Dodaj do ulubionych

odcinek do pracy 19 km, 19 wyprzedzonych po prawej

15.05.06, 11:40
w więszości, mochery, kapelusznicy, 2 skody, 3 du. prędkość około 60-70 i lewy
pas,no bo tak, na pohybel...
Obserwuj wątek
    • niknejm Re: odcinek do pracy 19 km, 19 wyprzedzonych po p 15.05.06, 14:30
      silikoplast napisał:

> w więszości, mochery, kapelusznicy, 2 skody, 3 du. prędkość około 60-70 i lewy
      > pas,no bo tak, na pohybel...

Cóż, dążymy do standardów Wlk. Brytanii, tam wszyscy jeżdżą lewą stroną ;-)
      A poważniej, było już o tym nie raz, np:
      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=20&w=26599787&a=27176579
      Do ludzi nie dociera, że permanentna jazda lewym pasem to wykroczenie. A w
      dodatku tamowanie ruchu, zwł. jeśli mamy do czynienia ze zjawiskiem 'jeźdźców
      równoległych'. 'Lewopasmowość permanentna' to jakaś kretyńska moda. Nie wiem
      skąd się to bierze... Z kompleksów jakichś, czy co?

Pzdr
      Niknejm
      • wredna00 Re: odcinek do pracy 19 km, 19 wyprzedzonych po p 15.05.06, 18:48
        > równoległych'. 'Lewopasmowość permanentna' to jakaś kretyńska moda. Nie wiem
        > skąd się to bierze... Z kompleksów jakichś, czy co?

Już Cię informuję, kolego drogi, a zatem: lewopasmowość permanentna bierze się
        przede wszystkim z tego, iż drogi nasze znakomite w jakim stanie są, każdy wie,
        a czasem prawym paskiem nie da się po prostu w ogóle jechać ze względu choćby
        na koleiny. I ja należę do grupy lewopasmowków, a że jeżdżę szybko to nikomu
        nie szkodzę (tych z lepszymi silnikami przepuszczam zjeżdżając na prawy pas), a
        dbam o zawieszenie swojego samochodziku.
        • niknejm Re: odcinek do pracy 19 km, 19 wyprzedzonych po p 16.05.06, 14:56
          wredna00 napisała:

> a czasem prawym paskiem nie da się po prostu w ogóle jechać ze względu choćby
          > na koleiny

Też tak podejrzewałem, ale coś mi tu nie pasuje. Np. na Wisłostradzie (odcinek
          od Centrum na północ) 80% ciężarówek pomyka pasem środkowym. W efekcie tam są
          największe koleiny. Dziwnym trafem większość osobówek również pomyka środkiem i
          lewym. Teoria upada :-O

Pzdr
          Niknejm
          • derduch Re: odcinek do pracy 19 km, 19 wyprzedzonych po p 16.05.06, 15:06
            Ja tam dopierniczam prawym :-) Uważać trzeba tylko na wyjazd z piaskarni i
            hamować ostro przed zakrętem w lewo do Pułkowej, miśki tam suszą często.
            Banda kretynów jedzie tam środkiem, osobliwie ciężarówki nie uznają wogóle
            prawego pasa a policji to nie przeszkadza, wolą się czepiać o pare km szybciej.
      • pizza987 Re: odcinek do pracy 19 km, 19 wyprzedzonych po p 15.05.06, 22:06
        afrovenator napisał:

> Ja codziennie jeżdżę tamtędy średnio 150 km/h i też muszę cię buraku zawsze
        > prawym pasem wyprzedzać, więc idź się lepiej pożalić do mamy albo pani
        > wychowawczyni.

To chyba masz napęd jądrowy, jeżeli potrafisz na jakiejkolwiek drodze w Polsce
        utrzymać taką średnią prędkość. A poza tym w tym kraju maksymalna dopuszczalna
        prędkość (na autostradzie) wynosi 130 km/h. Kupiłeś to prawo jazdy, czy jak??
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka