Dodaj do ulubionych

ubytki płynu w układzie chłodzenia

01.03.07, 11:54
dziwi mnie fakt że mniej więcej raz w miesiącu musze dolać sporo płynu
chłodniczego. nic mi z auta nie wycieka, auto jest swiezo po przeglądzie,
układ chłodzenia był w porządku.
jeżdze bardzo krókto (pól roku) latem nie było problemu - zaczął się zimą gdy
spadła temperatura
a może tak ma być ??
poradzcie bo nie wiem, ucze się samochodu dopiero
jeżdze skodą octavią z 1998r benzyna + gaz
Obserwuj wątek
    • tiges_wiz Re: ubytki płynu w układzie chłodzenia 01.03.07, 12:00
      hmmm ...
      Moze byc uszkodzona uszczelka, pod głowica (srednio powazne), peknieta głowica
      (bardzo powazne), lub nieszczelny przewod (zdarzy wyparowac zanim sie zrobi
      kropla (drobiag), albo jakas zaslepka w bloku przepuszcza (drobiazg)
      Jezeli masz pecha i jest to cos z głowica, to juz wiesz, dlaczego ktos auto
      sprzedal.
      Aby to sprawdzic, to zobacz czy na korku oleju nie ma takiego bialego nalotu.
      jezeli nie ma, to juz cos. Zoabcz tez, czy w zbiorniku wyrownawczym nie
      pojawiaja sie babelki powietrza. Mozna tez zmierzyc zawartosc co2 ;P
      Ja bym zawiozl to auto do dobrego warsztatu.
        • tiges_wiz Re: ubytki płynu w układzie chłodzenia 01.03.07, 14:27
          moze byc peknieta glowica :) ..ale pocieszenie ;)
          choc to nie jest tak, ze wszystkie babelki oznaczaja problem. Otworz maske,
          dodaj gazu (znajdziesz linke albo przepustnice?) i zobacz czy nie bedzie ich
          wiecej. Mozesz tez sprobowac wyniuchac, czy spaliny czuj, albo zmierzyc
          zawartosc CO2 (jest wieksza, jezeli babelki pochodza z cylindra).
          • piotr33k2 Re: ubytki płynu w układzie chłodzenia 01.03.07, 14:37
            dzięki, zawsze mam ten problem po zimmie w tamtym roku też to miałem i okazało
            sie ze jest pękniety nie sam termostat tylko jakaś jest mał szczelinka w całej
            obudowie termostau ,wymieniłem był spokój latem aż teraz znowu podobnie jak
            kolego musze co jakiś czas dolać płynu ,olej jest okey nie przybywa(ani ubywa)
            i kolor dobry ,auto też ma normalnego kopa, żadnych objawów ,nie dymi itd.a to
            zmierzenie CO2 to każdy warsztat zrobi?
            • tiges_wiz Re: ubytki płynu w układzie chłodzenia 01.03.07, 14:54
              spytaj sie ;)
              pewnie pan Kaziu nie da rady.
              O uszczeleczkach juz pisalem w pierwszym poscie .. czasem tak szybko paruje, ze
              nie widac gdzie to. niestety troche trzeba w takich systuacjach troche stracic
              na poszukiwanie ;). Warto tez sprawdzic na poczatku wszelkie zaslepki silnika,
              ale nie do wszystkich jest dobry dostep.

jak wszystko wyeliminujesz, to niestety zostanie glowica. NIe widac w czasie
              zimy ze masz wiecej pary wodnej w spalinach niz w podonych autach?
              • piotr33k2 Re: ubytki płynu w układzie chłodzenia 01.03.07, 15:07
                nie ,to jest diesel więc po paru minutkach jak się nagrzeje to czysciutko z
                rury ,a możliwe jest jakies "zapowietrzenie" układu chłodzącego ?rano w
                zbiorniku płyn poniżej kreski ,jak odkrece korek to przybywa ale nigdy do tego
                poziomu do którego powinno być po ostatnim jego dolaniu ,wogóle ten plyn wacha
                (jego poziom)sie w tym zbiorniczku jak oszalały ale ogólnie co jakiś czas musze
                dolać a wiem że powinno sie ewentualnie dolewać raz na pól roku .
                • tiges_wiz Re: ubytki płynu w układzie chłodzenia 01.03.07, 15:16
                  Płyn może się wahać, ale u ciebie faktycznie gdzieś znika. W tej chwili to bawię
                  się we wróżkę i strasze głowicą, ale to może być jakaś pierdoła. Choć pękniętych
                  głowić między cylindrami, to właśnie najwięcej w dieslach (wiekowych) widziałem
                  ;). Najłatwiej jest zrobić pomiar CO czy CO2 w zbiorniku wyrównawczym. Każdy
                  wynik ponad norme świadczy o przedostawaniu się spalin. Albo uda ci się trafić
                  na kumaty warsztat.
      • ste3fa Re: ubytki płynu w układzie chłodzenia 02.03.07, 09:47
        miesiąc temu auto było na przeglądzie. ponieważ wcześniej wymieniałam termostat
        bo się nie domykał prosiłam aby panowie zwrócili uwagę na układ chłodzenia
        wszystko było ok.
        sprawdziłam w zbiorniku nie ma żadnych babelków. na korku od oleju też nie ma
        nalotu olej jest czysty zresztą niedawno wymieniany
        pan w sklepie motoryzacyjnym doradził mi dosypanie do płynu chłodniczego
        jakiegoś środka który ma uszczelnić przewody czy mogę go bez obaw wsypać?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka