Dodaj do ulubionych

Dlaczego nie ma Fabii z "L" - ka

IP: *.kielce.sdi.tpnet.pl 28.03.03, 16:21
W Kielcach nigdy takiej nie widzialem. Duzo jezde po Polsce i w innych
miastach tez takich nie widzialem.
Ja znam odpowiedz na to pytanie, ale na razie zachowam ja w tajemnicy.
Ciekaw jestem czy ktos wpadnie na prawidlowa odpowiedz.
Obserwuj wątek
    • greenblack Re: Dlaczego nie ma Fabii z 'L' - ka 28.03.03, 17:11
      Punto już na wstępie jest tańsze, a dilerzy oferują duże rabaty dla szkół
      jazdy. Tańsze części i większa sieć serwisowa. Poza tym Punto nawet w
      podstawowej wersji ma wspomaganie, a Fabia nie. Większość WORDów przeprowadza
      egzaminy na Punto.

Pozdrawiam
      • Gość: bąba Re: Dlaczego nie ma Fabii z 'L' - ka IP: *.acn.pl 28.03.03, 18:26
        greenblack napisał:

> Punto już na wstępie jest tańsze, a dilerzy oferują duże rabaty dla szkół
        > jazdy. Tańsze części i większa sieć serwisowa. Poza tym Punto nawet w
        > podstawowej wersji ma wspomaganie, a Fabia nie. Większość WORDów przeprowadza
        > egzaminy na Punto.
        >
        > Pozdrawiam

Kurs i egzamin robiłem trzy lata temu i właśnie Punto nie ma wspomagania
        kierownicy, dlatego też wszyscy chcieli zdawać na Lanosach. Nie wiem jak jest
        teraz, gdy jeżdzą PuntoII, w każdym razie jedynki nie miały wspomagania. Poza
        tym uważam, że wtedy musiała za tym iść niezła kasa, bo z tego co wiem w WORD
        korzystano z 106 konnych Lanosów, po co coś takiego do egzaminowania?
    • Gość: Tomek Re: Dlaczego nie ma Fabii z 'L' - ka IP: *.kolornet.pl / 192.168.11.* 28.03.03, 20:35
      Odpowiedz jest prosta: ktos wzial kase za przetarg. Rownie dobrze moznaby
      spytac, czemu nie ma Yarisow, Fiesty itd. Instruktorzy nauki jazdy wypowiadaja
      sie nieoficjalnie,ze Punto nie nadaje sie do nauki jazdy - kiepska widocznosc
      do tylu (szczegolnie Punto II 5-drzwiowe), malo elastyczny silnik, BRAK
      wspomagania (a nie ze jest w standardzie!) i fatalna praca sprzegla. Nie
      wypowiadam sie, bo osobiscie nie jezdizlem Punto II, ale na podstawie Uno moge
      sie zgodzic z tymi argumentami.
      Coz,moze kiedys doczekamy czasow,ze przetarg bedzie wygrywac najlepsza oferta,a
      nie szwagier albo "koperta"
      • greenblack Re: Dlaczego nie ma Fabii z 'L' - ka 28.03.03, 20:45
        Gość portalu: Tomek napisał(a):

> Odpowiedz jest prosta: ktos wzial kase za przetarg. Rownie dobrze moznaby
        > spytac, czemu nie ma Yarisow, Fiesty itd.

Przecież nie ma jednego przetargu dla wszystkich szkół jazdy.

BRAK
        > wspomagania (a nie ze jest w standardzie!)

Nie wiem, o którym Punto mówimy, ale od jakiegoś czasu Punto II ma seryjnie
        nawet w podstwowej wersji wspomaganie - to ten guziczek z "CITY".

> wypowiadam sie, bo osobiscie nie jezdizlem Punto II, ale na podstawie Uno
        moge
        > sie zgodzic z tymi argumentami.

Porównywanie Uno z Punto II, to jak porównywanie Ascony z Vectrą C.

Pozdrawiam
        • Gość: Tomek Re: Dlaczego nie ma Fabii z 'L' - ka IP: *.kolornet.pl / 192.168.11.* 28.03.03, 20:58
          Przetarg nie jest jeden na caly kraj ale mozna dac prikaz do osrodkow
          egzaminacyjnych.
          Punto Actual 1.2 nie ma w standardzie wspomagania-sprawdz na stronie Fiata
          Co do porownywania Punto II z Uno-jezdzilem wieloma Fiatami, od Malucha az do
          Stilo, moge dodac jeszcze Alfe 147 i moge stwierdzic, ze we wszystkich sa
          problemy ze sprzeglem-ciezko je precyzyjnie sterowac-nie da sie wyczuc
          konkretnego momentu gdzie sprzeglo "bierze", elastycznosc tez jakby nie ta...
    • Gość: instruktor Re: Dlaczego nie ma Fabii z 'L' - ka IP: *.chello.pl 28.03.03, 22:23
      Witam!
      Na wstępie,chciałbym powiedzieć,że nigdy nie byłem fanem Fiata,prywatnie
      jeżdziłem różnymi,dobrymi samochodami,ale z powodów zawodowych przesiadłem
      się na PuntoII.
      Nie mam w tym co mówię żadnego interesu,gdyby było to możliwe szkoliłbym
      na innym,mniej delikatnym,samochodzie,ale nie mogę zgodzić się z tak
      zdecydowanie negatywnymi opiniami na temat tego auta.
      Każdy,kto uczy się w moim o.s.k. mającym do dyspozycji Punciaka i Lanosa,
      nie ma zastrzeżeń do tych elementów,o których wspominali przedmówcy.
      Samochód jak każdy inny,widoczność bardzo dobra,wspomaganie dobrze działające
      /"city" to elektryczne wzmocnienie wspomagania,z którego nie chcą korzystać
      nawet panie,mówiąc że wtedy nie czują samochodu/i będące w standardzie,
      pomijając wersję najuboższą,ale tych samochodów nikt nie używa do szkolenia.
      Jeśli zaś chodzi o relację cena-wyposażenie to może ktoś rzuci przykład
      innej marki,która mogłaby wyeliminować Fiata i oferowała,za 35tys.zł
      m.in.podwójne wspomaganie,ekonomiczny silnik/to ma jeżdzić a do wyścigów
      są wersje HGT lub TDI/,centralny zamek,elektryczne szyby,bardzo przydatny
      komputer pokładowy,siedzenie kierowcy regulowane również w pionie,kpl.
      instalację radiową/z 4 głośnikami/,reflektory z funkcją "Follow-me-home",szyby
      atermiczne,schowki na drobaizgi,regulowaną kierownicę,dodatkową regulację
      lędźwiową fotela kierowcy,immobiliser,obrotomierz,inteligentne wycieraczki
      i wiele innych,wpływających na bezpieczeństwo elementów,których nie widać.
      Dwa lata gwarancji to też jest coś.
      Również jeśli chodzi o Uniaka,to mam po nim jak najlepsze wspomnienia
      /1,4is kat/,jeżdziłem nim trzy lata,od nowości i nie zepsuł się ani razu.
      A tak podsumowując,to jest normalne,że na tym trzeba szkolić na czym póżniej
      trzeba zdawać egzamin,bo 20 godzin to ciut za mało,aby absolwent kursu
      nie miał lęków przed nie znaną mu marką samochodu.
      Naprawdę to nie jest reklama Punciaka,tylko jego pochwałała.
      Jeśli marka ta spadnie z wordów w Warszawie,tak jak to za kilka dni stanie się
      z Lanosami,to bez sentymentu wymienię ten samochód na aktualnie bardziej
      użyteczny.
      Jeśli chodzi o Fabię,to nie wygłaszam żadnych sądów,bo za kilka dni
      wszyscy powinni się dowiedzieć o niej coś ciekawego/pod kątem egzaminowania
      i szkolenia/.
      Pozdrowionka!

• Gość: marian Hahahahahahaha IP: *.acn.pl 28.03.03, 22:30
        Gość portalu: instruktor napisał(a):

> Jeśli zaś chodzi o relację cena-wyposażenie to może ktoś rzuci przykład
        > innej marki,która mogłaby wyeliminować Fiata i oferowała,za 35tys.zł
        > m.in.podwójne wspomaganie,ekonomiczny silnik/to ma jeżdzić a do wyścigów
        > są wersje HGT lub TDI/,centralny zamek,elektryczne szyby,bardzo przydatny
        > komputer pokładowy,siedzenie kierowcy regulowane również w pionie,kpl.
        > instalację radiową/z 4 głośnikami/,reflektory z funkcją "Follow-me-
        home",szyby
        > atermiczne,schowki na drobaizgi,regulowaną kierownicę,dodatkową regulację
        > lędźwiową fotela kierowcy,immobiliser,obrotomierz,inteligentne wycieraczki
        > i wiele innych,wpływających na bezpieczeństwo elementów,których nie widać.
        > Dwa lata gwarancji to też jest coś.

Kolesiowi z Fiata już dziękujemy. Mam tylko pytanie- jak zelektryczne szyby,
        instalacja radiowa z 4 głośnikami, schowki na drobiazgi itp wpływają na
        bezpieczeństwo?

Won, ale już!
        • Gość: johndoe Re: Hahahahahahaha IP: *.tlsa.pl 31.03.03, 10:09
          Gość portalu: marian napisał(a):

> Kolesiowi z Fiata już dziękujemy. Mam tylko pytanie- jak zelektryczne szyby,
          > instalacja radiowa z 4 głośnikami, schowki na drobiazgi itp wpływają na
          > bezpieczeństwo?
          >
          > Won, ale już!
          z wiosna wyzsza kultura zawitala na to forum. ciekawe co bedzie latem.
      • Gość: Tomek Re: Dlaczego nie ma Fabii z 'L' - ka IP: *.kolornet.pl / 192.168.11.* 29.03.03, 10:31
        Gość portalu: instruktor napisał(a):

> Witam!
        > Na wstępie,chciałbym powiedzieć,że nigdy nie byłem fanem Fiata,prywatnie
        > jeżdziłem różnymi,dobrymi samochodami,ale z powodów zawodowych przesiadłem
        > się na PuntoII.
        Ja niestety jezdzilem prywatnie paroma Fiatami i stad moja awersja.

> Samochód jak każdy inny,widoczność bardzo dobra
        A ja sie upre,ze do tylu tragedia w wersji 5d-powtarzam-w tej wersji
        zlikwidowano trzecie okienko i jest wielki kawal blachy
        > może ktoś rzuci przykład innej marki,która mogłaby wyeliminować Fiata i
        oferowała,za 35tys.zł
        Fabia Comfort 35790zl+ pakiet ubezp na 5 lat za 1250/rok, w wyposazeniu dwie
        poduchy,co chyba w nauce jazdy jest wazne?
        Toyota Yaris 1.0 Terra-silnik zdecydowanie oszczedniejszy, mala awaryjnosc,
        lepsza widocznosc i przede wszystkim ABS+EBD w standardzie i tez dwa jaski

> m.in.podwójne wspomaganie,
        po co podwojne wspomaganie,skoro pisze pan wyzej ze nikt go nie uzywa?

> centralny zamek,elektryczne szyby,bardzo przydatny
        > komputer pokładowy,
        Szczegolnie przydatne kursantowi-wiekszosc osob nma problemy z kreceniem
        kierownica, a co dopiero zeby sobie patrzyl na srednia predkosc :-)

. kpl. instalację radiową/z 4 głośnikami/,reflektory z funkcją "Follow-me-
        home",schowki na drobaizgi,
        jak wyzej
        . immobiliser,
        to jest wyposazenie obowiazkowe,tak jak pasy bezpieczenstwa, obecnie nie da sie
        homologowac samochodu bez immobilisera
        . inteligentne wycieraczki
        tzn.co-ze jest czujnik deszczu?bo regulacja czasu przerwy jest praktycznie we
        wszystkich normalnych samochodach

Dodam tylko,ze kiedys byly jeszcze Nissany Micra i te samochody nie wzbudzaly
        wiekszych zastrzezen. A moje nie sa wyssane z palca,pochodza z "wizji lokalnej"
        wsrod instruktorow.
        I zgadzam ise w zupelnosci,ze powinno sie zdawac egzamin na tym czym sie
        jezdzilo-ilosc godzin wystarczy zaledwie do opanowania podstawowych manewrow.
        Na koniec napisze tylk,ze sam zdawalem na Fiacie 125p. Rozpad byl taki,ze
        osiagniecie 60km/h bylo powazna sztuka.
        • Gość: Arti Są Fabie z 'L' - ka! IP: 217.153.116.* 29.03.03, 11:19
          Sa takie Fabie - w Poznaniu. Prawdopodobnie nie ma to nic wspólnego z tym, że
          właśnie w Poznaniu jest polski Volkswagen i właśnie tam te Fabie sie składa ;)
          BTW: jak przy okazji kursu nauki jazdy wziąłem dodatkowe godziny, to
          doszkalałem się na Skodzie Felicji Kombi.
        • Gość: johndoe Re: Dlaczego nie ma Fabii z 'L' - ka IP: *.tlsa.pl 31.03.03, 10:13

>
          > Dodam tylko,ze kiedys byly jeszcze Nissany Micra i te samochody nie wzbudzaly
          > wiekszych zastrzezen. A moje nie sa wyssane z palca,pochodza z "wizji lokalnej"
          >
          > wsrod instruktorow.

najpierw piszesz ze punto jest be, bo TY przeciez masz doswiadczeniaz uno. potem okazuje sie, ze doskonale znasz juz wszystkie fiaty. teraz przeprowadziles juz wizje lokalna wsrod instruktorow. jutro bedziesz znal doskonale wszytkie marki na swiecie, pojutrze samolotya wczwartek kasie figure.
          generalnie cokolwiek te niescislosci sa zalosne.
          pzdr
            • Gość: johndoe Re: Dlaczego nie ma Fabii z 'L' - ka IP: *.tlsa.pl 31.03.03, 16:03

> Zalosny jest jedynie styl twojej wypowiedzi. To, ze jezdzilem 11 (jedenastoma)
              > modelami Fiata + paroma Alfami Romeo, chyba moze upowazniac do wydania jakiejs
              > opinii o marce i koncernie Fiata? Gdybys mial troszke wiedzy technicznej
              > zamiast pieniactwa, byc moze zrozumialbys cel i sens mojej wypowiedzi.
              > Natomiast proba wysmiania mnie swiadczy tylko i wylacznie o twoim poziomie.
              a teraz cytacik sprzed 3 dni:

" Nie wypowiadam sie, bo osobiscie nie jezdzilem Punto II, ale na podstawie Uno moge sie zgodzic z tymi argumentami."

nick sie zgadza , ip takoz, wiec konkluzja jest taka, ze gdybys mial w glowie mozg zamiast trocin, to nie pisalbys roznych rzeczy w tym samym watku. moj poziom nie ma niestety zadnego wplywu na Twoja inteligencje, bo zapewne bys skorzystal.
              mimo wszystko pzdr
              ps. jezeli jadnakowoz jestescie 2 roznymi osobami, to korzystanie z takiego samego nicka przy tym samym ip tak czy siak dowodzi mojej tezy.
              • Gość: Tomek Re: Dlaczego nie ma Fabii z 'L' - ka IP: *.kolornet.pl / 192.168.11.* 31.03.03, 17:27
                Dzieki za opinie,ze mam trociny zamiast mozgu-coz, w ramach zle pojetej
                demokracji mamy wolnosc slowa i kazdy moze mowic i pisac,co tylko wylegnie sie
                w trzech zwojach kory mozgowej.
                Potwierdzam,wszystkie wypowiedzi podpisane "Tomek" i z tego samego IP, to ja
                (na tym watku to moja piata wypowiedz, przeczytaj wszystkie cztery pozostale).
                Ciezko mi zrozumiec, czemu masz klapki na oczach i czepiasz sie caly czas
                wyciagania wnioskow nt. Punto po jezdzie Uno. Napisalem ze jezdzilem
                kilkunastoma modelami Fiata, Punto I tez. Nie mialem niestety okazji jechac
                Punto II z najczesciej uzywanym w nauce jazdy silnikiem 1,2, ale na podstawie
                innych silnikow Fiata, mlodszych i starszych, wyciagnalem wnioski,ze Fiat robi
                silniki malo elastyczne, lubiace wyzsze obroty.
                Jezdze duzo, do niedawna robilem ponad 40 tys. km glownie po miescie i krotkich
                trasach, prowadzilem kolo 200 samochodow, mam wyksztalcenie techniczne
                (technikum samochodowe+uczelnia techniczna), wiec chyba mam prawo oceniac
                samochody? Swoja wiedze czerpie z PRAKTYKI, a nie opowiesci "przy kieliszku".
                Jezeli zasiegalem opinii instruktorow jazdy, to wylacznie dlatego,ze sam
                zdawalem egzamin na duzym fiacie i od tego czasu wiele sie zmienilo jesli
                chodzi o system uczenia itd. A chyba opinie nt. samochodow nauki jazdy
                pochodzace od instruktorow jezdzacych tymi samochodami, moga byc wiarygodne?
                Jesli nie, to nie wiem kto moze wiedziec lepiej od nich?
                • Gość: johndoe Re: Dlaczego nie ma Fabii z 'L' - ka IP: *.tlsa.pl 01.04.03, 09:39

> Dzieki za opinie,ze mam trociny zamiast mozgu-coz, w ramach zle pojetej
                  > demokracji mamy wolnosc slowa i kazdy moze mowic i pisac,co tylko wylegnie sie
                  > w trzech zwojach kory mozgowej.
                  > Potwierdzam,wszystkie wypowiedzi podpisane "Tomek" i z tego samego IP, to ja
                  > (na tym watku to moja piata wypowiedz, przeczytaj wszystkie cztery pozostale).
                  > Ciezko mi zrozumiec, czemu masz klapki na oczach i czepiasz sie caly czas
                  > wyciagania wnioskow nt. Punto po jezdzie Uno. Napisalem ze jezdzilem
                  > kilkunastoma modelami Fiata, Punto I tez. Nie mialem niestety okazji jechac
                  > Punto II z najczesciej uzywanym w nauce jazdy silnikiem 1,2, ale na podstawie
                  > innych silnikow Fiata, mlodszych i starszych, wyciagnalem wnioski,ze Fiat robi
                  > silniki malo elastyczne, lubiace wyzsze obroty.
                  > Jezdze duzo, do niedawna robilem ponad 40 tys. km glownie po miescie i krotkich
                  >
                  > trasach, prowadzilem kolo 200 samochodow, mam wyksztalcenie techniczne
                  > (technikum samochodowe+uczelnia techniczna), wiec chyba mam prawo oceniac
                  > samochody? Swoja wiedze czerpie z PRAKTYKI, a nie opowiesci "przy kieliszku".
                  > Jezeli zasiegalem opinii instruktorow jazdy, to wylacznie dlatego,ze sam
                  > zdawalem egzamin na duzym fiacie i od tego czasu wiele sie zmienilo jesli
                  > chodzi o system uczenia itd. A chyba opinie nt. samochodow nauki jazdy
                  > pochodzace od instruktorow jezdzacych tymi samochodami, moga byc wiarygodne?
                  > Jesli nie, to nie wiem kto moze wiedziec lepiej od nich?

wyajsnie Ci to raz jeszcze, tak, zebys pojal, bo mimo ukonczenia szkoly o profilu technicznym, a nawe studiow masz niejakie problemy ze zrozumieniem slowa pisanego/ o tym, ze nie rozumiesz co sam piszesz to nawet wstyd przypominac/
                  jednego dnia napisales:
                  " Nie wypowiadam sie, bo osobiscie nie jezdizlem Punto II, ale na podstawie Uno moge sie zgodzic z tymi argumentami."

nastepnego dnia piszesz:
                  "Co do porownywania Punto II z Uno-jezdzilem wieloma Fiatami, od Malucha az do
                    Stilo, moge dodac jeszcze Alfe 147 i moge stwierdzic, ze we wszystkich sa
                   problemy ze sprzeglem"
                  oraz
                  "    Ja niestety jezdzilem prywatnie paroma Fiatami i stad moja awersja."

skad wyciagamy wnioski:
                  a)28 marca znasz fiata uno
                  b)29 marca znasz wszystkie fiaty a naaaaawet ar147
                  c)1 kwietnia mozesz znac juz miga 29
                  d)1 czerwca kasia figura nie ma przed Toba /o, boski!!/ zadnych tajemnic
                  albo w cigu jednego dnia poznales wszystkie fiaty, albo jest to cokolwiek niescisle, cbdu /po taaaaaaaakich szkolach powinienies wiedziec co ow skrot oznacza/

co do silnikow fiata, to sa to jedne z lepszych silnikow /pomijajac kwestie awaryjnosci/, a porownywanie uno z punto2 to tak jak porownywanie ritmo ze stilo.
                  wtbacz Miszczu, ale niescislosci na tym forum sie wytyka, alo sie przyzwyczaisz i bedziesz przykladal albo /dev/spaduwa /jak mawiaja pryszczersi/
                  pzdr
                  ps. jezdzilem klkoma fiatami, ilosc zdeydowanie ponizej 200, ale mnie to wystarcza do wyrobienia opinii, pomimo tego, ze nie skonczylem szkoly o profilu technicznym, a jedynie lo. tytul mgr inz. tez posiadam, jakby Ci to w czyms mialo pomoc.
                  • Gość: Tomek Re: Dlaczego nie ma Fabii z 'L' - ka IP: *.kolornet.pl / 192.168.11.* 01.04.03, 17:54
                    Po prostu brak mi slow. Poczytaj dokladnie co pisze i wtedy ustosunkuj sie. Nie
                    jestem "miszczem", co najwyzej mistrzem :-)
                    Nie jezdilem 200 Fiatami, tylko 200 roznymi samochodami, tepy cwoku!
                    A dopisek o tym, ze jezdzilem nie tylko Uno,ale i innymi fiatami, byl
                    specjalnie dla takich imbecyli jak ty.
                    Kasi Figury mam nadzieje,ze w zyciu nie bede musial poznac.
                    "silniki Fiata sa to jedne z lepszych silnikow, pomijajac kwestie awaryjnosci"
                    buhaha!!! Odkrecajace sie glowice, wydmuchane uszczelki, wycieki (moze lepiej
                    wylewy), wypalone zawory, zuzycie paliwa kosmiczne, dziura w gazie, brak
                    elastycznosci itd. No comments.
                    Jesli jestes mgr inz to mialem duzo takich na uczelni-wszystko wiedzieli lepiej
                    od innych, jesli dopiero OMC, to przyloz sie,egzamin dyplomowy to nie przelewki.
                    I siegnij do slownika ortograficznego-dobra rada :-)
                    • greenblack Re: Dlaczego nie ma Fabii z 'L' - ka 01.04.03, 18:03

> Po prostu brak mi slow. Poczytaj dokladnie co pisze i wtedy ustosunkuj sie.

Przyznasz, że "zdalne ocenianie" jakiekolwiek samochodu jest cokolwiek
                      niedorzeczne. Jak można porównywać Uno, konstrukcję z początku lat 80' z Punto
                      II z 1999. Największy postęp nastąpił w klasie samochodów najmniejszych i
                      powoływanie się na ich poprzedników nie ma sensu. To zupełnie inne samochody.

>I siegnij do slownika ortograficznego-dobra rada :-)

Zanim się coś napisze w dobrej wierze, lepiej pomyśleć czy nie popełnia się
                      gafy:)

Pozdrawiam Johnadoe:)
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka