda.
                  • habudzik Re: Brytyjskie żarty? 30.03.06, 12:49
                    franek-b napisał:

Jakoś właściciel szrota polo nie ocenia
                    > wyżej wykonania auta jak właściciel jazza, krótko mówiąc KAŻDY ma oczekiwania
                    > wobec auta - inne (niższe) ktoś kto płaci 12k funtów a inne (wyższe) ktoś kto
                    > płaci 50k funtów.
                    > Reasumując to właściciele drogich auta są mniej zadowoleni ze swojego auta niż
                    > właściciel jazza. Tłumacząc to na przykładzie takiemu kapuścianemu głąbowi -
                    > płacisz za Hotel Plaza 5 gwiazdek a dostajesz 4 gwiazdki i jesteś wqu..ony
                    > bardziej niż ktoś kto płaci za 2 gwiazdki i dostaje 2 gwiazdki - nie ma nic do
                    > rzeczy klasa hotelu, ważne jest czy ktoś wypełnił daną umowę - jak widać
                    > szrotowageny (nie licząc bmw) obiecują dużo a w rzeczywistości okazuje się, że
                    > to jest gó...

A dlaczego nie moze byc tak ze to klient oczekuje zbyt dużo niz możliwe jest do
                    wykonania ? Przychylając sie do takiego porównania z hotelami moge stwierdzić że
                    ostatnio kilka dni spedziłem w hotelu 5* de lux ( w jednym z najlepszych ) w
                    pewnej stolicy pewnego kraju pieknego i byłem bardzo znismaczony bo nie było
                    polskiej telewizji na zamówienie a to był penthaus . Nie przywitano mnie tez
                    szampanem , poprostu skandal miedzynarodowy .
                    Reasumując to że ktos nie jest zadowolony z luksusowego samochodu to nie oznacza
                    że jest to zły samochód tylko możliwe że wymagania są niebotyczne
      • romcio123 Re: Brytyjskie żarty? 30.03.06, 23:30
        A oto wyniki podobnej ankiety Topgear:
        Od góry listy:

1: Honda S2000
        2: Lexus IS200/300
        3: Lexus RX300
        4: Skoda Superb
        5: Skoda Octavia
        6: Honda Jazz
        7: Honda Accord
        8: Subaru Legacy
        9: Skoda Fabia
        10: Subaru Forester

No i końcówka:
        150: Citroën Xsara
        151: Peugeot 206
        152: Renault Mégane (Nov '02 on)
        153: Rover 25
        154: Fiat Stilo
        155: Mercedes M-Class
        156: Renault Laguna
        157: Renault Espace
        158: Peugeot 307
        159: Peugeot 807

Oraz w kategoriach:
        Small car: Honda Jazz
        Compact car: Mazda 323
        Medium car: Skoda Superb
        Executive car: Lexus IS
        MPV: Mazda Premacy
        4x4/SUV: Lexus RX300
        Sports car: Honda S2000
        Super sports: Porsche 911
    • megaizyda Re: Brytyjskie żarty? 29.03.06, 18:13
      ale tam tak jest we wszytskich badanich prowadzonych przynajmniej od 10 lat
      -----------------------------------------
      bez gwiaSSSSSdy nie ma jaSSSSdy! czyli hasło debila...
      habudzik za czesto bije konia na widok mesia!
    • michaelandro Re: Brytyjskie żarty? 29.03.06, 22:39
      Ktoś napisał, że to ranking zadowolenia z zakupu. I według mnie ma rację.
      Myślę, że głównie chodzi o to, jak wydało się pieniądze. Tam zupełnie inaczej
      kupuje się samochody niż u nas.
      Sam jeżdżę hondą accord i uważam ten samochód za doskonały. Wspaniale odpowiada
      moim potrzebom i wart był każdej poświęconej na niego zlotówki.
      • misiekmisiek6 Re: Brytyjskie żarty? 29.03.06, 22:50
        I właśnie dlatego takie ankiety, narodowe testy czy jak to nie nazwać nie mają
        sensu, bo większość osób uważa swój samochód za komfortowy, dynamiczny itd.
        Oczywiście Honda Accord jest fajną bryczką (nawet bardzo fajną), ale nie
        powiesz mi że nie ma lepszych aut... Zadowolenie z samochodu zależne jest od
        tego jak wieloma furami się jeździło. Jak ktoś miał okazję jeździć Ferrari to
        większości samochodów nie nazwie dynamicznymi :-) A gdy ma małe doświadczenie
        to i Citroena C1 określi jako dynamicznego :)))
        • emarik Re: Brytyjskie żarty? 29.03.06, 23:29
          Anglicy to dziwacy. Kupują mnóstwo dziwnych samochodów prawie nie znanych w
          innych krajach, w dodatku sami je robią i oczywiście uznają za najlepsze.
          Tym bardziej dziwią wyniki tej ankiety. Wygląda mi to na niereprezentatywną
          grupę badawczą.
    • the_real_kris No mistrzowie komentatorzy... 30.03.06, 00:37
      jako jeden z kilkudziesieciu polskich wlascicieli S2000 moge wam tylko gruchnac
      smiechem w twarz.

I nie mowcie ze siedzieliscie w srodku (moze na targach widzieliscie z zewnatrz)
      a o prowadzeniu to juz w ogole nie ma mowy.

Buehehehehe.

BTW Idzie wiosna - znowu bede jezdzil z otwartym dachem - prosze nie
      wybaluszajcie na mnie tak tych swoich oczu (co prawda nie zwracam juz na to
      uwagi) - to tylko samochod - znaczy - polakierowana kupa zelastwa.
      • zdzisiekkapusta Re: No mistrzowie komentatorzy... 30.03.06, 01:46
        jestes niestety typowym polskim kretynem, bardzo z siebie zadowolonym, nie
        wiadomo tylko z czego."gruchnac smiechem w twarz", powiadasz, wiec gruchaj,
        tylko z jakiego powodu. Wszystkie prawie wypowiedzi tu to jakies dziecinne
        przekomarzania sie typu" moj tatus ma wiekszy samochod". Opanujcie sie ludzie.
        Wiadoma jest rzecza, ze samochody to zabawki dla malych chlopczykow,a w
        pozniejszym wieku, jesli mali chlopcy nie chaca podrosnac, to substytuty
        meskosci. Zmierzcie sobie swoje siusiaczki - im mniejszy, tym drozszy samochod,
        zaloze sie.
    • scorpio93 Re: Brytyjskie żarty? 30.03.06, 11:45
      A czym tu sie dziwic? Nazywaja trawnik 'parkiem', najbardziej kiczowate i
      tandetne rzeczy sa synonimem mody (nie ma jak klapeczki w zime, sine z zimna
      nogi i szalik z czarpa na lpie, oraz paltko), najbardziej smetne miejsca
      'stolica rozrywki' (Blackpool), przystanki co 50m, 'busline' po ktorym jezdzi
      wszystko tylko nie bus itself, no i switala co 100 m, genialne rozwiazania za
      'krzyzowkach' - brak jakiejkowiel synchoronizacji ruchu, kazdy jedzie w dowolna
      strone jak ma tylko zielone....czemu wiec sie dziwic ze i tutaj ten skretynialy
      narod wykazuje tak wybitne gusta?
      Ja to wiem, ja tu mieszkam :)
      • scorpio93 Re: Brytyjskie żarty? 30.03.06, 11:48
        Ps. Najlepsze jest, ze w takim Londynie to nawet jak ktos ma powiedzmy Porche to
        i tak porusza sie nim wolniej niz ja ide w centrum :) Mialem taka sytuacje do
        4-swiatel, ide 1-2 dojezdza porszak i staje, ide od 2-3 - dojezdza porszach i
        staje i tak jeszcze raz, az sie w koncu wqrwil i skrecil w bok. Az zal bylo
        patrzec na ten bidny samochod w tym beznadziejnym miescie. Dzilal jak odkurzacz,
        tylko takie 5 sekundowe 'wuu' i stoi, znowu 'wuu' i stoi... :)
          • megaizyda Re: Brytyjskie żarty? 30.03.06, 13:09
            habudzik - tak jak ty waląc konia lewą ręka na widok tzw. a-klasy, proste?
            -----------------------------------------
            bez gwiaSSSSSdy nie ma jaSSSSdy! czyli hasło debila...
            habudzik za czesto bije konia na widok mesia!
    • mariotrs A FIAT i Daewoo??? 30.03.06, 21:23
      czyli startegiczni partnezy polskiej motoryzajci.....Czesi wiedzieli, co robia
      sprzedajac Skode Volkswagenowi....Polacy jak zwykle - emocje przedkladaja nad
      realia...nie biedzie Niemiec plul nam w twarz itd itp...wiec lepiej
      zbankrutowac z Koreanczykami....
    • pantalaimon Re: Brytyjskie żarty? 30.03.06, 22:22
      Szczerze mówiąc jestem zaskoczony wynikami tych testów....i zdziwiony. Zawsze
      uważałem, że brytyjczycy znają się na samochodach (choćby patrząc na genialną
      brytyjską markę jaką jest Aston Martin oraz na najlepszy program motoryzacyjny
      jakim jest TopGear). Faktem jest, że nie oceniali tych samochodów eksperci, ale
      aż bije w oczy brak europejskich marek!
      Pozatym sorry, ale Honda Jazz w trójce najlepiej wykonanych samochodów?!
      Najlepsze osiągi - Nissan 350Z ??!! To rzeczywiście jakieś żarty....
      Pozdrawiam
    • kuba5510 Re: Brytyjskie żarty? 31.03.06, 09:25
      Brytyjczycy ocenili samochodami którymi jeżdżą, nie podlegali presji niemieckim
      wydawcom za wszelką cene promojącą niemiecki pojazdy,samochody niemieckie są
      oczywiscie dobre, ale oceny w porównaniach w periodykach motoryzacyjnych
      ukazujacych sie w Polsce są bardzo naciagane i niobiektywne. Nie ma mozliwości
      aby jakikolwiec samochód był lepszy od niemieckiego!!!!!!!!!!!!!!!
      • chiquito Re: Brytyjskie żarty? 31.03.06, 12:32
        Mialem okazje przejechac sie jazzem(jazda próbna).To na prawde bardzo fajne
        autko, wykonczone dosc ladnie jak na swoja klase i nie da sie ukryc, ze Hondy sa
        niezawodne. Poza tym nowy model Civica nie jest raczej samochodem dla emerytów i
        mysle, ze nie przypadnie im do gustu. Natomiast mnie przypadl i powaznie
        zastanawiam sie nad jego kupnem.
        Nie ma sie co stresowac;) o gustach sie ponoc nie dyskutuje.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka