Dodaj do ulubionych

Zimówki Barum, czy Dębica Frigo?

IP: 192.168.0.* 02.11.01, 10:34
Mam dylemat, na jakie byście się zdecydowali?
Obserwuj wątek
    • Gość: ARAFAT Re: Zimówki Barum, czy Dębica Frigo? IP: 10.10.10.* 02.11.01, 10:47
      Przypuszczam że masz na myśli Barum Polaris. Jeśli sie nie myle barum to nasi
      południowi sąsiedzi. Opony porównywalne z tymże kupując polski wyrób
      przyczyniasz się do tego, iż nasi rodacy maja pracę, Kowalski zarabia na
      sprzedaży itd. Popierajmy polskie wyroby (pod warunkiem że są dobre) Jestem
      przekonany że Dębica Frigo to dobry wyrób. Sprawdz jeszcze nowy wyrób Stomilu
      SNOWPRO. Po co pomagać np. Czechom...
      • Gość: AdS Re: Zimówki Barum, czy Dębica Frigo? IP: *.hajnowka.sdi.tpnet.pl 02.11.01, 21:50
        Gość portalu: ARAFAT napisał(a):

> Przypuszczam że masz na myśli Barum Polaris. Jeśli sie nie myle barum to nasi
        > południowi sąsiedzi. Opony porównywalne z tymże kupując polski wyrób
        > przyczyniasz się do tego, iż nasi rodacy maja pracę, Kowalski zarabia na
        > sprzedaży itd. Popierajmy polskie wyroby (pod warunkiem że są dobre) Jestem
        > przekonany że Dębica Frigo to dobry wyrób. Sprawdz jeszcze nowy wyrób Stomilu
        > SNOWPRO. Po co pomagać np. Czechom...

Bardzo patriotyczne podejście, popieram
        Pozdrawiam... Arafat?

• Gość: Arti Re: Zimówki Barum, czy Dębica Frigo? IP: 192.168.0.* 05.11.01, 16:10
        Gość portalu: Tomasz napisał(a):

> Miałem Barum w Feli, co prawda letnie ale to był koszmar, głośne, twarde,
        > aquaplanning maksymalny. Z zimówkami wolałbym nie ryzykować.
        > Dębica Frigo ma bardzo dobre notowania i dobre ceny. Po co znacząco przepłacać
        > ?
        > Wątek patriotyczny godny uwagi, szczególnie w obecnych czasach.
        > R14 są już po 160,-pln za sztukę !

A gdzie można dostać Frigo za taką cenę?

• Gość: Adam Re: Zimówki Barum, czy Dębica Frigo? IP: *.acn.waw.pl 05.11.01, 21:34
          Gość portalu: Arti napisał(a):

> Gość portalu: Tomasz napisał(a):
          >
          > > Miałem Barum w Feli, co prawda letnie ale to był koszmar, głośne, twarde,
          > > aquaplanning maksymalny. Z zimówkami wolałbym nie ryzykować.
          > > Dębica Frigo ma bardzo dobre notowania i dobre ceny. Po co znacząco przepł
          > acać
          > > ?
          > > Wątek patriotyczny godny uwagi, szczególnie w obecnych czasach.
          > > R14 są już po 160,-pln za sztukę !
          >
          > A gdzie można dostać Frigo za taką cenę?
          > Nawet za 150 w tym rozmiarze !!!! na Połczyńskiej 73 tel.6658508

• Gość: Kicia Re: Zimówki Barum, czy Dębica Frigo? IP: 10.128.132.* 06.11.01, 23:02
            Gość portalu: Adam napisał(a):

> Gość portalu: Arti napisał(a):
            >
            > > Gość portalu: Tomasz napisał(a):
            > >
            > > > Miałem Barum w Feli, co prawda letnie ale to był koszmar, głośne, twa
            > rde,
            > > > aquaplanning maksymalny. Z zimówkami wolałbym nie ryzykować.
            > > > Dębica Frigo ma bardzo dobre notowania i dobre ceny. Po co znacząco p
            > rzepł
            > > acać
            > > > ?
            > > > Wątek patriotyczny godny uwagi, szczególnie w obecnych czasach.
            > > > R14 są już po 160,-pln za sztukę !
            > >
            > > A gdzie można dostać Frigo za taką cenę?
            > > Nawet za 150 w tym rozmiarze !!!! na Połczyńskiej 73 tel.6658508
            >

Rzygać się chce. Temu człowiekowi to płacą za pisanie o Połczyńskiej, a ceny jak
            wszędzie. Tam jest serwis na serwisie i jak się pójdzie do jednego i powie, że
            ten obok ma taniej to pozabijają się cenowo. Może być niezła zabawa.
              • Gość: Niknejm Re: Zimówki Barum, czy Dębica Frigo? IP: *.pg.com 07.11.01, 10:49

>
                > > > > A gdzie można dostać Frigo za taką cenę?
                > > > > Nawet za 150 w tym rozmiarze !!!! na Połczyńskiej 73 tel.6658508
                > Bzdura. Właśnie tam dzwoniłem i z montażem i wyważeniem 222 za sztukę.

Dębica Frigo Directional (czyli wersja kierunkowa - nieco droższa) jest od 180zł
                na www.baloon.pl, z dostawą, ale pewnie bez montażu.

Od razu disclaimer - nie mam nic wspólnego z tą firmą, wiem tylko, że znajomi się
                tam zaopatrywali.

Pozdrawiam,
                Niknejm

• Gość: Arturo Re: Zimówki ........... IP: *.cza.warszawa.supermedia.pl 14.11.01, 15:57
                    Zasada jest prosta im wcześniej kupujesz tym mniej płacisz - przed tygodniem
                    kupiłem Klebery Krisalp3 po 178 pln z www.baloon a dziś są już po 212 -
                    niestety najgorzej bedzie jak spadnie śnieg i jak co roku będzie tragedia na
                    ulicach i korki bo 60% zostanie na letnich. Nie zgodzę się z opinia o Barumkach
                    jeździłem na letnich Bravura i jak za cene 158/szt (185/60/14) to były nie do
                    pobicia. A już argument, że kormoran jest bardziej cichy ????? Szok - ale
                    wszystko jest kwestią indywidualnych odczuć.
                    Nieżle mnie ubawił - wątek wspierania lokalnego przemysłu - pożal się Boże -
                    niby jak kupiłem Klebera w Polsce i nie zarobiła na tym firma pt. Kormoran a za
                    to za 178 zł/szt mam przyzwoita zimówkę to źle??? Czyli lepiej jak zarobi
                    Kormoran (nawiasem kapitał zagraniczny) niż jakaś firma dystrybucyjna i
                    kurierska ???? Chyba jakiś żart! W ramach wspierania PKB proponuje zamienić
                    wszystkie auta na poldki i lanosy, pić tylko nasze wódki i jeść tylko w barach
                    Leppera!!!!

Gorąco pozdrawiam,

Arturo
                    • Gość: ARAFAT Re: Zimówki IP: 10.10.10.* 16.11.01, 12:37
                      Owszem zgadzam sie z toba że zachodnie produkty przeważnie górują nad naszymi
                      wyrobami. Zarzucasz że kormoran został stworzony przez zachodni kapitał w
                      porządku tylko gdyby nie ten kapitał to nie byłoby tej fabryki. Mam nadzieję że
                      zdajesz sobie sprawę ,że w Polsce cierpimy na chroniczny brak kapitału. Jeśli
                      by był to po co dawać fabryki np. Francuzom skoro mogą przejąć je Polacy? po
                      prostu brak nam potencjału inwestycyjnego. Płacimy cenę za 45 lat komunizmu.
                      Zgadza się państwo na Kleberach zarobiło ale tylko 22 proc plus podatki firm
                      pośredniczących. pozostaje tylko kwestia ile stracił Zus i kto zarobił przy
                      produkcji opon. Przy rosnącym bezrobociu uważasz że lepiej zeby francuzi mieli
                      pensje z produkcji Kleberów? A co z egzystencja firm kooperujących? Dla mnie są
                      to pytania retoryczne. i właśnie przez takich jak ty W polsce nie może być
                      lepiej. Zestawianie moich poglądów z Lepperyzmem to obraza mojej osoby. Mówisz
                      że co tam PKB? Odsyłam cie do poczytania trochę. Jeśli mam do wyboru Kormorana
                      lub Klebera (podobna cena) to wybieram kormorana( nowy bieżnik snowpro). tak
                      się składa że w swoich autach używam Klebera Krisalpa, Kormorana Snowpro,
                      Michelina Alpin oraz Savę Eskimo3(ze względu że Polacy nie robią 205/55/16) I
                      co ciekawe najlepszą opną okazuje sie właśnie Sava! Tak produkowana na
                      Słowenii. W tym zestawieniu najgłośniejszy jest Michelin Alpin (najdroższy też)
                      potem na równi Kormoran i Krisalp 3. Kupując następne opony (dzisiaj) zakładam
                      polskie wyroby zamiast Klebera. Aby cię oświecić Kleber Krisalp w roozmiarze do
                      185/60/14 czyli z innym bieżnikiem dostał od ADAC tylko jedną gwiazdkę na 3
                      mozliwe. Krisalp z wyższych rozmiarów ma dobre notowania...
                      P.S. Jest też dla mnie oczywiste że Polak który zarobił w Stomilu wyda np.
                      swoje pieniądze w twojej firmie (jeśli takową posiadzasz) przepraszam jeśli
                      podziela twój punkt widzenia kupi zachodni wyrób -)
                      • Gość: Arti Re: Zimówki IP: 192.168.0.* 16.11.01, 14:23
                        Kupiłem wczoraj Dębicę Frigo Directinal. Z montażem i wyważeniem 778PLN.
                        Co mnie zdziwiło to fakt, że zamontowali mi opony z końca 2000 roku. Wiem, że
                        są nowiutkie, ale czy nie powinni zakładać tegorocznych. Czy jeżeli opona była
                        dobrze przechowywana, to fakt, że jest rok starsza ma jakieś znaczenie dla jej
                        właściwości?
                        • Gość: Ryszard Re: Zimówki IP: *.abo.wanadoo.fr 17.11.01, 10:42
                          Rok 2000 nie bedzie mial specjalnego znaczenia dla jakosci. Jedna ogolna uwaga:
                          Barum= kormoran=Michelin, Debica= Goodyer. tak sie sklada, ze od 18 lat
                          mieszkam w miescie gdzie jest siedziba Michelina, starszego pana François,
                          emeryta nieraz nawet widuje ( z ochroniarzem kierowca) na ulicach. W moim domu
                          z 3 sasiadow tam pracuje. mozna duzo by opowiadac o tej firmie (paternalizm
                          itp..) ale, no wlasnie jest jedno ale. Sa to maniacy jakosci, po prostu
                          kopnieci na tym punkcie. Kiedys przy gorzale ( duza 1,8 gorzalka poznanska)
                          opowiedzieli troche o prezejmowaniu Olsztyna i podejsciu tamtego staffu do
                          jakosci. No po prostu opowiesc z innego swiata. Dla nich jakosc jest jedynym
                          kryterium (jakosc=bezpieczenstwo klienta). Bron Boze nie pomyslcie, ze jest to
                          reklama tej firmy. W sumie ich nie lubie za te kastowosc, zamknietosc w
                          sobie.Ale tak na zimno, bez emocji to prawdziwe opony robi Michelin (i jego
                          filie) a reszta sie dostosowuje... I tutaj nie wazne beda rozne prasowe oceny,
                          nawet we francji niekiedy Michelin jest klasyfikowany na 3 - 4 pozycji pod
                          jakims tam wzgledem. Nigdy jednak jesli chodzi o bezpieczenstwo uzytkownika i
                          trwalosc gumy (poza chyba gama Michelin clasic ktora jest przedluzeniem oferty
                          do dolnych partii by zgarnac klientow innym - no le to juz jest marketing)
                          pozdr dla wszystkich,Ryszard
                          • Gość: Arturo Re: Zimówki IP: *.netpub.com.pl 18.11.01, 02:56
                            Aby była jasność nie miałem na celu nikogo obrażać.A teraz do rzeczy - akurat w
                            Kleberach Krisalp 3 od szerokości 185 w serii 60 zaczyna się TEN lepszy
                            bieżnik - więc dzieki za oświecenie ARAFAT. A jeśli chodzi o PKB to trochę
                            poczytałem - nie tylko o tym w trakcie studiów i właśnie dlatego bawią mnie
                            teksty jakie głosisz -
                            "Mam nadzieję że
                            zdajesz sobie sprawę ,że w Polsce cierpimy na chroniczny brak kapitału. Jeśli
                            by był to po co dawać fabryki np. Francuzom skoro mogą przejąć je Polacy? po
                            prostu brak nam potencjału inwestycyjnego. Płacimy cenę za 45 lat komunizmu.
                            Zgadza się państwo na Kleberach zarobiło ale tylko 22 proc plus podatki firm
                            pośredniczących. pozostaje tylko kwestia ile stracił Zus i kto zarobił przy
                            produkcji opon. Przy rosnącym bezrobociu uważasz że lepiej zeby francuzi mieli
                            pensje z produkcji Kleberów? A co z egzystencja firm kooperujących? Dla mnie są
                            to pytania retoryczne. i właśnie przez takich jak ty W polsce nie może być
                            lepiej. Zestawianie moich poglądów z Lepperyzmem to obraza mojej osoby. Mówisz
                            że co tam PKB? Odsyłam cie do poczytania trochę"

Napisz prosze jak to policzyłeś - jak oszacowałeś, że zakup kormoranów lepiej
                            wpływa na rozwój naszego kraju niż zakup Kleberów ???? Jedynym kryterium jest
                            made in Poland i straty ZUSu ale zaraz pośrednicy w moim przypadku to nie szara
                            strefa tylko normalne firmy ??? A handlujący zagranicznym towarem nie dość, że
                            pogarszają bilans płatniczy to jeszcze zagrażają Naszym?? Jak dla mnie to jest
                            to troszkę bardziej skomplikowane - a nawet sądze,że zdrowiej jest wesprzeć
                            kilka małych firm bez szans na obcy kapitał niż naszego poczciwego
                            Kormorana ;)) Oj można sobie pogadać oj można - a chodzi o to co by każdy mógł
                            wybrać dobre opony po jak najlepszej cenie nie??? A dorabianie do tego
                            ideologii - wybacz - bawi mnie troszkę ;)))
                            • Gość: Andre Re: Zimówki IP: *.pcplus.com.pl 18.11.01, 12:45
                              Qrna jestem pod wrażeniem.
                              Ale fachowe teksty ekonomiczne.
                              Czy pamiętacie taką niemiecką powiastkę o 77-ciu profesorach?
                              W poniedziałek mam wolny dzień i chciałem go wykorzystać na wymianę opon.
                              Wątek patriotyczny popieram.
                              Ale Olsztyn czy Dębica?
                              Nadal nie wiem.
                              Chodzi o 165/70R14
                              Pozdrawiem licząc na praktyczną odpowiedź.
                              • Gość: ARAFAT Re: Zimówki IP: 10.10.10.* 18.11.01, 16:47
                                jak wiesz w ekonomii jest wiele podejść keynesisci itd. Rację tutaj też masz i
                                można długo by polemizować... Jednak dla mnie istotne są miejsca pracy dla
                                naszych rodaków a to przyznasz jest miarą zadowolenia społecznego. ok firemki
                                zarabiają na pośrednictwie i fajnie. Ale czy nie więcej korzyści mamy z opon
                                wytworzonych w Polsce? Cieszę się że na studiach poczytałeś parę książek...
                                Tylko że w Ekonomii (rzadziej a jednak) tak jak w medycynie wszystko sie
                                zmienia i nie wystarczy kiedyś coś tam przeczytać... Wydaje mi się że cierpisz
                                na syndrom NIH Not inveneted here tzn. co nie zauważone/wymyślone przez ciebie
                                z zasady musi być złe. Każdy rozsądnie myślący ekonomista zgodzi się z
                                powyższymi stwierdzeniami.
                                Pozdrawiam
                                P.S Spróbuj Kormorana Snowpro bo to zupełnie nowy model a Dębica to bieżnik
                                Goodyeara UG4. Postęp w oponach jest szybki, można podejrzewać że snowpro
                                bedzie znacznie lepszy
                                P.S. a fakt Krisalp3 (ten lepszy bieżnik) to dobra opona
                                • Gość: Arturo Re: Zimówki IP: *.cza.warszawa.supermedia.pl 19.11.01, 17:45
                                  No faktycznie zamiast praktycznych rad wywiązała się dyskusja co lepsze dla
                                  naszej biednej gospodarki. Chyba nie mają sensu dalsze uszczypliwości i tak
                                  każdy wie swoje. Na pocieszenie dodam, że pewnie są miejsca w których się
                                  zgadzamy ;)).
                                  jeśli chodzi o Barumki to OR60 jest ciekawym bieżnikiem na zimę zwłaszcza w
                                  mieście i jak dodasz do tego cene jaką Ci proponuje Carman to jest to nie dpo
                                  pobicia. Nawiasem to dość unikalny rozmiar 165/70 14 - troszkę wysokie są te
                                  gumy co będzie czuć na zakrętach. Jakie to auto? Jeśli bys wybrał 175/65 - to
                                  masz niecałe 2 milimetry niższą oponę a zdecydowanie bardziej popularną.

Pozdrawiam,

Arturo
                              • Gość: Arti Ani Olsztyn, ani Dębica IP: *.teleaudio.com.pl 18.11.01, 17:34
                                Gość portalu: Andre napisał(a):

> Qrna jestem pod wrażeniem.
                                > Ale fachowe teksty ekonomiczne.
                                > Czy pamiętacie taką niemiecką powiastkę o 77-ciu profesorach?
                                > W poniedziałek mam wolny dzień i chciałem go wykorzystać na wymianę opon.
                                > Wątek patriotyczny popieram.
                                > Ale Olsztyn czy Dębica?
                                > Nadal nie wiem.
                                > Chodzi o 165/70R14
                                > Pozdrawiem licząc na praktyczną odpowiedź.

Cha cha cha. Tak sobie obserwuję tę wymianę zdań pełną złośliwostek i teraz jest
                                śmiesznie, bo okazało się, że spór dotyczy problemu opon... nie istniejących.
                                Otóż drodzy koledzy, ani Olsztyn ani Dębica nie robią tego wymiaru. A jeżeli
                                robią to nie ma ich w żadnym serwisie, bo takich opon właśnie potrzebuję i żaden
                                serwis ich nie ma. Nie mam pojęcia dlaczego, pewnie dlatego, że to jednak dośc
                                nietypowy rozmiar, bo zwykle 165/70 ma R13, a nie R14.
                                Tak więc pozostaje jednak Barum.

• Gość: Arti Re: Ani Olsztyn, ani Dębica IP: *.teleaudio.com.pl 19.11.01, 10:51
                                    Gość portalu: Andre napisał(a):

> Letnie mam Continental 165/70 R14 więc wykombinowałem sobie że zimowe też mają
                                    > być takie.
                                    > Ale przy 165 nie będę się upierał.
                                    > Może coś w zamian ?
                                    > Pozdr.

Zależy w jakiej cenie. Mam podobny problem, bo jeszcze nie zmieniłem i teraz
                                    wydzwaniam po serwisach. Szkoda mi pieniędzy na zachodnie, więc chyba jednak
                                    wejdę w Barum. Opinie są różne (co lepsze: polskie czy Barum), ostatnio słyszałem
                                    od faceta z serwisu, że Barum są lepsze od naszych. Cholera wie, i tak nie mam
                                    takiego wyboru, bo juz uzgodniliśmy, że polskich nie ma w naszym rozmiarze. A te
                                    Barumy można dość tanio kupić. Dzwoniłem do firmy Carman, cztery sztuki założą mi
                                    za 600 złotych z groszem (w tym już montaż i wyważenie). Niestety, biorą stówę za
                                    przechowanie za sezon, czyli wychodzi dwieście rocznie.
                                    PZDR.
                                    PS. A jak ten twój Continental? Bo Barum to jest opona niby czeska, ale właśnie z
                                    tego koncernu.

• Gość: Andre Re: Zimówki Barum, czy Dębica Frigo? IP: *.pcplus.com.pl 25.11.01, 15:29

> Mam dylemat, na jakie byście się zdecydowali?

A ja zdecydowałem się na Dębicę bo taki wielki napis był na serwisie opon w moim
      mieście.
      Wyjechałem stamtąd na oponach Kleberg Krisalp 3 z kartą gwarancyjną
      Kormoran.?!?!?!
      Wszystkie moje plany realizują się mniej więcej właśnie w ten sposób.
      Ale nie narzekam.
      Pozdr.
    • yaa Re: Zimówki Barum, czy Dębica Frigo? 26.11.01, 10:06
      Czytąjac to wszystko powyżej ma sie wrażenie, ze co człowiek to opinia - i
      pewnie tak musi być. Mam konkretne pytanko - i prośbę o odpowiedzi raczej
      techniczne a nie gospodarczo - polityczne (mimo, że to niewątpliwie bardzo
      interesujące).
      Mam oponki 165/65/R14 - zastanawiam się nad kupnem zimówek i nie wiem czy
      Stomil czy Dębica. Jeśli są tu jacyś fachowcy (w co nie wątpię) to proszę o
      radę - a może jakoś zastąpić ten rozmiar na jakiś rozsądniejszy - który będzie
      mi pasował do innego samochodu, jak zdecyduje się wymienić ( 165/65/14 ma chyba
      tylko Fiat Punto I ELX i chyba Opel Corsa). Czy taka zamiana rozmiaru opon
      wpływa jakoś niekorzystnie na bezpieczeństwo i zużycie opon?
      Pozdrawiam
      Yaa
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka